разделы 4 – 7 ГОСТ ISO 12100-2013 "Безопасность машин. Основные принципы конструирования. Оценки риска и снижения риска"
ГОСТ ЕН 1050-2002 "Безопасность машин. Принципы оценки и определения риска"
разделы 4 и 6 – 8 ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
II. Стандарты группы B (групповые вопросы безопасности)
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 4413-2016 "Гидроприводы. Общие правила и требования безопасности для систем и их компонентов"
ГОСТ ISO 4414-2016 "Пневмоприводы. Общие правила и требования безопасности для систем и их компонентов"
ГОСТ ISO 13849-1-2014 "Безопасность оборудования. Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 1. Общие принципы конструирования"
раздел 5 ГОСТ ISO 13850-2016 "Безопасность машин. Аварийный останов. Принципы конструирования"
раздел 4 ГОСТ ISO 13857-2012 "Безопасность машин. Безопасные расстояния для предохранения верхних и нижних конечностей от попадания в опасную зону"
ГОСТ ISO 14159-2012 "Безопасность машин. Гигиенические требования к конструкции машин"
ГОСТ ISO 15534-2016 "Эргономическое проектирование машин для обеспечения безопасности. Часть 1. Принципы определения размеров проемов для доступа всего тела человека внутрь машины"
раздел 5 ГОСТ ИСО 8995-2002 "Принципы зрительной эргономики. Освещение рабочих систем внутри помещений"
ГОСТ ИСО 10816-1-97 "Вибрация. Контроль состояния машин по результатам измерений вибрации на невращающихся частях. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ ИСО 10816-3-2002 "Вибрация. Контроль состояния машин по результатам измерений вибрации на невращаюшихся частях. Часть 3. Промышленные машины номинальной мощностью более 15 кВт и номинальной скоростью от 120 до 15000 мин в минус первой степени"
разделы 6 – 10 ГОСТ ИСО 13851-2006 "Безопасность оборудования. Двуручные устройства управления. Функциональные аспекты и принципы конструирования"
разделы 6 и 8 ГОСТ ИСО 13855-2006 "Безопасность оборудования. Расположение защитных устройств с учетом скоростей приближения частей тела человека"
раздел 6 ГОСТ ИСО 14123-1-2000 "Безопасность оборудования. Снижение риска для здоровья от опасных веществ, выделяемых оборудованием. Часть 1. Основные положения и технические требования"
ГОСТ EN 547-2-2016 "Безопасность машин. Размеры тела человека. Часть 2. Принципы определения размеров отверстий для доступа человека к машине (элементам машины) частями тела"

4 – 7-бөлімдер МЕМСТ ISO 12100-2013 "Машиналардың қауіпсіздігі. Конструкциялаудың негізгі қағидаттары. Тәуекелді және тәуекелді төмендетуді бағалаулар"
2
МЕМСТ ЕН 1050-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Бағалау және тәуекелді анықтау қағидаттары"
3
4 және 6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 2.601-2013 "Бірыңғай конструкторлық құжаттама жүйесі. Пайдалану құжаттары"
II. B тобының стандарттары (қауіпсіздіктің топтық мәселелері)
4
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 4413-2016 "Гидрожетектер. Жүйелер мен олардың компоненттеріне арналған жалпы қағидалар және талаптар"
5
МЕМСТ ISO 4414-2016 "Пневможетектер. Жүйелер мен олардың компоненттеріне арналған жалпы қағидалар және талаптар"
6
МЕМСТ ISO 13849-1-2014 "Жабдық қауіпсіздігі. Қауіпсіздікпен байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 1-бөлік. Конструкциялаудың жалпы қағидаттары"
7
5-бөлім МЕМСТ ISO 13850-2016 "Машиналардың қауіпсіздігі. Авариялық тоқтау. Конструкциялау қағидаттары"
8
4-бөлім МЕМСТ ISO 13857-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Аяқ-қолды қауіпті аймаққа түсуден қорғау үшін қауіпсіз қашықтық"
9
МЕМСТ ISO 14159-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналардың конструкциясына қойылатын гигиеналық талаптар"
10
МЕМСТ ISO 15534-2016 "Қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін машиналарды эргономикалық жобалау. 1-бөлік. Адамның бүкіл денесі машинаның ішіне кіру үшін ойық мөлшерлерін анықтау қағидаттары"
11
5-бөлім МЕМСТ ИСО 8995-2002 "Көру эргономикасының қағидаттары. Үй-жай ішіндегі жұмыс жүйелерін жарықтандыру"
12
МЕМСТ ИСО 10816-1-97 "Вибрация. Айналмалы емес бөліктердегі вибрацияны өлшеу нәтижелері бойынша машиналардың жай-күйін бақылау. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
13
МЕМСТ ИСО 10816-3-2002 "Вибрация. Айналмалы емес бөліктердегі вибрацияны өлшеу нәтижелері бойынша машиналардың жай-күйін бақылау. 3-бөлік. Номиналды қуаты 15 кВт-тан асатын және номиналды жылдамдығы 120-дан 15000 минутқа дейінгі минустағы бірінші дәрежелі өнеркәсіптік машиналар"
14
6 – 10-бөлімдер МЕМСТ ИСО 13851-2006 "Жабдық қауіпсіздігі. Қосарлы басқару құрылғылары. Функционалды аспектілер және құрастыру қағидаттары"
15
6 және 8-бөлімдер МЕМСТ ИСО 13855-2006 "Жабдық қауіпсіздігі. Адам денесі бөліктерінің жақындау жылдамдығын ескере отырып, қорғаныс құрылғыларының орналасуы"
16
6-бөлім МЕМСТ ИСО 14123-1-2000 "Жабдық қауіпсіздігі. Жабдықтан бөлінетін қауіпті заттардан денсаулық үшін қаупін төмендету. 1-бөлік. Тексеру әдістерін таңдау әдістемесі. Негізгі ережелер және техникалық талаптар"
17
МЕМСТ EN 547-2-2016 "Машиналардың қауіпсіздігі. Адам денесінің мөлшерлері. 2-бөлік. Адамның машинаға (машина элементтеріне) дене мүшелерімен кіруі үшін ойық мөлшерлерін анықтау қағидаттары"
18

ГОСТ EN 547-3-2016 "Безопасность машин. Размеры тела человека. Часть 3. Антропометрические данные"
ГОСТ EN 574-2012 "Безопасность машин. Устройство управления двуручное. Принципы конструирования"
ГОСТ EN 614-1-2012 "Безопасность машин. Эргономические принципы проектирования. Часть 1. Термины, определения и общие принципы"
ГОСТ EN 614-2-2012 "Безопасность машин. Эргономические принципы проектирования. Часть 2. Взаимосвязь между компоновкой машин и рабочими заданиями"
ГОСТ EN 894-1-2012 "Безопасность машин. Эргономические требования к оформлению индикаторов и органов управления. Часть 1. Общие руководящие принципы при взаимодействии оператора с индикаторами и органами управления"
ГОСТ EN 894-3-2012 "Безопасность машин. Эргономические требования к оформлению индикаторов и органов управления. Часть 3. Органы управления"
ГОСТ EN 953-2014 "Безопасность машин. Защитные устройства. Общие требования по конструированию и изготовлению неподвижных и перемещаемых устройств"
ГОСТ EN 1005-3-2016 "Безопасность машин. Физические возможности человека. Часть 3. Рекомендуемые пределы усилий при работе на машинах"
ГОСТ EN 1093-1-2018 "Безопасность машин. Оценка выбросов загрязняющих веществ. Часть 1. Выбор методов испытаний"
ГОСТ EN 1093-2-2018 "Безопасность машин. Оценка выбросов загрязняющих веществ. Часть 2. Метод индикаторного газа для измерения уровня выбросов заданного загрязняющего вещества"
ГОСТ EN 1093-3-2018 "Безопасность машин. Оценка выбросов загрязняющих веществ. Часть 3. Стендовый метод измерения уровня выбросов заданного загрязняющего вещества"
ГОСТ EN 1093-4-2018 "Безопасность машин. Оценка выбросов загрязняющих веществ. Часть 4. Эффективность улавливания системы выпуска отработавших газов. Метод изотопных индикаторов"
ГОСТ EN 1093-6-2018 "Безопасность машин. Оценка выбросов загрязняющих веществ. Часть 6. Эффективность очистки по массе без выходного канала"
ГОСТ EN 1093-7-2018 "Безопасность машин. Оценка выбросов загрязняющих веществ. Часть 7. Эффективность очистки по массе с выходным каналом"
ГОСТ EN 1093-8-2018 "Безопасность машин. Оценка выбросов загрязняющих веществ. Часть 8. Стендовый метод измерения параметра концентрации"
ГОСТ EN 1093-9-2018 "Безопасность машин. Оценка выбросов загрязняющих веществ. Часть 9. Лабораторный метод измерения параметра концентрации"

МЕМСТ EN 547-3-2016 "Машиналардың қауіпсіздігі. Адам денесінің мөлшерлері. 3-бөлік. Антропометриялық деректер"
19
МЕМСТ EN 574-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Қос тұтқалы басқару құрылғысы. Конструкциялау қағидаттары"
20
МЕМСТ EN 614-1-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Жобалаудың эргономикалық қағидаттары. 1-бөлік. Терминдер, анықтамалар және жалпы қағидаттар"
21
МЕМСТ EN 614-2-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Жобалаудың эргономикалық қағидаттары. 2-бөлік. Машиналардың жинақталуы мен жұмыс тапсырмалары арасындағы өзара байланыс"
22
МЕМСТ EN 894-1-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Индикаторлар мен басқару органдарын ресімдеуге қойылатын эргономикалық талаптар. 1-бөлік. Оператордың индикаторлармен және басқару органдарымен өзара іс-қимылы кезіндегі жалпы басшылық қағидаттары"
23
МЕМСТ EN 894-3-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Индикаторлар мен басқару органдарын ресімдеуге қойылатын эргономикалық талаптар. 3-бөлік. Басқару органдары"
24
МЕМСТ EN 953-2014 "Машиналардың қауіпсіздігі. Қорғау құрылғылары. Жылжымайтын және тасымалданатын құрылғыларды құрастыру және жасау жөніндегі жалпы талаптар"
25
МЕМСТ EN 1005-3-2016 "Машиналардың қауіпсіздігі. Адамның физикалық мүмкіндіктері. 3-бөлік. Машиналарда жұмыс істеу кезінде ұсынылатын күш шегі"
26
МЕМСТ EN 1093-1-2018 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ластаушы заттар шығарындыларын бағалау. 1-бөлік. Сынақ әдістерін таңдау"
27
МЕМСТ EN 1093-2-2018 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ластаушы заттар шығарындыларын бағалау. 2-бөлік. Берілген ластаушы зат шығарындыларының деңгейін өлшеуге арналған индикаторлық газ әдісі"
28
МЕМСТ EN 1093-3-2018 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ластаушы заттар шығарындыларын бағалау. 3-бөлік. Берілген ластаушы зат шығарындыларының деңгейін өлшеудің стендтік әдісі"
29
МЕМСТ EN 1093-4-2018 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ластаушы заттар шығарындыларын бағалау. 4-бөлік. Пайдаланылған газдарды шығару жүйесін ұстау тиімділігі. Изотоптық индикаторлар әдісі"
30
МЕМСТ EN 1093-6-2018 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ластаушы заттар шығарындыларын бағалау. 6-бөлік. Шығу каналы жоқ масса бойынша тазалау тиімділігі"
31
МЕМСТ EN 1093-7-2018 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ластаушы заттар шығарындыларын бағалау. 7-бөлік. Шығу каналы бар масса бойынша тазалау тиімділігі"
32
МЕМСТ EN 1093-8-2018 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ластаушы заттар шығарындыларын бағалау. 8-бөлік. Концентрация параметрін өлшеудің стендтік әдісі"
33
МЕМСТ EN 1093-9-2018 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ластаушы заттар шығарындыларын бағалау. 9-бөлік. Концентрация параметрін өлшеудің зертханалық әдісі"
34

ГОСТ EN 1093-11-2018 "Безопасность машин. Оценка выбросов загрязняющих веществ. Часть 11. Индекс очистки"
ГОСТ EN 1299-2016 "Колебания и удары механические. Виброизоляция машин. Указания по изоляции источников колебаний"
ГОСТ EN 12198-1-2012 "Безопасность машин. Оценка и уменьшение опасности излучения, исходящего от машин. Часть 1. Общие принципы"
ГОСТ EN 13478-2012 "Безопасность машин. Противопожарная защита"
разделы 5 и 6 ГОСТ ЕН 349-2002 "Безопасность машин. Минимальные расстояния для предотвращения защемления частей человеческого тела"
ГОСТ ЕН 563-2002 "Безопасность машин. Температуры касаемых поверхностей. Эргономические данные для установления предельных величин горячих поверхностей"
ГОСТ ЕН 894-2-2002 "Безопасность машин. Эргономические требования по конструированию средств отображения информации и органов управления. Часть 2. Средства отображения информации"
раздел 4 ГОСТ ЕН 1005-2-2005 "Безопасность машин. Физические возможности человека. Часть 2. Составляющая ручного труда при работе с машинами и механизмами"
ГОСТ ЕН 1037-2002 "Безопасность машин. Предотвращение неожиданного пуска"
ГОСТ ЕН 1088-2002 "Безопасность машин. Блокировочные устройства, связанные с защитными устройствами. Принципы конструирования и выбора"
раздел 4 ГОСТ ЕН 1760-1-2004 "Безопасность машин. Защитные устройства, реагирующие на давление. Часть 1. Основные принципы конструирования и испытаний ковриков и полов, реагирующих на давление"
разделы 4 и 5 ГОСТ ЕН 1837-2002 "Безопасность машин. Встроенное освещение машин"
ГОСТ МЭК 60204-1-2002 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ IEC 60335-1-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ IEC 60825-1-2013 "Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования, требования и руководство для пользователей"
ГОСТ ІЕС 61310-2-2016 "Безопасность машинного оборудования. Индикация, маркировка и приведение в действие. Часть 2. Требования для маркировки"
ГОСТ ІЕС 61310-3-2016 "Безопасность машин. Индикация, маркировка и приведение в действие. Часть 3. Требования к расположению и работе исполнительных механизмов"
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
разделы 2 и 3 ГОСТ 12.1.001-89 "Система стандартов безопасности труда. Ультразвук. Общие требования безопасности"

МЕМСТ EN 1093-11-2018 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ластаушы заттар шығарындыларын бағалау. 11-бөлік. Тазарту индексі"
35
МЕМСТ EN 1299-2016 "Механикалық тербелістер мен соққылар. Машиналардың дірілін оқшаулау. Тербеліс көздерін оқшаулау жөніндегі нұсқаулар"
36
МЕМСТ EN 12198-1-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналардан шығатын сәулелену қауіптілігін бағалау және азайту. 1-бөлік. Жалпы қағидаттар"
37
МЕМСТ EN 13478-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Өртке қарсы қорғаныс"
38
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ ЕН 349-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Адам денесінің бөліктерінің қысылуын болдырмау үшін ең аз қашықтық"
39
МЕМСТ ЕН 563-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Жанасатын беттердің температурасы. Ыстық беттердің шекті мәндерін белгілеуге арналған эргономикалық деректер"
40
МЕМСТ ЕН 894-2-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Ақпаратты көрсету құралдарын және басқару органдарын құрастыру бойынша эргономикалық талаптар. 2-бөлік. Ақпаратты бейнелеу құралдары"
41
4-бөлім МЕМСТ ЕН 1005-2-2005 "Машиналардың қауіпсіздігі. Адамның физикалық мүмкіндіктері. 2-бөлік. Машиналармен және механизмдермен жұмыс істеу кезіндегі қол еңбегінің құрамдас бөлігі"
42
МЕМСТ ЕН 1037-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Күтпеген іске қосылудың алдын алу"
43
МЕМСТ ЕН 1088-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Қорғау құрылғыларымен байланысты бұғаттау құрылғылары. Конструкциялау қағидаттары және выбора"
44
4-бөлім МЕМСТ ЕН 1760-1-2004 "Машиналардың қауіпсіздігі. Қысымның әсерін сезетін қорғау құрылғылары. 1-бөлік. Конструкциялаудың және қысым әсерін сезетін кілемшелер мен едендерді сынаудың негізгі қағидаттары"
45
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ ЕН 1837-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналарды орнатылған жарықтандыру"
46
МЕМСТ МЭК 60204-1-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
47
МЕМСТ IEC 60335-1-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
48
МЕМСТ IEC 60825-1-2013 "Лазерлік аспап қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жабдықты сыныптау, пайдаланушыларға қойылатын талаптар мен нұсқаулық"
49
МЕМСТ ІЕС 61310-2-2016 "Машина жабдығының қауіпсіздігі. Индикациялау, таңбалау және іске қосу. 2-бөлік. Таңбалау үшін талаптар"
50
МЕМСТ ІЕС 61310-3-2016 "Машиналардың қауіпсіздігі. Индикациялау, таңбалау және іске қосу. 3-бөлік. Атқарушы механизмдердің орналасуына және жұмысына қойылатын талаптар"
51
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Жерасты құрылыстары. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
52
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ 12.1.001-89 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттары жүйесі. Ультрадыбыс. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
53

раздел 1 и приложение 2 ГОСТ 12.1.002-84 "Система стандартов безопасности труда. Электрические поля промышленной частоты. Допустимые уровни напряженности и требования к проведению контроля на рабочих местах"
разделы 2 – 4 ГОСТ 12.1.003-83 "Система стандартов безопасности труда. Шум. Общие требования безопасности"
разделы 2 – 4 и приложение 7 ГОСТ 12.1.004-91 "Система стандартов безопасности труда. Пожарная безопасность. Общие требования"
разделы 2 – 5 ГОСТ 12.1.005-88 "Система стандартов безопасности труда. Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны"
ГОСТ 12.1.006-84 "Система стандартов безопасности труда. Электромагнитные поля радиочастот. Допустимые уровни на рабочих местах и требования к проведению контроля"
разделы 2 – 4 ГОСТ 12.1.007-76 "Система стандартов безопасности труда. Вредные вещества. Классификация и общие требования безопасности"
разделы 2 – 6 ГОСТ 12.1.010-76 "Система стандартов безопасности труда. Взрывобезопасность. Общие требования"
разделы 4 и 5 ГОСТ 12.1.012-2004 "ССБТ. Вибрационная безопасность. Общие требования"
ГОСТ 12.1.018-93 "Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывобезопасность статического электричества. Общие требования"
ГОСТ 12.1.019-79 "Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Общие требования и номенклатура видов защиты"
ГОСТ 12.1.019-2017 "Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Общие требования и номенклатура видов защиты"
ГОСТ 12.1.023-80 "Система стандартов безопасности труда. Шум. Методы установления значений шумовых характеристик стационарных машин"
разделы 2 – 6 ГОСТ 12.1.030-81 "Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Защитное заземление, зануление"
разделы 3 – 5 ГОСТ 12.1.040-83 "Система стандартов безопасности труда. Лазерная безопасность. Общие положения"
раздел 2 ГОСТ 12.2.003-91 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное. Общие требования безопасности"
раздел 2 ГОСТ 12.2.007.0-75 "Система стандартов безопасности труда. Изделия электротехнические. Общие требования безопасности"
разделы 3 и 4 ГОСТ 12.2.032-78 "Система стандартов безопасности труда. Рабочее место при выполнении работ сидя. Общие эргономические требования"
разделы 3 и 4 ГОСТ 12.2.033-78 "Система стандартов безопасности труда. Рабочее место при выполнении работ стоя. Общие эргономические требования"

1-бөлім және 2-қосымша МЕМСТ 12.1.002-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттары жүйесі. Өнеркәсіптік жиіліктің электр өрістері. Рұқсат етілген кернеу деңгейлері және жұмыс орындарында бақылау жүргізуге қойылатын талаптар"
54
2 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.1.003-83 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шу. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
55
2 – 4-бөлімдер және 7-қосымша МЕМСТ 12.1.004-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттары жүйесі. Өрт қауіпсіздігі. Жалпы талаптар"
56
2 – 5-бөлімдер МЕМСТ 12.1.005-88 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттары жүйесі. Жұмыс аймағының ауасына қойылатын жалпы санитариялық-гигиеналық талаптар"
57
МЕМСТ 12.1.006-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиожиіліктердің электромагниттік өрістері. Радиожиіліктің электромагниттік өрістері. Жұмыс орындарындағы жол берілетін және бақылау жүргізуге қойылатын талаптар"
58
2 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.1.007-76 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Зиянды заттар. Сыныпталуы және жалпы қауіпсіздік талаптары"
59
2 – 6-бөлімдер МЕМСТ 12.1.010-76 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жарылу қауіпсіздігі. Жалпы талаптар"
60
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 12.1.012-2004 "ЕҚСЖ. Вибрациялық қауіпсіздігі. Жалпы талаптар"
61
МЕМСТ 12.1.018-93 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Статикалық электрдің өрт-жарылу қауіпсіздігі. Жалпы талаптар"
62
МЕМСТ 12.1.019-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Жалпы талаптар және қорғау түрлерінің номенклатурасы"
63
МЕМСТ 12.1.019-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Жалпы талаптар және қорғау түрлерінің номенклатурасы"
64
МЕМСТ 12.1.023-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шу. Стационарлық машиналардың шу сипаттамаларының мәндерін белгілеу әдістері"
65
2 – 6-бөлімдер МЕМСТ 12.1.030-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Қорғаныстық жерге тұйықтау, нөлдеу"
66
3 – 5-бөлімдер МЕМСТ 12.1.040-83 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Лазерлік қауіпсіздігі. Жалпы ережелер"
67
2-бөлім МЕМСТ 12.2.003-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдық. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
68
2-бөлім МЕМСТ 12.2.007.0-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр-техникалық бұйымдар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
69
3 және 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.032-78 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Отырып жұмыс жасау кезіндегі жұмыс орны. Жалпы эргономикалық талаптар"
70
3 және 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.033-78 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тұрып жұмыс жасау кезіндегі жұмыс орны. Жалпы эргономикалық талаптар"
71

разделы 3 – 5 ГОСТ 12.2.049-80 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное. Общие эргономические требования"
разделы 1 – 3 ГОСТ 12.2.051-80 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование технологическое ультразвуковое. Требования безопасности"
разделы 1 – 4 ГОСТ 12.2.052-81 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование, работающее с газообразным кислородом. Общие требования безопасности"
ГОСТ 12.2.061-81 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное. Общие требования безопасности к рабочим местам"
ГОСТ 12.2.062-81 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное. Ограждения защитные"
разделы 2 и 3 ГОСТ 12.2.064-81 "Система стандартов безопасности труда. Органы управления производственным оборудованием. Общие требования безопасности"
раздел 3 ГОСТ 12.2.098-84 "Система стандартов безопасности труда. Кабины звукоизолирующие. Общие требования"
ГОСТ 12.3.002-2014 "Система стандартов безопасности труда. Процессы производственные. Общие требования безопасности"
ГОСТ 12.4.026-2015 "Система стандартов безопасности труда. Цвета сигнальные, знаки безопасности и разметка сигнальная. Назначение и правила применения. Общие технические требования и характеристики. Методы испытаний"
разделы 2 – 6 ГОСТ 12.4.040-78 "Система стандартов безопасности труда. Органы управления производственным оборудованием. Обозначения"
ГОСТ 12.1045-84 "Система стандартов безопасности труда. Электростатические поля. Допустимые уровни на рабочих местах и требования к проведению контроля"
разделы 5 – 8 ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ 27409-97 "Шум. Нормирование шумовых характеристик стационарного оборудования. Основные положения"
ГОСТ 30530-97 "Шум. Методы расчета предельно допустимых шумовых характеристик стационарных машин"
разделы 4 – 6 ГОСТ 30691-2001 (ИСО 4871–96) "Шум машин. Заявление и контроль значений шумовых характеристик"
разделы 4 и 7 ОСТ 30860-2002 (ЕН 981:1996, ЕН 842:1996) "Безопасность машин. Основные характеристики оптических и звуковых сигналов опасности. Технические требования и методы испытаний"
разделы 5 – 7 ГОСТ 31193-2004 (ЕН 1032:2003) "Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики самоходных машин. Общие требования"
ГОСТ 31287-2005 (ИСО 17624:2004) "Шум. Руководство по снижению шума в рабочих помещениях акустическими экранами"
ГОСТ 31326-2006 (ИСО 15667-2000) "Шум. Руководство по снижению шума кожухами и кабинами"

3 – 5-бөлімдер МЕМСТ 12.2.049-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдық. Жалпы эргономикалық талаптар"
72
1 – 3-бөлімдер МЕМСТ 12.2.051-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ультрадыбыстық технологиялық жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
73
1 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.052-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газ тәріздес оттегімен жұмыс істейтін жабдық. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
74
МЕМСТ 12.2.061-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдық. Жұмыс орындарына қойылатын жалпы қауіпсіздік талаптары"
75
МЕМСТ 12.2.062-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдық. Қорғаныс қоршаулары"
76
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ 12.2.064-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдықты басқару органдары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
77
3-бөлім МЕМСТ 12.2.098-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дыбыс өткізбейтін кабиналар. Жалпы талаптар"
78
МЕМСТ 12.3.002-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік процестер. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
79
МЕМСТ 12.4.026-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сигналдық түстер, қауіпсіздік белгілері және сигналдық белгілеулер. Мақсаты және қолдану ережелері. Жалпы техникалық талаптар және сипаттамалары. Сынау әдістері"
80
2 – 6-бөлімдер МЕМСТ 12.4.040-78 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдықты басқару органдары. Белгілемелер"
81
МЕМСТ 12.1045-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр статикалық өрістер. Жұмыс орындарындағы рұқсат етілген деңгейлер және бақылау жүргізуге қойылатын талаптар"
82
5 – 8-бөлімдер МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қабықпен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (Код IP)"
83
МЕМСТ 27409-97 "Шу. Стационарлық жабдықтың шу сипаттамаларын нормалау. Негізгі ережелер"
84
МЕМСТ 30530-97 "Шу. Стационарлық машиналардың шекті рұқсат етілген шу сипаттамаларын есептеу әдістері"
85
4 – 6-бөлімдер МЕМСТ 30691-2001 (ИСО 4871–96) "Машиналардың шуы. Шу сипаттамаларының мәндерін мәлімдеу және бақылау"
86
4 және 7-бөлімдер МЕМСТ 30860-2002 (ЕН 981:1996, ЕН 842:1996) "Машиналардың қауіпсіздігі. Қауіптіліктің оптикалық және дыбыстық сигналдарының негізгі сипаттамалары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
87
5 – 7-бөлімдер МЕМСТ 31193-2004 (ЕН 1032:2003) "Вибрация. Өздігінен жүретін машиналардың вибрациялық сипаттамаларының параметрлерін анықтау. Жалпы талаптар"
88
МЕМСТ 31287-2005 (ИСО 17624:2004) "Шу. Жұмыс бөлмелеріндегі шуды акустикалық экрандармен азайту жөніндегі нұсқаулық"
89
МЕМСТ 31326-2006 (ИСО 15667-2000) "Шу. Шуды қаптамалармен және кабиналармен азайту жөніндегі нұсқаулық"
90

ГОСТ 31328-2006 (ИСО 14163:1998) "Шум. Руководство по снижению шума глушителями"
ГОСТ 33938-2016 "Определение допустимого уровня (степени) риска и опасности общеотраслевого обрабатывающего оборудования"
раздел 3 СТБ ЕН 547-1-2003 "Безопасность машин. Размеры тела человека. Часть 1. Основные принципы для определения размеров прохода для доступа человека всем телом к рабочим местам у машин"
СТБ ЕН 999-2003 "Безопасность машин. Расположение предохранительных устройств с учетом скорости приближения частей тела человека"
СТБ ИСО 14122-1-2004 "Безопасность машин. Средства доступа к механизмам постоянные. Часть 1. Выбор постоянных средств доступа между двумя уровнями"
СТБ ИСО 14122-2-2004 "Безопасность машин. Средства доступа к механизмам постоянные. Часть 2. Рабочие платформы и проходы"
СТБ МЭК 61310-1-2005 "Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 1. Требования к визуальным, звуковым и осязаемым сигналам"
СТ РК МЭК 61310-1-2008 "Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 1. Требования к визуальным, звуковым и осязаемым сигналам"
разделы 4 – 7 ГОСТ Р ИСО 14122-3-2009 "Безопасность машин. Средства доступа к машинам стационарные. Часть 3. Лестницы и перила"
разделы 4 – 7 ГОСТ Р ИСО 14122-4-2009 "Безопасность машин. Средства доступа к машинам стационарные. Часть 4. Лестницы вертикальные"
разделы 3 – 9 ГОСТ Р ИСО 14738-2007 "Безопасность машин. Антропометрические требования при проектировании рабочих мест машин"
разделы 3 и 4 ГОСТ Р ИСО 15534-2-2016 "Эргономическое проектирование машин для обеспечения безопасности. Часть 2. Принципы определения размеров отверстий доступа"
разделы 3 и 4 ГОСТ Р ИСО 15534-3-2007 "Эргономическое проектирование машин для обеспечения безопасности. Часть 3. Антропометрические данные"
ГОСТ Р МЭК 60204-1-2007 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ Р 53387-2009 (ИСО/ТС 14798:2006) "Лифты, эскалаторы и пассажирские конвейеры. Методология анализа и снижения риска"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р 55710-2013 "Освещение рабочих мест внутри зданий. Нормы и методы измерений"
III. Стандарты группы C
1. Станки деревообрабатывающие бытовые
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ IEC 61029-1-2012 "Машины переносные электрические. Общие требования безопасности и методы испытаний"
раздел ГОСТ 31206-2012 "Оборудование деревообрабатывающее. Станки деревообрабатывающие малогабаритные перемещаемые, транспортабельные, индивидуального пользования. Общие требования безопасности"

МЕМСТ 31328-2006 (ИСО 14163:1998) "Шу. Шуды бәсеңдеткіштермен азайту жөніндегі нұсқаулық"
91
МЕМСТ 33938-2016 "Жалпы салалық өңдеуші жабдықтың тәуекелінің және қауіптілігінің жол берілетін деңгейін (дәрежесін) айқындау"
92
3-бөлім СТБ ЕН 547-1-2003 "Машиналардың қауіпсіздігі. Адам денесінің мөлшерлері. 1-бөлік. Адамның бүкіл денесімен машиналардағы жұмыс орындарына кіру үшін өтпежол мөлшерін анықтаудың негізгі қағидаттары"
93
СТБ ЕН 999-2003 "Машиналардың қауіпсіздігі. Адам денесі бөліктерінің жақындау жылдамдығын ескере отырып, сақтандыру құрылғыларының орналасуы"
94
СТБ ИСО 14122-1-2004 "Машиналардың қауіпсіздігі. Механизмдерге қол жеткізудің тұрақты құралдары. 1-бөлік. Екі деңгей арасында тұрақты қол жеткізу құралдарын таңдау"
95
СТБ ИСО 14122-2-2004 "Машиналардың қауіпсіздігі. Механизмдерге қол жеткізудің тұрақты құралдары. 2-бөлік. Жұмыс платформалары мен өтпежолдар"
96
СТБ МЭК 61310-1-2005 "Машиналардың қауіпсіздігі. Индикаттау, таңбалау және іске қосу. 1-бөлік. Визуалды, дыбыстық және сезілетін сигналдарға қойылатын талаптар"
97
СТ РК МЭК 61310-1-2008 "Машиналардың қауіпсіздігі. Индикаттау, таңбалау және іске қосу. 1-бөлік. Визуалды, дыбыстық және сезілетін сигналдарға қойылатын талаптар"
98
4 – 7-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 14122-3-2009 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналарға қол жеткізудің стационарлық құралдары. 3-бөлік. Баспалдақтар мен қоршаулар"
99
4 – 7-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 14122-4-2009 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналарға қол жеткізудің стационарлық құралдары. 4-бөлік. Тік баспалдақтар"
100
3 – 9-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 14738-2007 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналардың жұмыс орындарын жобалау кезіндегі антропометриялық талаптар"
101
3 және 4-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 15534-2-2016 "Қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін машиналарды эргономикалық жобалау. 2-бөлік. Кіретін ойық өлшемдерін анықтау қағидаттары"
102
3 және 4-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 15534-3-2007 "Қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін машиналарды эргономикалық жобалау. 3-бөлік. Антропометриялық деректер"
103
МЕМСТ Р МЭК 60204-1-2007 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
104
МЕМСТ Р 53387-2009 (ИСО/ТС 14798:2006) "Лифтілер, эскалаторлар және жолаушылар конвейерлері. Тәуекелді талдау және азайту әдістемесі"
105
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р 55710-2013 "Ғимарат ішіндегі жұмыс орындарын жарықтандыру. Нормалар және өлшеу әдістері"
III. C тобы стандарттары
1. Ағаш өңдейтін тұрмыстық станоктар
106
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ IEC 61029-1-2012 "Ауыспалы электр машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
107
5-бөлім МЕМСТ 31206-2012 "Ағаш өңдеу жабдығы. Шағын габаритті тасымалданатын, тасымалданатын, жеке пайдаланылатын ағаш өңдейтін станоктар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"

2. Снегоболотоходы, снегоходы и прицепы к ним
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 32571-2013 (EN 15997:2011) "Снегоболотоходы колесные малогабаритные. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ 34065-2017 "Снегоболотоходы. Технические требования и методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ 34066-2017 "Снегоходы. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 34095-2017 "Снегоболотоходы колесные малогабаритные с органами управления автомобильного типа. Требования безопасности и методы испытаний"
3. Оборудование гаражное для автотранспортных средств и прицепов
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 1493-2016 "Подъемники транспортных средств"
ГОСТ 28989-91 (ИСО 3719-82) "Станки балансировочные. Символы на панелях управления"
ГОСТ 31321-2006 (ИСО 7475:2002) "Вибрация. Станки балансировочные. Ограждения и другие средства защиты"
разделы 3 и 4 ГОСТ 31489-2012 "Оборудование гаражное. Требования безопасности и методы контроля"
СТБ EN 1494-2015 "Домкраты мобильные или передвижные и относящееся к ним подъемное оборудование"
4. Машины сельскохозяйственные
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4 ГОСТ ISO 2332-2013 "Тракторы и машины сельскохозяйственные. Присоединение орудий с помощью трехточечных устройств навески. Зона свободного пространства вокруг орудия"
раздел 4 ГОСТ ISO 3776-1-2012 "Тракторы и машины сельскохозяйственные. Ремни безопасности. Часть 1. Требования к расположению креплений"
пункты 3.3 и 3.4 ГОСТ ISO 3776-2-2012 "Тракторы и машины сельскохозяйственные. Ремни безопасности. Часть 2. Требования к прочности крепления"
раздел 4 ГОСТ ISO 3776-3-2013 "Тракторы и машины сельскохозяйственные. Поясные ремни безопасности. Часть 3. Требования к сборочным узлам"
ГОСТ ISO 4254-1-2013 "Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 1. Общие требования"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ ISO 4254-6-2012 "Сельскохозяйственные машины. Требования безопасности. Часть 6. Опрыскиватели и машины для внесения жидких удобрений"
разделы 4 и 6Г ОСТ ISO 4254-8-2013 "Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 8. Машины для внесения твердых удобрений"
разделы 4 и 6 ГОСТ ISO 4254-9-2012 "Сельскохозяйственные машины. Требования безопасности. Часть 9. Сеялки"
ГОСТ ISO 5674-2012 "Тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Кожухи защитные карданных валов для привода от валов отбора мощности (ВОМ). Испытания на прочность и износ и критерии приемки"

2. Қарлы-балшықта жүретін және қарда жүретін машиналар мен оларға тіркемелер
108
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 32571-2013 (EN 15997:2011) "Қарлы-балшықта жүретін дөңгелекті шағын габаритті машиналар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
109
4-бөлім МЕМСТ 34065-2017 "Қарлы-балшықта жүретін машиналар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
110
4-бөлім МЕМСТ 34066-2017 "Қарда жүретін машиналар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
111
МЕМСТ 34095-2017 "Қарлы-балшықта жүретін дөңгелекті шағын габаритті, автомобиль типтес басқару органдары бар машиналар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
3. Автокөлік құралдары мен тіркемелерге арналған гараж жабдығы
112
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 1493-2016 "Көлік құралдарының көтергіштері"
113
МЕМСТ 28989-91 (ИСО 3719-82) "Теңгерімдеу станоктары. Басқару панельдеріндегі символдар"
114
МЕМСТ 31321-2006 (ИСО 7475:2002) "Вибрация. Теңгерімдеу станоктары. Қоршаулар және басқа да қорғаныс құралдары"
115
3 және 4-бөлімдер МЕМСТ 31489-2012 "Гараж жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
116
СТБ EN 1494-2015 "Мобильді немесе жылжымалы домкраттар және оларға жататын көтергіш жабдық"
4. Ауыл шаруашылығы машиналары
117
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
4-бөлім МЕМСТ ISO 2332-2013 "Ауыл шаруашылығы тракторлары мен машиналары. Құралды үш нүктелі ілмек құрылғыларының көмегімен қосу. Құралдың айналасындағы бос кеңістік аймағы"
118
4-бөлім МЕМСТ ISO 3776-1-2012 "Ауыл шаруашылығы тракторлары мен машиналары. Қауіпсіздік белдіктері. 1-бөлік. Бекітпенің орналасуына қойылатын талаптар"
119
3.3 және 3.4-тармақтар МЕМСТ ISO 3776-2-2012 "Ауыл шаруашылығы тракторлары мен машиналары. Қауіпсіздік белдіктері. 2-бөлік. Бекітпенің беріктігіне қойылатын талаптар"
120
4-бөлім МЕМСТ ISO 3776-3-2013 "Ауыл шаруашылығы тракторлары мен машиналары. Белге тағылатын қауіпсіздік белдіктері. 3-бөлік. Құрастыру тораптарына қойылатын талаптар"
121
МЕМСТ ISO 4254-1-2013 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
122
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ ISO 4254-6-2012 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 6-бөлік. Сұйық тыңайтқыш енгізуге арналған бүріккіштер мен машиналар"
123
4 және 6-бөлімдер МЕМСТ ISO 4254-8-2013 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлік. Қатты тыңайтқыш енгізуге арналған машиналар"
124
4 және 6-бөлімдер МЕМСТ ISO 4254-9-2012 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 9-бөлік. Сепкіштер"
125
МЕМСТ ISO 5674-2012 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған тракторлар мен машиналар. Қуатты іріктеу біліктерінен (ҚІБ) жетекке арналған кардандық біліктердің қорғаныш қаптамалары. Беріктік пен тозуға сынақтар және қабылдау критерийлері"
126

ГОСТ ISO 5676-2013 "Тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Муфты гидравлического тормозного привода"
ГОСТ ISO 5687-2013 "Оборудование для сбора урожая. Комбайны зерноуборочные. Определение и обозначение вместимости бункера для зерна и рабочих характеристик разгрузочного устройства"
ГОСТ ISO 7714-2017 "Оборудование сельскохозяйственное оросительное. Клапаны дозирующие. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ ISO 9261-2016 "Оборудование сельскохозяйственное оросительное. Разбрызгиватели и поливные трубопроводы. Технические требования и методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ ISO 15077-2014 "Тракторы и машины самоходные сельскохозяйственные. Органы управления оператора. Усилия приведения в действие, перемещение, расположение и метод управления"
ГОСТ ISO 15886-3-2017 "Оборудование сельскохозяйственное оросительное. Разбрызгиватели. Часть 3. Характеристика распределения и методы испытаний"
ГОСТ ISO 16231-1-2016 "Машины самоходные сельскохозяйственные. Оценка устойчивости. Часть 1. Основные принципы"
ГОСТ ИСО 4254-2-2002 "Устройства для внесения в почву жидкого аммиака. Требования безопасности"
ГОСТ ИСО 7749-1-2004 "Оборудование сельскохозяйственное оросительное. Аппараты дождевальные вращающиеся. Часть 1. Требования к конструкции и эксплуатационным характеристикам"
ГОСТ ИСО 8224-1-2004 "Машины дождевальные подвижные. Часть 1. Эксплуатационные характеристики и методы лабораторных и полевых испытаний"
ГОСТ ИСО 8224-2-2004 "Машины дождевальные подвижные. Часть 2. Гибкие шланги и их соединения. Методы испытаний"
ГОСТ ИСО 8909-1-2003 "Комбайны кормоуборочные. Часть 1. Термины и определения"
ГОСТ ИСО 8909-2-2003 "Комбайны кормоуборочные. Часть 2. Описание технических и эксплуатационных характеристик"
ГОСТ ИСО 11545-2004 "Оборудование сельскохозяйственное оросительное. Машины дождевальные кругового и поступательного действий с дождевальными аппаратами или распылителями. Определение равномерности орошения"
раздел 6 ГОСТ ИСО 14269-2-2003 "Тракторы и самоходные машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 2. Метод испытаний и характеристики систем отопления, вентиляции и кондиционирования воздуха"
ГОСТ EN 690-2016 "Машины сельскохозяйственные. Машины для внесения твердых органических удобрений.Требования безопасности"
ГОСТ EN 707-2018 "Машины сельскохозяйственные. Машины для внесения жидких органических удобрений. Требования безопасности"
ГОСТ EN 1853-2012 "Машины сельскохозяйственные. Прицепы самосвальные. Требования безопасности"

МЕМСТ ISO 5676-2013 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған тракторлар мен машиналар. Гидравликалық тежегіш жетегінің муфталары"
127
МЕМСТ ISO 5687-2013 "Астық жинауға арналған жабдық. Астық жинайтын комбайндар. Астыққа арналған бункердің сыйымдылығын және түсіру құрылғысының жұмыс сипаттамаларын анықтау және белгілеу"
128
МЕМСТ ISO 7714-2017 "Ауыл шаруашылығы суару жабдығы. Дозалаушы клапандар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
129
МЕМСТ ISO 9261-2016 "Ауыл шаруашылығы суару жабдығы. Су шашыратқыштар және суару құбырлары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
130
4-бөлім МЕМСТ ISO 15077-2014 "Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы тракторлары мен машиналары. Оператордың басқару органдары. Іске қосу күші, жылжыту, орналастыру және басқару әдісі"
131
МЕМСТ ISO 15886-3-2017 "Ауыл шаруашылығы суару жабдығы. Бүріккіштер. 3-бөлік. Бөлу сипаттамасы және сынау әдістері"
132
МЕМСТ ISO 16231-1-2016 "Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы машиналары. Орнықтылығын бағалау. 1-бөлік. Негізгі қағидаттар"
133
МЕМСТ ИСО 4254-2-2002 "Топыраққа сұйық аммиак енгізуге арналған құрылғылар. Қауіпсіздік талаптары"
134
МЕМСТ ИСО 7749-1-2004 "Ауыл шаруашылығы суару жабдығы. Айналмалы жаңбырлатқыш аппараттар. 1-бөлік. Конструкциясына және пайдалану сипаттамаларына қойылатын талаптар"
135
МЕМСТ ИСО 8224-1-2004 "Жылжымалы жаңбырлатқыш машиналар. 1-бөлік. Пайдалану сипаттамалары және зертханалық және далалық сынау әдістері"
136
МЕМСТ ИСО 8224-2-2004 "Жылжымалы жаңбырлатқыш машиналар. 2-бөлік. Иілгіш шлангілер және олардың қосылыстары. Сынау әдістері"
137
МЕМСТ ИСО 8909-1-2003 "Жем-шөп жинайтын комбайндар. 1-бөлік. Терминдер мен анықтамалар"
138
МЕМСТ ИСО 8909-2-2003 "Жем-шөп жинайтын комбайндар. 2-бөлік. Техникалық және пайдалану сипаттамаларының сипаттамасы"
139
МЕМСТ ИСО 11545-2004 "Ауыл шаруашылығы суару жабдығы. Жаңбырлатқыш аппараттармен немесе бүріккіштермен айналмалы және үдемелі іс-қимыл жасайтын жаңбырлатқыш машиналар. Суарудың біркелкілігін анықтау"
140
6-бөлім МЕМСТ ИСО 14269-2-2003 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман шаруашылығына арналған тракторлар мен өздігінен жүретін машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы. 2-бөлік. Жылыту, желдету және ауаны баптау жүйелерін сынау әдісі және сипаттамасы"
141
МЕМСТ EN 690-2016 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қатты органикалық тыңайтқыштарды енгізуге арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
142
МЕМСТ EN 707-2018 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Сұйық органикалық тыңайтқыштарды енгізуге арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
143
МЕМСТ EN 1853-2012 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Өздігінен аударғыш тіркемелер. Қауіпсіздік талаптары"
144

разделы 4, 6 и 7 ГОСТ EN 12525-2012 "Машины сельскохозяйственные. Оборудование погрузочное фронтальное. Требования безопасности"
разделы 4 и 6 ГОСТ EN 12965-2012 "Тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Валы отбора мощности (ВОМ), карданные валы и защитные ограждения. Требования безопасности"
разделы 4 и 6 ГОСТ EN 13118-2012 "Машины сельскохозяйственные. Машины для уборки картофеля. Требования безопасности"
разделы 4 и 6 ГОСТ EN 13140-2012 "Машины сельскохозяйственные. Машины для уборки сахарной и кормовой свеклы. Требования безопасности"
ГОСТ EN 15695-1-2014 "Тракторы для сельскохозяйственных работ и самоходные опрыскиватели. Защита оператора от вредных веществ. Часть 1. Кабины. Классификация, технические требования и методы испытаний"
ГОСТ EN 15695-2-2014 "Тракторы для сельскохозяйственных работ и самоходные опрыскиватели. Защита оператора от вредных веществ. Часть 2. Фильтры. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ EN 15811-2016 "Машины сельскохозяйственные. Ограждения защитные неподвижные и ограждения защитные с блокировкой и фиксацией или без нее движущихся частей трансмиссии. Технические требования"
ГОСТ EN 16590-1-2018 "Тракторы и машины для сельского и лесного хозяйства. Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 1. Общие принципы проектирования и разработки"
ГОСТ EN 16590-2-2018 "Тракторы и машины для сельского и лесного хозяйства. Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 2. Этап разработки концепции"
ГОСТ EN 16590-3-2018 "Тракторы и машины для сельского и лесного хозяйства. Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 3. Разработка серийной продукции, аппаратные средства и программное обеспечение"
ГОСТ EN 16590-4-2018 "Тракторы и машины для сельского и лесного хозяйства. Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 4. Производство, эксплуатация, модификация и вспомогательные процессы"
ГОСТ ЕН 708-2004 "Машины сельскохозяйственные. Машины почвообрабатывающие с механизированными рабочими органами. Требования безопасности"
разделы 3 и 7 ГОСТ 12.2.019-2015 "Система стандартов безопасности труда. Тракторы и машины самоходные сельскохозяйственные. Общие требования безопасности"
разделы 3 и 6 ГОСТ 12.2.120-2015 "Система стандартов безопасности труда. Кабины и рабочие места операторов тракторов и самоходных сельскохозяйственных машин. Общие требования безопасности"

