О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) и существления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2022 года № 53.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 883 "О принятии технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 марта 2022 г. № 53
Примечание ИЗПИ!
В перечень предусматривают изменения решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.05.2025 № 43 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
ПЕРЕЧЕНЬ

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 53 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 883 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім 2022 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 29 наурыздағы
№ 53 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011)
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18.08.2024 № 64 (вступает в силу с 22.12.2024).
№ п/п
Структурный элемент
или объект технического регулирования технического регламента Таможенного союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
статьи 2, 3 и 5
ГОСТ 6823-2017 "Глицерин натуральный сырой. Общие технические условия"
2
ГОСТ 6824-96 "Глицерин дистиллированный. Общие технические условия"
3
ГОСТ 19708-2019 "Модификация растительных масел, животных жиров и жирных кислот. Термины и определения"
4
ГОСТ 21314-2020 "Масла растительные. Производство. Термины и определения"
5
ГОСТ 28414-89 "Жиры для кулинарии, кондитерской и хлебопекарной промышленности. Общие технические условия"
6
ГОСТ 30266-2017 "Мыло хозяйственное твердое. Общие технические условия"
7
ГОСТ 31755-2012 "Соусы на основе растительных масел. Общие технические условия"
8
ГОСТ 31761-2012 "Майонезы и соусы майонезные. Общие технические условия"
9
ГОСТ 32188-2013 "Маргарины. Общие технические условия"
10
ГОСТ 33648-2015 "Жиры специального назначения. Общие технические условия"
применяется после присоединения Российской Федерации
к данному стандарту
11
СТБ 2285-2012 "Соусы на основе растительных масел. Общие технические условия"
12
КМС 1325:2017 "Масла растительные нерафинированные. Технические условия"
13
ГОСТ Р 54054-2010 "Эквиваленты масла какао и улучшители масла какао SOS-типа. Технические условия"
14
ГОСТ Р 54658–2011 "Заменители масла какао POP-типа. Технические условия"
141
ГОСТ Р 70954-2023 "Заменители масла какао нетемперируемые смешанного типа. Технические условия"
15
статьи 8 и 9
ГОСТ 6823-2017 "Глицерин натуральный сырой. Общие технические условия"
16
ГОСТ 6824-96 "Глицерин дистиллированный. Общие технические условия"
17
ГОСТ 19708-2019 "Модификация растительных масел, животных жиров и жирных кислот. Термины и определения"
18
ГОСТ 21314-2020 "Масла растительные. Производство. Термины и определения"
19
ГОСТ 28414-89 "Жиры для кулинарии, кондитерской и хлебопекарной промышленности. Общие технические условия"
20
ГОСТ 30266-2017 "Мыло хозяйственное твердое. Общие технические условия"
21
ГОСТ 31755-2012 "Соусы на основе растительных масел. Общие технические условия"
22

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Кеден одағының техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандартты таңбалау және оның атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
2, 3 және 5-баптар
МЕМСТ 6823-2017 "Табиғи шикі глицерин. Жалпы техникалық шарттар"
2
МЕМСТ 6824-96 "Дистилляцияланған глицерин. Жалпы техникалық шарттар"
3
МЕМСТ 19708-2019 "Өсімдік майларын, жануарлар майларын және май қышқылдарын өзгерту. Терминдер мен айқындамалар"
4
МЕМСТ 21314-2020 "Өсімдік майлары. Өндіру. Терминдер мен айқындамалар"
5
МЕМСТ 28414-89 "Пісіруге, кондитерлік және нан пісіру өнеркәсібіне арналған майлар. Жалпы техникалық шарттар"
6
МЕМСТ 30266-2017 "Қатты кір сабын. Жалпы техникалық шарттар"
7
МЕМСТ 31755-2012 "Өсімдік майлары негізіндегі тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар"
8
МЕМСТ 31761-2012 "Майонездер және майонез тұздықтары. Жалпы техникалық шарттар"
9
МЕМСТ 32188-2013 "Маргариндер. Жалпы техникалық шарттар"
10
МЕМСТ 33648-2015 "Арнайы мақсаттағы майлар. Жалпы техникалық шарттар"
Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
11
СТБ 2285-2012 "Өсімдік майлары негізіндегі тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар"
12
КМС 1325:2017 "Тазартылмаған өсімдік майлары. Техникалық шарттар"
13
МЕМСТ Р 54054-2010 "Какао майының баламалары және SOS типті какао майын жақсартқыштар. Техникалық шарттар"
14
МЕМСТ Р 54658–2011 "POP типті какао майын алмастырғыштар. Техникалық шарттар"
15
8 және 9-баптар
МЕМСТ 6823-2017 "Табиғи шикі глицерин. Жалпы техникалық шарттар"
16
МЕМСТ 6824-96 "Дистилляцияланған глицерин. Жалпы техникалық шарттар"
17
МЕМСТ 19708-2019 "Өсімдік майларын, жануарлар майларын және май қышқылдарын өзгерту. Терминдер мен айқындамалар"
18
МЕМСТ 21314-2020 "Өсімдік майлары. Өндіру. Терминдер мен айқындамалар"
19
МЕМСТ 28414-89 "Пісіруге, кондитерлік және нан пісіру өнеркәсібіне арналған майлар. Жалпы техникалық шарттар"
20
МЕМСТ 30266-2017 "Қатты кір сабын. Жалпы техникалық шарттар"
21
МЕМСТ 31755-2012 "Өсімдік майлары негізіндегі тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар"
22

