О внесении изменений в Единые карантинные фитосанитарные требования, предъявляемые к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2019 года № 31.
В соответствии с пунктом 3 статьи 59 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 55 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Единые карантинные фитосанитарные требования, предъявляемые к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденные Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 157, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Ж. Разаков А. Силуанов
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 29 марта 2019 г. № 31
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Единые карантинные фитосанитарные требования, предъявляемые к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза
1. В пункте 6:
а) после слова "Союза" дополнить словами "и перемещение по таможенной территории Союза";
б) слово "осуществляется" заменить словом "осуществляются".
2. В пункте 8 слова "указанных в настоящих Требованиях" заменить словами "в случае, если наличие соответствующей записи предусмотрено настоящими Требованиями".
3. В пункте 9 слова ", за исключением случаев, предусмотренных пунктом 10 настоящих Требований, а также" заменить словами "(за исключением случаев, предусмотренных пунктом 10 настоящих Требований), а также дынь, арбузов и тыкв в количестве не более 1 штуки,", слова "ручной клади" заменить словами "международных почтовых отправлениях".

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын карантиндік фитосанитариялық бірыңғай талаптарға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 29 наурыздағы № 31 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 59-бабының 3-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 55-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 157 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын карантиндік фитосанитариялық бірыңғай талаптарға қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
М. Григорян И. Петришенко Ә. Смайылов Ж. Разаков А. Силуанов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2019 жылғы 29 наурыздағы
№ 31 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын карантиндік фитосанитариялық бірыңғай талаптарға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 6-тармақта:
а) "әкелу" деген сөзден кейін "және Одақтың кедендік аумағы арқылы өткізу" деген сөздермен толықтырылсын;
б) орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізіледі.
2. 8-тармақтағы "Фитосанитариялық сертификаттың "қосымша декларация" деген бағанында карантинге жатқызылған өнімнің осы Талаптарда көрсетілген" деген сөздер "Егер осы Талаптарда тиісті жазбаның болуы көзделген жағдайда, фитосанитариялық сертификаттың "қосымша декларация" деген бағанында карантинге жатқызылған өнімнің" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 9-тармақтағы "Осы Талаптардың 10-тармағында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, Одақтың кедендік шекарасы арқылы қол жүгімен" деген сөздер "Одақтың кедендік шекарасы арқылы халықаралық пошта жөнелтілімімен" деген сөзбен ауыстырылып, "өнімді, сондай-ақ" деген сөздер "өнімді (осы Талаптардың 10-тармағында көрсетілген жағдайларды қоспағанда), сондай-ақ саны бір данадан аспайтын қауындарды, қарбыздарды және асқабақтарды," деген сөздермен ауыстырылсын.

4. В пункте 10 слова "ручной клади," исключить.
5. В пункте 12 слова "за исключением случаев, предусмотренных пунктом" заменить словами "а также древесный упаковочный материал, который должен соответствовать пункту".
6. Абзац второй пункта 16 признать утратившим силу.
7. Таблицу 1 изложить в следующей редакции:
"Таблица 1
Специальные карантинные фитосанитарные требования,
предъявляемые к семенному и посадочному материалу
п/п
Вид подкарантинной продукции
(код ТН ВЭД ЕАЭС)
Специальные карантинные фитосанитарные
требования
Семенной материал
1
Семена зерновых культур
(из 1001, из 1002, из 1003, из 1004, из 1006, из 1007, из 1008, из 1209)
семена, тара, упаковка и транспортные средства должны быть свободны от карантинных объектов, указанных в пункте 16 настоящих Требований, а также от бразильской бобовой зерновки (Zabrotes subfassiatus), зерновок рода Callosobruchus spp., капрового жука (Trogoderma granarium) и широкохоботного амбарного долгоносика (Caulophilus latinasus)
2
Семена пшеницы (Triticum spp.), тритикале (Triticosecale) (из 1001, 1008 60 000 0)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, свободных от индийской (карнальской) головни пшеницы (Tilletia indica), зон и (или) мест производства, свободных от желтого слизистого бактериоза пшеницы (Rathayibacter tritici)
3
Семена кукурузы (Zea mays ssp.) (из 0709 99 600 0, 1005 10)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон и (или) мест производства, свободных от бактериального увядания (вилта) кукурузы (Pantoea stewartii subsp. stewartii), диплодиоза кукурузы (Stenocarpella macrospora и Stenocarpella maydis), капюшонника многоядного (Dinoderus bifoveolatus) и пятнистости листьев кукурузы (Cochliobolus carbonum)
4
Семена риса (Oryza spp.)
(из 1006)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, свободных от бактериального ожога риса (Xanthomonas oryzae pv. oryzae) и бактериальной полосатости риса (Xanthomonas oryzae pv. oryzicola)
5
Семена подсолнечника (Helianthus spp.)

4. 10-тармақтағы "қол жүгінде," деген сөздер алып тасталсын.
5. 12-тармақтағы "осы Талаптардың 47-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, карантиндік объектілерді тасымалдаушылар болып табылмайтын материалдар (толығымен жұқа (қалыңдығы 6 мм аспайтын) ағаштан дайындалған сүректі орау материалы, картон, қағаз, текстиль, полимер материалдар)" деген сөздер "карантиндік объектілерді тасымалдаушылар болып табылмайтын материалдар (толығымен жұқа (қалыңдығы 6 мм аспайтын) ағаштан дайындалған сүректік орау материалы, картон, қағаз, текстиль, полимер материалдар), сондай-ақ осы Талаптардың 47-тармағына сәйкес келуге сүректік орау материалы" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. 16-тармақтың екінші абзацының күші жойылды деп танылсын.
7. 1-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кесте
Тұқымдық және отырғызу материалына қойылатын карантиндік фитосанитариялық арнайы талаптар
Р/с №
Карантинге жатқызылған өнімнің түрі (ЕАЭО СЭҚ ТН коды)
Карантиндік фитосанитариялық арнайы талаптар
Тұқымдық материал
1
Дәнді дақылдардың тұқымдары
(1001-ден, 1002-ден, 1003-ден, 1004-тен, 1006-дан, 1007-ден, 1008-ден, 1209-дан)
тұқымдар, ыдыстар, орама және көлік құралдары осы Талаптардың 16-тармағында көрсетілген карантиндік объектілерден, сондай-ақ Бразилия бұршақ дәнқоңызынан (Zabrotes subfassiatus), Callosobruchus spp. тектес дәнқоңыздардан, тезек қоңызынан (Trogoderma granarium) және жалпақ тұмсықты қамба бізтұмсығынан (Caulophilus latinasus) таза болуға тиіс
2
Бидай (Triticum spp.), тритикале (Triticosecale) тұқымдары (1001-ден, 1008 60 000 0)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Бидайдың үнділік (карналь) қаракүйесінен (Tilletia indica) таза аймақтардан, бидайдың сары шырышты бактериозынан (Rathayibacter tritici) таза аймақтардан және (немесе) өндіріс орындарынан шығуға тиіс
3
Жүгері тұқымдары (Zea mays ssp.) (0709 99 600 0-ден, 1005 10)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Жүгерінің бактериялық солуынан (вилт) (Pantoea stewartii subsp. stewartii), жүгерінің құрғақ шірігінен (Stenocarpella macrospora және Stenocarpella maydis), көпқоректі копюшонниктен (Dinoderus bifoveolatus) және жапырақтардың теңбілдігінен (Cochliobolus carbonum) таза аймақтардан және (немесе) өндіріс орындарынан шығуға тиіс
4
Күріш тұқымдары (Oryza spp.) (1006-дан)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Күріштің бактериялық күйігінен (Xanthomonas oryzae pv. oryzae) және күріштің бактериялық теңбілдігінен (Xanthomonas oryzae pv. Oryzicola) таза аймақтардан шығуға тиіс
5

(из 1206 00 100 0)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон и (или) мест производства, свободных от фомопсиса подсолнечника (Diaporthe helianthi)
6
Семена зернобобовых культур (0708, из 1201, из 1209)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон и (или) мест производства, свободных от возбудителя неповируса кольцевой пятнистости табака (Tobacco ringspot nepovir), неповируса кольцевой пятнистости томата (Tomato
ringspot nepovirus) и пурпурного церкоспороза (Cercospora kikuchii)
7

Күнбағыс тұқымдары (Helianthus spp.) (1206 00 100 0-ден)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Күнбағыс фомопсисінен (Diaporthe helianthi) таза аймақтардан және (немесе) өндіріс орындарынан шығуға тиіс
6
Дәнді-бұршақты дақылдардың тұқымдары (0708, 1201-ден, 1209-дан)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Темекінің сақиналы теңбілдігі неповирусының (Tobacco ringspot nepovirus), қызанақтың сақиналы теңбілдігі неповирусының қоздырғышынан (Tomato ringspot nepovirus) және қызыл күрең церкоспороздан (Сercospora kikuchii) таза аймақтардан және (немесе) өндіріс орындарынан шығуға тиіс
7

Семена пасленовых и ягодных культур (из 1209 91, из 1209 99 990 0)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от неповируса кольцевой пятнистости табака (Tobacco ringspot nepovirus) и неповируса кольцевой пятнистости томата (Tomato ringspot nepovirus)
8
Семена тыквенных культур (1207 70 000 0,из 1207 99 960 0,
из 1209 91, из 1209 99 990 0)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от бактериальной пятнистости тыквенных культур (Acidovorax citrulli), неповируса кольцевой пятнистости табака (Tobacco ringspot nepovirus) и неповируса кольцевой пятнистости томата (Tomato ringspot nepovirus)
9

Алқа және жидек дақылдарының тұқымдары (1209 91-ден, 1209 99 990 0-ден)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Темекінің сақиналы теңбілдігі неповирусынан (Tobacco ringspot nepovirus) және қызанақтың сақиналы теңбілдігі неповирусынан (Tomato ringspot nepovirus) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
8
Асқабақ дақылдарының тұқымдары (1207 70 000 0, 1207 99 960 0-ден,
1209 91-ден, 1209 99 990 0-ден)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Асқабақ дақылдарының бактериялық теңбілдігінен (Acidovorax citrulli), темекінің сақиналы теңбілдігі неповирусынан (Tobacco ringspot nepovirus) және қызанақтың сақиналы теңбілдігі неповирусынан (Tomato ringspot nepovirus) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
9

Семена перца (Capsicum spp.) (из 0904, из 1209)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от вироида веретеновидности клубней картофеля (Potato spindle tuber viroid)
10
Семена томата (из 1209)
с соблюдением пунктов 1 и 7 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от вироида веретеновидности клубней картофеля (Potato spindle tuber viroid) и возбудителя бурой гнили картофеля (Ralstonia solanacearum)
11
Семена разных видов лука, включая лук-севок (Allium spp.) (из 0703, из 1209)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон и (или) мест производства, свободных от листового ожога лука (Xanthomonas axonopodis pv. allii)
12
Семена хлопчатника (Gossypium spp.) (1207 21 000 0)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, свободных от антракноза хлопчатника (Glomerella gossypii) и хлопковой моли (Pectinophora gossypiella)
Семенной картофель
13
Настоящие семена и микрорастения картофеля (Solanum tuberosum) в пробирках, включая микроклубни (из 0602, из 0701)

Бұрыш тұқымдары (Capsicum spp.) (0904-тен, 1209-дан)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Картоп түйнектерінің ұршық тәріздігі вироидінен (Potato spindle tuber viroid) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
10
Томат тұқымдары (1209-дан)
осы кестенің 1 және 7-тармақтарының сақталуымен. Картоп түйнектерінің ұршық тәріздігі вироидінен (Potato spindle tuber viroid) және картоптың қоңыр шірігі қоздырғышынан (Ralstonia solanacearum) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
11
Пияз көшетін қоса алғанда, пияздың әрқилы түрлерінің тұқымдары (Allium spp.) (0703-тен,
1209-дан)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Пияздың жапырақ күйігінен (Xanthomonas axonopodis pv. allii) таза аймақтардан және (немесе) өндіріс орындарынан шығуға тиіс
12
Мақта тұқымдары (Gossypium spp.) (1207 21 000 0)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Мақта антракнозынан (Glomerella gossypii) және мақта күйесінен (Pectinophora gossypiella) таза аймақтардан шығуға тиіс
Тұқымдық картоп
13
Микротүйнектерді қоса алғанда, пробиркалардағы картоптың нағыз тұқымдары және микроөсімдіктері (Solanum tuberosum) (0602-ден, 0701-ден)

