О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 года № 168.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2012 г. № 191 "О порядке введения в действие технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012)" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 16 октября 2018 г. № 168
ПЕРЕЧЕНЬ

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Мамандандырылған тағам өнімінің жекелеген түрлерінің, соның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 168 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне №2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Мамандандырылған тағам өнімінің жекелеген түрлерінің, соның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қазандағы "Кеден одағының "Мамандандырылған тағам өнімінің жекелеген түрлерінің, оның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентін қолданысқа енгізу тәртібі туралы" № 191 шешімінің 1-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 16 қазандағы
№ 168 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.06.2025 № 53 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
подпункты 6, 9 и 10 статьи 4, статья 6, пункт 7 статьи 7, приложения 1 – 3
ГОСТ 31814-2012 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"
2
подпункт 6 статьи 4
ГОСТ 5672-68 "Хлеб и хлебобулочные изделия. Методы определения массовой доли сахара"
3
ГОСТ 5903-89 "Изделия кондитерские. Методы определения сахара"
4
ГОСТ 8756.13-87 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения сахаров"
5
ГОСТ 12571-2013 "Сахар. Метод определения сахарозы"
6
ГОСТ 15113.6-77 "Концентраты пищевые. Методы определения сахарозы"
7
ГОСТ 29248-91 "Консервы молочные. Йодометрический метод определения сахаров"
8
ГОСТ 30305.2-95 "Консервы молочные сгущенные и продукты молочные сухие. Методика выполнения измерений массовой доли сахарозы (поляриметрический метод)"
9
ГОСТ 30648.7-99 "Продукты молочные
для детского питания. Методы определения
сахарозы"
10
ГОСТ 31083-2002 "Соки фруктовые
и овощные. Метод определения D-глюкозы
и D-фруктозы"
11
ГОСТ 31669-2012 "Продукция соковая. Определение сахарозы, глюкозы, фруктозы
и сорбита методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
12
СТБ ГОСТ Р 51938-2006 "Соки фруктовые
и овощные. Метод определения сахарозы"
13
ГОСТ Р 51938-2002 "Соки фруктовые
и овощные. Метод определения сахарозы"
14
подпункты 6 и 9 статьи 4, пункт 5 статьи 6, приложение 3
ГОСТ 8764-73 "Консервы молочные. Методы контроля"
применяется в отношении показателей "жир", "сахара" и "медь"
15
подпункты 6 и 9 статьи 4, приложение 3
ГОСТ ISO 5765-1-2015 "Молоко сухое, сухие смеси для мороженого и плавленый сыр. Определение содержания лактозы. Часть 1. Ферментативный метод с использованием глюкозы в качестве составной части лактозы"
16

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Мамандандырылған тағам өнімінің жекелеген түрлерінің, соның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
4-баптың 6, 9 және 10-тармақшалары, 6-бап, 7-баптың 7-тармағы, 1 – 3-қосымшалар
МЕМСТ 31814-2012 "Сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде өнім сынақтары үшін үлгілерді іріктеудің жалпы қағидалары"
2
4-баптың 6-тармақшасы
МЕМСТ 5672-68 "Нан және нан-бөлке өнімдері. Қанттың массалық үлесін айқындау әдістері"
3
МЕМСТ 5903-89 "Кондитерлік өнімдер. Қантты айқындау әдістері"
4
МЕМСТ 8756.13-87 "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері. Қантты айқындау әдістері"
5
МЕМСТ 12571-2013 "Қант. Сахарозаны айқындау әдісі"
6
МЕМСТ 15113.6-77 "Тамақ концентраттары. Сахарозаны айқындау әдістері"
7
МЕМСТ 29248-91 "Сүт консервлері. Қантты айқындаудың йодометриялық әдісі"
8
МЕМСТ 30305.2-95 "Сүт консервлері, қоюлатылған және құрғақ сүт өнімдері. Сахарозаның массалық үлесі өлшемдерін орындау әдістемесі"
9
МЕМСТ 30648.7-99 "Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Сахарозаны айқындау әдістері"
10
МЕМСТ 31083-2002 "Жеміс және көкөніс шырындары. D-глюкозаны және D-фруктозаны айқындау әдісі"
11
МЕМСТ 31669-2012 "Шырын өнімдері. Сахарозаны, глюкозаны, фруктозаны және сорбитті тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен айқындау"
12
СТБ МЕМСТ Р 51938-2006 "Жеміс және көкөніс шырындары. Сахарозаны айқындау әдісі"
13
МЕМСТ Р 51938-2002 "Жеміс және көкөніс шырындары. Сахарозаны айқындау әдісі"
14
4-баптың 6 және 9-тармақшалары, 6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
МЕМСТ 8764-73 "Сүт консервлері. Бақылау әдістері"
"тоңмай", "қант" және "бал" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
15
4-баптың 6 және 9-тармақшалары, 3-қосымша
МЕМСТ ISO 5765-1-2015 "Құрғақ сүт, балмұздаққа арналған құрғақ қоспа және балқытылған ірімшік. Лактоза мөлшерін айқындау. 1-бөлік. Лактозаның құрамдас бөлігі ретінде глюкоза пайдаланылатын ферментативтік әдіс"
16

ГОСТ ISO 5765-2-2016 "Молоко сухое, сухие смеси для мороженого и плавленый сыр. Определение содержания лактозы. Часть 2. Ферментативный метод с использованием галактозы в качестве составной части лактозы"
17
ГОСТ 31086-2002 "Молоко и молочные продукты. Метод определения лактозы и галактозы"
18
ГОСТ 33527-2015 "Молочные и молочные составные продукты для детского питания. Определение массовой доли моно- и дисахаридов с использованием капиллярного электрофореза"
19
СТБ ISO 22662-2011 "Молоко и молочные продукты. Определение содержания лактозы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (контрольный метод)"
20
ГОСТ Р 51258-99 (ДИН 10326-86) "Молоко и молочные продукты. Метод определения сахарозы и глюкозы"
21
ГОСТ Р 51259-99 (ДИН 10344-82) "Молоко и молочные продукты. Метод определения лактозы и галактозы"
22
ГОСТ Р 54760-2011 "Продукты молочные составные и продукты детского питания на молочной основе. Определения массовой концентрации моно- и дисахаридов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
23
МВИ.МН 4475-2012 "Определение содержания сахаров (глюкоза, фруктоза, сахароза, лактоза, мальтоза и мальтодекстрин) в специализированных продуктах, биологически активных и пищевых добавках. МВИ" (свидетельство об аттестации № 740/2012 от 06.11.2012)
применяется до разработки соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта
и внесения его в настоящий перечень
24
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.06.2025 № 53 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
241
пункты 5 и 6 ГОСТ 5667-2022
"Изделия хлебобулочные.
Правила приемки, методы отбора образцов, методы определения
органолептических показателей
и массы изделий"
25
пункты 6 и 10 статьи 4, пункты 9 и 10 статьи 6
ГОСТ 5904-82 "Изделия кондитерские. Правила приемки, методы отбора и подготовки проб"
26
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.06.2025 № 53 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
27
СТБ 2397-2015 "Изделия кондитерские. Правила приемки, методы отбора и подготовки проб"
28
подпункт 10 статьи 4
ГОСТ 32799-2014 "Продукция соковая. Определение свободных аминокислот методом ионообменной хроматографии"
29
ГОСТ Р 51198-98 "Мясо и мясные продукты. Метод определения L-(+)-глутаминовой кислоты"
30
МВИ.МН 1363-2000 "Методика по определению аминокислот в продуктах питания с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № 236/2002 от 06.03.2002)
применяется до разработки соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
31

МЕМСТ ISO 5765-2-2016 "Құрғақ сүт, балмұздаққа арналған құрғақ қоспа және балқытылған ірімшік. Лактоза мөлшерін айқындау. 2-бөлік. Лактозаның құрамдас бөлігі ретінде глюкоза пайдаланылатын ферментативтік әдіс"
17
МЕМСТ 31086-2002 "Сүт және сүт өнімдері. Лактоза мен галактозаны айқындау әдісі"
18
МЕМСТ 33527-2015 "Балалар тағамына арналған сүт және сүт құрамдас өнімдер.
Капиллярлық электрофорезді пайдаланып моно- және дисахаридтердің массалық үлесін айқындау"
19
СТБ ISO 22662-2011 "Сүт және сүт өнімдері. Лактозаның мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен айқындау (бақылау әдісі)"
20
МЕМСТ Р 51258-99 (ДИН 10326-86) "Сүт және сүт өнімдері. Сахароза мен глюкозаны айқындау әдісі"
21
МЕМСТ Р 51259-99 (ДИН 10344-82) "Сүт және сүт өнімдері. Сахароза мен глюкозаны айқындау әдісі"
22
МЕМСТ Р 54760-2011 "Құрамдас сүт өнімдері және сүт негізіндегі балалар тағамдары. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен моно- және дисахаридтердің массалық концентрациясын айқындау"
23
МВИ.МН 4475-2012 "Мамандандырылған өнімдердегі, биологиялық белсенді және тамақ қоспаларындағы қанттың құрамын (глюкоза, фруктоза, сахароза, лактоза, мальтоза және мальтодекстрин) айқындау" (аттестаттау туралы 06.11.2012 ж. № 740/2012 куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенше және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
24
4-баптың 6 және 10-тармақтары, 6-баптың 9 және 10-тармақтары
МЕМСТ 5667-65 І және ІІ бөлімдері "Нан және нан-бөлке өнімдері. Үлгілерді қабылдау қағидалары, іріктеу әдістері, өнімдердің органолептикалық көрсеткіштері мен массаларын айқындау"
25
МЕМСТ 5904-82 "Кондитерлік өнімдер. Сынамаларды қабылдау қағидалары, іріктеу және дайындау әдістері"
26
СТБ 2160-2011 "Нан-бөлке өнімдері. Сынамаларды қабылдау қағидалары, іріктеу әдістері, органолептикалық көрсеткіштері мен массаларын айқындау әдістері"
сынамаларды қабылдау қағидалары және іріктеу әдістері бөлігінде қолданылады
27
СТБ 2397-2015 "Кондитерлік өнімдер. Сынамаларды қабылдау қағидалары, іріктеу және дайындау әдістері"
28
4-баптың 10-тармағы
МЕМСТ 32799-2014 "Шырын өнімдері. Ион алмастыру хроматографиясы әдісімен бос амин қышқылдарын айқындау"
29
МЕМСТ Р 51198-98 "Ет және ет өнімдері. L-(+)-глутамин қышқылын айқындау әдісі"
30
МВИ.МН 1363-2000 "Тиімділігі жоғары сұйық хроматографияның көмегімен тамақ өнімдеріндегі амин қышқылдарын айқындау жөніндегі әдістеме" (аттестаттау туралы 06.03.2002 ж. № 236/2002 куәлік
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенше және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
31