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18.08.2024 № 64 (вступает в силу с 22.12.2024).
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Таможенного союза
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний)
и измерений
Примечание
1
2
3
4
1.
статьи 2 и 8
ГОСТ ISO 661-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Подготовка пробы для испытаний"
2.
ГОСТ ISO 662-2019 "Жиры и масла животные и растительные. Определение массовой доли влаги и летучих веществ"
3.
ГОСТ ISO 3657-2016 "Масла и жиры животные и растительные. Определение числа омыления"
4.
ГОСТ ISO 3961-2020 "Жиры и масла животные и растительные. Определение йодного числа"
5.
ГОСТ ISO 5555-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб"
6.
ГОСТ ISO 6883-2016 "Масла растительные и жиры животные. Определение условной массы на единицу объема (масса литра в воздухе)"
7.
ГОСТ ISO 15303-2017 "Жиры и масла животные и растительные. Обнаружение и идентификация летучих органических загрязняющих примесей методом газовой хроматографии/масс-спектрометрии"
применяется после присоединения Российской Федерации
к данному
стандарту
8.
ГОСТ 5479-64 "Масла растительные и натуральные жирные кислоты. Метод определения неомыляемых веществ"
9.
ГОСТ 5481-2014 "Масла растительные. Методы определения нежировых примесей и отстоя"
10.
ГОСТ 11812-66 "Масла растительные. Методы определения влаги и летучих веществ"
11.
ГОСТ 18848-2019 "Масла растительные. Органолептические и физико-химические показатели. Термины и определения"
12.
ГОСТ 28928-91 "Заменители масла какао. Метод определения состава триглицеридов"
13.
ГОСТ 28929-91 "Заменители масла какао. Метод определения массовой доли твердых триглицеридов"
14.
ГОСТ 28930-91 "Заменители масла какао. Метод определения совместимости с маслом какао"
15.
ГОСТ 30418-96 "Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава"
16.
ГОСТ 30623-2018 "Масла растительные и продукты со смешанным составом жировой фазы. Метод обнаружения фальсификации"
17.
ГОСТ 31663-2012 "Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот"
18.

Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Кеден одағының техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың, зерттеу (сынау) және өлшеу әдістемесінің белгіленуі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
2 және 8-баптар
МЕМСТ ISO 661-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынау үшін сынамалар дайындау"
2
МЕМСТ ISO 662-2019 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Ылғал мен ұшпа заттардың массалық үлесін анықтау"
3
МЕМСТ ISO 3657-2016 "Жануарлар және өсімдік майлары. Сабындану санын анықтау"
4
МЕМСТ ISO 3961-2020 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Йод мөлшерін анықтау"
5
МЕМСТ ISO 5555-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынамаларды іріктеу"
6
МЕМСТ ISO 6883-2016 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Көлем бірлігіне шартты массаны анықтау (ауадағы литр массасы)"
7
МЕМСТ ISO 15303-2017 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Газды хроматография/масс-спектрометрия әдісімен ұшпа органикалық ластағыш қоспаларды анықтау және сәйкестендіру"
Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
8
МЕМСТ 5479-64 "Өсімдік майлары және табиғи май қышқылдары. Сабындалмайтын заттарды анықтау әдісі"
9
МЕМСТ 5481-2014 "Өсімдік майлары. Майлы емес қоспалар мен тұнбаларды анықтау әдістері"
10
МЕМСТ 11812-66 "Өсімдік майлары. Ылғал мен ұшпа заттарды анықтау әдістері"
11
МЕМСТ 18848-2019 "Өсімдік майлары. Органолептикалық және физика-химиялық көрсеткіштер. Терминдер мен айқындамалар"
12
МЕМСТ 28928-91 "Какао майын алмастырғыштар. Триглицеридтердің құрамын анықтау әдісі"
13
МЕМСТ 28929-91 "Какао майын алмастырғыштар. Қатты триглицеридтердің массалық үлесін анықтау әдісі"
14
МЕМСТ 28930-91 "Какао майын алмастырғыштар. Какао майымен үйлесімділікті анықтау әдісі"
15
МЕМСТ 30418-96 "Өсімдік майлары. Май қышқылының құрамын анықтау әдісі"
16
МЕМСТ 30623-2018 "Өсімдік майлары және май фазасының аралас құрамы бар өнімдер. Жалғандықты анықтау әдісі"
17
МЕМСТ 31663-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Газ хроматографиясы әдісімен май қышқылдарының метил эфирлерінің массалық үлесін анықтау"
18