с соблюдением пунктов 18 и 19 настоящих Требований и пункта 7 настоящей таблицы. Должны быть свободны от альфамовируса пожелтения картофеля (Potato yellowing alfamovirus), андийского комовируса крапчатости картофеля (Andean potato mottle comovirus), андийского латентного тимовируса картофеля (Andean potato latent tymovirus), вироида веретеновидности клубней картофеля (Potato spindle tuber viroid), вируса T картофеля (Potato virus T), зебры чип (Candidatus Liberibacter solanacearum) и неповируса черной кольцевой пятнистости картофеля (Potato black ringspot nepovirus)
14
Клубни картофеля на семенные цели (кроме микрорастений и микроклубней) (из 0701)
с соблюдением пунктов 18 и 19 настоящих Требований и пункта 7 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, свободных от альфамовируса пожелтения картофеля (Potato yellowing alfamovirus), андийских картофельных долгоносиков рода Premnotrypes spp., андийского комовируса крапчатости картофеля (Andean potato mottle comovirus), андийского латентного тимовируса картофеля (Andean potato latent tymovirus), вируса T картофеля (Potato virus T), гватемальской картофельной моли (Tecia solanivora), головни картофеля (Thecaphora solani), картофельного жука-блошки (Epitrix cucumeris), картофельного жука-блошки клубневого (Epitrix tuberis) и черного ожога, фомозной пятнистости листьев картофеля (Phoma andigena), мест производства, свободных от бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), бурой гнили картофеля (Ralstonia solanacearum), вироида веретеновидности клубней картофеля (Potato spindle tuber viroid), зебры чип (Candidatus Liberibacter solanacearum), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), картофельной моли (Phthorimaea operculella), колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), кринивируса пожелтения жилок картофеля (Potato yellow vein crinivirus), ложной галловой нематоды (Nacobbus aberrans), ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax), неповируса черной кольцевой пятнистости картофеля (Potato black ringspot nepovirus), рабдовируса желтой карликовости картофеля (Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus), рака картофеля (Synchytrium endobioticum) и тосповируса некротической пятнистости бальзамина (Impatiens necrotic spot tospovirus). Семенной картофель должен быть свободен от растительных остатков. Допускается наличие почвы не более 1 % от фактического веса продукции. В случае выявления в партиях семенного картофеля карантинных объектов, распространяющихся с почвой, при последующих поставках допуск по наличию почвы устанавливается не более 0,1 % от фактического веса продукции
Саженцы, подвои и черенки плодовых культур
15
Саженцы и подвои семечковых, косточковых и орехоплодных культур, включая их декоративные формы укорененные (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны быть свободны от азиатского усача (Anoplophora glabripennis), азиатской ягодной дрозофилы (Drosophila suzukii), американского коконопряда (Malacosoma americanum), американской сливовой плодожорки (Cydia prunivora), вишневой плодожорки (Cydia packardi), восточной вишневой мухи (Rhagoletis cingulata), восточной плодожорки (Grapholita molesta), восточной фруктовой мухи (Bactrocera dorsalis), грушевой огневки (Numonia pyrivorella), инжировой восковой ложнощитовки (Ceroplastes rusci), калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus), китайского усача (Anoplophora chinensis), красной померанцевой щитовки (Aonidiella aurantii), красношейного усача (Aromia bungii), коричневой щитовки (Chrysomphalus dictyospermi), нематоды-кинжала (Xiphinema rivesi), персиковой плодожорки (Carposina niponensis), плодового долгоносика (Conotrachelus nenuphar), скошеннополосой листовертки (Choristoneura rosaceana), тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona), червеца Комстока (Pseudococcus comstocki), яблоневого круглоголового усача-скрипуна (Saperda candida), яблонной златки (Agrilus mali), яблонной мухи (Rhagoletis pomonella), японской восковой ложнощитовки (Ceroplastes japonicus), японского жука (Popillia japonica) и японской палочковидной щитовки (Lopholeucaspis japonica). Разрешается ввоз из зон распространения инжировой восковой ложнощитовки (Ceroplastes rusci), калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus), тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona), червеца Комстока (Pseudococcus comstocki) и японской палочковидной щитовки (Lopholeucaspis japonica) только после обеззараживания растений в стране-экспортере с проставлением соответствующей записи об обеззараживании в фитосанитарном сертификате. Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от бактериоза винограда (болезни Пирса) (Xylella fastidiosa), бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax), неповируса кольцевой пятнистости малины (Raspberry ringspot nepovirus), неповируса кольцевой пятнистости табака (Tobacco ringspot nepovirus), неповируса кольцевой пятнистости томата (Tomato ringspot nepovirus), рака картофеля (Synchytrium endobioticum) и техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivora)
16
Черенки семечковых, косточковых и орехоплодных культур, включая их декоративные формы неукорененные
(из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должны быть свободны от азиатского усача (Anoplophora glabripennis), азиатской ягодной дрозофилы (Drosophila suzukii), американского коконопряда (Malacosoma americanum), американской сливовой плодожорки (Cydia prunivora), вишневой плодожорки (Cydia packardi), восточной вишневой мухи (Rhagoletis cingulata), восточной плодожорки (Grapholita molesta), восточной фруктовой мухи (Bactrocera dorsalis), грушевой огневки (Numonia pyrivorella), инжировой восковой ложнощитовки (Ceroplastes rusci), калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus), китайского усача (Anoplophora chinensis), коричневой щитовки (Chrysomphalus dictyospermi), красной померанцевой щитовки (Aonidiella aurantii), красношейного усача (Aromia bungii), персиковой плодожорки (Carposina niponensis), плодового долгоносика (Conotrachelus nenuphar), скошеннополосой листовертки (Choristoneura rosaceana), тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona), червеца Комстока (Pseudococcus comstocki), яблоневого круглоголового усача-скрипуна (Saperda candida), яблонной златки (Agrilus mali), яблонной мухи (Rhagoletis pomonella), японской восковой ложнощитовки (Ceroplastes japonicus), японского жука (Popillia japonica) и японской палочковидной щитовки (Lopholeucaspis japonica). Разрешается ввоз из зон распространения инжировой восковой ложнощитовки (Ceroplastes rusci), калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus), тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona), червеца Комстока (Pseudococcus comstocki) и японской палочковидной щитовки (Lopholeucaspis japonica) только после обеззараживания партии подкарантинной продукции с проставлением соответствующей записи об обеззараживании в фитосанитарном сертификате.
17
Саженцы, подвои и черенки яблони (Malus spp.) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 15 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от бактериального ожога плодовых культур (Erwinia amylovora), бурой монилиозной гнили (Monilinia fructicola), ржавчины яблони и можжевельника (Gymnosporangium yamadae), фитоплазмы пролиферации яблони (Candidatus Phytoplasma mali) и черавируса рашпилевидности листьев черешни (Cherry rasp leaf cheravirus)
18
Саженцы, подвои и черенки косточковых растений рода Prunus, включая декоративные формы (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 15 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, свободных от бактериоза винограда (болезни Пирса) (Xylella fastidiosa), бурой монилиозной гнили (Monilinia fructicola), потивируса шарки (оспы) сливы (Plum pox potyvirus) и ржавчины яблони и можжевельника (Gymnosporangium yamadae)
19
Саженцы, подвои и черенки персика (Prunus persica) и миндаля (Prunus dulcis) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 15 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, свободных от бактериоза винограда (болезни Пирса) (Xylella fastidiosa), бурой монилиозной гнили (Monilinia fructicola), вироида латентной мозаики персика (Peach latent mosaic viroid) и неповируса розеточной мозаики персика (Peach rosette mosaic nepovirus)
20
Саженцы, подвои и черенки сливы (Prunus domestica), черешни обыкновенной (Prunus avium), вишни обыкновенной (Cerasus vulgaris, Prunus cerasus) и абрикоса (Armeniaca vulgaris) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))

осы Талаптардың 18 және 19-тармақтарының және осы кестенің 7-тармағының сақталуымен. Картоптың сарғаю альфамовирусынан (Potato yellowing alfamovirus), картоп теңбілінің андылық комовирусынан (Andean potato mottle comovirus), картоптың андылық латенттік тимовирусынан (Andean potato latent tymovirus), картоп түйнектерінің ұршық тәріздігі вироидінен (Potato spindle tuber viroid), картоптың Т вирусынан (Potato virus T), чип жолағынан (Candidatus Liberibacter solanacearum) және картоптың сақиналы қара дақты неповирусынан (Potato black ringspot nepovirus) таза болуға тиіс
14
Картоптың тұқымдық мақсаттарға арналған түйнектері (микроөсімдіктер мен микротүйнектерден басқа) (0701-ден)
осы Талаптардың 18 және 19-тармақтарының және осы кестенің 7-тармағының сақталуымен. Картоптың сарғаю альфамовирусынан (Potato yellowing alfamovirus), Premnotrypes spp. тұқымдас андылық картоп бізтұмсықтарынан, картоп теңбілінің андылық комовирусынан (Andean potato mottle comovirus), картоптың андылық латенттік тимовирусынан (Andean potato latent tymovirus), картоптың Т вирусынан (Potato virus T), гватемалалық картоп күйесінен (Tecia solanivora), картоп қаракүйесінен (Thecaphora solani), картоп бүрге-қоңызынан (Epitrix cucumeris), картоп түйнегінің бүрге-қоңызынан (Epitrix tuberis) және қара күйіктен, картоп жапырақтарының фомозды теңбілдігінен (Phoma andigena) таза аймақтардан, картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), картоптың қоңыр шірігінен (Ralstonia solanacearum), картоп түйнектерінің ұршық тәріздігі вироидінен (Potato spindle tuber viroid), чип жолағынан (Candidatus Liberibacter solanacearum), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), картоп күйесінен (Phthorimaea operculella), колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), картоп талшықтарының сарғаю кринивирусынан (Potato yellow vein crinivirus), жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Nacobbus aberrans), колумбиялық жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax), картоптың сақиналы қара дақты неповирусынан (Potato black ringspot nepovirus), картоптың сары ергежейлілік рабдовирусынан (Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus), картоп обырынан (Synchytrium endobioticum) қынагүлдің некротикалық теңбілдігі тосповирусынан (Impatiens necrotic spot tospovirus) таза өндіріс жерлерінен шығуға тиіс. Тұқымдық картоп өсімдік қалдықтарынан таза болуға тиіс. Өнімнің физикалық салмағының 1 %-інен аспайтын топырақтың болуына рұқсат етіледі. Тұқымдық картоптың партияларынан топырақпен таралатын карантиндік объектілер анықталған жағдайда, кейінгі жеткізілімдер кезінде топырақтың болуына жол беру өнімнің физикалық салмағының 0,1 %-інен аспайтын болып белгіленеді
Жеміс дақылдарының көшеттері, екпелері және қалемшелері
15
Тамырланған декоративтік нысандарын қоса алғанда, шекілдеуікті, сүйекті және жаңғақ жемісті дақылдардың көшеттері мен екпелері
(0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Азиялық мұртты қоңыздан (Anoplophora glabripennis), азиялық жидек дрозофиласынан (Drosophila suzukii), америкалық сақиналы жібек көбелегінен (Malacosoma americanum), америкалық өрік жемісінің жемірінен (Cydia prunivora), шие жемісінің жемірінен (Cydia packardi), шығыс шие шыбынынан (Rhagoletis cingulata), шығыс жеміс жемірінен (Grapholita molesta), шығыс жеміс шыбынынан (Bactrocera dorsalis), алмұрт қанкөбелегінен (Numonia pyrivorella), інжірдің балауызды жалған қалқаншалы сымырынан (Ceroplastes rusci), калифорниялық қалқаншалы сымырдан (Quadraspidiotus perniciosus), қытайлық мұртты қоңыздан (Anoplophora chinensis), қызыл померанец қалқаншалы сымырынан (Aonidiella aurantii), қызыл мойынды мұртты қоңыздан (Aromia bungii), қоңыр қалқаншалы сымырдан (Chrysomphalus dictyospermi), қанжар-жұмырқұртынан (Xiphinema rivesi), шабдалы жемісінің жемірінен (Carposina niponensis), жеміс бізтұмсығынан (Conotrachelus nenuphar), қиғаш сызықты жапырақ ширатқыш көбелектен (Choristoneura rosaceana), жібектің қалқаншалы сымырынан (Pseudaulacaspis pentagona), Комсток сымырынан (Pseudococcus comstocki), алманың домалақ басты шырылдауық мұртты қоңызынан (Saperda candida), алма зерқоңызынан (Agrilus mali), алма шыбынынан (Rhagoletis pomonella), жапондық балауызды жалған қалқаншалы сымырдан (Ceroplastes japonicus), жапон қоңызынан (Popillia japonica) және таяқша тәріздес жапондық қалқаншалы сымырдан (Lopholeucaspis japonica) таза болуға тиіс. Фитосанитариялық сертификатта залалсыздандыру туралы тиісті жазба қойылып, өсімдіктер экспорттаушы елде залалсыздандырылғаннан кейін ғана інжірдің балауызды жалған қалқаншалы сымыры (Ceroplastes rusci), калифорниялық қалқаншалы сымыр (Quadraspidiotus perniciosus), жібектің қалқаншалы сымыры (Pseudaulacaspis pentagona), Комсток сымыры (Pseudococcus comstocki) және таяқша тәріздес жапондық қалқаншалы сымыр (Lopholeucaspis japonica) таралған аймақтардан әкелуге рұқсат етіледі. Жүзім бактериозынан (Пирс ауруы) (Xylella fastidiosa), картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), колумбиялық жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax), таңқурайдың сақиналы теңбілдік неповирусынан (Raspberry ringspot nepovirus), темекінің сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tobacco ringspot nepovirus), қызанақтың сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tomato ringspot nepovirus), картоп обырынан (Synchytrium endobioticum) және техастық тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivora) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
16
Тамырланбаған декоративтік нысандарын қоса алғанда, шекілдеуікті, сүйекті және жаңғақ жемісті дақылдардың қалемшелері (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Азиялық мұртты қоңыздан (Anoplophora glabripennis), азиялық жидек дрозофиласынан (Drosophila suzukii), америкалық сақиналы жібек көбелегінен (Malacosoma americanum), америкалық өрік жемісінің жемірінен (Cydia prunivora), шие жемісінің жемірінен (Cydia packardi), шығыс шие шыбынынан (Rhagoletis cingulata), шығыс жеміс жемірінен (Grapholita molesta), шығыс жеміс шыбынынан (Bactrocera dorsalis), алмұрт қанкөбелегінен (Numonia pyrivorella), інжірдің балауызды жалған қалқаншалы сымырынан (Ceroplastes rusci), калифорниялық қалқаншалы сымырдан (Quadraspidiotus perniciosus), қытайлық мұртты қоңыздан (Anoplophora chinensis), қоңыр қалқаншалы сымырдан (Chrysomphalus dictyospermi), қызыл померанец қалқаншалы сымырынан (Aonidiella aurantii), қызыл мойынды мұртты қоңыздан (Aromia bungii), қанжар-жұмырқұртынан (Xiphinema rivesi), шабдалы жемісінің жемірінен (Carposina niponensis), жеміс бізтұмсығынан (Conotrachelus nenuphar), қиғаш сызықты жапырақ ширатқыш көбелектен (Choristoneura rosaceana), жібектің қалқаншалы сымырынан (Pseudaulacaspis pentagona), Комсток сымырынан (Pseudococcus comstocki), алманың домалақ басты шырылдауық мұртты қоңызынан (Saperda candida), алма зерқоңызынан (Agrilus mali), алма шыбынынан (Rhagoletis pomonella), жапондық балауызды жалған қалқаншалы сымырдан (Ceroplastes japonicus), жапон қоңызынан (Popillia japonica) және таяқша тәріздес жапондық қалқаншалы сымырдан (Lopholeucaspis japonica) таза болуға тиіс. Фитосанитариялық сертификатта залалсыздандыру туралы тиісті жазба қойылып, өсімдіктер экспорттаушы елде залалсыздандырылғаннан кейін ғана інжірдің балауызды жалған қалқаншалы сымыры (Ceroplastes rusci), калифорниялық қалқаншалы сымыр (Quadraspidiotus perniciosus), жібектің қалқаншалы сымыры (Pseudaulacaspis pentagona), Комсток сымыры (Pseudococcus comstocki) және таяқша тәріздес жапондық қалқаншалы сымыр (Lopholeucaspis japonica) таралған аймақтардан әкелуге рұқсат етіледі
17
Алма ағашының көшеттері, екпелері және қалемшелері (Malus spp.) (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы кестенің 15-тармағының сақталуымен. Жеміс дақылдарының бактериялық күйігінен (Erwinia amylovora), қоңыр монилиоз шірігінен (Monilinia fructicola), алма және арша татынан (Gymnosporangium yamadae), алма пролиферациясының фитоплазмасынан (Candidatus Phytoplasma mali) және қызыл шие жапырағын тілімдеуші черавирустан (Cherry rasp leaf cheravirus) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
18
Декоративтік нысандарын қоса алғанда Prunus тектес сүйекті өсімдіктердің көшеттері, екпелері және қалемшелері (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы кестенің 15-тармағының сақталуымен. Жүзім бактериозынан (Пирс ауруы) (Xylella fastidiosa), қоңыр монилиоз шірігінен (Monilinia fructicola), қараөрік шаркасының (шешегінің) потивирусынан (Plum pox potyvirus) және алма және арша татынан (Gymnosporangium yamadae) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
19
Шабдалының (Prunus persica) және бадамның (Prunus dulcis) көшеттері, екпелері және қалемшелері
(0602-ден (0602 90 100 0-басқа))
осы кестенің 15-тармағының сақталуымен. Жүзім бактериозынан (Пирс ауруы) (Xylella fastidiosa), қоңыр монилиоз шірігінен (Monilinia fructicola), шабдалының латентті теңбілі вироидінен (Peach latent mosaic viroid) және шабдалының ұсақ жапырақтылық теңбілі неповирусынан (Peach rosette mosaic nepovirus) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
20
Қара өріктің (Prunus domestica), кәдімгі қызыл шиенің (Prunus avium), кәдімгі шиенің (Cerasus vulgaris, Prunus cerasus) және өріктің (Armeniaca vulgaris) көшеттері, екпелері және қалемшелері (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))

