О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 января 2013 г. № 5
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2017 года № 5. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 июня 2025 года № 52
Сноска. Решение утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.06.2025 № 52 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 января 2013 г. № 5 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 января 2017 г. № 5
ИЗМЕНЕНИЯ, вносимые в Решение Коллегии Евразийской
экономической комиссии от 15 января 2013 г. № 5
1. В наименовании и пункте 1 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденной указанным Решением:
а) в наименовании слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования";
б) в наименовании графы 7 слова "Таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза";
в) позицию 10 исключить;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 16 қаңтардағы № 5 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 15 қаңтардағы "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі" техникалық регламенті (КО ТР 020/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі" техникалық регламенті (КО ТР 020/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" № 5 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 16 қаңтардағы
№ 5 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 5 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауында және 1-тармақта "өнімнің сәйкестілігін бағалау (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестілігін бағалау" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Аталған Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі" техникалық регламенті (КО ТР 020/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі" техникалық регламенті (КО ТР 020/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:
а) атауында және 1-тармақта "өнімнің сәйкестілігін бағалау (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестілігін бағалау" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 7-графаның атауында "Кеден одағының" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 10-позиция алып тасталсын;

3. Дополнить позициями 146 – 181 следующего содержания:
146
13.320
29.020
Системы сигнализации. Часть 4. Электромагнитная совместимость. Стандарт на группу продукции. Требования к помехоустойчивости компонентов систем пожарной, противовзломной, охранной сигнализации, видеонаблюдения, контроля доступа и социальной сигнализации. Разработка ГОСТ на основе EN 50130-4:2011
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
147

3. Мынадай мазмұндағы 146 – 181 позициялармен толықтырылсын:
146
13.320
29.020
Дабыл жүйелері. 4-бөлім. Электромагниттік үйлесімділік. Өнім тобына арналған стандарт. Өрт, бұзуға қарсы, күзет дабылы, видеобақылау, қолжетімділікті бақылау және әлеуметтік дабыл жүйелері компоненттерінің бөгеуілге төзімділігіне қойылатын талаптар.
EN 50130-4:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
147

Оборудование промышленное, научное и медицинское. Характеристики радиочастотных помех. Нормы и методы измерений. Разработка ГОСТ на основе CISPR 11:2015 +AMD1:2016 взамен ГОСТ 30805.11-2002 (СИСПР 11:1997)
статья 4
2015 год
2017 год
Республика Беларусь
150
13.110
61.080
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам и системам.
Пересмотр ГОСТ IEC 60204-31-2012 с учетом
IEC 60204-31:2013
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
151
91.060.50
Двери механизированные. Стандарт на продукцию, эксплуатационные характеристики. Дверные блоки, кроме поворотных, первоначально предусмотренные для установки с механизированным приводом и без характеристик огнестойкости и дымонепроницаемости.
Разработка ГОСТ на основе EN 16361:2013+А1:2016
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
152
29.120.50
Требования к устройствам автоматического повторного включения (ARD) для автоматических выключателей; автоматических выключателей, управляемых дифференциальным током, со встроенной защитой от сверхтоков (RCBO); автоматических выключателей, управляемых дифференциальным током, без встроенной защиты от сверхтоков (RCCB) бытового и аналогичного назначения.
Разработка ГОСТ на основе EN 50557:2011
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
153
33.040.60
Аппаратура передачи информации по электрическим сетям, используемая в низковольтных установках. Характеристики радиопомех. Пределы и методы измерений. Часть 1. Аппаратура для бытового использования.
Разработка ГОСТ на основе EN 50561-1:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
154
29.130.20
Низковольтные комплектные устройства распределения и управления. Часть 6. Системы сборных шин (шинопроводы).
Разработка ГОСТ на основе IEC 61439-6:2012
статья 4
2015 год
2017 год
Республика Беларусь