ГОСТ 31664-2012 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в положении 2 в молекулах триглицеридов"
19.
ГОСТ 31665-2012 "Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот"
20.
ГОСТ 31753-2012 "Масла растительные. Методы определения фосфорсодержащих веществ"
21.
ГОСТ 31757-2012 "Масла растительные, жиры животные и продукты их переработки. Определение содержания твердого жира методом импульсного ядерно-магнитного резонанса"
22.
ГОСТ 31762-2012 "Майонезы и соусы майонезные. Правила приемки и методы испытаний"
23.
ГОСТ 32188-2013 "Маргарины. Общие технические условия"
24.
ГОСТ 32189-2013 "Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности. Правила приемки и методы контроля"
25.
ГОСТ 32190-2013 "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
26.
СТБ ИСО 5509-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот"
27.
СТБ ISO 23275-1-2009 "Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты
какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 1. Определение наличия эквивалентов какао-масла"
28.
СТБ ISO 23275-2-2009 "Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты
какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 2. Количественное определение эквивалентов какао-масла"
29.
СТБ 1939-2009 (ГОСТ Р 52062-2009) "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
30.
СТ РК ISO 15303-2012 "Жиры и масла животные и растительные. Определение и идентификация летучих органических загрязняющих примесей методом газовой хроматографии"
31.
ГОСТ Р 54657-2011 "Эквиваленты масла какао, улучшители масла какао SOS-типа, заменители масла какао РОР-типа. Определение массовой доли твердых триглицеридов"
32.
статья 5
ГОСТ ISO 661-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Подготовка пробы для испытаний"
33.
ГОСТ ISO 5555-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб"
34.
ГОСТ 790-89 "Мыло хозяйственное твердое и мыло туалетное. Правила приемки и методы выполнения измерения"
35.
ГОСТ 5487-2018 "Масла растительные. Качественная реакция на хлопковое масло"
36.
ГОСТ 5488-2018 "Масла растительные. Качественная реакция на кунжутное масло"
37.
ГОСТ 7482-96 "Глицерин. Правила приемки и методы испытаний"
38.
ГОСТ 28928-91 "Заменители масла какао. Метод определения состава триглицеридов"
39.
ГОСТ 28930-91 "Заменители масла какао. Метод определения совместимости с маслом какао"
40.
ГОСТ 30418-96 "Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава"
41.
ГОСТ 30623-2018 "Масла растительные и продукты со смешанным составом жировой фазы. Метод обнаружения фальсификации"
42.

МЕМСТ 31664-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Триглицерид молекулаларында 2 позициядағы май қышқылдарының құрамын анықтау әдісі"
19
МЕМСТ 31665-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу"
20
МЕМСТ 31753-2012 "Өсімдік майлары. Құрамында фосфор бар заттарды анықтау әдістері"
21
МЕМСТ 31757-2012 "Өсімдік майлары, жануар майлары және оларды қайта өңдеу өнімдері. Импульсті ядролық-магниттік резонанс әдісімен қатты майдың құрамын анықтау"
22
МЕМСТ 31762-2012 "Майонездер және майонез тұздықтары. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
23
МЕМСТ 32188-2013 "Маргариндер. Жалпы техникалық шарттар"
24
МЕМСТ 32189-2013 "Маргариндер, аспаздық, кондитерлік, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған майлар. Қабылдау ережелері және бақылау әдістері"
25
МЕМСТ 32190-2013 "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
26
СТБ ИСО 5509-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістері"
27
СТБ ISO 23275-1-2009 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Какао майы мен шоколадтағы какао майының баламалары. 1-бөлік. Какао майы баламаларының болуын анықтау"
28
СТБ ISO 23275-2-2009 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Какао майы мен шоколадтағы какао майының баламалары. 2-бөлік. Какао майының баламаларын сандық анықтау"
29
СТБ 1939-2009 (МЕМСТ Р 52062-2009) "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
30
СТ РК ISO 15303-2012 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Газды хроматография әдісімен ұшпа органикалық ластағыш қоспаларды анықтау және сәйкестендіру"
31
МЕМСТ Р 54657-2011 "Какао майының баламалары, SOS типті какао майын жақсартқыштар, РОР типтегі какао майын алмастырғыштар. Қатты триглицеридтердің массалық үлесін анықтау"
32
5-бап
МЕМСТ ISO 661-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынау үшін сынамалар дайындау"
33
МЕМСТ ISO 5555-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынамаларды іріктеу"
34
МЕМСТ 790-89 "Қатты кір сабын және иіс сабын. Қабылдау ережелері және өлшеуді орындау әдістері"
35
МЕМСТ 5487-2018 "Өсімдік майлары. Мақта майына сапалы реакция"
36
МЕМСТ 5488-2018 "Өсімдік майлары. Күнжіт майына сапалы реакция"
37
МЕМСТ 7482-96 "Глицерин. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
38
МЕМСТ 28928-91 "Какао майын алмастырғыштар. Триглицеридтердің құрамын анықтау әдісі"
39
МЕМСТ 28930-91 "Какао майын алмастырғыштар. Какао майымен үйлесімділікті анықтау әдісі"
40
МЕМСТ 30418-96 "Өсімдік майлары. Май қышқылының құрамын анықтау әдісі"
41
МЕМСТ 30623-2018 "Өсімдік майлары және май фазасының аралас құрамы бар өнімдер. Жалғандықты анықтау әдісі"
42

ГОСТ 30624-98 "Масла растительные. Метод обнаружения фальсификации концентратом витамина D"
43.
ГОСТ 31663-2012 "Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот"
44.
ГОСТ 31664-2012 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в положении 2 в молекулах триглицеридов"
45.
ГОСТ 31665-2012 "Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот"
46.
ГОСТ 31762-2012 "Майонезы и соусы майонезные. Правила приемки и методы испытаний"
47.
ГОСТ 32188-2013 "Маргарины. Общие технические условия"
48.
ГОСТ 32189-2013 "Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности. Правила приемки и методы контроля"
49.
ГОСТ 32190-2013 "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
50.
СТБ ИСО 5509-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот"
51.
СТБ 1939-2009 (ГОСТ Р 52062-2003) "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
52.
СТБ ISO 23275-1-2009 "Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 1. Определение эквивалентов какао-масла"
53.
СТБ ISO 23275-2-2009 "Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 2. Количественное определение эквивалентов какао-масла"
54.
СТ РК ИСО 685-2007 "Анализ мыла. Определение общего содержания щелочей и общего содержания жировых веществ"
55.
СТ РК ИСО 2096-2008 "Глицерин технический. Методы отбора проб"
56.
СТ РК ISO 8292-1-2012 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания твердого жира методом импульсного ядерного магнитного резонанса. Часть 1. Прямой метод"
57.
СТ РК ISO 8292-2-2012 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания твердого жира методом импульсного ядерного магнитного резонанса. Часть 2. Косвенный метод"
58.
СТ РК ISO/TS 17383-2016 "Жиры и масла. Определение состава триацилглицеридов с использованием капиллярной газовой хроматографии"
59.
статья 8
ГОСТ ISO 661-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Приготовление пробы для испытания"
60.
ГОСТ ISO 5555-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб"
61.
ГОСТ ISO 6463-2018 "Жиры и масла животные и растительные. Определение бутилгидроксианизола (БОА) и бутилгидрокситолуола (БОТ). Метод газожидкостной хроматографии"
62.
ГОСТ ИСО 21569-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы качественного обнаружения на основе анализа нуклеиновых кислот"
63.