с соблюдением пункта 15 и 18 настоящей таблицы. Должны происходить из зон и (или) мест производства, свободных от бактериального ожога плодовых культур (Erwinia amylovora)
21
Саженцы, подвои и черенки груши (Pyrus spp.), айвы (Cydonia spp.) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 15 настоящей таблицы. Должны происходить из зон и (или) мест производства, свободных от бактериального ожога плодовых культур (Erwinia amylovora) и фитоплазмы истощения груши (Candidatus Phytoplasma pyri)
22
Саженцы, подвои и черенки грецкого ореха и других видов (Juglans) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
должны происходить из зон и (или) мест производства, свободных от язвенного заболевания ореха (Sirococcus clavigignenti-juglandacearum)
23
Саженцы, подвои и черенки пекана (Carya illinoinensis) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
должны происходить из зон, свободных от техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivora)
Саженцы, подвои, черенки и отводки ягодных культур
24
Саженцы, подвои, черенки и отводки ягодных культур укорененные (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
должны быть свободны от азиатской хлопковой совки (Spodoptera litura), азиатской ягодной дрозофилы (Drosophila suzukii), американского клеверного минера (Liriomyza trifolii), американской кукурузной совки (Helicoverpa zea), американской сливовой плодожорки (Cydia prunivora), вишневой плодожорки (Cydia packardi), восточной вишневой мухи (Rhagoletis cingulata), восточной фруктовой мухи (Bactrocera dorsalis), египетской хлопковой совки (Spodoptera littoralis), западного цветочного трипса (Frankliniella occidentalis), калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus), колючей горной белокрылки (Aleurocanthus spiniferus), кукурузной лиственной совки (Spodoptera frugiperda), овощного листового минера (Liriomyza sativae), табачной белокрылки (Bemisia tabaci), тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona), черной цитрусовой белокрылки (Aleurocanthus woglumi), южноамериканского листового минера (Liriomyza huidobrensis), южной совки (Spodoptera eridania), яблонной мухи (Rhagoletis pomonella) и японского жука (Popillia japonica). Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), корневой галловой нематоды (Meloidogyne enterolobii), ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax), нематоды-кинжала (Xiphinema rivesi), неповируса кольцевой пятнистости малины (Raspberry ringspot nepovirus), неповируса кольцевой пятнистости табака (Tobacco ringspot nepovirus), неповируса кольцевой пятнистости томата (Tomato ringspot nepovirus), рака картофеля (Synchytrium endobioticum) и техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivora). Ввоз укорененных саженцев, подвоев, черенков и отводков ягодных культур из зон распространения калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus) и тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona) допускается при условии обеззараживания партии подкарантинной продукции с проставлением соответствующей записи об обеззараживании в фитосанитарном сертификате
25
Черенки ягодных культур неукорененные (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
должны быть свободны от азиатской хлопковой совки (Spodoptera litura), азиатской ягодной дрозофилы (Drosophila suzukii), американского клеверного минера (Liriomyza trifolii), американской кукурузной совки (Helicoverpa zea), американской сливовой плодожорки (Cydia prunivora), вишневой плодожорки (Cydia packardi), восточной вишневой мухи (Rhagoletis cingulata), восточной фруктовой мухи (Bactrocera dorsalis), египетской хлопковой совки (Spodoptera littoralis), западного цветочного трипса (Frankliniella occidentalis), калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus), колючей горной белокрылки (Aleurocanthus spiniferus), кукурузной лиственной совки (Spodoptera frugiperda), овощного листового минера (Liriomyza sativae), табачной белокрылки (Bemisia tabaci), тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona), черной цитрусовой белокрылки (Aleurocanthus woglumi), южноамериканского листового минера (Liriomyza huidobrensis), южной совки (Spodoptera eridania), яблонной мухи (Rhagoletis pomonella) и японского жука (Popillia japonica). Ввоз черенков ягодных культур из зон распространения калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus) и тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona) допускается при условии обеззараживания партии подкарантинной продукции с проставлением соответствующей записи об обеззараживании в фитосанитарном сертификате
26
Саженцы ежевики (Rubus spp.) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 24 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от земляничного почкоеда (Anthonomus signatus), тосповируса некротической пятнистости бальзамина (Impatiens necrotic spot tospovirus) и фитофторозной корневой гнили земляники и малины (Phytophthora fragariae)
27
Саженцы земляники (Fragaria spp.) и малины (Rubus idaeus) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 24 настоящей таблицы. Должны происходить из мест и (или) участков производства, свободных от антракноза земляники (Colletotrichum acutatum), земляничного почкоеда (Anthonomus signatus) и фитофторозной корневой гнили земляники и малины (Phytophthora fragariae)
28
Саженцы черники и голубики (Vaccinium spp.) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 24 настоящей таблицы. Должны происходить из мест и (или) участков производства, свободных от вязкой гнили черники (Diaporthe vaccinii) и фитофтороза древесных и кустарниковых культур (Phytophthora ramorum)
Саженцы, подвои и черенки винограда
29
Саженцы, подвои и черенки винограда (Vitis spp.) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
должны происходить из зон, свободных от южноамериканского виноградного червеца (Margarodes vitis), мест и (или) участков производства, свободных от бактериального увядания винограда (Xylophilus ampelinus), бактериоза винограда (болезни Пирса) (Xylella fastidiosa), восточного мучнистого червеца (Pseudococcus citriculus), жестковолосого червеца (Maconellicoccus hirsutus), инжировой восковой ложнощитовки (Ceroplastes rusci), красной померанцевой щитовки (Aonidiella aurantii), коричневой щитовки (Chrysomphalus dictyospermi), нематоды-кинжала (Xiphinema rivesi), неповируса кольцевой пятнистости малины (Raspberry ringspot nepovirus), неповируса кольцевой пятнистости табака (Tobacco ringspot nepovirus), неповируса кольцевой пятнистости томата (Tomato ringspot nepovirus), неповируса розеточной мозаики персика (Peach rosette mosaic nepovirus), техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivora), филлоксеры (Viteus vitifoliae), фитоплазмы золотистого пожелтения винограда (Candidatus Phytoplasma vitis), червеца Комстока (Pseudococcus comstocki) и японской восковой ложнощитовки (Ceroplastes japonicus). Ввоз из зон распространения восточного мучнистого червеца (Pseudococcus citriculus), жестковолосого червеца (Maconellicoccus hirsutus), инжировой восковой ложнощитовки (Ceroplastes rusci), червеца Комстока (Pseudococcus comstocki) и японской восковой ложнощитовки (Ceroplastes japonicas) допускается при условии обеззараживания партии подкарантинной продукции с проставлением соответствующей записи об обеззараживании в фитосанитарном сертификате
Луковицы, клубнелуковицы и корневища декоративных культур
30
Луковицы, клубнелуковицы и корневища декоративных культур (из 0601)
должны быть свободны от западного цветочного трипса (Frankliniella occidentalis) и трипса Пальма (Thrips palmi). Должны происходить из зон, мест
и (или) участков производства, свободных от бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), желтой болезни гиацинта (Xanthomonas campestris pv. Hyacinthi), зебры чип (Candidatus Liberibacter solanacearum), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), корневой галловой нематоды (Meloidogyne enterolobii), ложной галловой нематоды (Nacobbus aberrans), ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax), нематоды-кинжала (Xiphinema rivesi), неповируса кольцевой пятнистости табака (Tobacco ringspot nepovirus), неповируса кольцевой пятнистости томата (Tomato ringspot nepovirus), рака картофеля (Synchytrium endobioticum), техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivora) и тосповируса некротической пятнистости бальзамина (Impatiens necrotic spot tospovirus)
31