статья 6, пункт 7 статьи 7
ГОСТ 15113.7-77 "Концентраты пищевые. Методы определения поваренной соли"
32
статья 6, приложение 1
ГОСТ ISO/TS 17728-2017 "Микробиология пищевой цепи. Методы отбора проб пищевой продукции и кормов для микробиологического анализа"
33
ГОСТ 31413-2010 "Водоросли, травы морские и продукция из них. Правила приемки и методы отбора проб"
34
ГОСТ 31904-2012 "Продукты пищевые. Методы отбора проб для микробиологических испытаний"
35
ГОСТ Р ИСО 7002-2012 "Продукты сельскохозяйственные пищевые. Схема стандартного метода отбора проб из партии"
36
СТБ 1036-97 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора проб для определения показателей безопасности"
37
статья 6, раздел 2.1 таблицы 2 приложения 1
ГОСТ 31467-2012 "Мясо птицы, субпродукты и полуфабрикаты из мяса птицы. Методы отбора проб и подготовка их к испытаниям"
38
ГОСТ Р 54374-2011 "Мясо птицы, субпродукты и полуфабрикаты из мяса птицы. Методы выявления и определения количества бактерий группы кишечных палочек (колиформных бактерий)"
39
статья 6, разделы 2.1, 2.2 и 2.4 таблицы 2 приложения 1
СТБ ГОСТ Р 51447-99 (ИСО 3100-1-91) "Мясо и мясные продукты. Методы отбора проб"
40
СТ РК ГОСТ Р 51448-2010 "Мясо и мясные продукты. Методы подготовки проб для микробиологических исследований"
41
ГОСТ Р 50396.0-2013 "Мясо птицы, субпродукты и полуфабрикаты из мяса птицы. Методы отбора проб и подготовка к микробиологическим исследованиям"
42
ГОСТ Р 51447-99 "Мясо и мясные продукты. Методы отбора проб"
43
ГОСТ Р 51448-99 "Мясо и мясные продукты. Методы подготовки проб для микробиологических исследований"
44
подпункт 2 пункта 3 статьи 6
ГОСТ ISO 22119-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Полимеразная цепная реакция (ПЦР) в режиме реального времени для определения патогенных микроорганизмов в пищевых продуктах. Общие требования и определения"
45
ГОСТ ИСО 21569-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы качественного обнаружения на основе анализа нуклеиновых кислот"
46
ГОСТ ИСО 21570-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Количественные методы, основанные на нуклеиновой кислоте"
47
ГОСТ ИСО 21571-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Экстрагирование нуклеиновых кислот"
48

6-бап, 7-баптың 7-тармағы
МЕМСТ 15113.7-77 "Тамақ концентраттары. Ас тұзын айқындау әдістері"
32
6-бап, 1-қосымша
МЕМСТ ISO/TS 17728-2017 "Тамақ тізбегінің микробиологиясы. Тамақ өнімдері мен азық-түлікке микрбиологиялық талдау жүргізу үшін сынамалар іріктеу әдістері"
33
МЕМСТ 31413-2010 "Балдырлар, теңіз шөптері және олардан жасалатын өнімдер. Сынамаларды қабылдау қағидалары және іріктеу әдістері"
34
МЕМСТ 31904-2012 "Тамақ өнімдері. Микробиологиялық сынақтар үшін сынамалар іріктеу әдістері"
35
МЕМСТ Р ИСО 7002-2012 "Тамақтық ауыл шаруашылығы өнімдері. Партиядан сынамалар іріктеудің стандарттық әдісінің схемасы"
36
СТБ 1036-97 "Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Қауіпсіздік көрсеткіштерін айқындау үшін сынамалар іріктеу әдістері"
37
6-бап, 2.1-бөлім 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ 31467-2012 "Құс еті, құс етінен жасалған қосалқы өнімдер және жартылай фабрикаттар. Сынамалар іріктеу әдістері және оларды сынақтарға дайындау"
38
МЕМСТ Р 54374-2011 "Құс еті, құс етінен жасалған қосалқы өнімдер және жартылай фабрикаттар. Ішек таяқшалары тобының бактерияларын (колиформдық бактерияларды) айқындау және мөлшерін анықтау әдістері"
39
6-бап, 2.1, 2.2 және 2.4-бөлімдер, 1-қосымшаның 2-кестесі
СТБ МЕМСТ Р 51447-99 (ИСО 3100-1-91) "Ет және ет өнімдері. Сынамаларды іріктеу әдістері"
40
ҚР СТ МЕМСТ Р 51448-2010 "Ет және ет өнімдері. Микробиологиялық зерттеулер үшін сынамалар дайындау әдістері"
41
МЕМСТ Р 50396.0-2013 "Құс еті, құс етінен жасалған қосалқы өнімдер және жартылай фабрикаттар. Сынамалар іріктеу әдістері және микробиологиялық зерттеулерге дайындау"
42
МЕМСТ Р 51447-99 "Ет және ет өнімдері. Сынамаларды іріктеу әдістері"
43
МЕМСТ Р 51448-99 "Ет және ет өнімдері. Микробиологиялық зерттеулер үшін сынамалар дайындау әдістері"
44
6-баптың 3-тармағының 2-тармақшасы
МЕМСТ ISO 22119-2013 "Тамақ өнімдерінің және жануарларға арналған азықтардың микробиологиясы. Тамақ өнімдеріндегі патогендік микроорганизмдерді айқындауға арналған нақты уақыт режиміндегі полимераздық тізбекті реакция (ПТР). Жалпы талаптар және анықтамалар"
45
МЕМСТ ИСО 21569-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеиндік қышқылдарды талдау негізінде сапалы анықтау әдістері"
46
МЕМСТ ИСО 21570-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеиндік қышқылдарды талдауға негізделген мөлшерлік әдістер"
47
МЕМСТ ИСО 21571-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеиндік қышқылдарды айырып алу"
48

ГОСТ ИСО 21572-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы, основанные на протеине"
49
ГОСТ CEN/TS 15568-2015 "Пищевые продукты. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Стратегии отбора проб"
50
СТБ ISO 24276-2012 "Продукция пищевая. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Общие требования и определения"
51
СТ РК ИСО 24276-2010 "Продукты пищевые. Методы выявления генетически модифицированных организмов и полученных из их продуктов. Основные требования и определения"
52
ГОСТ Р ИСО 21571-2014 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Экстракция нуклеиновых кислот"
53
СТБ ГОСТ Р 52173-2005 "Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
54
СТБ ГОСТ Р 52174-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
55
СТ РК 1345-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
56
СТ РК 1346-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
57
ГОСТ Р 53214-2008 (ISO 24276:2006) "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Общие требования и определения"
58
ГОСТ Р 53244-2008 (ISO 21570:2005) "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Методы, основанные на количественном определении нуклеиновых кислот"
59
ГОСТ Р 52173-2003 "Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
60
ГОСТ Р 52174-2003 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
Применяется до 01.07.2019
61
пункт 4 статьи 6, таблица 1 приложения 1
ГОСТ ISO 7889-2015 "Йогурт. Подсчет характерных микроорганизмов. Методика подсчета колоний микроорганизмов после инкубации при температуре 37 оС"
62

МЕМСТ ИСО 21572-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Протеинге негізделген әдістер"
49
МЕМСТ CEN/TS 15568-2015 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Сынамаларды іріктеу стратегиясы"
50
СТБ ISO 24276-2012 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Жалпы талаптар және анықтамалар"
51
ҚР СТ ИСО 24276-2010 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Жалпы талаптар және анықтамалар"
52
МЕМСТ Р ИСО 21571-2014 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер және олардан алынған өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеиндік қышқылдарды айырып алу"
53
СТБ МЕМСТ Р 52173-2005 "Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГТК) сәйкестендіру әдісі"
54
СТБ МЕМСТ Р 52174-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Биологиялық микрочипті қолдана отырып өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГТК) сәйкестендіру әдісі"
55
ҚР СТ 1345-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Биологиялық микрочипті қолдана отырып өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГТК) сәйкестендіру әдісі"
56
ҚР СТ 1346-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГТК) сәйкестендіру әдісі"
57
МЕМСТ Р 53214-2008 (ISO 24276:2006) "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен олардан алынған өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Жалпы талаптар мен анықтамалар"
58
МЕМСТ Р 53244-2008 (ISO 21570:2005) "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен олардан алынған өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеиндік қышқылдарды мөлшерлік анықтауға негізделген әдістер"
59
МЕМСТ Р 52173-2003 "Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГТК) сәйкестендіру әдісі"
60
МЕМСТ Р 52174-2003 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері.
Биологиялық микрочипті қолдана отырып өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГТК) сәйкестендіру әдісі"
01.07.2019 дейін қолданылады
61
6-баптың 4-тармағы, 1-қосымшаның 1-кестесі
МЕМСТ ISO 7889-2015 "Йогурт. Тән микроорганизмдерді есептеу. 37 оС температура кезіндегі инкубациядан кейін микроорганизмдердің колонияларын есептеу әдістемесі"
62

ГОСТ ISO 29981-2013 "Продукты молочные. Подсчет презумптивных бифидобактерий. Метод определения количества колоний при температуре 37 оС"
63
ГОСТ 10444.11-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества мезофильных молочнокислых микроорганизмов"
64
пункт 7.17 ГОСТ 33491-2015 "Продукты кисломолочные, обогащенные бифидобактериями бифидум. Технические условия"
65
ГОСТ Р 56201-2014 "Продукты пищевые функциональные. Методы определения бифидогенных свойств"
66
ГОСТ Р 56139-2014 "Продукты пищевые функциональные. Методы определения и подсчета пробиотических микроорганизмов"
67
пункт 4 статьи 6, таблица 2 приложения 1
ГОСТ ISO 4833-2015 "Микробиология пищевой продукции и кормов. Горизонтальный метод подсчета микроорганизмов. Методика подсчета колоний после инкубации при температуре 30 °C"
68
ГОСТ ISO 6887-1-2015 "Микробиология пищевой продукции и кормов. Подготовка образцов для испытания, исходной суспензии и десятикратных разведений для микробиологического исследования. Часть 1. Общие правила подготовки исходной суспензии и десятикратных разведений"
69
ГОСТ ISO 6887-6-2015 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Подготовка проб для анализа, исходной суспензии и десятичных разведений для микробиологического исследования. Часть 6. Специальные правила приготовления проб, отобранных на начальной стадии производства"
70
ГОСТ ISO 7218-2015 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям"
71
ГОСТ 26669-85 "Продукты пищевые и вкусовые. Подготовка проб для микробиологических анализов"
72
пункт 4 статьи 6, раздел 2.1 таблицы 2 приложения 1
ГОСТ 7702.2.7-2013 "Мясо птицы, субпродукты и полуфабрикаты из мяса птицы. Методы выявления бактерий рода Proteus"
73
ГОСТ Р 50396.1-2010 "Мясо птицы, субпродукты и полуфабрикаты из мяса птицы. Метод определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
74
пункт 4 статьи 6, разделы 2.1 – 2.4 таблицы 2 приложения 1
ГОСТ 10444.15-94 "Продукты пищевые. Методы определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
75
ГОСТ 31747-2012 (ISO 4831:2006, ISO 4832:2006) "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий группы кишечных палочек (колиформных бактерий)"
76
пункт 4 статьи 6, разделы 2.1, 2.3 и 2.4 таблицы 2 приложения 1