МЕМСТ 30624-98 "Өсімдік майлары. D дәруменінің концентратымен жалғандықты анықтау әдісі"
43
МЕМСТ 31663-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Газ хроматографиясы әдісімен май қышқылдарының метил эфирлерінің массалық үлесін анықтау"
44
МЕМСТ 31664-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Триглицерид молекулаларында 2 позициядағы май қышқылдарының құрамын анықтау әдісі"
45
МЕМСТ 31665-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу"
46
МЕМСТ 31762-2012 "Майонездер және майонез тұздықтары. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
47
МЕМСТ 32188-2013 "Маргариндер. Жалпы техникалық шарттар"
48
МЕМСТ 32189-2013 "Маргариндер, аспаздық, кондитерлік, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған майлар. Қабылдау ережелері және бақылау әдістері"
49
МЕМСТ 32190-2013 "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
50
СТБ ИСО 5509-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістері"
51
СТБ 1939-2009 (МЕМСТ Р 52062-2003) "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
52
СТБ ISO 23275-1-2009 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Какао майы мен шоколадтағы какао майының баламалары. 1-бөлік. Какао майының баламаларын анықтау"
53
СТБ ISO 23275-2-2009 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Какао майы мен шоколадтағы какао майының баламалары. 2-бөлік. Какао майының баламаларын сандық анықтау"
54
СТ РК ИСО 685-2007 "Сабынды талдау Сілтілердің жалпы құрамын және майлы заттардың жалпы құрамын анықтау"
55
СТ РК ИСО 2096-2008 "Техникалық глицерин. Сынамаларды іріктеу әдістері"
56
СТ РК ISO 8292-1-2012 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Импульсті ядролық магниттік резонанс әдісімен қатты майдың құрамын анықтау. 1-бөлік. Тікелей әдіс"
57
СТ РК ISO 8292-2-2012 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Импульсті ядролық магниттік резонанс әдісімен қатты майдың құрамын анықтау. 2-бөлік. Жанама әдіс"
58
СТ РК ISO/TS 17383-2016 "Тоң майлар және майлар. Капиллярлық газ хроматографиясын қолдана отырып, триацилглицеридтердің құрамын анықтау"
59
8-бап
МЕМСТ ISO 661-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынау үшін сынамалар дайындау"
60
МЕМСТ ISO 5555-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынамаларды іріктеу"
61
МЕМСТ ISO 6463-2018 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Бутилгидроксианизолды (БОА) және бутилгидрокситолуолды (БОТ)анықтау. Газды сұйық хроматография әдісі"
62
МЕМСТ ИСО 21569-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылын талдау негізінде сапалы анықтау әдістері"
63

ГОСТ ИСО 21570-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Количественные методы, основанные на нуклеиновой кислоте"
64.
ГОСТ ISO 21571-2018 "Продукция пищевая. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Экстрагирование нуклеиновых кислот"
65.
ГОСТ ИСО 21572-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы, основанные на протеине"
применяется
до 01.10.2022
66.
ГОСТ ИСО 21572-2021 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы, основанные на протеине"
67.
ГОСТ ISO 24276-2017 "Продукты пищевые. Методы выявления генетически модифицированных организмов и их производных. Общие требования и определения"
применяется после присоединения Российской Федерации
к данному стандарту
68.
ГОСТ 18848-2019 "Масла растительные. Органолептические и физико-химические показатели. Термины и определения"
69.
ГОСТ 30417-2018 "Масла растительные. Методы определения массовых долей витаминов А и Е"
70.
ГОСТ 30418-96 "Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава"
71.
ГОСТ 31663-2012 "Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот"
72.
ГОСТ 31664-2012 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в
положении 2 в молекулах триглицеридов"
73.
ГОСТ 31665-2012 "Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот"
74.
ГОСТ 31754-2012 "Масла растительные, жиры животные и продукты их переработки. Методы определения массовой доли трансизомеров жирных кислот"
75.
ГОСТ 32190-2013 "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
76.
ГОСТ 32188-2013 "Маргарины. Общие технические условия"
77.
ГОСТ 32189-2013 "Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности. Правила приемки и методы контроля"
78.
ГОСТ 34150-2017 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генно-модифицированных организмов (ГМО) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
79.
СТБ ИСО 5509-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот"
80.
СТБ ИСО 15304-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания трансизомеров жирных кислот в растительных жирах и маслах методом газовой хроматографии"
81.

