О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2022 года № 121.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 августа 2022 г. № 121
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде"
Сноска. Правила - в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.11.2025 № 112 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
I. Общие положения

"Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 30 тамыздағы № 121 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 30 тамыздағы
№ 121 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор);
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Евразийском экономическом союзе";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств-членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155 "О единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 131 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения ветеринарно-санитарных мер";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 апреля 2025 г. № 38 "О единых формах ветеринарных сертификатов".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласында жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 06 тамыздағы № 131 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 06 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қатысушылардың арасындағы, осы жалпы процестің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдерді қоса алғанда, ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.

3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил понятие "национальный информационный ресурс" означает информационный ресурс, который формирует и ведет уполномоченный орган государства-члена, содержащий сведения о ветеринарных сертификатах, сопровождающих перемещаемые в государства-члены подконтрольные товары.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Понятие "реестр нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза" (далее – реестр НСИ), используемое в настоящих Правилах, применяется в значении, определенном в Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155 "О единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза".
Понятия "государство-член" и "Комиссия", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором.
Понятия "уполномоченный орган", "государство места назначения", "государство места отправления", "государство промежуточной транспортировки", "подконтрольные товары" и иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Евразийском экономическом союзе" и Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 131 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения ветеринарно-санитарных мер".
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SS.03, версия 1.1.0.
1. Цели и задачи общего процесса
7. Целями реализации общего процесса являются:
1) повышение эффективности проведения ветеринарного контроля (надзора) путем применения мер по недопущению распространения на таможенной территории Союза возбудителей заразных болезней животных, в том числе общих для человека и животных, и товаров (продукции) животного происхождения, не соответствующих единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям;
2) обеспечение транспарентности применения ветеринарно-санитарных мер и прослеживаемости подконтрольных товаров при их производстве, транспортировке, реализации на территории государств-членов.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить оперативный информационный обмен между уполномоченными органами:
сведениями о выданном (в том числе на замену) ветеринарном сертификате, сопровождающем перемещаемый в государство места назначения подконтрольный товар (далее – сведения о выданном ветеринарном сертификате), и уведомлениями о смене статуса ветеринарного сертификата в случае его аннулирования (далее – уведомление об аннулировании ветеринарного сертификата);
уведомлениями об изъятии ветеринарного сертификата в пути следования (далее – уведомление об изъятии ветеринарного сертификата);
сведениями о проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования (далее – сведения о ветеринарном осмотре);
уведомлениями о смене статуса ветеринарного сертификата в случае его погашения на месте назначения (далее – уведомление о погашении ветеринарного сертификата);
сведениями о случаях приостановления движения подконтрольного товара в пути следования, их причинах и принятых мерах (далее – сведения о приостановлении движения товара);
б) обеспечить представление сведений о ветеринарных сертификатах по запросу от уполномоченного органа другого государства-члена;
в) обеспечить представление уполномоченными органами в Комиссию по запросу обобщенных сведений о выданных ветеринарных сертификатах, в том числе о нарушениях, выявленных при проведении ветеринарного контроля (надзора) (далее – обобщенные сведения о ветеринарных сертификатах);
г) разработать, гармонизировать и актуализировать перечни, классификаторы и справочники, применяемые в настоящий момент уполномоченными органами и необходимые для обмена сведениями о ветеринарных сертификатах и приостановлении движения товаров, а также разработать их электронные формы.

3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"межелі орын мемлекеті" – аумағында ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың (бұдан әрі – бақылауға жататын тауарлар) межелі орны орналасқан Одақтың мүше мемлекеті (бұдан әрі – мүше мемлекет);
"жөнелту орны мемлекеті" – аумағында бақылауға жататын тауарларды жөнелту орны орналасқан мүше мемлекет.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар Шартта және Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процестің қатысушысы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 09 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
ІV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету"
6. Жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.SS.03, 0.3.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаттары мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары:
1) Одақтың кедендік аумағына ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) бірыңғай талаптарға сәйкес келмейтін, жануарлардан алынатын тауарларды (өнімдерді) әкелуге жол бермеу бойынша шаралар қолдану арқылы ветеринариялық бақылаудың (қадағалаудың) тиімділігін арттыру және оны жүргізу;
2) ветеринариялық-санитариялық шараларды қолданудың транспаренттілігін және оларды өндіру, тасымалдау, мүше мемлекеттердің аумағында өткізу кезінде бақылауға жататын тауарлардың қадағалануын қамтамасыз ету.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
1) мүше мемлекеттердің ветеринария саласындағы мемлекеттік органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) арасында жедел ақпаратпен;
межелі орын мемлекетіне өткізілетін, берілген (оның ішінде ауыстыруға арналған) бақылаудағы тауарға ілеспелі ветеринариялық сертификат туралы мәліметтермен және сертификаттың күші жойылған жағдайда оның мәртебесін ауыстыру туралы хабарламалармен (бұдан әрі – ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама);
жүру жолында және межелі орында ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламалармен (бұдан әрі – ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарлама);
жүру жолында және межелі орында бақылаудағы тауарға ветеринариялық қарап-тексеру жүргізу туралы мәліметтермен (бұдан әрі – ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтер);
межелі орында ветеринариялық сертификаттың күші жойылған жағдайда оның мәртебесін ауыстыру туралы хабарламалармен (бұдан әрі – ветеринариялық сертификаттың күшінің жойылуы туралы хабарлама);
жүру жолында және межелі орында бақылаудағы тауар қозғалысы тоқтатыла тұрған жағдайлар (бұдан әрі – тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтер) және олардың себептері мен қабылданған шаралар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету;
2) басқа мүше мемлекеттің уәкілетті органынан сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер беруді қамтамасыз ету;
3) уәкілетті органдардың берілген ветеринариялық сертификаттар, оның ішінде ветеринариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпы мәліметтерді (бұдан әрі – ветеринариялық сертификаттар туралы жалпы мәліметтер) Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) сұрау салу бойынша беруін қамтамасыз ету;
4) уәкілетті органдардың қазіргі сәтте қолданатын және ветеринариялық сертификаттар туралы мәліметтермен алмасу және тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру үшін қажетті тізбелерді, сыныптауыштарды және анықтамалықтарды әзірлеу, үйлестіру және өзекті ету, сондай-ақ олардың электрондық нысандарын әзірлеу.

47. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.003) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.003)
48. Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.003) выполняется при аннулировании ветеринарного сертификата, ранее оформленного уполномоченным органом государства места отправления для сопровождения подконтрольного товара при перемещении между государствами-членами.
49. Первой выполняется операция "Направление уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства места отправления формируется и направляется в уполномоченный орган государства места назначения уведомление об аннулировании ветеринарного сертификата.
50. При получении уполномоченным органом государства места назначения уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства места назначения уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
51. Результатом выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.003) является получение уполномоченным органом государства места назначения уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата.
52. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.03.OPR.007
направление уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.008
прием и обработка уполномоченным органом государства места назначения уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата
приведено в таблице 19 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Направление уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.007
2
Наименование операции
направление уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется при аннулировании ветеринарного сертификата, ранее оформленного уполномоченным органом государства места отправления для сопровождения подконтрольного товара при перемещении между государствами-членами
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уведомление об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об аннулировании ветеринарного сертификата направлено в уполномоченный орган государства места назначения
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства места назначения уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства места назначения уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата (операция "Направление уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об аннулировании ветеринарного сертификата обработано
Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства промежуточной транспортировки об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.004)

47. Біріншісі "Ветеринарлық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама жіберу" операциясы (P. SS.03.OPR.004) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
48. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарламаны алған кезде "Ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" операциясы орындалады (P.SS.03.OPR.005), оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
49. "Ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама" (P.SS.03.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарламаны алуы болып табылады.
50. "Ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.03.PRC.002) 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама" (P.SS.03.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.03.OPR.004
ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.005
ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
14-кесте
"Ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама жіберу" (P.SS.03.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.004
2
Операцияның атауы
ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттер арасында өткізу кезінде бақылаудағы тауарды алып жүру үшін жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы бұрын ресімдеген ветеринариялық сертификат жойылған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"Ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SS.03.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.005
2
Операцияның атауы
ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама жіберу" (P.SS.03.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ветеринариялық сертификаттың күшін жою туралы хабарлама өңделді
2. Жүру жолында және межелі жерде ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері (P.SS.03.PGR.002)
"Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органын ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабардар ету" (P.SS.03.PRC.003) рәсімі
51. "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органын ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабардар ету" (P.SS.03.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламасы" рәсімін орындау схемасы
52. "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органын ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабардар ету" (P.SS.03.PRC.003) рәсімі бақылаудағы тауарды ветеринариялық қарап-тексеруді жүргізу кезінде жүру жолында және межелі жерде ветеринариялық сертификатты алып қою фактісі бойынша орындалады.

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства промежуточной транспортировки об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.03.OPR.009
направление уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.010
прием и обработка уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата
приведено в таблице 22 настоящих Правил
Таблица 21
Описание операции "Направление уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.009
2
Наименование операции
направление уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется при аннулировании ветеринарного сертификата, ранее оформленного уполномоченным органом государства места отправления для сопровождения подконтрольного товара при перемещении между государствами-членами
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уведомление об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об аннулировании ветеринарного сертификата направлено в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
Таблица 22
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата" (P.SS.03.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата (операция "Направление уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об аннулировании ветеринарного сертификата в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об аннулировании ветеринарного сертификата обработано
2. Процедуры представления сведений о ветеринарном сертификате в пути следования и на месте назначения

"Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органын ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабардар ету" (P.SS.03.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.03.OPR.008
ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламаны межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.009
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламаны қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
20-кесте
"Ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламаны межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.008
2
Операцияның атауы
ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламаны межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
жүру жолында бақылаудағы тауарды ветеринариялық қарап-тексеру жүргізу кезінде ветеринариялық сертификатты алу фактісі бойынша орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарлама қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарлама межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
21-кесте
"Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламаны қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.009
2
Операцияның атауы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламаны қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламаны межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ветеринариялық сертификатты алып қою туралы хабарлама өңделді

Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.005)
59. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.005) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.005)
60. Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.005) выполняется по факту изъятия ветеринарного сертификата при проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования.
61. Первой выполняется операция "Направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.OPR.011), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки формируется и направляется в уполномоченный орган государства места отправления уведомление об изъятии ветеринарного сертификата.
62. При получении уполномоченным органом государства места отправления уведомления об изъятии ветеринарного сертификата выполняется операция "Прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уполномоченным органом государства места отправления" (P.SS.03.OPR.012), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
63. Результатом выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства места отправления уведомления об изъятии ветеринарного сертификата.
64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.005), приведен в таблице 23.
Таблица 23

"Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.005) рәсімі
63. "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 11-суретте көрсетілген.
11-сурет. "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтер жіберу" (P.SS.03.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
64. "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.005) рәсімі жүру жолында және межелі жерде бақылаудағы тауарды ветеринариялық қарап-тексеру басталған сәттен бастап орындалады.
65. Бірінші "Ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
66. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді алған кезде "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.011) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Уәкілетті органға ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама жіберіледі.
67. Уәкілетті орган ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдеуі туралы хабарлама алған кезде "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді өңдеуі туралы хабарлама алуы" (P.SS.03.OPR.012) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
68. "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау нәтижесі (P.SS.03.PRC.005) жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді ұсыну болып табылады.
69. "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде келтірілген.
22-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.03.OPR.011
направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места отправления
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.012
прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уполномоченным органом государства места отправления
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 24
Описание операции "Направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.011
2
Наименование операции
направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места отправления
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется по факту изъятия ветеринарного сертификата при проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уведомление об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места отправления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об изъятии ветеринарного сертификата направлено в уполномоченный орган государства места отправления
Таблица 25
Описание операции "Прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уполномоченным органом государства места отправления" (P.SS.03.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.012
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уполномоченным органом государства места отправления
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об изъятии ветеринарного сертификата (операция "Направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об изъятии ветеринарного сертификата обработано
Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.006) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.006)
66. Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.006) выполняется по факту изъятия ветеринарного сертификата при проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования.
67. Первой выполняется операция "Направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки формируется и направляется в уполномоченный орган государства места назначения уведомление об изъятии ветеринарного сертификата.
68. При получении уполномоченным органом государства места назначения уведомления об изъятии ветеринарного сертификата выполняется операция "Прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уполномоченным органом государства места назначения" (P.SS.03.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
69. Результатом выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.006) является получение уполномоченным органом государства места назначения уведомления об изъятии ветеринарного сертификата.
70. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.006), приведен в таблице 26.
Таблица 26

"Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.03.OPR.010
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.011
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.012
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.010
2
Операцияның атауы
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
бақылаудағы тауарды ветеринариялық қарап-тексеру басталған сәттен бастап жүру жолында және межелі жерде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтер жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
24-кесте
"Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.011
2
Операцияның атауы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және уәкілетті органға Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдеуі туралы хабарламаны жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтер өңделді, ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
25-кесте
"Ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама алу" (P.SS.03.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.012
2
Операцияның атауы
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама өңделді
"Ветеринариялық -қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.006) рәсімі
70. "Ветеринариялық -қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 12-суретте көрсетілген.
12-сурет. "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтер жіберу" рәсімін орындау схемасы (P.SS.03.PRC.006)
71. "Ветеринариялық -қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.006) рәсімі жүру жолында бақылаудағы тауарды ветеринариялық қарап-тексеру басталған сәттен бастап орындалады.
72. Бірінші "Ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.013) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
73. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді алған кезде "Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.014) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.Уәкілетті органға межелі орын мемлекеттінң уәкілетті органы ветеринариялық қарап тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама жібереді.
74. Уәкілетті орган межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама алған кезде "Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама алуы" (P.SS.03.OPR.015) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
75. "Ветеринариялық -қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді ұсыну болып табылады.
76. "Ветеринариялық -қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде келтірілген.
26-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места назначения об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.03.OPR.013
направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.014
прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уполномоченным органом государства места назначения
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.013
2
Наименование операции
направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется по факту изъятия ветеринарного сертификата при проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уведомление об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об изъятии ветеринарного сертификата направлено в уполномоченный орган государства места назначения
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уполномоченным органом государства места назначения" (P.SS.03.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.014
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уполномоченным органом государства места назначения
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об изъятии ветеринарного сертификата (операция "Направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об изъятии ветеринарного сертификата обработано
Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства промежуточной транспортировки об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.007)
71. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства промежуточной транспортировки об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.007) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства промежуточной транспортировки об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.007)
72. Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства промежуточной транспортировки об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.007) выполняется по факту изъятия ветеринарного сертификата при проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования.
73. Первой выполняется операция "Направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки формируется и направляется в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки уведомление об изъятии ветеринарного сертификата.
74. При получении уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки уведомления об изъятии ветеринарного сертификата выполняется операция "Прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.016), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
75. Результатом выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства промежуточной транспортировки об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.007) является получение уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки уведомления об изъятии ветеринарного сертификата.
76. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства промежуточной транспортировки об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.007), приведен в таблице 29.
Таблица 29
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства промежуточной транспортировки об изъятии ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.03.OPR.015
направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.016
прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки
приведено в таблице 31 настоящих Правил
Таблица 30
Описание операции "Направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.015
2
Наименование операции
направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется по факту изъятия ветеринарного сертификата при проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уведомление об изъятии ветеринарного сертификата в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об изъятии ветеринарного сертификата направлено в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
Таблица 31
Описание операции "Прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.016
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления об изъятии ветеринарного сертификата уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об изъятии ветеринарного сертификата (операция "Направление уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об изъятии ветеринарного сертификата в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об изъятии ветеринарного сертификата обработано

"Ветеринариялық -қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.03.OPR.013
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.014
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.015
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама алуы
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
28-кесте
"Ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.013
2
Операцияның атауы
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
жүру жолында бақылаудағы тауарды ветеринариялық қарап-тексеру басталған сәттен бастап орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтер межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
28-кесте
"Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.014
2
Операцияның атауы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және уәкілетті органға Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарламаны жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтер өңделді, межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
29-кесте
"Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама алуы" (P.SS.03.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.015
2
Операцияның атауы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама алуы
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық қарап тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ветеринариялық тексеру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама өңделді
"Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама" (P.SS.03.PRC.007) рәсімі
77. "Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама" (P.SS.03.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 13-суретте көрсетілген.
13-сурет. "Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама" рәсімін орындау схемасы (P.SS.03.PRC.007)
78. "Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама" (P.SS.03.PRC.007) рәсімі бақылаудағы тауарды ветеринариялық қарап-тексеру жүргізу қорытындылары бойынша жөнелтілетін мемлекеттің уәкілетті органының ветеринариялық сертификатты өтеуі фактісі бойынша межелі жерде орындалады.
79. Біріншісі "Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама жіберу" (P. SS.03.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы ветеринариялық сертификатты өтеу туралы хабарламаны қалыптастырады және оны жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
80. Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарламаны жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы алған кезде "Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SS.03.OPR.017) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
81. "Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама" рәсімін орындау нәтижесі (P.SS.03.PRC.007) уәкілетті органның ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарламаны жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының алуы болып табылады.
82. "Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.03.PRC.007) 30-кестеде келтірілген.
30-кесте
"Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.03.OPR.016
ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.017
ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
31-кесте
"Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама жіберу" (P.SS.03.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.016
2
Операцияның атауы
ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы ветеринариялық сертификаттың өтелуі фактісі бойынша бақылаудағы тауарды ветеринариялық қарап тексеруді жүргізу қорытындылары бойынша межелі жерде орындайды
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарламаны қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
32-кесте
"Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SS.03.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.017
2
Операцияның атауы
ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама жіберу" (P.SS.03.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ветеринариялық сертификаттың өтелуі туралы хабарлама өңделді
3. Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері (P.SS.03.PGR.003)

Процедура "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.PRC.008)
77. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.PRC.008) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.PRC.008)
78. Процедура "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.PRC.008) выполняется при проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования.
79. Первой выполняется операция "Направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.OPR.017), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки формируются и направляются в уполномоченный орган государства места отправления сведения о ветеринарном осмотре.
80. При получении уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре выполняется операция "Прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места отправления" (P.SS.03.OPR.018), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки направляется уведомление об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре.
81. При получении уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки уведомления об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре выполняется операция "Получение уведомления об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре" (P.SS.03.OPR.019), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
82. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.PRC.008) является представление сведений о ветеринарном осмотре уполномоченному органу государства места отправления.
83. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.PRC.008), приведен в таблице 32.
Таблица 32
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.03.OPR.017
направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.018
прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места отправления
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.019
получение уведомления об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре
приведено в таблице 35 настоящих Правил
Таблица 33
Описание операции "Направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.017
2
Наименование операции
направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется с момента начала проведения ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о ветеринарном осмотре направлены в уполномоченный орган государства места отправления
Таблица 34
Описание операции "Прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места отправления" (P.SS.03.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места отправления
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о ветеринарном осмотре (операция "Направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о ветеринарном осмотре и направляет в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки уведомление об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о ветеринарном осмотре обработаны, уведомление об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре направлено в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
Таблица 35
Описание операции "Получение уведомления об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре" (P.SS.03.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.019
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре (операция "Прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места отправления" (P.SS.03.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке уполномоченным органом государства места отправления сведений о ветеринарном осмотре обработано

"Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.008) рәсімі
83. "Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 14-суретте көрсетілген.
14-сурет. "Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" рәсімін орындау схемасы (P.SS.03.PRC.008)
84. "Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.008) рәсімі бақылаудағы тауардың жүру жолында және межелі жерде тауардың қозғалысын тоқтата тұру фактілері бойынша орындалады.
85. Бірінші "Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
86. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді алған кезде "Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.019) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Уәкілетті органға тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама жіберіледі.
87. Уәкілетті орган тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарламаны алған кезде "Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама алу" (P.SS.03.OPR.020) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
88. "Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.008) рәсімін орындау нәтижесі жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну болып табылады.
89. "Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 33-кестеде келтірілген.
33-кесте
"Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсыну" (P.SS.03.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.03.OPR.018
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.019
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.020
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
34-кесте
"Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.018
2
Операцияның атауы
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
бақылаудағы тауардың жүру жолында және межелі жерде тауардың қозғалысын тоқтата тұру фактілері бойынша орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтер жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
35-кесте
"Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.019
2
Операцияның атауы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және уәкілетті органға Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтер өңделді, жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
36-кесте
"Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама алу" (P.SS.03.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.020
2
Операцияның атауы
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.PRC.009)
84. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.PRC.009) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.PRC.009)
85. Процедура "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.PRC.009) выполняется с момента начала проведения ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования.
86. Первой выполняется операция "Направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.OPR.020), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки формируются и направляются в уполномоченный орган государства места назначения сведения о ветеринарном осмотре.
87. При получении уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре выполняется операция "Прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места назначения" (P.SS.03.OPR.021), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки направляется уведомление об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре.
88. При получении уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки уведомления об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре выполняется операция "Получение уведомления об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре" (P.SS.03.OPR.022), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
89. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.PRC.009) является представление сведений о ветеринарном осмотре уполномоченному органу государства места назначения.
90. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.PRC.009), приведен в таблице 36.
Таблица 36
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.PRC.009)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.03.OPR.020
направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.021
прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места назначения
приведено в таблице 38 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.022
получение уведомления об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре
приведено в таблице 39 настоящих Правил
Таблица 37
Описание операции "Направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.020
2
Наименование операции
направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется с момента начала проведения ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о ветеринарном осмотре направлены в уполномоченный орган государства места назначения
Таблица 38
Описание операции "Прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места назначения" (P.SS.03.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места назначения
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о ветеринарном осмотре (операция "Направление сведений о ветеринарном осмотре в уполномоченный орган государства места назначения" (P.SS.03.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о ветеринарном осмотре и направляет в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки уведомление об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о ветеринарном осмотре обработаны, уведомление об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре направлено в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
Таблица 39
Описание операции "Получение уведомления об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре" (P.SS.03.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.022
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре (операция "Прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уполномоченным органом государства места назначения" (P.SS.03.OPR.021))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке уполномоченным органом государства места назначения сведений о ветеринарном осмотре обработано

"Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына мемлекетінің уәкілетті органына тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.009) рәсімі
90. "Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.009) рәсімін орындау схемасы 15-суретте көрсетілген.
15-сурет. "Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.009) рәсімін орындау схемасы
91. "Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.009) рәсімі бақылаудағы тауардың жүру жолында тауардың қозғалысын тоқтата тұру фактілері бойынша орындалады.
92. Бірінші "Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.021) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қалыптастырады және оны межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
93. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді алған кезде "Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.022) операциясын орындалады, орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Уәкілетті органға тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының өңдегені туралы хабарлама жіберіледі.
94. Уәкілетті орган межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарламаны алған кезде "Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарламаны алуы" (P.SS.03.OPR.023) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
95. "Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау нәтижесі (P. SS.03.PRC.009) межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну болып табылады.
96. "Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 37-кестеде келтірілген.
37-кесте
"Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.03.OPR.021
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.022
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.023
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарламаны алуы
осы Қағидалардың 40-кестесінде келтірілген
38-кесте
"Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.021
2
Операцияның атауы
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
бақылаудағы тауардың жүру жолында тауардың қозғалысын тоқтата тұру фактілері бойынша орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтер межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
39-кесте
"Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.022
2
Операцияның атауы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберу" (P.SS.03.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және уәкілетті органға уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарламаны жібереді
7
Нәтижелер
тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтер өңделді, межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
40-кесте
"Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарламаны алуы" (P.SS.03.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.023
2
Операцияның атауы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарламаны алуы
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.03.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының өңдеуі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының тауардың қозғалысын тоқтата тұру туралы мәліметтерді өңдегені туралы хабарлама өңделді
4. Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну рәсімдері (P.SS.03.PGR.004)

Процедура "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.PRC.010)
91. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.PRC.010) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.PRC.010)
92. Процедура "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.PRC.010) выполняется при проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования.
93. Первой выполняется операция "Направление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.023), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки сведения о ветеринарном осмотре.
94. При получении уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре выполняется операция "Прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.024), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки направляется уведомление об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре.
95. При получении уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки уведомления об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре выполняется операция "Получение уведомления об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре" (P.SS.03.OPR.025), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
96. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.PRC.010) является представление сведений о ветеринарном осмотре уведомляемому уполномоченному органу государства промежуточной транспортировки.
97. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.PRC.010), приведен в таблице 40.
Таблица 40

"Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" (P.SS.03.PRC.010) рәсімі
97. "Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" (P.SS.03.PRC.010) рәсімін орындау схемасы16-суретте көрсетілген.
16-сурет. "Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" рәсімін орындау схемасы (P.SS.03.PRC.010)
98. "Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" (P.SS.03.PRC.010) рәсімін уәкілетті орган жүру жолында бақылаудағы тауарға ілесіп жүретін ветеринариялық сертификат беру және ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер алу фактісіне тексеру жүргізу қажет болған кезде, оның ішінде ветеринариялық сертификат қағаз жеткізгіште ұсынылған жағдайда орындайды.
99. Бірінші "Ветеринарлық сертификат туралы мәліметтерді сұрату" (P.SS.03.OPR.024) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
100. Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.OPR.025) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті органға сұрау салынатын мәліметтер қалыптастырылады және жіберіледі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
101. Уәкілетті орган ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді алған кезде "Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.03.OPR.026) операциясы орындалады.
102. "Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" (P.SS.03.PRC.010) рәсімін орындау нәтижесі уәкілетті органның берілген ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
103. "Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" (P.SS.03.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 41-кестеде келтірілген.
41-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.03.OPR.023
направление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.024
прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки
приведено в таблице 42 настоящих Правил
P.SS.03.OPR.025
получение уведомления об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре
приведено в таблице 43 настоящих Правил
Таблица 41
Описание операции "Направление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.023
2
Наименование операции
направление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется при проведении ветеринарного осмотра подконтрольного товара в пути следования
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о ветеринарном осмотре направлены в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
Таблица 42
Описание операции "Прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.024
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о ветеринарном осмотре (операция "Направление сведений о ветеринарном осмотре в уведомляемый уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.023))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о ветеринарном осмотре и направляет в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки уведомление об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о ветеринарном осмотре обработаны, уведомление об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре направлено в уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
Таблица 43
Описание операции "Получение уведомления об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре" (P.SS.03.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.OPR.025
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства промежуточной транспортировки
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре (операция "Прием и обработка сведений о ветеринарном осмотре уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки" (P.SS.03.OPR.024))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке уведомляемым уполномоченным органом государства промежуточной транспортировки сведений о ветеринарном осмотре обработано

"Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" (P.SS.03.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.03.OPR.024
ветеринарлық сертификат туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.025
сұрау салуды өңдеу және ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 43-кестесінде келтірілген
P.SS.03.OPR.026
ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 44-кестесінде келтірілген
42-кесте
"Ветеринарлық сертификат туралы мәліметтерді сұрату" (P.SS.03.OPR.024) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.024
2
Операцияның атауы
ветеринарлық сертификат туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органның жүру жолында бақылаудағы тауарға ілесіп жүретін ветеринариялық сертификат беру және ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер алу фактісіне тексеру жүргізуі қажет болған кезде, оның ішінде ветеринариялық сертификат қағаз жеткізгіште ұсынылған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
мәліметтерге сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
43-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.OPR.025) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.025
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Ветеринарлық сертификат туралы мәліметтерді сұрату" (P.SS.03.OPR.024) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың және ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
44-кесте
"Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.03.OPR.026) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.OPR.026
2
Операцияның атауы
ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.OPR.025) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді
5. Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну рәсімдері (P.SS.03.PGR.005)

Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления о погашении ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.011)
98. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления о погашении ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.011) представлена на рисунке 17.
Рис. 17. Схема выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления о погашении ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.011)
99. Процедура "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления о погашении ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.011) выполняется по факту погашения ветеринарного сертификата уполномоченным органом государства места назначения по итогам проведения ветеринарного осмотра подконтрольного товара на месте назначения.
100. Первой выполняется операция "Направление уведомления о погашении ветеринарного сертификата в уполномоченный орган государства места отправления" (P.SS.03.OPR.026), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства места назначения формируется и направляется в уполномоченный орган государства места отправления уведомление о погашении ветеринарного сертификата.
101. При получении уполномоченным органом государства места отправления уведомления о погашении ветеринарного сертификата выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства места отправления уведомления о погашении ветеринарного сертификата" (P.SS.03.OPR.027), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
102. Результатом выполнения процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления о погашении ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.011) является получение уполномоченным органом государства места отправления уведомления о погашении ветеринарного сертификата.
103. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление уполномоченного органа государства места отправления о погашении ветеринарного сертификата" (P.SS.03.PRC.011), приведен в таблице 44.
Таблица 44

"Сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.011) рәсімі
104. "Сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.011) рәсімін орындау схемасы 17-суретте көрсетілген.
17-сурет. "Сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.011) рәсімін орындау схемасы
105. "Сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.SS.03.PRC.011) Комиссия ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады.
106. Бірінші "Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрату" (P.SS.03.OPR.027) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
107. Уәкілетті орган ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.OPR.028) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган сұрау салынатын мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді.
108. Комиссия ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді алған кезде "Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.03.OPR.029) операциясы орындалады.
109. "Сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.011) рәсімін орындау нәтижесі Комиссияның ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
110. "Сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.03.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 45-кестеде келтірілген.
45-кесте

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2022 г. № 121 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1.Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец данных
представляет обобщенные сведения о ветеринарных сертификатах по запросу
уполномоченный орган государства места отправления (P.SS.03.ACT.001)
Координатор
осуществляет запрос и получение обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах
Комиссия (P.ACT.001)
2.Структура информационного взаимодействия

3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдерді және операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқық беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір мәнмәтінде ажыратылмайтын болып есептелетін электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектіні оның өмірлік циклінің белгілі бір кезеңін сипаттайтын, жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылданатын операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 30 тамыздағы № 121 шешімімен бекітілген "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтер иесі
сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынады
уәкілетті орган (P.SS.03.ACT.003)
Үйлестіруші
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді сұратуды және алуды жүзеге асырады
Комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы

7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами и Комиссией в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при представлении обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах по запросу.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2022 г. № 121 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при представлении обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах по запросу
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах по запросу представлена на рисунке 2. Для процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах по запросу
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах по запросу
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах по запросу (P.SS.03.PRC.024)
1.1
Запрос обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах (P.SS.03.OPR.063).
Прием и обработка обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах (P.SS.03.OPR.065)
обобщенные сведения (P.SS.03.BEN.003):
сведения запрошены
обработка запроса и представление обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах (P.SS.03.OPR.064)
обобщенные сведения (P.SS.03.BEN.003):
сведения направлены.
Обобщенные сведения (P.SS.03.BEN.003): сведения отсутствуют

7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес Одаққа мүше мемлекеттердің ветеринария саласындағы мемлекеттік органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жүзеге асырылады:
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Уәкілетті орган мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында анықталған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылардың арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлесімді ету мақсатында хабарлармен алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялардың және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакцияларының арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы ол жүзеге асыратын операция (бастамашы операция) шеңберінде респондентке хабар-сұрау салуды жібереді, респондент оған жауап ретінде ол жүзеге асыратын операция (қабылданатын операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты хабар-жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 30 тамыздағы № 121 шешімімен бекітілген "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.
11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакциясының берілген өлшемдеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілері операциялары, аралық және нәтиже көрсетуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Сұрау салу бойынша ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну (P.SS.03.PRC.011)
1.1
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрату (P.SS.03.OPR.027)
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.03.OPR.029)
жалпыланған мәліметтер (P.SS.03.BEN.003):
мәліметтер сұратылды
сұрау салуды өңдеу және ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну (P.SS.03.OPR.028)
жалпыланған мәліметтер (P.SS.03.BEN.003):
мәліметтер жоқ
жалпыланған мәліметтер (P.SS.03.BEN.003): мәліметтер жіберілді

представление обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах (P.SS.03.TRN.001)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.03.MSG.001
запрос обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах
обобщенные сведения о ветеринарных документах (R.SM.SS.03.003)
P.SS.03.MSG.002
обобщенные сведения о ветеринарных сертификатах
обобщенные сведения о ветеринарных документах (R.SM.SS.03.003)
P.SS.03.MSG.003
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер ұсыну (P.SS.03.TRN.001)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде келтірілген. Хабарлар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.03.MSG.001
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрату
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер (R.SM.SS.03.003)
P.SS.03.MSG.002
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер
ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтер (R.SM.SS.03.003)
P.SS.03.MSG.003
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

1. Транзакция общего процесса "Представление обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах" (P.SS.03.TRN.001)
14. Транзакция общего процесса "Представление обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах" (P.SS.03.TRN.001) выполняется для получения инициатором от респондента обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.