МЕМСТ ISO 29981-2013 "Сүт өнімдері. Презумптивтік бифидобактерияларды есептеу. 37 оС температура кезіндегі микроорганизмдердің колониялары санын есептеу әдісі"
63
МЕМСТ 10444.11-2013 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Мезофильдік сүт қышқылды микрорганизмдердің мөлшерін анықтау және есептеу әдістері"
64
МЕМСТ 33491-2015 7.17-тармағы "Бифидум бифидобактерияларымен байытылған сүт-қышқылды өнімдер. Техникалық шарттар"
65
МЕМСТ Р 56201-2014 "Функционалды тамақ өнімдері. Бифидогендік қасиеттерін айқындау әдістері"
66
МЕМСТ Р 56139-2014 "Функционалды тамақ өнімдері. Пробиотикалық микроорганизмдерді анықтау және есептеу әдістері"
67
6-баптың 4-тармағы, 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ ISO 4833-2015 "Тамақ өнімдері мен азықтардың микробиологиясы. Микроорганизмдерді есептеудің көлденең әдісі. 30 оС температура кезіндегі инкубациядан кейін колонияларды есептеу әдістемесі"
68
МЕМСТ ISO 6887-1-2015 "Тамақ өнімдері мен азықтардың микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеу үшін бастапқы суспензия мен он мәртелік айыруды сынауға арналған үлгілерді дайындау
1-бөлік. Бастапқы суспензия мен он мәртелік айыруды сынауға арналған үлгілерді дайындаудың жалпы қағидалары"
69
МЕМСТ ISO 6887-6-2015 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Талдау үшін сынамалар, бастапқы суспензия және микробиологиялық зерттеуге арналған он мәртелік айырулар дайындау. 6-бөлік. Өндірістің бастапқы сатысында іріктелген сынамалар дайындаудың арнайы қағидалары"
70
МЕМСТ ISO 7218-2015 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулерге қойылатын жалпы талаптар мен ұсынымдар"
71
МЕМСТ 26669-85 "Тамақ және дәмдік өнімдер. Микробиологиялық талдауларға арналған сынамалар дайындау"
72
6-баптың 4-тармағы, 2.1-бөлім 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ 7702.2.7-2013 "Құс еті, құс етінен жасалған қосалқы өнімдер мен жартылай фабрикаттар. Proteus текті бактерияларды анықтау әдістері"
73
МЕМСТ Р 50396.1-2010 "Құс еті, құс етінен жасалған қосалқы өнімдер мен жартылай фабрикаттар. Мезофильдік аэробтық және факультативтік-анаэробтық микроорганизмдер мөлшерін айқындау әдісі"
74
6-баптың 4-тармағы, 2.1 – 2.4-бөлімдер, 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ 10444.15-94 "Тамақ өнімдері. Мезофильдік аэробтық және факультативтік-анаэробтық микроорганизмдер мөлшерін айқындау әдісі"
75
МЕМСТ 31747-2012 (ISO 4831:2006, ISO 4832:2006) "Тамақ өнімдері. Ішек таяқшалары тобының бактерияларын (колиформдық бактерияларды) айқындау және мөлшерін анықтау әдістері"
76
6-баптың 4-тармағы, 2.1, 2.3 және 2.4-бөлімдер, 1-қосымшаның 2-кестесі

ГОСТ 7702.2.0-2016 "Продукты убоя птицы, полуфабрикаты из мяса птицы и объекты окружающей производственной среды. Методы отбора проб и подготовка к микробиологическим исследованиям"
77
пункты 4 и 5 статьи 6, таблица 1 и разделы 2.2 – 2.4 таблицы 2 приложения 1, приложение 3
ГОСТ ISO 707-2013 "Молоко и молочные продукты. Руководство по отбору проб"
78
ГОСТ 3622-68 "Молоко и молочные продукты. Отбор проб и подготовка их к испытанию"
применяется до 01.07.2019
79
ГОСТ 26809.1-2014 "Молоко и молочная продукция. Правила приемки, методы отбора и подготовки проб к анализу. Часть 1. Молоко, молочные, молочные составные и молокосодержащие продукты"
80
ГОСТ Р ИСО 24333-2011 "Зерно и продукты его переработки. Отбор проб"
81
пункты 4 и 5 статьи 6, разделы 2.2 – 2.4 таблицы 2 приложения 1, приложение 3
ГОСТ 15113.0-77 "Концентраты пищевые. Правила приемки, отбор и подготовка проб"
82
пункт 4 статьи 6, разделы 2.2 – 2.4 таблицы 2 приложения 1
ГОСТ ISO 6611-2013 "Молоко и молочные продукты. Подсчет колониеобразующих единиц дрожжей и/или плесневых грибов. Методика определения количества колоний при температуре 25 °С"
83
ГОСТ ISO 6887-5-2016 "Микробиология пищевой продукции и кормов.
Подготовка образцов для испытания, исходной суспензии и десятикратных разведений для микробиологического исследования. Часть 5. Специальные правила подготовки молока и молочной продукции"
84
ГОСТ ISO 21527-1-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета дрожжевых и плесневых грибов. Часть 1. Методика подсчета колоний в продуктах, активность воды в которых больше 0,95"
85
ГОСТ ISO 21527-2-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета дрожжевых и плесневых грибов. Часть 2. Методика подсчета колоний в продуктах, активность воды в которых меньше или равна 0,95"
86
ГОСТ ISO 21871-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод обнаружения и подсчета наиболее вероятного числа Bacillus cereus"
87
ГОСТ 10444.2-94 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества Staphylococcus aureus"
88
ГОСТ 10444.8-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальный метод подсчета презумптивных бактерий Bacillus cereus. Метод подсчета колоний при температуре 30 оC"
89
ГОСТ 10444.12-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества дрожжей и плесневых грибов"
90

МЕМСТ 7702.2.0-2016 "Құс сою өнімдері, құс етінен жасалған жартылай фабрикаттар және қоршаған өндірістік ортаның объектілері. Сынамаларды іріктеу әдістері және микробиологиялық зерттеулерге дайындау"
77
6-баптың 4 және 5-тармақтары, 1-кесте және 2.2 – 2.4-бөлімдер, 1-қосымшаның 2-кестесі, 3-қосымша
МЕМСТ ISO 707-2013 "Сүт және сүт өнімдері. Сынамаларды іріктеу жөніндегі нұсқаулық"
78
МЕМСТ 3622-68 "Сүт және сүт өнімдері. Сынамаларды іріктеу және оларды сынаққа дайындау"
01.07.2019 дейін қолданылады
79
МЕМСТ 26809.1-2014 "Сүт және сүт өнімдері. Сынамаларды қабылдау қағидалары, оларды іріктеу және талдауға дайындау әдістері. 1-бөлік. Сүт, сүттік, сүт құрамдас және құрамында сүт бар өнімдер"
80
МЕМСТ Р ИСО 24333-2011 "Астық және оны өңдеу өнімдері. Сынамаларды іріктеу"
81
6-баптың 4 және 5-тармақтары, 1-қосымшаның 2-кестенің 2.2 – 2.4-бөлімдері, 3-қосымша
МЕМСТ 15113.0-77 "Тамақ концентраттары. Сынамаларды қабылдау, іріктеу және дайындау қағидалары"
82
6-баптың 4-тармағы, 2.2 – 2.4-бөлімдер, 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ ISO 6611-2013 "Сүт және сүт өнімдері. Ашытқылардың және/немесе зең саңырауқұлақтарының колония тудырғыш бірліктерін есептеу. 25 °С температура кезінде колониялар мөлшерін айқындау әдістемесі
83
МЕМСТ ISO 6887-5-2016 "Тамақ өнімдері мен азықтардың микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеу үшін бастапқы суспензия мен он мәртелік айыруды сынауға арналған үлгілерді дайындау. 5-бөлік. Сүт және сүт өнімдерін дайындаудың арнайы қағидалары"
84
МЕМСТ ISO 21527-1-2013 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Ашытқыларды және/немесе зең саңырауқұлақтарын есептеу. Судың белсенділігі 0,95 асатын өнімдердегі колонияларды есептеу әдістемесі"
85
МЕМСТ ISO 21527-2-2013 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Ашытқыларды және/немесе зең саңырауқұлақтарын есептеу әдісі. 2-бөлік. Судың белсенділігі 0,95 аз немесе оған тең өнімдердегі колонияларды есептеу әдістемесі"
86
МЕМСТ ISO 21871-2013 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Bacillus cereus" барынша ықтимал мөлшерін анықтау және есептеу әдісі"
87
МЕМСТ 10444.2-94 "Тамақ өнімдері. Staphylococcus aureus" мөлшерін анықтау және айқындау әдістері
88
МЕМСТ 10444.8-2013 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Bacillus cereus презумптивтік бактерияларын есептеудің көлденең әдісі. 30 оC" температура кезінде колонияларды есептеу әдісі
89
МЕМСТ 10444.12-2013 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Ашытқылардың және зең саңырауқұлақтарының мөлшерін анықтау және есептеу әдістері"
90