4, 6 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 12525-2012 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Фронтальды тиегіш жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
145
4 және 6-бөлімдер МЕМСТ EN 12965-2012 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған тракторлар мен машиналар. Қуатты іріктеу біліктері (том), кардан біліктері және қорғаныс қоршаулары. Қауіпсіздік талаптары"
146
4 және 6-бөлімдер МЕМСТ EN 13118-2012 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Картоп жинауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
147
4 және 6-бөлімдер МЕМСТ EN 13140-2012 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қант қызылшасын және жем-шөп қызылшасын жинауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
148
МЕМСТ EN 15695-1-2014 "Ауыл шаруашылығы жұмыстарына арналған тракторлар және өздігінен жүретін бүріккіштер. Операторды зиянды заттардан қорғау. 1-бөлік. Кабиналар. Сыныпталуы, техникалық талаптар және сынау әдістері"
149
МЕМСТ EN 15695-2-2014 "Ауыл шаруашылығы жұмыстарына арналған тракторлар және өздігінен жүретін бүріккіштер. Операторды зиянды заттардан қорғау. 2-бөлік. Сүзгілер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
150
МЕМСТ EN 15811-2016 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Трансмиссияның қозғалмалы бөліктері бұғатталатын және бекітілетін немесе онсыз жылжымайтын қорғаныс қоршаулары. Техникалық талаптар"
151
МЕМСТ EN 16590-1-2018 "Ауыл және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қауіпсіздікке байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 1-бөлік. Жобалаудың және әзірлеудің жалпы қағидаттары"
152
МЕМСТ EN 16590-2-2018 "Ауыл және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қауіпсіздікке байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 2-бөлік. Тұжырымдаманы әзірлеу кезеңі"
153
МЕМСТ EN 16590-3-2018 "Ауыл және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қауіпсіздікке байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 3-бөлік. Сериялық өнімді әзірлеу, аппараттық құралдар және бағдарламалық қамтамасыз ету"
154
МЕМСТ EN 16590-4-2018 "Ауыл және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қауіпсіздікке байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 4-бөлік. Өндіру, пайдалану, түрлендіру және қосалқы процестер"
155
МЕМСТ ЕН 708-2004 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Механикаландырылған жұмыс органдары бар топырақ өңдеу машиналары. Қауіпсіздік талаптары"
156
3 және 7-бөлімдер МЕМСТ 12.2.019-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы тракторлары мен машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
157
3 және 6-бөлімдер МЕМСТ 12.2.120-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы тракторлары мен машиналары операторларының кабиналары мен жұмыс орындары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
158

раздел 5 ГОСТ 17.2.2.02-98 "Охрана природы. Атмосфера. Нормы и методы определения дымности отработавших газов дизелей, тракторов и самоходных сельскохозяйственных машин"
раздел 5 ГОСТ 17.2.2.05-97 "Охрана природы. Атмосфера. Нормы и методы определения выбросов вредных веществ с отработавшими газами дизелей, тракторов и самоходных сельскохозяйственных машин"
раздел 3 ГОСТ 6939-93 "Плуги болотные и кустарниково-болотные. Общие технические условия"
ГОСТ 10000-2017 "Прицепы и полуприцепы тракторные. Общие технические требования"
раздел 3 ГОСТ 23982-85 "Машины для внесения твердых органических удобрений. Общие технические условия"
ГОСТ 26336-97 "Тракторы, машины для сельского и лесного хозяйства, самоходные механизмы для газонов и садов. Условные обозначения (символы) элементов систем управления, обслуживания и отображения информации"
ГОСТ 30879-2003 (ИСО 3795:1989) "Транспорт дорожный, тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Определение характеристик горения материалов отделки салона"
раздел 3 ГОСТ 32431-2013 (ISO 16154:2005) "Машины для сельского и лесного хозяйства. Монтаж устройств освещения и световой сигнализации для проезда по дорогам общего пользования"
раздел 4 ГОСТ 32617-2014 (EN 909:1998+ A1:2009, EN 908:1999+A1:2009) "Машины для орошения. Общие требования безопасности"
ГОСТ 33738-2016 "Машины сельскохозяйственные и лесохозяйственные с электроприводом. Общие требования безопасности"
СТБ ISO 4254-7-2012 "Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 7. Комбайны зерноуборочные, кормоуборочные и хлопкоуборочные"
СТБ 1679-2006 "Культиваторы для междурядной обработки почвы. Общие технические условия"
ГОСТ Р ИСО 4254-7-2011 "Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 7. Комбайны зерноуборочные, кормоуборочные и хлопкоуборочные"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р 53489-2009 "Система стандартов безопасности труда. Машины сельскохозяйственные навесные и прицепные. Общие требования безопасности"
5. Средства малой механизации садово-огородного и лесохозяйственного применения механизированные, в том числе электрические
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 5395-1-2016 "Оборудование садовое. Требования безопасности к газонокосилкам с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 1. Терминология и общие испытания"
ГОСТ ISO 5395-2-2016 "Оборудование садовое. Требования безопасности к газонокосилкам с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 2. Газонокосилки, управляемые рядом идущим оператором"
ГОСТ ISO 5395-3-2016 "Оборудование садовое. Требования безопасности к газонокосилкам с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 3. Самоходные газонокосилки, управляемые оператором в положении сидя"

5-бөлім МЕМСТ 17.2.2.02-98 "Табиғатты қорғау. Атмосфера. Дизельдердің, тракторлардың және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы машиналарының пайдаланылған газдарының түтіндену нормалары және анықтау әдістері"
159
5-бөлім МЕМСТ 17.2.2.05-97 "Табиғатты қорғау. Атмосфера. Дизельдердің, тракторлардың және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы машиналарының пайдаланылған газдары бар зиянды заттар шығарындыларының нормалары және анықтау әдістері"
160
3-бөлім МЕМСТ 6939-93 "Батпақты және бұталы-татпақты соқалар. Жалпы техникалық шарттар"
161
МЕМСТ 10000-2017 "Тракторлық тіркемелер және жартылай тіркемелер. Жалпы техникалық талаптар"
162
3-бөлім МЕМСТ 23982-85 "Қатты органикалық тыңайтқыштарды енгізуге арналған машиналар. Жалпы техникалық шарттар"
163
МЕМСТ 26336-97 "Тракторлар, ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар, көгалдар мен бақтарға арналған өздігінен жүретін механизмдер. Басқару, қызмет көрсету және ақпаратты көрсету жүйелері элементтерінің шартты белгілемелері (символдары)"
164
МЕМСТ 30879-2003 (ИСО 3795:1989) "Жол көлігі, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған тракторлар мен машиналар. Салонды әрлеу материалдарының жану сипаттамаларын анықтау"
165
3-бөлім МЕМСТ 32431-2013 (ISO 16154:2005) "Ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар. Жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдармен жүруге арналған жарықтандыру және жарық сигнализациясы құрылғыларын монтаждау"
166
4-бөлім МЕМСТ 32617-2014 (EN 909:1998+ A1:2009, EN 908:1999+A1:2009) "Суаруға арналған машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
167
МЕМСТ 33738-2016 "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы электржетекті машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
168
СТБ ISO 4254-7-2012 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлік. Астық жинайтын, жемшөп жинайтын және мақта жинайтын комбайндар"
169
СТБ 1679-2006 "Топырақты қатараралық өңдеуге арналған қопсытқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
170
МЕМСТ Р ИСО 4254-7-2011 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлік. Астық жинайтын, жемшөп жинайтын және мақта жинайтын комбайндар"
171
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р 53489-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ауыл шаруашылығы аспалы және тіркемелі машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
5. Бау-бақша және орман шаруашылығында қолданылатын механикаландырылған шағын механикаландыру, оның ішінде электр құралдары
172
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 5395-1-2016 "Бақ жабдығы. Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар көгалшалғыларға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Терминология және жалпы сынақтар"
173
МЕМСТ ISO 5395-2-2016 "Бақ жабдығы. Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар көгалшалғыларға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Қатар жүретін оператор басқаратын көгалшалғылар"
174
МЕМСТ ISO 5395-3-2016 "Бақ жабдығы. Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар көгалшалғыларға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Оператор отырып басқаратын өздігінен жүретін көгал көгалшалғылар"
175

ГОСТ ИСО 11449-2002 "Культиваторы фрезерные, управляемые идущим рядом оператором. Требования безопасности и методы испытаний"
ГОСТ EN 709-2016 "Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Мотоблоки с навесными культиваторами и мотокультиваторы, управляемые рядом идущим оператором. Требования безопасности"
ГОСТ EN 786-2016 "Оборудование садовое. Газонокосилки с электроприводом и косилки для подрезки кромок газонов. Механическая безопасность"
ГОСТ EN 13683-2018 "Оборудование садовое. Измельчители и дробилки приводные. Требования безопасности"
ГОСТ EN 14930-2016 "Сельскохозяйственные и лесные машины и садовое оборудование. Машины, управляемые рядом идущим оператором, и ручные машины. Определение доступности рабочих поверхностей"
ГОСТ IEC 60335-2-77-2011 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к управляемым вручную газонокосилкам и методы испытаний"
ГОСТ IEC 60335-2-91-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-91. Дополнительные требования к ручным и управляемым позади идущим оператором триммерам для подрезки газонов и триммерам для обрезки кромок газона"
раздел 4 ГОСТ МЭК 60335-2-92-2004 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-92. Дополнительные требования к газонным рыхлителям и щелевателям, управляемым рядом идущим оператором"
ГОСТ IEC 60335-2-100-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-100. Дополнительные требования к ручным, работающим от сети садовым воздуходувкам, пылесосам и воздуходувкам-пылесосам"
ГОСТ IEC 60335-2-107-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-107. Дополнительные требования к роботизированным электрическим газонокосилкам, работающим от аккумулятора"
разделы 1 и 2 ГОСТ 12.2.104-84 "Система стандартов безопасности труда. Инструмент механизированный для лесозаготовок. Общие требования безопасности"
разделы 4 – 11 ГОСТ 12.2.140-2004 "Тракторы малогабаритные. Общие требования безопасности"
разделы 4 – 7 ГОСТ 28708-2013 "Средства малой механизации сельскохозяйственных работ. Требования безопасности"
раздел 4 ГОСТ 30505-97 (МЭК 745-2-15-84) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для подрезки живой изгороди и стрижки газонов"
разделы 4, 8 – 31 ГОСТ Р МЭК 60745-2-15-2012 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-15. Частные требования к машинам для подрезки живой изгороди"

МЕМСТ ИСО 11449-2002 "Қатар жүретін оператор басқаратын фрезерлік қопсытқыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
176
МЕМСТ EN 709-2016 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Қатар жүретін оператор басқаратын, аспалы қопсытқыштары бар мотоблоктар және мотоқопсытқыштар. Қауіпсіздік талаптары"
177
МЕМСТ EN 786-2016 "Бақ жабдығы. Электр жетекті көгалшалғылар және көгал ұшын кесуге арналған шалғылар. Механикалық қауіпсіздік"
178
МЕМСТ EN 13683-2018 "Бақ жабдығы. Жетекті уатқылар және ұнтақтауыштар. Қауіпсіздік талаптары"
179
МЕМСТ EN 14930-2016 "Ауыл шаруашылығы және орман машиналары және бақша жабдықтары. Қатар жүретін оператор басқаратын машиналар және қол машиналары. Жұмыс беттерінің қолжетімділігін анықтау"
180
МЕМСТ IEC 60335-2-77-2011 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Қолмен басқарылатын көгалшалғыларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері"
181
МЕМСТ IEC 60335-2-91-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 2-91-бөлік. Қол және артынан жүретін оператор басқаратын көгал кесетін триммерлерге және көгал ұшын кесуге арналған триммерлерге қойылатын талаптар"
182
4-бөлім МЕМСТ МЭК 60335-2-92-2004 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-92-бөлік. Қатар жүретін оператор басқаратын көгал қопсытқыштарға және саңылаулауыштарға қойылатын қосымша талаптар"
183
МЕМСТ IEC 60335-2-100-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 2-100-бөлік. Желіден жұмыс істейтін, қолмен басқарылатын бақта ауа айдауыштарға, шаңсорғыштарға және ауа айдаушы шаңсорғыштарға қойылатын қосымша талаптар"
184
МЕМСТ IEC 60335-2-107-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 2-107-бөлік. Аккумулятормен жұмыс істейтін роботты электр көгалшалғыларға қойылатын қосымша талаптар"
185
1 және 2-бөлімдер МЕМСТ 12.2.104-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш дайындауға арналған механикаландырылған құрал. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
186
4 – 11-бөлімдер МЕМСТ 12.2.140-2004 "Шағын габаритті тракторлар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
187
4 – 7-бөлімдер МЕМСТ 28708-2013 "Ауыл шаруашылығы жұмыстарын шағын механикаландыру құралдары. Қауіпсіздік талаптары"
188
4-бөлім МЕМСТ 30505-97 (МЭК 745-2-15-84) "Электр қол машиналары. Екпе шарбақты кесуге және көгалдарды қырқуға арналған машиналарға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
189
4, 8 – 31-бөлімдер МЕМСТ Р МЭК 60745-2-15-2012 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-15-бөлік. Екпе қоршауды кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар"

6. Машины для животноводства, птицеводства и кормопроизводства
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ ISO 4254-10-2013 "Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 10. Барабанные сеноворошилки и грабли"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ ISO 4254-11-2013 "Машины сельскохозяйственные. Требования безопасности. Часть 11. Пресс-подборщики"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ ISO 4254-13-2013 "Машины сельскохозяйственные. Безопасность. Часть 13. Крупные ротационные косилки"
раздел 3 ГОСТ ИСО 5710-2002 "Установки для уборки навоза и навозной жижи. Технические требования. Требования безопасности"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 703-2012 "Машины сельскохозяйственные. Машины для загрузки, смешивания и/или измельчения и распределения силоса. Требования безопасности"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 13448-2012 "Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Косилки междурядные. Требования безопасности"
разделы 4, 7 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-70-2015 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-70. Частные требования к доильным установкам"
разделы 4, 7 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-71-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-71. Частные требования к электронагревательным приборам для разведения и выращивания животных"
ГОСТ ЕН 745-2004 "Машины сельскохозяйственные. Косилки ротационные и косилки-измельчители роторные. Требования безопасности"
разделы 4 – 12 ГОСТ 12.2.042-2013 "ССБТ. Машины и технологическое оборудование для животноводства и кормопроизводства. Общие требования безопасности"
разделы 3 и 7 ГОСТ 23708-84 "Комплекты оборудования для напольного выращивания и содержания птицы. Общие технические условия"
разделы 2 и 3 ГОСТ 28098-89 "Дробилки кормов молотковые. Общие технические требования"
пункты 5.5 и 5.6 ГОСТ 28545-90 (ИСО 5707-83) "Установки доильные. Конструкция и техническая характеристика"
СТБ ISO 5707-2014 "Установки доильные. Конструкция и рабочие характеристики"
разделы 4 – 6, 12 и 13 ГОСТ Р 50803-2008 (ИСО 5708:1983) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Резервуары для охлаждения и хранения молока на молочно-товарных фермах и приемных пунктах. Технические требования и параметры безопасности"
7. Инструмент механизированный, в том числе электрический
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 11148-1-2014 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 1. Машины для крепления деталей без резьбы"

6. Мал шаруашылығына, құс шаруашылығына және жем-шөп өндіруге арналған машиналар
190
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ ISO 4254-10-2013 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 10-бөлік. Барабанды шөп аударыстырғыштар және тырмалар"
191
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ ISO 4254-11-2013 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары. 11-бөлік. Жинаушы престер"
192
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ ISO 4254-13-2013 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздігі. 13-бөлік. Ротациялық ірі шөп шапқыштар"
193
3-бөлім МЕМСТ ИСО 5710-2002 "Қи мен сұйық қи жинауға арналған қондырғылар. Техникалық талаптар. Қауіпсіздік талаптары"
194
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 703-2012 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Сүрлемді тиеуге, араластыруға және/немесе майдалауға және таратуға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
195
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 13448-2012 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Қатараралық шалғылар. Қауіпсіздік талаптары"
196
4, 7 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-70-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-70-бөлік. Сауу қондырғыларына қойылатын жеке талаптар"
197
4, 7 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-71-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-71-бөлік. Жануарларды өсіруге және өсімін молайтуға арналған электр қыздырғыш аспаптарға қойылатын жеке талаптар"
198
МЕМСТ ЕН 745-2004 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Ротациялық шалғылар және роторлық ұсақтағыш шалғылар. Қауіпсіздік талаптары"
199
4 – 12-бөлімдер МЕМСТ 12.2.042-2013 "ЕҚСЖ. Мал шаруашылығы мен жем-шөп өндіруге арналған машиналар мен технологиялық жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
200
3 және 7-бөлімдер МЕМСТ 23708-84 "Құстарды еденде өсіруге және күтіп-бағуға арналған жабдықтар жиынтығы. Жалпы техникалық шарттар"
201
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ 28098-89 "Жем-шөпті балғамен уатқыштар. Жалпы техникалық талаптар"
202
5.5 және 5.6-тармақтар МЕМСТ 28545-90 (ИСО 5707-83) "Сауу құрылғылары. Конструкциясы және техникалық сипаттамасы"
203
СТБ ISO 5707-2014 "Сауу құрылғылары. Конструкциясы және жұмыс сипаттамасы"
204
4 – 6, 12 және 13-бөлімдер МЕМСТ Р 50803-2008 (ИСО 5708:1983) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Сүтті-тауарлы фермаларда және қабылдау пункттерінде сүтті салқындатуға және сақтауға арналған резервуарлар. Техникалық талаптар және қауіпсіздік параметрлері"
7. Механикаландырылған, оның ішінде электр құралы
205
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 11148-1-2014 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Бөлшектерді бұрандасыз бекітуге арналған машиналар"
206

ГОСТ ISO 11148-4-2014 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 4. Машины ударные невращающиеся"
ГОСТ ISO 11148-5-2014 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 5. Машины ударно-вращательные"
ГОСТ ISO 11148-6-2014 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 6. Машины резьбозавертывающие"
ГОСТ ISO 11148-7-2014 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 7. Машины шлифовальные"
ГОСТ ISO 11148-8-2014 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 8. Машины шлифовальные и полировальные"
ГОСТ ISO 11148-9-2014 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 9. Машины шлифовальные для обработки штампов"
ГОСТ ISO 11148-10-2015 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 10. Машины нажимного действия"
ГОСТ ISO 11148-11-2015 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 11. Ножницы и вырубные ножницы"
ГОСТ EN 792-12-2012 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 12. Пилы малогабаритные дисковые колебательного и возвратно-поступательного действия"
ГОСТ EN 792-13-2012 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 13. Машины для забивания крепежных изделий"
ГОСТ IEC 60745-1-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ IEC 60745-2-1-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-1. Частные требования к сверлильным и ударным сверлильным машинам"
ГОСТ IEC 60745-2-2-2011 "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний шуруповертов и ударных гайковертов"
ГОСТ IEC 60745-2-4-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-4. Частные требования к плоскошлифовальным и ленточношлифовальным машинам"
ГОСТ IEC 60745-2-5-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам"
ГОСТ IEC 60745-2-6-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-6. Частные требования к молоткам и перфораторам"
ГОСТ IEC 60745-2-8-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-8. Частные требования к ножницам для листового металла"
ГОСТ IEC 60745-2-11-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-11. Частные требования к пилам с возвратно-поступательным движением рабочего инструмента (лобзикам и ножовочным пилам)"
ГОСТ IEC 60745-2-12-2013 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-12. Дополнительные методы к вибраторам для уплотнения бетонной смеси"

МЕМСТ ISO 11148-4-2014 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлік. Айналмайтын соқпалы машиналар"
207
МЕМСТ ISO 11148-5-2014 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 5-бөлік. Соқпалы-айналмалы машиналар"
208
МЕМСТ ISO 11148-6-2014 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 6-бөлік. Бұранда бұрайтын машиналар"
209
МЕМСТ ISO 11148-7-2014 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлік. Тегістегіш машиналар"
210
МЕМСТ ISO 11148-8-2014 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлік. Тегістегіш және жылтыратқыш машиналар"
211
МЕМСТ ISO 11148-9-2014 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 9-бөлік. Мөртабантарды өңдеуге арналған тегістегіш машиналар"
212
МЕМСТ ISO 11148-10-2015 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 10-бөлік. Қысымды машиналар"
213
МЕМСТ ISO 11148-11-2015 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 11-бөлік. Қайшылар және тескіш қайшылар"
214
МЕМСТ EN 792-12-2012 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 12-бөлік. Шағын габаритті дискілі тербелмелі және қайтарымды-үдемелі әрекетті аралар"
215
МЕМСТ EN 792-13-2012 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлік. Бекіту бұйымдарын қағуға арналған машиналар"
216
МЕМСТ IEC 60745-1-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
217
МЕМСТ IEC 60745-2-1-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-1-бөлік. Бұрғылау және соқпалы бұрғылау машиналарына қойылатын жеке талаптар"
218
МЕМСТ IEC 60745-2-2-2011 "Электр қол машиналары. Бұрандалы шегелер мен соқпалы сомындардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
219
МЕМСТ IEC 60745-2-4-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-4-бөлік. Жазық жерде ажарлау және таспалы ажарлау машиналарына қойылатын жеке талаптар"
220
МЕМСТ IEC 60745-2-5-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-5-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар"
221
МЕМСТ IEC 60745-2-6-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-6-бөлік. Балғалар мен перфораторларға қойылатын жеке талаптар"
222
МЕМСТ IEC 60745-2-8-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-8-бөлік. Табақ металға арналған қайшыларға қойылатын нақты талаптар"
223
МЕМСТ IEC 60745-2-11-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-11-бөлік. Жұмыс құралының қайтымды-үдемелі қозғалысы бар араларға (лобзикатерге және пышақ араларға) қойылатын жеке талаптар"
224
МЕМСТ IEC 60745-2-12-2013 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-12-бөлік. Бетон қоспасын тығыздауға арналған вибраторларға қосымша әдістер"
225

ГОСТ IEC 60745-2-14-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-14. Частные требования к рубанкам"
ГОСТ IEC 60745-2-17-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-17. Частные требования к ручным фасонно-фрезерным машинам и машинам для обрезки кромок"
ГОСТ IEC 61029-1-2012 "Машины переносные электрические. Общие требования безопасности и методы испытаний"
ГОСТ IEC 61029-2-1-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний дисковых пил"
ГОСТ IEC 61029-2-2-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний радиально-рычажных пил"
ГОСТ IEC 61029-2-3-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний строгальных и рейсмусовых пил"
ГОСТ IEC 61029-2-4-2012 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний настольных шлифовальных машин"
ГОСТ IEC 61029-2-5-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний ленточных пил"
ГОСТ IEC 61029-2-6-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для сверления алмазными сверлами с подачей воды"
ГОСТ IEC 61029-2-7-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний алмазных пил с подачей воды"
ГОСТ IEC 61029-2-8-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний одношпиндельных вертикальных фрезерно-модельных машин"
ГОСТ IEC 61029-2-9-2012 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний торцовочных пил"
ГОСТ IEC 61029-2-10-2013 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний отрезных шлифовальных машин"
ГОСТ ІЕС 62841-2-2-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-2. Частные требования к шуруповертам и ударным гайковертам"
ГОСТ ІЕС 62841-2-4-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-4. Частные требования к плоскошлифовальным и ленточно-шлифовальным машинам"
ГОСТ ІЕС 62841-2-5-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам"
ГОСТ ІЕС 62841-2-8-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-8. Частные требования к ручным ножевым и вырубным ножницам"

МЕМСТ IEC 60745-2-14-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-14-бөлік. Сүргілерге қойылатын жеке талаптар"
226
МЕМСТ IEC 60745-2-17-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-17-бөлік. Фасонды-фрезерлік қол машиналарына және жиектерді кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар"
227
МЕМСТ IEC 61029-1-2012 "Ауыспалы электр машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
228
МЕМСТ IEC 61029-2-1-2011 "Ауыспалы электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және дискілі араларды сынау әдістері"
229
МЕМСТ IEC 61029-2-2-2011 "Ауыспалы электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және радиалды-рычагты араларды сынау әдістері"
230
МЕМСТ IEC 61029-2-3-2011 "Ауыспалы электр машиналары. Жонғыш және рейсмустық аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
231
МЕМСТ IEC 61029-2-4-2012 "Ауыспалы электр машиналары. Үстелүсті тегістегіш машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
232
МЕМСТ IEC 61029-2-5-2011 "Ауыспалы электр машиналары. Таспалы аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
233
МЕМСТ IEC 61029-2-6-2011 "Ауыспалы электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және су бүркіп алмас бұрғымен бұрғылауға арналған машиналарды сынау әдістері"
234
МЕМСТ IEC 61029-2-7-2011 "Ауыспалы электр машиналары. Су шашатын алмас аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
235
МЕМСТ IEC 61029-2-8-2011 "Ауыспалы электр машиналары. Бір шпиндельді тік фрезерлік-модельдік машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
236
МЕМСТ IEC 61029-2-9-2012 "Ауыспалы электр машиналары. Жақтаулы аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
237
МЕМСТ IEC 61029-2-10-2013 "Ауыспалы электр машиналары. Кескіш тегістегіш машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
238
МЕМСТ ІЕС 62841-2-2-2015 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-2-бөлік. Бұрандалы шеге бұрағыштарға және гайка бұрағыштарға қойылатын жеке талаптар"
239
МЕМСТ ІЕС 62841-2-4-2015 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-4-бөлік. Жазық тегістеу және таспалы тегістеу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
240
МЕМСТ ІЕС 62841-2-5-2015 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-5-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар"
241
МЕМСТ ІЕС 62841-2-8-2018 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-8-бөлік. Қол пышақ және орғыш қайшыларға арналған жеке талаптар"
242

ГОСТ IEC 62841-2-9-2016 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-9. Частные требования к ручным машинам для нарезания внутренней и внешней резьбы"
ГОСТ ІЕС 62841-2-10-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-10. Частные требования к ручным смесителям"
ГОСТ ІЕС 62841-2-11-2017 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-11. Частные требования к пилам с возвратно-поступательным движением рабочего инструмента (лобзикам и ножовочным пилам)"
ГОСТ IEC 62841-2-14-2016 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-14. Частные требования к ручным рубанкам"
ГОСТ ІЕС 62841-2-17-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-17. Частные требования к ручным фасонно-фрезерным машинам"
ГОСТ ІЕС 62841-2-21-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-21. Частные требования к ручным машинам для прочистки труб"
ГОСТ IEC 62841-3-1-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-1. Частные требования к дисковым пилам"
ГОСТ IEC 62841-3-4-2016 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-4. Частные требования к переносным шлифовально-заточным машинам"
ГОСТ IEC 62841-3-6-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-6. Частные требования к машинам для сверления алмазными сверлами с жидкостной системой"
ГОСТ IEC 62841-3-10-2016 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-10. Частные требования к переносным отрезным машинам"
ГОСТ IEC 62841-3-13-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-13. Частные требования к переносным сверлильным машинам"
разделы 1 – 3 ГОСТ 12.2.010-75 "Система стандартов безопасности труда. Машины ручные пневматические. Общие требования безопасности"
раздел 3 ГОСТ 12.2.013.3-2002 (МЭК 60745-2-3:1984) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний шлифовальных, дисковых шлифовальных и полировальных машин с вращательным движением рабочего инструмента"
раздел 4 ГОСТ 12.2.030-2000 "Система стандартов безопасности труда. Машины ручные. Шумовые характеристики. Нормы. Методы испытаний"

МЕМСТ IEC 62841-2-9-2016 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-9-бөлік. Ішкі және сыртқы буналарды кесуге арналған қол машиналарына қойылатын жеке талаптар"
243
МЕМСТ ІЕС 62841-2-10-2018 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-10-бөлік. Қолмен араластырғыштарға қойылатын жеке талаптар"
244
МЕМСТ ІЕС 62841-2-11-2017 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-11-бөлік. Жұмыс құралының кері-ілгерінді қозғалатын араларға (жонғыштар мен қол араларына) қойылатын жеке талаптар"
245
МЕМСТ IEC 62841-2-14-2016 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-14-бөлік. Қол сүргілерге қойылатын жеке талаптар"
246
МЕМСТ ІЕС 62841-2-17-2018 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-17-бөлік. Фасонды-фрезерлік қол машиналарына қойылатын жеке талаптар"
247
МЕМСТ ІЕС 62841-2-21-2018 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-21-бөлік. Құбырларды тазалауға арналған қол машиналарына қойылатын жеке талаптар"
248
МЕМСТ IEC 62841-3-1-2015 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 3-1-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар"
249
МЕМСТ IEC 62841-3-4-2016 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 3-4-бөлік. Ауыспалы тегістегіш-қайрағыш машиналарға арналған жеке талаптар"
250
МЕМСТ IEC 62841-3-6-2015 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 3-6-бөлік. Сұйықтықты жүйесі бар алмасты бұрғылармен бұрғылауға арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар"
251
МЕМСТ IEC 62841-3-10-2016 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 3-10-бөлік. Ауыспалы кесу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
252
МЕМСТ IEC 62841-3-13-2018 "Электрлі қол, ауыспалы және бау-бақша машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 3-13-бөлік. Ауыспалы бұрғылау машиналарына қойылатын жеке талаптар"
253
1 – 3-бөлімдер МЕМСТ 12.2.010-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Пневматикалық қол машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
254
3-бөлім МЕМСТ 12.2.013.3-2002 (МЭК 60745-2-3:1984) "Электр қол машиналары. Жұмыс аспабы айналып қозғалатын тегістегіш, дискілі тегістегіш және жылтырлатқыш машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
255
4-бөлім МЕМСТ 12.2.030-2000 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қол машиналары. Шу сипаттамалары. Нормалар. Сынау әдістері"
256

раздел 3 ГОСТ 10084-73 "Машины ручные электрические. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 12633-90 "Машины ручные пневматические вращательного действия. Общие технические условия"
раздел 4 ГОСТ 17770-86 "Машины ручные. Требования к вибрационным характеристикам"
раздел 3 ГОСТ 30505-97 (МЭК 745-2-15-84) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для подрезки живой изгороди и стрижки газонов"
раздел 3 ГОСТ 30699-2001 (МЭК 745-2-17-89) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний фрезерных машин и машин для обработки кромок"
раздел 3 ГОСТ 30700-2000 (МЭК 745-2-7-89) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний пистолетов-распылителей невоспламеняющихся жидкостей"
раздел 3 ГОСТ 30701-2001 (МЭК 745-2-16-93) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний скобозабивных машин"
СТБ ЕН 792-2-2007 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 2. Машины режущие и обжимные"
СТБ ЕН 792-3-2007 "Машины ручные неэлектрические. Требования безопасности. Часть 3. Машины для сверления и нарезания резьбы"
ГОСТ Р МЭК 60745-2-3-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-3. Частные требования к шлифовальным, дисковым шлифовальным и полировальным машинам с вращательным движением рабочего инструмента"
ГОСТ Р МЭК 60745-2-15-2012 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-15. Частные требования к машинам для подрезки живой изгороди"
ГОСТ Р МЭК 60745-2-16-2012 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-16. Частные требования к скобозабивным машинам"
ГОСТ Р МЭК 60745-2-20-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-20. Частные требования к ленточным пилам"
раздел 4 ГОСТ Р МЭК 61029-2-11-2012 "Машины переносные электрические. Часть 2-11. Частные требования безопасности и методы испытаний комбинированных дисковых пил"
8. Оборудование технологическое для лесозаготовки, лесобирж и лесосплава: пилы бензиномоторные, пилы цепные электрические
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 2 и 3 ГОСТ ISO 7914-2012 "Машины для лесного хозяйства. Пилы цепные переносные. Минимальные клиренсы и размеры рукояток"
раздел 3 ГОСТ ИСО 7918-2002 "Машины для лесного хозяйства. Кусторезы бензиномоторные. Защитное устройство дискового полотна. Размеры"
разделы 1 и 2 ГОСТ 12.2.104-84 "Система стандартов безопасности труда. Инструмент механизированный для лесозаготовок. Общие требования безопасности"

3-бөлім МЕМСТ 10084-73 "Электр қол машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
257
2-бөлім МЕМСТ 12633-90 "Айналмалы пневматикалық қол машиналар. Жалпы техникалық шарттар"
258
4-бөлім МЕМСТ 17770-86 "Қол машиналары. Вибрация сипаттамаларына қойылатын талаптар"
259
3-бөлім МЕМСТ 30505-97 (МЭК 745-2-15-84) "Электр қол машиналары. Екпе шарбақты кесуге және көгалдарды қырқуға арналған машиналарға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
260
3-бөлім МЕМСТ 30699-2001 (МЭК 745-2-17-89) "Электр қол машиналары. Фрезерлік машиналар мен жиектерді өңдеуге арналған машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
261
3-бөлім МЕМСТ 30700-2000 (МЭК 745-2-7-89) "Электр қол машиналары. Тұтанбайтын сұйықтықтарды бүріккіш пистолеттердің жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
262
3-бөлім МЕМСТ 30701-2001 (МЭК 745-2-16-93) "Электр қол машиналары. Қапсырма қағатын машиналардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
263
СТБ ЕН 792-2-2007 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Кескіш және қысқыш машиналар"
264
СТБ ЕН 792-3-2007 "Электрлі емес қол машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Бұрғылауға және бұрама кесуге арналған машиналар"
265
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-3-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-3-бөлік. Жұмыс аспабы айналып қозғалатын тегістегіш, дискілі тегістегіш және жылтырлатқыш машиналарға қойылатын жеке талаптар"
266
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-15-2012 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-15-бөлік. Екпе қоршауды кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар"
267
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-16-2012 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-16-бөлік. Қапсырма қаққыш машиналарға қойылатын жеке талаптар"
268
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-20-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-20-бөлік. Таспалы араларға қойылатын жеке талаптар"
269
4-бөлім МЕМСТ Р МЭК 61029-2-11-2012 "Ауыспалы электр машиналары. 2-11-бөлік. Аралас дискілі араларға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
8. Сүрек дайындауға, орман биржаларына және сал ағызуға арналған технологиялық жабдық: бензинді моторлы аралар, электрлі тізбекті аралар
270
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ ISO 7914-2012 "Орман шаруашылығына арналған машиналар. Тізбекті ауыспалы аралар. Ең кіші клиренстерлер және тұтқа мөлшерлері"
271
3-бөлім МЕМСТ ИСО 7918-2002 "Орман шаруашылығына арналған машиналар. Бензинді моторлы щеткалар. Дискілік жайманың қорғау құрылғысы. Мөлшерлері"
272
1 және 2-бөлімдер МЕМСТ 12.2.104-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш дайындауға арналған механикаландырылған құрал. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
273

разделы 8 – 29 ГОСТ 30506-97 (МЭК 745-2-13-89) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний цепных пил"
раздел 4 ГОСТ 30723-2001 (ИСО 6533-93, ИСО 6534-92) "Машины для лесного хозяйства. Пилы бензиномоторные цепные. Защитные устройства передней и задней рукояток. Размеры и прочность"
раздел 4 ГОСТ 31183-2002 (ИСО 11806:1997) "Машины для лесного хозяйства. Кусторезы и мотокосы бензиномоторные. Требования безопасности. Методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ 31742-2012 "Пилы бензиномоторные цепные. Требования безопасности. Методы испытаний"
разделы 9 – 31 ГОСТ Р МЭК 60745-2-13-2012 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-13. Частные требования к цепным пилам"
9. Оборудование для вскрышных и очистных работ и крепления горных выработок
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.010-75 "Система стандартов безопасности труда. Машины ручные пневматические. Общие требования безопасности"
ГОСТ 12.2.030-2000 "Система стандартов безопасности труда. Машины ручные. Шумовые характеристики. Нормы. Методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ 12.2.105-84 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование обогатительное. Общие требования безопасности"
ГОСТ 12.2.106-85 "Система стандартов безопасности труда. Машины и механизмы, применяемые при разработке рудных, нерудных и россыпных месторождений полезных ископаемых. Общие гигиенические требования и методы оценки"
ГОСТ 17770-86 "Машины ручные. Требования к вибрационным характеристикам"
ГОСТ 27038-86 "Комплексы механизированные забойные. Общие требования безопасности"
раздел 4 ГОСТ 28318-89 "Отвалообразователи. Общие технические требования"
ГОСТ 28597-90 "Крепи механизированные для лав. Общие технические требования"
ГОСТ 28629-90 "Установки струговые. Основные параметры и размеры. Общие технические требования"
ГОСТ 31557-2012 "Комбайны очистные. Общие технические требования. Методы испытаний"
ГОСТ 31559-2012 "Крепи анкерные. Общие технические условия"
ГОСТ 31561-2012 "Крепи механизированные для лав. Основные параметры. Общие технические требования. Методы испытаний"
ГОСТ 33164.1-2014 (EN 1804-1:2001) "Оборудование горно-шахтное. Крепи механизированные. Секции крепи. Требования безопасности и методы испытаний"
Раздел 5 ГОСТ 33164.3-2014 (EN 1804- 3:2006+А1:2010) "Оборудование горно-шахтное. Крепи механизированные. Гидравлические системы управления. Требования безопасности и методы испытаний"

8 – 29-бөлімдер МЕМСТ 30506-97 (МЭК 745-2-13-89) "Электр қол машиналары. Тізбекті аралардың жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
274
4-бөлім МЕМСТ 30723-2001 (ИСО 6533-93, ИСО 6534-92) "Орман шаруашылығына арналған машиналар. Бензинді моторлы тізбекті аралар. Алдыңғы және артқы тұтқалардың қорғау құрылғылары. Өлшемдері мен беріктігі"
275
4-бөлім МЕМСТ 31183-2002 (ИСО 11806:1997) "Орман шаруашылығына арналған машиналар. Бензинді моторлы бұта кескіштер және мотошалғылар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
276
3-бөлім МЕМСТ 31742-2012 "Бензинді моторлы тізбекті аралар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
277
9 – 31-бөлімдерМЕМСТ Р МЭК 60745-2-13-2012 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-13-бөлік. Тізбекті араларға қойылатын жеке талаптар"
9. Тау-кен қазбаларын ашу және тазарту және бекіту жұмыстарына арналған жабдық
278
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.010-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Пневматикалық қол машиналар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
279
МЕМСТ 12.2.030-2000 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қол машиналары. Шу сипаттамалары. Нормалар. Сынау әдістері"
280
4-бөлім МЕМСТ 12.2.105-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кен байыту жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
281
МЕМСТ 12.2.106-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кендік, кендік емес және ұсақ кен орындары пайдалы қазбаларын игеру кезінде қолданылатын машиналар мен механизмдер. Жалпы гигиеналық талаптар және бағалау әдістері"
282
МЕМСТ 17770-86 "Қол машиналары. Вибрация сипаттамаларына қойылатын талаптар"
283
МЕМСТ 27038-86 "Механикаландырылған забой кешендері. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
284
4-бөлім МЕМСТ 28318-89 "Үйінді түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар"
285
МЕМСТ 28597-90 "Лаваларға арналған механикаландырылған бекітпелер. Жалпы техникалық талаптар"
286
МЕМСТ 28629-90 "Жоңғыш қондырғылар. Негізгі параметрлері және мөлшерлері. Жалпы техникалық талаптар"
287
МЕМСТ 31557-2012 "Тазартқыш комбайндар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
288
МЕМСТ 31559-2012 "Анкерлік бекітпелер. Жалпы техникалық шарттар"
289
МЕМСТ 31561-2012 "Лаваларға арналған механикаландырылған бекітпелер. негізгі параметрлері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
290
МЕМСТ 33164.1-2014 (EN 1804-1:2001)
"Тау-кен шахтасының жабдықтары. Механикаландырылған бекітпелер. Бекітпе секциялары. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
291
5-бөлім МЕМСТ 33164.3-2014 (EN 1804- 3:2006+А1:2010) "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Механикаландырылған бекітпелер. Гидравликалық басқару жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
292

СТБ 1575-2005 "Крепи механизированные для лав. Основные параметры. Общие технические требования. Методы испытаний"
раздел 6 ГОСТ Р 53650-2009 "Установки струговые. Общие технические условия"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р 54775-2011 "Станции насосные механизированных крепей. Общие технические требования. Методы испытаний"
ГОСТ Р 55729-2013 "Оборудование горно-шахтное. Гидростойки для механизированных крепей. Общие технические условия"
раздел 6 ГОСТ Р 55734-2013 "Оборудование горно-шахтное. Отвалообразователи карьерные. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 58199-2018 "Оборудование горно-шахтное. Крепь анкерная из полимерных композитов. Общие технические условия"
ГОСТ Р 58200-2018 "Оборудование горно-шахтное. Комплексы механизированные забойные. Общие требования безопасности"
10. Оборудование для проходки и горных выработок
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.106-85 "Система стандартов безопасности труда. Машины и механизмы, применяемые при разработке рудных, нерудных и россыпных месторождений полезных ископаемых. Общие гигиенические требования и методы оценки"
раздел 4 ГОСТ 12.2.105-84 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование обогатительное. Общие требования безопасности"
подраздел 4.8 ГОСТ Р 50703-2002 "Комбайны проходческие со стреловидным исполнительным органом. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 31560-2012 "Крепи металлические податливые рамные. Крепь арочная. Общие технические условия"
раздел 6 ГОСТ Р 52018-2003 "Бадьи проходческие. Технические условия"
ГОСТ 31559-2012 "Крепи анкерные. Общие технические условия"
раздел 5 ГОСТ Р 52217-2004 "Устройства прицепные проходческие. Технические условия"
пункт 4.9 раздела 4 ГОСТ Р 52218-2004 "Лебедки проходческие. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53960-2010 "Крепи металлические податливые рамные. Крепь трапециевидная. Общие технические условия"
ГОСТ Р 55731-2013 "Оборудование горно-шахтное. Крепи металлические податливые рамные. Крепь кольцевая. Общие технические условия"
ГОСТ Р 58199-2018 "Оборудование горно-шахтное. Крепь анкерная из полимерных композитов. Общие технические условия"
11. Оборудование стволовых подъемов и шахтного транспорта
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.106-85 "Система стандартов безопасности труда. Машины и механизмы, применяемые при разработке рудных, нерудных и россыпных месторождений полезных ископаемых. Общие гигиенические требования и методы оценки"

СТБ 1575-2005 "Лаваларға арналған механикаландырылған бекітпелер. Негізгі параметрлері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
293
6-бөлім МЕМСТ Р 53650-2009 "Жоңғыш қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
294
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р 54775-2011 "Механикаландырылған бекітпелердің сорғы станциялары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
295
МЕМСТ Р 55729-2013 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Механикаландырылған бекітпелерге арналған гидротіректер. Жалпы техникалық шарттар"
296
6-бөлім МЕМСТ Р 55734-2013 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Карьерлік үйінді түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
297
МЕМСТ Р 58199-2018 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Полимерлі композиттерден жасалған анкерлік бекітпе. Жалпы техникалық шарттар"
298
МЕМСТ Р 58200-2018 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Механикаландырылған забой кешендері. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
10. Қазуға және тау-кен қазбаларына арналған жабдық
299
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.106-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кендік, кендік емес және ұсақ кен орындары пайдалы қазбаларын игеру кезінде қолданылатын машиналар мен механизмдер. Жалпы гигиеналық талаптар және бағалау әдістері"
300
4-бөлім МЕМСТ 12.2.105-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кен байыту жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
301
4.8-кіші бөлім МЕМСТ Р 50703-2002 "Жебе тәрізді атқарушы органы бар ұңғылау комбайндары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
302
МЕМСТ 31560-2012 "Жақтаулы иілгіш металл бекітпелер. Аркалы бекітпе. Жалпы техникалық шарттар"
303
6-бөлім МЕМСТ Р 52018-2003 "Ұңғыма қауғалары. Техникалық шарттар"
304
МЕМСТ 31559-2012 "Анкерлік бекітпелер. Жалпы техникалық шарттар"
305
5-бөлім МЕМСТ Р 52217-2004 "Ұңғылау тіркемелі құрылғылары. Техникалық шарттар"
306
4-бөлімнің 4.9-тармағы МЕМСТ Р 52218-2004 "Ұңғылау шығырлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
307
МЕМСТ Р 53960-2010 "Жақтаулы иілгіш металл бекітпелер. Трапеция тәрізді бекітпе. Жалпы техникалық шарттар"
308
МЕМСТ Р 55731-2013 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Жақтаулы иілгіш металл бекітпелер. Сақиналы бекітпе. Жалпы техникалық шарттар"
309
МЕМСТ Р 58199-2018 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Полимерлі композиттерден жасалған анкерлік бекітпе. Жалпы техникалық шарттар"
11. Баған көтергіштер мен шахталық көлікке арналған жабдық
310
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.106-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кендік, кендік емес және ұсақ кен орындары пайдалы қазбаларын игеру кезінде қолданылатын машиналар мен механизмдер. Жалпы гигиеналық талаптар және бағалау әдістері"
311

раздел 4 ГОСТ 12.2.105-84 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование обогатительное. Общие требования безопасности"
раздел 4 ГОСТ 7828-80 "Лебедки проходческие. Технические условия"
раздел 3 ГОСТ 15035-80 "Лебедки подземные скреперные. Технические условия"
ГОСТ 25996-97 (ИСО 610–90) "Цепи круглозвенные высокопрочные для горного оборудования. Технические условия"
ГОСТ 27039-86 "Конвейеры шахтные скребковые передвижные. Общие требования безопасности"
ГОСТ 31558-2012 "Конвейеры шахтные ленточные. Общие технические условия"
разделы 5 и 6 ГОСТ Р 55152-2012 "Оборудование горно-шахтное. Конвейеры шахтные скребковые передвижные. Общие технические требования и методы испытаний"
разделы 5 и 6 ГОСТ Р 55156-2012 "Оборудование горно-шахтное. Перегружатели ленточные шахтные. Общие технические требования и методы испытаний"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р 55158-2012 "Оборудование горно-шахтное. Лебедки шахтные откаточные и маневровые. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 57841-2017 "Оборудование горно-шахтное. Конвейеры шахтные ленточные. Ролики. Общие технические условия"
12. Оборудование для бурения шпуров и скважин, оборудование для зарядки и забойки взрывных скважин
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.088-83 "Системы показателей качества продукции. Оборудование наземное для освоения и ремонта скважин. Общие требования безопасности"
ГОСТ 12.2.232-2012 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование буровое наземное. Требования безопасности"
ГОСТ 12.2.106-85 "Система стандартов безопасности труда. Машины и механизмы, применяемые при разработке рудных, нерудных и россыпных месторождений полезных ископаемых. Общие гигиенические требования и методы оценки"
раздел 4 ГОСТ 12.2.105-84 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование обогатительное. Общие требования безопасности"
ГОСТ 17770-86 "Машины ручные. Требования к вибрационным характеристикам"
раздел 5 ГОСТ 26698.1-93 "Станки для бурения взрывных скважин на открытых горных работах. Общие технические условия"
раздел 5 ГОСТ 26698.2-93 "Станки буровые подземные. Общие технические условия"
раздел 4 ГОСТ 26699-98 "Установки бурильные шахтные. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 27038-86 "Комплексы механизированные забойные. Общие требования безопасности"
разделы 4 и 5 ГОСТ 31562-2012 "Перфораторы пневматические колонковые. Общие технические требования"
ГОСТ 31563-2012 "Перфораторы пневматические переносные. Технические требования и методы испытаний"

4-бөлім МЕМСТ 12.2.105-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кен байыту жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
312
4-бөлім МЕМСТ 7828-80 "Ұңғылау шығырлары. Техникалық шарттар"
313
3-бөлім МЕМСТ 15035-80 "Скреперлі жерасты шығырлары. Техникалық шарттар"
314
МЕМСТ 25996-97 (ИСО 610–90) "Тау-кен жабдығына арналған беріктігі жоғары дөңгелек арқанды шынжырлар. Техникалық шарттар"
315
МЕМСТ 27039-86 "Шахталық қырғышты жылжымалы конвейерлер. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
316
МЕМСТ 31558-2012 "Шахталық таспалы конвейерлер. Жалпы техникалық шарттар"
317
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ Р 55152-2012 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Шахталық қырғышты жылжымалы конвейерлер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
318
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ Р 55156-2012 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Шахталық таспалы тиегіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
319
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р 55158-2012 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Жылжымалы және маневрлік шахталық шығырлар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
320
МЕМСТ Р 57841-2017 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Шахталық таспалы конвейерлер. Роликтер. Жалпы техникалық шарттар"
12. Шпурлар мен ұңғымаларды бұрғылауға арналған жабдық, жарылғыш ұңғымаларды зарядтауға және қазуға арналған жабдық
321
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.088-83 "Өнім сапасы көрсеткіштерінің жүйелері. Ұңғымаларды игеруге және жөндеуге арналған жерүсті жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
322
МЕМСТ 12.2.232-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жерүсті бұрғылау жабдығы. Қауіпсіздік талаптары"
323
МЕМСТ 12.2.106-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кендік, кендік емес және ұсақ кен орындары пайдалы қазбаларын игеру кезінде қолданылатын машиналар мен механизмдер. Жалпы гигиеналық талаптар және бағалау әдістері"
324
4-бөлім МЕМСТ 12.2.105-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кен байыту жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
325
МЕМСТ 17770-86 "Қол машиналары. Вибрация сипаттамаларына қойылатын талаптар"
326
5-бөлім МЕМСТ 26698.1-93 "Ашық тау-кен жұмыстарында жарғыш ұңғымаларды бұрғылауға арналған станоктар. Жалпы техникалық шарттар"
327
5-бөлім МЕМСТ 26698.2-93 "Жерасты бұрғылау станоктары. Жалпы техникалық шарттар"
328
4-бөлім МЕМСТ 26699-98 "Шахталық бұрғылау қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
329
МЕМСТ 27038-86 "Механикаландырылған забой кешендері. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
330
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 31562-2012 "Пневматикалық колонкалы перфораторлар. Жалпы техникалық талаптар"
331
МЕМСТ 31563-2012 "Ауыспалы пневматикалық перфораторлар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
332

разделы 4 и 5 ГОСТ 31564-2012 "Перфораторы пневматические телескопические. Общие технические требования"
раздел 5 ГОСТ Р 51681-2000 "Перфораторы пневматические переносные. Штанги буровые. Общие технические требования"
раздел 4 ГОСТ Р 55162-2012 "Оборудование горно-шахтное. Молотки отбойные пневматические. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 6 ГОСТ Р 55736-2013 "Оборудование горно-шахтное. Станки для бурения взрывных скважин на открытых горных работах. Общие технические требования и методы испытаний"
13. Оборудование для вентиляции и пылеподавления
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 6625-85 "Вентиляторы шахтные местного проветривания. Технические условия"
ГОСТ 11004-84 "Вентиляторы шахтные главного проветривания. Технические условия"
ГОСТ 31826-2012 "Оборудование газоочистное и пылеулавливающее. Фильтры рукавные. Пылеуловители мокрые. Требования безопасности. Методы испытаний"
ГОСТ Р 55164-2012 "Оборудование горно-шахтное. Станции и установки компрессорные шахтные передвижные. Требования безопасности и методы испытаний"
ГОСТ Р 57736-2017 "Оборудование горно-шахтное. Вентиляторы шахтные местного проветривания. Общие технические условия"
14. Оборудование подъемно-транспортное, краны грузоподъемные
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ИСО 7752-5-95 "Краны мостовые и козловые. Органы управления. Расположение и характеристики"
ГОСТ EN 280-2016 "Платформы рабочие мобильные подъемные. Расчеты конструкции. Критерии устойчивости. Безопасность. Контроль и испытания"
ГОСТ EN 818-1-2011 "Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 1. Общие требования к приемке"
ГОСТ EN 818-7-2010 "Цепи короткозвенные грузоподъемные. Требования безопасности. Часть 7. Цепи калиброванные. Класс Т (типы Т, DAT и DT)"
ГОСТ EN 1570-1-2016 "Требования безопасности к подъемным платформам. Часть 1. Подъемные платформы, обслуживающие до двух фиксированных мест выгрузки"
ГОСТ EN 12385-1-2015 "Канаты проволочные, стальные. Безопасность.
Часть 1. Общие требования"
ГОСТ EN 12385-2-2015 "Канаты проволочные, стальные. Безопасность.
Часть 2. Термины и определения, обозначения и классификация"
ГОСТ EN 12385-3-2015 "Канаты проволочные, стальные. Безопасность. Часть 3. Информация по использованию и уходу"
ГОСТ EN 12385-4-2015 "Канаты проволочные, стальные. Безопасность. Часть 4. Многопрядные канаты общего назначения для подъема грузов"
ГОСТ EN 12385-10-2015 "Канаты проволочные, стальные. Безопасность. Часть 10. Канаты спиральной свивки общего применения"

4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 31564-2012 "Телескоптық пневматикалық перфораторлар. Жалпы техникалық талаптар"
333
5-бөлім МЕМСТ Р 51681-2000 "Ауыспалы пневматикалық перфораторлар. Бұрғылау штангалары. Жалпы техникалық талаптар"
334
4-бөлім МЕМСТ Р 55162-2012 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Пневматикалық қопарғыш перфораторлар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
335
6-бөлім МЕМСТ Р 55736-2013 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Ашық тау-кен жұмыстарында жарғыш ұңғымаларды бұрғылауға арналған станоктар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
13. Желдетуге және шаңды басуға арналған жабдық
336
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 6625-85 "Жергілікті желдеткіш шахталық желдеткіштер. Техникалық шарттар"
337
МЕМСТ 11004-84 "Басты желдетудің шахталық желдеткіштері. Техникалық шарттар"
338
МЕМСТ 31826-2012 "Газдан тазартатын және шаң ұстайтын жабдық. Қолғапты сүзгілер. Дымқыл шаң ұстағыштар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
339
МЕМСТ Р 55164-2012 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Жылжымалы компрессорлық шахталық станциялар мен қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
340
МЕМСТ Р 57736-2017 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Жергілікті желдеткіш шахталық желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар"
14. Көтергіш-көлік жабдығы, жүк көтергіш крандар
341
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ИСО 7752-5-95 "Көпірлілі және тіректі крандар. Басқару органдары. Орналасуы және сипаттамалары"
342
МЕМСТ EN 280-2016 "Мобильді көтергіш жұмыс платформалары. Конструкция есептері. Тұрақтылық өлшемдері. Қауіпсіздігі. Бақылау және сынақтар"
343
МЕМСТ EN 818-1-2011 "Жүктерді көтеруге арналған дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Қабылдауға қойылатын жалпы талаптар"
344
МЕМСТ EN 818-7-2010 "Қысқа буынды жүк көтергіш шынжырлар. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлік. Калибрлендірілген шынжырлар. Класс Т (Т, DAT және DT типтері)"
345
МЕМСТ EN 1570-1-2016 "Көтергіш платформалаға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Бекітілген екі түсіру орнына дейін қызмет көрсететін көтергіш платформалар"
346
МЕМСТ EN 12385-1-2015 "Сым, болат арқандар. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
347
МЕМСТ EN 12385-2-2015 "Сым, болат арқандар. Қауіпсіздігі. 2-бөлік. Терминдер мен анықтамалар, белгілемелер және сыныпталуы"
348
МЕМСТ EN 12385-3-2015 "Сым, болат арқандар. Қауіпсіздігі. 3-бөлік. Пайдалану және күтіп-ұстау жөніндегі ақпарат"
349
МЕМСТ EN 12385-4-2015 "Сым, болат арқандар. Қауіпсіздігі. 4-бөлік. Жүктерді көтеруге арналған жалпы мақсаттағы көп қатарлы арқандар"
350
МЕМСТ EN 12385-10-2015 "Сым, болат арқандар. Қауіпсіздігі. 10-бөлік. Жалпы қолданылатын спиральді ширатылған арқандар"
351

ГОСТ EN 13411-4-2015 "Концевая заделка стальных канатов. Безопасность. Часть 4. Заливка металлом или пластмассами"
ГОСТ EN 13411-5-2015 "Концевая заделка стальных проволочных канатов. Безопасность. Часть 5. U-образные болтовые проволочные зажимы"
ГОСТ 12.2.053-91"Система стандартов безопасности труда. Краны-штабелеры. Требования безопасности"
ГОСТ 12.2.058-81 "Система стандартов безопасности труда. Краны грузоподъемные. Требования к цветовому обозначению частей крана, опасных при эксплуатации"
ГОСТ 12.2.071-90 "Система стандартов безопасности труда. Краны грузоподъемные. Краны контейнерные. Требования безопасности"
ГОСТ 1451-77 "Краны грузоподъемные. Нагрузка ветровая. Нормы и метод определения"
раздел 2 ГОСТ 7075-80 "Краны мостовые ручные опорные. Технические условия"
раздел 2 ГОСТ 7890-93 "Краны мостовые однобалочные подвесные. Технические условия"
ГОСТ 13556-2016 "Краны грузоподъемные. Краны башенные. Общие технические требования"
пункты 2.6 – 2.13 ГОСТ 22045-89 "Краны мостовые электрические однобалочные опорные. Технические условия"
применяется до 01.03.2023
разделы 2 и 3 ГОСТ 22827-85 "Краны стреловые самоходные общего назначения. Технические условия"
ГОСТ 25032-81 "Средства грузозахватные. Классификация и общие технические требования"
ГОСТ 27551-87 (ИСО 7752-2-85) "Краны стреловые самоходные. Органы управления. Общие требования"
раздел 2 ГОСТ 27584-88 "Краны мостовые и козловые электрические. Общие технические условия"
ГОСТ 27913-88 (ИСО 7752-1-83) "Краны грузоподъемные. Органы управления. Расположение и характеристики. Общие принципы"
разделы 2 и 6 ГОСТ 28296-89 "Краны мачтовые. Требования безопасности"
раздел 2 (кроме подпункта 2.4.3, пунктов 2.7 – 2.10, 2.12 и 2.14) ГОСТ 28433-90 "Краны-штабелеры стеллажные. Общие технические условия"
пункты 2.3 – 2.6, 2.9 и 2.11 ГОСТ 28434-90 "Краны-штабелеры мостовые. Общие технические условия"
ГОСТ 28609-90 "Краны грузоподъемные. Основные положения расчета"
раздел 5 ГОСТ 30188-97 "Цепи грузоподъемные калиброванные высокопрочные. Технические условия"
ГОСТ 30321-95 "Краны грузоподъемные. Требования безопасности к гидравлическому оборудованию"
раздел 5, приложение Б ГОСТ 30441-97 (ИСО 3076-84) "Цепи короткозвенные грузоподъемные некалиброванные класса прочности Т(8). Технические условия"
ГОСТ 32575.1-2015 "Краны грузоподъемные. Ограничители и указатели. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 32575.2-2013 "Краны грузоподъемные. Ограничители и указатели. Часть 2. Краны стреловые самоходные"

МЕМСТ EN 13411-4-2015 "Болат арқандар ұшының тұйықталуы. Қауіпсіздігі. 4-бөлік. Металл немесе пластмасса құю"
352
МЕМСТ EN 13411-5-2015 "Болат сым арқандар ұшының тұйықталуы. Қауіпсіздігі. 5-бөлік. U-тәрізді болтты сым қыстырғыштар"
353
МЕМСТ 12.2.053-91" Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Штабелер крандар. Қауіпсіздік талаптары"
354
МЕМСТ 12.2.058-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жүк көтергіш крандар. Пайдалану кезінде қауіпті кран бөліктерінің түспен белгіленуіне қойылатын талаптар"
355
МЕМСТ 12.2.071-90 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жүк көтергіш крандар. Контейнерлік крандар. Қауіпсіздік талаптары"
356
МЕМСТ 1451-77 "Жүк көтергіш крандар. Жел жүктемесі. Нормалар және анықтау әдісі"
357
2-бөлім МЕМСТ 7075-80 "Тірек қол көпірлі крандары. Техникалық шарттар"
358
2-бөлім МЕМСТ 7890-93 "Бір арқалықты аспалы көпірлі крандар. Техникалық шарттар"
359
МЕМСТ 13556-2016 "Жүк көтергіш крандар. Мұнаралы крандар. Жалпы техникалық талаптар"
360
2.6 – 2.13-тармақтар МЕМСТ 22045-89 "Бір арқалықты тірек электрлік көпірлі крандары. Техникалық шарттар"
01.03.2023 дейін қолданылады
361
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ 22827-85 "Өздігінен жүретін жалпы мақсаттағы стрелалы крандар. Техникалық шарттар"
362
МЕМСТ 25032-81 "Жүк қапсырғыш құралдар. Сыныпталуы және жалпы техникалық талаптар"
363
МЕМСТ 27551-87 (ИСО 7752-2-85) "Стрелалы өздігінен жүретін крандар. Басқару органдары. Жалпы талаптар"
364
2-бөлім МЕМСТ 27584-88 "Электрлік мостылы және тағандық крандар. Жалпы техникалық шарттар"
365
МЕМСТ 27913-88 (ИСО 7752-1-83) "Жүк көтергіш крандар. Басқару органдары. Орналасуы және сипаттамалары. Жалпы қағидаттар"
366
2 және 6-бөлімдер МЕМСТ 28296-89 "Краны мачтовые. Қауіпсіздік талаптары"
367
2-бөлім (2.4.3-тармақшаны, 2.7 – 2.10, 2.12 және 2.14-тармақтарды қоспағанда)
МЕМСТ 28433-90 "Стеллаждық штабелер-крандар. Жалпы техникалық шарттар"
368
2.3 – 2.6, 2.9 және 2.11-тармақтар
МЕМСТ 28434-90 "Мостылы штабелер-крандар. Жалпы техникалық шарттар"
369
МЕМСТ 28609-90 "Жүк көтергіш крандар. Есептеменің негізгі ережелері"
370
5-бөлім МЕМСТ 30188-97 "Калибрленген беріктігі жоғары жүк көтергіш шынжырлар. Техникалық шарттар"
371
МЕМСТ 30321-95 "Жүк көтергіш крандар. Гидравликалық жабдыққа қойылатын қауіпсіздік талаптары"
372
5-бөлім, Б қосымшасы МЕМСТ 30441-97 (ИСО 3076-84) "Беріктік класының калибрленбеген қысқа буынды жүк көтергіш шынжырлары Т(8). Техникалық шарттар"
373
МЕМСТ 32575.1-2015 "Жүк көтергіш крандар. Шектегіштер мен нұсқамалар. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
374
МЕМСТ 32575.2-2013 "Жүк көтергіш крандар. Шектегіштер мен нұсқамалар. 2-бөлік. Стрелалы өздігінен жүретін крандар"
375

ГОСТ 32575.3-2013 "Краны грузоподъемные. Ограничители и указатели. Часть 3. Краны башенные"
ГОСТ 32575.4-2013 "Краны грузоподъемные. Ограничители и указатели. Часть 4. Краны стреловые"
ГОСТ 32575.5-2013 "Краны грузоподъемные. Ограничители и указатели. Часть 5. Краны мостовые и козловые"
ГОСТ 32576.1-2015 "Краны грузоподъемные. Средства доступа, ограждения и защиты. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 32576.2-2013 "Краны грузоподъемные. Средства доступа, ограждения и защиты. Часть 2. Краны стреловые самоходные"
ГОСТ 32576.3-2013 "Краны грузоподъемные. Средства доступа, ограждения и защиты. Часть 3. Краны башенные"
ГОСТ 32576.4-2014 "Краны грузоподъемные. Средства доступа, ограждения и защиты. Часть 4. Краны стреловые"
ГОСТ 32576.5-2013 (ISO 11660-5:2001) "Краны грузоподъемные. Средства доступа, ограждения и защиты. Часть 5. Краны мостовые и козловые"
ГОСТ 32577-2013 "Краны грузоподъемные. Краны портальные. Общие технические требования"
ГОСТ 32578-2013 "Краны грузоподъемные. Металлические конструкции. Требования к материалам"
ГОСТ 32579.1-2013 "Краны грузоподъемные. Принципы формирования расчетных нагрузок и комбинаций нагрузок. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 32579.2-2013 "Краны грузоподъемные. Принципы формирования расчетных нагрузок и комбинаций нагрузок. Часть 2. Краны стреловые самоходные"
ГОСТ 32579.3-2013 "Краны грузоподъемные. Принципы формирования расчетных нагрузок и комбинаций нагрузок. Часть 3. Краны башенные"
ГОСТ 32579.4-2013 "Краны грузоподъемные. Принципы формирования расчетных нагрузок и комбинаций нагрузок. Часть 4. Краны стреловые"
ГОСТ 32579.5-2013 "Краны грузоподъемные. Принципы формирования расчетных нагрузок и комбинаций нагрузок. Часть 5. Краны мостового типа"
ГОСТ 32681-2014 (ISO 20381:2009) "Мобильные подъемники с рабочими платформами. Символы органов управления"
ГОСТ 32682.3-2014 (ISO 16653-3:2011) "Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности и методы испытаний. Часть 3. Подъемники для работы во фруктовых садах"
ГОСТ 33166.1-2014 "Краны грузоподъемные. Требования к механизмам. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 33166.2-2014 "Краны грузоподъемные. Требования к механизмам. Часть 2. Краны самоходные"
ГОСТ 33166.3-2014 "Краны грузоподъемные. Требования к механизмам. Часть 3. Краны башенные"

МЕМСТ 32575.3-2013 "Жүк көтергіш крандар. Шектегіштер мен нұсқамалар. 3-бөлік. Мұнаралы крандар"
376
МЕМСТ 32575.4-2013 "Жүк көтергіш крандар. Шектегіштер мен нұсқамалар. 4-бөлік. Стрелалы кран"
377
МЕМСТ 32575.5-2013 "Жүк көтергіш крандар. Шектегіштер мен нұсқамалар. 5-бөлік. Көпірлілі және тіректі крандар"
378
МЕМСТ 32576.1-2015 "Жүк көтергіш крандар. Қол жеткізу, қоршау және қорғау құралдары. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
379
МЕМСТ 32576.2-2013 "Жүк көтергіш крандар. Қол жеткізу, қоршау және қорғау құралдары. 2-бөлік. Стрелалы өздігінен жүретін крандар"
380
МЕМСТ 32576.3-2013 "Жүк көтергіш крандар. Қол жеткізу, қоршау және қорғау құралдары. 3-бөлік. Мұнаралы крандар"
381
МЕМСТ 32576.4-2014 "Жүк көтергіш крандар. Қол жеткізу, қоршау және қорғау құралдары. 4-бөлік. Стрелалы кран"
382
МЕМСТ 32576.5-2013 (ISO 11660-5:2001) "Жүк көтергіш крандар. Қол жеткізу, қоршау және қорғау құралдары. 5-бөлік. Көпірлілі және тіректі крандар"
383
МЕМСТ 32577-2013 "Жүк көтергіш крандар. Порталды крандар. Жалпы техникалық талаптар"
384
МЕМСТ 32578-2013 "Жүк көтергіш крандар. Металл конструкциялар. Материалдарға қойылатын талаптар"
385
МЕМСТ 32579.1-2013 "Жүк көтергіш крандар. Есептеу жүктемелерін және жүктеме комбинацияларын қалыптастыру қағидаттары. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
386
МЕМСТ 32579.2-2013 "Жүк көтергіш крандар. Есептеу жүктемелерін және жүктеме комбинацияларын қалыптастыру қағидаттары. 2-бөлік. Стрелалы өздігінен жүретін крандар"
387
МЕМСТ 32579.3-2013 "Жүк көтергіш крандар. Есептеу жүктемелерін және жүктеме комбинацияларын қалыптастыру қағидаттары. 3-бөлік. Мұнаралы крандар"
388
МЕМСТ 32579.4-2013 "Жүк көтергіш крандар. Есептеу жүктемелерін және жүктеме комбинацияларын қалыптастыру қағидаттары. 4-бөлік. Стрелалы кран"
389
МЕМСТ 32579.5-2013 "Жүк көтергіш крандар. Есептеу жүктемелерін және жүктеме комбинацияларын қалыптастыру қағидаттары. 5-бөлік. Көпір түріндегі крандар"
390
МЕМСТ 32681-2014 (ISO 20381:2009) "Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Басқару органдарының символдары"
391
МЕМСТ 32682.3-2014 (ISO 16653-3:2011) "Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкция есептемесі, қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері. 3-бөлік. Бақтарда жұмыс істеуге арналған көтергіштер"
392
МЕМСТ 33166.1-2014 "Жүк көтергіш крандар. Механизмдерге қойылатын талаптар. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
393
МЕМСТ 33166.2-2014 "Жүк көтергіш крандар. Механизмдерге қойылатын талаптар. 2-бөлік. Өздігінен жүретін крандар"
394
МЕМСТ 33166.3-2014 "Жүк көтергіш крандар. Механизмдерге қойылатын талаптар. 3-бөлік. Мұнаралы крандар"
395

ГОСТ 33166.4-2014 "Краны грузоподъемные. Требования к механизмам. Часть 4. Краны стреловые"
ГОСТ 33166.5-2014 "Краны грузоподъемные. Требования к механизмам. Часть 5. Краны мостовые и козловые"
ГОСТ 33167-2014 "Краны погрузочные гидравлические. Требования безопасности"
ГОСТ 33168-2014 "Краны грузоподъемные. Оборудование для подъема людей. Требования безопасности"
ГОСТ 33169-2014 "Краны грузоподъемные. Металлические конструкции. Подтверждение несущей способности"
ГОСТ 33170-2014 "Краны грузоподъемные. Краны башенные. Устройства для установки. Общие требования"
ГОСТ 33171-2014 "Краны грузоподъемные. Краны металлургические и специальные. Общие технические требования"
ГОСТ 33173.1-2014 "Краны грузоподъемные. Кабины. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 33173.2-2014 "Краны грузоподъемные. Кабины. Часть 2. Краны стреловые самоходные"
ГОСТ 33173.3-2014 "Краны грузоподъемные. Кабины. Часть 3. Краны башенные"
ГОСТ 33173.4-2014 "Краны грузоподъемные. Кабины. Часть 4. Краны стреловые"
ГОСТ 33173.5-2014 "Краны грузоподъемные. Кабины. Часть 5. Мостовые и козловые краны"
ГОСТ 33558.1-2015 (EN 12158-1:2000) "Подъемники строительные грузовые вертикальные. Общие технические условия"
ГОСТ 33558.2-2015 (EN 12158-2:2000) "Подъемники строительные грузовые наклонные. Общие технические условия"
ГОСТ 33649-2015 "Подъемники с рабочими платформами. Классификация"
ГОСТ 33651-2015 (EN 12159:2012) "Подъемники строительные грузопассажирские. Общие технические условия"
ГОСТ 33710-2015 "Краны грузоподъемные. Выбор канатов, барабанов и блоков"
ГОСТ 33712-2015 "Краны грузоподъемные. Ограничители грузоподъемности. Общие требования"
ГОСТ 33713-2015 "Краны грузоподъемные. Регистраторы параметров работы. Общие требования"
ГОСТ 33714.1-2015 "Краны грузоподъемные. Технический контроль. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 33718-2015 "Краны грузоподъемные. Проволочные канаты. Уход и техническое обслуживание, проверка и отбраковка"
ГОСТ 33966.1-2016 (EN 115-1:2008+A1:2010) "Эскалаторы и пассажирские конвейеры. Требования безопасности к устройству и установке"
ГОСТ 34017-2016 "Краны грузоподъемные. Классификация режимов работы"
ГОСТ 34018.1-2016 "Краны грузоподъемные. Крепежные устройства для рабочего и нерабочего состояний. Часть 1. Основные принципы"
ГОСТ 34018.4-2016 "Краны грузоподъемные. Крепежные устройства для рабочего и нерабочего состояний. Часть 4. Краны стреловые"
ГОСТ 34019-2016 "Краны грузоподъемные. Методы и процедуры оценки и снижения риска"

МЕМСТ 33166.4-2014 "Жүк көтергіш крандар. Механизмдерге қойылатын талаптар. 4-бөлік. Стрелалы кран"
396
МЕМСТ 33166.5-2014 "Жүк көтергіш крандар. Механизмдерге қойылатын талаптар. 5-бөлік. Көпірлілі және тіректі крандар"
397
МЕМСТ 33167-2014 "Гидравликалық тиегіш крандар. Қауіпсіздік талаптары"
398
МЕМСТ 33168-2014 "Жүк көтергіш крандар. Адамдарды көтеруге арналған жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
399
МЕМСТ 33169-2014 "Жүк көтергіш крандар. Металл конструкциялар. Көтеру қабілетін растау"
400
МЕМСТ 33170-2014 "Жүк көтергіш крандар. Мұнаралы крандар. Орнатуға арналған құрылғылар. Жалпы талаптар"
401
МЕМСТ 33171-2014 "Жүк көтергіш крандар. Металлургиялық және арнайы крандар. Жалпы техникалық талаптар"
402
МЕМСТ 33173.1-2014 "Жүк көтергіш крандар. Кабиналар. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
403
МЕМСТ 33173.2-2014 "Жүк көтергіш крандар. Кабиналар. 2-бөлік. Стрелалы өздігінен жүретін крандар"
404
МЕМСТ 33173.3-2014 "Жүк көтергіш крандар. Кабиналар. 3-бөлік. Мұнаралы крандар"
405
МЕМСТ 33173.4-2014 "Жүк көтергіш крандар. Кабиналар. 4-бөлік. Стрелалы кран"
406
МЕМСТ 33173.5-2014 "Жүк көтергіш крандар. Кабиналар. 5-бөлік. Көпірлі тәрізді және тіреуіш крандар"
407
МЕМСТ 33558.1-2015 (EN 12158-1:2000) "Тік құрылыс жүк көтергіштері. Жалпы техникалық шарттар"
408
МЕМСТ 33558.2-2015 (EN 12158-2:2000) "Көлбеу құрылыс жүк көтергіштері. Жалпы техникалық шарттар"
409
МЕМСТ 33649-2015 "Жұмыс платформалары бар көтергіштер. Сыныпталуы"
410
МЕМСТ 33651-2015 (EN 12159:2012) "Жүк-жолаушылар құрылыс жүк көтергіштері. Жалпы техникалық шарттар"
411
МЕМСТ 33710-2015 "Жүк көтергіш крандар. Арқандарды, барабандарды және блоктарды таңдау"
412
МЕМСТ 33712-2015 "Жүк көтергіш крандар. Жүк көтергіштікті шектегіштер. Жалпы талаптар"
413
МЕМСТ 33713-2015 "Жүк көтергіш крандар. Жұмыс параметрлерін тіркегіштер. Жалпы талаптар"
414
МЕМСТ 33714.1-2015 "Жүк көтергіш крандар. Техниқалық бақылау. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
415
МЕМСТ 33718-2015 "Жүк көтергіш крандар. Сым арқандар. Күтіп-ұстау және техникалық қызмет көрсету, тексеру және бракқа шығару"
416
МЕМСТ 33966.1-2016 (EN 115-1:2008+A1:2010) "Эскалаторлар және жолаушылар конвейерлері. Құрылысы мен орнатылуына қойылатын қауіпсіздік талаптары"
417
МЕМСТ 34017-2016 "Жүк көтергіш крандар. Жұмыс режимдерінің сыныпталуы"
418
МЕМСТ 34018.1-2016 "Жүк көтергіш крандар. Жұмыс және жұмыс істемейтін күйге арналған бекіту құрылғылары. 1-бөлік. Негізгі қағидаттар"
419
МЕМСТ 34018.4-2016 "Жүк көтергіш крандар. Жұмыс және жұмыс істемейтін күйге арналған бекіту құрылғылары. 4-бөлік. Стрелалы кран"
420
МЕМСТ 34019-2016 "Жүк көтергіш крандар. Тәуекелді бағалау және төмендету әдістері мен рәсімдері"
421

ГОСТ 34020-2016 "Краны грузоподъемные. Допуски для колес, рельсовых путей кранов и их грузовых тележек"
ГОСТ 34021-2016 "Краны грузоподъемные. Измерение погрешности установки ходовых колес"
ГОСТ 34022-2016 "Краны грузоподъемные. Эксплуатационные документы"
ГОСТ 34443-2018 (ISO 16368:2010) "Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности, методы испытаний"
ГОСТ 34463.1-2018 "Краны грузоподъемные. Безопасная эксплуатация. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 34463.4-2018 "Краны грузоподъемные. Безопасная эксплуатация. Часть 4. Краны стреловые"
ГОСТ 34464.1-2018 "Краны грузоподъемные. Информация, предоставляемая по запросу. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 34464.4-2018 "Краны грузоподъемные. Информация, предоставляемая по запросу. Часть 4. Краны стреловые"
ГОСТ 34465.1-2018 "Краны грузоподъемные. Органы управления. Расположение и характеристики.
Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 34465.2-2018 "Краны подъемные. Органы управления. Расположение и характеристики. Часть 2. Краны стреловые самоходные"
ГОСТ 34465.4-2018 "Краны грузоподъемные. Органы управления. Расположение и характеристики.
Часть 4. Краны стреловые"
ГОСТ 34466-2018 "Краны грузоподъемные. Требования к компетентности крановщиков (операторов), стропальщиков и сигнальщиков"
ГОСТ 34589-2019 "Краны грузоподъемные. Краны мостовые и козловые. Общие технические требования"
СТ РК ISO 14518-2013 "Краны грузоподъемные. Требования к испытательной нагрузке"
ГОСТ Р 53387-2009 (ИСО/ТС 14798:2006) "Лифты, эскалаторы и пассажирские конвейеры. Методология анализа и снижения риска"
ГОСТ Р 55555-2013 (ИСО 9386-1:2000) "Платформы подъемные для инвалидов и других маломобильных групп населения. Требования безопасности и доступности. Часть 1. Платформы подъемные с вертикальным перемещением"
ГОСТ Р 55556-2013 (ИСО 9386-2:2000) "Платформы подъемные для инвалидов и других маломобильных групп населения. Требования безопасности и доступности. Часть 2. Платформы подъемные с наклонным перемещением"
15. Турбины и установки газотурбинные
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 2 ГОСТ 20689-80 "Турбины паровые стационарные для привода компрессоров и нагнетателей. Типы, основные параметры и общие технические требования"
раздел 6 ГОСТ 24278-2016 "Установки турбинные паровые стационарные для привода электрических генераторов ТЭС. Общие технические требования"
раздел 8 ГОСТ 25364-97 "Агрегаты паротурбинные стационарные. Нормы вибрации опор валопроводов и общие требования к проведению измерений"

МЕМСТ 34020-2016 "Жүк көтергіш крандар. Крандардың доңғалақтарына, рельс жолдарына және олардың жүк арбаларына арналған шақтамалар"
422
МЕМСТ 34021-2016 "Жүк көтергіш крандар. Жүріс дөңгелектерін орнату қателігін өлшеу"
423
МЕМСТ 34022-2016 "Жүк көтергіш крандар. Пайдалану құжаттары"
424
МЕМСТ 34443-2018 (ISO 16368:2010) "Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкция есептемесі, қауіпсіздік талаптары, сынау әдістері"
425
МЕМСТ 34463.1-2018 "Жүк көтергіш крандар. Қауіпсіз пайдалану. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
426
МЕМСТ 34463.4-2018 "Жүк көтергіш крандар. Қауіпсіз пайдалану. 4-бөлік. Стрелалы кран"
427
МЕМСТ 34464.1-2018 "Жүк көтергіш крандар. Сұрау салу бойынша берілетін ақпарат. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
428
МЕМСТ 34464.4-2018 "Жүк көтергіш крандар. Сұрау салу бойынша берілетін ақпарат. 4-бөлік. Стрелалы кран"
429
МЕМСТ 34465.1-2018 "Жүк көтергіш крандар. Басқару органдары. Орналасуы және сипаттамалары. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
430
МЕМСТ 34465.2-2018 "Краны подъемные. Басқару органдары. Орналасуы және сипаттамалары. 2-бөлік. Стрелалы өздігінен жүретін крандар"
431
МЕМСТ 34465.4-2018 "Жүк көтергіш крандар. Басқару органдары. Орналасуы және сипаттамалары. 4-бөлік. Стрелалы кран"
432
МЕМСТ 34466-2018 "Жүк көтергіш крандар. Краншылардың (операторлардың), ілмектеушілердің және сигнал берушілердің құзыреттілігіне қойылатын талаптар"
433
МЕМСТ 34589-2019 "Жүк көтергіш крандар. Көпірлілі және тіректі крандар. Жалпы техникалық талаптар"
434
СТ РК ISO 14518-2013 "Жүк көтергіш крандар. Сынау жүктемесіне қойылатын талаптар"
435
МЕМСТ Р 53387-2009 (ИСО/ТС 14798:2006) "Лифтілер, эскалаторлар және жолаушылар конвейерлері. Тәуекелді талдау және азайту әдістемесі"
436
МЕМСТ Р 55555-2013 (ИСО 9386-1:2000) "Мүгедектерге және халықтың басқа да мобильді емес топтарына арналған көтергіш платформалар. Қауіпсіздік және қолжетімділік талаптары. 1-бөлік. Тігінен қозғалатын көтергіш платформалар"
437
МЕМСТ Р 55556-2013 (ИСО 9386-2:2000) "Мүгедектерге және халықтың басқа да мобильді емес топтарына арналған көтергіш платформалар. Қауіпсіздік және қолжетімділік талаптары. 2-бөлік. Көлбеу қозғалатын көтергіш платформалар"
15. Турбиналар және газ-турбиналық қондырғылар
438
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
2-бөлім МЕМСТ 20689-80 "омпрессорлар мен айдағыштарды жетектеуге арналған стационарлы бу турбиналары. Типтері, негізгі параметрлері және жалпы техникалық талаптар"
439
6-бөлім МЕМСТ 24278-2016 "ЖЭС электр генераторларының жетегіне арналған стационарлық турбиналық бу қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар"
440
8-бөлім МЕМСТ 25364-97 "Стационарлық бу турбиналы агрегаттар. Білік тіректері вибрациясының нормалары және өлшеу жүргізуге қойылатын жалпы талаптар"
441

раздел 2 ГОСТ 27165-97 "Агрегаты паротурбинные стационарные. Нормы вибрации валопроводов и общие требования к проведению измерений"
раздел 2 ГОСТ 28757-90 "Подогреватели для систем регенерации паровых турбин ТЭС. Общие технические условия"
разделы 2 и 3 ГОСТ 28775-90 "Агрегаты газоперекачивающие с газотурбинным приводом. Общие технические условия"
раздел 2
ГОСТ 28969-91 "Турбины паровые стационарные малой мощности. Общие технические условия"
ГОСТ 29328-92 "Установки газотурбинные для привода турбогенераторов. Общие технические условия"
СТ РК ИСО 11042-1-2008 "Установки газотурбинные. Часть 1. Методы определения выбросов вредных веществ"
ГОСТ Р 55263-2012 (ИСО 7919-2:2009) "Вибрация. Контроль состояния машин по результатам измерений вибрации на вращающихся валах.
Часть 2. тационарные паровые турбины и генераторы мощностью более 50 МВт с рабочими частотами вращения 1500, 1800, 3000 и 3600 мин в степени минус 1"
ГОСТ Р 55265.2-2012 (ИСО 10816-2:2009) "Вибрация. Контроль состояния машин по результатам измерений вибрации на невращающихся частях. Часть 2. Стационарные паровые турбины и генераторы мощностью более 50 МВт с рабочими частотами вращения 1500, 1800, 3000 и 3600 мин в степени минус 1"
16. Машины тягодутьевые
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ Р 55852-2013 "Машины тягодутьевые. Общие технические требования"
17. Дробилки
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 21873-1-2013 "Машины и оборудование строительные. Передвижные дробилки. Часть 1. Терминология и технические условия поставки"
ГОСТ ISO 21873-2-2013 "Машины и оборудование строительные. Передвижные дробилки. Часть 2. Требования безопасности"
ГОСТ 12.2.105-95 "Оборудование обогатительное. Общие требования безопасности"
ГОСТ 6937-91 "Дробилки конусные. Общие технические требования"
раздел 5 ГОСТ 7090-72 "Дробилки молотковые однороторные. Технические условия"
раздел 2а ГОСТ 12375-70 "Дробилки однороторные крупного дробления. Технические условия"
раздел 6 ГОСТ 12376-71 "Дробилки однороторные среднего и мелкого дробления. Технические условия"
раздел 6 ГОСТ 27412-93 "Дробилки щековые. Общие технические условия"
18. Дизель-генераторы
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 8528-3-2011 "Электроагрегаты генераторные переменного тока с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 3. Генераторы переменного тока"
ГОСТ ISO 8528-4-2011 "Электроагрегаты генераторные переменного тока с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 4. Устройства управления и аппаратура коммутационная"
ГОСТ ISO 8528-5-2017 "Электроагрегаты генераторные переменного тока с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 5. Электроагрегаты"
ГОСТ ISO 8528-5-2011 "Электроагрегаты генераторные переменного тока с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 5. Электроагрегаты"
применяется до 01.07.2021
ГОСТ ISO 8528-6-2017 "Электроагрегаты генераторные переменного тока с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 6. Методы испытаний"
ГОСТ ISO 8528-6-2011 "Электроагрегаты генераторные переменного тока с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 6. Методы испытаний"
применяется до 01.07.2021
ГОСТ ISO 8528-8-2011 "Электроагрегаты генераторные переменного тока с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 8. Электроагрегаты малой мощности. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ ISO 8528-12-2011 "Электроагрегаты генераторные переменного тока с приводом от двигателя внутреннего сгорания.
Часть 12. Аварийные источники питания для служб обеспечения безопасности"

2-бөлім МЕМСТ 27165-97 "Стационарлық бу турбиналы агрегаттар. Білік тіректері вибрациясының нормалары және өлшеу жүргізуге қойылатын жалпы талаптар"
442
2-бөлім МЕМСТ 28757-90 "ЖЭС бу турбиналарын регенерациялау жүйелеріне арналған жылытқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
443
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ 28775-90 "Газ турбиналы жетегі бар газ айдайтын агрегаттар. Жалпы техникалық шарттар"
444
2-бөлім МЕМСТ 28969-91 "Қуаты аз стационарлық бу турбиналары. Жалпы техникалық шарттар"
445
МЕМСТ 29328-92 "Турбогенераторлар жетегіне арналған газ турбиналық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
446
СТ РК ИСО 11042-1-2008 "Газ турбиналық қондырғылар. 1-бөлік. Зиянды заттардың шығарындыларын анықтау әдістері"
447
МЕМСТ Р 55263-2012 (ИСО 7919-2:2009) "Вибрация. Айналмалы біліктердегі дірілді өлшеу нәтижелері бойынша машиналардың жай-күйін бақылау. 2-бөлік. Минус 1 дәрежесінде 1500, 1800, 3000 және 3600 мин айналу жұмыс жиіліктері бар қуаты 50 МВт астам стационарлық бу турбиналары мен генераторлар"
448
МЕМСТ Р 55265.2-2012 (ИСО 10816-2:2009) "Вибрация. Айналмайтын бөлшектердегі дірілді өлшеу нәтижелері бойынша машиналардың жай-күйін бақылау. 2-бөлік. Минус 1 дәрежесінде 1500, 1800, 3000 және 3600 мин айналу жұмыс жиіліктері бар қуаты 50 МВт астам стационарлық бу турбиналары мен генераторлар"
16. Тартқыш-үрлемелі машиналар
449
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ Р 55852-2013 "Тартқыш-үрлемелі машиналар. Жалпы техникалық талаптар"
17. Уатқыштар
450
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 21873-1-2013 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Жылжымалы уатқыштар. 1-бөлік. Терминология және өнім берудің техникалық шарттары"
451
МЕМСТ ISO 21873-2-2013 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Жылжымалы уатқыштар. 2-бөлік. Қауіпсіздік талаптары"
452
МЕМСТ 12.2.105-95 "Кен байыту жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
453
МЕМСТ 6937-91 "Конусты уатқыштар. Жалпы техникалық талаптар"
454
5-бөлім МЕМСТ 7090-72 "Бір роторлы балғалы уатқыштар. Техникалық шарттар"
455
2а-бөлім МЕМСТ 12375-70 "Бір роторлы ірілеп ұсақтайтын уатқыштар. Техникалық шарттар"
456
6-бөлім МЕМСТ 12376-71 "Бір роторлы орташа және кіші ұсақтайтын уатқыштар. Техникалық шарттар"
457
6-бөлім МЕМСТ 27412-93 "Жаншып уатқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
18. Дизель-генераторлар
458
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 8528-3-2011 "Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар айнымалы токтың генераторлы электр агрегаттары. 3-бөлік. Ауыспалы ток генераторлары"
459
МЕМСТ ISO 8528-4-2011 "Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар айнымалы токтың генераторлы электр агрегаттары. 4-бөлік. Басқару құрылғылары және коммутациялық аппаратура"
460
МЕМСТ ISO 8528-5-2017 "Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар айнымалы токтың генераторлы электр агрегаттары. 5-бөлік. Электр агрегаттары"
461
МЕМСТ ISO 8528-5-2011 "Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар айнымалы токтың генераторлы электр агрегаттары. 5-бөлік. Электр агрегаттары"
01.07.2021 дейін қолданылады
462
МЕМСТ ISO 8528-6-2017 "Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар айнымалы токтың генераторлы электр агрегаттары. 6-бөлік. Сынау әдістері"
463
МЕМСТ ISO 8528-6-2011 "Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар айнымалы токтың генераторлы электр агрегаттары. 6-бөлік. Сынау әдістері"
01.07.2021 дейін қолданылады
464
МЕМСТ ISO 8528-8-2011 "Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар айнымалы токтың генераторлы электр агрегаттары. 8-бөлік. Қуаты аз электр агрегаттары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
465
МЕМСТ ISO 8528-12-2011 "Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар айнымалы токтың генераторлы электр агрегаттары. 12-бөлік. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету қызметтеріне арналған авариялық қоректендіру көздері"
466

ГОСТ EN 12601-2016 "Электроагрегаты генераторные с приводом от двигателя внутреннего сгорания. Требования безопасности"
ГОСТ 13822-82 "Электроагрегаты и передвижные электростанции дизельные. Общие технические условия"
ГОСТ 23162-2014 "Установки электрогенераторные с двигателями внутреннего сгорания. Система условных обозначений"
ГОСТ 23377-84 "Электроагрегаты и передвижные электростанции с двигателями внутреннего сгорания. Общие технические требования"
ГОСТ 26363-84 "Электроагрегаты и передвижные электростанции с двигателями внутреннего сгорания. Правила маркировки, упаковки, транспортирования и хранения"
ГОСТ 33105-2014 "Установки электрогенераторные с двигателями внутреннего сгорания. Общие технические требования"
ГОСТ 33115-2014 "Установки электрогенераторные с дизельными и газовыми двигателями внутреннего сгорания. Общие технические условия"
19. Приспособления для грузоподъемных операций
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 818-1-2017 "Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 1. Общие требования к приемке"
ГОСТ EN 818-2-2017 "Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 2. Цепи стальные нормальной точности для стропальных цепей класса 8"
ГОСТ EN 818-3-2017 "Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 3. Цепи стальные нормальной точности для стропальных цепей класса 4"
ГОСТ EN 818-4-2011 "Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 4. Стропальные цепи класса 8"
ГОСТ EN 818-5-2011 "Цепи стальные из круглых коротких звеньев для подъема грузов. Безопасность. Часть 5. Стропальные цепи класса 4"
ГОСТ EN 818-7-2010 "Цепи короткозвенные грузоподъемные. Требования безопасности. Часть 7. Цепи калиброванные. Класс Т (типы Т, DAT и DT)"
ГОСТ EN 1677-1-2015 "Детали средств строповки. Безопасность. Часть 1. Кованые детали, класс прочности 8"
ГОСТ EN 1677-2-2015 "Детали средств строповки. Безопасность. Часть 2. Кованые крюки с предохранительным замком, класс прочности 8"
ГОСТ EN 12385-4-2015 "Канаты проволочные, стальные. Безопасность.
Часть 4. Многопрядные канаты общего назначения для подъема грузов"
ГОСТ EN 12385-10-2015 "Канаты проволочные, стальные. Безопасность. Часть 10. Канаты спиральной свивки общего применения"
ГОСТ EN 13411-3-2015 "Концевая заделка стальных канатов. Безопасность. Часть 3. Зажимы стопорные и запрессовка"

МЕМСТ EN 12601-2016 "Іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар генераторлық қондырғылар электр агрегаттары. Қауіпсіздік талаптары"
467
МЕМСТ 13822-82 "Электр агрегаттары және дизельді жылжымалы электр станциялары. Жалпы техникалық шарттар"
468
МЕМСТ 23162-2014 "Іштен жану қозғалтқыштары бар электр генераторлық қондырғылар. Шартты белгілер жүйесі"
469
МЕМСТ 23377-84 "Іштен жану қозғалтқыштары бар электр агрегаттары және жылжымалы электр станциялары. Жалпы техникалық талаптар"
470
МЕМСТ 26363-84 "Іштен жану қозғалтқыштары бар электр агрегаттары және жылжымалы электр станциялары. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау қағидалары"
471
МЕМСТ 33105-2014 "Іштен жану қозғалтқыштары бар электр генераторлық қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар"
472
МЕМСТ 33115-2014 "Іштен жанатын дизельді және газды қозғалтқыштары бар электр генераторлық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
19. Жүк көтеру операцияларына арналған құрылғылар
473
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 818-1-2017 "Жүктерді көтеруге арналған дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Қабылдауға қойылатын жалпы талаптар"
474
МЕМСТ EN 818-2-2017 "Жүктерді көтеруге арналған дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздігі. 2-бөлік. 8-класты арқан тізбектері үшін қалыпты дәлдіктегі болат шынжырлар"
475
МЕМСТ EN 818-3-2017 "Жүктерді көтеруге арналған дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздігі. 3-бөлік. 4-класты арқан шынжырларға арналған қалыпты дәлдіктегі болат шынжырлар"
476
МЕМСТ EN 818-4-2011 "Жүктерді көтеруге арналған дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздігі. 4-бөлік. 8-класты арқан шынжырлар"
477
МЕМСТ EN 818-5-2011 "Жүктерді көтеруге арналған дөңгелек қысқа буындардан жасалған болат шынжырлар. Қауіпсіздігі. 5-бөлік. 4-класты арқан шынжырлар"
478
МЕМСТ EN 818-7-2010 "Қысқа буынды жүк көтергіш шынжырлар. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлік. Калибрлендірілген шынжырлар. Класс Т (Т, DAT және DT типтері)"
479
МЕМСТ EN 1677-1-2015 "Матаулау құралдарының бөлшектері. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Соғылған бөлшектер, беріктік класы 8"
480
МЕМСТ EN 1677-2-2015 "Матаулау құралдарының бөлшектері. Қауіпсіздігі. 2-бөлік. Сақтандырғыш құлпы бар соғылған ілгектер, беріктік класы 8"
481
МЕМСТ EN 12385-4-2015 "Сым, болат арқандар. Қауіпсіздігі. 4-бөлік. Жүктерді көтеруге арналған жалпы мақсаттағы көп қатарлы арқандар"
482
МЕМСТ EN 12385-10-2015 "Сым, болат арқандар. Қауіпсіздігі. 10-бөлік. Жалпы қолданылатын спиральді ширатылған арқандар"
483
МЕМСТ EN 13411-3-2015 "Болат арқандар ұшының тұйықталуы. Қауіпсіздігі. 3-бөлік. Бекіткіш қысқыштар және престеп жалғау"
484