1. "Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер ұсыну" (P.SS.03.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
14. Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер ұсыну" (P.SS.03.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респонденттен ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтерді алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесі транзакциясының схемасы 3-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 4-кестеде келтірілген.

Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах" (P.SS.03.TRN.001)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Представление обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах" (P.SS.03.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.03.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и представление обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
обобщенные сведения (P.SS.03.BEN.003): сведения отсутствуют
обобщенные сведения (P.SS.03.BEN.003): сведения направлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах (P.SS.03.MSG.001)
ответное сообщение
обобщенные сведения о ветеринарных сертификатах (P.SS.03.MSG.002)
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.03.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
15. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 5.
16. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза.
Таблица 5
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений). Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

3-сурет. "Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер ұсыну" (P.SS.03.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының схемасы
4-кесте
"Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер ұсыну" (P.SS.03.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.03.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер сұрату
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
ветеринариялық сертификаттар туралы сұрау салуды өңдеу және жалпыланған мәліметтерді ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпыланған мәліметтер (P.SS.03.BEN.003): мәліметтер жоқ
жалпыланған мәліметтер (P.SS.03.BEN.003): мәліметтер жіберілді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
-
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауап күту уақыты
4 сағат
авторлау белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер сұрату (P.SS.03.MSG.001)
жауап хабары
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.SS.03.MSG.003)
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер (P.SS.03.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ – P.SS.03.MSG.001 үшін
жоқ (егер осы жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) – P.SS.03.MSG.003, P.SS.03.MSG.002 үшін
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимылдар тәртібі
15. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар орын алуы мүмкін, ол кезде деректерді өңдеуді қалыпты режимде жүргізілмеуі мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулар, күту уақыты аяқталуы кезінде, сондай-ақ өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу бойынша ұсынымдар алуы үшін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 5-кестеде келтірілген.
16. Уәкілетті орган оған байланысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылау талаптарына сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қателікті жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда, уәкілетті орган Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайдың сипаттамасымен хабар жібереді.
5-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимылдар
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдайдың туындауы кезіндегі іс-қимылдардың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процесстің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталау саны аяқталғаннан кейін жауап-хабарды алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамсыздандырудың жүйелік қателігі
ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне хабар жазылған сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысы қолданылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіру немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемаларын жаңарту қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілген, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылған болса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар

17. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Обобщенные сведения о ветеринарных документах" (R.SM.SS.03.003), передаваемых в сообщении "Запрос обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах" (P.SS.03.MSG.001), приведены в таблице 6.
Таблица 6
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Обобщенные сведения о ветеринарных документах" (R.SM.SS.03.003), передаваемых в сообщении "Запрос обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах" (P.SS.03.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
не заполняется реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), располагающийся в корне структуры R.SM.SS.03.003
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Период" (ccdo:PeriodDetails) должен быть заполнен
3
реквизиты "Код вида документа" (csdo:DocKindCode), "Количество товара" (csdo:UnifiedCommodityMeasure) и "Количество элементов" (smsdo:ItemQuantity) не заполняются
4
если реквизит "Код вида (формы) ветеринарного сертификата" (smsdo:VeterinaryCertificateKindCode) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – Ветеринарный сертификат формы № 1;

17. "Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер сұрату" (P.SS.03.MSG.001) хабарында берілетін "Ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтер" (R.SM.SS.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер сұрату" (P.SS.03.MSG.001) хабарында берілетін "Ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтер" (R.SM.SS.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
хабардағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесі толтырылмайды
2
"Кезең" (ccdo:​Period​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:​Start​Date​Time) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code), "Тауардың саны" (csdo:UnifiedCommodityMeasure) және "Элементтер саны" (csdo:​Item​Quantity) деректемелері толтырылмайды
4
егер "Ветеринариялық сертификат түрінің (нысанының) коды"
(smsdo:​Veterinary​Certificate​Kind​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – № 1 нысанындағы ветеринариялық сертификат;

"2" – Ветеринарный сертификат формы № 2;
"3" – Ветеринарный сертификат формы № 3
5
если реквизит "Код статуса документа" (csdo:DocStatusCode) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – оформлен;
"02" – аннулирован;
"03" – погашен
6
если реквизит "Код подлежащей ветеринарному контролю (надзору) продукции" (smsdo:VeterinaryProductCode) в составе сложного реквизита "Продукция, подлежащая ветеринарному контролю (надзору)" (smcdo:VeterinaryProductDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать коду вида продукции, подлежащей ветеринарному контролю, из справочника видов подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) должно соответствовать значению кода указанного справочника в реестре НСИ
7
если реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo:CommodityCode) в составе сложного реквизита "Продукция, подлежащая ветеринарному контролю (надзору)" (smcdo:VeterinaryProductDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать коду вида товара по ТН ВЭД ЕАЭС из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
8
реквизиты "Наименование подлежащей ветеринарному контролю (надзору) продукции" (smsdo:VeterinaryProductName) и "Наименование продукта" (csdo:ProductName) в составе сложного реквизита "Продукция, подлежащая ветеринарному контролю (надзору)" (smcdo:VeterinaryProductDetails) не заполняются
9
если реквизит "Участник цепи поставки" (ccdo:SupplyChainPartyDetails) заполнен, то значение реквизита "Код вида участника цепи поставки" (csdo:SupplyChainPartyKindCode) в его составе должно соответствовать одному из следующих значений:
"21" – грузоотправитель (отправитель);
"22" – грузоотправитель (экспедитор);
"30" – грузополучатель;
"41" – изготовитель продукции;
"42" – владелец животного.
В сообщении может передаваться несколько экземпляров реквизита "Участник цепи поставки" (ccdo:SupplyChainPartyDetails) с несовпадающими между собой значениями реквизита "Код вида участника цепи поставки" (csdo:SupplyChainPartyKindCode) в его составе
10
в реквизите "Участник цепи поставки" (ccdo:SupplyChainPartyDetails) могут быть заполнены только следующие реквизиты: "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) и "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName)
11
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре НСИ
12
если реквизит "Идентификатор уполномоченного органа" (csdo:AuthorityId) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из справочника органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств-членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций, включенного в реестр НСИ
13
если реквизит "Код причины приостановления движения подконтрольных товаров" (smsdo:ConsignmentDetentionReasonCode) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – отсутствие документов, подтверждающих безопасность подконтрольных товаров;
"2" – несоответствие содержания документов, подтверждающих безопасность подконтрольных товаров Единым ветеринарным требованиям;
"3" – несоответствие данных в документах, подтверждающих безопасность подконтрольных товаров предъявленным для контроля подконтрольным товарам;
"4" – транспортное средство не соответствует установленным ветеринарно-санитарным требованиям, необходимым для перевозки подконтрольных товаров;
"5" – нарушены условия и режим перемещения (перевозки) подконтрольных товаров;
"6" – упаковка и (или) маркировка подконтрольных товаров не соответствуют установленным требованиям;
"9" – другое.
В сообщении может передаваться несколько экземпляров реквизита "Код причины приостановления движения подконтрольных товаров" (smsdo:ConsignmentDetentionReasonCode) с несовпадающими между собой значениями

"2" – № 2 нысанындағы ветеринариялық сертификат;
"3" – № 3 нысанындағы ветеринариялық сертификат;
"4" – № 4 нысанындағы ветеринариялық сертификат
5
егер "Құжат мәртебесінің коды" (csdo:​Doc​Status​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01" – ресімделді;
"02" – күші жойылды;
"03" – өтелді
6
егер "Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнімнің коды" (smsdo:VeterinaryProductCode) деректемесі "Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнім" (smcdo:VeterinaryProductDetails) күрделі деректемесінің құрамында толтырылса, онда оның мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі ветеринариялық бақылауға жататын өнім түрлерінің сыныптауышындағы ветеринариялық бақылауға жататын өнім түрінің кодына сәйкес келуі тиіс, ал "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының мәні (codeListId атрибуты) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
7
егер "Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнім" (smcdo:VeterinaryProductDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды" (Csdo:CommodityCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Еуразиялық экономикалық одақ сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасынан (ЕАЭО СЭҚ ТН) тауар түрінің ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша кодына сәйкес келуге тиіс
8
"Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнім" (smcdo:VeterinaryProductDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнімнің атауы" (smsdo:VeterinaryProductName) және "Өнімнің атауы" (csdo:ProductName) деректемелері толтырылмайды
9
егер "Жеткізу тізбегінің қатысушысы" (ccdo:SupplyChainPartyDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Жеткізу тізбегінің қатысушысы түрінің коды" (csdo:SupplyChainPartyKindCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"21" – жүк жөнелтуші (жөнелтуші);
"22" – жүк жөнелтуші (экспедитор);
"30" – жүк алушы;
"41" – өнім дайындаушы;
"42" – жануардың иесі.
Хабарда "Жеткізу тізбегінің қатысушысы" (ccdo:SupplyChainPartyDetails) деректемесінің бірнеше данасы оның құрамындағы "Жеткізу тізбегінің қатысушысы түрінің коды" (csdo:SupplyChainPartyKindCode) деректемесінің өзара сәйкес келмейтін мәндерімен бірге берілуі мүмкін
10
"Жеткізу тізбегінің қатысушысы" (ccdo:SupplyChainPartyDetails) деректемесінде тек мынадай деректемелер толтырылуы мүмкін: "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName)
11
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуі тиіс, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
12
егер "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (Ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты тізілімдегі Еуразиялық экономикалық одақ органдарының анықтамалығынан ол уәкілеттік берген ұйымның кодына сәйкес келуге тиіс
13
егер "Бақыланатын тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру себебінің коды" (smsdo:ConsignmentDetentionReasonCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"1" – бақылаудағы тауарлардың қауіпсіздігін растайтын құжаттардың болмауы;
"2" – бақылаудағы тауарлардың қауіпсіздігін растайтын құжаттардың мазмұнының Бірыңғай ветеринариялық талаптарға сәйкес келмеуі;
"3" – бақылаудағы тауарлардың қауіпсіздігін растайтын құжаттардағы деректердің бақылау үшін ұсынылған бақылаудағы тауарларға сәйкес келмеуі;
"4" – көлік құралы бақылаудағы тауарларды тасымалдау үшін қажетті белгіленген ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкес келмейді;
"5" – бақылаудағы тауарларды өткізу (тасымалдау) шарттары мен режимі бұзылған;
"6" – бақылаудағы тауарларды буып-түю және (немесе) таңбалау белгіленген талаптарға сәйкес келмейді;
"9" – басқасы.
Хабарда "Бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру себебінің коды" (smsdo:ConsignmentDetentionReasonCode) деректемелерінің бір-біріне сәйкес келмейтін мәндері бар бірнеше даналары берілуі мүмкін

R.SM.SS.03.001
сведения о ветеринарном сертификате
urn:EEC:R:SM:SS:03:VeterinaryCertificate:v1.1.0
2.2
R.SM.SS.03.002
уведомление о приостановлении движения товаров
urn:EEC:R:SM:SS:03:ConsignmentDetentionNotification:v1.1.0
2.3
R.SM.SS.03.003
обобщенные сведения о ветеринарных документах
urn:EEC:R:SM:SS:03:VeterinaryDocumentAggregateData:v1.1.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