ГОСТ 26972-86 "Зерно, крупа, мука, толокно для продуктов детского питания. Методы микробиологического анализа"
91
ГОСТ 28560-90 "Продукты пищевые. Метод выявления бактерий родов Рrоtеus, Моrgаnеllа, Рrоvidеnсiа"
применяется
в отношении показателя "Proteus"
92
ГОСТ 28805-90 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества осмотолерантных дрожжей и плесневых грибов"
93
ГОСТ 30347-97 "Молоко и молочные продукты. Методы определения Staphylococcus aureus"
применяется до 01.09.2018
94
ГОСТ 30347-2016 "Молоко и молочная продукция. Методы определения Staphylococcus aureus"
95
ГОСТ 30705-2000 "Продукты молочные для детского питания. Метод определения общего количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
96
ГОСТ 30706-2000 "Продукты молочные для детского питания. Метод определения количества дрожжей и плесневых грибов"
97
ГОСТ 31746-2012 (ISO 6888-1:1999, ISO 6888-2:1999, ISO 6888-3:2003) "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества коагулазоположительных стафилококков и Staphylococcus aureus"
98
ГОСТ 32012-2012 "Молоко и молочная продукция. Методы определения содержания спор мезофильных анаэробных микроорганизмов"
99
ГОСТ 32149-2013 "Пищевые продукты переработки яиц сельскохозяйственной птицы. Методы микробиологического анализа"
100
ГОСТ 32901-2014 "Молоко и молочная продукция. Методы микробиологического анализа"
101
ГОСТ 33566-2015 "Молоко и молочная продукция. Определение дрожжей и плесневых грибов"
102
СТ РК ИСО 6611-2009 "Молоко и молочные продукты. Подсчет колониеобразующих единиц дрожжей и/или плесени. Метод подсчета колоний при 25 оС"
103
ГОСТ Р 54674-2011 "Мясо птицы, субпродукты и полуфабрикаты из мяса птицы. Метод выявления и определение Staphylococcus aureus"
104
ГОСТ Р 56145-2014 "Продукты пищевые функциональные. Методы микробиологического анализа"
105
пункт 4 статьи 6, разделы 2.2 и 2.4 таблицы 2 приложения 1
ГОСТ Р 54354-2011 "Мясо и мясные продукты. Общие требования и методы микробиологического анализа"
106
пункт 4 статьи 6, раздел 2.3
таблицы 2 приложения 1
ГОСТ 30712-2001 "Продукты безалкогольной промышленности. Методы микробиологического анализа"
107
пункт 4 статьи 6, разделы 2.3 и 2.4 таблицы 2 приложения 1
ГОСТ ISO 16649-1-2015 "Микробиология пищевой продукции и кормов. Горизонтальный метод подсчета бета-глюкуронидаза-положительных Escherichia сoli (кишечная палочка). Часть 1. Методика подсчета колоний при температуре 44 °С с применением мембран и 5-бром-4-хлор-3-индолил бета-D-глюкуронида"

МЕМСТ 26972-86 "Балалардың тамақ өнімдеріне ғана арналған дән, жарма, ұн. Микробиологиялық талдау әдістері"
91
МЕМСТ 28560-90 "Тамақ өнімдері. Рrоtеus, Моrgаnеllа, Рrоvidеnсiа тектес бактерияларды анықтау әдістері"
"Proteus" көрсеткішіне қатысты қолданылады
92
МЕМСТ 28805-90 "Тамақ өнімдері. Осмотолеранттық ашытқылар мен зең саңырауқұлақтарының мөлшерін анықтау және айқындау әдістері"
93
МЕМСТ 30347-97 "Сүт және сүт өнімдері. Staphylococcus aureus" айқындау әдістері"
01.09.2018 дейін қолданылады
94
МЕМСТ 30347-2016 "Сүт және сүт өнімдері. Staphylococcus aureus" айқындау әдістері"
95
МЕМСТ 30705-2000 "Балаларға арналған сүт өнімдері. Мезофильдік аэробтылардың және факультативтік-анаэробтық микроорганизмдердің жалпы мөлшерін айқындау әдісі"
96
МЕМСТ 30706-2000 "Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Ашытқылардың және зең саңырауқұлақтарының мөлшерін анықтау әдісі"
97
МЕМСТ 31746-2012 (ISO 6888-1:1999, ISO 6888-2:1999, ISO 6888-3:2003) "Тамақ өнімдері. Оң коагуляциялы стафилококтар мен Staphylococcus aureus мөлшерін анықтау және айқындау әдістері"
98
МЕМСТ 32012-2012 "Сүт және сүт өнімдері. Мезофильдік анаэробтық микроорганизмдердің споралары мөлшерін айқындау әдістері"
99
МЕМСТ 32149-2013 "Ауыл шаруашылығы құстарының жұмыртқаларын өңдеуден алынған тамақ өнімдері. Микробиологиялық талдау әдістері"
100
МЕМСТ 32901-2014 "Сүт және сүт өнімдері. Микробиологиялық талдау әдістері"
101
МЕМСТ 33566-2015 "Сүт және сүт өнімдері. Ашытқыларды және зең саңырауқұлақтарын анықтау"
102
ҚР СТ ИСО 6611-2009 "Сүт және сүт өнімдері. Ашытқылардың және/немесе зең саңырауқұлақтарының колония тудырғыш бірліктерін есептеу. Колонияларды 25 оС кезінде есептеу әдісі"
103
МЕМСТ Р 54674-2011 "Құс еті, құс етінен жасалған қосалқы өнімдер мен жартылай фабрикаттар. Staphylococcus aureus" анықтау және айқындау әдісі"
104
МЕМСТ Р 56145-2014 "Функционалды тамақ өнімдері. Микробиологиялық талдау әдістері"
105
6-баптың 4-тармағы, 2.2 және 2.4-бөлімдер, 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ Р 54354-2011 "Ет және ет өнімдері. Микробиологиялық талдауға қойылатын жалпы талаптар және әдістері"
106
6-баптың 4-тармағы, 2.3-бөлім, 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ 30712-2001 "Алкоголсіз өнеркәсіп өнімдері. Микробиологиялық талдау әдістері"
107
6-баптың 4-тармағы, разделы 2.3 и 2.4 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ ISO 16649-1-2015 "Тамақ өнімдері мен азықтардың микробиологиясы. Бета-глюкуронидазды-оң Escherichia сoli (ішек таяқшасы) есептеудің көлденең әдісі. 1-бөлік. Мембран және 5-бром-4-хлор-3-индолил бета-D-глюкуронидті қолданумен 44 °С температура кезінде колонияларды есептеу әдістемесі"

108
ГОСТ ISO 16649-2-2015 "Микробиология пищевой продукции. Горизонтальный метод подсчета бета-глюкуронидаза-положительных Escherichia coli (кишечная палочка). Часть 2. Методика подсчета колоний при температуре 44 оС с применением 5-бром-4-хлоро-3-индолил бета-D-глюкуронида"
109
ГОСТ ISO/TS 13136-2016 "Микробиология пищевой продукции и кормов для животных. Полимеразная цепная реакция в режиме реального времени для определения патогенных микроорганизмов. Горизонтальный метод определения бактерий Escherichia coli, продуцирующих
Шига-токсин, в том числе серогрупп O157, O111, O26, O103 и O145"
110
ГОСТ 30726-2001 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Escherichia coli"
111
ГОСТ 31708-2012 "Микробиология пищевых продуктов и кормов. Метод обнаружения
и определения количества презумптивных бактерий Escherichia coli. Метод наиболее вероятного числа"
112
ГОСТ 32011-2013 (ISO 16654:2001) "Микробиология пищевых продуктов
и кормов для животных. Горизонтальный метод обнаружения Escherichia coli O157"
113
ГОСТ Р 50454-92 "Мясо и мясные продукты. Обнаружение и учет предполагаемых колиформных бактерий и Еsсhеriсhiа соli (арбитражный метод)"
114
ГОСТ Р 55361-2012 "Жир молочный, масло
и паста масляная из коровьего молока. Правила приемки, отбор проб и методы контроля"
115
пункт 4 статьи 6, раздел 2.4
таблицы 2 приложения 1
ГОСТ 7698-93 "Крахмал. Правила приемки
и методы анализа"
116
ГОСТ 7702.2.6-93 "Мясо птицы, субпродукты
и полуфабрикаты птичьи. Методы выявления
и определения количества сульфитредуцирующих клостридий"
применяется до 01.07.2019
117
ГОСТ 7702.2.6-2015 "Мясо птицы, субпродукты и полуфабрикаты из мяса птицы. Методы выявления и определения количества сульфитредуцирующих клостридий"
118
ГОСТ 26312.1-84 "Крупа. Правила приемки
и методы отбора проб"
119
ГОСТ 27668-88 "Мука и отруби. Приемка
и методы отбора проб"
120
ГОСТ 29185-2014 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы
выявления и подсчета сульфитредуцирующих бактерий, растущих в анаэробных условиях"
121
ГОСТ 33444-2015 "Крахмал
и крахмалопродукты. Методы отбора проб"
122
ГОСТ 33536-2015 "Изделия кондитерские.
Метод определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
123
пункт 5 статьи 6, приложение 3
ГОСТ ISO 8070/IDF 119-2014 "Молоко
и молочные продукты. Определение содержания кальция, натрия, калия и магния. Спектрометрический метод атомной абсорбции"