ГОСТ EN 13411-4-2015 "Концевая заделка стальных канатов. Безопасность. Часть 4. Заливка металлом или пластмассами"
ГОСТ EN 13411-5-2015 "Концевая соединения для стальных проволочных канатов. Безопасность. Часть 5.
U-образные болтовые проволочные зажимы"
ГОСТ 14110-97 "Стропы многооборотные полужесткие. Технические условия"
ГОСТ 24366-80 "Авто- и электропогрузчики вилочные общего назначения. Грузозахватные приспособления. Общие технические условия"
ГОСТ 24599-87 "Грейферы канатные для навалочных грузов. Общие технические условия"
ГОСТ 25032-81 "Средства грузозахватные. Классификация и общие технические требования"
ГОСТ 25573-82 "Стропы грузовые канатные для строительства. Технические условия"
ГОСТ 28408-89 "Тали ручные и кошки. Общие технические условия"
ГОСТ 30013-2002 "Транспорт напольный безрельсовый. Плиты грузовые, вилы. Технические условия"
раздел 5 ГОСТ 30188-97 "Цепи грузоподъемные калиброванные высокопрочные. Технические условия"
раздел 5, приложение Б ГОСТ 30441-97 (ИСО 3076-84) "Цепи короткозвенные грузоподъемные некалиброванные класса прочности Т(8). Технические условия"
ГОСТ 33168-2014 "Краны грузоподъемные. Оборудование для подъема людей. Требования безопасности"
ГОСТ 33715-2015 "Краны грузоподъемные. Съемные грузозахватные приспособления и тара. Эксплуатация"
ГОСТ 34016-2016 "Краны грузоподъемные. Грузозахватные приспособления. Требования безопасности"
ГОСТ 34022-2016 "Краны грузоподъемные. Эксплуатационные документы"
СТ РК ISO 1835-2012 "Цепи короткозвенные грузоподъемные некалиброванные класса прочности М(4) для цепных стропов"
СТБ EN 13411-2-2006 "Концевая заделка стальных канатов. Безопасность. Часть 2. Заплетка канатных строп"
СТБ ЕН 1677-1-2005 "Детали средств строповки. Безопасность. Часть 1. Кованые детали, класс прочности 8"
СТБ ЕН 1677-2-2005 "Детали средств строповки. Безопасность. Часть 2. Кованые крюки с предохранительным замком, класс прочности 8"
ГОСТ Р 54889-2012 "Стропы многооборотные полужесткие. Технические условия"
20. Конвейеры
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 617-2015 "Оборудование и системы для непрерывной погрузки. Оборудование по заполнению сыпучими материалами силосных башен, бункеров, емкостей. Требования безопасности и электромагнитной совместимости"
ГОСТ EN 618-2015 "Оборудование и системы для непрерывной погрузки. Оборудование, предназначенное для механической погрузки. Требования безопасности и электромагнитной совместимости"
ГОСТ EN 619-2015 "Оборудование и системы для непрерывной погрузки. Оборудование, предназначенное для механической обработки штучных грузов. Требования безопасности и электромагнитной совместимости"

МЕМСТ EN 13411-4-2015 "Болат арқандар ұшының тұйықталуы. Қауіпсіздігі. 4-бөлік. Металл немесе пластмасса құю"
485
МЕМСТ EN 13411-5-2015 "Болат сым арқандарға арналған ұшының қосылыстары. Қауіпсіздігі. 5-бөлік. U-тәрізді болтты сым қыстырғыштар"
486
МЕМСТ 14110-97 "Көп айналымды жартылай қатты ілмектер. Техникалық шарттар"
487
МЕМСТ 24366-80 "Жалпы мақсаттағы айырлы авто және электртиегіштер. Жүк қармау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
488
МЕМСТ 24599-87 "Үйіп тасымалданатын жүктерге арналған арқан грейферлер. Жалпы техникалық шарттар"
489
МЕМСТ 25032-81 "Жүк қапсырғыш құралдар. Сыныпталуы және жалпы техникалық талаптар"
490
МЕМСТ 25573-82 "Құрылысқа арналған арқанды жүк арқанжіптер. Техникалық шарттар"
491
МЕМСТ 28408-89 "Қол тальдері және кошкалар. Жалпы техникалық шарттар"
492
МЕМСТ 30013-2002 "Рельссіз еденмен жүретін көлік. Жүк плиталары, айырлар. Техникалық шарттар"
493
5-бөлім МЕМСТ 30188-97 "Калибрленген беріктігі жоғары жүк көтергіш шынжырлар. Техникалық шарттар"
494
5-бөлім, Б қосымшасы МЕМСТ 30441-97 (ИСО 3076-84) "Беріктік класының калибрленбеген қысқа буынды жүк көтергіш шынжырлары Т(8). Техникалық шарттар"
495
МЕМСТ 33168-2014 "Жүк көтергіш крандар. Адамдарды көтеруге арналған жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
496
МЕМСТ 33715-2015 "Жүк көтергіш крандар. Алмалы-салмалы жүк қармау құрылғылары және тара. Эксплуатация"
497
МЕМСТ 34016-2016 "Жүк көтергіш крандар. Жүк қармау құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары"
498
МЕМСТ 34022-2016 "Жүк көтергіш крандар. Пайдалану құжаттары"
499
СТ РК ISO 1835-2012 "Беріктік класының калибрленбеген, тізбекті арқандарға арналған қысқа буынды жүк көтергіш шынжырлары М(4)"
500
СТБ EN 13411-2-2006 "Болат арқандар ұшының тұйықталуы. Қауіпсіздігі. 2-бөлік. Арқан бауларының өрімі"
501
СТБ ЕН 1677-1-2005 "Матаулау құралдарының бөлшектері. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Соғылған бөлшектер, беріктік класы 8"
502
СТБ ЕН 1677-2-2005 "Матаулау құралдарының бөлшектері. Қауіпсіздігі. 2-бөлік. Сақтандырғыш құлпы бар соғылған ілгектер, беріктік класы 8"
503
МЕМСТ Р 54889-2012 "Көп айналымды жартылай қатты ілмектер. Техникалық шарттар"
20. Конвейерлер
504
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 617-2015 "Үздіксіз тиеуге арналған жабдықтар мен жүйелер. Сүрлем мұнараларын, бункерлерді, сыйымдылықтарды сусымалы материалдармен толтыру жөніндегі жабдық. Қауіпсіздік және электрмагниттік сыйымдылық талаптары"
505
МЕМСТ EN 618-2015 "Үздіксіз тиеуге арналған жабдықтар мен жүйелер. Механикалық тиеуге арналған жабдық. Қауіпсіздік және электрмагниттік сыйымдылық талаптары"
506
МЕМСТ EN 619-2015 "Үздіксіз тиеуге арналған жабдықтар мен жүйелер. Дара жүктерді механикалық өңдеуге арналған жабдық. Қауіпсіздік және электрмагниттік сыйымдылық талаптары"
507

ГОСТ EN 620-2012 "Оборудование и системы для непрерывной погрузки. Конвейеры ленточные стационарные для сыпучих материалов. Требования безопасности и электромагнитной совместимости"
ГОСТ 12.2.022-80 "Система стандартов безопасности труда. Конвейеры. Общие требования безопасности"
ГОСТ 12.2.119-88 "Система стандартов безопасности труда. Линии автоматические роторные и роторно-конвейерные. Общие требования безопасности"
ГОСТ 2103-89 "Конвейеры ленточные передвижные общего назначения. Технические условия"
раздел 5 ГОСТ 30137-95 "Конвейеры вибрационные горизонтальные. Общие технические условия"
ГОСТ 31549-2012 "Конвейеры строительные передвижные ленточные. Общие технические условия"
21. Тали электрические канатные и цепные
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4 и 5 ГОСТ 22584-96 "Тали электрические канатные. Общие технические условия"
ГОСТ 33172-2014 "Тали электрические цепные. Требования безопасности"
ГОСТ 34022-2016 "Краны грузоподъемные. Эксплуатационные документы"
22. Транспорт производственный напольный безрельсовый
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 5, 7 и 8 ГОСТ 18962-97 "Машины напольного безрельсового электрифицированного транспорта. Общие технические условия"
ГОСТ 25940-83 (ИСО 3287-78) "Машины напольного транспорта. Маркировка и символы"
раздел 3 ГОСТ 29249-2001 "Транспорт напольный безрельсовый. Защитные навесы. Технические характеристики и методы испытаний"
ГОСТ 30013-2002 (ИСО 2328:1993, ИСО 2331:1974, ИСО 2330:1995) "Транспорт напольный безрельсовый. Плиты грузовые, вилы. Технические условия"
ГОСТ 30868-2002 (ИСО 6292:96) "Транспорт напольный безрельсовый. Системы тормозные. Технические требования"
ГОСТ 30871-2002 (ИСО 3691:1980) "Транспорт напольный безрельсовый. Требования безопасности"
ГОСТ 31318-2006 (ЕН 13490:2001) "Вибрация. Лабораторный метод оценки вибрации, передаваемой через сиденье оператора машины. Напольный транспорт"
ГОСТ 31608-2012 "Машины напольного безрельсового электрифицированного транспорта. Рабочее место водителя. Общие эргономические требования"
ГОСТ Р 53080-2008 (ЕН 13059:2002) "Вибрация. Определение параметров вибрационной характеристики самоходных машин. Напольный транспорт"
23. Оборудование химическое, нефтегазоперерабатывающее
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4 ГОСТ ISO 13706-2011 "Аппараты с воздушным охлаждением. Общие технические требования"
ГОСТ ISO 15547-2-2016 "Промышленность нефтяная, нефтехимическая и газовая. Теплообменники пластинчатого типа. Часть 2. Теплообменники паяные алюминиевые с пластинчатым оребрением"

МЕМСТ EN 620-2012 "Үздіксіз тиеуге арналған жабдықтар мен жүйелер. Сусымалы материалдарға арналған стационарлық таспалы конвейерлер. Қауіпсіздік және электрмагниттік сыйымдылық талаптары"
508
МЕМСТ 12.2.022-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Конвейерлер. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
509
МЕМСТ 12.2.119-88 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автоматты роторлы және роторлы-конвейерлі желілер. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
510
МЕМСТ 2103-89 "Жалпы мақсаттағы жылжымалы таспалы конвейерлер. Техникалық шарттар"
511
5-бөлім МЕМСТ 30137-95 "Көлденең вибрациялық конвейерлер. Жалпы техникалық шарттар"
512
МЕМСТ 31549-2012 "Жылжымалы таспалы құрылыс конвейерлері. Жалпы техникалық шарттар"
21. Арқан және шынжырлы электр тальдары
513
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
4 және 5-бөлімдерМЕМСТ 22584-96 "Арқанды электр тальдары. Жалпы техникалық шарттар"
514
МЕМСТ 33172-2014 "Шынжырлы электр тальдары. Қауіпсіздік талаптары"
515
МЕМСТ 34022-2016 "Жүк көтергіш крандар. Пайдалану құжаттары"
22. Рельссіз еденмен жүретін өндірістік көлік
516
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
5, 7 және 8-бөлімдер МЕМСТ 18962-97 "Рельссіз электрлендірілген еденмен жүретін көлік машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
517
МЕМСТ 25940-83 (ИСО 3287-78) "Еденмен жүретін көлік машиналары. Таңбалау және символдары"
518
3-бөлім МЕМСТ 29249-2001 "Рельссіз еденмен жүретін көлік. Қорғаныш қалқалар. Техникалық сипаттамалар және сынау әдістері"
519
МЕМСТ 30013-2002 (ИСО 2328:1993, ИСО 2331:1974, ИСО 2330:1995) "Рельссіз еденмен жүретін көлік. Жүк плиталары, айырлар. Техникалық шарттар"
520
МЕМСТ 30868-2002 (ИСО 6292:96) "Рельссіз еденмен жүретін көлік. Тежегіш жүйелері. Техникалық талаптар"
521
МЕМСТ 30871-2002 (ИСО 3691:1980) "Рельссіз еденмен жүретін көлік. Қауіпсіздік талаптары"
522
МЕМСТ 31318-2006 (ЕН 13490:2001) "Вибрация. Машина операторының орындығы арқылы берілетін вибрацияны бағалаудың зертханалық әдісі. Еден көлігі"
523
МЕМСТ 31608-2012 "Рельссіз электрлендірілген еденмен жүретін көлік машиналары. Жүргізушінің жұмыс орны. Жалпы эргономикалық талаптар"
524
МЕМСТ Р 53080-2008 (ЕН 13059:2002) "Вибрация. Өздігінен жүретін машиналардың вибрациялық сипаттамаларының параметрлерін анықтау. Еденмен жүретін көлік"
23. Химиялық, мұнай-газ өңдеу жабдығы
525
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
4-бөлім МЕМСТ ISO 13706-2011 "Ауамен салқындатылатын аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
526
МЕМСТ ISO 15547-2-2016 "Мұнай, мұнай-химия және газ өнеркәсібі. Пластина түріндегі жылу алмастырғыштар. 2-бөлік. Пластина қабыршықты алюминий дәнекерленген жылу алмастырғыштар"
527

ГОСТ 17032-2010 "Резервуары стальные горизонтальные для нефтепродуктов. Технические условия"
раздел 4 ГОСТ 20680-2002 "Аппараты с механическими перемешивающими устройствами. Общие технические условия"
разделы 1 – 6 ГОСТ 26646-90 "Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Общие технические требования и приемка"
раздел 5 ГОСТ 27120-86 "Печи химических производств с вращающимися барабанами общего назначения. Основные параметры и размеры"
разделы 1 – 7 ГОСТ 27468-92 "Оборудование тепломассообменное стационарных дистилляционных опреснительных установок. Общие технические требования"
разделы 1 – 9 ГОСТ 28705-90 "Центрифуги промышленные. Технические требования"
раздел 5 ГОСТ 30872-2002 "Аппараты воздушного охлаждения. Общие технические условия"
разделы 5 и 6 ГОСТ 31385-2016 "Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 31827-2012 "Сепараторы жидкостные центробежные. Требования безопасности. Методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ 31828-2012 "Аппараты и установки сушильные и выпарные. Требования безопасности. Методы испытаний"
разделы 4 и 5 ГОСТ 31829-2012 "Оборудование озонаторное. Требования безопасности"
разделы 3 – 5 ГОСТ 31833-2012 "Оборудование для микробиологических производств. Аппараты для гидролиза растительного сырья. Ферментаторы. Требования безопасности. Методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ 31836-2012 "Центрифуги промышленные. Требования безопасности. Методы испытаний"
ГОСТ 31838-2012 "Аппараты колонные. Технические требования"
ГОСТ 31842-2012 (ИСО 16812:2007) "Нефтяная и газовая промышленность. Теплообменники кожухотрубчатые"
ГОСТ 34233.1-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Общие требования"
ГОСТ 34233.2-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Расчет цилиндрических и конических обечаек, выпуклых и плоских днищ и крышек"
ГОСТ 34233.3-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Укрепление отверстий в обечайках и днищах при внутреннем и наружном давлениях. Расчет на прочность обечаек и днищ при внешних статических нагрузках на штуцер"
ГОСТ 34233.4-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Расчет на прочность и герметичность фланцевых соединений"
ГОСТ 34233.5-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Расчет обечаек и днищ от воздействия опорных нагрузок"

МЕМСТ 17032-2010 "Мұнай өнімдеріне арналған көлденең болат резервуарлар. Техникалық шарттар"
528
4-бөлім МЕМСТ 20680-2002 "Механикалық араластыру құрылғылары бар аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
529
1 – 6-бөлімдер МЕМСТ 26646-90 "Стационарлық дистилляциялық тұщыландыру қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар және қабылдау"
530
5-бөлім МЕМСТ 27120-86 "Жалпы мақсаттағы айналмалы барабандары бар химиялық өндіріс пештері. Негізгі параметрлері және мөлшерлері"
531
1 – 7-бөлімдер МЕМСТ 27468-92 "Стационарлық дистилляциялық тұщыландыру қондырғыларының жылу-масса алмасу жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
532
1 – 9-бөлімдер МЕМСТ 28705-90 "Өнеркәсіптік центрифугалар. Техникалық талаптар"
533
5-бөлім МЕМСТ 30872-2002 "Ауамен салқындатылатын аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
534
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 31385-2016 "Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған тік цилиндрлік болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар"
535
3-бөлім МЕМСТ 31827-2012 "Орталықтан тепкіш сұйықтықты сепараторлар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
536
3-бөлім МЕМСТ 31828-2012 "Кептіру және булау аппараттары мен қондырғылары. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
537
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 31829-2012 "Озонатор жабдығы. Қауіпсіздік талаптары"
538
3 – 5-бөлімдер МЕМСТ 31833-2012 "Микробиологиялық өндірістерге арналған жабдықтар. Өсімдік шикізатын гидролиздеуге арналған аппараттар. Ферментаторлар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
539
3-бөлім МЕМСТ 31836-2012 "Өнеркәсіптік центрифугалар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
540
МЕМСТ 31838-2012 "Колонналық аппараттар. Техникалық талаптар"
541
МЕМСТ 31842-2012 (ИСО 16812:2007) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Қаптама құбырлы жылу алмастырғыштар"
542
МЕМСТ 34233.1-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Жалпы талаптар"
543
МЕМСТ 34233.2-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Цилиндрлік және конустық қабықтарды, дөңес және жалпақ түптер мен қақпақтарды есептеу"
544
МЕМСТ 34233.3-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Ішкі және сыртқы қысым кезінде ернеулер мен түптердегі тесіктерді нығайту. Штуцерге сыртқы статикалық жүктемелер кезінде ернеулер мен түптердің беріктігіне есептеу"
545
МЕМСТ 34233.4-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Фланецті қосылыстардың беріктігі мен герметикалығын есептеу"
546
МЕМСТ 34233.5-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Тірек жүктемелердің әсерінен болатын ернеулер мен түптерді есептеу"
547

ГОСТ 34233.6-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Расчет на прочность при малоцикловых нагрузках"
ГОСТ 34233.7-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Теплообменные аппараты"
ГОСТ 34233.8-2017 Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Сосуды и аппараты с рубашками"
ГОСТ 34233.9-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Аппараты колонного типа"
ГОСТ 34233.10-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Сосуды и аппараты, работающие с сероводородными средами"
ГОСТ 34233.11-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Метод расчета на прочность обечаек и днищ с учетом смещения кромок сварных соединений, угловатости и некруглости обечаек"
ГОСТ 34233.12-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Требования к форме представления расчетов на прочность, выполняемых на ЭВМ"
ГОСТ 34283-2017 "Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность при ветровых, сейсмических и других внешних нагрузках"
разделы 3 и 4 ГОСТ 34347-2017 "Сосуды и аппараты стальные сварные. Общие технические условия"
разделы 6 – 8 ГОСТ Р ИСО 15547-1-2009 "Нефтяная и газовая промышленность. Пластинчатые теплообменники. Технические требования"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р 50458-92 "Устройства для налива нефти и нефтепродуктов в железнодорожные цистерны. Общие технические требования
и методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ Р 51126-98 "Фильтры жидкостные вакуумные и гравитационные. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ Р 51127-98 "Фильтры жидкостные периодического действия, работающие под давлением. Требования безопасности и методы испытаний"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р 51364-99 (ИСО 6758-80) "Аппараты воздушного охлаждения. Общие технические условия"
разделы 5 – 7 ГОСТ Р 53682-2009 (ИСО 13705:2006) "Установки нагревательные для нефтеперерабатывающих заводов. Общие технические требования"
ГОСТ Р 53681-2009 "Нефтяная и газовая промышленность. Детали факельных устройств для общих работ на нефтеперерабатывающих предприятиях. Общие технические требования"
ГОСТ Р 54110-2010 "Водородные генераторы на основе технологий переработки топлива. Часть 1. Безопасность"
ГОСТ Р 54114-2010 "Передвижные устройства и системы для хранения водорода на основе гидридов металлов"

МЕМСТ 34233.6-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Аз циклді жүктемелер кезінде беріктікке жасалатын есептеме"
548
МЕМСТ 34233.7-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Жылу алмасу аппараттары"
549
МЕМСТ 34233.8-2017 Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Қапты ыдыстар мен аппараттар"
550
МЕМСТ 34233.9-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Колонна типтес аппараттар"
551
МЕМСТ 34233.10-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Күкіртсутекті ортамен жұмыс істейтін ыдыстар мен аппараттар"
552
МЕМСТ 34233.11-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. Дәнекерленген қосылыстар жиектерінің жылжуын, ернеулердің бұрыштылығын және дөңгелектенбеуін ескере отырып, ернеулер мен түптердің беріктігіне есептеу әдісі"
553
МЕМСТ 34233.12-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары және әдістері. ЭЕМ-де орындалатын беріктікке есептеулерді ұсыну нысанына қойылатын талаптар"
554
МЕМСТ 34283-2017 "Ыдыстар мен аппараттар. Жел, сейсмикалық және басқа да сыртқы жүктемелер кезінде беріктігін есептеу нормалары және әдістері"
555
3 және 4-бөлімдер МЕМСТ 34347-2017 "Дәнекерленген болат ыдыстар мен аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
556
6 – 8-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 15547-1-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Пластиналы жылу алмастырғыштар. Техникалық талаптар"
557
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р 50458-92 "Мұнай және мұнай өнімдерін теміржол цистерналарына құюға арналған құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
558
3-бөлім МЕМСТ Р 51126-98 "Вакуумдық және гравитациялық сұйықтық сүзгілері. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
559
3-бөлім МЕМСТ Р 51127-98 "Қысыммен жұмыс істейтін мерзімді әрекет етуші сұйықтықты сүзгілер. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
560
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р 51364-99 (ИСО 6758-80) "Ауамен салқындатылатын аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
561
5 – 7-бөлімдер МЕМСТ Р 53682-2009 (ИСО 13705:2006) "Мұнай өңдеу зауыттарына арналған жылыту қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар"
562
МЕМСТ Р 53681-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Мұнай өңдеу кәсіпорындарындағы жалпы жұмыстарға арналған алау құрылғыларының бөлшектері. Жалпы техникалық талаптар"
563
МЕМСТ Р 54110-2010 "Отынды қайта өңдеу технологиясы негізіндегі сутекті генераторлар. 1-бөлік. Қауіпсіздігі"
564
МЕМСТ Р 54114-2010 "Металл гидридтері негізінде сутегін сақтауға арналған жылжымалы құрылғылар мен жүйелер"
565

разделы 4 – 7 ГОСТ Р 54803-2011 "Сосуды стальные сварные высокого давления. Общие технические требования"
ГОСТ Р 55226-2012 "Водород газообразный. Заправочные станции"
раздел 7 ГОСТ Р 55601-2013 "Аппараты теплообменные и аппараты воздушного охлаждения. Крепление труб в трубных решетках. Общие технические требования"
24. Оборудование для переработки полимерных материалов
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4 и 5 ГОСТ 12.2.045-94 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование для производства резинотехнических изделий. Требования безопасности"
разделы 2 и 3 ГОСТ 11996-79 "Резиносмесители периодического действия. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 14106-80 "Автоклавы вулканизационные. Общие технические условия"
разделы 2 и 3 ГОСТ 14333-79 "Вальцы резинообрабатывающие. Общие технические условия"
разделы 2 и 3 ГОСТ 15940-84 "Станки для сборки покрышек. Общие технические условия"
25. Оборудование насосное (насосы, агрегаты и установки насосные)
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 16330-2017 "Насосы возвратно-поступательные и агрегаты на их основе. Технические требования"
ГОСТ ISO 17769-2-2015 "Насосы жидкостные и установки. Основные термины, определения, количественные величины, буквенные обозначения и единицы измерения. Часть 2. Насосные системы"
ГОСТ EN 809-2017 "Насосы и агрегаты насосные для перекачивания жидкостей. Общие требования безопасности"
ГОСТ EN 13951-2012 "Оборудование продовольственное и сельскохозяйственное. Насосы для подачи жидких продуктов. Требования безопасности и правила конструирования"
ГОСТ IEC 60335-2-41-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-41. Частные требования к насосам"
раздел 2 ГОСТ 3347-91 "Насосы центробежные для жидких молочных продуктов. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 13823-93 "Гидроприводы объемные. Насосы объемные и гидромоторы. Общие технические требования"
разделы 3 и 5 ГОСТ 22247-96 (ИСО 2858–75) "Насосы центробежные консольные для воды. Основные параметры и размеры. Требования безопасности. Методы контроля"
раздел 5 ГОСТ 30576-98 "Вибрация. Насосы центробежные питательные тепловых электростанций. Нормы вибрации и общие требования к проведению измерений"
ГОСТ 30645-99 "Энергосбережение. Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии. Тепловые насосы "Воздух-вода" для коммунально-бытового теплоснабжения. Общие технические требования и методы испытаний"

4 – 7-бөлімдер МЕМСТ Р 54803-2011 "Жоғары қысымды дәнекерленген болат ыдыстар. Жалпы техникалық талаптар"
566
МЕМСТ Р 55226-2012 "Газ тәрізді сутегі. Жанармай құю станциялары"
567
7-бөлім МЕМСТ Р 55601-2013 "Жылу алмастырғыш аппараттар және ауамен салқындатылатын аппараттар. Құбырларды құбыр торларында бекіту. Жалпы техникалық талаптар"
24. Полимерлік материалдарды өңдеуге арналған жабдық
568
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 12.2.045-94 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резеңке техникалық бұйымдарды өндіруге арналған жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
569
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ 11996-79 "Мерзімді әсер ететін резеңке араластырғыштар. Жалпы техникалық шарттар"
570
3-бөлім МЕМСТ 14106-80 "Вулканизациялық автоклавтар. Жалпы техникалық шарттар"
571
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ 14333-79 "Резеңке өңдейтін біліктер. Жалпы техникалық шарттар"
572
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ 15940-84 "Дөңгелектерді құрастыруға арналған станоктар. Жалпы техникалық шарттар"
25. Сорғы жабдығы (сорғылар, агрегаттар және сорғы қондырғылары)
573
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 16330-2017 "Қайтарымды-үдемелі сорғылар және олардың негізіндегі агрегаттар. Техникалық талаптар"
574
МЕМСТ ISO 17769-2-2015 "Сұйықтықты сорғылар және қондырғылар. Негізгі терминдер, анықтамалар, сандық шамалар, әріптік белгілемелер және өлшем бірліктері.
2-бөлік. Сорғы жүйелері"
575
МЕМСТ EN 809-2017 "Сұйықтықтарды айдауға арналған сорғылар мен сорғы агрегаттары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
576
МЕМСТ EN 13951-2012 "Азық-түлік және ауыл шаруашылығы жабдығы. Сұйық өнімдерді беруге арналған сорғылар. Қауіпсіздік талаптары және конструкциялау қағидалары"
577
МЕМСТ IEC 60335-2-41-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 2-41-бөлік. Сорғыларға қойылатын жеке талаптар"
578
2-бөлім МЕМСТ 3347-91 "Сұйық сүт өнімдеріне арналған орталықтан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық шарттар"
579
3-бөлім МЕМСТ 13823-93 "Көлемді гидрожетектер. Көлемді сорғылар және гидромоторлар. Жалпы техникалық талаптар"
580
3 және 5-бөлімдер МЕМСТ 22247-96 (ИСО 2858–75) "Суға арналған орталықтан тепкіш консольді сорғылар. Негізгі параметрлер мен өлшемдер. Қауіпсіздік талаптары. Бақылау әдістері"
581
5-бөлім МЕМСТ 30576-98 "Вибрация. Жылу электр станцияларының қоректік орталықтан тепкіш сорғылары. Вибрация нормалары және өлшеу жүргізуге қойылатын жалпы талаптар"
582
МЕМСТ 30645-99 "Энергия үнемдеу. Дәстүрлі емес және жаңартылатын энергия көздері. Коммуналдық-тұрмыстық жылумен жабдықтауға арналған "ауа-су" жылу сорғылары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
583

разделы 6 – 8 ГОСТ 31835-2012 "Насосы скважинные штанговые. Общие технические требования"
разделы 5 – 8 ГОСТ 31839-2012 "Насосы и агрегаты насосные для перекачки жидкостей. Общие требования безопасности"
разделы 5 – 8 ГОСТ 31840-2012 "Насосы погружные и агрегаты насосные. Требования безопасности"
ГОСТ 32600-2013 "Насосы. Уплотнительные системы вала для центробежных и роторных насосов. Общие технические требования и методы контроля"
ГОСТ 32601-2013 "Насосы центробежные для нефтяной, нефтехимической и газовой промышленности. Общие технические требования"
ГОСТ 33967-2016 "Насосы центробежные для перекачивания вязких жидкостей. Поправки к рабочим характеристикам"
ГОСТ 34183-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Насосы центробежные нефтяные. Общие технические условия"
ГОСТ 34252-2017 (ISO 15783:2002) "Насосы центробежные герметичные. Технические требования. Класс II"
разделы 3 и 4 СТБ 1831-2008 "Насосы шестеренные объемного гидропривода. Технические условия"
разделы 5 и 6 ГОСТ Р 53675-2009 "Насосы нефтяные для магистральных трубопроводов. Общие требования"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р 54804-2011 (ИСО 9908:1993) "Насосы центробежные. Технические требования. Класс III"
разделы 4, 5 и 7 ОСТ Р 54805-2011 (ИСО 5199:2002) "Насосы центробежные. Технические требования. Класс II"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р 54806-2011 (ИСО 9905:1994) "Насосы центробежные. Технические требования. Класс I"
26. Оборудование криогенное, компрессорное, холодильное, автогенное, газоочистное
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 11650-2017 "Оборудование для рекуперации и/или повторного использования хладагента. Эксплуатационные характеристики"
ГОСТ EN 13136-2017 "Системы холодильные и тепловые насосы. Устройства предохранительные для оборудования, работающего под избыточным давлением, и трубопроводы к ним. Методы расчета"
разделы 2 – 4 ГОСТ 12.2.016-81 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование компрессорное. Общие требования безопасности"
раздел 2 ГОСТ 12.2.016.1-91 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование компрессорное. Определение шумовых характеристик. Общие требования"
ГОСТ 12.2.016.5-91 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование компрессорное. Шумовые характеристики и защита от шума. Построение (изложение, оформление, содержание) технических документов"
разделы 1 – 4 ГОСТ 12.2.052-81 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование, работающее с газообразным кислородом. Общие требования безопасности"

6 – 8-бөлімдер МЕМСТ 31835-2012 "Штангілі ұңғыма сорғылары. Жалпы техникалық талаптар"
584
5 – 8-бөлімдер МЕМСТ 31839-2012 "Сұйықтықтарды айдауға арналған сорғылар мен сорғы агрегаттары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
585
5 – 8-бөлімдер МЕМСТ 31840-2012 "Батырма сорғылар және сорғы агрегаттары. Қауіпсіздік талаптары"
586
МЕМСТ 32600-2013 "Насосы. Орталықтан тепкіш және роторлы сорғыларға арналған біліктің тығыздағыш жүйелері. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері"
587
МЕМСТ 32601-2013 "Мұнай, мұнай-химия және газ өнеркәсібіне арналған орталықтан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық талаптар"
588
МЕМСТ 33967-2016 "Тұтқыр сұйықтықтарды айдауға арналған орталықтан тепкіш сорғылар. Жұмыс сипаттамаларына түзетулер"
589
МЕМСТ 34183-2017 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистральдық құбыржол көлігі. Орталықтан тепкіш мұнай сорғылары. Жалпы техникалық шарттар"
590
МЕМСТ 34252-2017 (ISO 15783:2002) "Орталықтан тепкіш герметикалық сорғылар. Техникалық талаптар. Класс II"
591
3 және 4-бөлімдер СТБ 1831-2008 "Көлемді гидрожетектің тісті сорғылары. Техникалық шарттар"
592
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ Р 53675-2009 "Магистральдық құбыржолдарға арналған мұнай сорғылары. Жалпы талаптар"
593
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р 54804-2011 (ИСО 9908:1993) "Орталықтан тепкіш сорғылар. Техникалық талаптар. Класс III"
594
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ Р 54805-2011 (ИСО 5199:2002) "Орталықтан тепкіш сорғылар. Техникалық талаптар. Класс II"
595
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р 54806-2011 (ИСО 9905:1994) "Орталықтан тепкіш сорғылар. Техникалық талаптар. Класс I"
26. Криогендік, компрессорлық, тоңазытқыш, автогендік, газ тазарту жабдығы
596
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 11650-2017 "Хладагентті рекуперациялауға және/немесе қайта пайдалануға арналған жабдық. Пайдалану сипаттамалары"
597
МЕМСТ EN 13136-2017 "Тоңазытқыш жүйелері және жылу сорғылары. Артық қысыммен жұмыс істейтін жабдыққа арналған сақтандырғыш құрылғылар және оларға құбырлар. Есептеу әдістері"
598
2 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.016-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Компрессорлық жабдық. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
599
2-бөлім МЕМСТ 12.2.016.1-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Компрессорлық жабдық. Шу сипаттамаларын анықтау. Жалпы талаптар"
600
МЕМСТ 12.2.016.5-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Компрессорлық жабдық. Шу сипаттамалары және шудан қорғау. Техникалық құжаттардың құрылысы (баяндалуы, ресімделуі, мазмұны)"
601
1 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.052-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газ тәріздес оттегімен жұмыс істейтін жабдық. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
602

разделы 2 – 7 ГОСТ 12.2.110-95 "Компрессоры воздушные поршневые стационарные общего назначения. Нормы и методы определения шумовых характеристик"
ГОСТ 12.2.133-94 "Система стандартов безопасности труда. Компрессоры и насосы вакуумные жидкостно-кольцевые. Требования безопасности"
разделы 3 – 5 ГОСТ 12.2.233-2012 (ISO 5149:1993) "Система стандартов безопасности труда. Системы холодильные холодопроизводительностью свыше 3,0 кВт. Требования безопасности"
разделы 2 и 3 ГОСТ 18517-84 "Компрессоры гаражные. Общие технические условия"
ГОСТ 27407-87 "Компрессоры поршневые оппозитные. Допустимые уровни шумовых характеристик и методы их измерений"
ГОСТ 30176-95 "Станции компрессорные передвижные общего назначения. Общие технические требования"
разделы 4 и 5 ГОСТ 30829-2002 "Генераторы ацетиленовые передвижные. Общие технические условия"
ГОСТ 30938-2002 "Компрессорное оборудование. Определение вибрационных характеристик малых и средних поршневых компрессоров и нормы вибрации"
раздел 6 ГОСТ 31824-2012 "Туманоуловители волокнистые. Типы и основные параметры. Требования безопасности. Методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ 31826-2012 "Оборудование газоочистное и пылеулавливающее. Фильтры рукавные. Пылеуловители мокрые. Требования безопасности. Методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ 31830-2012 "Электрофильтры. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ 31831-2012 "Пылеуловители центробежные. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ 31834-2012 "Газоочистители адсорбционные. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ 31837-2012 "Газоочистители абсорбционные. Требования безопасности и методы испытаний"
ГОСТ 31843-2013 (ISO 13707:2000) "Нефтяная и газовая промышленность. Компрессоры поршневые. Общие технические требования"
ГОСТ 32974.1-2016 (ISO 21360-1:2012) "Вакуумная технология. Стандартные методы измерения характеристик вакуумных насосов. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ 34070-2017 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Мобильная компрессорная станция. Технические требования"
ГОСТ 34294-2017 "Арматура трубопроводная криогенная. Общие технические условия"
разделы 5 и 6 ГОСТ Р 51360-99 (ИСО 917-89) "Компрессоры холодильные. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 5 ГОСТ Р 52615-2006 (ЕН 1012-2:1996) "Компрессоры и вакуумные насосы. Требования безопасности. Часть 2. Вакуумные насосы"
раздел 7 ГОСТ Р 54107-2010 (ИСО 1607-2:1989) "Оборудование вакуумное. Насосы вакуумные объемного действия. Измерение рабочих характеристик. Часть 2. Измерение предельного остаточного давления"

2 – 7-бөлімдер МЕМСТ 12.2.110-95 "Жалпы мақсаттағы стационарлық поршеньді ауа компрессорлары. Шу сипаттамаларын анықтау нормалары және әдістері"
603
МЕМСТ 12.2.133-94 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйықтықты-сақиналы вакуумдық компрессорлар мен сорғылар. Қауіпсіздік талаптары"
604
3 – 5-бөлімдер МЕМСТ 12.2.233-2012 (ISO 5149:1993) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Суық шығаруы 3,0 кВт жоғары тоңазытқыш жүйелер. Қауіпсіздік талаптары"
605
2 және 3-бөлімдер МЕМСТ 18517-84 "Гараж компрессорлары. Жалпы техникалық шарттар"
606
МЕМСТ 27407-87 "Поршеньді оппозициялық компрессорлар. Шу сипаттамаларының рұқсат етілген деңгейлері және оларды өлшеу әдістері"
607
МЕМСТ 30176-95 "Компрессорлық жылжымалы жалпы мақсаттағы станциялар. Жалпы техникалық талаптар"
608
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 30829-2002 "Жылжымалы ацетилен генераторлары. Жалпы техникалық шарттар"
609
МЕМСТ 30938-2002 "Компрессорлық жабдық. Шағын және орта поршеньді компрессорлар вибрация сипаттамаларын және вибрация нормаларын анықтау"
610
6-бөлім МЕМСТ 31824-2012 "Талшықты тұмандықтар. Түрлері мен негізгі параметрлері. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
611
4-бөлім МЕМСТ 31826-2012 "Газдан тазартатын және шаң ұстайтын жабдық. Қолғапты сүзгілер. Дымқыл шаң ұстағыштар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
612
4-бөлім МЕМСТ 31830-2012 "Электр сүзгілер. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
613
4-бөлім МЕМСТ 31831-2012 "Орталықтан шаң ұстағыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
614
4-бөлім МЕМСТ 31834-2012 "Адсорбциялық газ тазартқыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
615
4-бөлім МЕМСТ 31837-2012 "Абсорбциялық газ тазартқыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
616
МЕМСТ 31843-2013 (ISO 13707:2000) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Поршеньді компрессорлар. Жалпы техникалық талаптар"
617
МЕМСТ 32974.1-2016 (ISO 21360-1:2012) "Вакуумдық технология. Вакуумдық сорғылардың сипаттамаларын өлшеудің стандартты әдістері. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
618
МЕМСТ 34070-2017 "Газбен қамту жүйесі. Газды магистральдық құбыр арқылы тасымалдау. Мобильді компрессорлық станция. Техникалық талаптар"
619
МЕМСТ 34294-2017 "Криогенді құбыржол арматурасы. Жалпы техникалық шарттар"
620
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ Р 51360-99 (ИСО 917-89) "Тоңазытқыш компрессорлар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
621
5-бөлім МЕМСТ Р 52615-2006 (ЕН 1012-2:1996) "Компрессорлар мен вакуумдық сорғылар. Қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Вакуумдық сорғылар"
622
7-бөлім МЕМСТ Р 54107-2010 (ИСО 1607-2:1989) "Вакуумдық жабдық. Көлемді әрекет ететін вакуумдық сорғылар. Жұмыс сипаттамаларын өлшеу. 2-бөлік. Шекті қалдық қысымды өлшеу"
623

раздел 8 ГОСТ Р 54108-2010 (ИСО 1608-2:1989) "Оборудование вакуумное. Насосы вакуумные пароструйные. Измерение рабочих характеристик. Часть 2. Измерение предельного остаточного и наибольшего выпускного давлений"
разделы 4 – 11, 13 – 16 ГОСТ Р 54802-2011 (ИСО 13631:2002) "Нефтяная и газовая промышленность. Компрессоры поршневые газовые агрегатированные. Технические требования"
27. Оборудование для газопламенной обработки металлов и металлизации изделий
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 1 – 9 ГОСТ 12.2.008-75 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование и аппаратура для газопламенной обработки металлов и термического напыления покрытий. Требования безопасности"
разделы 1 – 4 ГОСТ 12.2.052-81 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование, работающее с газообразным кислородом. Общие требования безопасности"
раздел 3 ГОСТ 1077-79 "Горелки однопламенные универсальные для ацетилено-кислородной сварки, пайки и подогрева. Типы, основные параметры и размеры и общие технические требования"
раздел 3 ГОСТ 5191-79 "Резаки инжекторные для ручной кислородной резки. Типы, основные параметры и общие технические требования"
раздел 5 ГОСТ 13861-89 (ИСО 2503-83) "Редукторы для газопламенной обработки. Общие технические условия"
раздел 5 ГОСТ 30829-2002 "Генераторы ацетиленовые передвижные. Общие технические условия"
раздел 4 ГОСТ 31596-2012 (ISO 9090:1989) "Герметичность оборудования и аппаратуры для газовой сварки, резки и аналогичных процессов. Допустимые скорости внешней утечки газа и метод их измерения"
раздел 6 ГОСТ Р 50402-2011 (ИСО 5175:1987) "Оборудование для газовой сварки, резки и родственных процессов. Устройства предохранительные для горючих газов и кислорода или сжатого воздуха. Технические требования и испытания"
разделы 5 и 6 ГОСТ Р 54791-2011 "Оборудование для газовой сварки, резки и родственных процессов. Редукторы и расходомеры для газопроводов и газовых баллонов с давлением газа до 300 бар (30 МПа)"
28. Оборудование газоочистное и пылеулавливающее
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 5 ГОСТ 31826-2012 "Оборудование газоочистное и пылеулавливающее. Фильтры рукавные. Пылеуловители мокрые. Требования безопасности. Методы испытаний"
раздел 5 ГОСТ 31831-2012 "Пылеуловители центробежные. Требования безопасности и методы испытаний"
разделы 5 и 6 ГОСТ 33007-2014 "Оборудование газоочистное и пылеулавливающее. Методы определения запыленности газовых потоков. Общие технические требования и методы испытаний"

8-бөлім МЕМСТ Р 54108-2010 (ИСО 1608-2:1989) "Вакуумдық жабдық. Бу ағынды вакуумдық сорғылар. Жұмыс сипаттамаларын өлшеу. 2-бөлік. Шекті қалдық және ең үлкен шығару қысымын өлшеу"
624
4 – 11, 13 – 16-бөлімдер МЕМСТ Р 54802-2011 (ИСО 13631:2002) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Агрегатталған газды поршеньді компрессорлар. Техникалық талаптар"
27. Металдарды газды-алаумен өңдеуге және бұйымдарды металдандыруға арналған жабдық
625
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
1 – 9-бөлімдер МЕМСТ 12.2.008-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Металдарды газ жалынымен өңдеуге және жабындарды термиялық тозаңдатуға арналған жабдық пен аппаратура. Қауіпсіздік талаптары"
626
1 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.052-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газ тәріздес оттегімен жұмыс істейтін жабдық. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
627
3-бөлім МЕМСТ 1077-79 "Ацетилен-оттекті дәнекерлеуге, жалғауға және жылытуға арналған әмбебап бір жалынды шілтерлер. Типтері, негізгі параметрлері және мөлшерлері және жалпы техникалық талаптар"
628
3-бөлім МЕМСТ 5191-79 "Қолмен оттекті кесуге арналған инжекторлы кескіштер. Типтері, негізгі параметрлері және жалпы техникалық талаптар"
629
5-бөлім МЕМСТ 13861-89 (ИСО 2503-83) "Газды-алаулы өңдеуге арналған редукторлар. Жалпы техникалық шарттар"
630
5-бөлім МЕМСТ 30829-2002 "Жылжымалы ацетилен генераторлары. Жалпы техникалық шарттар"
631
4-бөлім МЕМСТ 31596-2012 (ISO 9090:1989) "Газбен дәнекерлеуге, кесуге және ұқсас процестерге арналған жабдықтар мен аппаратуралардың герметикалығы. Газдың сыртқа ағуының рұқсат етілген жылдамдығы және оларды өлшеу әдісі"
632
6-бөлім МЕМСТ Р 50402-2011 (ИСО 5175:1987) "Газбен дәнекерлеуге, кесуге және ұқсас процестерге арналған жабдық. Жанғыш газдар мен оттегіге немесе сығылған ауаға арналған сақтандыру құрылғылары. Техникалық талаптар мен сынақтар"
633
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ Р 54791-2011 "Газбен дәнекерлеуге, кесуге және ұқсас процестерге арналған жабдық. Газ қысымы 300 барға дейінгі газ құбырлары мен газ баллондарына арналған редукторлар және шығын өлшегіштер (30 МПа)"
28. Газдан тазартатын және шаң ұстайтын жабдық
634
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
5-бөлім МЕМСТ 31826-2012 "Газдан тазартатын және шаң ұстайтын жабдық. Қолғапты сүзгілер. Дымқыл шаң ұстағыштар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
635
5-бөлім МЕМСТ 31831-2012 "Орталықтан шаң ұстағыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
636
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 33007-2014 "Газдан тазартатын және шаң ұстайтын жабдық. Газ ағындарының шаңын анықтау әдістері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"

29. Оборудование целлюлозно-бумажное
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 25166-82 "Машины для целлюлозно-бумажной промышленности. Требования безопасности"
ГОСТ 26563-85 "Вибрация. Технологическое оборудование целлюлозно-бумажного производства. Методы и средства защиты"
ГОСТ 31827-2012 "Сепараторы жидкостные центробежные. Требования безопасности. Методы испытаний"
ГОСТ 31829-2012 "Оборудование озонаторное. Требования безопасности"
30. Оборудование нефтепромысловое, буровое геолого-разведочное
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 10417-2014 "Нефтяная и газовая промышленность. Системы скважинных предохранительных клапанов. Проектирование, установка, эксплуатация и восстановление"
ГОСТ ISO 10423-2012 "Нефтяная и газовая промышленность. Буровое и эксплуатационное оборудование. Устьевое оборудование и фонтанная арматура"
ГОСТ ISO 10432-2014 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование скважинное. Скважинный предохранительный клапан с оснасткой. Общие технические требования"
ГОСТ ISO 13680-2016 "Трубы бесшовные обсадные, насосно-компрессорные и трубные заготовки для муфт из коррозионно-стойких высоколегированных сталей и сплавов для нефтяной и газовой промышленности. Технические условия"
ГОСТ ISO 14310-2014 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование скважинное. Пакеры и мостовые пробки. Общие технические требования"
ГОСТ ISO 16070-2015 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование скважинное. Оправки установочные и посадочные ниппели. Общие технические требования"
ГОСТ ISO 17078-1-2014 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Часть 1. Оправки для съемного клапана. Общие технические требования"
ГОСТ ISO 17078-2-2014 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Часть 2. Устройства для регулирования дебита в оправках для съемного клапана. Общие технические требования"
ГОСТ ISO 17078-4-2015 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Часть 4. Рекомендации по применению оправок для съемного клапана и оборудования, связанного с ними. Общие технические требования"
разделы 1 – 3 ГОСТ 12.2.041-79 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование буровое. Требования безопасности"
раздел 2 ГОСТ 12.2.044-80 "Система стандартов безопасности труда. Машины и оборудование для транспортирования нефти. Требования безопасности"
разделы 1 – 3 ГОСТ 12.2.088-83 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование наземное для освоения и ремонта скважин. Общие требования безопасности"
ГОСТ 12.2.088-2017 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование наземное для освоения и ремонта скважин. Общие требования безопасности"

29. Целлюлоза-қағаз жабдығы
637
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 25166-82 "Целлюлоза-қағаз өнеркәсібіне арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
638
МЕМСТ 26563-85 "Вибрация. Целлюлоза-қағаз өндірісінің технологиялық жабдықтары. Әдістері және қорғау құралдары"
639
МЕМСТ 31827-2012 "Орталықтан тепкіш сұйықтықты сепараторлар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
640
МЕМСТ 31829-2012 "Озонатор жабдығы. Қауіпсіздік талаптары"
30. Мұнай кәсіпшілігі, бұрғылау геологиялық-барлау жабдығы
641
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 10417-2014 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Ұңғымалық сақтандырғыш клапандар жүйесі. Жобалау, орнату, пайдалану және қалпына келтіру"
642
МЕМСТ ISO 10423-2012 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. Сағалық жабдық және фонтандық арматура"
643
МЕМСТ ISO 10432-2014 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Құрал-жабдықтар ұңғымалық. Жабдықтары бар ұңғыманың қауіпсіздік клапаны. Жалпы техникалық талаптар"
644
МЕМСТ ISO 13680-2016 "Мұнай және газ өнеркәсібіне арналған коррозияға төзімді жоғары қоспаланған болаттар мен қорытпалардан жасалған муфталарға арналған жіксіз Шеген, сорғы-компрессорлық құбырлар және құбыр әзірлемелер. Техникалық шарттар"
645
МЕМСТ ISO 14310-2014 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Ұңғымалық жабдық. Пакерлер және көпірлі тығындар. Жалпы техникалық талаптар"
646
МЕМСТ ISO 16070-2015 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Ұңғымалық жабдық. Орнату жиектері және қондыру ниппельдері. Жалпы техникалық талаптар"
647
МЕМСТ ISO 17078-1-2014 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. 1-бөлік. Алынбалы клапанға арналған жиектер. Жалпы техникалық талаптар"
648
МЕМСТ ISO 17078-2-2014 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. 2-бөлік. Алмалы-салмалы клапанға арналған жиектердегі дебитті реттеуге арналған құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар"
649
МЕМСТ ISO 17078-4-2015 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. 4-бөлік. Алмалы-салмалы клапанға арналған жиектерді және олармен байланысты жабдықты қолдану жөніндегі ұсынымдар. Жалпы техникалық талаптар"
650
1 – 3-бөлімдер МЕМСТ 12.2.041-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бұрғылау жабдығы. Қауіпсіздік талаптары"
651
2-бөлім МЕМСТ 12.2.044-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Мұнай тасымалдауға арналған машиналар мен жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары"
652
1 – 3-бөлімдер МЕМСТ 12.2.088-83 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ұңғымаларды игеруге және жөндеуге арналған жерүсті жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
653
МЕМСТ 12.2.088-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ұңғымаларды игеруге және жөндеуге арналған жерүсті жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
654

разделы 1 – 3 ГОСТ 12.2.108-85 "Система стандартов безопасности труда. Установки для бурения геологоразведочных и гидрогеологических скважин. Требования безопасности"
раздел 4 ГОСТ 12.2.115-2002 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование противовыбросовое. Требования безопасности"
разделы 1 – 3 ГОСТ 12.2.125-91 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование тросовое наземное. Требования безопасности"
разделы 3 – 5 ГОСТ 12.2.132-93 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование нефтепромысловое добычное устьевое. Общие требования безопасности"
раздел 4 ГОСТ 12.2.136-98 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование штангонасосное наземное. Требования безопасности"
раздел 4 ГОСТ 12.2.228-2004 "Система стандартов безопасности труда. Инструменты и приспособления спуско-подъемные для ремонта скважин. Требования безопасности"
разделы 4 – 6 ГОСТ 12.2.232-2012 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование буровое наземное. Требования безопасности"
раздел 2 ГОСТ 631-75 "Трубы бурильные с высаженными концами и муфты к ним. Технические условия"
раздел 2 ГОСТ 632-80 "Трубы обсадные и муфты к ним. Технические условия"
раздел 2 ГОСТ 633-80 "Трубы насосно-компрессорные и муфты к ним. Технические условия"
раздел 2 ГОСТ 5286-75 "Замки для бурильных труб"
разделы 6 и 7 ГОСТ 7360-2015 "Переводники для бурильных колонн. Технические условия"
раздел 3 ГОСТ 13846-2003 "Арматура фонтанная и нагнетательная. Типовые схемы, основные параметры и технические требования к конструкции"
разделы 5 – 7 ГОСТ 15880-96 "Электробуры. Общие технические условия"
раздел 4 ГОСТ 20692-2003 "Долота шарошечные. Технические условия"
ГОСТ 23979-2018 "Переводники для обсадных и насосно-компрессорных колонн. Технические условия"
ГОСТ 26698.1-93 "Станки для бурения взрывных скважин на открытых горных работах. Общие технические условия"
разделы 4 и 5 ГОСТ 26698.2-93 "Станки буровые подземные. Общие технические условия"
раздел 4 ГОСТ 27834-95 "Замки приварные для бурильных труб. Технические условия"
ГОСТ 28487-2018 "Соединения резьбовые упорные с замковой резьбой элементов бурильных колонн. Общие технические требования"
ГОСТ 30315-95 "Электробуры и комплектующие изделия. Требования безопасности"
раздел 4 ГОСТ 30767-2002 "Оборудование для газлифтной эксплуатации скважин. Требования безопасности и методы испытаний"

1 – 3-бөлімдер МЕМСТ 12.2.108-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Геологиялық барлау және гидрогеологиялық ұңғымаларды бұрғылауға арналған қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары"
655
4-бөлім МЕМСТ 12.2.115-2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шығарындыға қарсы жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
656
1 – 3-бөлімдер МЕМСТ 12.2.125-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жерүсті тростық жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
657
3 – 5-бөлімдер МЕМСТ 12.2.132-93 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Мұнай кәсіпшілігінің сағалық өндіру жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
658
4-бөлім МЕМСТ 12.2.136-98 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жерүсті штангалық-сорғылық жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
659
4-бөлім МЕМСТ 12.2.228-2004 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ұңғымаларды жөндеуге құралдар мен түсіру-көтеру құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары"
660
4 – 6-бөлімдер МЕМСТ 12.2.232-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жерүсті бұрғылау жабдығы. Қауіпсіздік талаптары"
661
2-бөлім МЕМСТ 631-75 "Ұштары қондырылған бұрғылау құбырлары және оларға муфталар. Техникалық шарттар"
662
2-бөлім МЕМСТ 632-80 "Қаптағыш құбырлар және оларға муфталар. Техникалық шарттар"
663
2-бөлім МЕМСТ 633-80 "Сорғы-компрессорлық құбырлар және оларға муфталар. Техникалық шарттар"
664
2-бөлім МЕМСТ 5286-75 "Бұрғылау құбырларына арналған құлыптар"
665
6 және 7-бөлімдер МЕМСТ 7360-2015 "Бұрғылау бағандарына арналған бұрғыштар. Техникалық шарттар"
666
3-бөлім МЕМСТ 13846-2003 "Фонтандық және айдағыш арматура. Үлгілік схемалары, негізгі параметрлері және конструкциясына қойылатын техникалық талаптар"
667
5 – 7-бөлімдер МЕМСТ 15880-96 "Электр бұрғылар. Жалпы техникалық шарттар"
668
4-бөлім МЕМСТ 20692-2003 "Тісті домалақ долотолар. Техникалық шарттар"
669
МЕМСТ 23979-2018 "Шегендеу және сорғы-компрессорлық колонналарға арналған аударғыштар. Техникалық шарттар"
670
МЕМСТ 26698.1-93 "Ашық тау-кен жұмыстарында жарғыш ұңғымаларды бұрғылауға арналған станоктар. Жалпы техникалық шарттар"
671
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 26698.2-93 "Жерасты бұрғылау станоктары. Жалпы техникалық шарттар"
672
4-бөлім МЕМСТ 27834-95 "Бұрғылау құбырларына арналған дәнекерленген құлыптар. Техникалық шарттар"
673
МЕМСТ 28487-2018 "Бұрғылау бағаналары элементтерінің құлыптық бұрандасы бар бұрандалы тіреуіш қосылыстар. Жалпы техникалық талаптар"
674
МЕМСТ 30315-95 "Электр бұрғылар және жинақтаушы бұйымдар. Қауіпсіздік талаптары"
675
4-бөлім МЕМСТ 30767-2002 "Ұңғымаларды газлифтілік пайдалануға арналған жабдық. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
676

разделы 4 – 6 ГОСТ 30776-2002 "Установки насосные передвижные нефтегазопромысловые. Общие технические условия"
ГОСТ 30894-2003 "Оборудование устьевое добычное. Общие технические требования"
ГОСТ 31446-2017 (ISO 11960:2014) "Трубы стальные обсадные и насосно-компрессорные для нефтяной и газовой промышленности. Общие технические условия"
разделы 6 – 8 ГОСТ 31835-2012 "Насосы скважинные штанговые. Общие технические требования"
ГОСТ 31841-2012 (ISO 14693:2003) "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование для подземного ремонта скважин. Общие технические требования"
разделы 6 и 7 ГОСТ 31844-2012 (ISO 13535:2000) "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Оборудование подъемное. Общие технические требования"
ГОСТ 32503-2013 (ISO 28781:2010) "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Клапаны предохранительные скважинные и сопутствующее оборудование. Общие технические требования"
ГОСТ 33005-2014 (ISO 13625:2002) "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Соединения морских буровых райзеров. Общие технические требования"
ГОСТ 33006.2-2014 (ISO 10407-2:2008) "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование для роторного бурения. Часть 2. Контроль и классификация применяемых элементов бурового инструмента"
ГОСТ 33758-2016 "Трубы обсадные и насосно-компрессорные и муфты к ним. Основные параметры и контроль резьбовых соединений. Общие технические требования"
ГОСТ 34004-2016 "Трубы стальные обсадные, насосно-компрессорные, бурильные и трубы для трубопроводов. Дефекты поверхности резьбовых соединений. Термины и определения"
ГОСТ 34057-2017 "Соединения резьбовые обсадных, насосно-компрессорных труб, труб для трубопроводов и резьбовые калибры для них. Общие технические требования"
ГОСТ 34380-2017 (ISO 10405:2000) "Трубы обсадные и насосно-компрессорные для нефтяной и газовой промышленности. Рекомендации по эксплуатации и обслуживанию"
ГОСТ 34438.2-2018 (ISO 10424-2:2007) "Трубы бурильные и другие элементы бурильных колонн в нефтяной и газовой промышленности. Часть 2. Основные параметры и контроль резьбовых упорных соединений. Общие технические требования"
разделы 5 – 9 ГОСТ Р ИСО 13533-2013 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Оборудование со стволовым проходом. Общие технические требования"
раздел 4 ГОСТ Р ИСО 13534-2013 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Контроль, техническое обслуживание, ремонт и восстановление подъемного оборудования. Общие технические требования"

4 – 6-бөлімдер МЕМСТ 30776-2002 "Мұнай-газ кәсіпшілігі жылжымалы сорғы қондырғылары. Жалпы техникалық шарттар"
677
МЕМСТ 30894-2003 "Сағалық өндіру жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
678
МЕМСТ 31446-2017 (ISO 11960:2014) "Мұнай және газ өнеркәсібіне арналған шегенделген және сорғы-компрессорлық болат құбырлар. Жалпы техникалық шарттар"
679
6 – 8-бөлімдер МЕМСТ 31835-2012 "Штангілі ұңғыма сорғылары. Жалпы техникалық талаптар"
680
МЕМСТ 31841-2012 (ISO 14693:2003) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Ұңғымаларды жерасты жөндеуге арналған жабдық. Жалпы техникалық талаптар"
681
6 және 7-бөлімдер МЕМСТ 31844-2012 (ISO 13535:2000) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. Көтергіш жабдық. Жалпы техникалық талаптар"
682
МЕМСТ 32503-2013 (ISO 28781:2010) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. Ұңғымалық сақтандырғыш клапандар және ілеспе жабдық. Жалпы техникалық талаптар"
683
МЕМСТ 33005-2014 (ISO 13625:2002) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. Теңіз бұрғылау райзерлерінің қосылыстары. Жалпы техникалық талаптар"
684
МЕМСТ 33006.2-2014 (ISO 10407-2:2008) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Роторлық бұрғылауға арналған жабдық. 2-бөлік. Бұрғылау аспабының қолданылатын элементтерін бақылау және сыныптау"
685
МЕМСТ 33758-2016 "Шегенделген және сорғы-компрессорлық құбырлар және оларға муфталар. Негізгі параметрлері және бұрандалы қосылыстарды бақылау. Жалпы техникалық талаптар"
686
МЕМСТ 34004-2016 "Шегенделген болат, сорғы-компрессорлық, бұрғылау құбырлары және құбыржолдарға арналған құбырлар. Бұрандалы қосылыстардың беткі ақаулары. Терминдер мен анықтамалар"
687
МЕМСТ 34057-2017 "Шегенделген, сорғы-компрессорлық құбырлардың, құбыржолдарға арналған құбырлардың бұрандалы қосылыстары және оларға арналған бұрандалы калибрлер. Жалпы техникалық талаптар"
688
МЕМСТ 34380-2017 (ISO 10405:2000) "Мұнай және газ өнеркәсібіне арналған Шегенделген және сорғы-компрессорлық құбырлар. Пайдалану және қызмет көрсету бойынша ұсынымдар"
689
МЕМСТ 34438.2-2018 (ISO 10424-2:2007) "Мұнай және газ өнеркәсібіндегі бұрғылау құбырлары және бұрғылау колонналарының басқа да элементтері. 2-бөлік. Бұрандалы тірек қосылыстарының негізгі параметрлері және бақылау. Жалпы техникалық талаптар"
690
5 – 9-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 13533-2013 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. Ұңғы жолы бар жабдық. Жалпы техникалық талаптар"
691
4-бөлім МЕМСТ Р ИСО 13534-2013 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. Көтергіш жабдықты бақылау, техникалық қызмет көрсету, жөндеу және қалпына келтіру. Жалпы техникалық талаптар"
692

разделы 4 и 10 ГОСТ Р ИСО 13626-2013 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Сооружения для бурения и обслуживания скважин. Общие технические требования"
разделы 5, 6 и 8 ГОСТ Р ИСО 13628-2-2013 "Нефтяная и газовая промышленность. Проектирование и эксплуатация систем подводной добычи. Часть 2. Гибкие трубные системы многослойной структуры без связующих слоев для подводного и морского применения"
разделы 2 и 3 ГОСТ Р ИСО 13628-3-2013 "Нефтяная и газовая промышленность. Проектирование и эксплуатация систем подводной добычи. Часть 3. Системы проходных выкидных трубопроводов (TFL)"
ГОСТ Р ИСО 13628-4-2016 "Нефтяная и газовая промышленность. Проектирование и эксплуатация подводных эксплуатационных систем. Часть 4. Подводное устьевое оборудование и фонтанная арматура"
разделы 5 – 8 ГОСТ Р ИСО 17078-3-2013 "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование буровое и эксплуатационное. Часть 3. Устройства для спуска и подъема, инструмент для установки газлифтных клапанов и защелки оправок с боковым карманом. Общие технические требования"
ГОСТ Р ИСО 17776-2012 "Нефтяная и газовая промышленность. Морские добычные установки. Способы и методы идентификации опасностей и оценки риска. Основные положения"
раздел 2 ГОСТ Р 50278-92 "Трубы бурильные с приваренными замками. Технические условия"
раздел 4 ГОСТ Р 51245-99 "Трубы бурильные стальные универсальные. Общие технические условия"
раздел 4 ГОСТ Р 51365-2009 (ИСО 10423:2003) "Нефтяная и газовая промышленность. Оборудование для бурения и добычи. Оборудование устья скважины и фонтанное устьевое оборудование. Общие технические требования"
раздел 4 ГОСТ Р 54382-2011 "Нефтяная и газовая промышленность. Подводные трубопроводные системы. Общие технические требования"
раздел 5 ГОСТ Р 54483-2011 (ИСО 19900:2002) "Нефтяная и газовая промышленность. Платформы морские для нефтегазодобычи. Общие требования"
ГОСТ Р 55736-2013 "Оборудование горно-шахтное. Станки для бурения взрывных скважин на открытых горных работах. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 56830-2015 "Нефтяная и газовая промышленность. Установки скважинных электроприводных лопастных насосов. Общие технические требования"
ГОСТ Р 57430-2017 "Трубы, соединительные части из высокопрочного чугуна с шаровидным графитом и их соединения для промысловых нефтепроводов. Технические условия"
ГОСТ Р 57555-2017 (ИСО 19901-3:2014) "Нефтяная и газовая промышленность. Сооружения нефтегазопромысловые морские. Верхние строения"
разделы 5 – 7 ГОСТ Р 58190-2018 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Боны морские тяжелые для локализации разлива нефти и нефтепродуктов на морских акваториях. Общие технические условия"

4 және 10-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 13626-2013 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. Ұңғымаларды бұрғылауға және оларға қызмет көрсетуге арналған құрылыстар. Жалпы техникалық талаптар"
693
5, 6 және 8-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 13628-2-2013 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Суасты өндіру жүйелерін жобалау және пайдалану. 2-бөлік. Суасты және теңізде қолдануға арналған байланыстырғыш қабаттары жоқ көп қабатты құрылымды икемді құбыр жүйелері"
694
-бөлімдер 2 және 3 МЕМСТ Р ИСО 13628-3-2013 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Суасты өндіру жүйелерін жобалау және пайдалану. 3-бөлік. Өтпелі шығару құбыржолдар жүйелері (TFL)"
695
МЕМСТ Р ИСО 13628-4-2016 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Суасты пайдалану жүйелерін жобалау және пайдалану. 4-бөлік. Суасты сағалық жабдық және фонтандық арматура"
696
5 – 8-бөлімдер МЕМСТ Р ИСО 17078-3-2013 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және пайдалану жабдығы. 3-бөлік. Түсіруге және көтеруге арналған құрылғылар, газлифт клапандарын орнатуға және бүйір қалтасы бар жиектерді ілуге арналған құрал. Жалпы техникалық талаптар"
697
МЕМСТ Р ИСО 17776-2012 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Теңіз өндіру қондырғылары. Қауіптерді анықтау және қауіптерді бағалау тәсілдері мен әдістері. Негізгі ережелер"
698
2-бөлім МЕМСТ Р 50278-92 "Дәнекерленген құлыптары бар бұрғылау құбырлары. Техникалық шарттар"
699
4-бөлім МЕМСТ Р 51245-99 "Әмбебап болат бұрғылау құбырлары. Жалпы техникалық шарттар"
700
4-бөлім МЕМСТ Р 51365-2009 (ИСО 10423:2003) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Бұрғылау және өндіруге арналған жабдықтар. Ұңғыма сағасының жабдығы және фонтандық сағалық жабдық. Жалпы техникалық талаптар"
701
4-бөлім МЕМСТ Р 54382-2011 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Суасты құбыржол жүйелері. Жалпы техникалық талаптар"
702
5-бөлім МЕМСТ Р 54483-2011 (ИСО 19900:2002) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Мұнай-газ өндіруге арналған теңіз платформалары. Жалпы талаптар"
703
МЕМСТ Р 55736-2013 "Тау-кен шахтасының жабдықтары. Ашық тау-кен жұмыстарында жарғыш ұңғымаларды бұрғылауға арналған станоктар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
704
МЕМСТ Р 56830-2015 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Ұңғымалық электр жетекті қалақты сорғыларды орнату. Жалпы техникалық талаптар"
705
МЕМСТ Р 57430-2017 "Шар тәрізді графитпен беріктігі жоғары шойыннан жасалған құбырлар, қосу бөліктері және кәсіпшілік мұнай құбырларына арналған олардың қосылыстары. Техникалық шарттар"
706
МЕМСТ Р 57555-2017 (ИСО 19901-3:2014) "Мұнай және газ өнеркәсібі. Мұнай-газ кәсіпшілігі теңіз құрылыстары. Жоғарғы құрылыстар"
707
5 – 7-бөлімдер МЕМСТ Р 58190-2018 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистральдық құбыржол көлігі. Теңіз айдындарында мұнай мен мұнай өнімдерінің төгілуін оқшаулауға арналған ауыр теңіз бондары. Жалпы техникалық шарттар"

31. Оборудование технологическое и аппаратура для нанесения лакокрасочных покрытий на изделия машиностроения
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 12981-2016 "Установки для нанесения покрытий. Окрасочные кабины для нанесения порошковых покрытий. Требования безопасности"
разделы 2 – 7 ГОСТ 12.3.008-75 "Система стандартов безопасности труда. Производство покрытий металлических и неметаллических неорганических. Общие требования безопасности"
32. Оборудование для жидкого аммиака
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ИСО 4254-2-2002 "Устройства для внесения в почву жидкого аммиака. Требования безопасности"
33. Оборудование для подготовки и очистки питьевой воды
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 26646-90 "Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Общие технические требования и приемка"
раздел 4 ГОСТ 31952-2012 "Устройства водоочистные. Общие требования к эффективности и методы ее определения"
34. Станки металлообрабатывающие
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 5 ГОСТ ISO 28881-2016 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки электроэрозионные"
ГОСТ EN 12348-2016 Станки для кольцевого сверления. Требования безопасности
разделы 4 и 5 ГОСТ EN 12417-2016 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Центры обрабатывающие"
ГОСТ EN 12717-2011 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки сверлильные"
разделы 4 и 9 ГОСТ EN 12840-2011 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки токарные с ручным управлением, оснащенные и неоснащенные автоматизированной системой управления"
разделы 5 и 6 ГОСТ EN 12957-2011 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки электроэрозионные"
применяется до 01.07.2021
разделы 4 и 5 ГОСТ EN 13128-2016 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки фрезерные (включая расточные)"
разделы 5 и 6 ГОСТ EN 13218-2011 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки шлифовальные стационарные"
разделы 4 и 5 ГОСТ EN 13898-2011 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки отрезные для холодной резки металлов"
раздел 6 ГОСТ ЕН 12415-2006 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки токарные с числовым программным управлением и центры обрабатывающие токарные"
разделы 4 и 5 ГОСТ ЕН 12417-2006 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Центры обрабатывающие для механической обработки"
применяется до 01.07.2021
разделы 4 и 5 ГОСТ ЕН 12478-2006 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки крупные токарные с числовым программным управлением и центры обрабатывающие крупные токарные"

31. Машина жасау бұйымдарына лак-бояу жабындарын жағуға арналған технологиялық жабдық және аппаратура
708
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 12981-2016 "Жабуға арналған қондырғылар. Ұнтақ жабындарды жағуға арналған бояу кабиналары. Қауіпсіздік талаптары"
709
2 – 7-бөлімдер МЕМСТ 12.3.008-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Металл және металл емес бейорганикалық жабындар өндірісі. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
32. Сұйық аммиакқа арналған жабдық
710
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ИСО 4254-2-2002 "Топыраққа сұйық аммиак енгізуге арналған құрылғылар. Қауіпсіздік талаптары"
33. Ауызсуды дайындауға және тазартуға арналған жабдық
711
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 26646-90 "Стационарлық дистилляциялық тұщыландыру қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар және қабылдау"
712
4-бөлім МЕМСТ 31952-2012 "Су тазарту құрылғылары. Тиімділікке қойылатын жалпы талаптар және оны анықтау әдістері"
34. Металл өңдеу станоктары
713
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
5-бөлім МЕМСТ ISO 28881-2016 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Электрэрозиялы станоктар"
714
МЕМСТ EN 12348-2016 Айналдырып бұрғылауға арналған станоктар. Қауіпсіздік талаптары
715
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ EN 12417-2016 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Өңдеу орталықтары"
716
МЕМСТ EN 12717-2011 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Бұрғылау станоктары"
717
4 және 9-бөлімдер МЕМСТ EN 12840-2011 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Автоматтандырылған басқару жүйесімен жарақталған және жарақталмаған қолмен басқарылатын токарлық станоктар"
718
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ EN 12957-2011 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Электрэрозиялы станоктар"
01.07.2021 дейін қолданылады
719
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ EN 13128-2016 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Фрезерлік станоктар (қайрау станоктарын қоса алғанда)"
720
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ EN 13218-2011 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Стационарлық тегістеу станоктары"
721
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ EN 13898-2011 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Металдарды суықтай кесуге арналған кесу станоктары"
722
6-бөлім МЕМСТ ЕН 12415-2006 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Сандық бағдарламамен басқарылатын токарлық станоктар және токарлық өңдеу орталықтары"
723
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ ЕН 12417-2006 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Механикалық өңдеуге арналған өңдеу орталықтары"
01.07.2021 дейін қолданылады
724
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ ЕН 12478-2006 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Сандық бағдарламамен басқарылатын ірі токарлық станоктар және ірі токарлық өңдеу орталықтары"
725

разделы 4 и 5 ГОСТ ЕН 12626-2006 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки для лазерной обработки"
разделы 4, 9 – 11 ГОСТ 12.2.009-99 "Система стандартов безопасности труда. Станки металлообрабатывающие. Общие требования безопасности"
разделы 2, 5, 6 и 7 ГОСТ 12.2.048-80 "Система стандартов безопасности труда. Станки для заточки дереворежущих пил и плоских ножей. Требования безопасности"
раздел 2 ГОСТ 12.2.107-85 "Система стандартов безопасности труда. Шум. Станки металлорежущие. Допустимые шумовые характеристики"
раздел 6 ГОСТ 7599-82 "Станки металлообрабатывающие. Общие технические условия"
разделы 4, 8 и 9 ГОСТ 30685-2000 "Станки хонинговальные и притирочные вертикальные. Общие технические условия"
раздел 5 ГОСТ Р ЕН 13788-2007 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Станки-автоматы токарные многошпиндельные"
раздел 5 ГОСТ Р ИСО 16156-2008 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Патроны кулачковые"
раздел 5 ГОСТ Р 50786-2012 "Станки металлообрабатывающие малогабаритные. Требования безопасности"
35. Машины кузнечно-прессовые
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 692-2014 "Безопасность металлообрабатывающих станков. Прессы механические" (IDT EN 692:2005+А1:2009)
разделы 1 и 2 ГОСТ 12.2.017-93 "Оборудование кузнечно-прессовое. Общие требования безопасности"
разделы 1 – 4 ГОСТ 12.2.017.3-90 "Система стандартов безопасности труда. Машины правильные. Требования безопасности"
разделы 4, 8 – 10 ГОСТ 12.2.017.4-2003 "Прессы листогибочные. Требования безопасности"
раздел 4 ГОСТ 12.2.055-81 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование для переработки лома и отходов черных и цветных металлов. Требования безопасности"
разделы 4, 8 – 10 ГОСТ 12.2.113-2006 "Прессы кривошипные. Требования безопасности"
разделы 1 – 4 ГОСТ 12.2.114-86 "Система стандартов безопасности труда. Прессы винтовые. Требования безопасности"
разделы 4, 8 – 10, 12 и 13 ГОСТ 12.2.116-2004 "Машины листогибочные трех- и четырехвалковые. Требования безопасности"
разделы 4, 8 – 10 ГОСТ 12.2.118-2006 "Ножницы. Требования безопасности"
раздел 2 ГОСТ 12.2.131-92 "Система стандартов безопасности труда. Машины ковочные. Требования безопасности"
раздел 3 ГОСТ 6113-84 "Прессы шнековые горизонтальные для керамических изделий. Технические условия"
ГОСТ 7600-90 "Оборудование кузнечно-прессовое. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 8390-84 "Прессы электрогидравлические для вырубки деталей. Общие технические условия"

4 және 5-бөлімдер МЕМСТ ЕН 12626-2006 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Лазерлік өңдеуге арналған станоктар"
726
4, 9 – 11-бөлімдер МЕМСТ 12.2.009-99 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Металл өңдеу станоктары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
727
2, 5, 6 және 7-бөлімдер МЕМСТ 12.2.048-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш кесетін араларды және жалпақ пышақтарды қайрауға арналған станоктар. Қауіпсіздік талаптары"
728
2-бөлім МЕМСТ 12.2.107-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шу. Металл кескіш станоктар. Жол берілетін шу сипаттамалары"
729
6-бөлім МЕМСТ 7599-82 "Металл өңдеу станоктары. Жалпы техникалық шарттар"
730
4, 8 және 9-бөлімдер МЕМСТ 30685-2000 "Тік хонинг және ысқылау станоктары. Жалпы техникалық шарттар"
731
5-бөлім МЕМСТ Р ЕН 13788-2007 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Көп шпиндельді токарлық автомат станоктар"
732
5-бөлім МЕМСТ Р ИСО 16156-2008 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Жұдырықшалы патрондар"
733
5-бөлім МЕМСТ Р 50786-2012 "Металл өңдеуші шағын габаритті станоктар. Қауіпсіздік талаптары"
35. Ұсталық-престеу машиналары
734
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 692-2014 "Металл өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Механикалық престер" (IDT EN 692:2005+А1:2009)
735
1 және 2-бөлімдер МЕМСТ 12.2.017-93 "Ұсталық-престеу жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
736
1 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.017.3-90 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дұрыс машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
737
4, 8 – 10-бөлімдер МЕМСТ 12.2.017.4-2003 "Табақ игіш престер. Қауіпсіздік талаптары"
738
4-бөлім МЕМСТ 12.2.055-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қара және түсті металдардың сынықтары мен қалдықтарын өңдеуге арналған жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
739
4, 8 – 10-бөлімдер МЕМСТ 12.2.113-2006 "Қисық істікті престер. Қауіпсіздік талаптары"
740
1 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.114-86 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Винтті престер. Қауіпсіздік талаптары"
741
4, 8 – 10, 12 және 13-бөлімдер МЕМСТ 12.2.116-2004 "Үш және төрт білікті табақ игіш машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
742
4, 8 – 10-бөлімдер МЕМСТ 12.2.118-2006 "Қайшылар. Қауіпсіздік талаптары"
743
2-бөлім МЕМСТ 12.2.131-92 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Соғу машиналары. Қауіпсіздік талаптары"
744
3-бөлім МЕМСТ 6113-84 "Керамика бұйымдарына арналған көлденең шнекті престер. Техникалық шарттар"
745
МЕМСТ 7600-90 "Ұсталық-престеу жабдығы. Жалпы техникалық шарттар"
746
3-бөлім МЕМСТ 8390-84 "Бөлшектерді кесуге арналған электр гидравликалық престер. Жалпы техникалық шарттар"
747

разделы 4, 9 – 11 ГОСТ 31541-2012 "Молоты. Требования безопасности"
разделы 4, 8 – 10 ГОСТ 31542-2012 "Автоматы и полуавтоматы кузнечно-прессовые. Требования безопасности"
разделы 5 и 6 ГОСТ 31543-2012 "Машины кузнечно-прессовые. Шумовые характеристики и методы их определения"
разделы 5 и 6 ГОСТ 31733-2012 (EN 693:2001) "Прессы гидравлические. Требования безопасности"
36. Оборудование деревообрабатывающее
(кроме станков деревообрабатывающих бытовых)
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 4 и 5 ГОСТ EN 848-2-2013 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки фрезерные односторонние. Часть 2. Станки фрезерные одношпиндельные с верхним расположением шпинделя"
ГОСТ EN 859-2015 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Фуговально-строгальные станки с ручной подачей обрабатываемого материала"
ГОСТ EN 860-2015 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Рейсмусовые станки для односторонней обработки"
ГОСТ EN 861-2015 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Комбинированные фуговально-рейсмусовые станки"
ГОСТ EN 940-2015 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки деревообрабатывающие комбинированные"
ГОСТ EN 1870-3-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 3. Станки для торцевания сверху и комбинированные"
ГОСТ EN 1870-5-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 5. Станки комбинированные для циркулярной обработки и торцевания снизу"
ГОСТ EN 1870-6-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 6. Станки лесопильные и комбинированные лесопильные, станки настольные круглопильные с ручной загрузкой и/или выгрузкой"
ГОСТ EN 1870-7-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 7. Однопильные станки для распиловки бревен с механической подачей стола и ручной загрузкой и/или выгрузкой"
ГОСТ EN 1870-8-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 8. Станки обрезные и реечные с механизированным пильным устройством и с ручной загрузкой и/или выгрузкой"
ГОСТ EN 1870-9-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 9. Станки двусторонние усорезные с механической подачей и ручной загрузкой и/или выгрузкой"
ГОСТ EN 1870-10-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 10. Станки автоматические и полуавтоматические отрезные однополотные с подачей пилы вверх"
ГОСТ EN 1870-11-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 11. Станки автоматические и полуавтоматические горизонтальные поперечно-отрезные однополотные (станки радиально-отрезные)"

4, 9 – 11-бөлімдер МЕМСТ 31541-2012 "Балғалар. Қауіпсіздік талаптары"
748
4, 8 – 10-бөлімдер МЕМСТ 31542-2012 "Ұсталық-пресс автоматтары және жартылай автоматтары. Қауіпсіздік талаптары"
749
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 31543-2012 "Ұсталық-престеу машиналары. Шу сипаттамалары және оларды анықтау әдістері"
750
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 31733-2012 (EN 693:2001) "Гидравликалық престер. Қауіпсіздік талаптары"
36. Ағаш өңдеу жабдығы (тұрмыстық ағаш өңдеу станоктарынан басқа)
751
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ EN 848-2-2013 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Бір жақты фрезерлік станоктар. 2-бөлік. Шпинделі жоғарғыда орналасқан бір шпиндельді фрезерлік станоктар"
752
МЕМСТ EN 859-2015 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Өңделетін материалды қолмен беретін фугалау-сүргілеу станоктары"
753
МЕМСТ EN 860-2015 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Бір жақты өңдеуге арналған рейсмус станоктары"
754
МЕМСТ EN 861-2015 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Аралас фугалау-рейсмус станоктары"
755
МЕМСТ EN 940-2015 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Аралас ағаш өңдеу станоктары"
756
МЕМСТ EN 1870-3-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 3-бөлік. Үстінен қаптауға арналған және аралас станоктар"
757
МЕМСТ EN 1870-5-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 5-бөлік. Циркулярлық өңдеуге және төменнен қаптауға арналған аралас станоктар"
758
МЕМСТ EN 1870-6-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 6-бөлік. Ағаш кесетін және аралас ағаш кесетін станоктар, қолмен тиейтін және/немесе түсіретін дөңгелетіп кесетін үстел станоктары"
759
МЕМСТ EN 1870-7-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 7-бөлік. Үстелді механикалық бере отырып және қолмен тиейтін және/немесе түсіретін, бөренелерді кесуге арналған бір жолды кесу станоктары"
760
МЕМСТ EN 1870-8-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 8-бөлік. Механикаландырылған кесу құрылғысы бар және қолмен тиейтін және/немесе түсіретін кесу және рейка станоктары"
761
МЕМСТ EN 1870-9-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 9-бөлік. Механикалық беретін және қолмен тиейтін және/немесе түсіретін екі жақты кесу станоктары"
762
МЕМСТ EN 1870-10-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 10-бөлік. Араны жоғары қаратып бір жолақты автоматты және жартылай автоматты кесу станоктары"
763
МЕМСТ EN 1870-11-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 11-бөлік. Бір жолақты көлденең кесетін автоматты және жартылай автоматты станоктар (радиалды кесу станоктары)"
764

ГОСТ EN 1870-12-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 12. Станки поперечно-отрезные маятниковые"
ГОСТ EN 1870-15-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 15. Станки многополотные поперечно-отрезные с механической подачей и ручной загрузкой и/или выгрузкой"
ГОСТ EN 1870-16-2014 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 16. Станки двусторонние усорезные для V-образного распиливания"
ГОСТ EN 1870-18-2016 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 18. Станки прирезные"
ГОСТ EN 1870-19-2016 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 19. Станки настольные круглопильные (с или без подвижного стола) и станки, используемые на строительных площадках"
разделы 4 и 5 ГОСТ 12.2.026.0-2015 "Оборудование деревообрабатывающее. Требования безопасности к конструкции"
ГОСТ 25223-82 "Оборудование деревообрабатывающее. Общие технические условия"
СТБ ЕН 848-3-2004 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Фрезерные станки для односторонней обработки вращающимся инструментом. Часть 3. Сверлильные и фрезерные станки с числовым программным управлением"
СТБ ЕН 1870-2-2006 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 2. Станки горизонтальные и вертикальные для обрезки плит"
СТБ ЕН 1870-4-2006 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 4. Станки многополотные для продольной резки с ручной загрузкой и/или выгрузкой"
раздел 5 ГОСТ Р ЕН 848-1-2011 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки фрезерные односторонние. Часть 1. Станки фрезерные одношпиндельные с вертикальным нижним расположением шпинделя"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р ЕН 12750-2012 "Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки строгальные (продольно-фрезерные) четырехсторонние"
37. Оборудование технологическое для литейного производства
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 710-2014 "Безопасность машин. Требования безопасности к литейным машинам и установкам для изготовления форм и стержней и относящимся к ним устройствам"
ГОСТ EN 1265-2014 "Безопасность машин. Правила измерений на шум для литейных машин и оборудования"
ГОСТ EN 14677-2014 "Безопасность машин. Вторичная переработка стали. Машины и оборудование для обработки жидкой стали"
разделы 4 и 5 ГОСТ 12.2.046.0-2004 "Оборудование технологическое для литейного производства. Требования безопасности"
ГОСТ 8907-87 "Машины литейные стержневые пескодувные. Общие технические условия"

МЕМСТ EN 1870-12-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 12-бөлік. Маятникті көлденең кесу станоктары"
765
МЕМСТ EN 1870-15-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 15-бөлік. Механикалық берілетін және қолмен тиейтін және/немесе түсіретін көп жолақты көлденең кесу станоктары"
766
МЕМСТ EN 1870-16-2014 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 16-бөлік. Екі жақты V-тәрізді кесуге арналған станоктар"
767
МЕМСТ EN 1870-18-2016 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 18-бөлік. Кесіп беру станоктары"
768
МЕМСТ EN 1870-19-2016 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 19-бөлік. Дөңгелетіп кесетін үстел станоктары (жылжымалы үстелмен немесе онсыз) және құрылыс алаңдарында пайдаланылатын станоктар"
769
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 12.2.026.0-2015 "Ағаш өңдеу жабдығы. Конструкцияға қойылатын қауіпсіздік талаптары"
770
МЕМСТ 25223-82 "Ағаш өңдеу жабдығы. Жалпы техникалық шарттар"
771
СТБ ЕН 848-3-2004 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Айналмалы құралмен бір жақты өңдеуге арналған фрезерлік станоктар. 3-бөлік. Сандық бағдарламамен басқарылатын бұрғылау және фрезерлік станоктар"
772
СТБ ЕН 1870-2-2006 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 2-бөлік. Плиталарды кесуге арналған көлденең және тік станоктар"
773
СТБ ЕН 1870-4-2006 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Дөңгелетіп кесетін станоктар. 4-бөлік. Қолмен тиейтін және/немесе түсіретін бойлық кесуге арналған көп жолақты станоктар"
774
5-бөлім МЕМСТ Р ЕН 848-1-2011 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Бір жақты фрезерлік станоктар. 1-бөлік. Шпиндель төменгі жақта тік орналасқан бір шпиндельді фрезерлік станоктар"
775
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р ЕН 12750-2012 "Ағаш өңдеу жабдығының қауіпсіздігі. Төрт жақты сүргілеу (бойлық-фрезерлік) станоктары"
37. Құю өндірісіне арналған технологиялық жабдық
776
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 710-2014 "Машиналардың қауіпсіздігі. Қалыптар мен өзектерді дайындауға арналған құю машиналары мен қондырғыларына және оларға қатысты құрылғыларға арналған қауіпсіздік талаптары"
777
МЕМСТ EN 1265-2014 "Машиналардың қауіпсіздігі. Құю машиналары мен жабдықтарына арналған шуды өлшеу қағидалары"
778
МЕМСТ EN 14677-2014 "Машиналардың қауіпсіздігі. Болатты қайта өңдеу. Сұйық болатты өңдеуге арналған машиналар мен жабдықтар"
779
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 12.2.046.0-2004 "Құю өндірісіне арналған технологиялық жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
780
МЕМСТ 8907-87 "Құм үрлейтін өзекті құю машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
781

раздел 6 ГОСТ 10580-2006 "Оборудование технологическое для литейного производства. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 15595-84 "Оборудование литейное. Машины для литья под давлением. Общие технические условия"
ГОСТ 19497-90 "Машины литейные кокильные. Общие технические условия"
ГОСТ 19498-74 "Пескометы формовочные. Общие технические условия"
ГОСТ 23484-79 "Установки электрогидравлические для выбивки стержней. Технические требования"
ГОСТ 30573-98 "Оборудование литейное. Установки заливочные для алюминиевых сплавов. Общие технические условия"
ГОСТ 30647-99 "Оборудование литейное. Машины для литья под низким давлением. Общие технические условия"
разделы 4 и 5 ГОСТ 31335-2006 "Оборудование технологическое для литейного производства. Оборудование для дробеметной, дробеструйной и дробеметно-дробеструйной обработки. Требования безопасности"
раздел 5 ГОСТ 31545-2012 "Оборудование технологическое для литейного производства. Шумовые характеристики и методы их контроля"
СТБ EN 1247-2011 "Оборудование литейное. Требования безопасности к литейным ковшам, разливочному оборудованию, машинам для центробежного литья, установкам непрерывной и полунепрерывной разливки"
СТБ 1857-2009 "Оборудование литейное. Ковши литейные. Общие технические условия"
38. Оборудование для сварки и газотермического напыления
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ІЕС 60974-2-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 2. Системы жидкостного охлаждения"
ГОСТ ІЕС 60974-3-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 3. Устройства зажигания и стабилизации дуги"
ГОСТ ІЕС 60974-5-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 5. Механизм подачи проволоки"
ГОСТ ІЕС 60974-6-2017 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 6. Оборудование для работы в ограниченном режиме"
ГОСТ ІЕС 60974-7-2015 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 7. Горелки"
ГОСТ ІЕС 60974-8-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 8. Пульты подачи газа для сварочных систем и систем плазменной резки"
ГОСТ ІЕС 60974-10-2017 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 10. Требования электромагнитной совместимости (ЭМС)"
ГОСТ ІЕС 60974-11-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 11. Электрододержатели"
ГОСТ ІЕС 60974-12-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 12. Соединительные устройства для сварочных кабелей"
ГОСТ ІЕС 60974-13-2016 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 13. Зажимное устройство сварочной машины"
ГОСТ IEC 62135-1-2017 "Оборудование для контактной сварки. Часть 1. Требования безопасности при проектировании, производстве и монтаже"

6-бөлім МЕМСТ 10580-2006 "Құю өндірісіне арналған технологиялық жабдық. Жалпы техникалық шарттар"
782
3-бөлім МЕМСТ 15595-84 "Құю жабдығы. Қысыммен құю машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
783
МЕМСТ 19497-90 "Кокильді құю машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
784
МЕМСТ 19498-74 "Қалыппен құм атқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
785
МЕМСТ 23484-79 "Өзектерді қағуға арналған электрогидравликалық қондырғылар. Техникалық талаптар"
786
МЕМСТ 30573-98 "Құю жабдығы. Алюминий қорытпаларына арналған құю қондырғылары. Жалпы техникалық шарттар"
787
МЕМСТ 30647-99 "Құю жабдығы. Төмен қысыммен құю машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
788
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 31335-2006 "Құю өндірісіне арналған технологиялық жабдық. Бытыра атып, бытыра шашып және бытыра атып-шашып өңдеуге арналған жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
789
5-бөлім МЕМСТ 31545-2012 "Құю өндірісіне арналған технологиялық жабдық. Шу сипаттамалары және оларды бақылау әдістері"
790
СТБ EN 1247-2011 "Құю жабдығы. Құю шөміштеріне, құю жабдығына, орталықтан тепкіш құюға арналған машиналарға, үздіксіз және жартылай үзіп құю қондырғыларына арналған қауіпсіздік талаптары"
791
СТБ 1857-2009 "Құю жабдығы. Құю шөміштері. Жалпы техникалық шарттар"
38. Дәнекерлеуге және газды-термиялық тозаңдатуға арналған жабдық
792
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ІЕС 60974-2-2014 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 2-бөлік. Сұйықтықпен салқындату жүйелері"
793
МЕМСТ ІЕС 60974-3-2014 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 3-бөлік. Доғаны тұтандыру және тұрақтандыру құрылғылары"
794
МЕМСТ ІЕС 60974-5-2014 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 5-бөлік. Сым беру механизмі"
795
МЕМСТ ІЕС 60974-6-2017 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 6-бөлік. Шектеулі режимде жұмыс істеуге арналған жабдық"
796
МЕМСТ ІЕС 60974-7-2015 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 7-бөлік. Шілтерлер"
797
МЕМСТ ІЕС 60974-8-2014 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 8-бөлік. Дәнекерлеу жүйелері мен плазмалық кесу жүйелеріне арналған газ беру пульттері"
798
МЕМСТ ІЕС 60974-10-2017 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 10-бөлік. Электромагниттік үйлесімділік талаптары (ЭМҮ)"
799
МЕМСТ ІЕС 60974-11-2014 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 11-бөлік. Электрод ұстағыштар"
800
МЕМСТ ІЕС 60974-12-2014 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 12-бөлік. Дәнекерлеу кабельдеріне арналған жалғағыш құрылғылар"
801
МЕМСТ ІЕС 60974-13-2016 "Доғалық дәнекерлеуге арналған жабдық. 13-бөлік. Дәнекерлеу машинасының қысқыш құрылғысы"
802
МЕМСТ IEC 62135-1-2017 "Түйіспелі дәнекерлеуге арналған жабдық. 1-бөлік. Жобалау, өндіру және монтаждау кезіндегі қауіпсіздік талаптары"
803