R.SM.SS.03.001
ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:03:VeterinaryCertificate:v0.4.0
2.2
R.SM.SS.03.002
тауар қозғалысын тоқтата тұру туралы хабарлама
urn:EEC:R:SM:SS:03:ConsignmentDetentionNotification:v0.4.0
2.3
R.SM.SS.03.003
ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:03:VeterinaryDocumentAggregateData:v0.4.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістіктеріндегі "Ү. Y. Y" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" таңбалары осы сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделінің нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Документ
(ccdo:‌Doc‌Content‌Details)
совокупность сведений о документе
M.CDE.00103
ccdo:‌Doc‌Content‌Details‌Type (M.CDT.00105)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

12. "Құжат" (R.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Құжат" (R.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Құжат
(ccdo:​Doc​Content​Details)
құжат туралы мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00103
ccdo:​Doc​Content​Details​Type (M.CDT.00105)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

2.2. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.3. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.5. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.9. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.10. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.11. Срок действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Duration)
продолжительность срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00056
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.12. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
M.SDE.00068

2.2. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.3. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.4. Құжат түрінің атауы
(csdo:​Doc​Kind​Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.5. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.6. Құжаттың сериясы
(csdo:​Doc​Series​Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00157
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.7. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.9. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжаттың күшінде болатын мерзмінің басталған күні
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.10. Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні
(csdo:​Doc​Validity​Date)
құжаттың күшінде болатын мерзмінің аяқталатын күні
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.11. Құжаттың қолданылу мерзімі
(csdo:​Doc​Validity​Duration)
құжаттың күшінде болатын мерзмінің ұзақтығы
M.SDE.00056
bdt:​Duration​Type (M.BDT.00021)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес уақыт ұзақтығын белгілеу
0..1
2.12. Мүше мемлекет уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не құжатты берген немесе бекіткен, оған уәкілеттік берілген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.13. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.14. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.15. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
0..1
2.16. XML-документ
(ccdo:‌Any‌Details)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.16.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
2.17. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
3. Статус
(ccdo:‌Status‌V2‌Details)
статусное состояние документа
M.CDE.00071
ccdo:‌Status‌Details‌V2‌Type (M.CDT.00074)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата установки статусного состояния
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
3.2. Код статуса
(csdo:‌Status‌Code)
кодовое обозначение статусного состояния
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Значение кода статуса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.3. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
примечание к статусному состоянию
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
3.4. Ссылка на документ
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
документ, устанавливающий статусное состояние
M.CDE.00083
ccdo:‌Doc‌Reference‌Details‌Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.13. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол құжатты беруге уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.14. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.15. Парақтар саны
(csdo:​Page​Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.16. XML-құжат
(ccdo:​Any​Details)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo:​Any​Details​Type (M.CDT.00086)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.16.1. XML-құжат
еркін құрылымның XML-құжатының құрамы
-
еркін элемент.
Атаулар кеңістігі: кез келген.
Валидация: үнемі жүргізіледі
1..*
2.17. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:​Doc​Binary​Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:​Binary​Text​Type (M.SDT.00143)
Екілік октеттердің (байттардың) түпкі дәйектілігі
0..1
а) Деректер форматының коды
(атрибут media​Type​Code)
деректер форматының кодтық белгіленімі
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
3. Мәртебе
(ccdo:​Status​V2​Details)
құжаттың мәртебелік жай-күйі
M.CDE.00071
ccdo:​Status​Details​V2​Type (M.CDT.00074)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
3.1. Күні
(csdo:​Event​Date)
мәртебелік жай-күйді белгілеу күні
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
3.2. Мәртебе коды
(csdo:​Status​Code)
мәртебелік жай-күйдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00130
csdo:​Status​Code​Type (M.SDT.00040)
Мәртебе кодының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
3.3. Ескертпе
(csdo:​Note​Text)
мәртебелік жай-күйге ескертпе
M.SDE.00076
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
3.4. Құжатқа сілтеме
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
мәртебелік жай-күйді белгілейтін құжат
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

13. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Айқындама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының имен кеңістігіндегі "Y. Y. Y" таңбалары осы сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат құрылымының техникалық схемасын (мәліметтерді) әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат құрылымының (мәліметтердің) нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:​Processing​Result​V2​Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленімі
M.SDE.90014
csdo:​Processing​Result​Code​V2​Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
16. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 8.
Таблица 8
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2. "Санитариялық, ветеринариялық және фитосанитариялық шаралар" заттық саласындағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
16. "Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер" (R.SM.SS.03.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер" (R.SM.SS.03.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.SM.SS.03.001
3
Нұсқа
0.4.0
4
Айқындама
ветеринариялық ілеспе құжат (ветеринариялық сертификат) туралы мәліметтерді қамтиды
5
Пайдалану
ветеринариялық сертификаттың мәртебесі туралы мәліметтерді және ветеринариялық қарап-тексеру туралы мәліметтерді қоса алғанда, берілген ветеринариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсыну
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:SM:SS:03:VeterinaryCertificate:v0.4.0
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
VeterinaryCertificateDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_SM_SS_03_VeterinaryCertificate_v0.4.0.xsd

17. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

17. Аттардың импортталатын кеңістіктері 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:SM:SimpleDataObjects:vX.X.X
smsdo
2
urn:EEC:M:SM:ComplexDataObjects:vX.X.X
smcdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделінің және пәндік сала деректерінің моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

2.1. Ветеринарный сертификат
(smcdo:‌Veterinary‌Certificate‌Base‌Details)
реквизиты ветеринарного сертификата
M.SM.CDE.01687
smcdo:‌Veterinary‌Certificate‌Base‌Details‌Type (M.SM.CDT.00993)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1.1. Номер ветеринарного сертификата
(smsdo:‌Veterinary‌Certificate‌Id)
номер ветеринарного сертификата
M.SM.SDE.00129
smsdo:‌Veterinary‌Certificate‌Id‌Type (M.SM.SDT.00051)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2,3}[0-9]{10,11}
0..1
2.1.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи ветеринарного сертификата
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.1.3. Код вида (формы) ветеринарного сертификата
(smsdo:‌Veterinary‌Certificate‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида (формы) ветеринарного сертификата
M.SM.SDE.01017
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
2.1.4. Статус действия документа
(smcdo:‌Doc‌Status‌Details)
статус ветеринарного сертификата
M.SM.CDE.00040
smcdo:‌Doc‌Status‌Details‌Type (M.SM.CDT.00045)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код статуса документа
(csdo:‌Doc‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса действия документа
M.SDE.00241
csdo:‌Doc‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00176)
Значение кода в соответствии со справочником статусов действия документа
0..1
*.2. Начальная дата
(csdo:‌Start‌Date)
начальная дата действия статуса
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.3. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
конечная дата действия статуса
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.4. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
описание причины изменения статуса действия документа
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.2. Уполномоченный орган государства-члена
(ccdo:‌Unified‌Authority‌Details)
уполномоченный орган государства-члена, выдавший ветеринарный сертификат
M.CDE.00053
ccdo:‌Unified‌Authority‌Details‌Type (M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1. Ветеринариялық сертификат
(smcdo:​Veterinary​Certificate​Base​Details)
ветеринариялық сертификаттың деректемелері
M.SM.CDE.01687
smcdo:​Veterinary​Certificate​Base​Details​Type (M.SM.CDT.00993)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.1.1. Ветеринариялық сертификаттың нөмірі
(smsdo:​Veterinary​Certificate​Id)
ветеринариялық сертификаттың нөмірі
M.SM.SDE.00129
smsdo:​Veterinary​Certificate​Id​Type (M.SM.SDT.00051)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[0-9]{10}
0..1
2.1.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
ветеринариялық сертификатты беру күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.1.3. Ветеринариялық сертификат түрінің (нысанының) коды
(smsdo:​Veterinary​Certificate​Kind​Code)
ветеринариялық сертификат нысанының кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.01017
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.1.4. Құжаттың қолданылу мәртебесі
(smcdo:​Doc​Status​Details)
ветеринариялық сертификаттың мәртебесі
M.SM.CDE.00040
smcdo:​Doc​Status​Details​Type (M.SM.CDT.00045)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат мәртебесінің коды
(csdo:​Doc​Status​Code)
құжаттың қолданылу мәртебесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00241
csdo:​Doc​Status​Code​Type (M.SDT.00176)
Құжаттың әрекет күйінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
0..1
*.2. Бастапқы күн
(csdo:​Start​Date)
мәртебе қолданысының басталған күні
M.SDE.00073
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.3. Ақырғы күн
(csdo:​End​Date)
мәртебе қолданысының аяқталған күні
M.SDE.00074
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.4. Ескертпе
(csdo:​Note​Text)
құжаттың қолданысы күйінің өзгеру себебінің сипаттамасы
M.SDE.00076
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
(ccdo:​Unified​Authority​Details)
мүше мемлекеттің ветеринариялық сертификатты берген уәкілетті органы
M.CDE.00053
ccdo:​Unified​Authority​Details​Type (M.CDT.00054)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.2.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
Елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

2.2.2. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.2.3. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.2.4. Краткое наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Brief‌Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа
M.SDE.00126
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.3. Участник цепи поставки
(ccdo:‌Supply‌Chain‌Party‌Details)
информация об участнике цепи поставки
M.CDE.00210
ccdo:‌Supply‌Chain‌Party‌Details‌Type (M.CDT.00310)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.3.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.3.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.3.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.2.2. Мүше мемлекет уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекет уәкілетті органының бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.2.3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.2.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
(csdo:​Authority​Brief​Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
M.SDE.00126
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.3. Жеткізу тізбегінің қатысушысы
(ccdo:​Supply​Chain​Party​Details)
жеткізу тізбегінің қатысушысы туралы ақпарат
M.CDE.00210
ccdo:​Supply​Chain​Party​Details​Type (M.CDT.00310)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.3.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.3.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:​Business​Entity​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.3.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:​Business​Entity​Brief​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.3.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

2.3.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.3.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.3.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.3.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.3.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

2.3.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.3.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Business​Entity​Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:​Business​Entity​Id​Type (M.SDT.00157)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі
(kind​Id атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіру әдісі
-
csdo:​Business​Entity​Id​Kind​Id​Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні .
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.3.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:​Unique​Customs​Number​Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.SDT.00089)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
2.3.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Taxpayer​Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні .
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.3.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін анықтайтын код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.3.10. Мекенжай
(ccdo:​Subject​Address​Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:​Subject​Address​Details​Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:​Address​Kind​Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:​City​Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.3.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.3.12. Код вида участника цепи поставки
(csdo:‌Supply‌Chain‌Party‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида участника цепи поставки
M.SDE.00310
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
2.4. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарному контролю (надзору)
(smsdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
регистрационный номер предприятия — производителя подконтрольного товара из Реестра организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение товаров, перемещаемых с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена
M.SM.SDE.00045

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:​Post​Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.3.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодтық белгіленімі (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық почта және басқалар)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:​Communication​Channel​Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық почтаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
2.3.12. Жеткізу тізбегінің қатысушысы түрінің коды
(csdo:​Supply​Chain​Party​Kind​Code)
жеткізу тізбегінің қатысушысы түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00310
csdo:​Code2​Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
2.4. Ветеринариялық бақылаудың (қадағалаудың) бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(smsdo:​Veterinary​Organization​Id)
бір мүше мемлекеттің аумағынан екінші мүше мемлекеттің аумағына өткізілетін тауарларды өндіруді, қайта өңдеуді және (немесе) сақтауды жүзеге асыратын ұйымдар мен тұлғалардың тізіліміндегі бақылаудағы тауарды өндіруші кәсіпорынның тіркеу нөмірі
M.SM.SDE.00045

csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
2.5. Сведения об упаковке товара
(smcdo:‌Package‌Details)
информация о первичной, промежуточной или вторичной упаковке продукции, подконтрольной ветеринарному контролю (надзору)
M.SM.CDE.00030
smcdo:‌Package‌Details‌Type (M.SM.CDT.00137)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.5.1. Код вида упаковки
(csdo:‌Unified‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00165
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.5.2. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
количество упаковок товара
M.SDE.00150
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 8
0..1
2.5.3. Идентификатор маркировки
(smsdo:‌Marking‌Id)
условное обозначение, нанесенное на упаковку, с целью ее дальнейшей идентификации
M.SM.SDE.00023
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6. Партия продукции, подконтрольной ветеринарному контролю (надзору)
(smcdo:‌Veterinary‌Consignment‌Details)
информация о партии продукции, подконтрольной ветеринарному контролю (надзору)
M.SM.CDE.00091
smcdo:‌Veterinary‌Consignment‌Details‌Type (M.SM.CDT.00073)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.6.1. Продукция, подлежащая ветеринарному контролю (надзору)
(smcdo:‌Veterinary‌Product‌Details)
информация о продукции, подлежащей ветеринарному контролю (надзору)
M.SM.CDE.00086
smcdo:‌Veterinary‌Product‌Details‌Type (M.SM.CDT.00087)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код подлежащей ветеринарному контролю (надзору) продукции
(smsdo:‌Veterinary‌Product‌Code)
кодовое обозначение подлежащей ветеринарному контролю (надзору) продукции
M.SM.SDE.00410
smsdo:‌Veterinary‌Product‌Code‌Type (M.SM.SDT.00390)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{5}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование подлежащей ветеринарному контролю (надзору) продукции
(smsdo:‌Veterinary‌Product‌Name)
наименование подлежащей ветеринарному контролю (надзору) продукции
M.SM.SDE.00887

csdo:Id40Type (M.SDT.00108)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
2.5. Тауарды қаптау туралы мәліметтер
(smcdo:​Package​Details)
ветеринариялық бақылаудың (қадағалаудың) бақылауындағы өнімнің бастапқы, аралық немесе қайталама қаптамасы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00030
smcdo:​Package​Details​Type (M.SM.CDT.00137)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.5.1. Қаптама түрінің коды
(csdo:​Unified​Package​Kind​Code)
жүктің, қаптама немесе қаптама материалдары түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00165
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.5.2. Қаптамалар саны
(csdo:​Package​Quantity)
тауар қаптамаларының саны
M.SDE.00150
csdo:​Quantity8​Type (M.SDT.00156)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
2.5.3. Таңба сәйкестендіргіші
(smsdo:​Marking​Id)
қаптаманы одан әрі сәйкестендіру мақсатында оған жасалған шартты белгілеу
M.SM.SDE.00023
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.6. Ветеринариялық бақылаудың (қадағалаудың) бақылауындағы өнім партиясы
(smcdo:​Veterinary​Consignment​Details)
ветеринариялық бақылаудың (қадағалаудың) бақылауындағы өнім партиясы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00091
smcdo:​Veterinary​Consignment​Details​Type (M.SM.CDT.00073)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.6.1. Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнім
(smcdo:​Veterinary​Product​Details)
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнім туралы ақпарат
M.SM.CDE.00086
smcdo:​Veterinary​Product​Details​Type (M.SM.CDT.00087)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнімнің коды
(smsdo:​Veterinary​Product​Code)
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнімнің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00410
smsdo:​Veterinary​Product​Code​Type (M.SM.SDT.00390)
Ветеринариялық бақылауға жататын өнім сыныптауышындағы кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{5}|\d{8}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнімнің атауы
(smsdo:​Veterinary​Product​Name)
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнімнің атауы
M.SM.SDE.00887

csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.4. Наименование продукта
(csdo:‌Product‌Name)
наименование продукта, подлежащего ветеринарному контролю (надзору), присвоенное производителем и отличающее данный продукт от аналогичных продуктов других производителей
M.SDE.00152
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
2.6.2. Количество товара
(csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure)
объем товара, выраженный в штуках, единицах массы, объемных или других единицах
M.SDE.00167
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..*
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата изготовления продукции
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.6.4. Код вида происхождения сырья (кормов)
(smsdo:‌Raw‌Materials‌Origin‌Code)
кодовое обозначение вида происхождения сырья (кормов)
M.SM.SDE.00130
smsdo:‌Raw‌Materials‌Origin‌Code‌Type (M.SM.SDT.00003)
Значение кода вида происхождения сырья (кормов) в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)"
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6.5. Продолжительность пребывания на территории ЕАЭС
(smsdo:‌Staying‌Duration)
продолжительность пребывания животного на территории Евразийского экономического союза
M.SM.SDE.00008
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:​Commodity​Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН-нан 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.4. Өнімнің атауы
(csdo:​Product​Name)
өндіруші берген және осы өнімді басқа өндірушілердің ұқсас өнімдерінен айыратын ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнімнің атауы
M.SDE.00152
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..*
2.6.2. Тауардың саны
(csdo:​Unified​Commodity​Measure)
дана, масса бірлігі, көлемдік немесе басқа бірліктерде көрсетілген тауар көлемі
M.SDE.00167
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..*
а) Өлшем бірлігі
(measurement​Unit​Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement​Unit​Code​List​Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.6.3. Күні
(csdo:​Event​Date)
өнімнің дайындалған күні
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6.4. Шикізаттың (азықтың) шығу түрінің коды
(smsdo:​Raw​Materials​Origin​Code)
шикізаттың (азықтың) шығу түрінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00130
smsdo:​Raw​Materials​Origin​Code​Type (M.SM.SDT.00003)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес шикізаттың (азықтың) шығу түрі кодының мәні
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.6.5. Жануардың ЕАЭО аумағында болу ұзақтығы
(smsdo:​Staying​Duration)
жануардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағында болу ұзақтығы
M.SM.SDE.00008
bdt:DurationType (M.BDT.00021)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес уақыт ұзақтығын белгілеу
0..1

2.6.6. Иные сведения
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
дополнительные сведения о товаре (продукции), обеспечивающие его идентификацию
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.7. Сведения о товаросопроводительном документе
(smcdo:‌Shipping‌Document‌Details)
сведения о товаросопроводительном документе
M.SM.CDE.00986
smcdo:‌Shipping‌Document‌Details‌Type (M.SM.CDT.01005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.7.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида товаросопроводительного документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование товаросопроводительного документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.7.3. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата товаросопроводительного документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.7.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер товаросопроводительного документа
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.7.5. Продукция
(smcdo:‌Product‌Details)
сведения о продукции, содержащиеся в товаросопроводительном документе
M.SM.CDE.00043
smcdo:‌Product‌Details‌Type (M.SM.CDT.00038)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор продукта
(csdo:‌Product‌Id)
уникальный идентификатор, присвоенный продукции производителем или поставщиком
M.SDE.00140
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2. Наименование продукта
(csdo:‌Product‌Name)
наименование продукции, присвоенное производителем (изготовителем) и отличающее данную продукцию от аналогичной продукции других производителей
M.SDE.00152
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.3. Название продукции
(smsdo:‌Product‌Trade‌Name)
название продукции (дополняющее наименование продукции)
M.SM.SDE.01002
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
*.4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию
M.SDE.00002

2.6.6. Өзге де мәліметтер
(csdo:​Additional​Info​Text)
сәйкестендіруді қамтамасыз ететін тауар (өнім) туралы қосымша мәліметтер
M.SDE.00046
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.7. Тауарға ілеспе құжат туралы мәліметтер
(smcdo:​Shipping​Document​Details)
тауарға ілеспе құжат туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00986
smcdo:​Shipping​Document​Details​Type (M.SM.CDT.01005)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.7.1. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
тауарға ілеспе құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.7.2. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
тауарға ілеспе құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.7.3. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
тауарға ілеспе құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
тауарға ілеспе құжаттың нөмірі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.7.5. Өнім
(smcdo:​Product​Details)
тауарға ілеспе құжаттағы өнім туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00043
smcdo:​Product​Details​Type (M.SM.CDT.00038)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Өнімнің сәйкестендіргіші
(csdo:​Product​Id)
өндіруші немесе жеткізуші берген бірегей сәйкестендіргіш
M.SDE.00140
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.2. Өнімнің атауы
(csdo:​Product​Name)
өндіруші берген және осы өнімді басқа өндірушілердің ұқсас өнімдерінен ажырататын өнімнің атауы
M.SDE.00152
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
1
*.3. Өнімнің атауы
(smsdo:​Product​Trade​Name)
өнімнің атауы (өнімнің қосымша атауы)
M.SM.SDE.01002
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..*
*.4. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
оның сәйкестендірілуін қамтамасыз ететін өнім туралы мәліметтер
M.SDE.00002

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4.13. Адрес в текстовой форме
(csdo:‌Address‌Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.5. Аттестат аккредитации
(smcdo:‌Accreditation‌Certificate‌Details)
информация об аттестате аккредитации
M.SM.CDE.00089
smcdo:‌Accreditation‌Certificate‌Details‌Type (M.SM.CDT.00060)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.5.1. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
*.5.2. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.5.3. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока действия документа
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.5.4. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата регистрации аттестата аккредитации в Едином реестре
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.5.5. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата истечения срока действия документа
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.10.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата исследования
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
2.10.3. Описание биоматериала
(smsdo:‌Laboratory‌Sample‌Text)
сведения о биоматериале
M.SM.SDE.00055
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.10.4. Количество лабораторных проб
(smsdo:‌Laboratory‌Sample‌Quantity)
количество проб, взятых в ходе лабораторного исследования
M.SM.SDE.00056
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
0..1
2.10.5. Наименование метода лабораторного исследования
(smsdo:‌Laboratory‌Test‌Method‌Name)
наименование метода (типа теста) лабораторного исследования
M.SM.SDE.00163
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.5. Аккредиттеу аттестаты
(smcdo:​Accreditation​Certificate​Details)
аккредиттеу аттестаты туралы ақпарат
M.SM.CDE.00089
smcdo:​Accreditation​Certificate​Details​Type (M.SM.CDT.00060)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.5.1. Құжат түрінің атауы
(csdo:​Doc​Kind​Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
1
*.5.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
1
*.5.3. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5.4. Күні
(csdo:​Event​Date)
аккредиттеу аттестатының Бірыңғай тізілімде тіркелген күні
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні
(csdo:​Doc​Validity​Date)
құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.10.2. Күні
(csdo:​Event​Date)
зерттеу күні
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.10.3. Биоматериалдың сипаттамасы
(smsdo:​Laboratory​Sample​Text)
биоматериал туралы мәліметтер
M.SM.SDE.00055
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
2.10.4. Зертханалық сынамалардың саны
(smsdo:​Laboratory​Sample​Quantity)
зертханалық зерттеу барысында алынған сынамалардың саны
M.SM.SDE.00056
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.10.5. Зертханалық зерттеу әдісінің атауы
(smsdo:​Laboratory​Test​Method​Name)
тесттің (зерттеудің) типі
M.SM.SDE.00163
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.13. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.14. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.15. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
0..1
*.16. XML-документ
(ccdo:‌Any‌Details)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.16.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
*.17. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.10.8. Код болезни животного
(smsdo:‌Animal‌Disease‌Code)
кодовое обозначение болезни животного
M.SM.SDE.00010
smsdo:‌Animal‌Disease‌Code‌Type (M.SM.SDT.00009)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)"
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.10.9. Наименование болезни животного
(smsdo:‌Animal‌Disease‌Name)
наименование болезни животного
M.SM.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.11. Сведения о перевозке
(smcdo:‌Transport‌Details)
информация о перевозке товарной партии
M.SM.CDE.00166
smcdo:‌Transport‌Details‌Type (M.SM.CDT.00139)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.11.1. Код вида направления транспортировки
(smsdo:‌Transportation‌Direction‌Code)
кодовое обозначение вида направления транспортировки
M.SM.SDE.00103
smsdo:‌Transportation‌Direction‌Code‌Type (M.SM.SDT.00042)
Значение кода из справочника видов направлений транспортировки.

csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.13. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол құжатты беруге уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
*.14. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.15. Парақтар саны
(csdo:​Page​Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
*.16. XML-құжат
(ccdo:​Any​Details)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo:​Any​Details​Type (M.CDT.00086)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.16.1. XML-құжат
еркін құрылымның XML-құжатының құрамы
-
еркін элемент.
Атаулар кеңістігі: кез келген.
Валидация: үнемі жүргізіледі
1..*
*.17. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:​Doc​Binary​Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:​Binary​Text​Type (M.SDT.00143)
Екілік октеттердің (байттардың) түпкі дәйектілігі
0..1
а) Деректер форматының коды
(атрибут media​Type​Code)
деректер форматының кодтық белгіленімі
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
2.10.8. Жануар ауруының коды
(smsdo:​Animal​Disease​Code)
жануар ауруының кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00010
smsdo:​Animal​Disease​Code​Type (M.SM.SDT.00009)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.10.9. Жануар ауруының атауы
(smsdo:​Animal​Disease​Name)
жануар ауруының атауы
M.SM.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.11. Тасымал туралы мәліметтер
(smcdo:​Transport​Details)
тауар партиясының тасымалы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00166
smcdo:​Transport​Details​Type (M.SM.CDT.00139)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.11.1. Тасымалдау бағыты түрінің коды
(smsdo:​Transportation​Direction​Code)
тасымалдау бағыты түрінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00103
smsdo:​Transportation​Direction​Code​Type (M.SM.SDT.00042)
Тасымалдау бағыттары түрлерінің анықтамалығынан кодтың мәні.

Шаблон: [0-9]{1}
0..1
2.11.2. Транспортное средство
(smcdo:‌Transport‌Means‌Details)
информация о транспортном средстве
M.SM.CDE.00057
ccdo:‌Transport‌Means‌Details‌Type (M.CDT.00047)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
индивидуальное буквенно-цифровое обозначение, присвоенное регистрирующим органом транспортному средству
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.11.3. Маршрут
(smcdo:‌Route‌Details)
информация о маршруте
M.SM.CDE.00056
smcdo:‌Route‌Details‌Type (M.SM.CDT.00044)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Пункт маршрута
(ccdo:‌Route‌Point‌V2‌Details)
сведения о месте, через которое проходит маршрут движения
M.CDE.00070
ccdo:‌Route‌Point‌Details‌V2‌Type (M.CDT.00073)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер пункта маршрута движения
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 3
0..1
*.1.2. Код вида пункта маршрута
(csdo:‌Route‌Point‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида пункта маршрута движения
M.SDE.00153
csdo:‌Route‌Point‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00103)
Значение кода в соответствии со справочником видов пунктов маршрута
0..1

Шаблон: [0-9]{1}
0..1
2.11.2. Көлік құралы
(smcdo:​Transport​Means​Details)
көлік құралы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00057
ccdo:TransportMeansDetailsType (M.CDT.00047)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:​Transport​Means​Reg​Id)
тіркейтін орган көлік құралына берген жеке әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00154
csdo:​Transport​Means​Reg​Id​Type (M.SDT.00101)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
а) Елдің коды
(атрибут country​Code)
оның қағидасы бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
-
csdo:​Unqualified​Country​Code​Type (M.SDT.00159)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(country​Code​List​Id атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:​Unified​Transport​Mode​Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.11.3. Маршрут
(smcdo:​Route​Details)
маршрут туралы ақпарат
M.SM.CDE.00056
smcdo:​Route​Details​Type (M.SM.CDT.00044)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Маршрут пункті
(ccdo:​Route​Point​V2​Details)
қозғалыс маршруты өтетін орын туралы мәліметтер
M.CDE.00070
ccdo:​Route​Point​Details​V2​Type (M.CDT.00073)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1.1. Реттік нөмірі
(csdo:​Object​Ordinal)
қозғалыс маршруты пунктінің реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.1.2. Маршрут пункті түрінің коды
(csdo:​Route​Point​Kind​Code)
қозғалыс маршруты пункті түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00153
csdo:​Route​Point​Kind​Code​Type (M.SDT.00103)
Бағыт пункттері түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
0..1

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.12. Цель перевозки
(smsdo:‌Conveyance‌Purpose‌Text)
цель перемещения (ввоза, вывоза, транзита) товара
M.SM.SDE.00015
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.13. Ветеринарная обработка
(smcdo:‌Veterinary‌Treatment‌Details)
информация о ветеринарной обработке
M.SM.CDE.00019
smcdo:‌Veterinary‌Treatment‌Details‌Type (M.SM.CDT.00012)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.13.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата проведения ветеринарной обработки
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1
2.13.2. Код метода ветеринарной обработки
(smsdo:‌Veterinary‌Treatment‌Method‌Code)
кодовое обозначение метода ветеринарной обработки
M.SM.SDE.00131
smsdo:‌Veterinary‌Treatment‌Method‌Code‌Type (M.SM.SDT.00007)
Значение кода из классификатора методов ветеринарной обработки.
Шаблон: [0-9]{2}
0..1
2.13.3. Наименование ветеринарного препарата
(smsdo:‌Veterinary‌Drug‌Name)
наименование ветеринарного препарата, применяемого для ветеринарной обработки
M.SM.SDE.00067
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.13.4. Болезнь животного
(smcdo:‌Animal‌Disease‌Details)
информация о болезни животного
M.SM.CDE.00139
smcdo:‌Animal‌Disease‌Details‌Type (M.SM.CDT.00117)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код болезни животного
(smsdo:‌Animal‌Disease‌Code)
кодовое обозначение болезни животного
M.SM.SDE.00010
smsdo:‌Animal‌Disease‌Code‌Type (M.SM.SDT.00009)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)"
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование болезни животного
(smsdo:‌Animal‌Disease‌Name)
наименование болезни животного
M.SM.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Возбудитель инфекционной болезни
(smcdo:‌Pathogen‌Details)
название и тип возбудителя
M.SM.CDE.00084
smcdo:‌Pathogen‌Details‌Type (M.SM.CDT.00070)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код типа возбудителя инфекционной болезни
(smsdo:‌Pathogen‌Kind‌Code)
код типа возбудителя инфекционной болезни
M.SM.SDE.00989
smsdo:‌Pathogen‌Kind‌Code‌Type (M.SM.SDT.00974)
Значение кода типа возбудителя инфекционной болезни в соответствии со справочником (классификатором), определенным атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.12. Тасымалдау мақсаты
(smsdo:​Conveyance​Purpose​Text)
тауарды өткізу (әкелу, әкету, транзит) мақсаты
M.SM.SDE.00015
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
2.13. Ветеринариялық өңдеу
(smcdo:​Veterinary​Treatment​Details)
ветеринариялық өңдеу туралы ақпарат
M.SM.CDE.00019
smcdo:​Veterinary​Treatment​Details​Type (M.SM.CDT.00012)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.13.1. Күні
(csdo:​Event​Date)
ветеринариялық өңдеу жүргізілетін күн
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.13.2. Ветеринариялық өңдеу әдісінің коды
(smsdo:​Veterinary​Treatment​Method​Code)
ветеринариялық өңдеу әдісінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00131
smsdo:​Veterinary​Treatment​Method​Code​Type (M.SM.SDT.00007)
Ветеринариялық өңдеу әдістерінің сыныптауышындағы кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}
0..1
2.13.3. Ветеринариялық препараттың атауы
(smsdo:​Veterinary​Drug​Name)
ветеринариялық өңдеу үшін қолданылатын ветеринариялық препараттың атауы
M.SM.SDE.00067
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.13.4. Жануар ауруы
(smcdo:​Animal​Disease​Details)
жануар ауруы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00139
smcdo:​Animal​Disease​Details​Type (M.SM.CDT.00117)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жануар ауруының коды
(smsdo:​Animal​Disease​Code)
жануар ауруының кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00010
smsdo:​Animal​Disease​Code​Type (M.SM.SDT.00009)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Жануар ауруының атауы
(smsdo:​Animal​Disease​Name)
жануар ауруының атауы
M.SM.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Жұқпалы аурудың қоздырғышы
(smcdo:​Pathogen​Details)
қоздырғыштың аты және типі
M.SM.CDE.00084
smcdo:​Pathogen​Details​Type (M.SM.CDT.00070)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Жұқпалы аурудың қоздырғышы типінің коды
(smsdo:​Pathogen​Kind​Code)
жұқпалы аурудың қоздырғышы типінің коды
M.SM.SDE.00989
smsdo:​Pathogen​Kind​Code​Type (M.SM.SDT.00974)
Жұқпалы ауру қоздырғыштарының типтік сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
0..1

*.3.2. Наименование типа возбудителя инфекционной болезни
(smsdo:‌Pathogen‌Kind‌Name)
наименование типа возбудителя инфекционной болезни
M.SM.SDE.00125
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.3.3. Наименование возбудителя инфекционной болезни
(smsdo:‌Pathogen‌Name)
наименование возбудителя инфекционной болезни
M.SM.SDE.00047
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Описание клинического признака
(smsdo:‌Clinical‌Sign‌Text)
описание клинического признака
M.SM.SDE.00052
smsdo:‌Clinical‌Sign‌Text‌Type (M.SM.SDT.00975)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..*
а) индикатор наличия клинического признака болезни
(атрибут presence‌Indicator)
индикатор наличия клинического признака болезни:
1 - клинический признак присутствует;
0 - клинический признак отсутствует
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.14. Сведения о ветеринарно-санитарной экспертизе
(smcdo:‌Veterinary‌Examination‌Details)
сведения о ветеринарно-санитарной экспертизе
M.SM.CDE.01705
smcdo:‌Veterinary‌Examination‌Details‌Type (M.SM.CDT.01009)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.14.1. Предмет ветеринарно-санитарной экспертизы
(smsdo:‌Veterinary‌Examination‌Object‌Code)
кодовое обозначение предмета ветеринарно-санитарной экспертизы
M.SM.SDE.00019
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
2.14.2. Код санитарной оценки продукции
(smsdo:‌Veterinary‌Examination‌Outcome‌Code)
кодовое обозначение санитарной оценки продукции
M.SM.SDE.00020
smsdo:‌Veterinary‌Examination‌Outcome‌Code‌Type (M.SM.SDT.00036)
Значение кода вида санитарной оценки продукции в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)"
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.14.3. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
комментарии к санитарной оценке продукции
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.14.4. Документальное подтверждение
(ccdo:‌Proof‌Doc‌Details)
документ, подготовленный в рамках ветеринарно-санитарной экспертизы
M.CDE.00064
ccdo:‌Doc‌Content‌Details‌Type (M.CDT.00105)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