108
МЕМСТ ISO 16649-2-2015 "Тамақ өнімдерінің микробиологиясы. Бета-глюкуронидазды-оң Escherichia сoli (ішек таяқшасы) есептеудің көлденең әдісі. 2-бөлік. 5-бром-4-хлор-3-индолил бета-D-глюкуронидті қолданумен 44 °С температура кезінде колонияларды есептеу әдістемесі"
109
МЕМСТ ISO/TS 13136-2016 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтардың микробиологиясы. Патогендік микроорганизмдерді айқындау үшін нақты уақыт режиміндегі полимераздық тізбекті реакция.
Escherichia coli бактерияларын, өндірілген Шига-токсиндерді айқындаудың көлденең әдісі, оның ішінде O157, O111, O26, O103 және O145 күкірт топтары"
110
МЕМСТ 30726-2001 "Тамақ өнімдері. Escherichia coli түріндегі бактериялардың мөлшерін анықтау және айқындау әдістері"
111
МЕМСТ 31708-2012 "Тамақ өнімдерінің және азықтардың микробиологиясы. Escherichia coli презумптивтік бактерияларының мөлшерін анықтау және айқындау әдісі. Ең ықтимал сан әдісі"
112
МЕМСТ 32011-2013 (ISO 16654:2001) "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Escherichia coli O157 анықтаудың көлденең әдісі"
113
МЕМСТ Р 50454-92 "Ет және ет өнімдері. Болжанатын колиформдық бактериялар мен Еsсhеriсhiа соli анықтау және есепке алу (арбитраждық әдіс)"
114
МЕМСТ Р 55361-2012 "Сиыр сүтінен алынатын сүт тоңмайы, май және паста. Сынамаларды қабылдау, іріктеу қағидалары және бақылау әдістері""
115
6-баптың 4-тармағы, 2.4-бөлім, 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ 7698-93 "Крахмал. Қабылдау қағидалары және талдау әдістері"
116
МЕМСТ 7702.2.6-93 "Құс еті, құстың қосалқы өнімдері мен жартылай фабрикаттары. Сульфитредуцияланатын клостридтерді анықтау және айқындау әдістері"
01.07.2019 дейін қолданылады
117
МЕМСТ 7702.2.6-2015 "Құс еті, құс етінен жасалған қосалқы өнімдер мен жартылай фабрикаттар. Сульфитредуцияланатын клостридтердің мөлшерін анықтау және айқындау әдістері"
118
МЕМСТ 26312.1-84 "Жарма. Сынамаларды қабылдау қағидалары және іріктеу әдістері"
119
МЕМСТ 27668-88 "Ұн және кебек. Сынамаларды қабылдау және іріктеу"
120
МЕМСТ 29185-2014 "Тамақ өнімдері мен жануарларға арналған азықтың микробиологиясы. Анаэробтық жағдайларда өсетін сульфитредуцияланған бактерияларды анықтау және есептеу әдістері"
121
МЕМСТ 33444-2015 "Крахмал және крахмал өнімдері. Сынамаларды іріктеу әдістері"
122
МЕМСТ 33536-2015 "Кондитерлік өнімдер. Мезофильдік аэробтық және факультативтік-анаэробтық микроорганизмдер мөлшерін айқындау әдісі"
123
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
МЕМСТ ISO 8070/IDF 119-2014 "Сүт және сүт өнімдері. Кальцийдің, натрийдің, калийдің және магнийдің мөлшерін айқындау. Атомдық абсорбацияның спектрометриялық әдісі"

124
ГОСТ ISO 8262-1-2016 "Продукты молочные
и пищевые продукты на основе молока.
Определение содержания жира гравиметрическим методом Вейбулла- Бернтропа (контрольный метод). Часть 1. Продукты детского питания"
125
ГОСТ ISO 8381-2016 "Продукты детского питания на основе молока. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)"
1251
ГОСТ ISO 11813-2022 "Молоко
и молочные продукты.
Определение содержания цинка.
Спектрометрический метод атомной абсорбции в пламени"
1252
ГОСТ ISO 11870-2021 "Молоко
и молочная продукция. Определение содержания жира. Общие руководящие указания по использованию бутирометрических методов"
126
ГОСТ ISO 12081-2013 "Молоко. Определение содержания кальция. Титриметрический метод"
127
ГОСТ ISO 12080-1-2016 "Молоко сухое обезжиренное. Определение содержания витамина А. Часть 1. Колориметрический метод"
128
ГОСТ ISO 12080-2-2016 "Молоко сухое обезжиренное. Определение содержания витамина А. Часть 2. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии"
129
ГОСТ ISO 14892-2016 "Молоко сухое обезжиренное. Определение содержания витамина D с использованием высокоэффективной жидкостной хроматографии"
1291
ГОСТ ISO 19662-2021 "Молоко. Определение содержания жира. Кислотно-бутирометрический метод (метод Гербера)"
130
ГОСТ ISO 23065-2015 "Жир молочный
из обогащенных молочных продуктов. Определение содержания омега-3 и омега-6 жирных кислот в молочном жире методом газожидкостной хроматографии"
131
ГОСТ EN 12821-2014 "Продукты пищевые. Определение содержания холекальциферола (витамина D3) и эргокальциферола (витамина D2) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
132
ГОСТ EN 12822-2014 "Продукты пищевые. Определение содержания витамина Е
(альфа-, бетта-, гамма- и дельта-токоферолов) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
133
ГОСТ EN 12823-2-2014 "Продукты пищевые. Определение содержания витамина А методом высокоэффективной жидкостной хроматографии. Часть 2. Измерение содержания бета-каротина"
134
ГОСТ EN 14084-2014 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди и железа с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии после микроволнового разложения"
применяется
в отношении показателей "цинк", "медь"
и "железо"
135
ГОСТ EN 14122-2013 "Продукты пищевые. Определение витамина В(1) с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"
136
ГОСТ EN 14148-2015 "Продукция пищевая. Определение витамина K1 методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
137
ГОСТ ЕN 14152-2013 "Продукты пищевые. Определение витамина В(2) с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"

124
МЕМСТ ISO 8262-1-2016 "Сүт өнімдері және сүт негізіндегі тамақ өнімдері. Вейбулл- Бернтроп гравиметриялық әдісімен тоңмайдың мөлшерін айқындау (бақылау әдісі). 1-бөлік. Балаларға арналған тамақ өнімдері"
125
МЕМСТ ISO 8381-2016 "Сүт негізіндегі балаларға арналған тамақ өнімдері. Тоңмайдың мөлшерін айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)"
126
МЕМСТ ISO 12081-2013 "Сүт. Кальцийдің мөлшерін айқындау. Титриметриялық әдіс"
127
МЕМСТ ISO 12080-1-2016 "Майсыздандырнылған құрғақ сүт. А дәруменінің мөлшерін айқындау. 1-бөлік. Колориметриялық әдіс"
128
МЕМСТ ISO 12080-2-2016 "Майсыздандырнылған құрғақ сүт. А дәруменінің мөлшерін айқындау. 2-бөлік. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісі"
129
МЕМСТ ISO 14892-2016 "Майсыздандырнылған құрғақ сүт. Тиімділігі жоғары сұйыққ хроматографияны пайдаланып D дәруменінің мөлшерін айқындау"
130
МЕМСТ ISO 23065-2015 "Байытылған сүт өнімдерінен алынған сүт тоңмайы. Газ-сұйықтық хроматография әдісімен сүт тоңмайындағы омега-3 және омега-6 майлы қышқылдардың мөлшерін айқындау"
131
МЕМСТ EN 12821-2014 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен холекальциферолдың (D3 дәрумені) және эргокальциферолдың (D2 дәрумені) мөлшерін айқындау"
132
МЕМСТ EN 12822-2014 "Тамақ өнімдері. Е дәруменінің (альфа-, бетта-, гамма- және дельта-токоферолдар) мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен айқындау"
133
МЕМСТ EN 12823-2-2014 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен А дәруменінің мөлшерін айқындау. 2-бөлік. Бета-каротиннің мөлшерін өлшеу"
134
МЕМСТ EN 14084-2014 "Тамақ өнімдері. Ізді элементтерді айқындау. Микротолқынды ажыраудан кейін атомдық-абсорбциялық спектромерияның көмегімен қорғасынның, кадмийдің, мырыштың, мыстың және темірдің мөлшерін айқындау"
"мырыш", "мыс" және "темір" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
135
МЕМСТ EN 14122-2013 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография көмегімен В (1) дәруменін айқындау"
136
МЕМСТ EN 14148-2015 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен K1 дәруменін айқындау"
137
МЕМСТ ЕN 14152-2013 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография көмегімен В (2) дәруменін айқындау"

138
ГОСТ EN 14164-2014 "Продукты пищевые. Определение витамина В(6) с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"
139
ГОСТ EN 14663-2014 "Продукция пищевая. Определение витамина В6 (включая гликозилированные формы) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
140
ГОСТ EN 15111-2015 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов.
Метод определения йода методом
масс-спектрометрии с индуктивно
связанной плазмой (ICP-MS)"
применяется
в отношении показателя "йод"

138
МЕМСТ EN 14164-2014 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография көмегімен В (6) дәруменін айқындау"
139
МЕМСТ EN 14663-2014 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен В6 дәруменін айқындау (гликоздалған нысандарды қоса алғанда)"
140
МЕМСТ EN 15111-2015 "Тамақ өнімдері. Ізді элементтерді айқындау. Плазмамен индукциялық байланысқан масс-спектрометрия әдісімен йодты айқындау әдісі (ICP-MS)"
"йод" көрсеткішіне қатысты қолданылады

141
ГОСТ EN 15505-2013 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение натрия и магния с помощью пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии с предварительной минерализацией пробы в микроволновой печи"
142
ГОСТ EN 15607-2015 "Продукты пищевые. Определение D-биотина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
143
ГОСТ EN 15652-2015 "Продукты пищевые. Определение ниацина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
144
ГОСТ 5867-90 "Молоко и молочные продукты. Методы определения жира"
145
ГОСТ 7047-55 "Витамины А, С, D, В1, В2
и РР. Отбор проб, методы определения витаминов и испытания качества витаминных препаратов"
146
ГОСТ 8756.21-89 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения жира"
147
ГОСТ 10846-91 "Зерно и продукты его переработки. Метод определения белка"
148
ГОСТ 15113.9-77 "Концентраты пищевые. Методы определения жира"
149
ГОСТ 22760-77 "Молочные продукты. Гравиметрический метод определения жира"
150
ГОСТ 23327-98 "Молоко и молочные продукты. Метод измерения массовой доли общего азота по Кьельдалю и определение массовой доли белка"
151
ГОСТ 24556-89 (ISO 6557-1-86, ISO 6557-2-84)
"Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения витамина С"
152
ГОСТ 25179-2014 "Молоко и молочные продукты. Методы определения массовой доли белка"
153
раздел 1 ГОСТ 25999-83 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения витаминов В1 и В2"
154
ГОСТ 26183-84 "Продукты переработки плодов и овощей, консервы мясные и мясорастительные. Метод определения жира"
155
ГОСТ 26186-84 "Продукты переработки плодов и овощей, консервы мясные
и мясорастительные. Методы определения хлоридов"
156
ГОСТ 26313-2014 "Продукты переработки фруктов и овощей. Правила приемки и методы отбора проб"
157
ГОСТ 26573.1-93 "Премиксы. Методы определения витамина А"
158
ГОСТ 26573.2-2014 "Премиксы. Методы определения марганца, меди, железа, цинка, кобальта"
применяется
в отношении показателей "марганец", "цинк", "медь"
и "железо"
159
ГОСТ 26928-86 "Продукты пищевые. Метод определения железа"
160
ГОСТ 26929-94 "Сырье и продукты пищевые. Подготовка проб. Минерализация для определения токсичных элементов"
применяется
в отношении показателей "цинк", "медь"
и "железо"
161
ГОСТ 26931-86 "Сырье и продукты пищевые. Методы определения меди"
162
ГОСТ 26934-86 "Сырье и продукты пищевые. Метод определения цинка"
163
ГОСТ 27670-88 "Мука кукурузная. Метод определения жира"
164
ГОСТ 29033-91 "Зерно и продукты его переработки. Методы определения жира"

