О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Евразийской экономической комиссии в отношении отдельных видов гражданских пассажирских самолетов
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 29 апреля 2019 года № 48.
В соответствии с пунктом 3 статьи 219 и пунктом 2 статьи 221 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, пунктом 5 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 утрачивает силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 22.04.2024 № 54 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
1. Перечень категорий товаров, временное нахождение и использование которых на таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) допускаются без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 г. № 109, дополнить пунктом следующего содержания:
"6. Гражданские пассажирские самолеты с количеством пассажирских мест, указанным в схеме размещения пассажиров (LOPA), одобренной уполномоченным органом, ответственным за поддержание летной годности воздушных судов, не более чем на 19 человек, массой пустого снаряженного самолета не более 28 000 кг (коды 8802 30 000 2, 8802 40 001 1 и 8802 40 003 4 ТН ВЭД ЕАЭС) при одновременном соблюдении следующих условий:
такие самолеты находятся в собственности иностранных лиц;
такие самолеты используются на таможенной территории Евразийского экономического союза в нерегулярных (вне коммерческого расписания) полетах;
такие самолеты используются не в целях извлечения доходов;
в случае, если такие самолеты ранее помещались под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), в том числе неоднократно и (или) разными декларантами, – срок, в течение которого эти самолеты в текущем календарном году находились на таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов, и срок, в пределах которого помещаемые под таможенную процедуру временного ввоза (допуска) самолеты в текущем календарном году могут временно находиться и использоваться на таможенной территории Евразийского экономического союза без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов, в сумме не превышают 180 календарных дней.
Предельный срок временного нахождения и использования на таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов таких самолетов – 30 календарных дней со дня помещения под указанную таможенную процедуру.".

Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссияның кейбір шешімдеріне азаматтық жолаушылар ұшақтарының жекелеген түрлеріне қатысты өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 29 сәуірдегі № 48 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 219-бабының 3-тармағына және 221-бабының 2-тармағына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 109 шешімімен бекітілген Уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болуға және пайдалануға кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлемей жол берілетін тауарлар санаттарының тізбесі мынадай мазмұндағы тармақпен толықтырылсын:
"6. Әуе кемелерін ұшуға жарамды етіп ұстауға жауапты уәкілетті орган мақұлдаған, жолаушыларды орналастыру схемасында көрсетілген (LORA) 19 адамнан аспайтын орны бар, снарядталған бос ұшақтың массасы 28 000 кг-нан аспайтын азаматтық жолаушылар ұшақтары (ЕАЭО СЭҚ ТН 8802 30 000 2, 8802 40 001 және 8802 40 003 кодтары) бір мезгілде мынадай талаптар сақталған кезде:
мұндай ұшақтар шетелдік тұлғалардың меншігінде болады;
мұндай ұшақтар Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында тұрақты емес (коммерциялық кестеден тыс) ұшуларда пайдаланылады;
мұндай ұшақтар кірістер алу мақсатында пайдаланылмайды;
егер мұндай ұшақтар бұрын уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне орналастырылған болса, соның ішінде бірнеше рет және (немесе) әртүрлі декларанттар орналастырған болса, - ағымдағы күнтізбелік жылы бұл ұшақтардың сол кезеңнің ішінде кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлемей уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болу мерзімі және сол мерзімнің шегінде уақытша кедендік әкелу (рұқсат беру) рәсіміне орналастырылатын ұшақтар ағымдағы күнтізбелік жылы кедендік баждарын, салықтарын төлемей Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болуы және пайдаланылуы мүмкін мерзім, жиынтығында күнтізбелік 180 күннен аспайды.
Осындай ұшақтардың кедендік баждарын, салықтарын төлемей уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болуының және пайдаланылуының мерзімі – осындай кедендік рәсімге орналастырылған күннен бастап күнтізбелік 30 күн.

2. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375 "Об отдельных вопросах применения таможенных процедур" следующие изменения:
а) подпункт 11 пункта 1 признать утратившим силу;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт б) утрачивает силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 22.04.2024 № 54 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
б) в пункте 6 Перечня категорий товаров, в отношении которых устанавливаются более продолжительные, чем установленные Таможенным кодексом Таможенного союза, предельные сроки временного ввоза, утвержденного указанным Решением, слова ", за исключением товаров, включенных в Перечень категорий товаров, в отношении которых устанавливаются более короткие, чем установленные Таможенным кодексом Таможенного союза, предельные сроки временного ввоза" исключить.
3. Признать утратившими силу:
пункт 27 перечня товаров, временно ввозимых с полным условным освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 331 "Об утверждении перечня товаров, временно ввозимых с полным условным освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, а также об условиях такого освобождения, включая его предельные сроки";
пункт 1 и подпункты 1 и 3 пункта 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 19 мая 2011 г. № 662 "О внесении дополнений в Перечень товаров, временно ввозимых с полным условным освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 331, и внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375";
подпункт "м" пункта 1 изменений, вносимых в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии (приложение к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 ноября 2017 г. № 147 "О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375 и Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30").
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Ж. Разаков А. Силуанов

2. Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік рәсімдерді қолданудың жекелеген мәселелері туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 1-тармақтың 11) тармақшасының күші жойылды деп танылсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген оларға қатысты уақытша әкелудің шекті мерзімі Кеден одағының Кеден кодексінде белгіленгендегіден әлдеқайда ұзағырақ болатын тауарларға қатысты тауарлар санаттары тізбесінің 6-тармағында "оларға қатысты уақытша әкелудің шекті мерзімі Кеден одағының Кеден кодексінде белгіленгендегіден әлдеқайда қысқарақ болатын тауарлар санаттарының тізбесіне енгізілген тауарларды қоспағанда" деген сөздер алып тасталсын.
3. Мыналардың:
Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік баждарды, салықтарды төлеуден шартты түрде толық босатыла отырып уақытша әкелінетін тауарлардың тізімін бекіту, сондай-ақ оның шекті мерзімдерін қоса алғанда, осындай босатудың шарттары туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 331 шешімімен бекітілген Кедендік баждарды, салықтарды төлеуден шартты түрде толық босатыла отырып уақытша әкелінетін тауарлар тізбесінің 27-тармағының;
Кеден одағы Комиссиясының "2010 жылғы 18 маусымдағы № 331 шешімімен бекітілген Кедендік баждарды, салықтарды төлеуден шартты түрде толық босатыла отырып уақытша әкелінетін тауарлар тізбесіне толықтырулар енгізу және Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2011 жылғы 19 мамырдағы № 662 шешімінің 1-тармағының және 2-тармағының 1) және 3) тармақшаларының;
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешіміне және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2017 жылғы 14 қарашадағы № 147 шешіміне қосымша) енгізілетін өзгерістердің 1-тармағы "м)" тармақшасының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
М. Григорян
Беларусь
Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан
Республикасынан
Ә. Смайылов
Қырғыз
Республикасынан
Ж. Разаков
Ресей
Федерациясынан
А. Силуанов