МЕМСТ ИСО 21570-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылына негізделген сандық әдістер"
64
МЕМСТ ISO 21571-2018 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын алу"
65
МЕМСТ ИСО 21572-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Протеинге негізделген әдістер"
01.10.2022 дейін қолданылады
66
МЕМСТ ИСО 21572-2021 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Протеинге негізделген әдістер"
67
МЕМСТ ISO 24276-2017 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген ағзаларды және олардың туындыларын анықтау әдістері. Жалпы талаптар мен анықтамалар"
Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
68
МЕМСТ 18848-2019 "Өсімдік майлары. Органолептикалық және физика-химиялық көрсеткіштер. Терминдер мен айқындамалар"
69
МЕМСТ 30417-2018 "Өсімдік майлары. А және Е дәрумендерінің массалық үлесін анықтау әдістері"
70
МЕМСТ 30418-96 "Өсімдік майлары. Май қышқылының құрамын анықтау әдісі"
71
МЕМСТ 31663-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Газ хроматографиясы әдісімен май қышқылдарының метил эфирлерінің массалық үлесін анықтау"
72
МЕМСТ 31664-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Триглицерид молекулаларында 2 позициядағы май қышқылдарының құрамын анықтау әдісі"
73
МЕМСТ 31665-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу"
74
МЕМСТ 31754-2012 "Өсімдік майлары, жануар майлары және оларды қайта өңдеу өнімдері. Майлы қышқыл трансизомерлерінің массалық үлесін анықтау әдістері"
75
МЕМСТ 32190-2013 "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
76
МЕМСТ 32188-2013 "Маргариндер. Жалпы техникалық шарттар"
77
МЕМСТ 32189-2013 "Маргариндер, аспаздық, кондитерлік, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған майлар. Қабылдау ережелері және бақылау әдістері"
78
МЕМСТ 34150-2017 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Биологиялық микрочипті қолдана отырып, өсімдік тектес гендік түрлендірілген организмдерді (ГМО) сәйкестендіру әдісі"
79
СТБ ИСО 5509-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістері"
80
СТБ ИСО 15304-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Газ хроматографиясы әдісімен өсімдік майлары мен майлардағы май қышқылдарының трансизомерлерінің құрамын анықтау"
81

СТБ 1939-2009 (ГОСТ Р 52062-2003) "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
82.
СТБ ГОСТ Р 52173-2005 "Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
83.
СТБ ГОСТ Р 52174-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
84.
СТ РК 1345-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
85.
СТ РК 1346-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
86.
ГОСТ Р 52173-2003 "Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
87.
ГОСТ Р 53214-2008 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Общие требования и определения"
88.
ГОСТ Р 54657-2011 "Эквиваленты масла какао, улучшители масла какао SOS-типа, заменители масла какао РОР-типа. Определение массовой доли твердых триглицеридов"
89.
статья 9
ГОСТ 790-89 "Мыло хозяйственное твердое и мыло туалетное. Правила приемки и методы выполнения измерения"
90.
ГОСТ 7482-96 "Глицерин. Правила приемки и методы испытаний"
91.
СТ РК ИСО 685-2007 "Анализ мыла. Определение общего содержания щелочей и общего содержания жировых веществ"
92.
СТ РК ИСО 2096-2008 "Глицерин технический. Методы отбора проб"
93.
приложение 1
ГОСТ ISO 661-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Приготовление пробы для испытания"
94.
ГОСТ ISO 3960-2013 "Жиры и масла животные и растительные. Определение перекисного числа. Йодометрическое (визуальное) определение по конечной точке"
95.
ГОСТ ISO 5555-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб"
96.
ГОСТ ISO 15302-2019 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания бенз[a]пирена. Метод обращенно-фазовой высокоэффективной жидкостной хроматографии"
961
ГОСТ ISO 18363-1-2020 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания сложных эфиров жирных кислот монохлорпропандиолов (МХПД) и глицидола с применением ГХ/МС. Часть 1. Метод с использованием быстрой щелочной переэтерификации
и измерения содержания 3-МХПД
и дифференциальное измерение содержания глицидола"
962
ГОСТ ISO 18363-2-2020 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания сложных эфиров жирных кислот монохлопропандиолов (МХПД)
и глицидола с применением ГХ/МС.
Часть 2. Метод с использованием медленной щелочной переэтерификации и измерение содержания 2-МХПД,
3-МХПД и глицидола"
963
ГОСТ ISO 18363-3-2020 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания сложных эфиров жирных кислот монохлорпропандиолов (МХПД) и глицидола с применением ГХ/МС. Часть 3. Метод с использованием кислотной переэтерификации и измерение содержания 2-МХПД,
3-МХПД и глицидола"
97.
ГОСТ ISO 27107-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Определение перекисного числа потенциометрическим методом по конечной точке титрования"
98.
пункты 4.17 и 4.18 ГОСТ 7482-96 "Глицерин. Правила приемки и методы испытаний"
99.
ГОСТ 26928-86 "Продукты пищевые. Метод определения железа"
100.
ГОСТ 26930-86 "Сырье и продукты пищевые. Метод определения мышьяка"
101.
ГОСТ 26932-86 "Сырье и продукты пищевые. Методы определения свинца"
102.
ГОСТ 26593-85 "Масла растительные. Метод измерения перекисного числа"
103.
ГОСТ 30089-2018 "Масла растительные. Метод определения эруковой кислоты"
104.
ГОСТ 30178-96 "Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения токсичных элементов"
105.
пункт 6.21 ГОСТ 30306-95 "Масло из плодовых косточек и орехов миндаля. Технические условия"