осы кестенің 15 және 18-тармақтарының сақталуымен. Жеміс дақылдарының бактериялық күйігінен (Erwinia amylovora) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
21
Алмұрттың (Pyrus spp.), айваның (Cydonia spp.) көшеттері, екпелері және қалемшелері (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы кестенің 15-тармағының сақталуымен. Жеміс дақылдарының бактериялық күйігінен (Erwinia amylovora) және алмұрттың әлсіреуі фитоплазмасынан (Candidatus Phytoplasma pyri) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
22
Грек жаңғағының және басқа да түрлерінің (Juglans) көшеттері, екпелері және қалемшелері (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
Жаңғақтың ойық жара ауруынан (Sirococcus clavigignenti-juglandacearum) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
23
Пеканның (Carya illinoinensis) көшеттері, екпелері және қалемшелері (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
Техастық тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivora) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
Жидекті дақылдардың көшеттері, екпелері және қалемшелері
24
Жидекті дақылдардың тамырланған көшеттері, екпелері, қалемшелері және сұлама бұтақтары (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
азиялық мақта көбелегінен (Spodoptera litura), азиялық жеміс шыбынынан (Drosophila suzukii), беденің америкалық үңгі шыбынынан (Liriomyza trifolii), америкалық жүгері шыбынынан (Helicoverpa zea), америкалық қара өрік жемісінің жемірінен (Cydia prunivora), шие жемірінен (Cydia packardi), шығыс шие шыбынынан (Rhagoletis cingulata), шығыс жеміс шыбынынан (Bactrocera dorsalis), мысырлық мақта шыбынынан (Spodoptera littoralis), батыстық гүл бітесінен (Frankliniella occidentalis), калифорниялық қалқанша сымырынан (Quadraspidiotus perniciosus), таудың тікенекті аққанатынан (Aleurocanthus spiniferus), жүгерінің жапырақ көбелегінен (Spodoptera frugiperda), көкөністің жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza sativae), темекі аққанатынан (Bemisia tabaci), жібектің қалқанша сымырынан (Pseudaulacaspis pentagona), қара цитрус аққанатынан (Aleurocanthus woglumi), Оңтүстік Америка жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza huidobrensis), оңтүстік көбелегінен (Spodoptera eridania), алма шыбынынан (Rhagoletis pomonella) және жапон қоңызынан (Popillia japonica) таза болуға тиіс. картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), тамырдың бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne enterolobii), колумбиялық жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax), қанжар-жұмырқұрттан (Xiphinema rivesi), таңқурайдың сақиналы теңбілдік неповирусынан (Raspberry ringspot nepovirus), темекінің сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tobacco ringspot nepovirus), қызанақтың сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tomato ringspot nepovirus), картоп обырынан (Synchytrium endobioticum) және техастық тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivora) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс. Фитосанитариялық сертификатта залалсыздандыру туралы тиісті жазба қойылып, карантинге жататын өнім партиясы залалсыздандырылғаннан кейін ғана калифорниялық қалқанша сымыры (Quadraspidiotus perniciosus) және жібектің қалқанша сымыры (Pseudaulacaspis pentagona) таралған аймақтардан жидекті дақылдардың тамырланған көшеттерін, екпелерін, қалемшелері мен сұлама бұтақтарын әкелуге рұқсат етіледі
25
Жидекті дақылдардың тамырланбаған қалемшелері (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
азиялық мақта көбелегінен (Spodoptera litura), азиялық жеміс шыбынынан (Drosophila suzukii), беденің америкалық үңгі шыбынынан (Liriomyza trifolii), америкалық жүгері шыбынынан (Helicoverpa zea), америкалық қара өрік жемісінің жемірінен (Cydia prunivora), шие жемірінен (Cydia packardi), шығыс шие шыбынынан (Rhagoletis cingulata), шығыс жеміс шыбынынан (Bactrocera dorsalis), мысырлық мақта шыбынынан (Spodoptera littoralis), батыстық гүл бітесінен (Frankliniella occidentalis), калифорниялық қалқанша сымырынан (Quadraspidiotus perniciosus), таудың тікенекті аққанатынан (Aleurocanthus spiniferus), жүгерінің жапырақ көбелегінен (Spodoptera frugiperda), көкөністің жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza sativae), темекі аққанатынан (Bemisia tabaci), жібектің қалқанша сымырынан (Pseudaulacaspis pentagona), қара цитрус аққанатынан (Aleurocanthus woglumi), Оңтүстік Америка жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza huidobrensis), оңтүстік көбелегінен (Spodoptera eridania), алма шыбынынан (Rhagoletis pomonella) және жапон қоңызынан (Popillia japonica) таза болуға тиіс. Фитосанитариялық сертификатта залалсыздандыру туралы тиісті жазба қойылып, карантинге жататын өнім партиясы залалсыздандырылғаннан кейін ғана калифорниялық қалқанша сымыры (Quadraspidiotus perniciosus) және жібектің қалқанша сымыры (Pseudaulacaspis pentagona) таралған аймақтардан жидекті дақылдардың тамырланған көшеттерін, екпелерін, қалемшелері мен сұлама бұтақтарын әкелуге рұқсат етіледі
26
Қара бүлдіргеннің көшеттері (Rubus spp.) (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы кестенің 24-тармағының сақталуымен. бүлдіргеннің гүлжегіш қоңызынан (Anthonomus signatus), қынагүлдің некротикалық теңбілдігінің тосповирусынан (Impatiens necrotic spot tospovirus) және бүлдірген мен таңқурайдың фитофторозды тамыр шірігінен (Phytophthora fragariae) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
27
Бүлдірген (Fragaria spp.) мен таңқурайдың (Rubus idaeus) көшеттері (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы кестенің 24-тармағының сақталуымен. Бүлдірген антракнозынан (Colletotrichum acutatum), бүлдіргеннің гүлжегіш қоңызынан (Anthonomus signatus) және бүлдірген мен таңқурайдың фитофторозды тамыр шірігінен (Phytophthora fragariae) таза өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
28
Қаражидек пен көкжидектің көшеттері (Vaccinium spp.) (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы кестенің 24-тармағының сақталуымен. қаражидектің тұтқыр шірігінен (Diaporthe vaccinii) және сүректі және бұталы дақылдардың фитофторозынан (Phytophthora ramorum) таза өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
Жүзімнің көшеттері, екпелері мен қалемшелері
29
Жүзімнің көшеттері, екпелері мен қалемшелері (Vitis spp.) (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
Оңтүстік Америка жүзім құртынан (Margarodes vitis) таза аймақтардан, жүзімнің бактериялық солуынан (Xylophilus ampelinus), жүзім бактериозынан (Пирс ауруы) (Xylella fastidiosa), шығыс ақ сымырынан (Pseudococcus citriculus), қатты қылшықты сымырдан (Maconellicoccus hirsutus), інжірдің балауызды жалған қалқанша сымырынан (Ceroplastes rusci), қызыл померанец қалқанша сымырынан (Aonidiella aurantii), қоңыр қалқанша сымырдан (Chrysomphalus dictyospermi), қанжар-жұмырқұрттан (Xiphinema rivesi), таңқурайдың сақиналы теңбілдік неповирусынан (Raspberry ringspot nepovirus), темекінің сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tobacco ringspot nepovirus), қызанақтың сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tomato ringspot nepovirus), шабдалының ұсақ жапырақтылық теңбілі неповирусынан (Peach rosette mosaic nepovirus), техастық тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivora), филлоксерадан (Viteus vitifoliae), жүзімнің алтындай сарғаю фитоплазмасынан (Candidatus Phytoplasma vitis), Комсток сымырынан (Pseudococcus comstocki) және жапондық балауызды жалған қалқанша сымырынан (Ceroplastes japonicus) таза өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс. Шығыс ақ сымыры (Pseudococcus citriculus), қатты қылшықты сымыр (Maconellicoccus hirsutus), інжірдің балауызды жалған қалқанша сымыры (Ceroplastes rusci), Комсток сымыры (Pseudococcus comstocki) және жапондық балауызды жалған қалқанша сымыры (Ceroplastes japonicas) таралған аймақтардан әкелуге фитосанитариялық сертификатта залалсыздандыру туралы тиісті жазба қойылып, карантинге жататын өнім партиясын залалсыздандыру шартымен рұқсат етіледі
Декоративтік дақылдардың жуашықтары, түйнекжуашықтары және тамырлары
30
Декоративтік дақылдардың жуашықтары, түйнекжуашықтары және тамырлары (0601-ден)
батыстық гүл бітесінен (Frankliniella occidentalis) және Пальм бітесінен (Thrips palmi) таза болуға тиіс. Картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), сүмбілдің сары ауруынан (Xanthomonas campestris pv. Hyacinthi), чип жолағынан (Candidatus Liberibacter solanacearum), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), тамырдың бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne enterolobii), жалған бұзғынша жұмырқұрттан (Nacobbus aberrans), колумбиялық жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax), қанжар-жұмырқұрттан (Xiphinema rivesi), темекінің сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tobacco ringspot nepovirus), қызанақтың сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tomato ringspot nepovirus), картоп обырынан (Synchytrium endobioticum), техастық тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivora) және қынагүлдің некротикалық теңбілдігі тосповирусынан (Impatiens necrotic spot tospovirus) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
31

Луковицы растений рода Allium spp. (из 0601, из 0703)
должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от листового ожога лука (Xanthomonas axonopodis pv. allii)
Деревья и кустарники декоративных культур
32
Деревья и кустарники всех декоративных культур (кроме лесодекоративных культур) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
должны быть свободны от азиатского усача (Anoplophora glabripennis), азиатской хлопковой совки (Spodoptera litura), американского клеверного минера (Liriomyza trifolii), американского коконопряда (Malacosoma americanum), американской белой бабочки (Hyphantria cunea), американской кукурузной совки (Helicoverpa zea), американской сливовой плодожорки (Cydia prunivora), вишневой плодожорки (Cydia packardi), восточного мучнистого червеца (Pseudococcus citriculus), восточной вишневой мухи (Rhagoletis cingulata), восточной каштановой орехотворки (Dryocosmus kuriphilus), египетской хлопковой совки (Spodoptera littoralis), жестковолосого червеца (Maconellicoccus hirsutus), инжировой восковой ложнощитовки (Ceroplastes rusci), калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus), китайского усача (Anoplophora chinensis), коричневой щитовки (Chrysomphalus dictyospermi), красной померанцевой щитовки (Aonidiella aurantii), красношейного усача (Aromia bungii), кукурузной лиственной совки (Spodoptera frugiperda), неповируса кольцевой пятнистости малины (Raspberry ringspot nepovirus), овощного листового минера (Liriomyza sativae), скошеннополосой листовертки (Choristoneura rosaceana), тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona), червеца Комстока (Pseudococcus comstocki), южноамериканского листового минера (Liriomyza huidobrensis), южной совки (Spodoptera eridania), яблоневого круглоголового усача-скрипуна (Saperda candida), японского жука (Popillia japonica), японской восковой ложнощитовки (Ceroplastes japonicus), японской палочковидной щитовки (Lopholeucaspis japonica) и ясеневой изумрудной златки (Agrilus planipennis). Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), бурой монилиозной гнили (Monilinia fructicola), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), корневой галловой нематоды (Meloidogyne enterolobii), ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax), нематоды-кинжала (Xiphinema rivesi), неповируса кольцевой пятнистости табака (Tobacco ringspot nepovirus), неповируса кольцевой пятнистости томата (Tomato ringspot nepovirus), рака картофеля (Synchytrium endobioticum), суховершинности ясеня (Chalara fraxinea), техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivora), фитофтороза древесных и кустарниковых культур (Phytophthora ramorum) и фитофтороза декоративных и древесных культур (Phytophthora kernoviae). Ввоз из зон распространения восточного мучнистого червеца (Pseudococcus citriculus), жестковолосого червеца (Maconellicoccus hirsutus), инжировой восковой ложнощитовки (Ceroplastes rusci), калифорнийской щитовки (Quadraspidiotus perniciosus), тутовой щитовки (Pseudaulacaspis pentagona), червеца Комстока (Pseudococcus comstocki), японской восковой ложнощитовки (Ceroplastes japonicus) и японской палочковидной щитовки (Lopholeucaspis japonica) допускается при условии обеззараживания партии подкарантинной продукции с проставлением соответствующей записи об обеззараживании в фитосанитарном сертификате
33
Саженцы, подвои и черенки айвы японской (Chaenomeles japonica), боярышника (Crataegus), кизильника (Cotoneaster), рябины (Sorbus), ирги (Amelanchier), пираканты (Pyracantha), странвезии (Stranvaesia), мушмулы японской (Eriobotrya japonica) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 32 настоящей таблицы. Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от бактериального ожога плодовых культур (Erwinia amylovora)
34
Саженцы розы, привитые или непривитые (из 0602)
с соблюдением пункта 32 настоящей таблицы. Должны быть свободны от бурой гнили картофеля (Ralstonia solanacearum)
Саженцы лесодекоративных и лесных культур
35
Саженцы (включая бонсай) хвойных (Coniferae) пород (кроме родов Thuja, Taxus, Pinus) (из 0602 (кроме 0602 90 100 0))
с соблюдением пункта 45 настоящих Требований. Должны происходить из зон, свободных от возбудителей рака (ожога) стволов и ветвей сосны (Atropellis piniphila и Atropellis pinicola), восточного шестизубчатого короеда (Ips calligraphus), восточного пятизубчатого короеда (Ips grandicollis), горного соснового лубоеда (Dendroctonus ponderosae), западного соснового лубоеда (Dendroctonus brevicomis), калифорнийского короеда (Ips plastographus), коричневого пятнистого ожога хвои сосны (Mycosphaerella dearnessii), лесного кольчатого шелкопряда (Malacosoma disstria), орегонского соснового короеда (Ips pini), ржавчины яблони и можжевельника (Gymnosporangium yamadae), рыжего соснового лубоеда (Dendroctonus valens), септориоза хвои японской лиственницы (Mycosphaerella laricis-leptolepidis), смолевки веймутовой сосны (Pissodes strobi), соснового семенного клопа (Leptoglossus occidentalis), сосновой верхушечной смолевки (Pissodes terminalis), сосновой стволовой нематоды (Bursaphelenchus xylophilus) и техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivora), мест и (или) участков производства, свободных от бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), корневой галловой нематоды (Meloidogyne enterolobii), ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax), нематоды-кинжала (Xiphinema rivesi) и рака картофеля (Synchytrium endobioticum)
36

Allium spp. тектес өсімдіктердің жуашықтары (0601-ден, 0703-тен)
пияздың жапырақ күйігінен (Xanthomonas axonopodis pv. allii) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
Декоративтік дақылдардың ағаштары мен бұталары
32
Барлық декоративтік дақылдардың ағаштары мен бұталары (декоративтік ағаш дақылдарынан басқа) (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
азиялық мұртты қоңыздан (Anoplophora glabripennis), азиялық мақта көбелегінен (Spodoptera litura), беденің америкалық үңгі шыбынынан (Liriomyza trifolii), америкалық жібекқұрттан (Malacosoma americanum), америкалық ақ көбелектен (Hyphantria cunea), америкалық жүгері шыбынынан (Helicoverpa zea), америкалық қара өрік жемісінің жемірінен (Cydia prunivora), шие жемірінен (Cydia packardi), шығыс ақ сымырынан (Pseudococcus citriculus), шығыс шие шыбынынан (Rhagoletis cingulata), шығыс талшын жаңғақ бүлдіргісінен (Dryocosmus kuriphilus), мысырлық мақта шыбынынан (Spodoptera littoralis), қатты қылшықты сымырдан (Maconellicoccus hirsutus), інжірдің балауызды жалған қалқанша сымырынан (Ceroplastes rusci), калифорниялық қалқанша сымырынан (Quadraspidiotus perniciosus), қытайлық мұртты қоңыздан (Anoplophora chinensis), қоңыр қалқанша сымырдан (Chrysomphalus dictyospermi), қызыл померанец қалқанша сымырынан (Aonidiella aurantii), қызыл мойынды мұртты қоңыздан (Aromia bungii), жүгерінің жапырақ көбелегінен (Spodoptera frugiperda), таңқурайдың сақиналы теңбілдік неповирусынан (Raspberry ringspot nepovirus), көкөністің жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza sativae), қиғаш сызықты жапырақ ширатқыш көбелектен (Choristoneura rosaceana), жібектің қалқанша сымырынан (Pseudaulacaspis pentagona), Комсток сымырынан (Pseudococcus comstocki), Оңтүстік Америка жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza huidobrensis), оңтүстік көбелегінен (Spodoptera eridania), алманың домалақ басты шырылдауық мұртты қоңызынан (Saperda candida), жапон қоңызынан (Popillia japonica), жапондық балауызды жалған қалқанша сымырынан (Ceroplastes japonicus), жапондық таяқша тәріздес қалқанша сымырынан (Lopholeucaspis japonica) және шағанның көк-жасыл зерқоңызынан (Agrilus planipennis) таза болуға тиіс. Картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), қоңыр монилиоз шірігінен (Monilinia fructicola), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), тамырдың бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne enterolobii), колумбиялық жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax), қанжар-жұмырқұрттан (Xiphinema rivesi), темекінің сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tobacco ringspot nepovirus), қызанақтың сақиналы теңбілдік неповирусынан (Tomato ringspot nepovirus), картоп обырынан (Synchytrium endobioticum), шағанның төбесінің қурауынан (Chalara fraxinea), техастық тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivora), сүректі және бұталы дақылдардың фитофторозынан (Phytophthora ramorum) және декоративтік және сүректі дақылдардың фитофторозынан (Phytophthora kernoviae) Таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс. Шығыс ақ сымыры (Pseudococcus citriculus), қатты қылшықты сымыр (Maconellicoccus hirsutus), інжірдің балауызды жалған қалқанша сымыры (Ceroplastes rusci), калифорниялық қалқанша сымыры (Quadraspidiotus perniciosus), жібектің қалқанша сымыры (Pseudaulacaspis pentagona), Комсток сымыры (Pseudococcus comstocki), жапондық балауызды жалған қалқанша сымыр (Ceroplastes japonicus) және жапондық таяқша тәріздес қалқанша сымыр (Lopholeucaspis japonica) таралған аймақтардан әкелуге таралған аймақтардан әкелуге фитосанитариялық сертификатта залалсыздандыру туралы тиісті жазба қойылып, карантинге жататын өнім партиясын залалсыздандыру шартымен рұқсат етіледі
33
Жапон айвасының (Chaenomeles japonica), долананың (Crataegus), ырғайдың (Cotoneaster), шетеннің (Sorbus), ирганың (Amelanchier), пиракантаның (Pyracantha), странвезияның (Stranvaesia), жапон мушмуласының (Eriobotrya
japonica) көшеттері, екпелері мен қалемшелері (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы кестенің 31-тармағының сақталуымен. Жеміс дақылдарының бактериялық күйігінен (Erwinia amylovora) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
34
Раушан көшеттері, ұластырылған немесе ұластырылмаған (0602-ден)
осы кестенің 32-тармағының сақталуымен. Картоптың қоңыр шірігінен (Ralstonia solanacearum) таза болуға тиіс
Декоративтік ағаш және ағаш дақылдарының көшеттері
35
Қылқан жапырақты (бонсайды қоса алғанда) тұқымдастардың (Coniferae) көшеттері (Thuja, Taxus, Pinus тектерінен басқа) (0602-ден (0602 90 100 0-ден басқа))
осы Талаптардың 45-тармағының сақталуымен. Қарғайдың діңі мен бұтақтарының обырын (күйігін) қоздырғыштардан (Atropellis piniphila және Atropellis pinicola), шығыстық алты тікенекті қабықжегіштен (Ips calligraphus), шығыстық бес тікенекті қабықжегіштен (Ips grandicollis), тау қарағай тінжегішінен (Dendroctonus ponderosae), батыстық қарағай тінжегішінен (Dendroctonus brevicomis), калифорниялық қабықжегіштен (Ips plastographus), қарағай қылқанының қоңыр дақты күйігінен (Mycosphaerella dearnessii), орман сақиналы жибек көбелегінен (Malacosoma disstria), орегондық қарағай қабықжегішінен (Ips pini), алма және арша татынан (Gymnosporangium yamadae), қарағайдың сары тінжегішінен (Dendroctonus valens), жапондық сағызқарағай қылқанының септориозынан (Mycosphaerella laricis-leptolepidis), ақ қарағай бізтұмсық қоңызынан (Pissodes strobi), қарағайдың тұқым қандаласынан (Leptoglossus occidentalis), қарағай ұшының бізтұмсық қоңызынан (Pissodes terminalis), қарағай діңінің жұмырқұртынан (Bursaphelenchus xylophilus) және техастық тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivora) таза аймақтардан, картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), тамырдың бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne enterolobii), колумбиялық жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax), қанжар-жұмырқұрттан (Xiphinema rivesi) және картоп обырынан (Synchytrium endobioticum) таза өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
36
Отырғызуға арналған Pinus тектес қарағай өсімдіктері (көшеттер, бонсай)

8. В пункте 23 слова "Potato Andean latent tymovirys" заменить словами "Andean potato latent tymovirus".
9. Абзац первый пункта 24 дополнить словами ", за исключением случаев перемещения по таможенной территории Союза арбузов (код 0807 11 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС), дынь (код 0807 19 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС) и тыкв (код 0709 93 900 0 ТН ВЭД ЕАЭС) навалом".
10. В таблице 2:
а) пункты 1 – 7 изложить в следующей редакции:
"1
Картофель (Solanum tuberosum) свежий или охлажденный для продовольственных и технических целей (0701)
должен происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от альфамовируса пожелтения картофеля (Potato yellowing alfamovirus), андийского комовируса крапчатости картофеля (Andean potato mottle comovirus), андийского латентного тимовируса картофеля (Andean potato latent tymovirus), андийских картофельных долгоносиков рода Premnotrypes spp., бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), бурой гнили картофеля (Ralstonia solanacearum), вироида веретеновидности клубней картофеля (Potato spindle tuber viroid), вируса Т картофеля (Potato virus Т), гватемальской картофельной моли (Tecia solanivora), головни картофеля (Thecaphora solani), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), картофельного жука-блошки (Epitrix cucumeris), картофельного жука-блошки клубневого (Epitrix tuberis), картофельной моли (Phthorimaea operculella), колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), корневой галловой нематоды (Meloidogyne enterolobii), ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax), нематоды-кинжала (Хiphinema rivesi), рака картофеля (Synchytrium endobioticum) и тосповируса некротической пятнистости бальзамина (Impatiens necrotic spot tospovirus)
2
Томаты (Lycopersicon) свежие или охлажденные
(0702 00 000)
должны быть свободны от азиатской хлопковой совки (Spodoptera litura), американской кукурузной совки (Helicoverpa zea), восточной фруктовой мухи (Bactrocera dorsalis), египетской хлопковой совки (Spodoptera littoralis), западного цветочного трипса (Frankliniella occidentalis), зеленой садовой совки (Chrysodeixis eriosoma), золотистой двухпятнистой совки (Chrysodeixis chalcites), красного томатного паутинного клеща (Tetranychus evansi), кукурузной лиственной совки (Spodoptera frugiperda), южноамериканской
томатной моли (Tuta absoluta) и южной совки (Spodoptera eridania)
3
Лук репчатый (Allium сера), лук-шалот (Allium ascalonicum), чеснок (Allium sativum), лук-порей (Allium porrum) и другие луковичные овощи, свежие или охлажденные (0703)
должны быть свободны от азиатской хлопковой совки (Spodoptera litura), американской кукурузной совки (Helicoverpa zea), египетской хлопковой совки (Spodoptera littoralis), западного цветочного трипса (Frankliniella occidentalis), кукурузной лиственной совки (Spodoptera frugiperda), листового ожога лука (Xanthomonas axonopodis pv. allii), лукового минера (Liriomyza nietzkei), рака картофеля (Synchytrium endobioticum) и южной совки (Spodoptera eridania). Должны происходить из зон, мест
и (или) участков производства, свободных от колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi) и ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax). Должны быть свободны от почвы
4
Капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, капуста листовая и аналогичные съедобные овощи из рода Brassica, свежие или охлажденные (0704)
должны быть свободны от азиатской хлопковой совки (Spodoptera litura), американской кукурузной совки (Helicoverpa zea), египетской хлопковой совки (Spodoptera littoralis), западного цветочного трипса (Frankliniella occidentalis), зеленой садовой совки (Chrysodeixis eriosoma), золотистой двухпятнистой совки (Chrysodeixis chalcites), кукурузной лиственной совки (Spodoptera frugiperda), табачной белокрылки (Bemisia tabaci) и южной совки (Spodoptera eridania)
5
Салат-латук (Lactuca sativa) и цикорий (Cichorium spp.), свежие или охлажденные (0705)
должны быть свободны от азиатской хлопковой совки (Spodoptera litura), американского клеверного минера (Liriomyza trifolii), американского табачного трипса (Frankliniella fusca), американской кукурузной совки (Helicoverpa zea), вест-индского цветочного трипса (Frankliniella insularis), восточного цветочного трипса (Frankliniella tritici), гавайского трипса (Thrips hawaiiensis), египетской хлопковой совки (Spodoptera littoralis), западного цветочного трипса (Frankliniella occidentalis), зеленой садовой совки (Chrysodeixis eriosoma), золотистой двухпятнистой совки (Chrysodeixis chalcites), индокитайского цветочного трипса (Scirtothrips dorsalis), кукурузной лиственной совки (Spodoptera frugiperda), овощного листового минера (Liriomyza sativae), табачной белокрылки (Bemisia tabaci), томатного трипса (Frankliniella schultzei), трипса Пальма (Thrips palmi), южноамериканского листового минера (Liriomyza huidobrensis) и южной совки (Spodoptera eridania). Должны происходить из мест и (или) участков производства, свободных от бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), корневой галловой нематоды (Meloidogyne enterolobii) и нематоды-кинжала (Xiphinema rivesi)
6
Морковь (Daucus), репа (Brassica rapa), свекла столовая (Beta), козлобородник (Tragopogon), сельдерей корневой (Apium), редис (Raphanus sativus) и другие аналогичные съедобные корнеплоды, свежие или охлажденные (0706)
должны происходить из зон, свободных от техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivore), мест и (или) участков производства, свободных от бенивируса некротического пожелтения жилок свеклы (Beet necrotic yellow vein benyvirus), бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), корневой галловой нематоды (Meloidogyne enterolobii), ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax), нематоды-кинжала (Xiphinema rivesi), рака картофеля (Synchytrium endobioticum) и техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivora)
7
Огурцы (Cucumis sativus)

8. 23-тармақтағы "Potato Andean latent tymovirys" деген сөздер "Andean potato latent tymovirus" деген сөздермен ауыстырылсын.
9. 24-тармақтың бірінші абзацы "Одақтың" деген сөздің алдынан "Қарбыздарды (ЕАЭО СЭҚ ТН коды 0807 11 000 0), қауындарды (ЕАЭО СЭҚ ТН коды 0807 19 000 0) және асқабақтарды (ЕАЭО СЭҚ ТН коды 0709 93 900 0) Одақтың кедендік аумағы арқылы ақтара тиеп өткізу жағдайларын қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын.
10. 2-кестеде:
а) 1 – 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1
Азық-түлік және техникалық мақсаттарға арналған жас немесе салқындатылған картоп (Solanum tuberosum) (0701)
картоптың сарғаю альфамовирусынан (Potato yellowing alfamovirus), картоп теңбілінің андылық комовирусынан (Andean potato mottle comovirus), картоптың андылық латенттік тимовирусынан (Andean potato latent tymovirus), Premnotrypes spp. тұқымдас андылық картоп бізтұмсықтарынан, картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), картоптың қоңыр шірігінен (Ralstonia solanacearum), картоп түйнектерінің ұршық тәріздігі вироидінен (Potato spindle tuber viroid), картоптың Т вирусынан (Potato virus T), гватемалалық картоп күйесінен (Tecia solanivora), картоп қаракүйесінен (Thecaphora solani), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), картоп бүрге-қоңызынан (Epitrix cucumeris), картоп түйнегінің бүрге-қоңызынан (Epitrix tuberis) картоп күйесінен (Phthorimaea operculella), колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), тамырдың бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne enterolobii), колумбиялық жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax), қанжар-жұмырқұрттан (Хiphinema rivesi), картоп обырынан (Synchytrium endobioticum) және қынагүлдің некротикалық теңбілдігінің тосповирусынан (Impatiens necrotic spot tospovirus) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
2
Жас немесе салқындатылған қызанақ (Lycopersicon) (0702 00 000)
азиялық мақта көбелегінен (Spodoptera litura), америкалық жүгері шыбынынан (Helicoverpa zea), шығыс жеміс шыбынынан (Bactrocera dorsalis), мысырлық мақта шыбынынан (Spodoptera littoralis), батыстық гүл бітесінен (Frankliniella occidentalis), жасыл бақша көбелегінен (Chrysodeixis eriosoma), қос дақты алтын түстес көбелектен (Chrysodeixis chalcites), қызанақтың өрмекті қызыл кенесінен (Tetranychus evansi), жүгерінің жапырақ көбелегінен (Spodoptera frugiperda), оңтүстік америкалық қызанақ күйесінен (Tuta absoluta) және оңтүстік көбелегінен (Spodoptera eridania) таза болуға тиіс
3
Басты пияз (Allium сера), шалот-пияз (Allium ascalonicum), сарымсақ (Allium sativum), сопақ бас пияз (Allium porrum) және пияз тұқымдас басқа көкөністер, жас немесе салқындатылған (0703)
азиялық мақта көбелегінен (Spodoptera litura), америкалық жүгері шыбынынан (Helicoverpa zea), мысырлық мақта шыбынынан (Spodoptera littoralis), батыстық гүл бітесінен (Frankliniella occidentalis), жүгерінің жапырақ көбелегінен (Spodoptera frugiperda), пияз жапырағының күйігінен (Xanthomonas axonopodis pv. allii), пияздың үңгі шыбынынан (Liriomyza nietzkei), картоп обырынан (Synchytrium endobioticum) және оңтүстік көбелегінен (Spodoptera eridania) таза болуға тиіс. Колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi) және колумбиялық жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс. Топырақтан таза болуға тиіс
4
Қауданды қырыққабат, түсті қырыққабат, кольраби, жапырақты қырыққабат және соларға ұқсас Brassica тектес жеуге жарайтын көкөністер, жас немесе салқындатылған (0704)
азиялық мақта көбелегінен (Spodoptera litura), америкалық жүгері шыбынынан (Helicoverpa zea), мысырлық мақта шыбынынан (Spodoptera littoralis), батыстық гүл бітесінен (Frankliniella occidentalis), жасыл бақша көбелегінен (Chrysodeixis eriosoma), қос дақты алтын түстес көбелектен (Chrysodeixis chalcites), жүгерінің жапырақ көбелегінен (Spodoptera frugiperda), темекі аққанатынан (Bemisia tabaci) және оңтүстік көбелегінен (Spodoptera eridania) таза болуға тиіс
5
Ассүттіген салаты (Lactuca sativa) және цикорий (Cichorium spp.), жас немесе салқындатылған (0705)
азиялық мақта көбелегінен (Spodoptera litura), беденің америкалық үңгі шыбынынан (Liriomyza trifolii), америкалық темекі бітесінен (Frankliniella fusca), америкалық жүгері шыбынынан (Helicoverpa zea), вест-үнділік гүл бітесінен (Frankliniella insularis), шығыс гүл бітесінен (Frankliniella tritici), Гавайя бітесінен (Thrips hawaiiensis), мысырлық мақта шыбынынан (Spodoptera littoralis), батыстық гүл бітесінен (Frankliniella occidentalis), жасыл бақша көбелегінен (Chrysodeixis eriosoma), қос дақты алтын түстес көбелектен (Chrysodeixis chalcites), үндіқытай гүл бітесінен (Scirtothrips dorsalis), жүгерінің жапырақ көбелегінен (Spodoptera frugiperda), көкөністің жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza sativae), темекі аққанатынан (Bemisia tabaci), қызанақ бітесінен (Frankliniella schultzei), Пальм бітесінен (Thrips palmi), Оңтүстік Америка жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza huidobrensis) және оңтүстік көбелегінен (Spodoptera eridania) таза болуға тиіс. Картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), тамырдың бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne enterolobii) және қанжар-жұмырқұрттан (Xiphinema rivesi) таза өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
6
Сәбіз (Daucus), шалқан (Brassica rapa), асхана қызылшасы (Beta), желкек (Tragopogon), тамырлы балдыркөк (Apium), шалғам (Raphanus sativus) және басқа да соларға ұқсас жеуге жарайтын тамыр жемістер, жас немесе салқындатылған (0706)
техастық тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivore) таза аймақтардан, қызылша талшықтарының некротикалық сарғаю бенивирусынан (Beet necrotic yellow vein benyvirus), картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), колумбиялық бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), тамырдың бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne enterolobii), колумбиялық жалған бұзғынша жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax), қанжар-жұмырқұрттан (Xiphinema rivesi), картоп обырынан (Synchytrium endobioticum) және техастық тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivora) таза өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
7

и корнишоны, свежие или охлажденные (0707 00)
должны быть свободны от азиатской хлопковой совки (Spodoptera litura), американского клеверного минера (Liriomyza trifolii), западного цветочного трипса (Frankliniella occidentalis), индокитайского цветочного трипса (Scirtothrips dorsalis), картофельного жука-блошки клубневого (Epitrix tuberis), кукурузной лиственной совки (Spodoptera frugiperda), овощного листового минера (Liriomyza sativae), табачной белокрылки (Bemisia tabaci), трипса Пальма (Thrips palmi) и южноамериканского листового минера (Liriomyza huidobrensis)";
б) в пункте 8 в графе третьей слова "зон, свободных от головни картофеля (Thecaphora solani)," и "головни картофеля (Thecaphora solani)," исключить;
в) в пункте 9 в графе третьей слова "зон, свободных от головни картофеля (Thecaphora solani)," исключить;
г) в пункте 12 в графе третьей слова "головни картофеля (Thecaphora solani) и" и "головни картофеля (Thecaphora solani)," исключить;
д) пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13
Дыни (включая арбузы) и тыквы (из 0807,
0709 93 900 0)
должны быть свободны от африканской дынной мухи (Bactrocera cucurbitae), дынной мухи (Myiopardalis pardalina), западного пятнистого огуречного жука (Diabrotica undecimpunctata) и ценхруса длинноколючкового (Cenhrus longispinus). Должны происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от бактериальной пятнистости тыквенных культур (Acidovorax citrulli)".
11. В разделе IV:
а) в наименовании слова ", семенам зернобобовых" заменить словами "злаковых, бобовых", слово "их" заменить словом "его";
б) по тексту слова ", семян зернобобовых" заменить словами "злаковых, бобовых", слова "их переработки" заменить словами "его переработки";
в) пункт 25 дополнить предложением следующего содержания: "При выявлении в партиях соевых бобов пурпурного церкоспороза (Cercospora kikuchii) указанные партии подлежат возврату, уничтожению или переработке на предприятиях, осуществляющих переработку соевых бобов, зараженных пурпурным церкоспорозом (Cercospora kikuchii).";
г) в пункте 26:
слова ", семена зернобобовых" заменить словами "злаковых, бобовых";
после слов "сорных растений" дополнить словами ", а также партии соевых бобов, зараженных пурпурным церкоспорозом (Cercospora kikuchii),";
д) в пункте 27 слово "допускаются" заменить словом "допускается";
е) в пункте 33:
после слова "распространения" дополнить словами "арахисовой зерновки (Caryedon gonagra), бразильской бобовой зерновки (Zabrotes subfassiatus), зерновок рода Callosobruchus spp.,";
дополнить предложением следующего содержания: "При выявлении живых карантинных вредителей зерно злаковых, бобовых и масличных культур, продукты его переработки подлежат обеззараживанию в транспортном средстве, а в случае невозможности его проведения – возврату или уничтожению.";
ж) в пункте 34:
слово "семянами" заменить словом "семенами";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Отходы зерна злаковых, бобовых и масличных культур, продуктов его переработки, не представляющие хозяйственной ценности, сметки и мусор подлежат уничтожению методом сжигания в местах выгрузки, хранения и переработки или захоронению в фитосанитарных ямах.";
з) в абзаце втором пункта 35 слова ", семенам зернобобовых" заменить словами "злаковых, бобовых";
и) таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Специальные карантинные фитосанитарные требования, предъявляемые к зерну злаковых, бобовых и масличных культур и продуктам его переработки
№ п/п
Вид подкарантинной продукции
(код ТН ВЭД ЕАЭС)
Специальные карантинные фитосанитарные требования
1

Қияр (Cucumis sativus) және корнишондар, жас немесе салқындатылған (0707 00)
азиялық мақта көбелегінен (Spodoptera litura), беденің америкалық үңгі шыбынынан (Liriomyza trifolii), батыстық гүл бітесінен (Frankliniella occidentalis), үндіқытай гүл бітесінен (Scirtothrips dorsalis), картоптың бүрге-қоңызынан клубневого (Epitrix tuberis), жүгерінің жапырақ көбелегінен (Spodoptera frugiperda), көкөністің жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza sativae), темекі аққанатынан (Bemisia tabaci), Пальм бітесінен (Thrips palmi) және Оңтүстік Америка жапырақ үңгі шыбынынан (Liriomyza huidobrensis) таза болуға тиіс";
б) 8-тармақта үшінші графадағы "картоптың қара күйесінен (Thecaphorasolan) азат аймақтардан," және "картоптың қара күйесінен (Thecaphorasolan)," деген сөздер алып тасталсын;
в) 9-тармақта үшінші графадағы "картоптың қара күйесінен (Thecaphorasolan) азат аймақтардан," деген сөздер алып тасталсын;
г) 12-тармақта үшінші графадағы "картоптың қара күйесінен (Thecaphorasolanі)," және "картоптың қара күйесінен (Thecaphorasolanі) головни" деген сөздер алып тасталсын;
д) 13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13
Қауын (қарбызды қоса алғанда) және асқабақ
(0807-ден,
0709 93 900 0)
африкалық қауын шыбынынан (Bactrocera cucurbitae), қауын шыбынынан (Myiopardalis pardalina), қиярдың батыстық шұбар қоңызынан (Diabrotica undecimpunctata) және ұзын тікенекті ценхрустан (Cenhrus longispinus) таза болуға тиіс. Асқабақ дақылдарының бактериялық теңбілдігінен (Acidovorax citrulli) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс".
11. IV бөлімде:
а) атауындағы "Астыққа, дәнді-бұршақты дақылдардың тұқымына және майлы дақылдар" деген сөздер "Астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәніне" деген сөздермен ауыстырылсын, "олардың" деген сөз "оның" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) мәтін бойынша "астықтың, дәнді-бұршақты дақылдар тұқымдарының және майлы дақылдар мен оларды", "астықты, дәнді-бұршақты және майлы дақылдардың тұқымдарын, оларды", "астықтың, дәнді-бұршақты және майлы дақылдар тұқымдарының, оларды", "Астыққа, дәнді-бұршақты және майлы дақылдардың тұқымдарына, оларды" деген сөздер "астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәні мен оны", "астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәнін, оны", "астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәнінің, оны", "астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәніне, оны" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 25-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Соя бұршақтарының партияларында қызыл күрең церкоспороз (Cercospora kikuchii) анықталған кезде көрсетілген партиялар қайтарылуға, жойылуға немесе қызыл күрең церкоспорозбен (Cercospora kikuchii) зақымданған соя бұршақтарын қайта өңдеуді жүзеге асыратын кәсіпорындарда қайта өңделуге жатады.";
г) 26-тармақта:
"астық, дәнді-бұршақты және майлы дақылдардың тұқымдары" деген сөздер "астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қайта өңдеу өнімдері" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ қызыл күрең церкоспорозбен (Cercospora kikuchii) зақымданған соя бұршақтарының партиялары" деген сөздермен толықтырылсын;
д) 27-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі;
е) 33-тармақта:
"Капр" деген сөз "жержаңғақ дәнқоңызы (Caryedon gonagra), бразилиялық бұршақ дәнқоңызы (Zabrotes subfassiatus), Callosobruchus spp. тұқымдас дәнқоңыздар, капр" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Карантиндік тірі зиянкестер анықталған кезде астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәні, оны қайта өңдеу өнімдері көлік құралында залалсыздандыруға, ал оны жүргізу мүмкін болмаған жағдайда – қайтарылуға немесе жойылуға жатады.";
ж) 34-тармақта:
орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәнінің, оны қайта өңдеу өнімдерінің шаруашылықта құндылығы жоқ қалдықтары, сыпырындылар мен қоқыс түсіру, сақтау және қайта өңдеу орындарында өртеу әдісімен жойылуға немесе фитосанитариялық шұңқырларда көмуге жатады.";
з) 35-тармақтың екінші абзацындағы "Астыққа, дәнді-бұршақты және майлы дақылдардың тұқымдарына" деген сөздер "Астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәніне" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) 3-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кесте
Астық тұқымдас, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәні мен оны қайта өңдеу өнімдеріне қойылатын карантиндік фитосанитариялық арнайы талаптар
Р/с №
Карантинге жатқызылған өнімнің түрі (ЕАЭО СЭҚ ТН коды)
Карантиндік фитосанитариялық арнайы талаптар
1

Зерно злаковых и масличных культур (из 1001, из 1002, из 1003, из 1004, из 1005, 1006 10, из 1007, из 1008, из 1204 00, из 1205,из 1206 00, из 1207)
должно быть свободно от зерновок рода Callosobruchus spp., капрового жука (Trogoderma granarium) и широкохоботного амбарного долгоносика (Caulophilus latinasus). Должно происходить из зон и (или) мест производства, свободных от растений рода Striga spp.
2

Астық тұқымдас және майлы дақылдардың дәні (1001-ден, 1002-ден, 1003-тен, 1004-тен, 1005-тен, 1006 10, 1007-ден, 1008-ден, 1204 00-ден, 1205-тен, 1206 00-ден, 1207-ден)
Callosobruchus spp. тұқымдас дәнқоңыздан, капр қоңызынан (Trogoderma granarium) және жалпақ тұмсықты қамба бізтұмсығынан (Caulophilus latinasus) таза болуға тиіс. Striga spp. тұқымдас өсімдіктерден таза аймақтардан және (немесе) өндіріс орындарынан шығуға тиіс
2

Зерно пшеницы, меслина, тритикале (1001 19 000 0, 1001 99 000 0, 1008 60 000 0)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должно происходить из зон и (или) мест производства, свободных от индийской (карнальской) головни пшеницы (Tilletia indica)
3
Зерно кукурузы (1005 10 900 0, 1005 90 000 0)
с соблюдением пункта 1 настоящей таблицы. Должно происходить из зон, мест и (или) участков производства, свободных от бактериального увядания (вилта) кукурузы (Pantoea stewartii subsp. stewartii), диплодиоза кукурузы (Stenocarpella macrospora и Stenocarpella maydis) и пятнистости листьев кукурузы (Cochliobolus carbonum)
4

Бидай, меслина, тритикале дәні (1001 19 000 0, 1001 99 000 0, 1008 60 000 0)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Бидайдың үнділік (карналь) қаракүйесінен (Tilletia indica) таза аймақтардан және (немесе) өндіріс орындарынан шығуға тиіс
3
Жүгері дәні (1005 10 900 0, 1005 90 000 0)
осы кестенің 1-тармағының сақталуымен. Жүгерінің бактериялық солуынан (вилт) (Pantoea stewartii subsp. stewartii), жүгерінің құрғақ шірігінен (Stenocarpella macrospora және Stenocarpella maydis) және жүгері жапырақтарының теңбілдігінен (Cochliobolus carbonum) таза аймақтардан, өндіріс орындарынан және (немесе) учаскелерінен шығуға тиіс
4
Бұршақ тұқымдас дақылдардың дәні

Зерно бобовых культур (из 0713, из 1202)
должно быть свободно от арахисовой зерновки (Caryedon gonagra), бразильской бобовой зерновки (Zabrotes subfassiatus), зерновок рода Callosobruchus spp., капрового жука (Trogoderma granarium) и широкохоботного амбарного долгоносика (Caulophilus latinasus). Должно происходить из зон и (или) мест производства, свободных от растений рода Striga spp.
5
Соевые бобы (1201 90 000 0)
должны быть свободны от бразильской бобовой зерновки (Zabrotes subfassiatus), зерновок рода Callosobruchus spp., капрового жука (Trogoderma granarium), пурпурного церкоспороза (Cercospora kikuchii) и широкохоботного амбарного долгоносика (Caulophilus latinasus)
6
Продукты переработки зерна злаковых, бобовых и масличных культур (0713 10 900, 1006 20, 1006 30, 1006 40 000 0, из 1008, 1101 00, 1102, 1103, 1104 12, 1104 19, 1203 00 000 0, 1204 00, из 1205, из 1206 00, из 1207, из 2302)
должны быть свободны от арахисовой зерновки (Caryedon gonagra), бразильской бобовой зерновки (Zabrotes subfassiatus), зерновок рода Callosobruchus spp., капрового жука (Trogoderma granarium) и широкохоботного амбарного долгоносика (Caulophilus latinasus)
7
Солод (1107)
должен быть свободен от капрового жука (Trogoderma granarium) и широкохоботного амбарного долгоносика (Caulophilus latinasus)
8

(0713-тен, 1202-ден)
жержаңғақ дәнқоңызынан (Caryedon gonagra), бразилиялық бұршақ дәнқоңызынан (Zabrotes subfassiatus), Callosobruchus spp. тұқымдас дәнқоңыздардан, капр қоңызынан (Trogoderma granarium) және жалпақ тұмсықты қамба бізтұмсығынан (Caulophilus latinasus) таза болуға тиіс. Striga spp. тұқымдас өсімдіктерден таза аймақтардан және (немесе) өндіріс орындарынан шығуға тиіс
5
Соя бұршақтары (1201 90 000 0)
бразилиялық бұршақ дәнқоңызынан (Zabrotes subfassiatus), Callosobruchus spp. тұқымдас дәнқоңыздардан, капр қоңызынан (Trogoderma granarium), қызыл күрең церкоспороздан (Cercospora kikuchii) және жалпақ тұмсықты қамба бізтұмсығынан (Caulophilus latinasus) таза болуға тиіс
6
Астық, бұршақ тұқымдас және майлы дақылдардың дәнін қайта өңдеу өнімдері (0713 10 900, 1006 20, 1006 30, 1006 40 000 0,
1008-ден, 1101 00, 1102, 1103, 1104 12, 1104 19, 1203 00 000 0, 1204 00,
1205-тен, 1206 00-ден, 1207-ден, 2302-ден)
жержаңғақ дәнқоңызынан (Caryedon gonagra), бразилиялық бұршақ дәнқоңызынан (Zabrotes subfassiatus), Callosobruchus spp. тұқымдас дәнқоңыздардан, капр қоңызынан (Trogoderma granarium) және жалпақ тұмсықты қамба бізтұмсығынан (Caulophilus latinasus) таза болуға тиіс
7
Уыт (1107)
капр қоңызынан (Trogoderma granarium) және жалпақ тұмсықты қамба бізтұмсығынан (Caulophilus latinasus) таза болуға тиіс
8
Жержаңғақ майын, соя майын және басқа да өсімдік тоңмайлары мен майларын алу кезінде алынатын күнжаралар мен басқа да қатты қалдықтар, тартылмаған немесе тартылған,

Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении арахисового масла, соевого масла и других растительных жиров и масел, немолотые или молотые, негранулированные (из 2304 00 000,
из 2305 00 000 0, из 2306)
должны быть свободны от капрового жука (Trogoderma granarium) и широкохоботного амбарного долгоносика (Caulophilus latinasus)
".
12. В пункте 37 слова ", за исключением случаев перемещения по таможенной территории Союза подкарантинной продукции (код из 0807 ТН ВЭД ЕАЭС) навалом" исключить.
13. Абзац первый пункта 38 признать утратившим силу.
14. В таблице 4:
а) по тексту слова "коричнево-мраморного клопа (Halyomorpha halys)," исключить;
б) пункт 4 в графе третьей после слов "(Grapholita molesta)," дополнить словами "грушевой огневки (Numonia pyrivorella),";
в) в пункте 8 в графе третьей текст изложить в следующей редакции: "должны быть свободны от азиатской ягодной дрозофилы (Drosophila suzukii) и антракноза земляники (Colletotrichum acutatum)";
г) в пункте 9 в графе третьей текст изложить в следующей редакции: "с соблюдением пунктов 36 и 37 настоящих Требований";
д) дополнить пунктами 10 и 11 следующего содержания:
"10
Цитрусовые плоды свежие
(из 0805)
должны быть свободны от гавайского трипса (Thrips hawaiiensis), средиземноморской плодовой мухи (Ceratitis capitata) и цитрусового трипса (Scirtothrips citri)
11
Бананы, включая плантайны, свежие (из 0803)
должны быть свободны от гавайского трипса (Thrips hawaiiensis) и египетской хлопковой совки (Spodoptera littoralis)".
15. В абзаце первом пункта 42:
а) в предложении первом слова "указанных в пункте 40" заменить словами "карантинных объектов, указанных в пункте 39";
б) в предложении втором слово "лабораторной" заменить словами "карантинной фитосанитарной".
16. Таблицу 5 изложить в следующей редакции:
"Таблица 5
Специальные карантинные фитосанитарные требования, предъявляемые к срезанным цветам и бутонам, пригодным для составления букетов или для декоративных целей
№ п/п
Вид подкарантинной продукции
(код ТН ВЭД ЕАЭС)
Специальные карантинные фитосанитарные требования
1
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие (0603 11 000 0 – 0603 19 700 0)
должны быть свободны от карантинных объектов, указанных в пункте 39 настоящих Требований
2
Срезанные хризантемы родов Chrysanthemum и Dendranthema
(0603 14 000 0)
должны быть свободны от возбудителя аскохитоза хризантем (Didymella ligulicola) и возбудителя белой ржавчины хризантем (Puccinia horiana)
3
Срезанные цветы пеларгонии рода Pelargonium (из 0603)
должны быть свободны от возбудителя ржавчины пеларгонии (Puccinia pelargonii-zonalis)
4
Срезанные цветы камелии рода Camellia (из 0603)
должны быть свободны от возбудителя цветочного ожога камелий (Ciborinia camelliae)
".

түйіршіктелмеген (2304 00 000-ден,
2305 00 000 0-ден, 2306-дан)
капр қоңызынан (Trogoderma granarium) және жалпақ тұмсықты қамба бізтұмсығынан (Caulophilus latinasus) таза болуға тиіс
".
12. 37-тармақтағы өнімді (ЕАЭО СЭҚ ТН коды 0807-ден) Одақтың кедендік аумағы арқылы үйілме түрінде өткізу жағдайларын қоспағанда, карантинге жатқызылған" деген сөздер алып тасталсын.
13. 38-тармақтың бірінші абзацының күші жойылды деп танылсын.
14. 4-кестеде:
а) мәтін бойынша "қоңыр мәрмәр қандаладан (Halyomorpha halys)," деген сөздер алып тасталсын;
б) 4-тармақ үшінші графадағы "(Grapholita molesta)," деген сөздерден кейін "алмұрт қанкөбелегінен (Numonia pyrivorella)," деген сөздермен толықтырылсын;
в) 8-тармақта үшінші графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын: "азиялық жеміс шыбынынан (Drosophila suzukii) және бүлдірген антракнозынан (Colletotrichum acutatum) таза болуға тиіс";
г) 9-тармақта үшінші графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын: "осы Талаптардың 36 және 37-тармақтарының сақталуымен";
д) мынадай мазмұндағы 10 және 11-тармақтармен толықтырылсын:
"10
Жас цитрус жемістері (0805-тен)
Гавайя бітесінен (Thrips hawaiiensis), Жерорта теңізі жеміс шыбынынан (Ceratitis capitata) және цитрус бітесінен (Scirtothrips citri) таза болуға тиіс
11
Плантайндарды қоса алғанда, банан, жас (0803-тен)
Гавайя бітесінен (Thrips hawaiiensis) және мысырлық мақта шыбынынан (Spodoptera littoralis) таза болуға тиіс".
15. 42-тармақтың бірінші абзацында:
а) бірінші сөйлемдегі "40-тармағында көрсетілген кесілген гүлдер" деген сөздер "39-тармағында көрсетілген кесілген гүлдер, карантиндік объектілер" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) екінші сөйлемдегі "зертханалық" деген сөз "карантиндік фитосанитариялық" деген сөздермен ауыстырылсын.
16. 5-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"5-кесте
Гүл шоқтарын жасау үшін немесе декоративтік мақсаттар үшін жарамды кесілген гүлдер мен бутондарға қойылатын карантиндік фитосанитариялық арнайы талаптар
Р/с №
Карантинге жатқызылған өнімнің түрі (ЕАЭО СЭҚ ТН коды)
Карантиндік фитосанитариялық арнайы талаптар
1
Гүл шоқтарын жасау үшін немесе декоративтік мақсаттар үшін жарамды кесілген гүлдер мен бутондар, жас (0603 11 000 0 – 0603 19 700 0)
осы Талаптардың 39-тармағында көрсетілген карантиндік объектілерден таза болуға тиіс
2
Chrysanthemum және Dendranthema тұқымдас кесілген бақытгүл
(0603 14 000 0)
бақытгүл аскохитозынан (Didymella ligulicola) және бақытгүл ақ татының қоздырғышынан (Puccinia horiana) таза болуға тиіс
3
Pelargonium тұқымдас пеларгонияның кесілген гүлдері (0603-тен)
пеларгония татының қоздырғышынан (Puccinia pelargonii-zonalis) таза болуға тиіс
4
Camellia тұқымдас шайшөптің кесілген гүлдері (0603-тен)
шайшөп гүлі күйігінің қоздырғышынан (Ciborinia camelliae) таза болуға тиіс
".

17. Пункт 43 признать утратившим силу.
18. Абзац первый пункта 45 после слов "(Ips calligraphus)," дополнить словами "восточной черноголовой листовертки (Acleris variana),", после слов "(Choristoneura occidentalis)," дополнить словами "западной черноголовой листовертки (Acleris gloverana),", после слов "(Monochamus mutator)," дополнить словами "уссурийского полиграфа (Polygraphus proximus),".
19. В таблице 6:
а) по тексту:
слова "пунктов 43 и 45" заменить словами "пункта 45";
слова "коричнево-мраморного клопа (Halyomorpha halys)," исключить;
слова "каролинского усача (Monochamus clamator)" заменить словами "каролинского усача (Monochamus carolinensis)";
б) в пункте 1 в графе третьей:
слова "листовертки-почкоеда" заменить словом "листовертки";
после слов "(Ips calligraphus)," дополнить словом "американской";
слова "соснового семенного клопа (Leptoglossus occidentalis)," исключить;
в) дополнить пунктом 11 следующего содержания:
"11
Срезанные ветви растений сосны (Pinus), в том числе рождественские деревья
(0604 20 200 0, 0604 20 400 0, из 0604 90 910 0)
должны происходить из зон и (или) мест, свободных от белопятнистого усача (Monochamus scutellatus), возбудителя коричневого пятнистого ожога хвои сосны (Mycosphaerella dearnessii), возбудителей рака (ожога) стволов и ветвей сосны (Atropellis pinicola и Atropellis piniphilla), восточного пятизубчатого короеда (Ips grandicollis), восточного шестизубчатого короеда (Ips calligraphus), калифорнийского короеда (Ips plastographus), каролинского усача (Monochamus carolinensis), орегонского соснового короеда (Ips pini), пятнистого соснового усача (Monochamus clamator), северо-восточного усача (Monochamus notatus), сосновой стволовой нематоды (Bursaphelenchus xylophilus), тупонадкрылого усача (Monochamus obtusus), усача-марморатора (Monochamus marmorator), усача-мутатора (Monochamus mutator), южного соснового усача (Monochamus titillator) и японского соснового усача (Monochamus alternatus)";
г) в пункте 5:
в графе второй после слов "из 4404 10 000 0" дополнить словами ", из 4407".
д) пункт 6 в графе второй после слов "из 4404 10 000 0" дополнить словами ", из 4407".