МЕМСТ 30805.11-2002 (СИСПР 11:1997) орнына CISPR 11:2015 +AMD1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2015 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
150
13.110
61.080
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 31-бөлім. Қосымша қауіпсіздік талаптары және тігін машиналарына, қондырғылар мен жүйелерге қойылатын электромагниттік үйлесімділік талаптары.
IEC 60204-31:2013 ескере отырып IEC 60204-31-2012 МЕМСТ қайта қарау
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
151
91.060.50
Механикаландырылған есіктер. Өнімнің стандарты, пайдалану сипаттамалары. Бастапқыда механикаландырылған тартпамен және өртке төзімділік пен түтін өткізбеушілік сипаттамаларынсыз орнату үшін көзделген бұрылатыннан басқа есік блоктары.
EN 16361:2013+А1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
152
29.120.50
Тұрмыстық және баламалы тағайындалған автоматты ажыратқыштарға; асқын токтардан орнатылған қорғанысы бар, дифференциалды токпен басқарылатын автоматты ажыратқыштарға (RCBO); асқын токтардан орнатылған қорғанысы жоқ, дифференциалды токпен басқарылатын автоматты ажыратқыштарға (RCCB) арналған автоматты қайта қосу құрылғысына (ARD) қойылатын талаптар.
EN 50557:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
153
33.040.60
Төмен вольтты қондырғыларда пайдаланылатын электр желілері бойынша ақпарат өткізетін аппарат. Радиобөгеуілдердің сипаттамасы. Өлшеу шектері мен әдістері. 1-бөлім. Тұрмыстық пайдалануға арналған аппаратура.
EN 50561-1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
154
29.130.20
Тарату және басқарудың төмен вольтты жинақтық құрылғылары. 6-бөлім. Құрама шиналар жүйесі (шинасымдар).
IEC 61439-6:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2015 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы

155
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Интерфейсы между контроллерами и приборами (CDI). Часть 2. Приводной сенсорный интерфейс (AS-i).
Разработка ГОСТ на основе IEC 62026-2:2008
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
156
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Интерфейсы между контроллерами и приборами (CDI). Часть 7. CompoNet.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62026-7:2010

155
29.130.20
Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы. Контроллерлер мен аспаптар арасындағы интерфейстер (CDI). 2-бөлім. Жетекті сенсорлы интерфейс (AS-i).
IEC 62026-2:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
156
29.130.20
Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы. Контроллерлер мен аспаптар арасындағы интерфейстер (CDI). 7-бөлім. CompoNet.
IEC 62026-7:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
157
33.100
Совместимость технических средств электромагнитная. Низковольтные источники питания постоянного тока. Требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61204-3:2011 взамен ГОСТ 32132.3-2013 (IEC 61204-3:2000)
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
158
33.100.10
33.100.20
Технические условия на оборудование и методы измерений радиопомех и помехоустойчивости. Часть 4-3. Неопределенности, статистика и моделирование пределов. Статистический анализ при определении электромагнитной совместимости для продукции массового производства.

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
157
33.100
Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі. Тұрақты токтың төмен вольтты қуат көздері. Сынақтың талаптары мен әдістері.
МЕМСТ 32132.3-2013 (IEC 61204-3:2000) орнына IEC 61204-3:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
158
33.100.10
33.100.20
Жабдыққа техникалық талаптар және радиобөгеуілдер мен бөгеуілге төзімділікті өлшеу әдістері. 4-3-бөлім. Шектердің айқын еместігі, статистикасы және модельдеу. Жаппай өндіріс өнімдеріне арналған электромагниттік үйлесімділікті анықтау кезіндегі статистикалық талдау.

Разработка ГОСТ на основе CISPR/TR 16-4-3:2007
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
159
33.100.10
33.100.20
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 2-2. Методы измерений параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Измерение мощности радиопомех.
Разработка ГОСТ на основе CISPR 16-2-2:2010 взамен ГОСТ 30805.16.2.2-2013 (CISPR 16-2-2:2005)

CISPR/TR 16-4-3:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
159
33.100.10
33.100.20
Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі. Индустриалық радиобөгеуілдер мен бөгеуілдерге төзімділік параметрлерін өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар және өлшеу әдістері. 2-2-бөлім. Индустриалдық радиобөгеуілдер мен бөгеуілге төзімділік параметрлерін өлшеу әдістері. Радиобөгеуілдердің қуатын өлшеу.
МЕМСТ 30805.16.2.2-2013 (CISPR 16-2-2:2005) орнына CISPR 16-2-2:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
160
33.100.10
Электромагнитная совместимость оборудования мультимедиа. Требования к электромагнитной эмиссии.
Пересмотр ГОСТ CISPR 32-2015 с учетом CISPR 32:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
161
33.100.99
Электромагнитная совместимость (ЭМС). Часть 1-2. Общие положения. Методология достижения функциональной безопасности электрических и электронных систем, включая оборудование, в отношении электромагнитных помех.
Пересмотр ГОСТ IEC/TS 61000-1-2-2015 с учетом IEC 61000-1-2:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
162
33.100.10
Нормы и методы измерений характеристик радиопомех от электрического светового и аналогичного оборудования.
Пересмотр ГОСТ CISPR 15-2014 с учетом CISPR 15:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
160
33.100.10
Мультимедиа жабдығының электромагниттік үйлесімділігі. Электромагниттік эмиссияға қойылатын талаптар.
CISPR 32:2015 ескере отырып МЕМСТ CISPR 32-2015 қайта қарау
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
161
33.100.99
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 1-2-бөлім. Жалпы ережелер. Жабдықты қоса алғанда, электр және электрондық жүйелердің электромагниттік бөгеуілдерге қатысты функционалдық қауіпсіздігі жетістігінің әдіснамасы.
IEC 61000-1-2:2016 ескере отырып МЕМСТ IEC/TS 61000-1-2-2015 қайта қарау
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
162
33.100.10
Электрлі жарық және балама жабдықтардан радиобөгеуілдер сипаттамаларын өлшеу нормалары мен әдістері.
CISPR 15:2015 ескере отырып МЕМСТ CISPR 15-2014 қайта қарау
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