СТБ 1939-2009 (МЕМСТ Р 52062-2003) "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
82
СТБ МЕМСТ Р 52173-2005 "Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) сәйкестендіру әдісі"
83
СТБ МЕМСТ Р 52174-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) биологиялық микрочипті қолдану арқылы сәйкестендіру әдісі"
84
СТ РК 1345-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) биологиялық микрочипті қолдану арқылы сәйкестендіру әдісі"
85
СТ РК 1346-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) сәйкестендіру әдісі"
86
МЕМСТ Р 52173-2003 "Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) сәйкестендіру әдісі"
87
МЕМСТ Р 53214-2008 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген ағзаларды және олардан алынған өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Жалпы талаптар мен анықтамалар"
88
МЕМСТ Р 54657-2011 "Какао майының баламалары, SOS типті какао майын жақсартқыштар, Какао майын алмастырғыштар РОР-типа. Қатты триглицеридтердің массалық үлесін анықтау"
89
9-бап
МЕМСТ 790-89 "Қатты кір сабын және иіс сабын. Қабылдау ережелері және өлшеуді орындау әдістері"
90
МЕМСТ 7482-96 "Глицерин. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
91
СТ РК ИСО 685-2007 "Сабынды талдау Сілтілердің жалпы құрамын және майлы заттардың жалпы құрамын анықтау"
92
СТ РК ИСО 2096-2008 "Техникалық глицерин. Сынамаларды іріктеу әдістері"
93
1-қосымша
МЕМСТ ISO 661-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынау үшін сынамалар дайындау"
94
МЕМСТ ISO 3960-2013 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Асқын тотық мөлшерін анықтау. Соңғы нүкте бойынша йодометриялық (визуалды) анықтау"
95
МЕМСТ ISO 5555-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынамаларды іріктеу"
96
МЕМСТ ISO 15302-2019 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Бенз[a]пирен мөлшерін анықтау. Жоғары тиімді сұйық хроматографияның айналмалы фазалық әдісі"
97
МЕМСТ ISO 27107-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Асқын тотық мөлшерін титрлеудің соңғы нүктесі бойынша потенциометриялық әдіспен анықтау"
98
4.17 және 4.18-тармақтар. МЕМСТ 7482-96 "Глицерин. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
99
МЕМСТ 26928-86 "Тамақ өнімдері. Темірді анықтау әдісі"
100
МЕМСТ 26930-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Мышьякты анықтау әдісі"
101
МЕМСТ 26932-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Қорғасынды анықтау әдістері"
102
МЕМСТ 26593-85 "Өсімдік майлары. Асқын тотық мөлшерін өлшеу әдісі"
103
МЕМСТ 30089-2018 "Өсімдік майлары. Эрук қышқылын анықтау әдісі"
104
МЕМСТ 30178-96 "Шикізат және тамақ өнімдері. Уытты элементтерді анықтаудың атомдық-абсорбциялық әдісі"
105
6.21-тармақ. МЕМСТ 30306-95 "Жеміс дәндері мен бадам жаңғағынан жасалған май. Техникалық шарттар"

106.
ГОСТ 31628-2012 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения массовой концентрации мышьяка"
107.
ГОСТ 31694-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания антибиотиков тетрациклиновой группы с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
108.
ГОСТ 31745-2012 "Продукты пищевые. Определение содержания полициклических ароматических углеводородов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
109.
ГОСТ 31754-2012 "Масла растительные, жиры животные и продукты их переработки. Методы определения массовой доли трансизомеров жирных кислот"
110.
ГОСТ 31762-2012 "Майонезы и соусы майонезные. Правила приемки и методы испытаний"
111.
ГОСТ 31933-2012 "Масла растительные. Методы определения кислотного числа"
112.
ГОСТ 32123-2013 (ISO 15302:2007) "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания бенз(а)пирена. Метод с применением высокоразрешающей жидкостной хроматографии с обратной фазой"
113.
ГОСТ 32190-2013 "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
114.
ГОСТ 32798-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания аминогликозидов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
115.
ГОСТ 33441-2015 "Масла растительные. Определение показателей качества и безопасности методом спектроскопии в ближней инфракрасной области"
116.
ГОСТ 33824-2016 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения содержания токсичных элементов (кадмия, свинца, меди и цинка)"
117.
ГОСТ 34533-2019 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
применяется после присоединения Республики Казахстан
к данному стандарту
1171
ГОСТ 34900-2022 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания 2-монохлорпропандиола
и эфиров жирных кислот
2-монохлорпропандиола,
3-монохлорпропандиола и эфиров жирных кислот 3-монохлорпропандиола и глицидиловых эфиров жирных кислот с применением ферментативного гидролиза"
118.
СТБ EN 14082-2014 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди, железа и хрома с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии (ААС) после сухого озоления"
119.
СТБ ИСО 15304-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания трансизомеров жирных кислот в растительных жирах и маслах методом газовой хроматографии"

106
МЕМСТ 31628-2012 "Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Мышьяктың массалық концентрациясын анықтаудың инверсиялық-вольтамперометрлік әдісі"
107
МЕМСТ 31694-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен тетрациклин тобы антибиотиктерінің қалдық құрамын анықтау әдісі"
108
МЕМСТ 31745-2012 "Тамақ өнімдері. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен полициклді хош иісті көмірсутектердің құрамын анықтау"
109
МЕМСТ 31754-2012 "Өсімдік майлары, жануар майлары және оларды қайта өңдеу өнімдері. Майлы қышқыл трансизомерлерінің массалық үлесін анықтау әдістері"
110
МЕМСТ 31762-2012 "Майонездер және майонез тұздықтары. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
111
МЕМСТ 31933-2012 "Өсімдік майлары. Қышқыл мөлшерін анықтау әдістері"
112
МЕМСТ 32123-2013 (ISO 15302:2007) "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Бенз(а)пиреннің мөлшерін анықтау әдістері. Кері фазалы жоғары разоразрешающей сұйық хроматография қолдану әдісі"
113
МЕМСТ 32190-2013 "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
114
МЕМСТ 32798-2014 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен аминогликозидтердің қалдық құрамын анықтау әдісі"
115
МЕМСТ 33441-2015 "Өсімдік майлары. Жақын инфрақызыл аймақтағы спектроскопия әдісімен сапа және қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау"
116
МЕМСТ 33824-2016 "Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Уытты элементтердің (кадмий, қорғасын, мыс және мырыш) құрамын анықтаудың инверсиялық-вольтамперометрлік әдісі"
117
МЕМСТ 34533-2019 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдық құрамын анықтау әдісі"
Қазақстан Республикасы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
118
СТБ EN 14082-2014 "Тамақ өнімдері. Із элементтерін анықтау. Құрғақ озолданудан кейін атомдық-абсорбциялық спектрометрия (ААС) көмегімен қорғасын, кадмий, мырыш, мыс, темір және хром құрамын анықтау"
119
СТБ ИСО 15304-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Газ хроматографиясы әдісімен өсімдік майлары мен майлардағы май қышқылдарының трансизомерлерінің құрамын анықтау"