ГОСТ 12.1.035-81 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование для дуговой и контактной электросварки. Допустимые уровни шума и методы измерений"
разделы 1 – 9 ГОСТ 12.2.008-75 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование и аппаратура для газопламенной обработки металлов и термического напыления покрытий. Требования безопасности"
ГОСТ 21694-94 "Оборудование сварочное механическое. Общие технические условия"
ГОСТ 30275-96 "Манипуляторы для контактной точечной сварки. Общие технические условия"
39. Тракторы промышленные
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 3 – 10 ГОСТ 12.2.121-2013 "Система стандартов безопасности труда. Тракторы промышленные. Общие требования безопасности"
40. Автопогрузчики
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 22915-1-2014 "Автопогрузчики промышленные. Проверка устойчивости. Часть 1. Общие положения"
ГОСТ ISO 22915-2-2014 "Автопогрузчики промышленные. Проверка устойчивости. Часть 2. Автопогрузчики с мачтовым уравновешиванием"
ГОСТ ISO 22915-3-2014 "Автопогрузчики промышленные. Проверка устойчивости. Часть 3. Автопогрузчики"
ГОСТ ISO 22915-4-2014 "Автопогрузчики промышленные. Проверка устойчивости. Часть 4. Штабелеры для поддонов с грузом, сдвоенные штабелеры и комплектующие заказ автопогрузчики с позицией оператора до 1200 мм включительно"
ГОСТ 16215-80 "Автопогрузчики вилочные общего назначения. Общие технические условия"
ГОСТ 25940-83 (ИСО 3287-78) "Машины напольного транспорта. Маркировка и символы"
ГОСТ 27270-87 "Машины напольного транспорта. Электро- и автопогрузчики для работы в контейнерах и крытых железнодорожных вагонах. Основные параметры и технические требования"
41. Велосипеды (кроме детских)
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 31741-2012 "Велосипеды. Общие технические условия"
42. Машины для землеройных и мелиоративных работ, разработки и обслуживания карьеров
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 2860-2012 "Машины землеройные. Минимальные размеры смотровых отверстий"
ГОСТ ISO 2867-2015 "Машины землеройные. Системы доступа"
ГОСТ ISO 3164-2016 "Машины землеройные. Лабораторные испытания по оценке устройств защиты. Требования к пространству, ограничивающему деформацию"
ГОСТ ISO 3449-2014 "Машины землеройные. Устройства защиты от падающих предметов. Методы лабораторных испытаний и технические требования"
ГОСТ ISO 3450-2015 "Машины землеройные. Колесные машины или высокоскоростные резиногусеничные машины. Требования к эффективности и методы испытаний тормозных систем"

МЕМСТ 12.1.035-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Доғалы және түйіспелі электрмен дәнекерлеуге арналған жабдық. Шудың рұқсат етілген деңгейлері және өлшеу әдістері"
804
1 – 9-бөлімдер МЕМСТ 12.2.008-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Металдарды газ жалынымен өңдеуге және жабындарды термиялық тозаңдатуға арналған жабдық пен аппаратура. Қауіпсіздік талаптары"
805
МЕМСТ 21694-94 "Механикалық дәнекерлеу жабдығы. Жалпы техникалық шарттар"
806
МЕМСТ 30275-96 "Түйіспелі нүктелік дәнекерлеуге арналған манипуляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
39. Өнеркәсіптік тракторлар
807
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
3 – 10-бөлімдер МЕМСТ 12.2.121-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік тракторлар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
40. Автотиегіштер
808
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 22915-1-2014 "Өнеркәсіптік автотиегіштер. Орнықтылығын тексеру. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
809
МЕМСТ ISO 22915-2-2014 "Өнеркәсіптік автотиегіштер. Орнықтылығын тексеру. 2-бөлік. Мачталық теңестірілген автотиегіштер"
810
МЕМСТ ISO 22915-3-2014 "Өнеркәсіптік автотиегіштер. Орнықтылығын тексеру. 3-бөлік. Автотиегіштер"
811
МЕМСТ ISO 22915-4-2014 "Өнеркәсіптік автотиегіштер. Орнықтылығын тексеру. 4-бөлік. Жүгі бар табандықтарға арналған штабелерлер, қосарланған штабелерлер және оператордың позициясы қоса алғанда 1200 мм-ге дейінгі тапсырысты жиынтықтаушы автотиегіштер"
812
МЕМСТ 16215-80 "Жалпы мақсаттағы айырлы автотиегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
813
МЕМСТ 25940-83 (ИСО 3287-78) "Еденмен жүретін көлік машиналары. Таңбалау және символдары"
814
МЕМСТ 27270-87 "Еденмен жүретін көлік машиналары. Контейнерлерде және жабық теміржол вагондарында жұмыс істеуге арналған электр- және автотиегіштер. Негізгі параметрлері және техникалық талаптар"
41. Велосипедтер (балалардыкінен басқа)
815
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 31741-2012 "Велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар"
42. Жер қазуға және мелиорациялық жұмыстарға, өңдеуге және карьерлерге қызмет көрсетуге арналған машиналар
816
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 2860-2012 "Жер қазатын машиналар. Қарауға арналған ойықтардың ең аз мөлшерлері"
817
МЕМСТ ISO 2867-2015 "Жер қазатын машиналар. Қол жеткізу жүйелері"
818
МЕМСТ ISO 3164-2016 "Жер қазатын машиналар. Қорғау құрылғыларын бағалау бойынша зертханалық сынақтар. Деформацияны шектейтін кеңістікке қойылатын талаптар"
819
МЕМСТ ISO 3449-2014 "Жер қазатын машиналар. Құлайтын заттардан қорғау құрылғылары. Зертханалық сынау әдістері және техникалық талаптар"
820
МЕМСТ ISO 3450-2015 "Жер қазатын машиналар. Дөңгелекті машиналар немесе жоғары жылдамдықты резеңкелі шынжыр табан машиналар. Тежегіш жүйелерінің тиімділігіне қойылатын талаптар және сынау әдістері"
821

ГОСТ ISO 3457-2012 "Машины землеройные. Устройства защитные. Термины, определения и технические требования"
ГОСТ ISO 3471-2015 "Машины землеройные. Устройства защиты при опрокидывании. Технические требования и лабораторные испытания"
ГОСТ ISO 4250-3-2014 "Шины и ободья для землеройных машин. Часть 3. Ободья"
ГОСТ ISO 5006-2014 "Машины землеройные. Обзорность с рабочего места оператора. Метод испытания и критерии эффективности"
ГОСТ ISO 5010-2011 "Машины землеройные. Системы рулевого управления колесных машин"
ГОСТ ISO 6011-2017 "Машины землеройные. Средства отображения информации о работе машины"
ГОСТ ISO 6012-2017 "Машины землеройные. Приборы для обслуживания"
ГОСТ ISO 6165-2015 "Машины землеройные. Основные типы. Идентификация, термины и определения"
ГОСТ ISO 6405-1-2013 "Машины землеройные. Символы для органов управления и устройств отображения информации. Часть 1. Общие символы"
ГОСТ ISO 6405-2-2017 "Машины землеройные. Обозначения органов управления и других индикаторов. Часть 2. Специальные условные обозначения для машин, оборудования и вспомогательных устройств"
ГОСТ ISO 6682-2017 "Машины землеройные. Зоны комфорта и досягаемости для органов управления"
ГОСТ ISO 6746-1-2014 "Машины землеройные. Определение и условные обозначения размерных характеристик. Часть 1. Базовая машина"
ГОСТ ISO 6746-2-2014 "Машины землеройные. Определение и условные обозначения размерных характеристик. Часть 2. Оборудование и приспособления"
ГОСТ ISO 6747-2018 "Машины землеройные. Бульдозеры. Терминология и торговые технические условия"
ГОСТ ISO 6750-2014 "Машины землеройные. Эксплуатация и обслуживание. Оформление и содержание эксплуатационных документов"
ГОСТ ISO 7131-2014 "Машины землеройные. Погрузчики. Термины, определения и техническая характеристика для коммерческой документации"
ГОСТ ISO 7132-2017 "Машины землеройные. Самосвалы. Терминология и торговые спецификации"
ГОСТ ISO 7133-2014 "Машины землеройные. Самоходные скреперы. Термины, определения и технические характеристики для коммерческой документации"
ГОСТ ISO 7135-2014 "Машины землеройные. Гидравлические экскаваторы. Термины, определения и технические характеристики для коммерческой документации"
ГОСТ ISO 7136-2014 "Машины землеройные. Трубоукладчики. Термины, определения и технические характеристики для коммерческой документации"

МЕМСТ ISO 3457-2012 "Жер қазатын машиналар. Қорғаныс құрылғылары. Терминдер, анықтамалар және техникалық талаптар"
822
МЕМСТ ISO 3471-2015 "Жер қазатын машиналар. Аударылу кезіндегі қорғау құрылғылары. Техникалық талаптар және зертханалық сынақтар"
823
МЕМСТ ISO 4250-3-2014 "Жер қазатын машиналарға арналған шиналар мен тоғындар. 3-бөлік. Тоғындар"
824
МЕМСТ ISO 5006-2014 "Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнынан шолу. Сынақ әдісі және тиімділік өлшемдері"
825
МЕМСТ ISO 5010-2011 "Жер қазатын машиналар. Дөңгелекті машиналардың рульдік басқару жүйелері"
826
МЕМСТ ISO 6011-2017 "Жер қазатын машиналар. Машинаның жұмысы туралы ақпаратты бейнелеу құралдары"
827
МЕМСТ ISO 6012-2017 "Жер қазатын машиналар. Қызмет көрсетуге арналған аспаптар"
828
МЕМСТ ISO 6165-2015 "Жер қазатын машиналар. Негізгі типтері. Сәйкестендіру, терминдер мен анықтамалар"
829
МЕМСТ ISO 6405-1-2013 "Жер қазатын машиналар. Басқару органдары мен ақпаратты көрсету құрылғыларына арналған символдар. 1-бөлік. Жалпы символдар"
830
МЕМСТ ISO 6405-2-2017 "Жер қазатын машиналар. Басқару органдарының және басқа да сәйкестендіргіштердің белгілемелері. 2-бөлік. Машиналарға, жабдықтарға және қосалқы құрылғыларға арналған арнайы шартты белгілемелер"
831
МЕМСТ ISO 6682-2017 "Жер қазатын машиналар. Басқару органдары үшін жайлылық және қол жеткізу аймақтары"
832
МЕМСТ ISO 6746-1-2014 "Жер қазатын машиналар. Мөлшерлі сипаттамаларды анықтау және шартты белгілемелері.
1-бөлік. Базалық машина"
833
МЕМСТ ISO 6746-2-2014 "Жер қазатын машиналар. Мөлшерлі сипаттамаларды анықтау және шартты белгілемелері.
2-бөлік. Жабдықтар мен құрылғылар"
834
МЕМСТ ISO 6747-2018 "Жер қазатын машиналар. Бульдозерлер. Терминология және саудалық техникалық шарттар"
835
МЕМСТ ISO 6750-2014 "Жер қазатын машиналар. Пайдалану және қызмет көрсету. Пайдалану құжаттарын ресімдеу және мазмұны"
836
МЕМСТ ISO 7131-2014 "Жер қазатын машиналар. Тиегіштер. Терминдер, анықтамалар және коммерциялық құжаттаманың техникалық сипаттамасы"
837
МЕМСТ ISO 7132-2017 "Жер қазатын машиналар. Өздігінен аударғыштар. Терминология және саудалық ерекшеліктері"
838
МЕМСТ ISO 7133-2014 "Жер қазатын машиналар. Өздігінен жүретін скреперлер. Терминдер, анықтамалар және коммерциялық құжаттамаға арналған техникалық сипаттамалар"
839
МЕМСТ ISO 7135-2014 "Жер қазатын машиналар. Гидравликалық экскаваторлар. Терминдер, анықтамалар және коммерциялық құжаттамаға арналған техникалық сипаттамалар"
840
МЕМСТ ISO 7136-2014 "Жер қазатын машиналар. Құбыр төсегіштер. Терминдер, анықтамалар және коммерциялық құжаттамаға арналған техникалық сипаттамалар"
841

ГОСТ ISO 7451-2014 "Машины землеройные. Расчет вместимости ковшей типа "обратная лопата" и грейферных ковшей гидравлических экскаваторов и экскаваторов-погрузчиков"
ГОСТ ISO 8643-2016 "Машины землеройные. Устройство для опускания стрелы гидравлических экскаваторов и погрузчиков типа "обратная лопата". Технические требования и испытания"
ГОСТ ISO 8812-2014 "Машины землеройные. Экскаваторы-погрузчики. Термины и определения и технические характеристики для коммерческой документации"
ГОСТ ISO 8813-2014 "Машины землеройные. Грузоподъемность трубоукладчиков и колесных тракторов или погрузчиков, оборудованных боковой стрелой"
ГОСТ ISO 9244-2016 "Машины землеройные. Знаки безопасности на машинах. Основные принципы"
ГОСТ ISO 9247-2017 "Машины землеройные. Электрические провода и кабели. Принципы идентификации и маркировки"
ГОСТ ISO 9533-2012 "Машины землеройные. Установленные на машине звуковые устройства тревожной сигнализации при перемещении и передние сигнальные устройства. Метод испытаний и критерии эффективности"
ГОСТ ISO 10261-2014 "Машины землеройные. Система обозначения идентификационного номера изделия"
ГОСТ ISO 10262-2014 "Машины землеройные. Экскаваторы гидравлические. Лабораторные испытания и технические требования к защитным ограждениям оператора"
ГОСТ ISO 10263-1-2013 "Машины землеройные. Окружающая среда в кабине оператора. Часть 1. Термины и определения"
ГОСТ ISO 10263-2-2014 "Машины землеройные. Условия окружающей среды в кабине оператора. Часть 2. Метод испытания воздушного фильтра"
ГОСТ ISO 10263-3-2013 "Машины землеройные. Окружающая среда в кабине оператора. Часть 3. Метод испытания системы герметизации"
ГОСТ ISO 10263-5-2013 "Машины землеройные. Окружающая среда в кабине оператора. Часть 5. Метод испытания системы оттаивания ветрового стекла кабины"
ГОСТ ISO 10263-6-2014 "Машины землеройные. Условия окружающей среды в кабине оператора. Часть 6. Определение воздействия солнечного нагрева"
ГОСТ ISO 10265-2013 "Машины землеройные. Машины на гусеничном ходу. Эксплуатационные требования и методы испытаний тормозных систем"
ГОСТ ISO 10533-2014 "Машины землеройные. Опорные устройства для подъемных рычагов"
ГОСТ ISO 10570-2016 "Машины землеройные. Замок шарнирно-сочлененной рамы. Требования к эксплуатационным характеристикам"
ГОСТ ISO 10968-2013 "Машины землеройные. Органы управления для оператора"
ГОСТ ISO 12117-2-2013 "Машины землеройные. Требования к рабочим характеристикам и лабораторные испытания защитных конструкций экскаваторов. Часть 2. Конструкции для защиты от опрокидывания (ROPS) экскаваторов грузоподъемностью свыше 6 т"

МЕМСТ ISO 7451-2014 "Жер қазатын машиналар. "Кері күрек" типті шөміштердің және гидравликалық экскаваторлар мен тиегіш экскаваторлардың грейферлік шөміштерінің сыйымдылығын есептеу"
842
МЕМСТ ISO 8643-2016 "Жер қазатын машиналар. Гидравликалық экскаваторлар мен "кері күрек" типті тиегіштердің буынын түсіруге арналған құрылғы. Техникалық талаптар мен сынақтар"
843
МЕМСТ ISO 8812-2014 "Жер қазатын машиналар. Экскаваторы-тиегіштер. Терминдер мен анықтамалар және коммерциялық құжаттамаға арналған техникалық сипаттамалар"
844
МЕМСТ ISO 8813-2014 "Жер қазатын машиналар. Бүйірінде стрелкамен жабдықталған құбыр төсегіштер мен дөңгелекті тракторлардың немесе тиегіштердің жүк көтергіштігі"
845
МЕМСТ ISO 9244-2016 "Жер қазатын машиналар. Машиналардағы қауіпсіздік белгілері. Негізгі қағидаттар"
846
МЕМСТ ISO 9247-2017 "Жер қазатын машиналар. Электр сымдары мен кабельдері. Сәйкестендіру және таңбалау қағидаттары"
847
МЕМСТ ISO 9533-2012 "Жер қазатын машиналар. Машинада орнатылған дабыл сигнализациясының дыбыстық құрылғылары және алдыңғы сигнал беру құрылғылары. Сынақ әдісі және тиімділік критерийлері"
848
МЕМСТ ISO 10261-2014 "Жер қазатын машиналар. Бұйымның сәйкестендіру нөмірі белгілемелерінің жүйесі"
849
МЕМСТ ISO 10262-2014 "Жер қазатын машиналар. Гидравликалық экскаваторлар. Зертханалық сынақтар және операторды қорғайтын қоршауларға қойылатын техникалық талаптар"
850
МЕМСТ ISO 10263-1-2013 "Жер қазатын машиналар. Оператор кабинасындағы қоршаған орта. 1-бөлік. Терминдер мен анықтамалар"
851
МЕМСТ ISO 10263-2-2014 "Жер қазатын машиналар. Оператор кабинасындағы қоршаған орта жағдайлары. 2-бөлік. Ауа сүзгісін сынау әдісі"
852
МЕМСТ ISO 10263-3-2013 "Жер қазатын машиналар. Оператор кабинасындағы қоршаған орта. 3-бөлік. Тығыздау жүйесін сынау әдісі"
853
МЕМСТ ISO 10263-5-2013 "Жер қазатын машиналар. Оператор кабинасындағы қоршаған орта. 5-бөлік. Кабинаның алдыңғы әйнегінің еріту жүйесін сынау әдісі"
854
МЕМСТ ISO 10263-6-2014 "Жер қазатын машиналар. Оператор кабинасындағы қоршаған орта жағдайлары. 6-бөлік. Күн қызуының әсерін анықтау"
855
МЕМСТ ISO 10265-2013 "Жер қазатын машиналар. Шынжырлы жүріс машиналары. Тежегіш жүйелерін пайдалану талаптары мен сынау әдістері"
856
МЕМСТ ISO 10533-2014 "Жер қазатын машиналар. Көтергіш иінтіректерге арналған тірек құрылғылары"
857
МЕМСТ ISO 10570-2016 "Жер қазатын машиналар. Шарнирлі артикулярлы раманың құлпы. Пайдалану сипаттамаларына қойылатын талаптар"
858
МЕМСТ ISO 10968-2013 "Жер қазатын машиналар. Операторға арналған басқару органдары"
859
МЕМСТ ISO 12117-2-2013 "Жер қазатын машиналар. Экскаваторлардың жұмыс сипаттамаларына қойылатын талаптар және қорғаныс конструкцияларын зертханалық сынау. 2-бөлік. Жүк көтергіштігі 6 т астам экскаваторларды аударудан (ROPS) қорғауға арналған конструкциялар"
860

ГОСТ ISO 12510-2014 "Машины землеройные. Работа и техническое обслуживание. Руководство по ремонтопригодности"
ГОСТ ISO 13459-2014 "Машины землеройные. Сиденье инструктора. Объем ограничения деформации, рабочее пространство и технические требования"
ГОСТ ISO 13539-2014 "Машины землеройные. Траншеекопатели. Термины, определения и технические характеристики для коммерческой документации"
ГОСТ ISO 14401-2-2015 "Машины землеройные. Зона обзора через зеркала заднего вида. Часть 2. Критерии эффективности"
ГОСТ ISO 15143-1-2017 "Машины землеройные и машины дорожно-строительные мобильные. Обмен данными на рабочих площадках.
Часть 1. Архитектура системы"
ГОСТ ISO 15143-2-2017 "Машины землеройные и мобильные дорожно-строительные машины. Обмен данными на рабочих площадках. Часть 2. Словарь данных"
ГОСТ ISO 15219-2017 "Машины землеройные. Экскаваторы канатные. Термины, определения и техническая характеристика для коммерческой документации"
ГОСТ ISO 15817-2014 "Машины землеройные. Требования безопасности к дистанционному управлению"
ГОСТ ISO 15998-2013 "Машины землеройные. Системы управления с использованием электронных компонентов. Критерии эффективности и испытания на функциональную безопасность"
ГОСТ ISO 16001-2013 "Машины землеройные. Системы обнаружения опасности и визуальной помощи. Требования к рабочим характеристикам и методы испытаний"
ГОСТ ISO 16714-2017 "Машины землеройные. Пригодность к переработке для повторного использования и восстанавливаемость. Термины, определения и метод расчета"
ГОСТ ISO 16754-2013 "Машины землеройные. Определение среднего значения давления на грунт машин на гусеничном ходу"
ГОСТ ISO 17063-2013 "Машины землеройные. Тормозные системы машин, управляемых идущим рядом оператором. Эксплуатационные требования и методы испытаний"
ГОСТ ISO 21507-2014 "Машины землеройные. Технические требования к неметаллическим топливным бакам"
ГОСТ ISO 23727-2014 "Машины землеройные. Сцепление для колесных погрузчиков"
ГОСТ ISO 24410-2014 "Машины землеройные. Установка сменного оборудования на погрузчики с бортовым поворотом"
ГОСТ ИСО 10263-4-2000 "Машины землеройные. Окружающая среда рабочего места оператора. Часть 4. Метод испытаний систем вентиляции, отопления и (или) кондиционирования"
ГОСТ ИСО 10532-2000 "Машины землеройные. Устройство буксирное. Технические требования"
ГОСТ ИСО 11112-2000 "Машины землеройные. Сиденье оператора. Размеры и технические требования"

МЕМСТ ISO 12510-2014 "Жер қазатын машиналар. Жұмыс және техникалық қызмет көрсету. Жөндеуге жарамдылық жөніндегі нұсқаулық"
861
МЕМСТ ISO 13459-2014 "Жер қазатын машиналар. Нұсқаушының орындығы. Деформацияны шектеу көлемі, жұмыс кеңістігі және техникалық талаптар"
862
МЕМСТ ISO 13539-2014 "Жер қазатын машиналар. Шұңқыр қазғыштар. Терминдер, анықтамалар және коммерциялық құжаттамаға арналған техникалық сипаттамалар"
863
МЕМСТ ISO 14401-2-2015 "Жер қазатын машиналар. Артқы көрініс айналары арқылы көру аймағы. 2-бөлік. Тиімділік критерийлері"
864
МЕМСТ ISO 15143-1-2017 "Жер қазатын машиналар және мобильді жол-құрылыс машиналары. Жұмыс алаңдарында деректермен алмасу. 1-бөлік. Жүйе архитектурасы"
865
МЕМСТ ISO 15143-2-2017 "Жер қазатын машиналар және мобильді жол-құрылыс машиналары. Жұмыс алаңдарында деректермен алмасу. 2-бөлік. Деректер сөздігі"
866
МЕМСТ ISO 15219-2017 "Жер қазатын машиналар. Арқанды экскаваторлар. Терминдер, анықтамалар және коммерциялық құжаттаманың техникалық сипаттамасы"
867
МЕМСТ ISO 15817-2014 "Жер қазатын машиналар. Қашықтан басқаруға арналған қауіпсіздік талаптары"
868
МЕМСТ ISO 15998-2013 "Жер қазатын машиналар. Электрондық компоненттерді қолдана отырып басқару жүйелері. Тиімділік критерийлері және функционалдық қауіпсіздігіне сынау"
869
МЕМСТ ISO 16001-2013 "Жер қазатын машиналар. Қауіпті анықтау және визуалды көмек жүйелері. Жұмыс сипаттамаларына қойылатын талаптар және сынау әдістері"
870
МЕМСТ ISO 16714-2017 "Жер қазатын машиналар. Қайта өңдеуге жарамдылығы және қалпына келтірілуі. Терминдер, анықтамалар және есептеу әдісі"
871
МЕМСТ ISO 16754-2013 "Жер қазатын машиналар. Шынжыр табанды жүрісті машиналардың топырақ қысымының орташа мәнін анықтау"
872
МЕМСТ ISO 17063-2013 "Жер қазатын машиналар. Қатар жүретін оператор басқаратын машиналардың тежегіш жүйелері. Пайдалану талаптары және сынау әдістері"
873
МЕМСТ ISO 21507-2014 "Жер қазатын машиналар. Металл емес отын бактарына қойылатын техникалық талаптар"
874
МЕМСТ ISO 23727-2014 "Жер қазатын машиналар. Дөңгелекті тиегіштерге арналған ілгіш"
875
МЕМСТ ISO 24410-2014 "Жер қазатын машиналар. Бүйірлік бұрылатын тиегіштерге арналған ауыстырмалы жабдықты орнату"
876
МЕМСТ ИСО 10263-4-2000 "Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орнының қоршаған ортасы. 4-бөлік. Желдету, жылыту және (немесе) кондиционерлеу жүйелерін сынау әдісі"
877
МЕМСТ ИСО 10532-2000 "Жер қазатын машиналар. Сүйреткіш құрылғы. Техникалық талаптар"
878
МЕМСТ ИСО 11112-2000 "Жер қазатын машиналар. Оператордың орындығы. Мөлшерлері және техникалық талаптар"
879

ГОСТ ИСО 11862-2001 "Машины землеройные. Электрические соединители вспомогательных средств запуска"
ГОСТ ИСО 12508-2000 "Машины землеройные. Рабочее место оператора и зоны обслуживания. Притупленность кромок"
ГОСТ ИСО 12509-2000 "Машины землеройные. Приборы световые, сигнальные, маркировочные и световозвращающие"
ГОСТ EN 474-1-2013 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ EN 474-2-2012 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 2. Требования к бульдозерам"
ГОСТ EN 474-3-2013 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 3. Требования к погрузчикам"
ГОСТ EN 474-4-2013 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 4. Требования к экскаваторам-погрузчикам"
ГОСТ EN 474-5-2013 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 5. Требования к гидравлическим экскаваторам"
ГОСТ EN 474-6-2013 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 6. Требования к землевозам"
ГОСТ EN 474-7-2013 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 7. Требования к скреперам"
ГОСТ EN 474-8-2013 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 8. Требования к автогрейдерам"
ГОСТ EN 474-9-2014 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 9. Требования к трубоукладчикам"
ГОСТ EN 474-10-2012 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 10. Требования к траншеекопателям"
ГОСТ EN 474-11-2012 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 11. Требования к уплотняющим машинам"
ГОСТ 12.2.130-91 "Система стандартов безопасности труда. Экскаваторы одноковшовые. Общие требования безопасности и эргономики к рабочему месту машиниста и методы их контроля"
ГОСТ 11030-2017 "Автогрейдеры. Общие технические условия"
ГОСТ 16469-2017 "Экскаваторы-каналокопатели. Общие технические условия"
ГОСТ 27249-87 (ИСО 7132-84) "Машины землеройные. Землевозы. Термины, определения и техническая характеристика для коммерческой документации"
ГОСТ 27250-97 (ИСО 3411-95) "Машины землеройные. Антропометрические данные операторов и минимальное рабочее пространство вокруг оператора"
ГОСТ 27252-87 (ИСО 6749-84) "Машины землеройные. Консервация и хранение"
ГОСТ 27923-88 (ИСО 6483-80) "Машины землеройные. Кузова землевозов (самосвалов). Расчет вместимости"
ГОСТ 30035-93 "Скреперы. Общие технические условия"
ГОСТ 30067-93 "Экскаваторы одноковшовые универсальные полноповоротные. Общие технические условия"
ГОСТ 31553-2012 "Погрузчики малогабаритные с бортовым поворотом. Общие технические условия"

МЕМСТ ИСО 11862-2001 "Жер қазатын машиналар. Іске қосу құралдарының электр қосқыштары"
880
МЕМСТ ИСО 12508-2000 "Жер қазатын машиналар. Оператордың жұмыс орны және қызмет көрсету аймағы. Жиектердің желінуі"
881
МЕМСТ ИСО 12509-2000 "Жер қазатын машиналар. Жарық, сигнал, таңбалау және жарықты шағылыстыру аспаптары"
882
МЕМСТ EN 474-1-2013 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
883
МЕМСТ EN 474-2-2012 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 2-бөлік. Бульдозерлерге қойылатын талаптар"
884
МЕМСТ EN 474-3-2013 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 3-бөлік. Тиегіштерге қойылатын талаптар"
885
МЕМСТ EN 474-4-2013 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 4-бөлік. Тиегіш экскаваторларға қойылатын талаптар"
886
МЕМСТ EN 474-5-2013 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 5-бөлік. Гидравликалық экскаваторларға қойылатын талаптар"
887
МЕМСТ EN 474-6-2013 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 6-бөлік. Топырақ тасығыштарға қойылатын талаптар"
888
МЕМСТ EN 474-7-2013 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 7-бөлік. Скреперлерге қойылатын талаптар"
889
МЕМСТ EN 474-8-2013 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 8-бөлік. Автогрейдерлерге қойылатын талаптар"
890
МЕМСТ EN 474-9-2014 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 9-бөлік. Құбыр төсегіштерге қойылатын талаптар"
891
МЕМСТ EN 474-10-2012 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 10-бөлік. Шұңқыр қазғыштарға қойылатын талаптар"
892
МЕМСТ EN 474-11-2012 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздігі. 11-бөлік. Тығыздаушы машиналарға қойылатын талаптар"
893
МЕМСТ 12.2.130-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бір жікті экскаваторлар. Машинистің жұмыс орнына және эргономикаға қойылатын жалпы қауіпсіздік талаптары және оларды бақылау әдістері"
894
МЕМСТ 11030-2017 "Автогрейдерлер. Жалпы техникалық шарттар"
895
МЕМСТ 16469-2017 "Канал қазғыш экскаваторлар. Жалпы техникалық шарттар"
896
МЕМСТ 27249-87 (ИСО 7132-84) "Жер қазатын машиналар. Топырақ тасығыштар. Терминдер, анықтамалар және коммерциялық құжаттаманың техникалық сипаттамасы"
897
МЕМСТ 27250-97 (ИСО 3411-95) "Жер қазатын машиналар. Операторларға арналған антропометриялық деректер және оператордың айналасындағы ең аз жұмыс кеңістігі"
898
МЕМСТ 27252-87 (ИСО 6749-84) "Жер қазатын машиналар. Консервациялау және сақтау"
899
МЕМСТ 27923-88 (ИСО 6483-80) "Жер қазатын машиналар. Топырақ тасығыштардың (өздігінен аударғыштардың) шанағы. Сыйымдылықты есептеу"
900
МЕМСТ 30035-93 "Скреперлер. Жалпы техникалық шарттар"
901
МЕМСТ 30067-93 "Әмбебап толық бұрылатын бір жікті экскаваторлар. Жалпы техникалық шарттар"
902
МЕМСТ 31553-2012 "Борттық бұрылысы бар шағын габаритті тиегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
903

СТБ EN 12643-2007 "Машины землеройные. Машины пневмоколесные. Технические требования к системам рулевого управления"
СТБ ИСО 6683-2006 "Машины землеройные. Ремни безопасности и места их крепления. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р ИСО 3471-2009 "Машины землеройные. Устройства защиты при опрокидывании. Технические требования и лабораторные испытания"
ГОСТ Р ИСО 12117-2009 "Машины землеройные. Устройства защиты при опрокидывании (TOPS) для миниэкскаваторов. Лабораторные испытания и технические требования"
43. Машины дорожные, оборудование для приготовления строительных смесей
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 3449-2014 "Машины землеройные. Устройства защиты от падающих предметов. Методы лабораторных испытаний и технические требования"
ГОСТ ISO 3471-2015 Машины землеройные. Устройства защиты при опрокидывании. Технические требования и лабораторные испытания.
ГОСТ ISO 15143-1-2017 "Машины землеройные и машины дорожно-строительные мобильные. Обмен данными на рабочих площадках. Часть 1. Архитектура системы"
ГОСТ ISO 15143-2-2017 "Машины землеройные и мобильные дорожно-строительные машины. Обмен данными на рабочих площадках. Часть 2. Словарь данных"
ГОСТ ISO 15642-2017 "Оборудование для строительства и содержания дорог в исправности. Смесительные установки для асфальта. Терминология и торговые спецификации"
ГОСТ ISO 15643-2016 "Оборудование для строительства и технического обслуживания дорог. Разбрасыватели/распылители нижнего битуминизированного слоя дорожного покрытия. Терминология и эксплуатационные характеристики"
ГОСТ ISO 15644-2017 "Оборудование дорожное строительное и эксплуатационное. Разбрасыватели щебенки. Терминология и эксплуатационные требования"
ГОСТ ISO 15645-2016 Оборудование дорожное строительное и эксплуатационное. Дорожные механизмы для измельчения. Терминология и эксплуатационные требования"
ГОСТ ISO 15688-2017 "Оборудование для строительства и содержания дорог. Стабилизаторы грунта. Терминология и торговые спецификации"
ГОСТ ISO 15689-2017 "Оборудование для сооружения и содержания дорог. Разбрасыватели для порошкообразных связующих. Терминология и коммерческие технические условия"
ГОСТ ISO 22242-2016 "Машины и оборудование для дорожного строительства и обслуживания дорог. Основные виды. Идентификация и описание"
ГОСТ EN 500-1-2014 "Машины дорожно-строительные мобильные. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ EN 500-2-2014 "Машины дорожно-строительные мобильные. Безопасность. Часть 2. Специальные требования к дорожным фрезам"

СТБ EN 12643-2007 "Жер қазатын машиналар. Пневмодөңгелекті машиналар. Рульмен басқару жүйелеріне қойылатын техникалық талаптар"
904
СТБ ИСО 6683-2006 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік белдіктері және оларды бекіту орындары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
905
МЕМСТ Р ИСО 3471-2009 "Жер қазатын машиналар. Аударылу кезіндегі қорғау құрылғылары. Техникалық талаптар және зертханалық сынақтар"
906
МЕМСТ Р ИСО 12117-2009 "Жер қазатын машиналар. Миниэкскаваторларға арналған аударылудан қорғау құрылғылары (TOPS). Зертханалық сынақтар және техникалық талаптар"
43. Жол машиналары, құрылыс қоспаларын дайындауға арналған жабдық
907
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 3449-2014 "Жер қазатын машиналар. Құлайтын заттардан қорғау құрылғылары. Зертханалық сынау әдістері және техникалық талаптар"
908
МЕМСТ ISO 3471-2015 Жер қазатын машиналар. Аударылу кезіндегі қорғау құрылғылары. Техникалық талаптар және зертханалық сынақтар.
909
МЕМСТ ISO 15143-1-2017 "Жер қазатын машиналар және мобильді жол-құрылыс машиналары. Жұмыс алаңдарында деректермен алмасу. 1-бөлік. Жүйе архитектурасы"
910
МЕМСТ ISO 15143-2-2017 "Жер қазатын машиналар және мобильді жол-құрылыс машиналары. Жұмыс алаңдарында деректермен алмасу. 2-бөлік. Деректер сөздігі"
911
МЕМСТ ISO 15642-2017 "Жолдарды салуға және ақаусыз ұстауға арналған жабдық. Асфальтқа арналған араластырғыш қондырғылар. Терминология және саудалық ерекшеліктері"
912
МЕМСТ ISO 15643-2016 "Жолдарды салуға және оларға техникалық қызмет көрсетуге арналған жабдық. Жол жабынының төменгі битуминизацияланған қабатын шашқыштар/шашыратқыштар. Терминология және пайдалану сипаттамалары"
913
МЕМСТ ISO 15644-2017 "Жол құрылысы және пайдалану жабдығы. Қиыршық тас лақтырғыш. Терминология және пайдалану талаптары"
914
МЕМСТ ISO 15645-2016 Жол құрылысы және пайдалану жабдығы. Ұнтақтауға арналған жол механизмдері. Терминология және пайдалану талаптары"
915
МЕМСТ ISO 15688-2017 "Жолдарды салуға және күтіп-ұстауға арналған жабдық. Топырақ тұрақтандырғыштар. Терминология және саудалық ерекшеліктері"
916
МЕМСТ ISO 15689-2017 "Жолдарды салуға және күтіп-ұстауға арналған жабдық. Ұнтақты байланыстырғыштарға арналған таратқыштар. Терминология және коммерциялық техникалық шарттар"
917
МЕМСТ ISO 22242-2016 "Жол құрылысына және жолдарға қызмет көрсетуге арналған машиналар мен жабдықтар. Негізгі түрлері. Сәйкестендіру және сипаттамасы"
918
МЕМСТ EN 500-1-2014 "Мобильді жол-құрылыс машиналары. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
919
МЕМСТ EN 500-2-2014 "Мобильді жол-құрылыс машиналары. Қауіпсіздігі. 2-бөлік. Жол фрезаларына қойылатын арнайы талаптар"
920

ГОСТ EN 500-3-2014 "Машины дорожно-строительные мобильные. Безопасность. Часть 3. Специальные требования к машинам для стабилизации и восстановления грунта"
ГОСТ EN 500-4-2014 "Машины дорожно-строительные мобильные. Безопасность. Часть 4. Дополнительные требования к машинам для уплотнения грунта"
ГОСТ EN 500-6-2014 "Машины дорожно-строительные мобильные. Безопасность. Часть 6. Специальные требования к дорожным отделочным машинам"
ГОСТ EN 536-2012 "Машины строительно-дорожные. Установки асфальтосмесительные. Требования безопасности"
ГОСТ EN 13019-2012 "Машины для очистки дорожных покрытий. Требования безопасности"
ГОСТ EN 13020-2012 "Машины для устройства, ремонта и содержания дорожных покрытий. Требования безопасности"
ГОСТ EN 13021-2012 "Машины для зимнего содержания дорог. Требования безопасности"
ГОСТ EN 13524-2012 "Машины для содержания автомобильных дорог. Требования безопасности"
ГОСТ EN 13862-2014 "Машины для нарезки швов. Требования безопасности"
ГОСТ 12.2.011-2012 "Система стандартов безопасности труда. Машины строительные, дорожные и землеройные. Общие требования безопасности"
ГОСТ 11030-2017 "Автогрейдеры. Общие технические условия"
ГОСТ 21915-2018 "Асфальтоукладчики. Общие технические условия"
ГОСТ 27336-2016 "Автобетононасосы. Общие технические условия"
пункт 2.1.7
ГОСТ 27338-93 "Установки бетоносмесительные механизированные. Общие технические условия"
ГОСТ 27339-2016 "Автобетоносмесители. Общие технические условия"
ГОСТ 27598-94 "Катки дорожные вибрационные самоходные. Общие технические условия"
ГОСТ 27614-2016 "Автоцементовозы. Общие технические условия"
ГОСТ 27811-2016 "Автогудронаторы. Общие технические условия"
ГОСТ 27945-2018 "Установки асфальтосмесительные. Общие технические условия"
ГОСТ 31548-2012 "Катки дорожные самоходные. Общие технические условия"
ГОСТ 31552-2012 "Плиты вибрационные уплотняющие. Общие технические условия"
ГОСТ 31556-2012 "Фрезы дорожные холодные самоходные. Общие технические условия"
44. Оборудование и машины строительные
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 11886-2016 "Машины и оборудование строительные. Оборудование для погружения и извлечения свай. Терминология и технические условия на поставку"
ГОСТ ISO/TR 12603-2014 "Машины и оборудование строительные. Классификация"
ГОСТ ISO 18650-1-2017 "Машины и оборудование строительные. Бетоносмесители. Часть 1. Словарь и общие технические условия"

МЕМСТ EN 500-3-2014 "Мобильді жол-құрылыс машиналары. Қауіпсіздігі. 3-бөлік. Топырақты тұрақтандыруға және қалпына келтіруге арналған машиналарға қойылатын арнайы талаптар"
921
МЕМСТ EN 500-4-2014 "Мобильді жол-құрылыс машиналары. Қауіпсіздігі. 4-бөлік. Топырақты тығыздауға арналған машиналарға қойылатын қосымша талаптар"
922
МЕМСТ EN 500-6-2014 "Мобильді жол-құрылыс машиналары. Қауіпсіздігі. 6-бөлік. Жолды әрлеу машиналарына қойылатын арнайы талаптар"
923
МЕМСТ EN 536-2012 "Жол-құрылыс машиналары. Асфальт араластырғыш қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары"
924
МЕМСТ EN 13019-2012 "Жол жабындарын тазалауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
925
МЕМСТ EN 13020-2012 "Жол жабындарын төсеуге, жөндеуге және күтіп-ұстауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
926
МЕМСТ EN 13021-2012 "Жолдарды қыста күтіп-ұстауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
927
МЕМСТ EN 13524-2012 "Автомобиль жолдарын күтіп-ұстауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
928
МЕМСТ EN 13862-2014 "Жіктерді кесуге арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
929
МЕМСТ 12.2.011-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құрылыс, жол және жер қазу машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
930
МЕМСТ 11030-2017 "Автогрейдерлер. Жалпы техникалық шарттар"
931
МЕМСТ 21915-2018 "Асфальт төсегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
932
МЕМСТ 27336-2016 "Автобетонсорғылар. Жалпы техникалық шарттар"
933
2.1.7-тармақ МЕМСТ 27338-93 "Механикаландырылған бетон араластырғыш қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
934
МЕМСТ 27339-2016 "Автобетонараластырғыштар. Жалпы техникалық шарттар"
935
МЕМСТ 27598-94 "Өздігінен жүретін вибрациялық жол катоктары. Жалпы техникалық шарттар"
936
МЕМСТ 27614-2016 "Автоцементтасығыштар. Жалпы техникалық шарттар"
937
МЕМСТ 27811-2016 "Автогудронаторлар. Жалпы техникалық шарттар"
938
МЕМСТ 27945-2018 "Асфальт араластырғыш қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
939
МЕМСТ 31548-2012 "Өздігінен жүретін жол катоктары. Жалпы техникалық шарттар"
940
МЕМСТ 31552-2012 "Тығыздаушы вибрациялық плиталар. Жалпы техникалық шарттар"
941
МЕМСТ 31556-2012 "Өздігінен жүретін суық жол фрезалары. Жалпы техникалық шарттар"
44. Құрылыс жабдығы мен машиналары
942
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 11886-2016 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Қадаларды батыруға және алуға арналған жабдық. Терминология және өнім беруге арналған техникалық шарттар"
943
МЕМСТ ISO/TR 12603-2014 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Сыныпталуы"
944
МЕМСТ ISO 18650-1-2017 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Бетон араластырғыштар. 1-бөлік. Сөздік және жалпы техникалық шарттар"
945

ГОСТ ISO 18650-2-2016 "Машины и оборудование строительные. Бетоносмесители. Часть 2. Методика проверки эффективности смешивания"
ГОСТ ISO 18652-2014 "Машины и оборудование строительные. Внешние вибраторы для бетона"
ГОСТ ISO 19432-2014 "Машины и оборудование строительные. Переносные, ручные и с приводом от двигателя внутреннего сгорания отрезные станки. Требования безопасности"
ГОСТ ISO 19433-2017 "Строительные машины и оборудование. Виброплощадки, управляемые пешим оператором. Терминология и торговые технические условия"
ГОСТ ISO 19452-2017 "Строительные машины и оборудование. Вибрационные (перкуссионные) копры, управляемые пешим оператором. Терминология и торговые технические условия"
ГОСТ ISO 21573-1-2013 "Машины и оборудование строительные. Бетононасосы. Часть 1. Терминология и технические условия на поставку"
ГОСТ ISO 21592-2013 "Машины и оборудование строительные. Машины для торкретирования бетонной смеси. Терминология и технические условия"
ГОСТ ISO 21873-1-2013 "Машины и оборудование строительные. Передвижные дробилки. Часть 1. Терминология и технические условия поставки"
ГОСТ ISO 21873-2-2013 "Машины и оборудование строительные. Передвижные дробилки. Часть 2. Требования безопасности"
ГОСТ EN 12001-2012 "Машины для транспортирования, нанесения и распределения бетонных и растворных смесей. Требования безопасности"
ГОСТ 12.2.011-2012 "Система стандартов безопасности труда. Машины строительные, дорожные и землеройные. Общие требования безопасности"
ГОСТ 26055-84 "Манипуляторы для строительно-монтажных работ. Общие технические требования"
ГОСТ 27336-2016 "Автобетононасосы. Общие технические условия"
ГОСТ 27338-93 "Установки бетоносмесительные механизированные. Общие технические условия"
ГОСТ 27339-2016 "Автобетоносмесители. Общие технические условия"
ГОСТ 27614-2016 "Автоцементовозы. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 29168-91 "Подъемники мачтовые грузовые строительные. Технические условия"
применяется до 01.10.2021
разделы 4, 6 – 29 ГОСТ 30700-2000 (МЭК 745-2-7-89) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний пистолетов-распылителей невоспламеняющихся жидкостей"
ГОСТ 31546-2012 "Копры для свайных работ. Общие технические условия"
ГОСТ 31547-2012 "Вибропогружатели и сваевыдергиватели. Общие технические условия"
ГОСТ 31549-2012 "Конвейеры строительные передвижные ленточные. Общие технические условия"
ГОСТ 31550-2012 "Молоты сваебойные. Общие технические условия"
ГОСТ 31551-2012 "Оборудование сваебойное. Общие технические условия"

МЕМСТ ISO 18650-2-2016 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Бетон араластырғыштар. 2-бөлік. Араластыру тиімділігін тексеру әдісі"
946
МЕМСТ ISO 18652-2014 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Бетонға арналған сыртқы вибраторлар"
947
МЕМСТ ISO 19432-2014 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Жылжымалы, қол және іштен жану қозғалтқышынан жетегі бар кесу станоктары. Қауіпсіздік талаптары"
948
МЕМСТ ISO 19433-2017 "Құрылыс машиналары мен жабдық. Жаяу оператор басқаратын виброалаңдар. Терминология және саудалық техникалық шарттар"
949
МЕМСТ ISO 19452-2017 "Құрылыс машиналары мен жабдық. Жаяу оператор басқаратын вибрациялық (перкуссиялық) коперлер. Терминология және саудалық техникалық шарттар"
950
МЕМСТ ISO 21573-1-2013 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Бетонсорғылар. 1-бөлік. Терминология және өнім беруге арналған техникалық шарттар"
951
МЕМСТ ISO 21592-2013 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Бетон қоспасын торкреттеуге арналған машиналар. Терминология және техникалық шарттар"
952
МЕМСТ ISO 21873-1-2013 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Жылжымалы уатқыштар. 1-бөлік. Терминология және өнім берудің техникалық шарттары"
953
МЕМСТ ISO 21873-2-2013 "Құрылыс машиналары мен жабдығы. Жылжымалы уатқыштар. 2-бөлік. Қауіпсіздік талаптары"
954
МЕМСТ EN 12001-2012 "Бетон және ерітінді қоспаларын тасымалдауға, жағуға және таратуға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
955
МЕМСТ 12.2.011-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құрылыс, жол және жер қазу машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
956
МЕМСТ 26055-84 "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған манипуляторлар. Жалпы техникалық талаптар"
957
МЕМСТ 27336-2016 "Автобетонсорғылар. Жалпы техникалық шарттар"
958
МЕМСТ 27338-93 "Механикаландырылған бетон араластырғыш қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
959
МЕМСТ 27339-2016 "Автобетонараластырғыштар. Жалпы техникалық шарттар"
960
МЕМСТ 27614-2016 "Автоцементтасығыштар. Жалпы техникалық шарттар"
961
2-бөлім МЕМСТ 29168-91 "Құрылыс діңгекті жүк көтергіштер. Техникалық шарттар"
01.10.2021 дейін қолданылады
962
4, 6 – 29-бөлімдер МЕМСТ 30700-2000 (МЭК 745-2-7-89) "Электр қол машиналары. Тұтанбайтын сұйықтықтарды бүріккіш пистолеттердің жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
963
МЕМСТ 31546-2012 "Қада қағу жұмыстарына арналған коперлер. Жалпы техникалық шарттар"
964
МЕМСТ 31547-2012 "Фибрация бергіштер және қада жұлғыштар. Жалпы техникалық шарттар"
965
МЕМСТ 31549-2012 "Жылжымалы таспалы құрылыс конвейерлері. Жалпы техникалық шарттар"
966
МЕМСТ 31550-2012 "Қада қаққыш балғалар. Жалпы техникалық шарттар"
967
МЕМСТ 31551-2012 "Қада қаққыш жабдық. Жалпы техникалық шарттар"
968