141
МЕМСТ EN 15505-2013 "Тамақ өнімдері. Ізді элементтерді айқындау. Сынаманы микротолқынды пеште алдын ала минералдандыру арқылы жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия көмегімен натрийді және магнийді айқындау"
142
МЕМСТ EN 15607-2015 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен D-биотинді айқындау"
143
МЕМСТ EN 15652-2015 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен ниацинді айқындау"
144
МЕМСТ 5867-90 "Сүт және сүт өнімдері. Тоңмайды айқындау әдістері"
145
МЕМСТ 7047-55 "А, С, D, В1, В2 және РР дәрумендері. Сынамаларды іріктеу, дәрумендерді айқындау және дәрумендік препараттардың сапасын сынау әдістері"
146
МЕМСТ 8756.21-89 "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері. Тоңмайды айқындау әдістері"
147
МЕМСТ 10846-91 "Астық және оны өңдеу өнімдері. Ақуызды айқындау әдісі"
148
МЕМСТ 15113.9-77 "Тамақ концентраттары. Тоңмайды айқындау әдістері"
149
МЕМСТ 22760-77 "Сүт өнімдері. Тоңмайды айқындаудың гравиметриялық әдісі"
150
МЕМСТ 23327-98 "Сүт және сүт өнімдері. Кьельдаль бойынша жалпы азоттың массалық үлесін өлшеу әдісі және ақуыздың массалық үлесін айқындау"
151
МЕМСТ 24556-89 (ISO 6557-1-86, ISO 6557-2-84) "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері. С дәруменін айқындау әдісі"
152
МЕМСТ 25179-2014 "Сүт және сүт өнімдері. Ақуыздың массалық үлесін айқындау әдісі"
153
1-бөлім. МЕМСТ 25999-83 "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері. В1 және В2 дәрумендерін айқындау әдістері"
154
МЕМСТ 26183-84 "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері, ет және етті-өсімдікті консервілер. Тоңмайды айқындау әдісі"
155
МЕМСТ 26186-84 "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері, ет және етті-өсімдікті консервілер. Хлоридтерді айқындау әдістері"
156
МЕМСТ 26313-2014 "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері. Сынамаларды қабылдау және іріктеу әдістері"
157
МЕМСТ 26573.1-93 "Премикстер. А дәруменін айқындау әдістері"
158
МЕМСТ 26573.2-2014 "Премикстер. Марганецті, мысты, темірді, мырышты, кобальтты айқындау әдістері"
"марганец", "мырыш", "мыс" және "темір" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
159
МЕМСТ 26928-86 "Тамақ өнімдері. Темірді айқындау әдісі"
160
МЕМСТ 26929-94 "Шикізат және тамақ өнімдері. Сынамалар дайындау. Уытты элементтерді айқындау үшін минералдау"
"мырыш", "мыс" және "темір" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
161
МЕМСТ 26931-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Мысты айқындау әдістері"
162
МЕМСТ 26934-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Мырышты айқындау әдісі"
163
МЕМСТ 27670-88 "Жүгері ұны. Тоңмайды айқындау әдісі"
164
МЕМСТ 29033-91 "Астық және оны өңдеу өнімдері. Тоңмайды айқындау әдістері"

165
ГОСТ 29138-91 "Мука, хлеб и хлебобулочные изделия пшеничные витаминизированные. Метод определения витамина В1 (тиамина)"
166
ГОСТ 29139-91 "Мука, хлеб и хлебобулочные изделия пшеничные витаминизированные. Метод определения витамина В2 (рибофлавина)"
167
ГОСТ 29140-91 "Мука, хлеб и хлебобулочные изделия пшеничные витаминизированные. Метод определения витамина РР (никотиновой кислоты)"
168
ГОСТ 29247-91 "Консервы молочные.
Методы определения жира"
169
ГОСТ 30178-96 "Сырье и продукты пищевые.
Атомно-абсорбционный метод определения токсичных элементов"
применяется
в отношении показателей "цинк", "медь"
и "железо"
170
ГОСТ 30418-96 "Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава"
171
ГОСТ 30538-97 "Продукты пищевые. Методика определения токсичных элементов атомно-эмиссионным методом"
применяется
в отношении показателей "цинк", "медь"
и "железо"
172
ГОСТ 30615-99 "Сырье и продукты пищевые. Метод определения фосфора"
173
ГОСТ 30627.1-98 "Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина А (ретинола)"
174
ГОСТ 30627.2-98 "Продукты молочные для детского питания. Методы измерений массовой доли витамина С (аскорбиновой кислоты)"
175
ГОСТ 30627.3-98 "Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина Е (токоферола)"
176
ГОСТ 30627.4-98 "Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина РР (ниацина)"
177
ГОСТ 30627.5-98 "Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина B1 (тиамина)"
178
ГОСТ 30627.6-98 "Продукты молочные для детского питания. Методы измерений массовой доли витамина В2 (рибофлавина)"
179
ГОСТ 30648.1-99 "Продукты молочные для детского питания. Методы определения жира"
180
ГОСТ 30648.2-99 "Продукты молочные для детского питания. Методы определения общего белка"
181
ГОСТ 31469-2012 "Пищевые продукты переработки яиц сельскохозяйственной птицы. Методы физико-химического анализа"
182
ГОСТ 31483-2012 "Премиксы. Определение содержания витаминов: В1 (тиаминхлорида),
В2 (рибофлавина), В3 (пантотеновой кислоты), В5 (никотиновой кислоты
и никотинамида), B6 (пиридоксина),
Вс (фолиевой кислоты), С (аскорбиновой кислоты) методом капиллярного электрофореза"
183
ГОСТ 31486-2012 "Премиксы. Метод определения содержания витамина К3"
184
ГОСТ 31505-2012 "Молоко, молочные продукты и продукты детского питания
на молочной основе. Методы определения содержания йода"
185
ГОСТ 31584-2012 (ISO 9874:2006) "Молоко. Спектрофотометрический метод определения массовой доли общего фосфора"
186
ГОСТ 31660-2012 "Продукты пищевые. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения массовой концентрации йода"

165
МЕМСТ 29138-91 "Дәруменделген бидай ұны, нан және нан-бөлке өнімдері. В1 дәруменін айқындау әдісі (тиамин)"
166
МЕМСТ 29139-91 "Дәруменделген бидай ұны, нан және нан-бөлке өнімдері. В2 дәруменін айқындау әдісі (рибофлавина)"
167
МЕМСТ 29140-91 "Дәруменделген бидай ұны, нан және нан-бөлке өнімдері. РР дәруменін айқындау әдісі (никотин қышқылы)"
168
МЕМСТ 29247-91 "Сүт консервлері. Тоңмайды айқындау әдістері"
169
МЕМСТ 30178-96 "Шикізат және тамақ өнімдері. Уытты элементтерді айқындаудың атомдық-абсорбтық әдісі"
"мырыш", "мыс" және "темір" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
170
МЕМСТ 30418-96 "Өсімдік майы. Майлы-қышқылды құрамды айқындау әдісі"
171
МЕМСТ 30538-97 "Тамақ өнімдері. Уытты элементтерді атомдық-эмиссиялық әдіспен айқындау әдістемесі"
"мырыш", "мыс" және "темір" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
172
МЕМСТ 30615-99 "Шикізат және тамақ өнімдері. Фосфорды айқындау әдісі"
173
МЕМСТ 30627.1-98 "Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. А дәруменінің (ретинолдың) массалық үлесін өлшеу әдісі"
174
МЕМСТ 30627.2-98 "Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. С дәруменінің (аскорбин қышқылының) массалық үлесін өлшеу әдістері"
175
МЕМСТ 30627.3-98 "Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Е дәруменінің (токоферолдың) массалық үлесін өлшеу әдістері"
176
МЕМСТ 30627.4-98 "Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. РР дәруменінің (ниациннің) массалық үлесін өлшеу әдісі"
177
МЕМСТ 30627.5-98 "Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. B1 дәруменінің (тиаминнің) массалық үлесін өлшеу әдісі"
178
МЕМСТ 30627.6-98 "Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. В2 дәруменінің (рибофлавиннің) массалық үлесін өлшеу әдістері"
179
МЕМСТ 30648.1-99 "Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Тоңмайды айқындау әдістері"
180
МЕМСТ 30648.2-99 "Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Жалпы ақуызды айқындау әдістері"
181
МЕМСТ 31469-2012 "Ауыл шаруашылығы құстарының жұмыртқаларын өңдеуден алынған тамақ өнімдері. Физикалық-химиялық талдау әдістері"
182
МЕМСТ 31483-2012 "Премикстер. Мына дәрумендердің: В1 (тиаминхлорид), В2 (рибофлавин), В3 (пантотен қышқылы), В5 (никотин қышқылы және никотинамид), B6 (пиридоксин), Вс (фолий қышқылы), С (аскорбин қышқылы) мөлшерін капиллярлық электрофорез әдісімен айқындау"
183
МЕМСТ 31486-2012 "Премикстер. К3 дәруменінің мөлшерін айқындау әдісі"
184
МЕМСТ 31505-2012 "Сүт, сүт өнімдері және сүт негізіндегі балаларға арналған тамақ өнімдері. Йодтың мөлшерін айқындау әдістері"
185
МЕМСТ 31584-2012 (ISO 9874:2006) "Сүт. Жалпы фосфордың массалық үлесін айқындаудың спектрофотометриялық әдісі"
186
МЕМСТ 31660-2012 "Тамақ өнімдері. Йодтың массалық концентрациясын айқындаудың инверсиялық-вольтамперметрлік әдісі"

187
ГОСТ 31663-2012 "Масла растительные
и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот"
188
ГОСТ 31664-2012 "Масла растительные
и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в положении 2 в молекулах триглицеридов"
189
ГОСТ 31665-2012 "Масла растительные
и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот"
190
ГОСТ 31707-2012 (EN 14627:2005) "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение общего мышьяка и селена методом атомно-абсорбционной спектрометрии с генерацией гидридов
с предварительной минерализацией пробы
под давлением"
применяется
в отношении показателя "селен"