120.
СТБ 1036-97 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора проб для определения показателей безопасности"
121.
СТБ 1939-2009 (ГОСТ Р 52062-2003) "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
122.
СТБ ГОСТ Р 51487-2001 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"
123.
СТБ ГОСТ Р 51650-2001 "Продукты пищевые. Методы определения массовой доли бенз(а)пирена"
124.
СТ РК ИСО 660-2011 "Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности"
125.
ГОСТ Р 50457-92 (ИСО 660-83) "Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности"
126.

120
СТБ 1036-97 "Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау үшін сынамаларды іріктеу әдістері"
121
СТБ 1939-2009 (МЕМСТ Р 52062-2003) "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
122
СТБ МЕМСТ Р 51487-2001 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Асқын тотық мөлшерін анықтау әдісі"
123
СТБ МЕМСТ Р 51650-2001 "Тамақ өнімдері. Бенз (а)пиреннің массалық үлесін анықтау әдістері"
124
СТ РК ИСО 660-2011 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Қышқыл мөлшері мен қышқылдығын анықтау"
125
МЕМСТ Р 50457-92 (ИСО 660-83) "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Қышқыл мөлшері мен қышқылдығын анықтау"
126

ГОСТ Р 51487-99 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"
127.
ГОСТ Р 51650-2000 "Продукты пищевые. Методы определения массовой доли бенз(а)пирена"
128.
МВИ.МН 4790-2013 "Определение содержания остаточных количеств левомицетина (хлорамфеникола) в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС" (свидетельство об аттестации № 809/2013 от 29.11.2013)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
129.
МВИ МН 4894-2018 "Методика выполнения измерений массовой доли стрептомицина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal®Streptomycin ELISA Test Kit и ИФА антибиотик-стрептомицин" (свидетельство об аттестации
№ 1145/2018 от 28.11.2018)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
130.
МВИ.МН 5200-2015 "Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС" (свидетельство об аттестации № 883/2015 от 25.04.2015)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
131.
МВИ.МН 5593-2016 "Определение содержания остаточных количеств стрептомицина в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС" (свидетельство об аттестации № 957/2016 от 26.05.2016)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
132.
МУК 4.1.3682-20 "Количественное определение остаточных количеств аминогликозидов (стрептомицина и дегидрострептомицина) в пищевой продукции животного происхождения методом конкурентного иммуноферментного анализа" (свидетельство об аттестации № 0134/РОСС RU.0001.310430/2021 от 05.02.2021)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
1321
МУК 4.1.3547-19 "Определение содержания 3-монохлорпропандиола, 2-монохлорпропандиола и глицидола в пищевых растительных маслах
и животных жирах" (свидетельство
о метрологической аттестации
№ РОСС U.0001.310430/0062.28.05.19
от 28.05.2019)
применяется до включения соответствующего межгосударственного стандарта в перечень стандартов
в 2024 году

МЕМСТ Р 51487-99 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Асқын тотық мөлшерін анықтау әдісі"
127
МЕМСТ Р 51650-2000 "Тамақ өнімдері. Бенз (а)пиреннің массалық үлесін анықтау әдістері"
128
МВИ.МН 4790-2013 "Жануарлардан алынатын шикізат пен тамақ өнімдеріндегі левомицетиннің (хлорамфениколдың) қалдық мөлшерін ВЭЖХ-МС/МС әдісімен анықтау" (29.11.2013 жылғы № 809/2013 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
129
МВИ МН 4894-2018 "MaxSignal ® Streptomycin ELISA Test Kit реагенттер жиынтығын және ИФТ антибиотик-стрептомицин" (аттестаттау туралы куәлік) пайдалана отырып, ИФТ әдісімен жануарлардан алынатын өнімдердегі стрептомициннің массалық үлесін өлшеуді орындау әдістемесі (Аттестаттау туралы 28.11.2018 № 1145/2018 куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
130
МВИ.МН 5200-2015 "ВЭЖХ-МС/МС әдісімен жануарлардан алынатын шикізат пен Тамақ өнімдеріндегі пенициллиндердің қалдық мөлшерінің құрамын анықтау "(25.04.2015 жылғы № 883/2015 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
131
МВИ.МН 5593-2016 "ВЭЖХ-МС/МС әдісімен жануарлардан алынатын шикізат пен Тамақ өнімдеріндегі стрептомициннің қалдық мөлшерінің құрамын анықтау "(26.05.2016 жылғы № 957/2016 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
132
МУК 4.1.3682-20 "Бәсекеге қабілетті иммуноферменттік талдау әдісімен жануарлардан алынатын тамақ өнімінде аминогликозидтердің (стрептомицин және дегидрострептомицин) қалдық мөлшерін сандық анықтау" (аттестаттау туралы куәлік № 0134/РОСС RU.0001.310430 / 2021 05.02.2021)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады

133.
приложение 2
ГОСТ ISO 7218-2015 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям"
134.
ГОСТ ISO/TS 17728-2017 "Микробиология пищевой цепи. Методы отбора проб пищевой продукции и кормов для микробиологического анализа"
135.
ГОСТ ISO 21527-1-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета дрожжевых и плесневых грибов. Часть 1. Методика подсчета колоний в продуктах, активность воды в которых больше 0,95"
136.
ГОСТ 10444.12-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества дрожжей и плесневых грибов"
137.
ГОСТ 10444.15-94 "Продукты пищевые. Методы определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
138.
ГОСТ 26669-85 "Продукты пищевые и вкусовые. Подготовка проб для микробиологических анализов"
139.
ГОСТ 30726-2001 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Escherichia coli"
140.
ГОСТ 31746-2012 "Продукты пищевые. Метод выявления и определения количества коагулазоположительных стафилококков и Staphylococcus aureus"
141.
ГОСТ 31747-2012 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий группы кишечных палочек (колиформных бактерий)"
142.
приложение 3
ГОСТ ISO 3960-2013 "Жиры и масла животные и растительные. Определение перекисного числа. Йодометрическое (визуальное) определение по конечной точке"
143.
ГОСТ 26593-85 "Масла растительные. Метод измерения перекисного числа"
144.
ГОСТ 30418-96 "Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава"
145.
ГОСТ 30623-2018 "Масла растительные и продукты со смешанным составом жировой фазы. Метод обнаружения фальсификации"
146.
ГОСТ 31663-2012 "Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот"
147.
ГОСТ 31664-2012 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в положении 2 в молекулах триглицеридов"
148.
ГОСТ 31665-2012 "Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот"
149.
ГОСТ 31933-2012 "Масла растительные. Методы определения кислотного числа"
150.
СТБ ИСО 5509-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот"
151.
СТБ ГОСТ Р 51487-2001 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"
152.
СТ РК ИСО 660-2011 "Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности"
153.
ГОСТ Р 51487-99 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"

133
2-қосымша
МЕМСТ ISO 7218-2015 "Микробиология, тамақ өнімдері мен жануарлар үшін азық. Микробиологиялық зерттеулер бойынша жалпы талаптар мен ұсынымдар"
134
МЕМСТ ISO/TS 17728-2017 "Азық-түлік тізбегінің микробиологиясы. Микробиологиялық талдау үшін тамақ өнімдері мен жемшөптің сынамаларын іріктеу әдістері"
135
МЕМСТ ISO 21527-1-2013 "Микробиология, тамақ өнімдері мен жануарлар үшін азық. Ашытқы және зең саңырауқұлақтарын есептеу әдісі. 1-бөлік. Судың белсенділігі 0,95-тен асатын өнімдердегі колонияларды есептеу әдісі"
136
МЕМСТ 10444.12-2013 "Микробиология, тамақ өнімдері мен жануарлар үшін азық. Ашытқы мен зең саңырауқұлақтарының санын анықтау және есептеу әдістері"
137
МЕМСТ 10444.15-94 "Тамақ өнімдері. Мезофильді аэробты және факультативті-анаэробты микроорганизмдердің санын анықтау әдістері"
138
МЕМСТ 26669-85 "Тағамдық және дәмдік өнімдер. Микробиологиялық талдау үшін сынамалар дайындау"
139
МЕМСТ 30726-2001 "Тамақ өнімдері. Escherichia coli түрлерінің бактерияларын анықтау және айқындау әдістері"
140
МЕМСТ 31746-2012 "Тамақ өнімдері. Коагулаз оң стафилококктар мен Staphylococcus aureus санын анықтау және айқындау әдісі"
141
МЕМСТ 31747-2012 "Тамақ өнімдері. Ішек таяқшалары тобындағы бактерияларды (колиформды бактериялар) анықтау және санын анықтау әдістері"
142
3-қосымша
МЕМСТ ISO 3960-2013 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Асқын тотық мөлшерін анықтау. Соңғы нүкте бойынша йодометриялық (визуалды) анықтау"
143
МЕМСТ 26593-85 "Өсімдік майлары. Асқын тотық мөлшерін өлшеу әдісі"
144
МЕМСТ 30418-96 "Өсімдік майлары. Май қышқылының құрамын анықтау әдісі"
145
МЕМСТ 30623-2018 "Өсімдік майлары және май фазасының аралас құрамы бар өнімдер. Жалғандықты анықтау әдісі"
146
МЕМСТ 31663-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Газ хроматографиясы әдісімен май қышқылдарының метил эфирлерінің массалық үлесін анықтау"
147
МЕМСТ 31664-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Триглицерид молекулаларында 2 позициядағы май қышқылдарының құрамын анықтау әдісі"
148
МЕМСТ 31665-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу"
149
МЕМСТ 31933-2012 "Өсімдік майлары. Қышқыл мөлшерін анықтау әдістері"
150
СТБ ИСО 5509-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістері"
151
СТБ МЕМСТ Р 51487-2001 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Асқын тотық мөлшерін анықтау әдісі"
152
СТ РК ИСО 660-2011 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Қышқыл мөлшері мен қышқылдығын анықтау"
153
МЕМСТ Р 51487-99 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Асқын тотық мөлшерін анықтау әдісі"