ГОСТ 31553-2012 "Погрузчики малогабаритные с бортовым поворотом. Общие технические условия"
ГОСТ 31554-2012 "Погрузчики строительные фронтальные с телескопической стрелой. Общие технические условия"
ГОСТ 31555-2012 "Погрузчики строительные фронтальные одноковшовые. Общие технические условия"
раздел 5 ГОСТ 33558.1-2015 (EN 12158-1:2000) "Подъемники строительные грузовые вертикальные. Общие технические условия"
ГОСТ 33558.2-2015 (EN 12158-2:2000) "Подъемники строительные грузовые наклонные. Общие технические условия"
ГОСТ 33651-2015 (EN 12159:2012) "Подъемники строительные грузопассажирские. Общие технические условия"
СТБ 1208-2000 "Машины строительно-отделочные. Общие требования безопасности. Методы испытаний"
разделы 4 и 5 ГОСТ Р 53037-2013 (ИСО 16368:2010) "Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности, испытания"
ГОСТ Р 53984-2010 (ИСО 18893:2004) "Мобильные подъемники с рабочими платформами. Требования безопасности и контроль технического состояния при эксплуатации"
ГОСТ Р 54770-2011 (ИСО 16369:2007) "Подъемники с рабочими платформами. Подъемники мачтового типа. Расчеты конструкции, требования безопасности, методы испытаний"
ГОСТ Р 55180-2012 (ИСО 16653-1:2008) "Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности и методы испытаний. Часть 1. Подъемники со складывающимися ограждениями"
ГОСТ Р 55181-2012 (ИСО 16653-2:2009) "Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности и методы испытаний. Часть 2. Подъемники с непроводящими (изолирующими) компонентами"
45. Оборудование для промышленности строительных материалов
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.100-97 "Машины и оборудование для производства глиняного и силикатного кирпича, керамических и асбестоцементных изделий. Общие требования безопасности"
раздел 3 ГОСТ 9231-80 "Смесители лопастные двухвальные. Технические условия"
раздел 3 ГОСТ 10037-83 "Автоклавы для строительной индустрии. Технические условия"
ГОСТ 10141-91 "Мельницы стержневые и шаровые. Общие технические требования"
раздел 3 ГОСТ 12367-85 "Мельницы трубные помольных агрегатов. Общие технические условия"
раздел 5 ГОСТ 27636-95 "Оборудование камнедобывающее и камнеобрабатывающее. Общие технические условия"
ГОСТ 28122-95 "Станки камнеобрабатывающие шлифовально-полировальные. Общие технические требования и методы контроля"
ГОСТ 28541-95 "Станки камнераспиловочные. Общие технические требования и методы контроля"
ГОСТ 30369-96 "Станки камнефрезерные. Общие технические требования и методы контроля"

МЕМСТ 31553-2012 "Бүйіріне бұрылатын шағын габаритті тиегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
969
МЕМСТ 31554-2012 "Телескоптық стреласы бар фронтальды құрылыс тиегіштері. Жалпы техникалық шарттар"
970
МЕМСТ 31555-2012 "Бір жікті фронтальды құрылыс тиегіштері. Жалпы техникалық шарттар"
971
5-бөлім МЕМСТ 33558.1-2015 (EN 12158-1:2000) "Тік құрылыс жүк көтергіштері. Жалпы техникалық шарттар"
972
МЕМСТ 33558.2-2015 (EN 12158-2:2000) "Көлбеу құрылыс жүк көтергіштері. Жалпы техникалық шарттар"
973
МЕМСТ 33651-2015 (EN 12159:2012) "Жүк-жолаушылар құрылыс жүк көтергіштері. Жалпы техникалық шарттар"
974
СТБ 1208-2000 "Құрылыс-әрлеу машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
975
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ Р 53037-2013 (ИСО 16368:2010) "Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкция есептемесі, қауіпсіздік талаптары, сынақтар"
976
МЕМСТ Р 53984-2010 (ИСО 18893:2004) "Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Қауіпсіздік талаптары және пайдалану кезіндегі техникалық жай-күйін бақылау"
977
МЕМСТ Р 54770-2011 (ИСО 16369:2007) "Жұмыс платформалары бар көтергіштер. Мачта типтес көтергіштер. Конструкция есептемесі, қауіпсіздік талаптары, сынау әдістері"
978
МЕМСТ Р 55180-2012 (ИСО 16653-1:2008) "Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкция есептемесі, қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері. 1-бөлік. Жиналмалы қоршаулары бар көтергіштер"
979
МЕМСТ Р 55181-2012 (ИСО 16653-2:2009) "Жұмыс платформалары бар мобильді көтергіштер. Конструкция есептемесі, қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері. 2-бөлік. Өткізбейтін (оқшаулағыш) компоненттері бар көтергіштер"
45. Құрылыс материалдары өнеркәсібіне арналған жабдық
980
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.100-97 "Саз және силикат кірпіш, қыш және асбестцемент бұйымдарын өндіруге арналған машиналар мен жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
981
3-бөлім МЕМСТ 9231-80 "Қос білікті қалақты араластырғыштар. Техникалық шарттар"
982
3-бөлім МЕМСТ 10037-83 "Құрылыс индустриясына арналған автоклавтар. Техникалық шарттар"
983
МЕМСТ 10141-91 "Өзекті және шарлы диірмендер. Жалпы техникалық талаптар"
984
3-бөлім МЕМСТ 12367-85 "Ұнтақтау агрегаттарының құбырлы диірмендері. Жалпы техникалық шарттар"
985
5-бөлім МЕМСТ 27636-95 "Тас өндіретін және тас өңдейтін жабдық. Жалпы техникалық шарттар"
986
МЕМСТ 28122-95 "Тегістеу-жылтырату тас өңдеу станоктары. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері"
987
МЕМСТ 28541-95 "Тас кесетін станоктар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері"
988
МЕМСТ 30369-96 "Тас фрезерлік станоктар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері"
989

ГОСТ 30540-97 "Оборудование для производства изделий из ячеистого бетона автоклавного твердения. Общие технические требования и методы контроля"
46. Оборудование технологическое для лесозаготовки, лесобирж и лесосплава (кроме пил бензиномоторных и цепных электрических)
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 8082-1-2017 "Машины для леса самоходные. Устройства защиты при опрокидывании. Технические требования и методы испытаний.
Часть 1. Машины общего назначения"
ГОСТ ISO 8082-2-2014 "Машины для леса самоходные. Лабораторные испытания устройств защиты при опрокидывании и эксплуатационные требования к ним. Часть 2. Машины с вращающейся платформой и находящейся на ней кабиной и грузовой стрелой"
ГОСТ ISO 5674-2012 "Тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Кожухи защитные карданных валов для привода от валов отбора мощности (ВОМ). Испытания на прочность и износ и критерии приемки"
ГОСТ ISO 5676-2013 "Тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Муфты гидравлического тормозного привода"
раздел 5 ГОСТ ISO 8083-2011 "Машины для леса. Устройства защиты от падающих предметов"
раздел 5 ГОСТ ISO 8084-2011 "Машины для леса. Устройства защиты оператора. Технические требования и методы испытаний"
раздел 5 ГОСТ ISO 11169-2011 "Тракторы лесопромышленные и лесохозяйственные колесные, машины лесозаготовительные и лесохозяйственные колесные. Требования к эффективности и методы испытаний тормозных систем"
раздел 5 ГОСТ ISO 11512-2011 "Тракторы лесопромышленные и лесохозяйственные гусеничные, машины лесозаготовительные и лесохозяйственные гусеничные. Требования к эффективности и методы испытаний тормозных систем"
ГОСТ ISO 11837-2016 "Машины для лесного хозяйства. Системы защиты при разрыве пильной цепи. Метод испытаний и критерии работы"
ГОСТ ISO 11839-2016 "Машины для лесного хозяйства. Остекление и панельные материалы, применяемые для защиты кабины оператора при откидывании зубьев пилы. Метод испытания и эксплуатационные критерии"
разделы 4 и 5 ГОСТ ISO 11850-2011 "Машины для леса самоходные. Требования безопасности"
разделы 5 – 12 ГОСТ ИСО 4254-4-2002 "Лебедки трелевочные. Требования безопасности"
разделы 4 и 6 ГОСТ EN 609-1-2012 "Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Безопасность машин.
Часть 1. Станки дровокольные клиновые"
разделы 4 и 6 ГОСТ EN 609-2-2012 "Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Безопасность машин.
Часть 2. Станки дровокольные винтовые"

МЕМСТ 30540-97 "Автоклавта қататын кеуек бетоннан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған жабдық. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері"
46. Ағаш дайындауға, ағаш жинауға және ағаш ағызуға арналған технологиялық жабдық (бензинді моторлы және тізбекті электр араларынан басқа)
990
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 8082-1-2017 "Өздігінен жүретін ағаш машиналары. Аударып төгу кезіндегі қорғау құрылғылары. Техникалық талаптар және сынау әдістері. 1-бөлік. Жалпы мақсаттағы машиналар"
991
МЕМСТ ISO 8082-2-2014 "Өздігінен жүретін ағаш машиналары. Аударылу кезінде қорғау құрылғыларын зертханалық сынау және оларға қойылатын пайдалану талаптары. 2-бөлік. Айналмалы платформасы және онда орналасқан кабинасы және жүк стреласы бар машиналар"
992
МЕМСТ ISO 5674-2012 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған тракторлар мен машиналар. Қуатты іріктеу біліктерінен (ҚІБ) жетекке арналған кардандық біліктердің қорғаныш қаптамалары. Беріктік пен тозуға сынақтар және қабылдау критерийлері"
993
МЕМСТ ISO 5676-2013 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған тракторлар мен машиналар. Гидравликалық тежегіш жетегінің муфталары"
994
5-бөлім МЕМСТ ISO 8083-2011 "Ағаш машиналары. Құлайтын заттардан қорғау құрылғылары"
995
5-бөлім МЕМСТ ISO 8084-2011 "Ағаш машиналары. Оператордың қорғаныс құрылғылары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
996
5-бөлім МЕМСТ ISO 11169-2011 "Ағаш өнеркәсібі және орман шаруашылығы дөңгелекті тракторлары, ағаш дайындайтын және орман шаруашылығы дөңгелекті машиналары. Тежеуіш жүйелердің тиімділігіне қойылатын талаптар және сынау әдістері"
997
5-бөлім МЕМСТ ISO 11512-2011 "Ағаш өнеркәсібі және орман шаруашылығы шынжыр табанды тракторлары, ағаш дайындайтын және орман шаруашылығы шынжыр табанды машиналары. Тежеуіш жүйелердің тиімділігіне қойылатын талаптар және сынау әдістері"
998
МЕМСТ ISO 11837-2016 "Орман шаруашылығына арналған машиналар. Аралау тізбегі бұзылған кездегі қорғаныс жүйелері. Сынау әдісі және жұмыс критерийлері"
999
МЕМСТ ISO 11839-2016 "Орман шаруашылығына арналған машиналар. Араның тістерін қайыру кезінде оператордың кабинасын қорғау үшін қолданылатын шынылау және панельді материалдар. Сынау әдісі және пайдалану критерийлері"
1000
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ ISO 11850-2011 "Өздігінен жүретін ағаш машиналары. Қауіпсіздік талаптары"
1001
5 – 12-бөлімдер МЕМСТ ИСО 4254-4-2002 "Тасымалдаушы шығырлар. Қауіпсіздік талаптары"
1002
4 және 6-бөлімдер МЕМСТ EN 609-1-2012 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Машиналардың қауіпсіздігі. 1-бөлік. Сыналы ағаш жаратын станоктар"
1003
4 және 6-бөлімдер МЕМСТ EN 609-2-2012 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Машиналардың қауіпсіздігі. 2-бөлік. Винтті ағаш жаратын станоктар"
1004

ГОСТ EN 1853-2012 "Машины сельскохозяйственные. Прицепы самосвальные. Требования безопасности"
ГОСТ EN 13448-2012 "Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Косилки междурядные. Требования безопасности"
разделы 4 и 6 ГОСТ EN 13525-2012 "Машины для лесного хозяйства. Машины для измельчения древесины. Требования безопасности"
ГОСТ EN 16590-1-2018 "Тракторы и машины для сельского и лесного хозяйства. Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 1. Общие принципы проектирования и разработки"
ГОСТ EN 16590-2-2018 "Тракторы и машины для сельского и лесного хозяйства. Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 2. Этап разработки концепции"
ГОСТ EN 16590-3-2018 "Тракторы и машины для сельского и лесного хозяйства. Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 3. Разработка серийной продукции, аппаратные средства и программное обеспечение"
ГОСТ EN 16590-4-2018 "Тракторы и машины для сельского и лесного хозяйства. Элементы систем управления, связанные с безопасностью. Часть 4. Производство, эксплуатация, модификация и вспомогательные процессы"
разделы 3 – 8 ГОСТ 12.2.102-2013 "Система стандартов безопасности труда. Машины и оборудование лесозаготовительные и лесосплавные, тракторы лесопромышленные и лесохозяйственные. Требования безопасности, методы контроля требований безопасности и оценки безопасности труда"
разделы 1 и 2 ГОСТ 12.2.104-84 "Система стандартов безопасности труда. Инструмент механизированный для лесозаготовок. Общие требования безопасности"
раздел 4 ГОСТ 15594-80 "Лесопогрузчики челюстные гусеничные перекидного типа. Технические условия"
разделы 4 – 10 ГОСТ 31593-2012 "Машины и оборудование для нижних лесопромышленных складов. Требования безопасности. Методы испытаний"
разделы 5 и 6 ГОСТ 31595-2012 "Погрузчики леса. Оборудование рабочее манипуляторного типа. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 32431-2013 (ISO 16154:2005) "Машины для сельского и лесного хозяйства. Монтаж устройств освещения и световой сигнализации для проезда по дорогам общего пользования"
ГОСТ 33037-2014 (EN 12761-3:2001, EN 12761-1:2001, EN 12761-2:2001) "Сельскохозяйственное и лесотехническое оборудование. Распылители и разбрызгиватели жидкого удобрения. Защита окружающей среды"
ГОСТ 34280-2017 (ISO 19472:2006) "Машины для леса. Лебедки. Определения, технические требования, требования безопасности"

МЕМСТ EN 1853-2012 "Ауыл шаруашылығы машиналары. Өздігінен аударғыш тіркемелер. Қауіпсіздік талаптары"
1005
МЕМСТ EN 13448-2012 "Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Қатараралық шалғылар. Қауіпсіздік талаптары"
1006
4 және 6-бөлімдер МЕМСТ EN 13525-2012 "Орман шаруашылығына арналған машиналар. Сүректі ұсақтауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
1007
МЕМСТ EN 16590-1-2018 "Ауыл және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қауіпсіздікке байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 1-бөлік. Жобалаудың және әзірлеудің жалпы қағидаттары"
1008
МЕМСТ EN 16590-2-2018 "Ауыл және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қауіпсіздікке байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 2-бөлік. Тұжырымдаманы әзірлеу кезеңі"
1009
МЕМСТ EN 16590-3-2018 "Ауыл және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қауіпсіздікке байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 3-бөлік. Сериялық өнімді әзірлеу, аппараттық құралдар және бағдарламалық қамтамасыз ету"
1010
МЕМСТ EN 16590-4-2018 "Ауыл және орман шаруашылығына арналған тракторлар мен машиналар. Қауіпсіздікке байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 4-бөлік. Өндіру, пайдалану, түрлендіру және қосалқы процестер"
1011
3 – 8-бөлімдер МЕМСТ 12.2.102-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш дайындайтын және ағаш ағызатын машиналар мен жабдықтар, ағаш өнеркәсібі және орман шаруашылығы тракторлары. Қауіпсіздік талаптары, қауіпсіздік талаптарын және еңбек қауіпсіздігін бағалауды бақылау әдістері"
1012
1 және 2-бөлімдер МЕМСТ 12.2.104-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ағаш дайындауға арналған механикаландырылған құрал. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
1013
4-бөлім МЕМСТ 15594-80 "Жақтамалы шынжыр табанды аудару типіндегі ағаш тиегіштер. Техникалық шарттар"
1014
4 – 10-бөлімдер МЕМСТ 31593-2012 "Төменгі ағаш өнеркәсібі қоймаларына арналған машиналар мен жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
1015
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 31595-2012 "Ағаш тиегіштер. Манипулятор типіндегі жұмыс жабдығы. Жалпы техникалық шарттар"
1016
3-бөлім МЕМСТ 32431-2013 (ISO 16154:2005) "Ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар. Жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдармен жүруге арналған жарықтандыру және жарық сигнализациясы құрылғыларын монтаждау"
1017
МЕМСТ 33037-2014 (EN 12761-3:2001, EN 12761-1:2001, EN 12761-2:2001) "Ауыл шаруашылығы және орман-техникалық жабдық. Сұйық тыңайтқыш шашқыштар және бүріккіштер. Қоршаған ортаны қорғау"
1018
МЕМСТ 34280-2017 (ISO 19472:2006) "Ағаш машиналары. Жүкшығырлар. Анықтамалар, техникалық талаптар, қауіпсіздік талаптары"
1019

ГОСТ 10000-2017 "Прицепы и полуприцепы тракторные. Общие технические требования"
СТБ ЕН 14861-2007 "Машины лесозаготовительные. Машины самоходные. Требования безопасности"
ГОСТ Р ИСО 11448-2002 "Измельчители и дробилки передвижные с автономным приводом. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ Р ИСО 15078-2002 "Погрузчики леса. Расположение и порядок перемещения двухрычажных органов управления"
47. Оборудование прачечное промышленное
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ІЕС 60335-2-4-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.4. Частные требования к отжимным центрифугам"
ГОСТ ІЕС 60335-2-7-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-7. Частные требования к стиральным машинам"
ГОСТ 12.2.084-93 (ИСО 6178-83) "Машины и оборудование для прачечных и предприятий химчистки. Общие требования безопасности"
ГОСТ 24824-88 "Прессы гладильные. Основные размеры, технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 27457-93 "Машины стиральные промышленные. Общие технические условия"
48. Оборудование для химической чистки и крашения одежды и бытовых изделий
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.084-93 (ИСО 6178-83) "Машины и оборудование для прачечных и предприятий химчистки. Общие требования безопасности"
ГОСТ Р 51362-99 (ИСО 7000-89) "Машины для химической чистки одежды. Символы графические органов управления и других устройств"
49. Машины и оборудование для коммунального хозяйства
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 1501-1-2014 "Мусоровозы. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 1. Мусоровозы с задней загрузкой"
ГОСТ EN 1501-2-2012 "Мусоровозы. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 2. Мусоровозы с боковой загрузкой"
ГОСТ EN 1501-4-2014 "Мусоровозы и их подъемные устройства. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 4. Метод измерения шума"
ГОСТ EN 1501-5-2014 "Средства транспортные мусороуборочные. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 5. Подъемные устройства мусороуборочных машин"
ГОСТ 31544-2012 "Машины для городского коммунального хозяйства и содержания дорог. Специальные требования безопасности"
ГОСТ 31829-2012 "Оборудование озонаторное. Требования безопасности"
ГОСТ 31836-2012 "Центрифуги промышленные. Требования безопасности. Методы испытаний"

МЕМСТ 10000-2017 "Тракторлық тіркемелер және жартылай тіркемелер. Жалпы техникалық талаптар"
1020
СТБ ЕН 14861-2007 "Ағаш дайындайтын машиналар. Өздігінен жүретін машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
1021
МЕМСТ Р ИСО 11448-2002 "Автономды жетегі бар жылжымалы ұнтақтағыштар мен уатқыштар. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
1022
3-бөлім МЕМСТ Р ИСО 15078-2002 "Орман тиегіштер. Екі тұтқалы басқару органдарының орналасуы және ауыстыру тәртібі"
47. Өнеркәсіптік кір жуу жабдығы
1023
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ІЕС 60335-2-4-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2.4-бөлік. Сығу центрифугаларына қойылатын жеке талаптар"
1024
МЕМСТ ІЕС 60335-2-7-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-7-бөлік. Кір жуғыш машиналарға қойылатын жеке талаптар"
1025
МЕМСТ 12.2.084-93 (ИСО 6178-83) "Кір жуатын орындар мен химиялық тазалау кәсіпорындарына арналған машиналар мен жабдық. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
1026
МЕМСТ 24824-88 "Үтіктеу престері. Негізгі мөлшерлері, техникалық талаптар және сынау әдістері"
1027
МЕМСТ 27457-93 "Өнеркәсіптік кір жуу машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
48. Киімдер мен тұрмыстық бұйымдарды химиялық тазалауға және бояуға арналған жабдық
1028
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.084-93 (ИСО 6178-83) "Кір жуатын орындар мен химиялық тазалау кәсіпорындарына арналған машиналар мен жабдық. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
1029
МЕМСТ Р 51362-99 (ИСО 7000-89) "Киімді химиялық тазалауға арналған машиналар. Графикалық басқару органдарының және басқа құрылғылардың символдары"
49. Коммуналдық шаруашылыққа арналған машиналар мен жабдықтар
1030
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 1501-1-2014 "Қоқыс тасығыштар. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары.
1-бөлік. Артқы жағынан тиелетін қоқыс тасығыштар"
1031
МЕМСТ EN 1501-2-2012 "Қоқыс тасығыштар. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары.
2-бөлік. Бүйірінен тиелетін қоқыс тасығыштар"
1032
МЕМСТ EN 1501-4-2014 "Қоқыс тасығыштар және олардың көтергіш құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары. 4-бөлік. Шуды өлшеу әдісі"
1033
МЕМСТ EN 1501-5-2014 "Қоқыс жинайтын көлік құралдары. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары. 5-бөлік. Қоқыс жинайтын машиналардың көтергіш құрылғылары"
1034
МЕМСТ 31544-2012 "Қалалық коммуналдық шаруашылыққа және жолдарды күтіп-ұстауға арналған машиналар. Арнаулы қауіпсіздік талаптары"
1035
МЕМСТ 31829-2012 "Озонатор жабдығы. Қауіпсіздік талаптары"
1036
МЕМСТ 31836-2012 "Өнеркәсіптік центрифугалар. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"

50. Вентиляторы промышленные
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 2 ГОСТ 5976-90 "Вентиляторы радиальные общего назначения. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 9725-82 "Вентиляторы центробежные дутьевые котельные. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 11442-90 "Вентиляторы осевые общего назначения. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 24814-81 "Вентиляторы крышные радиальные. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 24857-81 "Вентиляторы крышные осевые. Общие технические условия"
ГОСТ 31350-2007 (ИСО 14694:2003) "Вибрация. Вентиляторы промышленные. Требования к производимой вибрации и качеству балансировки"
ГОСТ 34343-2017 (ISO 12499:1999) "Вентиляторы промышленные. Механическая безопасность вентиляторов. Защитные устройства"
51. Кондиционеры промышленные
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ IEC 60335-2-40-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-40. Частные требования к электрическим тепловым насосам, воздушным кондиционерам и осушителям"
ГОСТ 30646-99 "Кондиционеры центральные общего назначения. Общие технические условия"
СТБ EN 14511-4-2016 "Кондиционеры, жидкостные охладительные агрегаты и тепловые насосы с электрическими компрессорами для отопления и охлаждения помещений. Часть 4. Эксплуатационные требования, маркировка и инструкции"
52. Воздухонагреватели и воздухоохладители
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 31284-2004 "Воздухонагреватели для промышленных и сельскохозяйственных предприятий. Общие технические условия"
53. Оборудование технологическое для легкой промышленности
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ IEC 60204-31-2012 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам и системам"
ГОСТ IEC 60335-2-28-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-28. Частные требования к швейным машинам"
разделы 1 – 4 ГОСТ 12.2.123-90 "Система стандартов безопасности труда. Машины текстильные. Общие требования безопасности"
разделы 3 – 7 ГОСТ 12.2.138-97 "Система стандартов безопасности труда. Машины швейные промышленные. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ 6737-80 "Машины ленточные для хлопка и химических волокон. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 9193-77 "Машины сновальные. Технические условия"
раздел 3 ГОСТ 12167-82 "Станки ткацкие бесчелночные с малогабаритными прокладчиками утка. Общие технические условия"

50. Өнеркәсіптік желдеткіштер
1037
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
2-бөлім МЕМСТ 5976-90 "Жалпы мақсаттағы радиалды желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар"
1038
3-бөлім МЕМСТ 9725-82 "Орталықтан тепкіш үрлемелі қазандықтар желдеткіштері. Жалпы техникалық шарттар"
1039
2-бөлім МЕМСТ 11442-90 "Жалпы мақсаттағы осьтік желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар"
1040
3-бөлім МЕМСТ 24814-81 "Радиалды шатырлық желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар"
1041
3-бөлім МЕМСТ 24857-81 "Осьтік шатырлық желдеткіштер. Жалпы техникалық шарттар"
1042
МЕМСТ 31350-2007 (ИСО 14694:2003) "Вибрация. Өнеркәсіптік желдеткіштер. Өндірілетін вибрацияға және теңгеру сапасына қойылатын талаптар"
1043
МЕМСТ 34343-2017 (ISO 12499:1999) "Өнеркәсіптік желдеткіштер. Желдеткіштердің механикалық қауіпсіздігі. Қорғау құрылғылары"
51. Өнеркәсіптік кондиционерлер
1044
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ IEC 60335-2-40-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 2-40-бөлік. Электр жылу сорғыларына, ауа кондиционерлері мен кептіргіштерге қойылатын жеке талаптар"
1045
МЕМСТ 30646-99 "Жалпы мақсаттағы орталық кондиционерлер. Жалпы техникалық шарттар"
1046
СТБ EN 14511-4-2016 "Кондиционерлер, сұйықтықты салқындатқыш агрегаттар және үй-жайларды жылытуға және салқындатуға арналған электр компрессорлары бар жылу сорғылары. 4-бөлік. Пайдалану талаптары, таңбалау және нұсқаулықтар"
52. Ауа жылытқыштар мен ауа салқындатқыштар
1047
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 31284-2004 "Өнеркәсіптік және ауылшаруашылық кәсіпорындарына арналған ауа жылытқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
53. Жеңіл өнеркәсіпке арналған технологиялық жабдық
1048
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ IEC 60204-31-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 31-бөлік. Тігін машиналарына, қондырғылар мен жүйелерге арналған қосымша қауіпсіздік талаптары және электромагниттік үйлесімділік талаптары"
1049
МЕМСТ IEC 60335-2-28-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-28-бөлік. Тігін машиналарына арналған жеке талаптар"
1050
1 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.123-90 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тоқыма машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
1051
3 – 7-бөлімдер МЕМСТ 12.2.138-97 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік тігін машиналары. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
1052
3-бөлім МЕМСТ 6737-80 "Мақта мен химиялық талшықтарға арналған таспалы машиналар. Жалпы техникалық шарттар"
1053
3-бөлім МЕМСТ 9193-77 "Тізіп орау машиналары. Техникалық шарттар"
1054
3-бөлім МЕМСТ 12167-82 "Шағын габаритті арқау төсегіштері бар шөлнекқапсыз тоқыма станоктары. Жалпы техникалық шарттар"
1055

раздел 3 ГОСТ 19716-81 "Станки ткацкие автоматические пневморапирные. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 24824-88 "Прессы гладильные. Основные размеры, технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 27126-86 "Линии автоматизированной сборки обуви клеевого метода крепления низа. Общие технические требования"
раздел 2 ГОСТ 27274-87 "Машины кожевенные отжимные. Типы, основные параметры, размеры и технические требования"
ГОСТ 27288-87 "Машины швейные промышленные. Общие технические требования"
раздел 1 ГОСТ 27295-87 "Машины кругловязальные. Технические требования и методы испытаний"
раздел 2 ГОСТ 27443-87 "Машины кожевенные мездрильные. Основные параметры и размеры, технические требования"
СТБ 1357-2002 "Машины швейные промышленные. Общие технические условия"
54. Оборудование технологическое для текстильной промышленности
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 1 – 4 ГОСТ 12.2.123-90 "Система стандартов безопасности труда. Машины текстильные. Общие требования безопасности"
разделы 3 – 7 ГОСТ 12.2.138-97 "Система стандартов безопасности труда. Машины швейные промышленные. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ 6737-80 "Машины ленточные для хлопка и химических волокон. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 9193-77 "Машины сновальные. Технические условия"
раздел 3 ГОСТ 12167-82 "Станки ткацкие бесчелночные с малогабаритными прокладчиками утка. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 19716-81 "Станки ткацкие автоматические пневморапирные. Общие технические условия"
ГОСТ 27269-87 "Машины текстильные. Условные графические обозначения органов управления и сигнализации"
ГОСТ 28646-90 "Машины текстильные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
55. Оборудование технологическое для выработки химических волокон, стекловолокна и асбестовых нитей
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 6737-80 "Машины ленточные для хлопка и химических волокон. Общие технические условия"
56. Оборудование технологическое для пищевой, мясомолочной и рыбной промышленности
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 454-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Смесители планетарные. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 1672-1-2014 "Оборудование для пищевой промышленности. Требования по безопасности и гигиене. Основные положения. Часть 1. Требования по безопасности"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 1672-2-2012 "Оборудование для обработки пищевых продуктов. Основные принципы. Часть 2. Гигиенические требования"

3-бөлім МЕМСТ 19716-81 "Автоматты пневморапирлі тоқыма станоктары. Жалпы техникалық шарттар"
1056
2-бөлім МЕМСТ 24824-88 "Үтіктеу престері. Негізгі мөлшерлері, техникалық талаптар және сынау әдістері"
1057
МЕМСТ 27126-86 "Аяқ киімді төменгі жағын желімдеу әдісімен автоматты түрде құрастыру желілері. Жалпы техникалық талаптар"
1058
2-бөлім МЕМСТ 27274-87 "Былғары сығатын машиналар. Типтері, негізгі параметрлері, мөлшерлері және техникалық талаптар"
1059
МЕМСТ 27288-87 "Өнеркәсіптік тігін машиналары. Жалпы техникалық талаптар"
1060
1-бөлім МЕМСТ 27295-87 "Айналдыра тоқу машиналары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
1061
2-бөлім МЕМСТ 27443-87 "Былғары илейтін машиналар. Негізгі параметрлері және мөлшерлері, техникалық талаптар"
1062
СТБ 1357-2002 "Өнеркәсіптік тігін машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
54. Тоқыма өнеркәсібіне арналған технологиялық жабдық
1063
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
1 – 4-бөлімдер МЕМСТ 12.2.123-90 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тоқыма машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
1064
3 – 7-бөлімдер МЕМСТ 12.2.138-97 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік тігін машиналары. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
1065
3-бөлім МЕМСТ 6737-80 "Мақта мен химиялық талшықтарға арналған таспалы машиналар. Жалпы техникалық шарттар"
1066
3-бөлім МЕМСТ 9193-77 "Тізіп орау машиналары. Техникалық шарттар"
1067
3-бөлім МЕМСТ 12167-82 "Шағын габаритті арқау төсегіштері бар шөлнекқапсыз тоқыма станоктары. Жалпы техникалық шарттар"
1068
3-бөлім МЕМСТ 19716-81 "Автоматты пневморапирлі тоқыма станоктары. Жалпы техникалық шарттар"
1069
МЕМСТ 27269-87 "Тоқыма машиналары. Басқару органдары мен дабылнаманың шартты графикалық белгілемелері"
1070
МЕМСТ 28646-90 "Тоқыма машиналары. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
55. Химиялық талшықтарды, шыны талшықтарды және асбест жіптерін өндіруге арналған технологиялық жабдық
1071
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 6737-80 "Мақта мен химиялық талшықтарға арналған таспалы машиналар. Жалпы техникалық шарттар"
56. Тамақ, ет-сүт және балық өнеркәсібіне арналған технологиялық жабдық
1072
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 454-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Планетарлық араластырғыштар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1073
МЕМСТ EN 1672-1-2014 "Тамақ өнеркәсібіне арналған жабдық. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар. Негізгі ережелер. 1-бөлік. Қауіпсіздік жөніндегі талаптар"
1074
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 1672-2-2012 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдық. Негізгі қағидаттар. 2-бөлік. Гигиеналық талаптар"
1075

ГОСТ EN 1678-2014 "Машины для обработки пищевых продуктов. Машины овощерезательные универсальные. Требования безопасности и гигиены"
ГОСТ EN 1974-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для порционной нарезки. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 12042-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестоделительные автоматические. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 12851-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Приспособления к машинам с дополнительной приводной ступицей. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 12984-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Переносные и/или ручные машины и приборы с режущим инструментом с механическим приводом. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 13288-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Подъемно-опрокидывающие машины. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 13289-2017 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Оборудование для сушки и охлаждения макаронных изделий. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 13534-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для посола шприцевальные. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 13570-2016 "Машины для обработки пищевых продуктов. Смесительные машины. Требования безопасности и гигиены"
ГОСТ EN 13591-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Посадчики в печь со стационарной платформой. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 13621-2016 "Машины для обработки пищевых продуктов. Машины сушильные для зеленых овощей. Требования безопасности и гигиены"
ГОСТ EN 13732-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Установки для охлаждения молока. Требования к конструкции, безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 13870-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Ломтерезки промышленные. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 13885-2014 "Машины для обработки пищевых продуктов. Клипсаторы. Требования безопасности и гигиены"
ГОСТ EN 13886-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Котлы варочные с механизированной мешалкой или миксером. Требования безопасности и гигиены"
разделы 5, 6, 8 и 9 ГОСТ EN 13951-2012 "Оборудование продовольственное и сельскохозяйственное. Насосы для подачи жидких продуктов. Требования безопасности и правила конструирования"

МЕМСТ EN 1678-2014 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Әмбебап көкөніс кесетін машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1076
МЕМСТ EN 1974-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Порциялап кесуге арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1077
МЕМСТ EN 12042-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Автоматты қамыр бөлгіш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1078
МЕМСТ EN 12851-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қосымша жетекті күпшегі бар машиналарға арналған құрылғылар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1079
МЕМСТ EN 12984-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ауыспалы және/немесе қол машиналары және механикалық жетекті кескіш құралы бар аспаптар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1080
МЕМСТ EN 13288-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Көтергіш-аударғыш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1081
МЕМСТ EN 13289-2017 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Макарон өнімдерін кептіруге және салқындатуға арналған жабдық. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1082
МЕМСТ EN 13534-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тұздауға арналған шприцті машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1083
МЕМСТ EN 13570-2016 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Араластырғыш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1084
МЕМСТ EN 13591-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тұрақты платформасы бар пешке салғыштар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1085
МЕМСТ EN 13621-2016 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Жасыл көкөністерге арналған кептіргіш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1086
МЕМСТ EN 13732-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Сүтті салқындатуға арналған қондырғылар. Дизайнға, қауіпсіздікке және гигиенаға қойылатын талаптар"
1087
МЕМСТ EN 13870-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Өнеркәсіптік бөлшектеп кескіштер. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1088
МЕМСТ EN 13885-2014 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Клипсаторлар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1089
МЕМСТ EN 13886-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Механикаландырылған араластырғышы немесе миксері бар пісіру қазандары. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1090
5, 6, 8 және 9-бөлімдер МЕМСТ EN 13951-2012 "Азық-түлік және ауыл шаруашылығы жабдығы. Сұйық өнімдерді беруге арналған сорғылар. Қауіпсіздік талаптары және конструкциялау қағидалары"
1091

ГОСТ EN 13954-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Хлеборезки. Требования безопасности и гигиены"
ГОСТ EN 14958-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для размола и получения муки и крупчатки. Требования безопасности и гигиены"
ГОСТ EN 15166-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины автоматические для разделки мясных туш. Требования безопасности и гигиены"
ГОСТ EN 15774-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для производства изделий из теста с начинкой и без начинки (тальятелле, каннеллони, равиоли, тортеллини, ореккиетте и ньокки). Требования безопасности и гигиены"
ГОСТ EN 15861-2014 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Установки коптильные. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 3 – 12 ГОСТ 12.2.124-2013 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование продовольственное. Общие требования безопасности"
разделы 3 – 7 ГОСТ 12.2.135-95 "Оборудование для переработки продукции в мясной и птицеперерабатывающей промышленности. Общие методы безопасности, санитарии и экологии"
подраздел 2.2 ГОСТ 3347-91 "Насосы центробежные для жидких молочных продуктов. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 12027-93 "Установки теплообменные с пластинчатыми аппаратами для пищевых жидкостей. Технические требования, требования безопасности"
раздел 3 ГОСТ 18518-80 "Автоматы фасовочные для сыпучих пищевых продуктов в бумажную и картонную потребительскую тару. Общие технические условия"
подраздел 3.2 ГОСТ 20258-95 "Машины моечные для стеклянной тары. Общие технические требования и методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ 21253-75 "Автоматы наполнительные и дозировочно-наполнительные для жидких пищевых продуктов. Технические условия"
пункты 1.2.5 – 1.2.33, подраздел 1.3 ГОСТ 24885-91 "Сепараторы центробежные жидкостные. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 26582-85 "Машины и оборудование продовольственные. Общие технические условия"
подразделы 2.2 – 2.30 ГОСТ 28107-89 "Машины для перемешивания фарша. Основные параметры, технические требования и методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ 28110-89 "Аппараты для выработки сырного зерна. Технические требования"
подразделы 2.2 – 2.9 ГОСТ 28112-89 "Машины для извлечения из ящиков и укладывания в ящики бутылок. Типы, основные параметры и технические требования"
раздел 2 ГОСТ 28531-90 "Прессы для сыра. Технические требования"

МЕМСТ EN 13954-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Нан кескіштер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1092
МЕМСТ EN 14958-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ұн мен жармаларды ұнтақтауға және алуға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1093
МЕМСТ EN 15166-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ет тушаларын мүшелеуге арналған автоматты машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1094
МЕМСТ EN 15774-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Салмасы бар және салмасы жоқ қамырдан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған машиналар (тальятелле, каннеллони, равиоли, тортеллини, ореккиетте және ньокки). Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1095
МЕМСТ EN 15861-2014 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қақтап-кептіру қондырғылары. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1096
3 – 12-бөлімдер МЕМСТ 12.2.124-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Азық-түлік жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
1097
3 – 7-бөлімдер МЕМСТ 12.2.135-95 "Ет және құс өңдеу өнеркәсібінде өнімді өңдеуге арналған жабдық. Қауіпсіздіктің, санитарияның және экологияның жалпы әдістері"
1098
2.2-кішібөлім МЕМСТ 3347-91 "Сұйық сүт өнімдеріне арналған орталықтан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық шарттар"
1099
2-бөлім МЕМСТ 12027-93 "Тағамдық сұйықтықтарға арналған пластиналық аппараттары бар жылу алмасу қондырғылары. Техникалық талаптар, қауіпсіздік талаптары"
1100
3-бөлім МЕМСТ 18518-80 "Сусымалы тамақ өнімдеріне арналған қағаз және картон тұтыну ыдысына өлшеп-орау автоматтары. Жалпы техникалық шарттар"
1101
2.3-кіші бөлім МЕМСТ 20258-95 "Шыны ыдысқа арналған жуу машиналары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
1102
3-бөлім МЕМСТ 21253-75 "Сұйық тамақ өнімдеріне арналған толтыру және мөлшерлеп толтыру автоматтары. Техникалық шарттар"
1103
1.2.5 – 1.2.33-тармақтар, 1.3-кішібөлім МЕМСТ 24885-91 "Орталықтан тепкіш сұйықтықты сепараторлар. Жалпы техникалық шарттар"
1104
2-бөлім МЕМСТ 26582-85 "Азық-түлік машиналары мен жабдықтары. Жалпы техникалық шарттар"
1105
2.2 – 2.30-кіші бөлімдер МЕМСТ 28107-89 "Тартылған етті араластыруға арналған машиналар. Негізгі параметрлері, техникалық талаптар және сынау әдістері"
1106
3-бөлім МЕМСТ 28110-89 "Ірімшік дәнін өндіруге арналған аппараттар. Техникалық талаптар"
1107
2.2 – 2.9-кіші бөлімдер МЕМСТ 28112-89 "Жәшіктерден шығаруға және бөтелкелерді жәшіктерге салуға арналған машиналар. Типтері, негізгі параметрлері және техникалық талаптар"
1108
2-бөлім МЕМСТ 28531-90 "Ірімшікке арналған престер. Техникалық талаптар"
1109

раздел 2 ГОСТ 28532-90 "Волчки. Общие технические требования"
раздел 2 ГОСТ 28535-90 "Оборудование для автоматической химической мойки машин для молочной промышленности и молочных систем. Основные параметры и общие технические требования"
разделы 2 – 4 ГОСТ 28693-90 "Оборудование технологическое для мясной и птицеперерабатывающей промышленности. Санитарные требования"
раздел 4 ГОСТ 29065-91 "Емкости для молока и молочных продуктов. Общие технические условия"
раздел 4 ГОСТ 30146-95 "Машины и оборудование для производства колбасных изделий и мясных полуфабрикатов. Общие технические условия"
подраздел 3.2 ГОСТ 30150-96 "Машины этикетировочные. Общие технические требования и методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ 30316-95 "Линии и оборудование для упаковывания жидкой пищевой продукции в стеклянные бутылки. Общие технические условия"
разделы 5 – 7 и 9 ГОСТ 31521-2012 (EN 13871:2005) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для нарезания мяса. Технические условия"
разделы 5 – 8 и 10 ГОСТ 31522-2012 (EN 1674:2000) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестовальцовочные. Технические условия"
разделы 5 – 8 и 10 ГОСТ 31523-2012 (EN 453:2000) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестомесильные. Технические условия"
разделы 5 – 8 и 10 ГОСТ 31524-2012 (EN 12041:2000) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестоформующие. Технические условия"
разделы 5 – 7, 9 – 11 ГОСТ 31525-2012 (EN 12268:2003) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Пилы ленточные. Технические условия"
разделы 5 – 7, 9 – 11 ГОСТ 31526-2012 (EN 12267:2003) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Пилы циркулярные. Технические условия"
разделы 5 – 7, 9 и 10 ГОСТ 31527-2012 (EN 12043:2000) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Шкафы для расстойки теста. Технические условия"
разделы 3 – 9 ГОСТ 31528-2012 "Машины и оборудование для производства сахара. Требования безопасности"
разделы 3 – 9 ГОСТ 31529-2012 "Машины и оборудование для хлебопекарной промышленности. Требования безопасности"
разделы 5, 6, 8 и 9 СТБ EN 12852-2009 "Оборудование для обработки пищевых продуктов. Процессоры пищевые и блендеры. Требования безопасности и гигиены"
разделы 5, 6 и 8 СТБ EN 12855-2008 "Оборудование для обработки пищевых продуктов. Куттеры с вращающейся чашей. Требования безопасности и гигиены"
раздел 5 СТБ ЕН 12853-2007 "Машины для обработки пищевых продуктов. Блендеры и взбивалки ручные. Требования безопасности и гигиены"

2-бөлім МЕМСТ 28532-90 "Зырылдауықтар. Жалпы техникалық талаптар"
1110
2-бөлім МЕМСТ 28535-90 "Сүт өнеркәсібіне және сүт жүйелеріне арналған машиналарды автоматты химиялық жууға арналған жабдық. Негізгі параметрлері және жалпы техникалық талаптар"
1111
2 – 4-бөлімдер МЕМСТ 28693-90 "Ет және құс өңдеу өнеркәсібіне арналған технологиялық жабдық. Санитарлық талаптар"
1112
4-бөлім МЕМСТ 29065-91 "Сүтке және сүт өнімдеріне арналған ыдыстар. Жалпы техникалық шарттар"
1113
4-бөлім МЕМСТ 30146-95 "Шұжық өнімдері мен ет жартылай фабрикаттарын өндіруге арналған машиналар мен жабдықтар. Жалпы техникалық шарттар"
1114
3.2-кіші бөлім МЕМСТ 30150-96 "Затбелгі соғатын машиналар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
1115
4-бөлім МЕМСТ 30316-95 "Сұйық тамақ өнімдерін шыны шөлмектерге құюға арналған желілер мен жабдықтар. Жалпы техникалық шарттар"
1116
5 – 7 және 9-бөлімдер МЕМСТ 31521-2012 (EN 13871:2005) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ет кесуге арналған машиналар. Техникалық шарттар"
1117
5 – 8 және 10-бөлімдер МЕМСТ 31522-2012 (EN 1674:2000) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамыр жазатын машиналар. Техникалық шарттар"
1118
5 – 8 және 10-бөлімдер МЕМСТ 31523-2012 (EN 453:2000) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамыр илейтін машиналар. Техникалық шарттар"
1119
5 – 8 және 10-бөлімдер МЕМСТ 31524-2012 (EN 12041:2000) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамырды қалыпқа келтіретін машиналар. Техникалық шарттар"
1120
5 – 7, 9 – 11-бөлімдер МЕМСТ 31525-2012 (EN 12268:2003) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Таспалы аралар. Техникалық шарттар"
1121
5 – 7, 9 – 11-бөлімдер МЕМСТ 31526-2012 (EN 12267:2003) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Циркулярлы аралар. Техникалық шарттар"
1122
5 – 7, 9 және 10-бөлімдер МЕМСТ 31527-2012 (EN 12043:2000) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қамырдың иін қандыратын шкафтар. Техникалық шарттар"
1123
3 – 9-бөлімдер МЕМСТ 31528-2012 "Қант өндіруге арналған машиналар мен жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары"
1124
3 – 9-бөлімдер МЕМСТ 31529-2012 "Нан пісіру өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары"
1125
5, 6, 8 және 9-бөлімдер СТБ EN 12852-2009 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдық. Тамақтық процессорлар мен блендерлер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1126
5, 6 және 8-бөлімдер СТБ EN 12855-2008 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдық. Айналмалы тостағаны бар кутерлер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1127
5-бөлім СТБ ЕН 12853-2007 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Қолмен араластырғыш блендерлер мен шайқағыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1128