187
МЕМСТ 31663-2012 "Өсімдік майлары мен жануарлардың тоңмайлары. Тоңмай қышқылдары метиль эфирлерінің массалық үлесін тгаз хроматографиялық әдіспен айқындау"
188
МЕМСТ 31664-2012 "Өсімдік майлары мен жануарлардың тоңмайлары. Триглицеридтердің молекулаларындағы тоңмай қышқылдары құрамын 2 қалыпта айқындау әдісі"
189
МЕМСТ 31665-2012 "Өсімдік майлары мен жануарлардың тоңмайлары. Тоң май қышқылдарының метиль эфирлерін алу"
190
МЕМСТ 31707-2012 (EN 14627:2005) "Тамақ өнімдері. Ізді элементтерді айқындау. Сынаманы қысыммен алдын ала минералдау арқылы гидридтерді генерациялай отырып, атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен жалпы мышьяк пен селенді айқындау"
"селен" көрсеткішіне қатысты қолданылады

191
ГОСТ 31980-2012 "Молоко. Спектрометрический метод определения массовой доли общего фосфора"
192
ГОСТ 32042-2012 "Премиксы. Методы определения витаминов группы В"
193
ГОСТ 32043-2012 "Премиксы. Методы определения витаминов А, D, Е"
194
ГОСТ 32915-2014 "Молоко и молочная продукция. Определение жирнокислотного состава жировой фазы методом газовой хроматографии"
195
ГОСТ 32916-2014 "Молоко и молочная продукция. Определения массовой доли витамина D методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
196
ГОСТ 33824-2016 "Продукты пищевые
и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения содержания токсичных элементов (кадмия,
свинца, меди и цинка)"
применяется
в отношении показателей "медь"
и "цинк"
197
ГОСТ 33925-2016 "Продукты детского питания. Определение массовой
доли жира методом Вейбулла-
Бернтропа"
198
АСТ ИСО 5508-2008 "Жиры и масла животные и растительные. Анализ методом газовой хроматографии метиловых эфиров жирных кислот"
199

191
МЕМСТ 31980-2012 "Сүт. Жалпы фосфордың массалық үлесін айқындаудың спектрометриялық әдісі"
192
МЕМСТ 32042-2012 "Премикстер. В тобының дәрумендерін айқындау әдістері"
193
МЕМСТ 32043-2012 "Премикстер. А, D, Е дәрумендері тобын айқындау әдістері"
194
МЕМСТ 32915-2014 "Сүт және сүт өнімдері. Газ хроматография әдісімен тоңмай фазасының тоңмай-қышқыл құрамын айқындау"
195
МЕМСТ 32916-2014 "Сүт және сүт өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен D дәруменінің массалық үлесін айқындау"
196
МЕМСТ 33824-2016 "Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Уытты элементтердің (кадмийдің, қорғасынның, мыстың және мырыштың) мөлшерін айқындаудың инверсиялық-вольтамперметрлік әдісі"
"мыс" және "мырыш" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
197
МЕМСТ 33925-2016 "Балаларға арналған тамақ өнімдері. Вейбулла-Бернтропа" әдісімен тоңмайдың массалық үлесін айқындау
198
АСТ ИСО 5508-2008 "Жануарлар мен өсімдіктердің тоңмайлары және майлары. Газ хроматография әдісімен тоңмай қышқылдарының метильдік эфирлерін талдау"
199

ACT ИСО 8070/ИДФ 119-2011 "Молоко
и молочные продукты. Определение содержания кальция, натрия, калия и магния. Атомно-абсорбционный спектрометрический метод"
200
СТБ ISO 1211-2012 "Молоко. Определение содержания жира гравиметрическим методом (арбитражный метод)"
201
СТБ ISO 2446-2009 "Молоко. Определение содержания жира"
202
СТ РК ISO 16958-2016 "Молоко, молочные продукты, смеси для детского питания
и взрослых. Определение состава жирных кислот. Метод капиллярной газовой хроматографии"

ACT ИСО 8070/ИДФ 119-2011 "Сүт және сүт өнімдері. Кальцийдің, натрийдің, калийдің және магнийдің мөлшерін айқындау. Атомдық-абсорбциялық спектрометриялық әдіс"
200
СТБ ISO 1211-2012 "Сүт. Тоңмайдың мөлшерін гравиметриялық әдіспен айқындау (арбитраждық әдіс)"
201
СТБ ISO 2446-2009 "Сүт. Тоңмайдың мөлшерін айқындау"
202
ҚР СТ ISO 16958-2016 "Сүт, сүт өнімдері, балалар тағамына және ересектерге арналған қоспалар. Тоңмай қышқылдарының құрамын айқындау. Капиллярлық газ хроматография әдісі"

203
СТ РК ISO 20634-2016 "Смеси для детского
питания и взрослых. Определение содержания витамина В12 с помощью обращенно-фазовой высокоэффективной жидкостной хроматографии (RP-HPLC)"
204
СТ РК ISO 20637-2016 "Смеси для детского питания и взрослых. Определение
содержания миоинозитола с помощью жидкостной хроматографии и импульсной амперометрии"
205
СТ РК ISO 20638-2016 "Смеси для детского питания. Определение содержания нуклеотидов с помощью жидкостной хроматографии"

203
ҚР СТ ISO 20634-2016 "Балаларға және ересектерге арналған қоспалар. Тиімділігі жоғары кері фазалы сұйық хроматографияның (RP-HPLC) көмегімен В12 дәруменінің мөлшерін айқындау"
204
ҚР СТ ISO 20637-2016 "Балаларға және ересектерге арналған қоспалар. Сұйық хроматографияның және импульстік амперометрияның көмегімен миоинозитолдың мөлшерін айқындау"
205
ҚР СТ ISO 20638-2016 "Балалар тағамына арналған қоспалар. Сұйық хроматографияның көмегімен нуклеотидтердің мөлшерін айқындау"

206
СТ РК ISO 20639-2016 "Смеси для детского
питания и взрослых. Определение
содержания пантотеновой кислоты
с помощью ультравысокоэффективной жидкостной хроматографии и тандемной
масс-спектрометрии (UHPLC-MS/MS)"
207
СТ РК ISO 20649-2016 "Смеси для детского
питания и взрослых. Определение содержания
хрома, селена и молибдена.
Масс-спектрометрия с индуктивно
связанной плазмой (ICP-MS)"
применяется
в отношении показателя "селен"

206
ҚР СТ ISO 20639-2016 "Балалар тағамына және ересектерге арналған қоспалар. Ультра тиімділігі жоғары сұйық хроматографияның және тандемдік масс-спектрометрияның (UHPLC-MS/MS) көмегімен пантотен қышқылының мөлшерін айқындау"
207
ҚР СТ ISO 20649-2016 "Балалар тағамына және ересектерге арналған қоспалар. Хромның, селеннің және молибденнің мөлшерін айқындау. Плазмамен индукциялық байланысты масс-спектрометрия (ICP-MS)"
"селен" көрсеткішіне қатысты қолданылады

208
СТБ EN 12821-2012 "Продукты пищевые. Определение содержания витамина D
методом высокоэффективной жидкостной хроматографии. Определение холекальциферола (D3) или
эргокальциферола (D2)"
209
СТБ EN 12822-2012 "Продукты пищевые. Определение содержания витамина E методом высокоэффективной жидкостной хроматографии. Измерение количества альфа-, бета-, гамма- и дельта-токоферолов"
210
СТБ EN 12823-1-2012 "Продукты пищевые. Определение содержания витамина А методом высокоэффективной жидкостной хроматографии. Часть 1. Измерение количества полного транс-ретинола
и 13-цис-ретинола"

208
СТБ EN 12821-2012 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен D дәруменінің мөлшерін айқындау. холекальциферолды (D3) немесе эргокальциферолды (D2) айқындау"
209
СТБ EN 12822-2012 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен Е дәруменінің мөлшерін айқындау. Альфа-, бета-, гамма- және дельта-токоферолдардың мөлшерін өлшеу"
210
СТБ EN 12823-1-2012 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен А дәруменінің мөлшерін айқындау. 1-бөлік. Толық транс-ретинол және 3-цис-ретинол мөлшерін өлшеу"

211
СТБ EN 14082-2014 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди, железа и хрома с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии (ААС) после сухого озоления"
применяется
в отношении показателей "цинк", "медь"
и "железо"
212
СТБ EN 14122-2012 "Продукты пищевые. Определение витамина В1 методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (ВЭЖХ)"
213
СТБ EN 14152-2012 "Продукты пищевые. Определение витамина В2 методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (ВЭЖХ)"
214

211
СТБ EN 14082-2014 "Тамақ өнімдері. Ізді элементтерді айқындау. Құрғақ күлге айналғаннан кейін атомдық-абсорбциялық спектрометрия (ААС) көмегімен қорғасынның, кадмийдің, мырыштың, мыстың, темірдің және хромның мөлшерін айқындау"
"мырыш", "мыс" және "темір" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
212
СТБ EN 14122-2012 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография (ТЖСХ) әдісімен В1 дәруменін айқындау"
213
СТБ EN 14152-2012 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография (ТЖСХ) әдісімен В2 дәруменін айқындау"
214

СТ РК EN 14082-2013 "Пищевые продукты. Определение трассирующих элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди, железа и хрома спектрометрическим методом атомной абсорбции после сухого озоления"
применяется
в отношении показателей "цинк", "медь"
и "железо"
215
ГОСТ Р ИСО 2446-2011 "Молоко. Метод определения содержания жира"
216
ГОСТ Р ИСО 5508-2010 "Животные и растительные жиры и масла. Определение метиловых эфиров жирных кислот (FAME) газовой хроматографией"

ҚР СТ EN 14082-2013 "Тамақ өнімдері. Жарқылды элементтерді айқындау. Құрғақ күлге айналғаннан кейін атомдық-абсорбцияның спектрометрия әдісімен қорғасынның, кадмийдің, мырыштың, мыстың, темірдің және хромның мөлшерін айқындау"
"мырыш", "мыс" және "темір" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
215
МЕМСТ Р ИСО 2446-2011 "Сүт. Тоңмай мөлшерін айқындау әдісі"
216
МЕМСТ Р ИСО 5508-2010 "Жануарлар мен өсімдіктер тоңмайлары және майлары. Газ хроматографиясымен тоңмай қышқылдарының метиль эфирлерін (ҒАМЕ) айқындау"

217
ГОСТ Р ЕН 14130-2010 "Продукты пищевые. Определение витамина С с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"
применяется
до 01.07.2019
218
СТБ 1313-2002 "Продукты пищевые и сырье продовольственное. Методика определения содержания токсичных элементов цинка,
кадмия, свинца и меди методом
инверсионной вольтамперометрии
на анализаторах типа ТА"
применяются
в отношении показателей "цинк"
и "медь"
219
СТБ 1314-2002 "Молоко и молочные продукты. Методика определения содержания токсичных элементов цинка, кадмия,
свинца и меди методом инверсионной вольтамперометрии на анализаторах
типа ТА"