*.3.2. Жұқпалы аурудың қоздырғышы типінің атауы
(smsdo:​Pathogen​Kind​Name)
жұқпалы аурудың қоздырғышы типінің атауы
M.SM.SDE.00125
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
*.3.3. Жұқпалы ауру қоздырғышының атауы
(smsdo:​Pathogen​Name)
жұқпалы ауру қоздырғышының атауы
M.SM.SDE.00047
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
1
*.4. Клиникалық белгінің сипаттамасы
(smsdo:​Clinical​Sign​Text)
клиникалық белгінің сипаттамасы
M.SM.SDE.00052
smsdo:​Clinical​Sign​Text​Type (M.SM.SDT.00975)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..*
а) аурудың клиникалық белгісі болуының индикаторы
(presence​Indicator атрибуты)
аурудың клиникалық белгісі болуының индикаторы:
1 - клиникалық белгі бар 0 - клиникалық белгі жоқ
-
bdt:​Indicator​Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.14. Ветеринариялық-санитариялық сараптама туралы мәліметтер
(smcdo:​Veterinary​Examination​Details)
ветеринариялық-санитариялық сараптама туралы мәліметтер
M.SM.CDE.01705
smcdo:​Veterinary​Examination​Details​Type (M.SM.CDT.01009)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.14.1. Ветеринариялық-санитариялық сараптаманың мәні
(smsdo:​Veterinary​Examination​Object​Code)
ветеринариялық-санитариялық сараптама нысанасының (оны жасау үшін пайдаланылған өнімнің өзі шикізат) кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00019
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.14.2. Өнімді санитариялық бағалау коды
(smsdo:​Veterinary​Examination​Outcome​Code)
өнімді санитариялық бағалаудың кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00020
smsdo:​Veterinary​Examination​Outcome​Code​Type (M.SM.SDT.00036)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өнімді санитариялық бағалау түрі кодының мәні
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.14.3. Ескертпе
(csdo:​Note​Text)
өнімді санитариялық бағалауға түсініктер
M.SDE.00076
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.14.4. Құжаттамалық растау
(ccdo:​Proof​Doc​Details)
ветеринариялық-санитариялық сараптама шеңберінде дайындалған құжат
M.CDE.00064
ccdo:​Doc​Content​Details​Type (M.CDT.00105)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)

3. Регистрационный номер уведомления
(smsdo:‌Incident‌Id)
регистрационный номер уведомления о случае приостановления движения подконтрольных товаров, присвоенный уполномоченным органом
M.SM.SDE.01005
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
1
4. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время приостановления движения подконтрольных товаров
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1
5. Ссылка на документ
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
сведения об акте о нарушении Единых ветеринарно-санитарных требований при перевозке товаров, подконтрольных государственному ветеринарному надзору
M.CDE.00083
ccdo:‌Doc‌Reference‌Details‌Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
5.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
5.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
5.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
5.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
6. Сведения о месте приостановления движения (задержания) товаров
(smcdo:‌Consignment‌Detention‌Place‌Details)
сведения о месте приостановления движения (задержания) товаров и о должностных лицах, производивших и (или) присутствующих при задержании
M.SM.CDE.01688
smcdo:‌Consignment‌Detention‌Place‌Details‌Type (M.SM.CDT.00994)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

3. Хабарламаның тіркеу нөмірі
(smsdo:​Incident​Id)
уәкілетті орган берген бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру жағдайы туралы хабарламаның тіркеу нөмірі
M.SM.SDE.01005
csdo:​Id40​Type (M.SDT.00108)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
1
4. Күні және уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұрудың күні және уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
5. Құжатқа сілтеме
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
мемлекеттік ветеринариялық қадағалаудың бақылауындағы тауарларды тасымалдау кезінде Бірыңғай ветеринариялық-санитариялық талаптарды бұзу туралы акті туралы мәліметтер
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
5.1. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
5.2. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
5.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
5.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
5.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжаттың күшінде болатын мерзмінің басталған күні
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
6. Тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру (ұстау) орны туралы мәліметтер
(smcdo:​Consignment​Detention​Place​Details)
тауарлардың қозғалысын (ұсталуын) тоқтата тұру орны туралы және ұстауды жүргізген және (немесе) оған қатысқан лауазымды адамдар туралы мәліметтер
M.SM.CDE.01688
smcdo:​Consignment​Detention​Place​Details​Type (M.SM.CDT.00994)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

csdo:‌Unified‌Optional‌Code20‌Type (M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
14.2. Описание причины приостановления движения подконтрольных товаров
(smsdo:‌Consignment‌Detention‌Reason‌Text)
описание причины приостановления движения подконтрольных товаров
M.SM.SDE.00998
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
15. Ветеринарно-санитарная мера
(smcdo:‌Veterinary‌Measure‌Details)
информация о принятой ветеринарно-санитарной мере
M.SM.CDE.01706
smcdo:‌Measure‌Details‌Type (M.SM.CDT.00140)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
15.1. Код принятой меры
(smsdo:‌Measure‌Code)
кодовое обозначение принятой меры
M.SM.SDE.00999
csdo:‌Unified‌Optional‌Code20‌Type (M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
15.2. Наименование меры
(smsdo:‌Measure‌Name)
наименование меры
M.SM.SDE.00132
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
15.3. Документ, регламентирующий введение (отмену) меры
(smcdo:‌Measure‌Doc‌Details)
информация о документе, регламентирующем введение (отмену) меры
M.SM.CDE.00314
ccdo:‌Doc‌Content‌Details‌Type (M.CDT.00105)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
15.3.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:UnifiedOptionalCode20Type (M.SDT.00335)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
14.2. Бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру себебін сипаттау
(smsdo:​Consignment​Detention​Reason​Text)
бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру себебін сипаттау
M.SM.SDE.00998
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
0..1
15. Ветеринариялық-санитариялық шара
(smcdo:​Veterinary​Measure​Details)
қабылданған ветеринариялық-санитариялық шаралар туралы ақпарат
M.SM.CDE.01706
smcdo:​Measure​Details​Type (M.SM.CDT.00140)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
15.1. Қабылданған шараның коды
(smsdo:​Measure​Code)
қабылданған шараның кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00999
csdo:UnifiedOptionalCode20Type (M.SDT.00335)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
15.2. Шараның атауы
(smsdo:​Measure​Name)
шараның атауы
M.SM.SDE.00132
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
15.3. Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат
(smcdo:​Measure​Doc​Details)
шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат туралы ақпарат
M.SM.CDE.00314
ccdo:DocContentDetailsType (M.CDT.00105)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
15.3.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

15.4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
содержание (описание) вводимой меры
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
25. Описание структуры электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о ветеринарных документах" (R.SM.SS.03.003) приведено в таблице 17.
Таблица 17
Описание структуры электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о ветеринарных документах" (R.SM.SS.03.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
обобщенные сведения о ветеринарных документах
2
Идентификатор
R.SM.SS.03.003
3
Версия
1.1.0
4
Определение
содержит обобщенные сведения о ветеринарных документах
5
Использование
представление обобщенных сведений о ветеринарных документах по запросу
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:SM:SS:03:VeterinaryDocumentAggregateData:v1.1.0
7
Корневой элемент XML-документа
VeterinaryDocumentAggregateDataDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_SM_SS_03_VeterinaryDocumentAggregateData_v1.1.0.xsd
26. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 18.
Таблица 18
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SM:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
smcdo
3
urn:EEC:M:SM:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
smsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
27. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о ветеринарных документах" (R.SM.SS.03.003) приведен в таблице 19.
Таблица 19
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о ветеринарных документах" (R.SM.SS.03.003)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.

15.4. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
енгізілетін шараның мазмұны (сипаттамасы)
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
22. "Ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтер" (R.SM.SS.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтер" (R.SM.SS.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.SM.SS.03.003
3
Нұсқа
0.4.0
4
Айқындама
ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтерді қамтиды
5
Пайдалану
ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:SM:SS:03:VeterinaryDocumentAggregateData:v0.4.0
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
VeterinaryDocumentAggregateDataDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_SM_SS_03_VeterinaryDocumentAggregateData_v0.4.0.xsd
23. Аттардың импортталатын кеңістіктері 15 кестеде келтірілген.
15-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:SM:SimpleDataObjects:vX.X.X
smsdo
2
urn:EEC:M:SM:ComplexDataObjects:vX.X.X
smcdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделінің және пәндік аймақ деректерінің моделінің нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
24. "Ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтер" (R.SM.SS.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Ветеринариялық құжаттар туралы жалпыланған мәліметтер" (R.SM.SS.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 131 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения ветеринарно-санитарных мер";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 апреля 2025 г. № 38 "О единых формах ветеринарных сертификатов".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде" (P.SS.03) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2022 г. № 121 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства-члена Евразийского экономического союза (далее – уполномоченный орган)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган, Комиссия
V. Введение общего процесса в действие

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" (P. SS.03) жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына және ортақ процеске жаңа қатысушы қосылған кезде қойылатын талаптарды, сондай-ақ ақпараттық өзара іс-қимыл жасауға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 06 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 30 тамыздағы № 121 шешімімен бекітілген "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (бұдан әрі – уәкілетті орган)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия)
3
Жалпы процеске қатысушы
технологиялық құжаттарға сәйкес өзара іс-қимыл жасауды жүзеге асырады және жалпы процеске қосылған қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды сынауға қатысады
уәкілетті орган, Комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу

5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2022г. № 121 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде" государства-члены Союза (далее – государство-член) при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами как минимум двух государств-членов между собой, а также тестирования информационного взаимодействия между информационной системой одного из государств-членов и Комиссии.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
1) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
2) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);

5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2022 жылғы 30 тамыздағы №121 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Комиссияның үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімдерін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарының негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Кемінде екі мүше мемлекеттің ақпараттық жүйелері арасында ақпараттық өзара іс-қимылды сынаудың, сондай-ақ, мүше мемлекеттердің бірінің және Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарын қабылдауға негіз болады.
9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жаңа қатысушылар жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау арқылы қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
11. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылу рәсімдерін орындау мынаны қамтиды:
1) мүше мемлекеттің Комиссияны жалпы процеске қатысушының қосылуы туралы хабардар етуі (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
2)  мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);