17. 43-тармақтың күші жойылды деп танылсын.
18. 45-тармақтың бірінші абзацы "(Ips calligraphus)," деген сөздерден кейін "батыстық қарабасты жапырақ ширатқыш көбелектен (Acleris variana),", деген сөздермен толықтырылсын, "(Choristoneura occidentalis)," деген сөздерден кейін "батыстық қарабасты жапырақ ширатқыш көбелектен (Acleris gloverana)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Monochamus mutator)," деген сөздерден кейін "уссуриялық полиграфтың (Polygraphus proximus)," деген сөздермен толықтырылсын.
19. 6-кестеде:
а) мәтін бойынша:
"43 және 45-тармақтарының" деген сөздер "45-тармағының" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қоңыр мәрмәр қандаладан (Halyomorpha halys)," деген сөздер алып тасталсын;
"каролин мұртты қоңызынан (Monochamus clamator)" деген сөздер "каролин мұртты қоңызынан (Monochamus carolinensis)" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 1-тармақта үшінші графада:
"жапырақ ширатқыш бүршік жегіш" деген сөздер "жапырақ ширатқыш" деген сөздермен ауыстырылсын;
"(Ips calligraphus)," деген сөздерден кейін "америкалық" деген сөзбен толықтырылсын;
"қарағайдың тұқым қандаласынан (Leptoglossus occidentalis)," деген сөздер алып тасталсын;
в) мынадай мазмұндағы 11-тармақпен толықтырылсын:
"11
Қарағай өсімдіктерінің кесілген бұтақтары (Pinus), соның ішінде рождестволық ағаштар
(0604 20 200 0, 0604 20 400 0, 0604 90 910 0-ден)
ақ теңбіл мұртты қоңыздан (Monochamus scutellatus), қарағай қылқанының қоңыр дақты күйігінің қоздырғышынан (Mycosphaerella dearnessii), қарағай діңі мен бұтақтарының обырын (күйігін) қоздырғыштардан (Atropellis pinicola және Atropellis piniphilla), шығыстық бес тікенекті қабықжегіштен (Ips grandicollis), шығыстық алты тікенекті қабықжегіштен (Ips calligraphus), калифорниялық қабықжегіштен (Ips plastographus), каролин мұртты қоңызынан (Monochamus carolinensis), орегондық қарағай қабықжегішінен (Ips pini), қарағайдың теңбіл мұртты қоңызынан (Monochamus clamator), солтүстік-шығыс мұртты қоңызынан (Monochamus notatus), қарағай діңінің жұмырқұртынан (Bursaphelenchus xylophilus), жалпақ қанат қалқанды мұртты қоңыздан (Monochamus obtusus), марморатор мұртты қоңыздан (Monochamus marmorator), мутатор мұртты қоңыздан (Monochamus mutator), оңтүстіктің қарағай мұртты қоңызынан (Monochamus titillator) және жапондық қарағай мұртты қоңызынан (Monochamus alternatus) таза аймақтардан және (немесе) орындардан шығуға тиіс";
г) 5-тармақта:
екінші графадағы "4404 10 000 0-ден" деген сөздерден кейін ", 4407-ден" деген сөздермен толықтырылсын.
д) 6-тармақ екінші графадағы "4404 10 000 0-ден" деген сөздерден кейін ", 4407-ден" деген сөздермен толықтырылсын.

20. В абзаце первом пункта 46:
а) слова "узбекского усача (Aeolesthes sarta)," исключить;
б) после слов "(Phytophthora alni)," дополнить словами "яблоневого круглоголового усача-скрипуна (Saperda candida),".
21. В таблице 7:
а) по тексту:
слова "пунктов 43 и 46" заменить словами "пункта 46";
слова "коричнево-мраморного клопа (Halyomorpha halys),", "азиатского подвида непарного шелкопряда (Lymantria dispar asiatica)," и "американской белой бабочки (Hyphantria cunea)," исключить;
б) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1
Срезанные ветви (растения) лиственных пород (из 0604 20 900 0, из 0604 90 910 0)
с соблюдением пункта 46 настоящих Требований. Должны происходить из зон и (или) мест, свободных от азиатского усача (Anoplophora glabripennis), возбудителя сосудистого микоза дуба (Ceratocystis fagacearum), возбудителя суховершинности ясеня (Chalara fraxinea), китайского усача (Anoplophora chinensis), фитофтороза декоративных и древесных культур (Phytophthora kernoviae) и фитофтороза древесных и кустарниковых культур (Phytophthora ramorum)";
в) в пункте 2:
в графе второй после слов "из 4404 20 000 0" дополнить словами ", из 4407";
в графе третьей слова "дубовой кружевницы (Corythucha arcuata),", "платановой кружевницы (Corythucha ciliata)," и "узбекского усача (Aeolesthes sarta)," исключить;
г) пункты 3, 5 и 6 в графе второй после слов "из 4404 20 000 0" дополнить словами ", из 4407";
д) в пунктах 7 и 8 в графе третьей слова ", яблонной златки (Agrilus mali)" исключить.
22. В пункте 47:
а) в предложении первом абзаца второго подпункта "а" слова "с обозначением НТ (тепловая обработка), МВ (обработка бромистым метилом) или DH (диэлектрический нагрев)" заменить словами ", выполненная в соответствии с пунктом 471 настоящих Требований";
б) подпункт "б" дополнить абзацем следующего содержания:
"Требования настоящего пункта не распространяются на древесный упаковочный материал, полностью изготовленный из тонкого дерева (толщиной не более 6 мм).".
23. Дополнить пунктом 471 следующего содержания:
"471. Маркировка древесных упаковочных и крепежных материалов осуществляется по одной из форм, приведенных на рисунке.
Форма 1
Форма 2
Форма 3
Форма 4
Форма 5
Форма 6
Рис. Формы маркировки древесных упаковочных и крепежных материалов
Маркировка осуществляется с учетом следующих особенностей:
изображение с аббревиатурой "IPPC" располагается слева от других реквизитов (IPPC – Международная конвенция по карантину и защите растений (International Plant Protection Convention));

20. 46-тармақтың бірінші абзацында:
а) "өзбек мұртты қоңызынан (Aeolesthes sarta)," деген сөздер алып тасталсын;
б) "(Phytophthora alni)," деген сөздерден кейін "алманың домалақ басты шырылдауық мұртты қоңызынан (Saperda candida)," деген сөздермен толықтырылсын.
21. 7-кестеде:
а) мәтін бойынша:
"43 және 46-тармақтарының" деген сөздер "46-тармағының" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қоңыр мәрмәр қандаладан (Halyomorpha halys),", "сарықанат жібек көбелегінің азиялық кіші түрінен (Lymantria dispar asiatica)," және "америкалық ақ көбелектен (Hyphantria cunea)," деген сөздер алып тасталсын;
б) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1
Жапырақты тұқымдастардың кесілген бұтақтары (өсімдіктері)
(0604 20 900 0-ден,
0604 90 910 0-ден)
осы Талаптардың 46-тармағының сақталуымен. Азияның мұртты қоңызынан (Anoplophora glabripennis), еменнің түтікшелі микозынан (Ceratocystis fagacearum), шағанның төбесінің қурауын қоздырғыштан (Chalara fraxinea), қытай мұртты қоңызынан (Anoplophora chinensis), декоративтік және сүректі дақылдардың фитофторозынан (Phytophthora kernoviae) және сүректі және бұталы дақылдардың фитофторозынан (Phytophthora ramorum) азат аймақтардан және (немесе) орындардан шығуға тиіс";
в) 2-тармақта:
екінші графадағы "4404 20 000 0-ден" деген сөздерден кейін ", 4407-ден" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші графадағы "Емен шілтершісінен (Corythucha arcuata),", "шынар шілтершісінен (Corythucha ciliata)," және "өзбек мұртты қоңызынан (Aeolesthes sarta)," деген сөздер алып тасталсын;
г) 3, 5 және 6-тармақтар екінші графадағы "4404 20 000 0-ден" деген сөздерден кейін ", 4407-ден" деген сөздермен толықтырылсын;
д) 7 және 8-тармақтарда үшінші графадағы ", алма ағашының зерқоңызынан (Agrilus mali)" деген сөздер алып тасталсын.
22. 47-тармақта:
а) "а" тармақшасының екінші абзацының бірінші сөйлеміндегі "НТ (жылумен өңдеу), МВ (бромды метилмен өңдеу) немесе DH (диэлектрлік қыздыру) таңбалары қойылған" деген сөздер "осы Талаптардың 471-тармағына сәйкес орындалған" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) "б" тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың талаптары толығымен жұқа (қалыңдығы 6 мм аспайтын) ағаштан жасалған сүректік қаптау материалына қолданылмайды.".
23. Мынадай мазмұндағы 471-тармақпен толықтырылсын:
"471. Сүректен жасалған қаптау және бекіту материалдарын таңбалау суретте келтірілген нысандардың бірі бойынша жүзеге асырылады.
1-нысан
2-нысан
3-нысан
4-нысан
5-нысан
6-нысан
Сурет. Сүректен жасалған қаптау және бекіту материалдарын таңбалау нысандары
Таңбалау мына ерекшеліктер ескеріле отырып жүзеге асырылады:
"IPPC" деген аббревиатурасы бар сурет басқа деректемелердің сол жағына орналастырылады (IPPC – Өсімдіктер карантині және оларды қорғау жөніндегі халықаралық конвенция (International Plant Protection Convention));

"XX" – 2-значный буквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 (отделяется дефисом от следующего реквизита);
"000" – код организации, изготовившей древесный упаковочный или крепежный материал либо осуществившей его обработку, присвоенный уполномоченным органом по карантину растений такой организации или иному субъекту, ответственному за использование специального маркировочного знака. Количество и порядок цифр и (или) букв в коде устанавливаются уполномоченным органом по карантину растений;
"YY" – код обработки ("НТ" – тепловая обработка, "МВ" – фумигация бромистым метилом, "SF" – фумигация сульфурилфторидом, "DH" – диэлектрический нагрев). Код обработки указывается после кода страны и кода организации, изготовившей древесный упаковочный или крепежный материал либо осуществившей его обработку, и располагается на отдельной строке или на той же строке (отделяется дефисом от предыдущего реквизита).".
24. В таблице 8:
а) в пунктах 1 и 2 в графе третьей слова "коричнево-мраморного клопа (Halyomorpha halys)," исключить;
б) дополнить пунктом 12 следующего содержания:
"12
Кофе нежареный, с кофеином или без кофеина
(из 0901 11 000, из 0901 12 000)
должен быть свободен от капрового жука (Trogoderma granarium)".
25. Наименование раздела IX дополнить словами ", а также соевых бобов, зараженных пурпурным церкоспорозом (Cercospora kikuchii)".
26. Дополнить пунктом 491 следующего содержания:
"491. Предприятия, осуществляющие переработку соевых бобов, зараженных пурпурным церкоспорозом (Cercospora kikuchii), дополнительно должны иметь:
а) технологии, обеспечивающие воздействие на соевые бобы температуры не ниже плюс 60 °С в течение 30 минут;
б) помещения для отдельного хранения соевых бобов, зараженных пурпурным церкоспорозом (Cercospora kikuchii).".
27. Дополнить пунктом 531 следующего содержания:
"531. Уполномоченные органы по карантину растений допускают предприятия к осуществлению деятельности по переработке зерна и продуктов его переработки, зараженных семенами карантинных сорняков, а также соевых бобов, зараженных пурпурным церкоспорозом (Cercospora kikuchii), в порядке, установленном законодательством государств-членов.".

"XX" – Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген әлем елдері сыныптауышына сәйкес елдің 2 мәнді әріптік коды (келесі деректемеден дефис арқылы бөлінеді);
"000" – сүректен жасалған қаптау немесе бекіту материалдарын дайындаған не оны өңдеуді жүзеге асырған ұйымның коды, ол осы ұйымның өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органы арқылы немесе арнайы таңбалау белгісін пайдалануға жауапты өзге субъектіге беріледі. Кодтағы цифрлардың және (немесе) әріптердің саны мен тәртібін өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган белгілейді;
"YY" – өңдеу коды ("НТ" – жылумен өңдеу, "МВ" – бромды метилмен фумигациялау, "SF" – сульфурилфторидпен фумигациялау, "DH" – диэлектрлік қыздыру). Өңдеу коды елдің кодынан және сүректен жасалған қаптау немесе бекіту материалдарын дайындаған не оны өңдеуді жүзеге асырған ұйымның кодынан кейін көрсетіледі және жеке жолда немесе сол жолда орналасады (алдыңғы деректемеден дефис арқылы бөлінеді).".
24. 8-кестеде:
а) 1 және 2-тармақтарда үшінші графадағы "қоңыр мәрмәр қандаладан (Halyomorpha halys)," деген сөздер алып тасталсын;
б) мынадай мазмұндағы 12-тармақпен толықтырылсын:
"12
Қуырылмаған кофе, кофеинмен немесе кофеинсіз
(0901 11 000-ден,
0901 12 000-ден)
капр қоңызынан (Trogoderma granarium) таза болуға тиіс".
25. IX бөлімнің атауы "қайта өңдеу өнімдерін" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ қызыл күрең церкоспорозбен (Cercospora kikuchii) зақымданған соя бұршақтарын" деген сөздермен толықтырылсын.
26. Мынадай мазмұндағы 491-тармақпен толықтырылсын:
"491. Қызыл күрең церкоспорозбен (Cercospora kikuchii) зақымданған соя бұршақтарын қайта өңдеуді жүзеге асыратын кәсіпорындарда қосымша:
а) соя бұршақтарына 30 минут бойы плюс 60 °С төмен болмайтын температураның әсер етуін қамтамасыз ететін технологиялар;
б) қызыл күрең церкоспорозбен (Cercospora kikuchii) зақымданған соя бұршақтарын бөлек сақтауға арналған үй-жай болуы қажет.".
27. Мынадай мазмұндағы 531-тармақпен толықтырылсын:
"531. Өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдар кәсіпорындарға карантиндік арамшөптердің тұқымдарымен зақымданған астықты және оны қайта өңдеу өнімдерін, сондай-ақ қызыл күрең церкоспорозбен (Cercospora kikuchii) зақымданған соя бұршақтарын қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға мүше мемлекеттердің заңнамасында белгіленген тәртіппен рұқсат береді.".