217
МЕМСТ Р ЕН 14130-2010 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен С дәруменін айқындау"
01.07.2019 дейін қолданылады
218
СТБ 1313-2002 "Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. ТА тұрпатындағы талдағыштарда инверсиялық вольтамперометрия әдісімен мырыштың, кадмийдің, қорғасынның және мыстың уытты элементтерінің мөлшерін айқындау әдістемесі"
"мырыш" және "мыс" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
219
СТБ 1314-2002 "Сүт және сүт өнімдері. ТА тұрпатындағы талдағыштарда инверсиялық вольтамперометрия әдісімен мырыштың, кадмийдің, қорғасынның және мыстың уытты элементтерінің мөлшерін айқындау әдістемесі"

220
СТ РК 1423-2005 "Продукты переработки плодов и овощей. Метод определения жира"
221
ГОСТ Р 50479-93 "Продукты переработки плодов и овощей. Метод определения содержания витамина РР"
222
ГОСТ Р 51452-99 "Консервы молочные сгущенные. Гравиметрический метод определения массовой доли жира"
223
ГОСТ Р 51457-99 "Сыр и сыр плавленый. Гравиметрический метод определения массовой доли жира"
224
ГОСТ Р 52690-2006 "Продукты пищевые. Вольтамперометрический метод определения массовой концентрации витамина С"

220
ҚР СТ 1423-2005 "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері. Тоңмайды айқындау әдісі"
221
МЕМСТ Р 50479-93 "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері. РР дәруменінің мөлшерін айқындау әдісі"
222
МЕМСТ Р 51452-99 "Қоюлатылған сүт консервлері. Тоңмайдың массалық үлесін айқындаудың гравиметриялық әдісі"
223
МЕМСТ Р 51457-99 "Ірімшік және балқытылған ірімшік. Тоңмайдың массалық үлесін айқындаудың гравиметриялық әдісі"
224
МЕМСТ Р 52690-2006 "Тамақ өнімдері. С дәруменінің массалық концентрациясын айқындаудың вольтамперометрлік әдісі"

225
ГОСТ Р 54634-2011 "Продукты пищевые функциональные. Метод определения витамина E"
226
ГОСТ Р 54635-2011 "Продукты пищевые функциональные. Метод определения витамина А"
227
ГОСТ Р 54637-2011 "Продукты пищевые функциональные. Метод определения витамина D3"
228
ГОСТ Р 55578-2013 "Продукты пищевые специализированные. Метод определения осмоляльности"
229
ГОСТ Р 56415-2015 "Продукты специализированные на молочной
основе. Определение содержания
селена"

225
МЕМСТ Р 54634-2011 "Функционалды тамақ өнімдері. E дәруменін айқындау әдісі"
226
МЕМСТ Р 54635-2011 "Функционалды тамақ өнімдері. А дәруменін айқындау әдісі"
227
МЕМСТ Р 54637-2011 "Функционалды тамақ өнімдері. D3 дәруменін айқындау әдісі"
228
МЕМСТ Р 55578-2013 "Мамандандырылған тамақ өнімдері. Осмолялдылықты айқындау әдісі"
229
МЕМСТ Р 56415-2015 "Сүт негізіндегі мамандандырылған өнімдер. Селеннің мөлшерін айқындау"

230
ГОСТ Р 56416-2015 "Продукты специализированные на молочной
основе. Определение содержания
Омега-3 и Омега-6 жирных кислот
методом газовой хроматографии"
231
МВИ.МН 5903-2017 "Массовая
концентрация холина в пищевой
продукции. Методика выполнения
измерений спектрофотометрическим методом" (свидетельство об аттестации
№ 1070/2017 от 30.11.2017)
применяются до разработки соответст-
вующих межгосудар-ственных стандартов
и внесения их в настоящий перечень
232
МВИ.МН 2146-2004 "Методика
определения фолиевой кислоты
в обогащенных продуктах питания" (свидетельство об аттестации № 341/2004
от 15.11.2004)
233
МВИ.МН 3008-2008 "Методика определения массовой доли пантотеновой кислоты
в специализированных продуктах питания
и БАД" (свидетельство об аттестации
№ 491/2008 от 18.11.2008)
234
МВИ.МН 3491-2010 "Определение содержания хлоридов в специализированных продуктах для детского питания" (свидетельство об аттестации
№ 580/2010 от 07.07.2010)

230
МЕМСТ Р 56416-2015 "Сүт негізіндегі мамандандырылған өнімдер. Тоң май қышқылдарының Омега-3 және Омега-6 мөлшерін газ хроматография әдісімен айқындау"
231
МВИ.МН 5903-2017 "Тамақ өніміндегі холиннің массалық концентрациясы. Өлшемдерді спектрофотометриялық әдіспен орындау әдістемесі (аттестаттау туралы 30.11.2017 ж. № 1070/2017 куәлік)"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенше және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
232
МВИ.МН 2146-2004 "Байытылған тамақ өнімдеріндегі фолий қышқылын айқындау әдістемесі" (аттестаттау туралы 15.11.2004 ж. № 341/2004 куәлік)"
233
МВИ.МН 3008-2008 "Мамандандырылған тамақ өнімдеріндегі және БАД-тағы пантотен қышқылының массалық үлесін айқындау әдістемесі (аттестаттау туралы 18.11.2008 ж. № 491/2008 куәлік)"
234
МВИ.МН 3491-2010 "Балалар тағамына арналып мамандандырылған өнімдердегі хлоридтер мөлшерін айқындау (аттестаттау туралы 07.07.2010 ж. № 580/2010 куәлік)"

235
МВИ.МН 4075-2011 "МВИ концентраций
L-карнитина в продуктах детского питания
методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство
об аттестации № 659/2011
от 11.10.2011)
236
МВИ.МН 5663-2016 "Определение содержания холина в продуктах питания. Методика выполнения измерений" (свидетельство об аттестации
№ 973/2016 от 23.09.2016)
237
МВИ.МН 5729-2016 "Определение хрома, железа, никеля, меди, цинка в пищевых продуктах и сырье методом
масс-спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой. Методика выполнения измерений" (свидетельство об аттестации № 997/2016
от 23.12.2016)
применяется до разработки соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта и внесения его в настоящий перечень применяется в отношении показателей "цинк", "медь"
и "железо"

235
МВИ.МН 4075-2011 Балалар тағамына арналған өнімдердегі L-карнитиннің МВИ концентрациялары тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен (аттестаттау туралы 11.10.2011 ж. № 659/2011 куәлік)"
236
МВИ.МН 5663-2016 "Тамақ өнімдеріндегі холиннің мөлшерін айқындау. Өлшемдер орындау әдістемесі (аттестаттау туралы 23.09.2016 ж. № 973/2016 куәлік)"
237
МВИ.МН 5729-2016 "Плазмамен индукциялық байланысқан масс-спектрометрия әдісімен тамақ өнімдері мен шикізаттағы хромды, темірді, никельді, мысты, мырышты айқындау. Өлшемдер орындау әдістемесі (аттестаттау туралы 23.12.2016 ж. № 997/2016 куәлік)"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенше және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
"мырыш", "мыс" және "темір" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады

238
Методика измерений массовой доли фолиевой кислоты в специализированных пищевых продуктах методом иммуноферментного анализа (свидетельство об аттестации
№ 01.00225/205-32-13 от 21.10.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2013.16147)
применяется до разработки соответст-
вующего межгосудар-ственного стандарта
и внесения его в настоящий перечень
239
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.06.2025 № 53 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
2391
ГОСТ 34780-2021 "Соль поваренная пищевая йодированная. Методы определения йода и тиосульфата натрия"
240
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.06.2025 № 53 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
241
242
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.06.2025 № 53 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
2421
ГОСТ ISO 7516-2019 "Чай растворимый. Отбор проб для анализа"
243
пункты 9 и 10 статьи 6
ГОСТ 27839-2013 "Мука пшеничная. Методы определения количества и качества клейковины"
244
ГОСТ 32196-2013 "Изделия макаронные безглютеновые. Иммуноферментный метод определения глютена"
245
ГОСТ 33838-2016 "Продукты переработки зерна. Иммуноферментный метод определения глютена"
246

238
Мамандандырылған тамақ өнімдеріндегі фолий қышқылының массалық үлесін иммуноферменттік талдау әдісімен өлшеу әдістемесі (аттестаттау туралы 21.10.2013ж. № 01.00225/205-32-13 куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16147)"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенше және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
239
6-баптың 7-тармағы
СТБ МЕМСТ Р 51575-2004 "Йодталған тамақтық ас тұзы. Йодты және натрий тиосульфатын айқындау әдістері"
240
ҚР СТ МЕМСТ Р 51575-2003 "Йодталған тамақтық ас тұзы. Йодты және натрий тиосульфатын айқындау әдістері"
241
МЕМСТ Р 51575-2000 "Йодталған тамақтық ас тұзы. Йодты және натрий тиосульфатын айқындау әдістері"
242
6-баптың 7-тармағы, 2.3-бөлім, 1-қосымшаның 2-кестесі
МЕМСТ Р ИСО 7516-2012 "Ерітілетін шай. Талдау үшін сынама іріктеу"
243
6-баптың 9 және 10-тармақтары
МЕМСТ 27839-2013 "Бидай ұны. Балауыз мөлшерін және сапасын айқындау әдістері"
244
МЕМСТ 32196-2013 "Глютенсіз макарон өнімдері. Глютенді айқындаудың иммундық-ферменттік әдісі"
245
МЕМСТ 33838-2016 "Астықтың қайта өңделген өнімдері. Глютенді айқындаудың иммундық-ферменттік әдісі"
246

СТБ 2397-2015 "Изделия кондитерские. Правила приемки, методы отбора и подготовки проб"
247
МВИ.МН 4658-2013 "Определение содержания глиадина в продуктах питания с использованием тест-системы "Ridascreen Глиадин" производства R-Biofarm, Германия. Методика выполнения измерений" (свидетельство об аттестации № 782/2013 от 01.07.2013)
применяется до разработки соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

СТБ 2397-2015 "Кондитерлік өнімдер. Қабылдау қағидалары, сынамаларды іріктеу және дайындау әдістері"
247
МВИ.МН 4658-2013 "Тамақ өнімдеріндегі глиадиннің мөлшерін Германияның R-Biofarm шығарған Ridascreen Глиадин" тест жүйесін пайдаланып айқындау. Өлшемдер орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы 01.07.2013 ж. № 782/2013 куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенше және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады