О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных некачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных средств, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 года № 69.
Сноска. В заголовке и по всему тексту слова "качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов" заменены словами "некачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных средств" решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08.04.2025 № 34 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных некачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных средств, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных некачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных средств, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных некачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных средств, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных некачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных средств, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза".

"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы"
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 69 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 69
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных некачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных средств, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
Сноска. Правила – в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08.04.2025 № 34 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2022 г. № 140 "О Правилах регулирования обращения диагностических средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2023 г. № 150 "О Правилах регулирования обращения дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 69 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидалары туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"единая информационная база данных некачественных фальсифицированных и (или) контрафактных товаров ветеринарного назначения, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения товаров ветеринарного назначения на территориях государств – членов Союза (далее – единая база данных)" – общий информационный ресурс, включающий сведения о товарах ветеринарного назначения, в отношении которых уполномоченным органом принято решение об изъятии из обращения или приостановлении обращения на таможенной территории Союза в связи с их некачественностью, фальсификацией и (или) контрафактным характером их происхождения по результатам выборочного контроля качества находящихся в обращении на территориях государств-членов товаров ветеринарного назначения (далее – сведения о товарах ветеринарного назначения);
"национальный информационный ресурс" – информационный ресурс, который формирует и ведет уполномоченный в сфере обращения товаров ветеринарного назначения орган государства – члена Союза (далее – государство-член) и (или) подведомственное этому органу экспертное учреждение государства-члена (далее – уполномоченный орган), содержащий сведения о товарах ветеринарного назначения;
"товар ветеринарного назначения, ТВН" – объект общего процесса, определяемый как ветеринарный лекарственный препарат, кормовая добавка, диагностическое, дезинфицирующее, дезинсекционное или дезакаризационное средство ветеринарного назначения, не вступающее в непосредственный контакт с животными.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде пайдаланады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"Одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқоры (бұдан әрі – бірыңғай дерекқор)" – сапалы деп танылған ветеринариялық дәрілік препараттар туралы және мүше мемлекеттердің аумақтарында айналымдағы ветеринариялық дәрілік препараттардың сапасын іріктемелі бақылау нәтижелері бойынша олардың сапасыздығына, жалған болуына және (немесе) олардың шығу тегінің контрафактілік сипатына байланысты оларға қатысты уәкілетті орган Одақтың кедендік аумағында қолданыстан алып қою немесе қолдануды тоқтата тұру туралы шешім қабылдаған ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді (бұдан әрі – ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер) қамтитын жалпы ақпараттық ресурс;
"ұлттық ақпараттық ресурс" – ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді қамтитын Одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы уәкілетті органы және (немесе) осы органға ведомстволық бағынысты мүше мемлекеттің сараптама мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) қалыптастыратын және жүргізетін ақпараттық ресурс.

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SS.13, версия 2.0.0.
1. Цели и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются:
создание условий по обеспечению обращения на таможенной территории Союза качественных, безопасных и эффективных товаров ветеринарного назначения;
повышение эффективности выполнения функций уполномоченных органов в сфере контроля (надзора) за обращением товаров ветеринарного назначения, за счет обеспечения единства требований к качеству, безопасности и эффективности товаров ветеринарного назначения на территориях государств-членов и их соблюдения, а также принятия мер, необходимых для защиты потребителя от использования недоброкачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных товаров ветеринарного назначения.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить формирование и ведение полной и актуальной единой базы данных на основе информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) при организации и проведении выборочного контроля качества находящихся в обращении на территориях государств-членов товаров ветеринарного назначения;
б) обеспечить получение уполномоченными органами по запросу сведений из единой базы данных;
в) обеспечить опубликование на информационном портале Союза актуальных и достоверных сведений о некачественных фальсифицированных и (или) контрафактных товарах ветеринарного назначения, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения товаров ветеринарного назначения на территориях государств – членов Союза, из единой базы данных для всех заинтересованных лиц с возможностью поиска и предоставления сведений по заданным параметрам, просмотра, выгрузки и сохранения сведений в определенных форматах, оформления подписки на обновление сведений информационного портала Союза и оперативного информирования заинтересованных лиц;
г) обеспечить использование участниками общего процесса единых классификаторов и справочников.

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдері тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодпен белгіленуі: P.SS.13, 0.1.1 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаттары мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары:
Одақтың кедендік аумағында сапалы, қауіпсіз және тиімді ветеринариялық дәрілік препараттардың айналымын қамтамасыз ету бойынша жағдайлар жасау;
мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттардың сапасына, қауіпсіздігіне және тиімділігіне қойылатын талаптардың бірлігін қамтамасыз ету және оларды сақтау, сондай-ақ тұтынушыны сапасыз, жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттарды пайдаланудан қорғау үшін қажетті шараларды қабылдау есебінен ветеринариялық дәрілік препараттардың айналымын бақылау (қадағалау) саласындағы уәкілетті органдардың функцияларын орындаудың тиімділігін арттыру болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) мүше мемлекеттердің аумақтарында айналымдағы ветеринариялық дәрілік препараттарға сапаны іріктеп бақылауды ұйымдастыру және жүргізу кезінде уәкілетті органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл негізінде толық және өзекті бірыңғай дерекқорды қалыптастыруды және жүргізуді қамтамасыз ету;
б) уәкілетті органдардың сұрату бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтер алуын қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің аумақтарында айналымдағы ветеринариялық дәрілік препараттарға сапаны іріктеп бақылау нәтижелері туралы өзекті және анық мәліметтерді берілген параметрлер бойынша мәліметтерді іздеу және ұсыну, белгілі бір форматтағы мәліметтерді қарау, түсіру және сақтау, Одақтың ақпараттық порталында мәліметтердің жаңартылуына жазылуды ресімдеу және мүдделі тұлғаларды жедел ақпараттандыру мүмкіндігі бар Одақтың ақпараттық порталында барлық мүдделі тұлғалар үшін бірыңғай дерекқордан жариялауды қамтамасыз ету;
г) жалпы процеске қатысушылардың бірыңғай сыныптауыштарды және анықтамалықтарды пайдалануын қамтамасыз ету.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет:
формирование и ведение единой базы данных, а также опубликование сведений из единой базы данных на информационном портале Союза; предоставление сведений из единой базы данных в уполномоченный орган по запросу
P.SS.13.ACT.001
уполномоченный орган
уполномоченный орган государства-члена, который осуществляет:
формирование и ведение национального информационного ресурса;
представление сведений о товарах ветеринарного назначения в Комиссию для формирования единой базы данных;
получение сведений из единой базы данных по запросу
P.SS.13.ACT.002
заинтересованное лицо
физическое или юридическое лицо, а также представители органов государственной власти государств-членов, запрашивающие и получающие сведения из единой базы данных на информационном портале Союза
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры "Процедуры формирования и ведения единой базы данных" (P.SS.13.PGR.001);
б) процедуры "Процедуры получения сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PGR.002).
11. При выполнении процедур общего процесса уполномоченные органы предоставляют сведения для формирования и ведения единой базы данных, содержащей сведения о товарах ветеринарного назначения и представление указанных сведений в Комиссию в целях формирования и ведения единой базы данных, а также опубликования сведений из единой базы данных на информационном портале Союза для заинтересованных лиц. Комиссия обеспечивает предоставление сведений из единой базы данных уполномоченным органам по запросу.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур "Процедуры формирования и ведения единой базы данных" (P.SS.13.PGR.001)
15. Выполнение процедур формирования и ведения единой базы данных начинается при получении Комиссией от уполномоченного органа сведений о товарах ветеринарного назначения для обновления единой базы данных.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
бірыңғай дерекқорды қалыптастыру мен жүргізуді, сондай-ақ, Одақтың ақпараттық порталында бірыңғай дерекқордан мәліметтерді жариялауды, сұрату бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтерді уәкілетті органға беруді жүзеге асыратын Одақтың органы
P.SS.13.ACT.001
уәкілетті орган
ұлттық ақпараттық ресурсты қалыптастыру мен жүргізуді, бірыңғай дерекқорды қалыптастыру үшін Комиссияға ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді ұсынуды, сұрату бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алуды жүзеге асыратын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
P.SS.13.ACT.002
мүдделі тұлға
жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрататын және алатын мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өкілдері
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс дегеніміз өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) "Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.001) рәсімдері;
б) "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді алу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.002) рәсімдері.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындаған кезде ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді қамтитын бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу және аталған мәліметтерді бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ мүдделі тұлғалар үшін Одақтың ақпараттық порталында бірыңғай дерекқордан мәліметтерді жариялау мақсатында Комиссияға ұсыну үшін уәкілетті органдар мәліметтер береді. Комиссия сұрату бойынша уәкілетті органның бірыңғай дерекқордан мәліметтерді ұсынуын қамтамасыз етеді.
12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы
13. Жалпы процестің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдерін орындау тәртібі, операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема мен оларды орындау тәртібі келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотация пайдаланып жасалған және оның мәтіндік сипаттамасы бар.
4. "Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.001) рәсімдерінің тобы
15. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау Комиссия уәкілетті органнан бірыңғай дерекқорды жаңарту үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді алған кезде басталады.

При представлении уполномоченным органом в Комиссию сведений о товарах ветеринарного назначения для включения в единую базу данных выполняется процедура "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.13.PRC.001).
При представлении уполномоченным органом в Комиссию измененных сведений о товарах ветеринарного назначения для внесения изменений в единую базу данных выполняется процедура "Изменение сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PRC.002).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 69 (далее – Регламент информационного взаимодействия).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 69 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
16. Приведенное описание группы процедур "Процедуры формирования и ведения единой базы данных" (P.SS.13.PGR.001) представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур "Процедуры формирования и ведения единой базы данных" (P.SS.13.PGR.001)
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения единой базы данных" (P.SS.13.PGR.001), приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения единой базы данных" (P.SS.13.PGR.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.13.PRC.001
включение сведений в единую базу данных
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется представление в Комиссию сведений о товарах ветеринарного назначения для включения в единую базу данных

Уәкілетті орган Комиссияға бірыңғай дерекқорға қосу үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді ұсынған кезде "Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу" (P.SS.13.PRC.001) рәсімі орындалады.
Уәкілетті орган Комиссияға бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынған кезде "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" (P.SS.13.PRC.002) рәсімі орындалады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес болуы қажет.
16. "Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.001) рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. "Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.001) рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. "Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.001) рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.001) рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.13.PRC.001
бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу
рәсімді орындау процесінде бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу үшін Комиссияға ветеринариялық дәрілік препарат туралы мәліметтерді беруді уәкілетті орган жүзеге асырады

P.SS.13.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в единой базе данных
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется представление в Комиссию сведений о товарах ветеринарного назначения для внесения изменений в единую базу данных
5. Группа процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PGR.002)
18. Процедуры представления сведений, содержащихся в единой базе данных, начинаются с момента получения Комиссией, соответствующего запроса от уполномоченного органа.
В рамках выполнения процедур получения сведений, содержащихся в единой базе данных обрабатываются следующие виды запросов:
запрос сведений о дате и времени обновления единой базы данных;
запрос сведений из единой базы данных;
запрос измененных сведений из единой базы данных.
Запрос сведений о дате и времени обновления единой базы данных выполняется уполномоченным органом в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в национальном информационном ресурсе уполномоченного органа сведений о товарах ветеринарного назначения со сведениями, хранящимися в единой базе данных. При осуществлении указанного запроса выполняется процедура "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.PRC.003).
Запрос сведений из единой базы данных выполняется с целью получения уполномоченным органом актуальных сведений обо всех товарах ветеринарного назначения, хранящихся в единой базе данных, по всем государствам-членам или по конкретному государству-члену (государствам-членам) в зависимости от условий запроса. Сведения, содержащиеся в единой базе данных, запрашиваются либо в полном объеме, либо по состоянию на определенную дату и время. При осуществлении указанного запроса выполняется процедура "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.004).
Запрос измененных сведений из единой базы данных выполняется с целью получения уполномоченным органом измененных сведений о товарах ветеринарного назначения, хранящихся в единой базе данных. При выполнении запроса представляются измененные сведения из единой базы данных, добавление или изменение которых произошли за период от даты и времени, указанных в запросе, до момента выполнения запроса. Измененные сведения из единой базы данных представляются по всем государствам-членам или по конкретному государству-члену (государствам-членам), в зависимости от условий запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.005).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. Формат и структура указанных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.

P.SS.13.PRC.002
бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту
рәсімді орындау процесінде бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерту енгізу үшін Комиссияға ветеринариялық дәрілік препарат туралы мәліметтерді беруді уәкілетті орган жүзеге асырады
5. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді алу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.002) рәсімдері тобы
18. Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді беру рәсімдері Комиссияға уәкілетті органнан тиісті сұрату түскен кезден басталады.
Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді алу рәсімдерін орындау шеңберінде сұратудың мынадай түрлері өңделеді:
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер сұрату;
бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді сұрату;
бірыңғай дерекқордағы өзгертілген мәліметтерді сұрату.
Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді сұрату уәкілетті органның ұлттық ақпараттық ресурсында сақталатын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорда сақталатын мәліметтермен үндестіру қажеттігін бағалау мақсатында уәкілетті орган орындайды. Аталған сұратуды жүзеге асырған кезде "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.003) рәсімі орындалады.
Бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату сұратудың шарттарына байланысты барлық мүше мемлекеттер бойынша немесе нақты мүше мемлекет (мүше мемлекеттер) бойынша бірыңғай дерекқорда сақталатын барлық ветеринариялық дәрілік препараттар туралы өзекті мәліметтерді уәкілетті органның алуы мақсатында орындалады. Бірыңғай дерекқордағы мәліметтер не толық көлемде, не белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша сұратылады. Аталған сұратуды жүзеге асыру кезінде "Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алу" (P.SS.13.PRC.004) рәсімі орындалады.
Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату уәкілетті органның бірыңғай дерекқорда сақталатын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы өзгертілген мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Сұратуды орындаған кезде сұратуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап сұрату орындалған кезге дейінгі кезең ішінде бірыңғай дерекқордан қосылған, алып тасталған немесе өзгертілген мәліметтер ұсынылады. Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтер сұрату шарттарына байланысты барлық мүше мемлекеттер бойынша немесе нақты мүше мемлекет (мүше мемлекеттер) бойынша ұсынылады. Сұратуды жүзеге асырған кезде "Бірыңғай дерекқордағы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.SS.13. PRC.005) рәсімі орындалады.
Аталған мәліметтерді ұсыну ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады. Аталған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет.

19. Приведенное описание группы процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PGR.002) представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PGR.002)
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PGR.002), приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PGR.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.13.PRC.003
получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных
в процессе выполнения процедуры осуществляется оценка необходимости синхронизации сведений о товарах ветеринарного назначения, хранящихся в национальном информационном ресурсе уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в единой базе данных
P.SS.13.PRC.004
получение сведений из единой базы данных
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется получение по запросу сведений о товарах ветеринарного назначения, содержащихся в единой базе данных
P.SS.13.PRC.005
получение измененных сведений из единой базы данных
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется синхронизация сведений о товарах ветеринарного назначения, хранящихся в его национальном информационном ресурсе, со сведениями, содержащимися в единой базе данных
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.13.BEN.001
сведения единой базы данных
сведения о товарах ветеринарного назначения, представляемые уполномоченным органом для формирования и ведения единой базы данных и запрашиваемые уполномоченным органом из единой базы данных
VI. Ответственность участников общего процесса
22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников органов государственной власти государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса

19. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді алу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.002) рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді алу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.002) рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді алу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.002) рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
"Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді алу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.002) рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.13.PRC.003
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті органның ұлттық ақпараттық ресурсында сақталатын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтермен үндестіру қажеттілігін бағалау жүзеге асырылады
P.SS.13.PRC.004
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган сұрату бойынша бірыңғай дерекқорда қамтылған ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді алуды жүзеге асырады
P.SS.13.PRC.005
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган өзінің ұлттық ақпараттық ресурсында сақталатын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтермен үндестіруді жүзеге асырады
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.13.BEN.001
бірыңғай дерекқордың мәліметтері
бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу үшін уәкілетті орган ұсынатын және бірыңғай дерекқордан уәкілетті орган сұрататын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
22. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғаларын және қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттарға және актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының лауазымды тұлғаларын және қызметкерлерін – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
справочник
содержит перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1
P.CLS.008
перечень видов средств (каналов) связи
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов средств (каналов) связи (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 6 декабря 2022 г. № 192)
P.CLS.038
справочник международных непатентованных наименований лекарственных средств
справочник
содержит перечень кодов и наименований действующих веществ ветеринарных лекарственных препаратов
P.CLS.041
номенклатура лекарственных форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований лекарственных форм (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 17 сентября 2019 г. № 158)
P.CLS.048
перечень видов адреса
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов адреса
P.CLS.053
справочник результатов обработки электронных документов и сведений
справочник
содержит перечень кодов и наименований результатов обработки электронных документов и сведений
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 54)
P.CLS.055
справочник форматов данных
справочник
содержит перечень кодов и наименований форматов данных, присвоенных Администрацией адресного пространства Интернет
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах – членах Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень идентификаторов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 марта 2020 года № 34)
P.SS.06.CLS.022
справочник типов (видов) товаров ветеринарного назначения
справочник
содержит перечень кодов и наименований товаров ветеринарного назначения
P.SS.06.CLS.023
перечень статусов обращения товаров ветеринарного назначения или их серий
справочник
содержит перечень кодов и наименований статусов обращения товаров ветеринарного назначения или их серий
P.SS.13.CLS.001
справочник показателей несоответствия качества товаров ветеринарного назначения
справочник
содержит перечень кодов и наименований показателей несоответствия качества товаров ветеринарного назначения
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры "Процедуры формирования и ведения единой базы данных" (P.SS.13.PGR.001)
Процедура "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.13.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.13.PRC.001) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.13.PRC.001)
25. Процедура "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.13.PRC.001) выполняется при представлении уполномоченным органом в Комиссию сведений о товарах ветеринарного назначения.
26. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.001), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о товарах ветеринарного назначения для включения в единую базу данных.
27. При получении Комиссией сведений о товарах ветеринарного назначения для обновления единой базы данных выполняется операция "Получение и обработка сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.002), в результате выполнения которой сведения о товарах ветеринарного назначения включаются в единую базу данных. Уведомление о результатах включения сведений в единую базу данных передается в уполномоченный орган.
28. При получении уполномоченным органом уведомления о результатах включения сведений в единую базу данных выполняется операция "Получение уведомления о результатах включения сведений в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.003), в результате выполнения которой осуществляется прием и обработка указанного уведомления.
29. В случае выполнения операции "Получение и обработка сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.002) выполняется операция "Опубликование сведений, включенных в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.004), в результате выполнения которой сведения о товарах ветеринарного назначения, публикуются на информационном портале Союза.
30. Результатом выполнения процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.13.PRC.001) является включение сведений о товарах ветеринарного назначения в единую базу данных и опубликование сведений единой базы данных на информационном портале Союза.
31. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.13.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.13.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.13.OPR.001
представление сведений для включения в единую базу данных
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.002
получение и обработка сведений для включения в единую базу данных
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.003
получение уведомления о результатах включения сведений в единую базу данных
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.004
опубликование сведений, включенных в единую базу данных
приведено в таблице 10 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции "Представление сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в единую базу данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при представлении уполномоченным органом в Комиссию сведений о товарах ветеринарного назначения
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о товарах ветеринарного назначения и направляет их в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о товарах ветеринарного назначения направлены в Комиссию
Таблица 8
Описание операции "Получение и обработка сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.002
2
Наименование операции
получение и обработка сведений для включения в единую базу данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о товарах ветеринарного назначения (операция "Представление сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет включение новых сведений в единую базу данных, заполняет дату и время обновления и направляет уполномоченному органу уведомление с кодом результата обработки, соответствующим добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о товарах ветеринарного назначения включены в единую базу данных, уполномоченному органу направлено уведомление о результатах включения сведений в единую базу данных
Таблица 9
Описание операции "Получение уведомления о результатах включения сведений в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах включения сведений в единую базу данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом уведомления о результатах включения сведений о товарах ветеринарного назначения для обновления единой базы данных (операция "Получение и обработка сведений для включения в единую базу" (P.SS.13.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом обработано уведомление о результатах включения сведений в единую базу данных
Таблица 10
Описание операции "Опубликование сведений, включенных в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование сведений, включенных в единую базу данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после включения сведений о товарах ветеринарного назначения в единую базу данных (операция "Получение и обработка сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.OPR.002)
5
Ограничения
сведения публикуются в объеме, установленном: Порядком формирования, ведения и использования реестров и информационных баз данных Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств (приложение № 5 к Правилам регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза);
Порядком формирования, ведения и использования реестров и информационных баз данных Евразийского экономического союза в сфере обращения диагностических средств ветеринарного назначения (приложение № 3 к Правилам регулирования обращения диагностических средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза);
Порядком формирования, ведения и использования реестров и информационных баз данных Евразийского экономического союза в сфере обращения дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения (приложение № 3 к Правилам регулирования обращения дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза).
Не публикуются сведения о результатах выборочного контроля качества, по результатам проведения которого товар ветеринарного назначения признан качественным
6
Описание операции
исполнитель опубликовывает включенные сведения о товарах ветеринарного назначения на информационном портале Союза. Должна быть реализована возможность перехода к единому реестру зарегистрированных ветеринарных лекарственных препаратов, кормовых добавок для животных и не вступающих в непосредственный контакт с животными диагностических, дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения Союза
7
Результаты
включенные сведения из единой базы данных опубликованы на портале Союза
Процедура "Изменение сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PRC.002)

23. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.016
дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының анықтамалығы
анықтамалық
фармацевтикалық субстанциялардың дәрілік препараттарының құрамына кіретін кодтар мен атаулардың тізбесін қамтиды
P.CLS.019
әлем елдерінің халықаралық жіктеуіші
сыныптауыш
ISO 3166-1-ге сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.041
дәрілік нысандардың номенклатурасы
сыныптауыш
дәрілік нысандардың кодтарының және атауларының тізбесінен тұрады
P.CLS.054
ұйымдық-құқықтық нысандардың сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдық-құқықтық нысандардың кодтарының және атауларының тізбесінен тұрады
P.CLS.068
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің кодтарының және атауларының тізбесінен тұрады
P.SS.06.CLS.012
ветеринариялық дәрілік препараттар немесе олардың сериялары мәртебелерінің тізбесі
анықтамалық
ветеринариялық дәрілік препараттар немесе олардың сериялары мәртебелерінің тізбесінен тұрады
P.SS.13.CLS.001
ветеринариялық препарат сапасының сәйкессіздігі көрсеткіштерінің анықтамалығы
анықтамалық
фармацевтикалық субстанциялардың дәрілік препараттарының құрамына кіретін кодтар мен атаулардың тізбесінен тұрады
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. "Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.001) рәсімдері
"Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу" (P.SS.13. PRC.001) рәсімі
24. "Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу" (P.SS.13. PRC.001) рәсімін орындау схемасы 4-суретте көрсетілген.
4-сурет. "Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу" (P.SS.13. PRC.001) рәсімін орындау схемасы
25. "Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу" рәсімі (P.SS.13.PRC.001) уәкілетті орган Комиссияға ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді ұсынған кезде орындалады.
26. Алдымен "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.13.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган бірыңғай дерекқорға қосу үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
27. Комиссия ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді алған кезде бірыңғай дерекқорды жаңарту үшін "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер бірыңғай дерекқорға қосылады. Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижелері туралы хабарлама уәкілетті органға беріледі.
28. Уәкілетті орган мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде "Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SS.13.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
29. "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Бірыңғай дерекқорға қосылған мәліметтерді жариялау" (P.SS.13.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
30. Ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу және Одақтың ақпараттық порталында бірыңғай дерекқордың мәліметтерін жариялау "Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу" (P.SS.13.PRC.001) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
31. "Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу" (P.SS.13.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу" (P.SS.13.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.13.OPR.001
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.002
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.003
бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.004
бірыңғай дерекқорға қосылған мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
7-кесте
"Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.13.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.001
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган Комиссияға ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді ұсынған кезде орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
8-кесте
"Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.002
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.13.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы жаңа мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосуды жүзеге асырады, жаңарту күні мен уақытын толтырады және ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес өңдеу нәтижесінің коды бар хабарламаны уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер бірыңғай дерекқорға қосылды, уәкілетті органға мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
9-кесте
"Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SS.13.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.003
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган бірыңғай дерекқорды жаңарту үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді қосу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдайды және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді
7
Нәтижелер
уәкілетті орган мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижелері туралы хабарламаны өңдеді
10-кесте
"Бірыңғай дерекқорға қосылған мәліметтерді жариялау" (P.SS.13.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.004
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорға қосылған мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосқаннан кейін орындайды ("Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы Еуразиялық экономикалық одақтың тізілімдері мен ақпараттық дерекқорларын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану тәртібінде белгіленген көлемде жарияланады (Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидаларына № 5 қосымша)
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ветеринариялық дәрілік препараттар туралы қосылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялайды. Тіркелген ветеринариялық дәрілік препараттардың, жануарларға арналған жемшөп қоспаларының және Одақтың ветеринариялық мақсаттағы жануарлармен тікелей байланысқа түспейтін диагностикалық, дезинфекциялық, дезинсекциялық және дезакаризациялық заттарының бірыңғай тізіліміне өту мүмкіндігі іске асырылуы қажет
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқордан қосылған мәліметтер Одақ порталында жарияланды
"Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" (P.SS.13.PRC.002) рәсімі

32. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PRC.002) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PRC.002)
33. Процедура "Изменение сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PRC.002) выполняется в случае представлении уполномоченным органом в Комиссию измененных сведений о товарах ветеринарного назначения.
34. Первой выполняется операция "Представление сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.005), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о товарах ветеринарного назначения, подлежащие изменению в единой базе данных.
35. При получении Комиссией сведений о товарах ветеринарного назначения, подлежащих изменению в единой базе данных, выполняется операция "Получение и обработка сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.006), в результате выполнения которой сведения подлежат изменению в единой базе данных. Уведомление о результатах изменения сведений в единой базе данных передается в уполномоченный орган.
36. При получении уполномоченным органом уведомления о результатах изменения сведений в единой базе данных выполняется операция "Получение уведомления о результатах изменения сведений в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.007), в результате выполнения которой осуществляется прием и обработка указанного уведомления.
37. В случае выполнения операции "Получение и обработка сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.006) выполняется операция "Опубликование единой базы данных после изменения сведений" (P.SS.13.OPR.008), в результате выполнения которой измененные сведения о товарах ветеринарного назначения публикуются на информационном портале Союза.
38. Результатом выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PRC.002) является обновленная и опубликованная единая база данных с возможностью просмотра изменений.
39. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PRC.002), приведен в таблице 11.
Таблица 11
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.13.OPR.005
представление сведений для изменения в единой базе данных
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.006
получение и обработка сведений для изменения в единой базе данных
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.007
получение уведомления о результатах изменения сведений в единой базе данных
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.008
опубликование единой базы данных после изменения сведений
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 12
Описание операции "Представление сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для изменения в единой базе данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в случае представления уполномоченным органом в Комиссию измененных сведений о товарах ветеринарного назначения
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о товарах ветеринарного назначения, подлежащих изменению в единой базе данных, и направляет их в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом направлены сведения, подлежащие изменению в единой базе данных
Таблица 13
Описание операции "Получение и обработка сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.006
2
Наименование операции
получение и обработка сведений для изменения в единой базе данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о товарах ветеринарного назначения, подлежащих изменению в единой базе данных (операция "Представление сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о товарах ветеринарного назначения, подлежащие изменению в единой базе данных, и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае успешного прохождения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия измененяемых сведений, используя значения даты и времени окончания действия, указанные в составе переданных сведений, а также фиксирует дату и время обновления сведений. Исполнитель направляет уполномоченному органу уведомление об изменении сведений в единой базе данных с кодом результата обработки, соответствующем изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
подлежащие изменению сведения о товарах ветеринарного назначения, изменены в единой базе данных, уполномоченному органу направлено уведомление о результатах изменения сведений в единой базе данных
Таблица 14
Описание операции "Получение уведомления о результатах изменения сведений в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах изменения сведений в единой базе данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом уведомления о результатах изменения сведений о товарах ветеринарного назначения в единой базе данных (операция "Получение и обработка сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом обработано уведомление о результатах изменения сведений в единой базе данных
Таблица 15
Описание операции "Опубликование единой базы данных после изменения сведений" (P.SS.13.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование единой базы данных после изменения сведений
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после включения измененных сведений о товарах ветеринарного назначения в единую базу данных (операция "Получение и обработка сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.OPR.007))
5
Ограничения
сведения публикуются в объеме, установленном: Порядком формирования, ведения и использования реестров и информационных баз данных Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств (приложение № 5 к Правилам регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза);
Порядком формирования, ведения и использования реестров и информационных баз данных Евразийского экономического союза в сфере обращения диагностических средств ветеринарного назначения (приложение № 3 к Правилам регулирования обращения диагностических средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза);
Порядком формирования, ведения и использования реестров и информационных баз данных Евразийского экономического союза в сфере обращения дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения (приложение № 3 к Правилам регулирования обращения дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза).
Не публикуются сведения о результатах выборочного контроля качества, по результатам проведения которого товар ветеринарного назначения признан качественным
6
Описание операции
исполнитель опубликовывает включенные сведения из единой базы данных на информационном портале Союза. Должна быть реализована возможность перехода к единому реестру зарегистрированных ветеринарных лекарственных препаратов, кормовых добавок для животных и не вступающих в непосредственный контакт с животными диагностических, дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения Союза
7
Результаты
включенные сведения из единой базы опубликованы на информационном портале Союза

32. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" (P.SS.13.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" (P.SS.13.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
33. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" (P.SS.13.PRC.002) рәсімі уәкілетті орган Комиссияға ветеринариялық дәрілік препараттар туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынған жағдайда орындалады.
34. Алдымен "Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.13.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган бірыңғай дерекқорда өзгертуге жататын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
35. Комиссия бірыңғай дерекқорда өзгеруге жататын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді алған кезде "Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде мәліметтер бірыңғай дерекқорда өзгертілуге жатады. Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарлама уәкілетті органға беріледі.
36. Уәкілетті орган бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SS.13.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
37. "Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Мәліметтер өзгергеннен кейін бірыңғай дерекқорды жариялау" (P.SS.13.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде ветеринариялық дәрілік препараттар туралы өзгертілген мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
38. Өзгерістерді қарау мүмкіндігі бар жаңартылған және жарияланған бірыңғай дерекқор "Бірыңғай дерекқорды мәліметтерді өзгерту" (P.SS.13.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
39. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" (P.SS.13.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" (P.SS.13.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.13.OPR.005
бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.006
бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді алу және өңдеу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.007
бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.008
мәліметтер өзгергеннен кейін бірыңғай дерекқорды жариялау
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
12-кесте
"Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.13.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.005
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган Комиссияға ветеринариялық дәрілік препараттар туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқорда өзгертуге жататын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
уәкілетті орган бірыңғай дерекқорда өзгертуге жататын мәліметтерді жолдады
13-кесте
"Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.006
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді алу және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқорда өзгертуге жататын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.13.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқорда өзгертуге жататын ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеруден сәтті өткен жағдайда орындаушы берілген мәліметтердің құрамында көрсетілген іс-қимылдың аяқталу күні мен уақытының мәндерін пайдалана отырып, өзгертілетін мәліметтердің іс-әрекетінің аяқталу күні мен уақытын толтырады, сондай-ақ мәліметтерді жаңарту күні мен уақытын белгілейді. Орындаушы уәкілетті органға Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өзгеруіне сәйкес өңдеу нәтижесінің коды бар бірыңғай дерекқордағы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық дәрілік препараттар туралы өзгеріске жататын мәліметтер бірыңғай дерекқорда өзгертілді, уәкілетті органға бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
14-кесте
"Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SS.13.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.007
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган бірыңғай дерекқорда ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдайды және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді
7
Нәтижелер
уәкілетті орган бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарламаны өңдеді
15-кесте
"Мәліметтер өзгергеннен кейін бірыңғай дерекқорды жариялау" (P.SS.13.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.008
2
Операция атауы
мәліметтер өзгергеннен кейін бірыңғай дерекқорды жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық дәрілік препараттар туралы өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосқаннан кейін орындайды ("Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы Еуразиялық экономикалық одақтың тізілімдері мен ақпараттық дерекқорларын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану тәртібінде белгіленген көлемде жарияланады (Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидаларына № 5 қосымша)
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ветеринариялық дәрілік препараттар туралы қосылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялайды. Тіркелген ветеринариялық дәрілік препараттардың, жануарларға арналған жемшөп қоспаларының және Одақтың ветеринариялық мақсаттағы жануарлармен тікелей байланысқа түспейтін диагностикалық, дезинфекциялық, дезинсекциялық және дезакаризациялық заттарының бірыңғай тізіліміне өту мүмкіндігі іске асырылуы қажет
7
Нәтижелер
бірыңғай базадан қосылған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

2. Процедуры "Процедуры получения сведений, содержащихся в единой базе данных" (P.SS.13.PGR.002)
Процедура "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.PRC.003)
40. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.PRC.003) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.PRC.003)
41. Процедура "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.PRC.003) выполняется уполномоченным органом при возникновении необходимости получения сведений о дате и времени обновления единой базы данных.
42. Первой выполняется операция "Запрос сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.OPR.009), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений о дате и времени обновления единой базы данных.
43. При получении Комиссией запроса сведений о дате и времени обновления единой базы данных выполняется операция "Подготовка и направление сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.OPR.010), в результате выполнения которой формируются и направляются в уполномоченный орган сведения о дате и времени обновления единой базы данных.
44. При получении уполномоченным органом сведений о дате и времени обновления единой базы данных выполняется операция "Получение и обработка сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.OPR.011).
45. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.PRC.003) является получение уполномоченным органом сведений о дате и времени обновления единой базы данных.
46. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.PRC.003), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.13.OPR.009
запрос сведений о дате и времени обновления единой базы данных
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.010
подготовка и представление сведений о дате и времени обновления единой базы данных
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.011
получение и обработка сведений о дате и времени обновления единой базы данных
приведено в таблице 19 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции "Запрос сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.009
2
Наименование операции
запрос сведений о дате и времени обновления единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
получение уполномоченным органом сведений о дате и времени обновления единой базы данных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос на представление сведений о дате и времени обновления единой базы данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
в Комиссию направлен запрос на представление сведений о дате и времени обновления единой базы данных
Таблица 18
Описание операции "Подготовка и представление сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.010
2
Наименование операции
подготовка и представление сведений о дате и времени обновления единой базы данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о дате и времени обновления единой базы данных (операция "Запрос сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.OPR.009)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса, формирует и направляет в уполномоченный орган сведения о дате и времени обновления единой базы данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о дате и время обновления единой базы данных направлены уполномоченному органу
Таблица 19
Описание операции "Получение и обработка сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.011
2
Наименование операции
получение и обработка сведений о дате и времени обновления единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении сведений о дате и времени обновления единой базы данных (операция "Подготовка и представление сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.OPR.010)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений о дате и времени обновления единой базы в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом обработаны сведения о дате и времени обновления единой базы данных

2. "Бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері" (P.SS.13.PGR.002) рәсімдері
"Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.003) рәсімі
40. "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
41. "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.003) рәсімін уәкілетті орган бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде орындайды.
42. Алдымен "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді сұрату" (P.SS.13.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді беруге сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
43. Комиссия бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерге сұрату алған кезде "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және жолдау" (P.SS.13.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға жіберіледі.
44. Уәкілетті орган бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алған кезде "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.011) операциясы орындалады.
45. Уәкілетті органның бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алуы "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу" (P.SS.13.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
46. "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.13.OPR.009
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.010
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.011
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
17-кесте
"Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді сұрату" (P.SS.13.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.009
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органның бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алуы
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Комиссияға Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді беруге сұрату жібереді
7
Нәтижелер
Комиссияға бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді беруге сұрату жіберілді
18-кесте
"Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.SS.13.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.010
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді беруге сұратуды алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді сұрату" (P.SS.13.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұратуды тексеруді орындайды, бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер уәкілетті органға жіберілді
19-кесте
"Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.011
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер келіп түскен кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.SS.13.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бірыңғай базаны жаңарту күні мен уақыты туралы алынған мәліметтерді тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
уәкілетті орган бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді өңдеді

Процедура "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.004)
47. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.004) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.004)
48. Процедура "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.004) выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом сведений из единой базы данных.
49. Первой выполняется операция "Запрос сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.012), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений из единой базы данных.
50. При поступлении в Комиссию запроса на представление сведений из единой базы данных выполняется операция "Подготовка и представление сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.013), в результате выполнения которой формируются и направляются в уполномоченный орган запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
51. При поступлении в уполномоченный орган сведений из единой базы данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Получение и обработка сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.014).
52. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.004) является получение уполномоченным органом сведений из единой базы данных или уведомления об отсутствии сведений в единой базе данных.
53. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.004), приведен в таблице 20.
Таблица 20
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.13.OPR.012
запрос сведений из единой базы данных
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.013
подготовка и представление сведений из единой базы данных
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.014
получение и обработка сведений из единой базы данных
приведено в таблице 23 настоящих Правил
Таблица 21
Описание операции "Запрос сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.012
2
Наименование операции
запрос сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом сведений из единой базы данных
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос на представление сведений из единой базы данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. Исполнитель запрашивает актуальные сведения по всем государствам-членам или по конкретному государству-члену (государствам-членам), указав в запросе его код (коды). В запросе указывается дата, на которую необходимо представить актуальные сведения. Если дата не указана, представляются все актуальные на текущую дату сведения, содержащиеся в единой базе данных
7
Результаты
уполномоченным органом направлен запрос на представление сведений из единой базы данных
Таблица 22
Описание операции "Подготовка и представление сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.013
2
Наименование операции
подготовка и представление сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса на представление сведений из единой базы данных (операция "Запрос сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.012)
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос, в котором могут быть направлены сообщения: со сведениями из единой базы данных; с уведомлением об отсутствии сведений в единой базе данных, с кодом результата обработки, соответствующим отсутствию сведений. В ответных сообщениях со сведениями из единой базы данных представляются актуальные сведения на дату, указанную в запросе, то есть сведения, для которых начальная дата меньше указанной в запросе, а конечная дата больше указанной в запросе либо не задана. Если в запросе был указан код страны, то в ответном сообщении представлены сведения из единой базы данных по конкретному указанному государству-члену (государствам-членам), иначе – по всем государствам-членам
7
Результаты
уполномоченному органу направлены сведения из единой базы данных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 23
Описание операции "Получение и обработка сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.014
2
Наименование операции
получение и обработка сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

"Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.004) рәсімі
47. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
48. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.004) рәсімін уәкілетті органның бірыңғай дерекқордан мәліметтер алуына қажеттік туындаған кезде орындайды.
49. Алдымен "Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрату" (P.SS.13.OPR.012) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган бірыңғай дерекқордан мәліметтерді беруге сұрату салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
50. Комиссияға бірыңғай дерекқордан мәліметтерді беруге сұрату түскен кезде "Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді дайындау және беру" (P.SS.13.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалуы нәтижесінде сұратылған мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға жіберіледі немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
51. Уәкілетті органға бірыңғай дерекқордан мәліметтер немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде "Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.014) операциясы орындалады.
52. Уәкілетті органның бірыңғай дерекқордан мәліметтерді немесе бірыңғай дерекқорда мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
53. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.13.OPR.012
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.013
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді дайындау және беру
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.014
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алу және өңдеу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
21-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрату" (P.SS.13.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.012
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органның бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтерді сұрату форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Комиссияға ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бірыңғай дерекқордан мәліметтерді беруге сұрату жолдайды. Орындаушы сұратуда оның кодын (кодтарын) көрсете отырып, барлық мүше мемлекеттер бойынша немесе нақты мүше мемлекет (мүше мемлекеттер) бойынша өзекті мәліметтерді сұратады. Сұратуда өзекті мәліметтерді ұсыну қажет күні көрсетіледі. Егер күні көрсетілмесе, ағымдағы күнге қатысты бірыңғай дерекқорда қамтылған барлық өзекті мәліметтер ұсынылады
7
Нәтижелер
уәкілетті орган бірыңғай дерекқордан мәліметтерді беруге сұрату жіберді
22-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді дайындау және беру" (P.SS.13.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.013
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді дайындау және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді беруге сұрату түскен кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрату" (P.SS.13.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
сұратудың және берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұратуды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді орындайды. Тексеруді сәтті орындаған жағдайда орындаушы сұратуға жауап жібереді, онда: бірыңғай дерекқордан алынған мәліметтермен; бірыңғай дерекқорда мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламамен, мәліметтердің болмауына сәйкес өңдеу нәтижесінің кодымен хабарламалар жіберілуі мүмкін. Бірыңғай дерекқордан алынған мәліметтері бар жауап хабарламаларында сұратуда көрсетілген күнге өзекті мәліметтер, яғни бастапқы күні сұрауда көрсетілгеннен аз, ал соңғы күні сұратуда көрсетілгеннен көп не берілмеген мәліметтер ұсынылады. Егер сұратуда елдің коды көрсетілсе, онда жауап хабарда нақты көрсетілген мүше мемлекет (мүше мемлекеттер) бойынша, әйтпесе - барлық мүше мемлекеттер бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтер ұсынылады
7
Нәтижелер
уәкілетті органға бірыңғай дерекқордан мәліметтер немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
23-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.014
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алу және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

выполняется при поступлении сведений из единой базы данных либо уведомления об отсутствии сведений в единой базе данных, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.017)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом обработаны сведения из единой базы данных либо уведомление об отсутствии сведений в единой базе данных

бірыңғай дерекқордан мәліметтер не сұрату параметрлерін қанағаттандыратын бірыңғай дерекқорда мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді дайындау және беру" (P.SS.13.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
уәкілетті орган бірыңғай дерекқордан мәліметтерді не бірыңғай дерекқорда мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны өңдеді

Процедура "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.005)
54. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.005) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.005)
55. Процедура "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.005) выполняется уполномоченным органом в целях получения измененных сведений из единой базы данных, добавление которых в единую базу данных или внесение изменений в которые произошло с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса.
56. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.015), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на представление измененных сведений из единой базы данных.
57. При поступлении запроса на представление измененных сведений из единой базы данных выполняется операция "Подготовка и представление измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.016), в результате выполнения которой формируются и направляются в уполномоченный орган измененные сведения из единой базы данных или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
58. При поступлении измененных сведений из единой базы данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Получение и обработка измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.017).
59. Результатом выполнения процедуры "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.005) является получение уполномоченным органом измененных сведений из единой базы данных или получение уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
60. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.005), приведен в таблице 24.
Таблица 24
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.13.OPR.015
запрос измененных сведений из единой базы данных
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.016
подготовка и представление измененных сведений из единой базы данных
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.SS.13.OPR.017
получение и обработка измененных сведений из единой базы данных
приведено в таблице 27 настоящих Правил
Таблица 25
Описание операции "Запрос измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.015
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения исполнителем измененных сведений из единой базы данных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос на представление измененных сведений из единой базы данных, начиная с даты и времени, указанных в запросе, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. Для запроса измененных сведений из единой базы данных в полном объеме дата и время в запросе не заполняются. При возникновении необходимости запроса измененных сведений по конкретному государству-члену (государствам-членам) в запросе должен быть указан его код (коды). Если код страны в запросе не указан, представляются измененные сведений по всем государствам-членам
7
Результаты
в Комиссию направлен запрос на представление измененных сведений из единой базы данных
Таблица 26
Описание операции "Подготовка и представление измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.016
2
Наименование операции
подготовка и представление измененных сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление измененных сведений из единой базы данных (операция "Запрос измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.015)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос. В ответ на запрос могут быть направлены сообщения: с измененными сведениями из единой базы данных, начиная с даты и времени, указанных в запросе; с уведомлением об отсутствии сведений (отсутствие изменений, начиная с даты и времени, указанных в запросе), с кодом результата обработки, соответствующим отсутствию сведений. В ответном сообщении сведения из единой базы данных представляются по всем государствам-членам или по конкретному государству-члену (государствам-членам) в зависимости от условий запроса. В результате выполнения запроса сведения из единой базы данных представляются с учетом истории изменения
7
Результаты
уполномоченному органу направлены измененные сведения из единой базы данных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 27
Описание операции "Получение и обработка измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.OPR.017
2
Наименование операции
получение и обработка измененных сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется уполномоченным органом при получении измененных сведений из единой базы данных (операция "Подготовка и представление измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.OPR.016)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом обработаны измененные сведения из единой базы данных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

"Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.PRC.005) рәсімі
54. "Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
55. "Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.PRC.005) рәсімін уәкілетті орган оларды бірыңғай дерекқорға қосу немесе сұратуда көрсетілген сәттен бастап осы сұратуды орындау сәтіне дейін болған өзгерістерді енгізу болған бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу мақсатында орындайды.
56. Алдымен "Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SS.13.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді беруге сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
57. Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді беруге сұрату келіп түскен кезде "Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.SS.13.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалуы нәтижесінде бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға жіберіледі немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
58. Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтер немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама түскен кезде "Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.017) операциясы орындалады.
59. Уәкілетті органның бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алуы немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алуы "Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
60. "Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.13.OPR.015
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 25- кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.016
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 26- кестесінде келтірілген
P.SS.13.OPR.017
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу және өңдеу
осы Қағидалардың 27- кестесінде келтірілген
25-кесте
"Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SS.13.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.015
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушының бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Комиссияға Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұратуда көрсетілген күнінен және уақытынан бастап бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді беруге сұратуды жолдайды. Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді толық көлемде сұрату үшін сұратудағы күн мен уақыт толтырылмайды. Нақты мүше мемлекет (мүше мемлекеттер) бойынша өзгертілген мәліметтерді сұрату қажеттілігі туындаған кезде сұратуда оның коды (кодтары)көрсетілуі қажет. Егер сұратуда елдің коды көрсетілмесе, барлық мүше мемлекеттер бойынша өзгертілген мәліметтер ұсынылады
7
Нәтижелер
Комиссияға бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді беруге сұрату жолданды
26-кесте
"Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.SS.13.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.016
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді беруге сұратуды алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SS.13.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұратуды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді орындайды. Тексеруді сәтті орындаған жағдайда орындаушы сұратуға жауап жібереді. Сұратуға жауап ретінде мынадай хабарламалар жіберілуі мүмкін: сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтер; мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламамен (сұратуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап өзгерістердің болмауы), мәліметтердің болмауына сәйкес келетін өңдеу нәтижесінің коды. Жауап хабарда бірыңғай дерекқордан алынған мәліметтер сұрату шарттарына байланысты барлық мүше мемлекеттер бойынша немесе нақты мүше мемлекет (мүше мемлекеттер) бойынша ұсынылады. Сұратуды орындау нәтижесінде бірыңғай дерекқордан мәліметтер өзгеріс тарихын ескере отырып ұсынылады
7
Нәтижелер
уәкілетті органға бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтер немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
27-кесте
"Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.13.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.OPR.017
2
Операция атауы
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алған кезде орындайды ("Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.SS.13.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы қажет
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
уәкілетті орган бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны өңдеді
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

61. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
62. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
63. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 69
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных некачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
Сноска. Регламент – в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08.04.2025 № 34 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2022 г. № 140 "О Правилах регулирования обращения диагностических средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2023 г. № 150 "О Правилах регулирования обращения дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза";

61. Жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайтын айрықша жағдайлар болуы мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктер және басқа жағдайлар туындағанда орын алуы мүмкін.
62. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда уәкілетті орган қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қатені белгіленген тәртіппен жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
63. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-бірін және Комиссияны осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдар туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 69 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламенті
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидалары туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір әрекеттерді орындау құқығын беру;
"электрондық құжат (мәліметтер) деректемесі" – белгілі бір контексте ажырамайтын болып есептелетін, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін, ақпараттық объектінің өмірлік циклінің белгілі бір кезеңінде оны сипаттайтын қасиет.

Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 69 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
осуществляет:
формирование и ведение национального информационного ресурса;
представление сведений о товарах ветеринарного назначения, в отношении которых уполномоченным органом принято решение об изъятии из обращения или приостановлении обращения на таможенной территории Союза в связи с их некачественностью, фальсификацией и (или) контрафактным характером их происхождения (далее – сведения о товарах ветеринарного назначения) в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия) для формирования единой базы данных;
получение сведений из единой базы данных по запросу
уполномоченный орган (P.SS.13.ACT.001)
Координатор
осуществляет:
формирование и ведение единой базы данных, а также опубликование сведений из единой базы данных на информационном портале Союза;
предоставление сведений из единой базы данных в уполномоченный в сфере обращения товаров ветеринарного назначения орган государства – члена Союза и (или) подведомственное этому органу экспертному учреждению государства – члена (далее – уполномоченный орган) по запросу
Комиссия (P.ACT.001)

Осы Регламентте "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде пайдаланылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтерді иеленуші
ұлттық ақпараттық ресурсты қалыптастыруды және жүргізуді;
сапалы деп танылған ветеринариялық дәрілік препараттар туралы және мүше мемлекеттердің аумақтарында айналымдағы ветеринариялық дәрілік препараттардың сапасын іріктемелі бақылау нәтижелері бойынша олардың сапасыздығына, жалған болуына және (немесе) олардың шығу тегінің контрафактілік сипатына байланысты оларға қатысты уәкілетті орган Одақтың кедендік аумағында қолданыстан алып қою немесе қолдануды тоқтата тұру туралы шешім қабылдаған ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтерді (бұдан әрі – ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер) бірыңғай дерекқор қалыптастыру үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) беруді;
сұрату бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтер алуды жүзеге асырады
уәкілетті орган (P.SS.13.ACT.001)
Үйлестіруші
бірыңғай дерекқорды қалыптастыруды және жүргізуді, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында бірыңғай дерекқордан мәліметтерді жариялауды;
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді Одаққа мүше мемлекеттің ветеринариялық дәрілік заттар айналымы саласындағы уәкілетті органына және (немесе) осы органға ведомстволық бағынысты мүше мемлекеттің сараптама мекемесіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) сұрату бойынша ұсынуды жүзеге асырады
Комиссия (P.ACT.001)

2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении единой базы данных;
б) информационное взаимодействие при получении сведений, содержащихся в единой базе данных.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтерді алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 69 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

10. Жалпы процесс транзакцияларын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операциялар (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрату-хабар жібереді, респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде оған жауап ретінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап-хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарлар құрамындағы деректердің құрылымы "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении единой базы данных
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении единой базы данных представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении единой базы данных
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении единой базы данных
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в единую базу данных (P.SS.13.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в единую базу данных (P.SS.13.OPR.001).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу (P.SS.13.PRC.001)
1.1
Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді беру (P.SS.13.OPR.001).

Получение уведомления о результатах включения сведений в единую базу данных (P.SS.13.OPR.003)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения направлены
получение и обработка сведений для включения в единую базу данных (P.SS.13.OPR.002)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения включены
передача сведений для включения в единую базу данных (P.SS.13.TRN.001)
2
Изменение сведений, содержащихся в единой базе данных (P.SS.13.PRC.002)
2.1
Представление сведений для изменения в единой базе данных (P.SS.13.OPR.005).
Получение уведомления о результатах изменения сведений в единой базе данных (P.SS.13.OPR.007)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения для изменения направлены

Бірыңғай дерекқорға мәліметтерді қосу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.SS.13.OPR.003)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер жіберілді
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу (P.SS.13.OPR.002)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер қосылды
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді беру (P.SS.13.TRN.001)
2
Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту (P.SS.13.PRC.002)
2.1
Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді ұсыну (P.SS.13.OPR.005).
Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту нәтижелері туралы хабарламаны алу (P.SS.13.OPR.007)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер өзгерту үшін жіберілді

получение и обработка сведений для изменения в единой базе данных (P.SS.13.OPR.006)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения изменены
передача сведений для изменения в единой базе данных (P.SS.13.TRN.002)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений, содержащихся в единой базе данных
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений, содержащихся в единой базе данных представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений, содержащихся в единой базе данных
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений, содержащихся в единой базе данных
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін мәліметтерді алу және өңдеу (P.SS.13.OPR.006)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер өзгертілді
бірыңғай дерекқорға өзгерту үшін мәліметтерді беру (P.SS.13.TRN.002)
2. Бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтерді алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтерді алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтерді алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтерді алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.13.PRC.003)
1.1
Запрос сведений о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.13.OPR.009).
Получение и обработка сведений о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.13.OPR.011)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения о дате и времени обновления запрошены
подготовка и представление сведений о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.13.OPR.010)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения о дате и времени обновления направлены
получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.13.TRN.003)
2
Получение сведений из единой базы данных (P.SS.13.PRC.004)
2.1
Запрос сведений из единой базы данных (P.SS.13.OPR.012).
Получение и обработка сведений из единой базы данных (P.SS.13.OPR.014)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения запрошены
подготовка и представление сведений из единой базы данных (P.SS.13.OPR.013)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения направлены.
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения отсутствуют
получение сведений из единой базы данных (P.SS.13.TRN.004)
3
Получение измененных сведений из единой базы данных (P.SS.13.PRC.005)
3.1
Запрос измененных сведений из единой базы данных (P.SS.13.OPR.015).
Получение и обработка измененных сведений из единой базы данных (P.SS.13.OPR.017)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): измененные сведения запрошены
подготовка и представление измененных сведений из единой базы данных (P.SS.13.OPR.016)
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): измененные сведения направлены.
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): измененные сведения отсутствуют
получение измененных сведений из единой базы данных (P.SS.13.TRN.005)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.13.MSG.001
сведения о товарах ветеринарного назначения для включения в единую базу данных
сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения (R.HC.SS.13.001)

Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу (P.SS.13.PRC.003)
1.1
Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді сұрату (P.SS.13.OPR.009).
Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу және өңдеу (P.SS.13.OPR.011)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер сұратылды
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.SS.13.OPR.010)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер жіберілді
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу (P.SS.13.TRN.003)
2
Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу (P.SS.13.PRC.004)
2.1
Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрату (P.SS.13.OPR.012).
Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алу және өңдеу (P.SS.13.OPR.014)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер сұратылды
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді дайындау және беру (P.SS.13.OPR.013)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер жіберілді.
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер жоқ
бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу (P.SS.13.TRN.004)
3
Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу (P.SS.13.PRC.005)
3.1
Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату (P.SS.13.OPR.015).
Бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу және өңдеу (P.SS.13.OPR.017)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): өзгертілген мәліметтер сұратылды
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.SS.13.OPR.016)
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жіберілді.
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу (P.SS.13.TRN.005)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде берілген. Хабарлар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.13.MSG.001
бірыңғай дерекқорға қосу үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер
ветеринариялық мақсаттағы тауардың сапасын бақылау туралы мәліметтер (R.HC.SS.13.001)

P.SS.13.MSG.002
сведения о товарах ветеринарного назначения для изменения в единой базе данных
сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения (R.HC.SS.13.001)
P.SS.13.MSG.003
уведомление об обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.13.MSG.004
запрос сведений о дате и времени обновления единой базы данных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.13.MSG.005
сведения о дате и времени обновления единой базы данных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.13.MSG.006
запрос сведений из единой базы данных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.13.MSG.007
сведения из единой базы данных
сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения (R.HC.SS.13.001)
P.SS.13.MSG.008
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.13.MSG.009
запрос измененных сведений из единой базы данных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.13.MSG.010
изменения сведений из единой базы данных

P.SS.13.MSG.002
бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер
ветеринариялық мақсаттағы тауардың сапасын бақылау туралы мәліметтер (R.HC.SS.13.001)
P.SS.13.MSG.003
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.13.MSG.004
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.13.MSG.005
бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.13.MSG.006
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.13.MSG.007
бірыңғай дерекқордан мәліметтер
ветеринариялық мақсаттағы тауардың сапасын бақылау туралы мәліметтер (R.HC.SS.13.001)
P.SS.13.MSG.008
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.13.MSG.009
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.13.MSG.010
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгерту

сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения (R.HC.SS.13.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Передача сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Передача сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

ветеринариялық мақсаттағы тауардың сапасын бақылау туралы мәліметтер (R.HC.SS.13.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді беру" (P.SS.13.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы
15. "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді беру" (P.SS.13.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респонедентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде берілген.

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Передача сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Передача сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.13.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
передача сведений для включения в единую базу данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в единую базу данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
получение и обработка сведений для включения в единую базу данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения включены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о товарах ветеринарного назначения для включения в единую базу данных (P.SS.13.MSG.001)
ответное сообщение

4-сурет. "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді беру" (P.SS.13.TRN.001) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді беру" (P.SS.13.TRN.001) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді беру
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер қосылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай дерекқорға қосу үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер (P.SS.13.MSG.001)
жауап хабар

уведомление об обработке сведений (P.SS.13.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Передача сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Передача сведений для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (P.SS.13.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
2. "Бірыңғай дерекқорға өзгерту үшін мәліметтерді беру" (P.SS.13.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы
16. "Бірыңғай дерекқорға өзгерту үшін мәліметтерді беру" (P.SS.13.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде берілген.

уведомление об обработке сведений (P.SS.13.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Получение сведений о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.13.TRN.003) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (P.SS.13.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
3. "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (P.SS.13.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы
17. "Бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (P.SS.13.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде берілген.

сведения о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.13.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.TRN.004) выполняется для для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтер (P.SS.13.MSG.005)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
4. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы
18. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде берілген.

Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.13.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из единой базы данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из единой базы данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
подготовка и представление сведений из единой базы данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения направлены
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из единой базы данных (P.SS.13.MSG.006)
ответное сообщение
сведения из единой базы данных (P.SS.13.MSG.007)

7-сурет. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.TRN.004) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
8-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.13.TRN.004) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрақ/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді дайындау және беру
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер жолданды
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): мәліметтер жоқ
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрату (P.SS.13.MSG.006)
жауап хабар
бірыңғай дерекқордан мәліметтер (P.SS.13.MSG.007)

уведомление об отсутствии сведений (P.SS.13.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.TRN.005) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.SS.13.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
5. "Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы
19. "Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде берілген.

Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение измененных сведений из единой базы данных" (P.SS.13.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.13.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение измененных сведений из единой базы данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос измененных сведений из единой базы данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
подготовка и представление измененных сведений из единой базы данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): измененные сведения направлены
сведения единой базы данных (P.SS.13.BEN.001): измененные сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос измененных сведений из единой базы данных (P.SS.13.MSG.009)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.13.MSG.008)
изменения сведений из единой базы данных (P.SS.13.MSG.010)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
20. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 10.
21. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
Таблица 10
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

8-сурет. "Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.TRN.005) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
9-кесте
"Өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу" (P.SS.13.TRN.005) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.13.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өзгертілген мәліметтерді бірыңғай дерекқордан алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрақ/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жолданды
бірыңғай дерекқордың мәліметтері (P.SS.13.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату (P.SS.13.MSG.009)
жауап хабар
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.SS.13.MSG.008)
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгерту (P.SS.13.MSG.010)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
20. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлардың орын алуы ықтимал, мұнда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрату жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 10-кестеде берілген.
21. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қателік туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателерді жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарды Еразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне жібереді.
10-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясы бастамашысы келісілген қайталау саны өткен соң жауап хабарламаны алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудегі жүйелік қате
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрату жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысының пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңартуы қажет.
Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұратуды жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

22. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (R.HC.SS.13.001), передаваемых в сообщении "сведения о товарах ветеринарного назначения для включения в единую базу данных" (P.SS.13.MSG.001), приведены в таблице 11.
Таблица 11
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (R.HC.SS.13.001), передаваемых в сообщении "сведения о товарах ветеринарного назначения для включения в единую базу данных" (P.SS.13.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен присутствовать 1 экземпляр реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails)
2
реквизит "Код вида товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemKindCode) должен быть заполнен, его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
01 – ветеринарный лекарственный препарат;
02 – диагностическое средство;
03 – дезинфицирующее средство;
04 – дезинсекционное средство;
05 – дезакаризационное средство;
06 – кормовая добавка
3
значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) должно соответствовать значению кода статуса ветеринарного лекарственного препарата "свободное обращение"; "фальсификат"; "контрафакт"; "обращение приостановлено"; "обращение серии приостановлено"; "изъят из обращения"; "серия изъята из обращения" из перечня статусовтоваров ветеринарного обращения или их серий, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного справочника в реестре нормативно-справочной информации Союза.
при отсутствии справочника "Перечень статусов товаров ветеринарного назначения или их серий" в реестре нормативно-справочной информации Союза реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества ветеринарного лекарственного препарата" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) должен соответствовать одному из следующих значений: "05" - свободное обращение; "06" - фальсификат; "07" - контрафакт; "08" - обращение приостановлено; "09" - обращение серии приостановлено; "10" - изъят из обращения; "11" - серия изъята из обращения
4
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) является обязательным для заполнения
5
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
6
если реквизит "Код функции компонента в составе товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemRoleComponentCode) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
01 – активная фармацевтическая субстанция;
02 – фармацевтическая субстанция;
03 – действующее вещество
7
в составе сложного реквизита "Сведения о товаре ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemDetails) реквизит "Дата окончания срока годности продукта" (csdo:ProductShelfLifeEndDate) должен быть заполнен, а реквизиты "Сведения о производственной площадке товара ветеринарного назначения или его составляющей части" (hccdo:VeterinaryItemManufacturingAreaDetails), "Код особой характеристики продукта" (hcsdo:SpecialCharacteristicsProductCode), "Код фармакотерапевтической группы" (hcsdo:‌Pharmacological‌Group‌Code), "Наименование фармакотерапевтической группы" (hcsdo:PharmacologicalGroupName), "Сведения о назначении (области применения) товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemApplicationFieldDetails) не заполняются
8
реквизит "Регистрационный номер записи" (hcsdo:RecordRegistrationNumberId) заполняется обязательно
9
в составе сложного реквизита "Сведения о производителе товара ветеринарного назначения или его составляющей части" (hccdo:VeterinaryItemManufacturingAuthorizationHolderDetails) заполняются только реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) и "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName)
10
при заполнении реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код вида адреса"(csdo:AddressKindCode), "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName), "Улица" (csdo:StreetName) и "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId)
11

22. "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер" (P.SS.13.MSG.001) хабарында берілетін "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (R.HC.SS.13.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 11-кестеде берілген.
11-кесте
"Бірыңғай дерекқорға қосу үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер" (P.SS.13.MSG.001) хабарында берілетін "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (R.HC.SS.13.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық хабарда "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) деректемесінің 1 данасы болуы қажет
2
"Ел коды" (Csdo: UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышындағы ел кодына сәйкес болуы қажет, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес болуы қажет
3
ветеринариялық дәрілік препараттар немесе олардың сериялары мәртебелерінің тізбесінен "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:veterinarydrugmonitoringitemdetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "еркін айналым"; "фальсификат"; "контрафакт"; "препараттың айналымы тоқтатып қойылған"; "серия айналымы тоқтатып қойылған"; "препарат айналымнан алынды"; "серия айналымнан алынды" ветеринариялық дәрілік препараттың мәртебе кодының мәніне сәйкес болуы қажет, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген анықтамалық кодының мәніне сәйкес болуы қажет. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде "Ветеринариялық дәрілік препараттар немесе олардың сериялары мәртебелерінің тізбесі" анықтамалығы болмаған кезде "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" деректемесі (csdo:StatusCode) мынадай мәндердің біріне сәйкес болуы қажет: "05" - еркін өтініш; "06" - фальсификат; "07" - контрафакт; "08" - препараттың айналымы тоқтатып қойылған; "09" - серияның айналымы тоқтатып қойылған; "10" - препарат айналымнан алынды; "11" - серия айналымнан алынды
4
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" деректемесін (csdo:StartDateTime) толтыру міндетті болып табылады
5
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмайды
6
егер "Дәрілік препараттың (құралдың) атауы туралы мәліметтер" (hccdo:DrugNameDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Белсенді фармацевтикалық субстанция атауының коды" (hcsdo:DrugCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының анықтамалығындағы мәнге сәйкес болуы қажет, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген анықтамалық кодының мәніне сәйкес болуы қажет. Дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының анықтамалығы болмаған кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде "Дәрілік препараттың (құралдың) атауы туралы мәліметтер" (hcsdo:Drugnamedetails) күрделі деректемесінің құрамында "Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы" (hccdo:Drugname) деректемесі толтырылуы қажет
7
"Ветеринариялық мақсаттағы тауар туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Дәрілік нысан туралы мәліметтер" (hccdo:DosageFormDetails), "Дәрілік препаратты шығару нысаны туралы мәліметтер" (hccdo:PackageFormDetails), "Ветеринариялық мақсаттағы тауарды немесе оның құрамдас бөлігін өндіруші туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemManufacturingAuthorizationHolderDetails), "Өндіріс күні" (hcsdo:ManufacturingDate), "Өнімнің жарамдылық мерзімі аяқталған күн" (csdo:ProductShelfLifeEndDate) деректемелері толтырылуы қажет, ал "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың немесе оның құрамдас бөлігінің өндірістік алаңы туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemManufacturingAreaDetails), "Құқық иесі туралы мәліметтер" (hccdo:RightholderDetails), "Өнімнің ерекше сипаттамасының коды" (hcsdo:SpecialCharacteristicsProductCode), "Дәрілік нысанның қосымша белгілері" (hccdo:DosageFormAdditionalFeaturesDetails), "Ветеринариялық дәрілік препараттың фармакотерапиялық тобының коды" (hcsdo:PharmacotherapeuticGroupCode), "Фармакотерапиялық топтың атауы" (hcsdo: PharmacologicalGroupName), "Ветеринариялық дәрілік препаратты тағайындау (қолдану саласы) туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugApplicationFieldDetails) деректемелері толтырылмайды
8
"Дәрілік нысан туралы мәліметтер" (hccdo:DosageFormDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Дәрілік нысан коды" деректемесі (hcsdo:DosageFormCode) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде дәрілік нысандар номенклатурасы қосқан кезде міндетті түрде толтырылады, бұл ретте көрсетілген деректеменің мәні дәрілік нысандар номенклатурасынан ветеринариялық дәрілік препараттың дәрілік нысанының кодына сәйкес болуы қажет, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) идентификаторы" атрибутының мәні (codeListId атрибуты) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген анықтамалықтың код мәніне сәйкес болуы қажет. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде дәрілік нысандардың номенклатурасы болмаған кезде, "Дәрілік нысан туралы мәліметтер" (hccdo:DosageFormDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Дәрілік нысанның атауы" (hcsdo:DosageFormName) деректемесі толтырылуы қажет
9
"Ветеринариялық мақсаттағы тауарды немесе оның құрамдас бөлігін өндіруші туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemManufacturingAuthorizationHolderDetails) күрделі деректемелерінің құрамында тек "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) деректемелері толтырылады
10
"Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode), "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Қала" (csdo:CityName) немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), "Көше" (csdo:StreetName) және "Үй нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) деректемелері толтырылуы қажет
11

значение реквизита "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) должно соответствовать одному из следующих значений: "1" – адрес регистрации; "2" – фактический адрес
12
если реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) з) в составе любых сложных реквизитов заполнен, то его значение должно соответствовать коду вида связи из перечня видов средств (каналов) связи, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
13
если в составе сложного реквизита "Сведения о товаре ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemDetails) реквизит "Сведения о хозяйствующем субъекте" (hccdo:BusinessEntityDetails) заполнен, то в его составе реквизиты "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName) и "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполняются обязательно
14
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества ветеринарного лекарственного препарата" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) соответствует значению "обращение серии приостановлено", "серия изъята из обращения", то реквизит "Номер серии товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemBatchNumberId) в составе сложного реквизита "Сведения о товаре ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemDetails) должен быть заполнен
15
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) соответствует значению "свободное обращение", то реквизит "Сведения о хозяйствующем субъекте" (hccdo:BusinessEntityDetails) не заполняется
16
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) соответствует значению "фальсификат", "контрафакт", "обращение приостановлено", "обращение серии приостановлено", "изъят из обращения", "серия изъята из обращения", то реквизит "Сведения о хозяйствующем субъекте" (hccdo:BusinessEntityDetails) должен быть заполнен
17
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) соответствует значению "свободное обращение", то реквизит "Сведения о выявленном несоответствии товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemIdentifiedDiscrepancyDetails) не заполняется
18
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) соответствует значению "фальсификат". "контрафакт", "обращение приостановлено", "обращение серии приостановлено", "изъят из обращения", "серия изъята из обращения" то реквизит "Сведения о показателе нормативного документа по качеству, по которому выявлены несоответствия для товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemLowQualityDetails) заполняется обязательно
19
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) соответствует значению "обращение приостановлено", "обращение серии приостановлено", "изъят из обращения", "серия изъята из обращения", то в составе сложного реквизита "Сведения о показателе нормативного документа по качеству, по которому выявлены несоответствия для товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemLowQualityDetails) должен быть заполнен реквизит"Код показателя несоответствия качества товара ветеринарного назначения установленным требованиям" (hcsdo:VeterinaryItemLowQualityCode) или реквизит "Наименование показателя несоответствия качества товара ветеринарного назначения установленным требованиям" (hcsdo:VeterinaryItemLowQualityName)
20
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) соответствует значению "фальсификат" или "контрафакт", то реквизит "Описание выявленных нарушений" (hcsdo:IdentifiedFalsificationsText) в составе сложного реквизита "Сведения о выявленном несоответствии товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemIdentifiedDiscrepancyDetails) должен быть заполнен
21
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) соответствует значению "фальсификат" или "контрафакт", то реквизит "Изображение упаковки фальсифицированного и (или) контрафактного товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemFalsificationSignPicture) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) должен быть заполнен и в его составе должен быть заполнен атрибут "Код формата данных" (атрибут mediaTypeCode)
22
если атрибут "Код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в составе реквизита "Изображение упаковки фальсифицированного и (или) контрафактного товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemFalsificationSignPicture) заполнен, то его значение должно принимать одно из следующих значений: "image/bmp" – формат данных BMP "image/gif" – формат данных GIF "image/png" – формат данных PNG "image/jpeg" – формат данных JPEG
23
если реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора организационно-правовых форм, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
24
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе заполненного реквизита "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode), должно содержать кодовое обозначение "2049"
25
реквизиты "Код вида первичной упаковки товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemPackageFirstlyKindCode), "Наименование вида первичной упаковки товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemPackageFirstlyKindName), "Описание материала первичной упаковки товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemPackageMaterialText) в составе сложного реквизита "Сведения о форме выпуска товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemPackageFormDetails) заполняются
26
реквизиты "Сведения о комплектующем устройстве в составе вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemComponentDetails), "Код вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemSecondaryPackageKindCode) "Наименование вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemSecondaryPackageKindName) в составе сложного реквизита "Сведения о форме выпуска товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemPackageFormDetails) не заполняются
27
реквизиты "Сведения о комплектующем устройстве в составе вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemComponentDetails), "Код вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemSecondaryPackageKindCode) "Наименование вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemSecondaryPackageKindName) в составе сложного реквизита "Сведения о форме выпуска товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemPackageFormDetails) не заполняются
28
если атрибут "метод идентификации" (атрибут kindId) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах - членах Евразийского экономического союза, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
29
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе любых сложных реквизитов заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
30
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе заполненного реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), входящего в состав любых сложных реквизитов, должно содержать кодовое обозначение "2021"
31
если реквизит "Код наименования активной фармацевтической субстанции" (hcsdo:DrugCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду фармацевтической субстанции из справочника международных непатентованных наименований лекарственных средств, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
32
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе заполненного реквизита "Код наименования активной фармацевтической субстанции" (hcsdo:DrugCode), должно содержать кодовое обозначение "1016"
33
если значение реквизита "Код вида товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemKindCode) соответствует значениям "01", "03", "04", "05", то в составе сложного реквизита "Сведения о наименовании лекарственного препарата (средства)" (hccdo:DrugNameDetails) реквизит "Код наименования активной фармацевтической субстанции" (hcsdo:DrugCode) или реквизит "Наименование активной фармацевтической субстанции" (hcsdo:DrugName) должен быть заполнен
34
если значение реквизита "Код вида товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemKindCode) соответствует значению "01", то должен быть заполнен реквизит "Код лекарственной формы" (hcsdo:DosageFormCode)
35
если реквизит "Код лекарственной формы" (hcsdo:DosageFormCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из номенклатуры лекарственных форм, указанной в разделе VII Правил информационного взаимодействия
36
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе заполненного реквизита "Код лекарственной формы" (hcsdo:DosageFormCode), должно содержать кодовое обозначение "2057"
37
реквизиты "Сведения о правообладателе" (hccdo:RightholderDetails) и "Регистрационный номер товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemRegistrationId) должны быть заполнены сведениями из состава единого реестра, формируемого в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных ветеринарных лекарственных препаратов, кормовых добавок для животных и не вступающих в непосредственный контакт с животными диагностических, дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения Евразийского экономического союза"

"Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес болуы қажет: "1" – тіркеу мекенжайы; "2" – нақты мекенжайы
12
егер "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес болуы қажет: "TE" – телефон; "EM" – электрондық пошта; "FX" – факс
13
егер "Ветеринариялық мақсаттағы тауар туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер" (hccdo:BusinessEntityDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) және "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемелері міндетті түрде толтырылады
14
егер "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "серия айналымы тоқтатып қойылған", "серия айналымнан алынды" мәніне сәйкес келсе, онда "Ветеринариялық дәрілік препарат туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugDetails) күрделі деректеме құрамындағы "Дәрілік препарат сериясының нөмірі" (hcsdo:BatchNumberId) деректемесі толтырылуы қажет
15
егер "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "Еркін айналым" мәніне сәйкес келсе, онда "Шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер" (hccdo:BusinessEntityDetails) деректемесі толтырылмайды
16
егер "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "фальсификат", "контрафакт", "препараттың айналымы тоқтатып қойылған", "серияның айналымы тоқтатып қойылған", "препарат айналымнан алынды", "серия айналымнан алынды" мәніне сәйкес келсе, "Шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер" (hccdo:BusinessEntityDetails) деректемесі толтырылуы қажет
17
егер "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "еркін айналым" мәніне сәйкес келсе, онда "Анықталған сәйкессіздік туралы мәліметтер" (hccdo:IdentifiedDiscrepancyDetails) деректемесі толтырылмайды
18
егер "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "фальсификат", "контрафакт", "препараттың айналымы тоқтатып қойылған", "серияның айналымы тоқтатып қойылған", "препарат айналымнан алынды", "серия айналымнан алынды" мәніне сәйкес келсе, "Ветеринариялық мақсаттағы тауарға арналған сәйкессіздіктер анықталған сапа бойынша нормативтік құжаттың көрсеткіші туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemLowQualityDetails) деректемесі міндетті түрде толтырылады
19
егер "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "препараттың айналымы тоқтатып қойылған", "серияның айналымы тоқтатып қойылған", "препарат айналымнан алынды", "серия айналымнан алынды" мәніне сәйкес келсе, онда "Сәйкессіздіктер анықталған сапа бойынша нормативтік құжаттың көрсеткіші туралы мәліметтер" (hccdo:LowQualityDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Дәрілік препарат сапасының белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі көрсеткішінің коды" (hcsdo:LowQualityCode) деректемесі немесе "Дәрілік препарат сапасының белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі көрсеткішінің атауы" (hcsdo:LowQualityName) деректемесі толтырылуы қажет
20
"Ветеринариялық мақсаттағы тауарға арналған сәйкессіздіктер анықталған сапа бойынша нормативтік құжаттың көрсеткіші туралы мәліметтер " (hccdo:VeterinaryItemLowQualityDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ветеринариялық мақсаттағы тауар сапасының белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі көрсеткішінің атауы" (hcsdo:VeterinaryItemLowQualityName) деректемесі толтырылуы қажет
21
егер "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "фальсификат", "контрафакт" мәніне сәйкес келсе, "Анықталған сәйкессіздік туралы мәліметтер" (hccdo:IdentifiedDiscrepancyDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Анықталған бұзушылықтардың сипаттамасы" (hcsdo:IdentifiedFalsificationsText) толтырылуы қажет
22
егер "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "фальсификат", "контрафакт" мәніне сәйкес келсе, "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жалған және (немесе) контрафактілі дәрілік заттың қаптамасының бейнесі" (hcsdo:FalsificationSignPicture) толтырылуы қажет және оның құрамында "Деректер форматының коды" (mediaTypeCode атрибуты) атрибуты толтырылуы қажет
23
егер "Жалған және (немесе) контрафактілі дәрілік заттың қаптамасының бейнесі" (hcsdo:FalsificationSignPicture) деректемесінің құрамында "Деректер форматының коды" (mediaTypeCode атрибуты) атрибуты толтырылған болса, онда оның мәні келесі мәндердің бірін қабылдауы керек: "image/bmp" – BMP деректер форматы "image/gif" – GIF деректер форматы "image/png" – PNG деректер форматы "image/jpeg" – JPEG деректер форматы
24
егер "Ұйымдық-құқықтық нысанның коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ұйымдық-құқықтық нысандардың сыныптауышынан ұйымдық-құқықтық нысандардың кодына сәйкес болуы қажет, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес болуы қажет
25
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне қосқан кезде "Сәйкестендіру әдісі" (kindId атрибуты) атрибутының мәні көрсетілген анықтамалықтың шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес болуы қажет. Әйтпесе, "Сәйкестендіру әдісі" (kindId атрибуты) атрибутының мәні келесі мәндердің біріне сәйкес болуы қажет: ГРЮЛ - заңды тұлғалардың мемлекеттік тізілімі (Армения Республикасы үшін); ОКОГУ – "Мемлекеттік билік және басқару органдары" Беларусь Республикасының жалпымемлекеттік сыныптауышы (Беларусь Республикасы үшін); ОКЮЛП – "Заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер" Беларусь Республикасының жалпымемлекеттік сыныптауышы (Беларусь Республикасы үшін); БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасы үшін); ОКПО - кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы республикалық сыныптауышы (Қырғыз Республикасы үшін); ОГРН - негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (Ресей Федерациясы үшін); ОГРНИП - жеке кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (Ресей Федерациясы үшін)
26
"Ветеринариялық мақсаттағы тауардың буып-түйілген бірлігі туралы мәліметтер" (hccdo: VeterinaryItemPackageDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы буып-түю түрінің коды" (hcsdo:VeterinaryItemPackageFirstlyKindСode), "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы буып-түю түрінің атауы" (hcsdo:VeterinaryItemPackageFirstlyKindName), "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы буып-түю материалының сипаттамасы" (hcsdo:VeterinaryItemPackageMaterialText) деректемелері толтырылады
27
"Ветеринариялық мақсаттағы тауарды шығару нысаны туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemPackageFormDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың қайталама (тұтынушылық) қаптамасының құрамындағы жинақтаушы құрылғы туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemComponentDetails), "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы түрінің коды" (hcsdo:VeterinaryItemSecondaryPackageKindCode), "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы түрінің атауы" (hcsdo:VeterinaryItemSecondaryPackageKindName) деректемелері толтырылмайды
28
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы қажет
29
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
30
"Дәрілік препарат құрамындағы ингредиент функциясының коды" (hcsdo:DrugSubstanceRoleCode) деректемесі толтырылуы қажет және оның мәні "01" – белсенді зат мәніне сәйкес болуы қажет. "Дәрілік препарат құрамындағы ингредиент функциясының атауы" (hcsdo:DrugSubstanceRoleName) деректемесі толтырылмайды
31
"Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Дәрілік препараттың (құралдың) атауы туралы мәліметтер" (hccdo:DrugNameDetails) деректемесі толтырылуы қажет
32
егер "Дәрілік препараттың (құралдың) атауы туралы мәліметтер" (hccdo:DrugNameDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Белсенді фармацевтикалық субстанция атауының коды" (hcsdo:DrugCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының анықтамалығындағы мәнге сәйкес болуы қажет, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты тізілімінде көрсетілген анықтамалық кодының мәніне сәйкес болуы қажет. Дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының анықтамалығы болмаған кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде "Дәрілік препараттың (құралдың) атауы туралы мәліметтер" (hccdo:DrugNameDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы (hcsdo:DrugName) деректемесі толтырылуы қажет

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (R.HC.SS.13.001), передаваемых в сообщении "сведения о товарах ветеринарного назначения для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.MSG.002), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (R.HC.SS.13.001), передаваемых в сообщении "сведения о товарах ветеринарного назначения для изменения в единой базе данных" (P.SS.13.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен присутствовать 1 экземпляр реквизита "Cведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails)
2-37
соответствуют требованиям 2-37 таблицы 11 настоящего Регламента (значения кодов требований в таблице 11 и таблице 12 совпадают)
38
в единой базе данных должна содержаться запись, в которой совокупность значений реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) и "Регистрационный номер записи" (hcsdo: RecordRegistrationNumberId) в составе сложного реквизита "Сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemMonitoringDetails) совпадают с переданными в сообщении, реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) меньше чем в сообщении
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 69
описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных некачественных, фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных средств, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
Сноска. Описание – в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08.04.2025 № 34 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):

23. "Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер" (P.SS.13.MSG.002) хабарында берілетін "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (R.HC.SS.13.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде берілген.
12-кесте
"Бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін ветеринариялық дәрілік препараттар туралы мәліметтер" (P.SS.13.MSG.002) хабарында берілетін "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (R.HC.SS.13.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық хабарда "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) деректемесінің 1 данасы болуы қажет
2
осы Регламенттің 11-кестесінің 2-31-талаптарына сәйкес келеді (11-кестедегі және 12-кестедегі талаптар кодтарының мәндері сәйкес келеді)
3
бірыңғай дерекқорда "Ветеринариялық дәрілік препараттың сапасын бақылау туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugMonitoringItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ел коды" (Csdo:UnifiedCountryCode) және "Жазбаның тіркеу нөмірі" (hcsdo: RecordRegistrationNumberId) деректемелер мәндерінің жиынтығы берілгендермен сәйкес келетін жазба болуы қажет
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 69 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:

Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2022 г. № 140 "О Правилах регулирования обращения диагностических средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2023 г. № 150 "О Правилах регулирования обращения дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств –членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.

4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріліп, толық деректемелік құрам көрсетілген кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің сөзсіз сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) жасалады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректемеге сәйкес келетін деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мағынасының сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталауға болады (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынадай мағынасы бар ұғымдар пайдаланылады:
"мүше-мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "нысаналық сала деректерінің моделі", "нысаналық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 69.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 69.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

9. Перечень структур электронных документов и сведений приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень структур электронных документов и сведений
№ п/п
Идентификатор
Имя
Пространство имен
1
2
3
4
1
Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
1.1
R.006
уведомление о результате обработки
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
состояние актуализации общего ресурса
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Структуры электронных документов и сведений в предметной области
2.1
R.HC.SS.13.001
сведения о контроле качества товара ветеринарного назначения
urn:EEC:R:HC:SS:13:VeterinaryItemsMonitoringDetails:v2.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

9. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі
Р/с №
Сәйкестендіргіш
Аты
Аттар кеңістігі
1
2
3
4
1
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
1.1
R.006
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің нысаналық саладағы құрылымдары
2.1
R.HC.SS.13.001
ветеринариялық мақсаттағы тауар сапасын бақылау туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:SS:13:VeterinaryItemsMonitoringDetails:v0.0.1
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат құрылымының интеграцияланған жүйеде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі) енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді).
1. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде берілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтамасы
сұратуды респонденттің өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
5
Пайдаланылуы
6
Аттар кеңістігің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде берілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) жасалған бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеу аяқталатын күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі алған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
1
4.  Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде берілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтамасы
жалпы ресурсты өзектілендіру үшін мәліметтер
5
Пайдаланылуы
жалпы ресурстың жаңартылған күні мен уақытын сұрату және сол сұратуға жауап беру үшін, сондай-ақ жалпы ресурстан ағымдағы немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

3.  Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер берген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Макс. длина: 20
1

17. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

17. Аттардың импортталатын кеңістіктері 9-кестеде берілген.
9-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі мен нысаналы сала деректері моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение государства-члена, предоставившего сведения об обращении на его территории некачественного товара ветеринарного назначения либо о случае выявления фальсифицированного или контрафактного товара ветеринарного назначения
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Регистрационный номер записи
(hcsdo:‌Record‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер записи из национального информационного ресурса
M.HC.SDE.01461
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3. Код вида товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01574
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
2.4. Регистрационный номер товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Registration‌Id)
регистрационный номер товара ветеринарного назначения, присвоенный референтным органом по регистрации
M.HC.SDE.01463
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Registration‌Id‌Type (M.HC.SDT.00916)
Нормализованная строка символов
0..1
2.5. Статус
(ccdo:‌Status‌V2‌Details)
сведения о статусе обращения товара ветеринарного назначения
M.CDE.00071
ccdo:‌Status‌Details‌V2‌Type (M.CDT.00074)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.5.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата установки статусного состояния
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.5.2. Код статуса
(csdo:‌Status‌Code)
кодовое обозначение статусного состояния
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Значение кода статуса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.5.3. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
примечание к статусному состоянию
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.5.4. Ссылка на документ
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
документ, устанавливающий статусное состояние
M.CDE.00083
ccdo:‌Doc‌Reference‌Details‌Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата установки статуса
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1
2.7. Сведения о товаре ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Details)
сведения о товаре ветеринарного назначения
M.HC.CDE.00918
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Details‌Type (M.HC.CDT.00989)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.7.1. Торговое наименование товара ветеринарного назначенния
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Trade‌Name)
торговое наименование товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01576
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.7.2. Сведения о наименовании лекарственного препарата (средства)
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
сведения о международном непатентованном наименовании ветеринарного лекарственного препарата или общепринятом (группировочном), либо химическом наименовании ветеринарного лекарственного препарата
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код наименования активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Code)
кодовое обозначение международного непатентованного наименования или общепринятого, группировочного, химического наименования активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Name)
группировочное, общепринятое или химическое наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00525
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.7.3. Наименование химического вещества товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Chemical‌Name)
наименование химического вещества, входящего в состав товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01577
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..*
2.7.4. Код лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
кодовое обозначение лекарственной формы ветеринарного лекарственного препарата
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Значение кода лекарственных форм в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.5. Наименование лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
наименование лекарственной формы ветеринарного лекарственного препарата
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.7.6. Код класса опасности химического вещества
(hcsdo:‌Chemical‌Hazard‌Class‌Code)
кодовое обозначение класса опасности химического вещества
M.HC.SDE.02014
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
2.7.7. Код особой характеристики продукта
(hcsdo:‌Special‌Characteristics‌Product‌Code)
кодовое обозначение особой характеристики товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01466

2.1. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
өзінің аумағында сапалы ветеринариялық дәрілік препараттың айналысы не сапасыз, жалғаннемесе контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттың анықталғаны туралы мәліметтерді ұсынған мүше мемлекеттің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Жазбаның тіркеу нөмірі
(hcsdo:‌Record‌Registration‌Number‌Id)
ұлттық ақпараттық ресурстағы жазбаның тіркеу нөмірі
M.HC.SDE.01461
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.3. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың тіркеу нөмірі
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Registration‌Id)
тіркеу жөніндегі референттік орган берген ветеринариялық дәрілік препараттың тіркеу нөмірі
M.HC.SDE.01463
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Registration‌Id‌Type (M.HC.SDT.00916)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы
0..1
2.4. Мәртебе коды
(csdo:‌Status‌Code)
ветеринариялық дәрілік препарат туралы ұсынылатын ақпарат мәртебесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Мәртебе кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.5. Ветеринариялық мақсаттағы тауар туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Details)
ветеринариялық мақсаттағы тауар туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00918
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Details‌Type (M.HC.CDT.00989)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.5.1. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың сауда атауы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Trade‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың сауда атауы
M.HC.SDE.01576
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
2.5.2. Дәрілік препараттың (заттың) атауы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
ветеринариялық дәрілік препараттың халықаралық патенттелмеген атауы немесе ветеринариялық дәрілік препараттың жалпы қабылданған (топтастырылған) не химиялық атауы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Белсенді фармацевтикалық субстанция атауының коды
(hcsdo:‌Drug‌Code)
халықаралық патенттелмеген атаудың немесе фармацевтикалық субстанцияның жалпы қабылданған, топтастырылған, белсенді химиялық атауының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
(hcsdo:‌Drug‌Name)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның топтастырылған, жалпы қабылданған немесе химиялық атауы
M.HC.SDE.00525
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.5.3. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың химиялық затының атауы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Chemical‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін химиялық заттың атауы
M.HC.SDE.01577
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..*
2.5.4. Дәрілік нысанның коды
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
ветеринариялық дәрілік препараттың дәрілік нысанының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дәрілік нысандар кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.5.5. Дәрілік нысанның атауы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
ветеринариялық дәрілік препараттың дәрілік нысанының атауы
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.5.6. Өнімнің ерекше сипаттамасының коды
(hcsdo:‌Special‌Characteristics‌Product‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың ерекше сипаттамасының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01466

csdo:‌Unified‌Optional‌Code20‌Type (M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7.8. Сведения о форме выпуска товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Form‌Details)
сведения о форме выпуска товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01228
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Form‌Details‌Type (M.HC.CDT.01221)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Признак нерасфасованной продукции (in bulk)
(hcsdo:‌Inbulk‌Indicator)
признак нерасфасованной продукции (in bulk):
1 – продукция является нерасфасованной;
0 – продукция не является нерасфасованной
M.HC.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
*.2. Сведения об упакованной единице товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Details)
сведения об упакованной единице товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01224
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Details‌Type (M.HC.CDT.01222)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.2.1. Код лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
кодовое обозначение лекарственной формы
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Значение кода лекарственных форм в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.2. Наименование лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
наименование лекарственной формы
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.3. Сведения о компоненте, входящем в состав товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Composition‌Component‌Details)
сведения о компонентах, входящих в состав товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01240
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Composition‌Component‌Details‌Type (M.HC.CDT.01151)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

csdo:‌Unified‌Optional‌Code20‌Type (M.SDT.00335)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.5.7. Ветеринариялық мақсаттағы тауарды шығару нысаны туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Form‌Details)
ветеринариялық мақсаттағы тауарды шығару нысаны туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01228
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Form‌Details‌Type (M.HC.CDT.01221)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Өлшеп-оралмаған өнім белгісі (in bulk)
(hcsdo:‌Inbulk‌Indicator)
өлшеп-оралмаған өнім белгісі (in bulk):
1 – өнім өлшеп-оралмаған болып табылады;
0 – өнім өлшеп-оралмаған болып табылмайды
M.HC.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1
*.2. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың буып-түйілген бірлігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Details)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың буып-түйілген бірлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01224
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Details‌Type (M.HC.CDT.01222)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
*.2.1. Дәрілік нысанның коды
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
дәрілік нысанның кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дәрілік нысандар кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.2. Дәрілік нысанның атауы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
дәрілік нысанның атауы
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.3. Дәрілік препаратты дозалау бірлігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Details)
дәрілік препаратты дозалау бірлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00712
hccdo:‌Dosage‌Unit‌Details‌Type (M.HC.CDT.00719)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.7. Сведения о количестве препарата (средства) в упаковке товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure‌Details)
количество препарата (средства) в первичной упаковке
M.HC.CDE.01225
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure‌Details‌Type (M.HC.CDT.01224)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.7.1. Код вида упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01595
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
*.7.2. Количество в упаковке препарата (средства)
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure)
количество препарата (средства) в упаковке
M.HC.SDE.01586
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.7.3. Нижняя граница интервала количества в упаковке препарата (средства), входящего в состав товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Lower‌Limit‌Measure)
нижняя граница интервала количества в упаковке препарата (средства), входящего в состав товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01587
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.7.4. Верхняя граница интервала количества в упаковке препарата (средства), входящего в состав товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Upper‌Limit‌Measure)
верхняя граница интервала количества в упаковке препарата (средства), входящего в состав товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01588
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.7. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың қаптамасындағы препараттың (заттың) саны туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure‌Details)
бастапқы қаптамадағы препараттың (заттың) саны
M.HC.CDE.01225
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure‌Details‌Type (M.HC.CDT.01224)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.7.1. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың қаптамасы түрінің коды
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Kind‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың қаптамасы түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01595
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
*.7.2. Қаптамадағы препараттың (заттың) саны
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure)
қаптамадағы препараттың (заттың) саны
M.HC.SDE.01586
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.7.3. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін препараттың (заттың) қаптамасындағы мөлшер интервалының төменгі шекарасы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Lower‌Limit‌Measure)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін препараттың (заттың) қаптамасындағы мөлшер интервалының төменгі шекарасы
M.HC.SDE.01587
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.7.4. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін препараттың (заттың) қаптамасындағы мөлшер интервалының жоғарғы шекарасы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Upper‌Limit‌Measure)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін препараттың (заттың) қаптамасындағы мөлшер интервалының жоғарғы шекарасы
M.HC.SDE.01588
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.8. Сведения о комплектующем устройстве в составе вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Details)
сведения о комплектующем устройстве в составе вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01226
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Details‌Type (M.HC.CDT.01223)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.8.1. Код комплектующего
(hcsdo:‌Component‌Code)
кодовое обозначение комплектующего, входящего в упаковку товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.00257
hcsdo:‌Component‌Code‌Type (M.HC.SDT.00060)
Значение кода комплектующих средств упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.8.2. Наименование комплектующего
(hcsdo:‌Component‌Name)
наименование комплектующего, входящего в упаковку товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.00005
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.8.3. Количество комплектующих устройств в составе вторичной (потребительской) упаковки
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Quantity)
количество комплектующих устройств в составе вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01579
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.8.4. Материал изготовления комплектующего устройства
(hcsdo:‌Component‌Material‌Description‌Text)
описание материала, из которого изготовлено комплектующее устройство, входящее в упаковку товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.00019
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.9. Код вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01580
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.01056)
Значение кода видов вторичных (потребительских) упаковок товаров ветеринарного назначения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.10. Наименование вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Name)
наименование вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01581

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.8. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасының құрамындағы жинақтаушы құрылғы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Details)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасының құрамындағы жинақтаушы құрылғы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01226
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Details‌Type (M.HC.CDT.01223)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.8.1. Жинақтаушының коды
(hcsdo:‌Component‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауар қаптамасына кіретін жинақтаушының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00257
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Code‌Type (M.HC.SDT.01054)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес ветеринариялық мақсаттағы тауар ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы қаптамасының жинақтаушы заттары кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 6
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.8.2. Жинақтаушының атауы
(hcsdo:‌Component‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауар қаптамасына кіретін жинақтаушының атауы
M.HC.SDE.00005
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
*.8.3. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасының құрамындағы жинақтаушы құрылғылар саны
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Quantity)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасының құрамындағы жинақтаушы құрылғылар саны
M.HC.SDE.01579
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
*.8.4. Жинақтаушы құрылғы жасалған материал
(hcsdo:‌Component‌Material‌Description‌Text)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың қаптамасына кіретін жинақтаушы құрылғы жасалған материалдың сипаттамасы
M.HC.SDE.00019
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.9. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрінің коды
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01580
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.01056)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрлері кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.10. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрінің атауы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрінің атауы
M.HC.SDE.01581

1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза" (в редакции Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 22 апреля 2024 г. № 36);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2022 г. № 140 "О Правилах регулирования обращения диагностических средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2023 г. № 150 "О Правилах регулирования обращения дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 г. № 96 "О межгосударственных испытаниях интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур присоединения нового участника к общему процессу (новой версии общего процесса) "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза" (P.SS.13) (далее – общий процесс), а также требований к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);

1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидалары туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтары туралы" 2015 жылғы 18 тамыздағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.SS.13) жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына және жаңа қатысушыны жалпы процеске қосу қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;

"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 69 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице.
Таблица
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование
Описание
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.SS.13.ACT.001)
2
Координатор общего процесса
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие
в соответствии с технологическими документами и участвует
в тестировании информационного взаимодействия
с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.SS.13.ACT.001)
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения к общему процессу
6. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы Союза, технологических документов, а также требования законодательства государства – члена Союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена интегрированной информационной системы Союза (далее –национальный сегмент государства-члена).

"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындау кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Атауы
Сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (бұдан әрі – мүше мемлекет) (P.SS.16.ACT.001)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді, жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) (P.ACT.001)
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай-ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2023 жылғы 30 мамырдағы № 69 шешімі күшіне енген күннен бастап мүше мемлекеттер Комиссияның үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.