СТБ ЕН 12854-2007 "Машины для обработки пищевых продуктов. Миксеры балансирные. Требования безопасности и гигиены"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ Р ЕН 12853-2012 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Устройства ручные для перемешивания и взбивания пищевых продуктов. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ Р 53895-2010 (ЕН 12331:2003) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Волчки. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ Р 54320-2011 (ЕН 1673:2000) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Печи хлебопекарные ротационные. Требования по безопасности и гигиене"
раздел 6 ГОСТ Р 54321-2011 (ЕН 12505:2000) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Центрифуги для производства пищевых растительных масел и жиров. Требования по безопасности и гигиене"
раздел 6 ГОСТ Р 54387-2011 (ЕН 12355:2003) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Оборудование для съема шкурки, удаления кожи и пленки в производстве мясных и рыбных продуктов. Требования по безопасности и гигиене"
раздел 6 ГОСТ Р 54388-2011 (ЕН 13390:2002) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для производства пирогов, печенья и пирожных. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 5, 6, 8 и 9 ГОСТ Р 54423-2011 (ЕН 12852:2001) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для измельчения, смешивания и взбивания пищевых продуктов. Требования по безопасности и гигиене"
раздел 6 ГОСТ Р 54424-2011 (ЕН 13208:2003) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для чистки овощей. Требования по безопасности и гигиене"
раздел 6 ГОСТ Р 54425-2011 (ЕН 12854:2003) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Смесители лопастные. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 5, 6 и 8 ГОСТ Р 54967-2012 (ЕН 12855:2003) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Куттеры. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 5, 6 и 8 ГОСТ Р 54972-2012 (ЕН 12463:2004) "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины наполнительные и механизмы вспомогательные. Требования по безопасности и гигиене"
57. Оборудование технологическое для мукомольно-крупяной, комбикормовой
и элеваторной промышленности
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.124-2013 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование продовольственное. Общие требования безопасности"

СТБ ЕН 12854-2007 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Балансирленген миксерлер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1129
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ Р ЕН 12853-2012 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тамақ өнімдерін араластыруға және шайқауға арналған қол құрылғылары. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1130
МЕМСТ Р 53895-2010 (ЕН 12331:2003) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Зырылдауықтар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1131
МЕМСТ Р 54320-2011 (ЕН 1673:2000) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ротациялық нан пісіру пештері. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1132
6-бөлім МЕМСТ Р 54321-2011 (ЕН 12505:2000) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тағамдық өсімдік майлары мен тоң майларды өндіруге арналған центрифугалар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1133
6-бөлім МЕМСТ Р 54387-2011 (ЕН 12355:2003) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ет және балық өнімдері өндірісінде теріні, үлбірді және қабыршақты алуға арналған жабдық. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1134
6-бөлім МЕМСТ Р 54388-2011 (ЕН 13390:2002) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Бәліштер, печенье және тәтті тоқаштар жасауға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1135
5, 6, 8 және 9-бөлімдер МЕМСТ Р 54423-2011 (ЕН 12852:2001) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тамақ өнімдерін ұсақтауға, араластыруға және шайқауға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1136
6-бөлім МЕМСТ Р 54424-2011 (ЕН 13208:2003) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Көкөністерді тазалауға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1137
6-бөлім МЕМСТ Р 54425-2011 (ЕН 12854:2003) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қалақты араластырғыштар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1138
5, 6 және 8-бөлімдер МЕМСТ Р 54967-2012 (ЕН 12855:2003) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Куттерлер. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1139
5, 6 және 8-бөлімдер МЕМСТ Р 54972-2012 (ЕН 12463:2004) "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Толтырғыш машиналар және қосалқы механизмдер. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
57. Ұн-жарма, құрама жем-шөп және элеватор өнеркәсібіне арналған технологиялық жабдық
1140
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.124-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Азық-түлік жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
1141

раздел 3 ГОСТ 18518-80 "Автоматы фасовочные для сыпучих пищевых продуктов в бумажную и картонную потребительскую тару. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 26582-85 "Машины и оборудование продовольственные. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 27962-88 "Оборудование технологическое для мукомольных предприятий. Общие технические условия"
58. Оборудование технологическое для торговли, общественного питания и пищеблоков
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 5, 6 и 8 ГОСТ EN 454-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Смесители планетарные. Требования по безопасности и гигиене"
ГОСТ EN 1672-2-2012 "Оборудование для обработки пищевых продуктов. Основные принципы. Часть 2. Гигиенические требования"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 1974-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для порционной нарезки. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 12042-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестоделительные автоматические. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 12851-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Приспособления к машинам с дополнительной приводной ступицей. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 12984-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Переносные и/или ручные машины и приборы с режущим инструментом с механическим приводом. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 13288-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Подъемно-опрокидывающие машины. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 4 и 5 ГОСТ EN 13389-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Смесители с горизонтальными валами. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 13534-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для посола шприцевальные. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 13591-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Посадчики в печь со стационарной платформой. Требования по безопасности и гигиене"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 13732-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Установки для охлаждения молока. Требования к конструкции, безопасности и гигиене"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 13870-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Ломтерезки промышленные. Требования по безопасности и гигиене"

3-бөлім МЕМСТ 18518-80 "Сусымалы тамақ өнімдеріне арналған қағаз және картон тұтыну ыдысына өлшеп-орау автоматтары. Жалпы техникалық шарттар"
1142
2-бөлім МЕМСТ 26582-85 "Азық-түлік машиналары мен жабдықтары. Жалпы техникалық шарттар"
1143
2-бөлім МЕМСТ 27962-88 "Ұн-жарма кәсіпорындарына арналған технологиялық жабдық. Жалпы техникалық шарттар"
58. Саудаға, қоғамдық тамақтануға және тамақ блоктарына арналған технологиялық жабдық
1144
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
5, 6 және 8-бөлімдер МЕМСТ EN 454-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Планетарлық араластырғыштар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1145
МЕМСТ EN 1672-2-2012 "Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған жабдық. Негізгі қағидаттар. 2-бөлік. Гигиеналық талаптар"
1146
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 1974-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Порциялап кесуге арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1147
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 12042-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Автоматты қамыр бөлгіш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1148
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 12851-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Қосымша жетекті күпшегі бар машиналарға арналған құрылғылар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1149
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 12984-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ауыспалы және/немесе қол машиналары және механикалық жетекті кескіш құралы бар аспаптар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1150
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 13288-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Көтергіш-аударғыш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1151
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ EN 13389-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Көлденең біліктері бар араластырғыштар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1152
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 13534-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тұздауға арналған шприцті машиналар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1153
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 13591-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Тұрақты платформасы бар пешке салғыштар. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1154
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 13732-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Сүтті салқындатуға арналған қондырғылар. Дизайнға, қауіпсіздікке және гигиенаға қойылатын талаптар"
1155
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 13870-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Өнеркәсіптік бөлшектеп кескіштер. Қауіпсіздік және гигиена жөніндегі талаптар"
1156

разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 13886-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Котлы варочные с механизированной мешалкой или миксером. Требования безопасности и гигиены"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 13954-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Хлеборезки. Требования безопасности и гигиены"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 14958-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для размола и получения муки и крупчатки. Требования безопасности и гигиены"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 15166-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины автоматические для разделки мясных туш. Требования безопасности и гигиены"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 15774-2013 "Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины для производства изделий из теста с начинкой и без начинки (тальятелле, каннеллони, равиоли, тортеллини, ореккиетте и ньокки). Требования безопасности и гигиены"
ГОСТ IEC 60335-1-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ IEC 60335-2-14-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-14. Частные требования к кухонным машинам"
ГОСТ ІЕС 60335-2-24-2016 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-24. Частные требования к холодильным приборам, мороженицам и устройствам для производства льда"
ГОСТ IEC 60335-2-36-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-36. Дополнительные требования к электрическим кухонным плитам, духовкам, конфоркам и нагревательным элементам для предприятий общественного питания"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-37-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-37. Частные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-38-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-38. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки продуктов с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-39-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-39. Частные требования к электрическим универсальным сковородам для предприятий общественного питания"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-42-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-42. Частные требования к электрическим шкафам с принудительной циркуляцией воздуха, пароварочным аппаратам и пароварочно-конвективным шкафам для предприятий общественного питания"

4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 13886-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Механикаландырылған араластырғышы немесе миксері бар пісіру қазандары. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1157
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 13954-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Нан кескіштер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1158
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 14958-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ұн мен жармаларды ұнтақтауға және алуға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1159
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 15166-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Ет тушаларын мүшелеуге арналған автоматты машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1160
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 15774-2013 "Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Салмасы бар және салмасы жоқ қамырдан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған машиналар (тальятелле, каннеллони, равиоли, тортеллини, ореккиетте және ньокки). Қауіпсіздік және гигиена талаптары"
1161
МЕМСТ IEC 60335-1-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
1162
МЕМСТ IEC 60335-2-14-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-14-бөлік. Ас үй машиналарына қойылатын жеке талаптар"
1163
МЕМСТ ІЕС 60335-2-24-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-24-бөлік. Мұздатқыш аспаптарға, балмұздақ салғыштарға және мұз өндіруге арналған құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
1164
МЕМСТ IEC 60335-2-36-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 2-36-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр ас үй плиталарына, пештерге, конфоркаларға және қыздыру элементтеріне қойылатын қосымша талаптар"
1165
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-37-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр фрютерницаларға қойылатын жеке талаптар"
1166
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-38-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-38-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған бір және екі қыздырғыш беті бар өнімдерді контактілі өңдейтін электр аппараттарына қойылатын ерекше талаптар"
1167
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-39-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-39-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электрлік әмбебап табаларға қойылатын жеке талаптар"
1168
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-42-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-42-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған мәжбүрлі ауа айналымы бар электр шкафтарына, бу қайнату аппараттарына және бу пісіру-конвективті шкафтарға қойылатын жеке талаптар"
1169

разделы 8 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-47-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-47. Частные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-48-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-48. Частные требования к электрическим грилям и тостерам для предприятий общественного питания"
ГОСТ IEC 60335-2-49-2017 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-49. Дополнительные требования к приборам для поддержания температуры горячих пищевых продуктов и нагрева посуды для предприятий общественного питания"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-50-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-50. Частные требования к электрическим водяным баням для пищеблоков"
ГОСТ МЭК 60335-2-58-2009 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-58. Дополнительные требования к посудомоечным машинам для предприятий общественного питания"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-62-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-62. Частные требования к ополаскивающим ваннам с электрическим нагревом для предприятий общественного питания"
ГОСТ IEC 60335-2-64-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-64. Дополнительные требования к промышленным электрическим кухонным машинам"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-75-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-75. Частные требования к дозирующим устройствам и торговым автоматам для предприятий общественного питания"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-89-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-89. Частные требования к торговому холодильному оборудованию со встроенным или дистанционным узлом конденсации хладагента или компрессором для предприятий общественного питания"
разделы 4, 6 – 11, 13 – 32 ГОСТ IEC 60335-2-90-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-90. Частные требования к микроволновым печам для предприятий общественного питания"
раздел 3 ГОСТ 12.2.092-94 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование электромеханическое и электронагревательное для предприятий общественного питания. Общие технические требования по безопасности и методы испытаний"
ГОСТ 12.2.233-2012 (ISO 5149:1993) "Система стандартов безопасности труда. Системы холодильные холодопроизводительностью
свыше 3,0 кВт. Требования безопасности"

8 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-47-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-47-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр пісіру қазандықтарына қойылатын жеке талаптар"
1170
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-48-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-48-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр грильдері мен тостерлерге қойылатын жеке талаптар"
1171
МЕМСТ IEC 60335-2-49-2017 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 2-49-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған ыстық тамақ өнімдерінің температурасын ұстап тұруға және ыдыс-аяқты қыздыруға арналған аспаптарға қойылатын қосымша талаптар"
1172
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-50-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-50-бөлік. Ас блоктарына арналған электр су моншаларына қойылатын жеке талаптар"
1173
МЕМСТ МЭК 60335-2-58-2009 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 2-58-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған ыдыс жуғыш машиналарға қойылатын қосымша талаптар"
1174
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-62-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-62-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін электрмен қыздырылатын шаю ванналарына қойылатын жеке талаптар"
1175
МЕМСТ IEC 60335-2-64-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 2-64-бөлік. Өнеркәсіптік электр асүйлеріне қойылатын қосымша талаптар"
1176
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-75-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-75-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған мөлшерлегіш құрылғылар мен сауда автоматтарына қойылатын жеке талаптар"
1177
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-89-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-89-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған хладагент конденсациясының кіріктірілген немесе дистанциялық торабы немесе компрессоры бар саудалық тоңазытқыш жабдығына қойылатын жеке талаптар"
1178
4, 6 – 11, 13 – 32-бөлімдер МЕМСТ IEC 60335-2-90-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-90-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған микротолқынды пештерге қойылатын жеке талаптар"
1179
3-бөлім МЕМСТ 12.2.092-94 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электромеханикалық және электр қыздырғыш жабдықтар. Қауіпсіздік жөніндегі жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
1180
МЕМСТ 12.2.233-2012 (ISO 5149:1993) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Суық шығаруы 3,0 кВт жоғары тоңазытқыш жүйелер. Қауіпсіздік талаптары"
1181

раздел 5 ГОСТ 14227-97 "Машины посудомоечные. Общие технические условия"
раздел 4 ГОСТ 22502-89 "Агрегаты компрессорно-конденсаторные с герметичными холодильными компрессорами для торгового холодильного оборудования. Общие технические условия"
раздел 6 ГОСТ 23833-95 "Оборудование холодильное торговое. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 27440-87 "Аппараты для раздачи охлажденных напитков для предприятий общественного питания. Типы, технические требования и методы испытаний"
разделы 8 – 32 ГОСТ 27570.0-87 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Общие требования и методы испытаний"
разделы 8 – 32 ГОСТ 27570.34-92 (МЭК 335-2-36–86) "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим кухонным плитам, шкафам и конфоркам для предприятий общественного питания"
разделы 8 – 32 ГОСТ 27570.36-92 (МЭК 335-2-38–86) "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки продуктов с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания"
разделы 8 – 32 ГОСТ 27570.41-92 (МЭК 335-2-48-88) "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим грилям и тостерам для предприятий общественного питания"
разделы 8 – 32 ГОСТ 27570.42-92 (МЭК 335-2-49-88) "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим тепловым шкафам для предприятий общественного питания"
разделы 8 – 32 ГОСТ 27570.51-95 (МЭК 335-2-62-90) "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к ополаскивающим ваннам с электрическим нагревом для предприятий общественного питания"
разделы 8 – 32 ГОСТ 27570.52-95 (МЭК 335-2-63-90) "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим кипятильникам для воды и электрическим нагревателям жидкостей для предприятий общественного питания"
разделы 8 – 32 ГОСТ 27570.53-95 (МЭК 335-2-64-91) "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Частные требования к электрическим кухонным машинам для предприятий общественного питания"
раздел 1ГОСТ 27684-88 "Мармиты электрические для предприятий общественного питания. Общие технические требования и методы испытаний"
СТБ IEC 60335-1-2013 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования"

5-бөлім МЕМСТ 14227-97 "Ыдыс жуатын машиналар. Жалпы техникалық шарттар"
1182
4-бөлім МЕМСТ 22502-89 "Сауда тоңазытқыш жабдығына арналған герметикалық тоңазытқыш компрессорлары бар компрессорлық-конденсаторлық агрегаттар. Жалпы техникалық шарттар"
1183
6-бөлім МЕМСТ 23833-95 "Сауда тоңазытқыш жабдығы. Жалпы техникалық шарттар"
1184
2-бөлім МЕМСТ 27440-87 "Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған салқындатылған сусындарды таратуға арналған аппараттар. Типтері, техникалық талаптар және сынау әдістері"
1185
8 – 32-бөлімдер МЕМСТ 27570.0-87 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Жалпы талаптар және сынау әдістері"
1186
8 – 32-бөлімдер МЕМСТ 27570.34-92 (МЭК 335-2-36–86) "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электрлік ас үй плиталарына, шкафтарға және конфоркаларға қойылатын жеке талаптар"
1187
8 – 32-бөлімдер МЕМСТ 27570.36-92 (МЭК 335-2-38–86) "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған бір және екі қыздырғыш беті бар өнімдерді контактілі өңдейтін электр аппараттарына қойылатын ерекше талаптар"
1188
8 – 32-бөлімдер МЕМСТ 27570.41-92 (МЭК 335-2-48-88) "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр грильдері мен тостерлерге қойылатын жеке талаптар"
1189
8 – 32-бөлімдер МЕМСТ 27570.42-92 (МЭК 335-2-49-88) "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электрлік жылу шкафтарына қойылатын жеке талаптар"
1190
8 – 32-бөлімдер МЕМСТ 27570.51-95 (МЭК 335-2-62-90) "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электрмен қыздырылатын шаю ванналарына қойылатын жеке талаптар"
1191
8 – 32-бөлімдер МЕМСТ 27570.52-95 (МЭК 335-2-63-90) "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған суға арналған электр қайнатқыштарға және сұйықтықтардың электр жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"
1192
8 – 32-бөлімдер МЕМСТ 27570.53-95 (МЭК 335-2-64-91) "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр асүй машиналарына қойылатын жеке талаптар"
1193
1-бөлім МЕМСТ 27684-88 "Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр мармиттері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
1194
СТБ IEC 60335-1-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"

59. Оборудование полиграфическое
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ ISO 12643-4-2017 "Полиграфия. Требования безопасности для полиграфических машин, оборудования и систем. Часть 4. Машины, оборудование и системы для переработки бумаги и картона"
ГОСТ ISO 12643-5-2017 "Полиграфия. Требования безопасности для полиграфических машин, оборудования и систем. Часть 5. Машины печатные тигельные автономные"
ГОСТ ISO/TR 15847-2014 "Оборудование полиграфическое. Графические символы для систем печатных и отделочных машин, включая вспомогательное оборудование"
ГОСТ EN 1010-1-2016 "Машины и оборудование полиграфические. Требования безопасности для конструирования и изготовления.
Часть 1. Общие требования"
разделы 4, 5 и 7 ГОСТ EN 1010-3-2011 "Оборудование полигафическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления. Часть 3. Машины резальные"
ГОСТ EN 1539-2015 "Машины и оборудование полиграфическое. Устройства сушильные и печи, в которых выделяются горючие вещества. Требования безопасности"
разделы 3 – 10 ГОСТ 12.2.231-2012 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование полиграфическое. Требования безопасности и методы испытаний"
разделы 3 – 10 СТБ 1568-2005 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование полиграфическое. Требования безопасности и методы испытаний"
разделы 5 и 6 ГОСТ Р ЕН 1010-2-2011 "Оборудование полиграфическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления. Часть 2. Машины печатные и лакировальные, включая оборудование допечатное"
раздел 5, приложение А ГОСТ Р ЕН 1010-4-2011 "Оборудование полиграфическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления. Часть 4. Машины брошюровочно-переплетные, машины для переработки и отделки бумаги"
разделы 5 и 6 ГОСТ Р ЕН 1010-5-2012 "Оборудование полиграфическое. Требования безопасности для конструирования и изготовления. Часть 5. Машины для изготовления гофрокартона и машины для переработки плоского картона и гофрокартона"
60. Оборудование технологическое для стекольной, фарфоровой, фаянсовой
и кабельной промышленности
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ 12.2.015-93 "Машины и оборудование для стекольной промышленности. Общие требования безопасности"
61. Котлы отопительные, работающие на жидком и твердом топливе
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 303-1-2013 "Котлы отопительные. Часть 1. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Определения, общие требования, испытания и маркировка"

59. Полиграфиялық жабдық
1195
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 12643-4-2017 "Полиграфия. Полиграфиялық машиналарға, жабдықтар мен жүйелерге арналған қауіпсіздік талаптары. 4-бөлік. Қағаз бен картонды өңдеуге арналған машиналар, жабдықтар және жүйелер"
1196
МЕМСТ ISO 12643-5-2017 "Полиграфия. Полиграфиялық машиналарға, жабдықтар мен жүйелерге арналған қауіпсіздік талаптары. 5-бөлік. Автономды тигельді баспа машиналары"
1197
МЕМСТ ISO/TR 15847-2014 "Полиграфиялық жабдық. Қосалқы жабдықты қоса алғанда, баспа және әрлеу машиналары жүйелеріне арналған графикалық символдар"
1198
МЕМСТ EN 1010-1-2016 "Полиграфиялық машиналар мен жабдықтар. Конструкциялауға және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
1199
4, 5 және 7-бөлімдер МЕМСТ EN 1010-3-2011 "Полиграфиялық жабдық. Конструкциялауға және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Кескіш машиналар"
1200
МЕМСТ EN 1539-2015 "Полиграфиялық машиналар мен жабдықтар. Жанғыш заттар бөлінетін кептіру құрылғылары мен пештер. Қауіпсіздік талаптары"
1201
3 – 10-бөлімдер МЕМСТ 12.2.231-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Полиграфиялық жабдық. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
1202
3 – 10-бөлімдер СТБ 1568-2005 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Полиграфиялық жабдық. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
1203
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ Р ЕН 1010-2-2011 "Полиграфиялық жабдық. Конструкциялауға және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Басуға дейінгі жабдықты қоса алғанда, баспа және лактау машиналары"
1204
5-бөлім, А қосымшасы МЕМСТ Р ЕН 1010-4-2011 "Полиграфиялық жабдық. Конструкциялауға және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 4-бөлік. Брошюралау-түптеу машиналары, қағазды өңдеуге және әрлеуге арналған машиналар"
1205
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ Р ЕН 1010-5-2012 "Полиграфиялық жабдық. Конструкциялауға және дайындауға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 5-бөлік. Гофрокартон дайындауға арналған машиналар және жалпақ картон мен гофрокартонды өңдеуге арналған машиналар"
60. Шыны, фарфор, фаянс және кабель өнеркәсібіне арналған технологиялық жабдық
1206
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ 12.2.015-93 "Шыны өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
61. Сұйық және қатты отынмен жұмыс істейтін жылыту қазандықтары
1207
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 303-1-2013 "Жылыту қазандықтары. 1-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін шілтерлері бар жылыту қазандықтары. Анықтамалар, жалпы талаптар, сынақтар және таңбалау"
1208

ГОСТ EN 303-2-2013 "Котлы отопительные. Часть 2. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Особые требования к котлам
с топливораспылительными горелками"
ГОСТ EN 303-4-2013 "Котлы отопительные. Часть 4. Котлы отопительные c горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Дополнительные требования к котлам, оснащенным горелками на жидком топливе с принудительной подачей воздуха для горения теплопроизводительностью не более 70 кВт и максимальным рабочим давлением 3 бар. Терминология, требования, испытания и маркировка"
ГОСТ EN 303-5-2013 "Котлы отопительные. Часть 5. Котлы отопительные для твердого топлива с ручной и автоматической загрузкой топочной камеры номинальной теплопроводностью до 500 кВт. Термины и определения, требования, испытания и маркировка"
ГОСТ EN 303-6-2013 "Котлы отопительные. Часть 6. Котлы, отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения. Дополнительные требования к контуру горячего водоснабжения комбинированных котлов с автоматизированными жидкотопливными горелками номинальной тепловой мощностью не более 70 кВт"
ГОСТ EN 14394-2013 "Котлы отопительные. Котлы отопительные с горелками с принудительной подачей воздуха для горения номинальной теплопроизводительностью не более 10 МВт и максимальной рабочей температурой 110 °С"
ГОСТ EN 50156-1-2016 "Оборудование электрическое топочных устройств. Часть 1. Требования к проектированию и установке"
разделы 2 и 3 ГОСТ 12.2.096-83 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Котлы паровые с рабочим давлением пара до 0,07 МПа. Требования безопасности"
раздел 3 ГОСТ 10617-83 "Котлы отопительные теплопроизводительностью от 0,10 до 3,15 МВт. Общие технические условия"
ГОСТ 20548-93 "Котлы отопительные водогрейные теплопроизводительностью до 100 кВт. Общие технические условия"
раздел 5 ГОСТ 30735-2001 "Котлы отопительные водогрейные теплопроизводительностью от 0,1 до 4 МВт. Общие технические условия"
ГОСТ 32452-2013 (EN 15270:2007) "Горелки пеллетные для котлов отопительных тепловой мощностью до 100 кВт. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33014-2014 (EN 12815:2001) "Котлы отопительные, работающие на твердом топливе. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 33015-2014 (EN 12809:2001) "Котлы бытовые отопительные, работающие на твердом топливе, номинальной тепловой мощностью до 50 кВт. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 33016-2014 (EN 303-5:2012) "Котлы отопительные для твердого топлива, с ручной и автоматической загрузкой, номинальной тепловой мощностью до 500 кВт. Терминология, требования, методы испытаний и маркировка"

МЕМСТ EN 303-2-2013 "Жылыту қазандықтары. 2-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін шілтерлері бар жылыту қазандықтары. Отын бүріккіш шілтерлері бар қазандықтарға қойылатын ерекше талаптар"
1209
МЕМСТ EN 303-4-2013 "Жылыту қазандықтары. 4-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін шілтерлері бар жылыту қазандықтары. Жану үшін ауаны мәжбүрлі түрде беретін сұйық отындағы жанарғылармен жарақтандырылған, жылу шығарғыштығы 70 кВт артық емес және ең жоғары жұмыс қысымы 3 бар қазандықтарға қойылатын қосымша талаптар. Терминология, талаптар, сынақтар және таңбалау"
1210
МЕМСТ EN 303-5-2013 "Жылыту қазандықтары. 5-бөлік. От жағу камерасы қолмен және автоматты түрде толтырылатын, номиналды жылу өткізгіштігі 500 кВт-қа дейінгі қатты отынға арналған жылыту қазандықтары. Терминдер мен анықтамалар, талаптар, сынақтар және таңбалау"
1211
МЕМСТ EN 303-6-2013 "Жылыту қазандықтары. 6-бөлік. Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін шілтерлері бар жылыту қазандықтары. Номиналды жылу қуаты 70 кВт аспайтын автоматтандырылған сұйық отын шілтерлері бар аралас қазандықтарды ыстық сумен жабдықтау контурына қойылатын қосымша талаптар"
1212
МЕМСТ EN 14394-2013 "Жылыту қазандықтары. Номиналды жылу өнімділігі10 МВт артық емес және ең жоғары жұмыс температурасы 110 °С жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін шілтерлері бар жылыту қазандықтары"
1213
МЕМСТ EN 50156-1-2016 "Электр жағу құрылғыларының жабдығы. 1-бөлік. Жобалауға және орнатуға қойылатын талаптар"
1214
2 және 3 -бөлімдер МЕМСТ 12.2.096-83 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ЕҚСЖ). Жұмыс қысымы 0,07 МПа дейінгі бу қазандықтары. Қауіпсіздік талаптары"
1215
3-бөлім МЕМСТ 10617-83 "Жылу өнімділігі 0,10-нан 3,15 МВт-ға дейін жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар"
1216
МЕМСТ 20548-93 "Жылу өнімділігі 100 кВт-қа дейінгі су жылытқыш жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар"
1217
5-бөлім МЕМСТ 30735-2001 "Жылу өнімділігі 0,1-ден 4 МВт-ға дейінгі су жылытқыш жылыту қазандықтары. Жалпы техникалық шарттар"
1218
МЕМСТ 32452-2013 (EN 15270:2007) "Жылу қуаты 100 кВт дейін жылыту қазандықтарына арналған пеллет шілтерлер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
1219
МЕМСТ 33014-2014 (EN 12815:2001) "Қатты отынмен жұмыс істейтін жылыту қазандықтары. Талаптар және сынау әдістері"
1220
МЕМСТ 33015-2014 (EN 12809:2001) "Номиналды жылу қуаты 50 кВт дейін қатты отынмен жұмыс істейтін тұрмыстық жылыту қазандықтары. Талаптар және сынау әдістері"
1221
МЕМСТ 33016-2014 (EN 303-5:2012) "Қолмен және автоматты толтырылатын, номиналды жылу қуаты 500 кВт дейін қатты отынға арналған жылыту қазандықтары. Терминология, талаптар, сынау әдістері және таңбалау"
1222

раздел 4 СТБ EN 15034-2013 "Котлы отопительные. Конденсационные отопительные котлы на жидком топливе"
СТ РК EN 15034-2013 "Котлы отопительные. Конденсационные отопительные котлы на жидком топливе"
62. Горелки газовые и комбинированные (кроме блочных), жидкотопливные, встраиваемые в оборудование, предназначенное для использования в технологических процессах на промышленных предприятиях
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
ГОСТ EN 267-2016 "Горелки жидкотопливные автоматические с принудительной подачей воздуха для горения"
ГОСТ EN 676-2016 "Горелки автоматические газовые для газообразного топлива"
раздел 5 ГОСТ 21204-97 "Горелки газовые промышленные. Общие технические требования"
раздел 5 ГОСТ 27824-2000 "Горелки промышленные на жидком топливе. Общие технические требования"
63. Аппараты водонагревательные и отопительные, работающие на жидком
и твердом топливе
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 5 ГОСТ 9817-95 "Аппараты бытовые, работающие на твердом топливе. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 22992-82 "Аппараты бытовые, работающие на жидком топливе. Общие технические условия"
ГОСТ 33013-2014 (EN 13240:2001) "Обогреватели комнатные, работающие на твердом топливе. Требования и методы испытаний"
раздел 4 ГОСТ Р 53321-2009 "Аппараты теплогенерирующие, работающие на различных видах топлива. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний"
64. Фрезы, резцы
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4 ГОСТ 2679-2014 (ISO 2296:2011) "Фрезы прорезные и отрезные. Технические условия"
раздел 4 ГОСТ 13932-80 "Фрезы дереворежущие насадные цилиндрические сборные. Технические условия"
раздел 5 ГОСТ 22749-77 "Фрезы дереворежущие насадные с затылованными зубьями. Технические условия"
ГОСТ 24360-2016 "Фрезы торцовые насадные со вставными ножами, оснащенными пластинами из твердого сплава. Технические условия"
ГОСТ 26596-2016 "Фрезы торцовые с механическим креплением сменных многогранных твердосплавных пластин. Технические условия"
ГОСТ 26613-2016 "Резцы токарные с механическим креплением сменных многогранных пластин. Технические условия"
раздел 2 ГОСТ Р 51140-98 "Инструмент металлорежущий. Требования безопасности и методы испытаний"
раздел 3 ГОСТ Р 52419-2005 "Фрезы насадные, оснащенные твердым сплавом, для обработки древесных материалов и пластиков. Технические условия"
раздел 6 ГОСТ Р 52589-2006 "Фрезы концевые, оснащенные твердым сплавом, для высокоскоростной обработки древесных материалов и пластиков. Технические условия и требования безопасности"

4-бөлім СТБ EN 15034-2013 "Жылыту қазандықтары. Сұйық отындағы конденсациялық жылыту қазандықтары"
1223
СТ РК EN 15034-2013 "Жылыту қазандықтары. Сұйық отындағы конденсациялық жылыту қазандықтары"
62. Өнеркәсіп кәсіпорындарындағы технологиялық процестерде пайдалануға арналған жабдыққа орнатылатын газ және құрама (блоктықтардан басқа), сұйық отындағы шілтерлер
1224
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ EN 267-2016 "Жану үшін ауаны мәжбүрлеп беретін автоматты сұйық отындағы шілтерлер"
1225
МЕМСТ EN 676-2016 "Газ тәрізді отынға арналған автоматты газ шілтерлері"
1226
5-бөлім МЕМСТ 21204-97 "Өнеркәсіптік газды шілтерлер. Жалпы техникалық талаптар"
1227
5-бөлім МЕМСТ 27824-2000 "Сұйық отындағы өнеркәсіптік шілтерлер. Жалпы техникалық талаптар"
63. Сұйық отынмен және қатты отынмен жұмыс істейтін су жылытқыш және жылыту аппараттары
1228
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
5-бөлім МЕМСТ 9817-95 "Қатты отынмен жұмыс істейтін тұрмыстық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1229
3-бөлім МЕМСТ 22992-82 "Сұйық отынмен жұмыс істейтін тұрмыстық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1230
МЕМСТ 33013-2014 (EN 13240:2001) "Қатты отынмен жұмыс істейтін бөлме жылытқыштар. Талаптар және сынау әдістері"
1231
4-бөлім МЕМСТ Р 53321-2009 "Отынның әртүрлі түрлерімен жұмыс істейтін жылу шығаратын аппараттар. Өрт қауіпсіздігінің талаптары. Сынау әдістері"
64. Фрезерлер, кескіштер
1232
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
4-бөлім МЕМСТ 2679-2014 (ISO 2296:2011) "Тесетін және кесетін фрезерлер. Техникалық шарттар"
1233
4-бөлім МЕМСТ 13932-80 "Ағаш кесетін цилиндрлік құрама саптама фрезалар. Техникалық шарттар"
1234
5-бөлім МЕМСТ 22749-77 "Шүйделенген тістері бар ағаш кесетін саптама фрезалар. Техникалық шарттар"
1235
МЕМСТ 24360-2016 "Қатты қорытпадан жасалған пластиналармен жабдықталған салмалы пышақтары бар шетжақты саптама фрезалар. Техникалық шарттар"
1236
МЕМСТ 26596-2016 "Қатты қорытпадан жасалған ауыстырылатын көп қырлы пластиналары механикалық бекітілген саптама фрезалар. Техникалық шарттар"
1237
МЕМСТ 26613-2016 "Ауыспалы көп қырлы пластиналар механикалық бекітілген токарлық кескіштер. Техникалық шарттар"
1238
2-бөлім МЕМСТ Р 51140-98 "Металл кесетін құрал. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
1239
3-бөлім МЕМСТ Р 52419-2005 "Ағаш материалдары мен пластиктерді өңдеуге арналған қатты қорытпамен жабдықталған саптама фрезалар. Техникалық шарттар"
1240
6-бөлім МЕМСТ Р 52589-2006 "Ағаш материалдары мен пластиктерді жоғары жылдамдықты өңдеуге арналған қатты қорытпамен жабдықталған шеткі фрезалар. Техникалық шарттар және қауіпсіздік талаптары"
1241

раздел 6 ГОСТ Р 52590-2006 "Фрезы концевые, оснащенные сверхтвердыми материалами,
для высокоскоростной обработки древесных материалов и пластиков. Технические условия и требования безопасности"
раздел 6 ГОСТ Р 53926-2010 (ЕН 847-2:2001) "Фрезы концевые с механическим креплением сменных режущих пластин
для обработки древесины и композиционных древесных материалов. Общие технические условия"
раздел 6 ГОСТ Р 53927-2010 (ЕН 847-1:2005) "Фрезы насадные сборные с корпусами из легких сплавов с механическим креплением сменных режущих пластин для обработки древесины и композиционных древесных материалов. Общие технические условия"
65. Пилы дисковые с твердосплавными пластинами
для обработки древесных материалов
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 6 ГОСТ Р 54489-2011 (ЕН 847-1:2005) "Пилы дисковые для бревнопильных станков и автоматических линий. Общие технические условия"
раздел 6 ГОСТ Р 54490-2011 (ЕН 847-1:2005) "Пилы дисковые, оснащенные пластинами из сверхтвердых материалов, для обработки древесных материалов и пластиков. Общие технические условия"
66. Инструмент слесарно-монтажный с изолирующими рукоятками для работы в электроустановках напряжением до 1000 В
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 4 ГОСТ 11516-94 (МЭК 900–87) "Ручные инструменты для работ под напряжением до 1000 В переменного и 1500 В постоянного тока. Общие требования и методы испытаний"
67. Инструмент из природных и синтетических алмазов
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
раздел 2 ГОСТ 26004-83 "Круги алмазные отрезные с внутренней кромкой. Технические условия"
подразделы 5.2 и 7.7, подпункт 6.4.2.5 ГОСТ 32406-2013 "Инструмент алмазный и из кубического нитрида бора. Требования безопасности"
раздел 5 ГОСТ 32833-2014 "Круги алмазные отрезные. Технические условия"
68. Арматура промышленная трубопроводная
статьи 4 и 5, приложения 1 и 2
разделы 6 – 13 ГОСТ 12.2.063-2015 "Арматура трубопроводная. Общие требования безопасности"
ГОСТ 12.2.085-2017 "Арматура трубопроводная. Клапаны предохранительные. Выбор и расчет пропускной способности"
ГОСТ 356-80 "Арматура и детали трубопроводов. Давления условные пробные и рабочие. Ряды"
ГОСТ 3326-86 "Клапаны запорные, клапаны и затворы обратные. Строительные длины"
разделы 2 – 5 ГОСТ 3706-93 "Задвижки. Строительные длины"
разделы 4 и 5 ГОСТ 4666-2015 "Арматура трубопроводная. Требования к маркировке"
ГОСТ 5260-75 "Маховики чугунные для трубопроводной арматуры. Типы, основные размеры и технические требования"

6-бөлім МЕМСТ Р 52590-2006 "Ағаш материалдары мен пластиктерді жоғары жылдамдықта өңдеуге арналған аса қатты материалдармен жабдықталған шеткі фрезалар. Техникалық шарттар және қауіпсіздік талаптары"
1242
6-бөлім МЕМСТ Р 53926-2010 (ЕН 847-2:2001) "Сүректі және композициялық ағаш материалдарын өңдеуге арналған ауыстырмалы кесу пластиналары механикалық бекітілген шеткі фрезалар. Жалпы техникалық шарттар"
1243
6-бөлім МЕМСТ Р 53927-2010 (ЕН 847-1:2005) "Сүректі және композициялық ағаш материалдарын өңдеуге арналған ауыстырмалы кесу пластиналары механикалық бекітілген жеңіл қорытпалардан жасалған корпустары бар құрама саптама фрезалар. Жалпы техникалық шарттар"
65. Сүрек материалдарды өңдеуге арналған қатты қорытпа пластиналары бар дискілі аралар
1244
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
6-бөлім МЕМСТ Р 54489-2011 (ЕН 847-1:2005) "Бөрене аралау станоктары мен автоматты желілерге арналған дискілі аралар. Жалпы техникалық шарттар"
1245
6-бөлім МЕМСТ Р 54490-2011 (ЕН 847-1:2005) "Ағаш материалдары мен пластиктерді өңдеуге арналған аса қатты материалдардан жасалған пластиналармен жабдықталған дискілі аралар. Жалпы техникалық шарттар"
66. Кернеуі 1000 В дейінгі электр қондырғыларында жұмыс істеуге арналған оқшаулағыш тұтқалары бар слесарлық-монтаждық құрал
1246
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
4-бөлім МЕМСТ 11516-94 (МЭК 900–87) "Айнымалы токты 1000 В дейін және тұрақты токты 1500 В дейін кернеумен жұмыс істеуге арналған қол аспаптары. Жалпы талаптар және сынау әдістері"
67. Табиғи және синтетикалық алмастардан жасалған құрал
1247
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
2-бөлім МЕМСТ 26004-83 "Ішкі жиегімен Алмас кескіш шеңберлер. Техникалық шарттар"
1248
5.2 және 7.7-кіші бөлімдер, 6.4.2.5-тармақша МЕМСТ 32406-2013 "Алмас және текше бор нитридінен жасалған құрал. Қауіпсіздік талаптары"
1249
5-бөлім МЕМСТ 32833-2014 "Алмас кескіш шеңберлер. Техникалық шарттар"
68. Өнеркәсіптік құбыржол арматурасы
1250
4 және 5-баптар, 1 және 2-қосымшалар
6 – 13-бөлімдер МЕМСТ 12.2.063-2015 "Құбыржол арматурасы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
1251
МЕМСТ 12.2.085-2017 "Құбыржол арматурасы. Сақтандырғыш клапандар. Өткізу қабілетін таңдау және есептеу"
1252
МЕМСТ 356-80 "Арматура және құбыржол детальдары. Шартты сынақ және жұмыс қысымы. Қатарлар"
1253
МЕМСТ 3326-86 "Бекіту клапандары, кері клапандар және қақпақшалар. Құрылыс ұзындығы"
1254
2 – 5-бөлімдер МЕМСТ 3706-93 "Ысырмалар. Құрылыс ұзындығы"
1255
4 және 5-бөлімдер МЕМСТ 4666-2015 "Құбыржол арматурасы. Таңбалауға қойылатын талаптар"
1256
МЕМСТ 5260-75 "Құбыр арматурасына арналған шойын маховиктер. Типтері, негізгі мөлшерлері және техникалық талаптар"
1257

разделы 6 и 7 ГОСТ 5761-2005 "Клапаны на номинальное давление не более PN 250. Общие технические условия"
разделы 5 и 6 ГОСТ 5762-2002 "Арматура трубопроводная промышленная. Задвижки на номинальное давление не более PN 250. Общие технические условия"
раздел 2 ГОСТ 7192-89 "Механизмы исполнительные электрические постоянной скорости ГСП. Общие технические условия"
ГОСТ 9544-2015 "Арматура трубопроводная. Нормы герметичности затворов"
ГОСТ 9697-87 "Клапаны запорные. Основные параметры"
разделы 1 и 2 ГОСТ 9698-86 "Задвижки. Основные параметры"
ГОСТ 9702-87 "Краны конусные и шаровые. Основные параметры"
раздел 2 ГОСТ 9887-70 "Механизмы исполнительные пневматические мембранные ГСП. Общие технические условия"
ГОСТ 12521-89 "Затворы дисковые. Основные параметры"
разделы 6 и 7 ГОСТ 12893-2005 "Клапаны регулирующие односедельные, двухседельные и клеточные. Общие технические условия"
разделы 5 и 6 ГОСТ 13547-2015 "Арматура трубопроводная. Затворы дисковые. Общие технические условия"
ГОСТ 14187-84 "Краны конусные. Строительные длины"
ГОСТ 16587-71 "Клапаны предохранительные, регулирующие и регуляторы давления. Строительные длины"
разделы 5 и 6 ГОСТ 21345-2005 "Краны шаровые, конусные и цилиндрические на номинальное давление не более PN 250. Общие технические условия"
ГОСТ 22445-88 "Затворы обратные. Основные параметры"
разделы 2 и 7 ГОСТ 22642-88 "Арматура трубопроводная шланговая. Основные параметры"
ГОСТ 22643-87 "Арматура из пластмасс. Основные параметры"
ГОСТ 24856-2014 "Арматура трубопроводная. Термины и определения"
ГОСТ 25923-89 "Затворы дисковые регулирующие. Основные параметры"
разделы 1, 3, 7 и 8 ГОСТ 27477-87 "Клапаны обратные. Основные параметры"
ряды 2 ГОСТ 28338-89 (ИСО 6708-80) "Соединения трубопроводов и арматура. Проходы условные (размеры номинальные). Ряды"
разделы 4 – 10 ГОСТ 28343-89 (ИСО 7121-86) "Краны шаровые стальные фланцевые. Технические требования"
ГОСТ 28908-91 "Краны шаровые и затворы дисковые. Строительные длины"
ГОСТ 32569-2013 "Трубопроводы технологические стальные. Требования к устройству и эксплуатации на взрывопожароопасных и химически опасных производствах"
разделы 5 и 6 ГОСТ 33423-2015 "Арматура трубопроводная. Затворы и клапаны обратные. Общие технические условия"
ГОСТ 33852-2016 "Арматура трубопроводная. Задвижки шиберные для магистральных нефтепроводов. Общие технические условия"
ГОСТ 33857-2016 "Арматура трубопроводная. Сварка и контроль качества сварных соединений. Технические требования"

6 және 7-бөлімдер МЕМСТ 5761-2005 "PN 250 аспайтын номиналды қысымға арналған клапандар. Жалпы техникалық шарттар"
1258
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 5762-2002 "Өнеркәсіптік құбыр арматурасы. PN 250 аспайтын номиналды қысымға арналған ысырмалар. Жалпы техникалық шарттар"
1259
2-бөлім МЕМСТ 7192-89 "ГСП тұрақты жылдамдығының электрлік атқарушы механизмдері. Жалпы техникалық шарттар"
1260
МЕМСТ 9544-2015 "Құбыржол арматурасы. Ысырмалардың герметикалығы нормалары"
1261
МЕМСТ 9697-87 "Бекіту клапандары. Негізгі параметрлері"
1262
1 және 2 -бөлімдер МЕМСТ 9698-86 "Ысырмалар. Негізгі параметрлері"
1263
МЕМСТ 9702-87 "Конус және шар тәріздес крандар. Негізгі параметрлері"
1264
2-бөлім МЕМСТ 9887-70 "ГСП пневматикалық мембраналық атқарушы механизмдері. Жалпы техникалық шарттар"
1265
МЕМСТ 12521-89 "Дискілі бекітпелер. Негізгі параметрлері"
1266
6 және 7-бөлімдер МЕМСТ 12893-2005 "Бір орындық, екі орындық және торшалы басқару клапандары. Жалпы техникалық шарттар"
1267
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 13547-2015 "Құбыржол арматурасы. Дискілі ысырмалар. Жалпы техникалық шарттар"
1268
МЕМСТ 14187-84 "Конусты крандар. Құрылыс ұзындығы"
1269
МЕМСТ 16587-71 "Сақтандырғыш, реттеуші клапандар және қысым реттегіштер. Құрылыс ұзындығы"
1270
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 21345-2005 "PN 250 аспайтын номиналды қысымға арналған шарлы, конусты және цилиндрлі крандар. Жалпы техникалық шарттар"
1271
МЕМСТ 22445-88 "Кері ысырмалар. Негізгі параметрлері"
1272
2 және 7 -бөлімдер МЕМСТ 22642-88 "Құбыржол шлангілік арматурасы. Негізгі параметрлері"
1273
МЕМСТ 22643-87 "Пластмасса арматура. Негізгі параметрлері"
1274
МЕМСТ 24856-2014 "Құбыржол арматурасы. Терминдер мен анықтамалар"
1275
МЕМСТ 25923-89 "Реттегіш дискілі ысырмалар. Негізгі параметрлері"
1276
1, 3, 7 және 8-бөлімдер МЕМСТ 27477-87 "Кері клапандар. Негізгі параметрлері"
1277
2-қатарлар МЕМСТ 28338-89 (ИСО 6708-80) "Құбырларды қосу және арматура. Шартты өткелдер (номиналды мөлшерлері). Қатарлар"
1278
4 – 10-бөлімдер МЕМСТ 28343-89 (ИСО 7121-86) "Болат фланецті шарлы крандар. Техникалық талаптар"
1279
МЕМСТ 28908-91 "Шарлы крандар және дискілі ысырмалар. Құрылыс ұзындығы"
1280
МЕМСТ 32569-2013 "Болат технологиялық құбыржолдар. Жарылыс-өрт қауіпті және химиялық қауіпті өндірістерде орналастыруға және пайдалануға қойылатын талаптар"
1281
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 33423-2015 "Құбыржол арматурасы. Бекітпелер мен кері клапандар. Жалпы техникалық шарттар"
1282
МЕМСТ 33852-2016 "Құбыржол арматурасы. Магистральдық мұнай құбырларына арналған шиберлік ысырмалар. Жалпы техникалық шарттар"
1283
МЕМСТ 33857-2016 "Құбыржол арматурасы. Дәнекерлеу және дәнекерлеу сапасын бақылау. Техникалық талаптар"
1284