163
33.100
Приемники радио- и телевизионного вещания и связанное с ними оборудование. Характеристики радиопомех. Нормы и методы измерений.
Разработка ГОСТ на основе CISPR 13:2015 взамен ГОСТ 30805.13-2013 (CISPR 13:2006)
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
164
33.100.20
Электромагнитная совместимость (ЭМС). Часть 4-4. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к электрическим быстрым импульсам (пачкам).

163
33.100
Радио- және теледидар хабарын таратуды қабылдағыштар және олармен байланысты жабдық. Радиобөгеуілдердің сипаттамалары. Һлеу нормалары мен әдістері.
МЕМСТ 30805.13-2013 (CISPR 13:2006) орнына CISPR 13:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
164
33.100.20
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 4-4-бөлім. Сынақтар және өлшеу әдістері. Электрлі жылдам импульстарға (бумаларға) төзімділікке сынау.

Разработка ГОСТ на основе IEC 61000-4-4:2012 взамен ГОСТ 30804.4.4-2013 (IEC 61000-4-4:2004)
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
165
33.100.10
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 1-1. Аппаратура для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Приборы для измерения индустриальных радиопомех.
Разработка ГОСТ на основе CISPR 16-1-1:2015 взамен ГОСТ 30805.16.1.1-2013 (CISPR 16-1-1:2006)
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация

МЕМСТ 30804.4.4-2013 (IEC 61000-4-4:2004) орнына IEC 61000-4-4:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
165
33.100.10
Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі. Индустриалық радиобөгеуілдер мен бөгеуілге төзімділік параметрлерін өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар. 1-1-бөлім. Индустриалық радиобөгеуілдер мен бөгеуілге төзімділік параметрлерін өлшеуге арналған аппаратура. Индустриалық радиобөгеуілдерді өлшеуге арналған аспаптар.
МЕМСТ 30805.16.1.1-2013 (CISPR 16-1-1:2006) орнына CISPR 16-1-1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы

166
33.100.10
33.100.20
Электромагнитная совместимость (ЕМС). Часть 2-13. Условия окружающей среды. Электромагнитные среды высокой мощности (HPEM). Излучаемые и кондуктивные явления.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61000-2-13:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
167
33.100.10
33.100.20
Электромагнитная совместимость (ЕМС). Часть 4-21. Методы испытаний и измерений. Методы испытаний в реверберационной камере.

166
33.100.10
33.100.20
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 2-13-бөлім. Қоршаған орта жағдайы. Жоғары қуаттың электромагниттік орталары (HPEM). Зерттелетін және кондуктивті құбылыстар.
IEC 61000-2-13:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
167
33.100.10
33.100.20
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 4-21-бөлім. Сынақтар және өлшеу әдістері. Реверберация камерасында сынау әдістері.

Разработка ГОСТ на основе IEC 61000-4-21:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
168
33.100.20
Электромагнитная совместимость (ЕМС). Часть 4-35. Методы испытаний и измерений. Краткое руководство по устройствам, моделирующим HPEM.
Разработка ГОСТ на основе IEC/TR 61000-4-35:2009
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
160
33.100.01
Методы измерений характеристик подавления пассивных фильтрующих устройств для обеспечения электромагнитной совместимости (EMC).
Разработка ГОСТ на основе CISPR 17:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
170
33.060.20
Электромагнитная совместимость и спектр радиочастот (ERM). Стандарт по электромагнитной совместимости (EMC) для радиооборудования и радиослужб. Часть 4. Специальные условия для фиксированных радиолиний и вспомогательного оборудования.
Разработка ГОСТ на основе ETSI EN 301 489-4 V2.2.1 (2015-05)
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
171
33.100.10
Электромагнитная совместимость и спектр радиочастот (ERM). Стандарт по электромагнитной совместимости (EMC) для радиооборудования. Часть 17. Специальные условия для широкополосных систем передачи данных.
Разработка ГОСТ на основе ETSI EN 301 489-17 V2.2.1 (2012-09)
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
172
33.060.20
Электромагнитная совместимость и спектр радиочастот (ERM). Стандарт по электромагнитной совместимости (EMC) для радиооборудования и радиослужб. Часть 33. Специальные условия для устройств сверхширокополосной связи (UWB).
Разработка ГОСТ на основе ETSI EN 301 489-33 V1.1.1 (2009-02)
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
173
33.100.10
Электромагнитная совместимость и спектр радиочастот (ERM). Стандарт по электромагнитной совместимости (EMC) для радиооборудования и радиослужб. Часть 35. Специальные требования для активных медицинских имплантатов малой мощности (LP-AMI), работающих в диапазоне частот от 2483,5 МГц до 2500 МГц.
Разработка ГОСТ на основе ETSI EN 301 489-35 V1.1.2 (2013-10)
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
174
33.100.10
Электромагнитная совместимость и спектр радиочастот (ERM). Стандарт по электромагнитной совместимости (EMC) для радиооборудования и радиослужб. Часть 50. Специальные условия для базовой станции (BS) сотовой связи, ретранслятора и вспомогательного оборудования.
Разработка ГОСТ на основе ETSI EN 301 489-50 V1.2.1 (2013-03)
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
175
33.100.20
Электромагнитная совместимость (EMC). Часть 2-5. Условия окружающей среды. Описание и классификация уровней электромагнитной среды.

IEC 61000-4-21:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
168
33.100.20
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 4-35-бөлім. Сынақтар және өлшеу әдістері. HPEM модельдейтін құрылғылар бойынша қысқаша нұсқаулық.
IEC/TR 61000-4-35:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
160
33.100.01
Электромагниттік үйлесімділікті (ЕМҮ) қамтамасыз етуге арналған пассивті сүзгіден өткізу құрылғыларын басу сипаттамаларын өлшеу әдістері.
CISPR 17:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
170
33.060.20
Электромагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі (ERM). Радиожабдыққа және радиоқызметке арналған электромагниттік үйлесімділік (EMҮ) бойынша стандарт. 4-бөлім. Белгіленген радиожелілерге және қосалқы жабдыққа арналған арнайы талаптар.
ETSI EN 301 489-4 V2.2.1 (2015-05) негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
171
33.100.10
Электромагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі (ERM). Радиожабдыққа арналған электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ) бойынша стандарт. 17-бөлім. Кең жолақты деректерді өткізу жүйесіне арналған арнайы талаптар.
ETSI EN 301 489-17 V2.2.1 (2012-09) негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
172
33.060.20
Электромагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі (ERM). Радиожабдыққа және радиоқызметке арналған электромагниттік үйлесімділік (ЕМҮ) бойынша стандарт. 33-бөлім. Аса кең жолақты байланыс құрылғыларына (UWB) арналған арнайы талаптар.
ETSI EN 301 489-33 V1.1.1 (2009-02) негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
173
33.100.10
Электромагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі (ERM). Радиожабдыққа және радиоқызметке арналған электромагниттік үйлесімділік (ЕМҮ) бойынша стандарт. 35-бөлім. 2483,5 МГц-дан 2500 МГц-ға дейінгі жиілік диапазонында жұмыс істейтін қуаты аз белсенді медициналық имплантаттарға (LP-AMI) арналған арнайы талаптар.
ETSI EN 301 489-35 V1.1.2 (2013-10) негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
174
33.100.10
Электромагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі (ERM). Радиожабдыққа және радиоқызметке арналған электромагниттік үйлесімділік (ЕМҮ) бойынша стандарт. 50-бөлім. Ұялы байланыстың базалық стансасына (BS), ретрансляторға және қосалқы жабдыққа арналған арнайы талаптар.
ETSI EN 301 489-50 V1.2.1 (2013-03) негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
175
33.100.20
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 2-5-бөлім. Қоршаған орта жағдайы. Электромагниттік орта деңгейлерін сипаттау және сыныптау.

Разработка ГОСТ на основе IEC/TR 61000-2-5:2011
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
176
33.100.10
Электромагнитная совместимость (EMC). Часть 3-6. Нормы. Оценка норм эмиссии для соединения искажающих установок с энергетическими системами среднего (MV), высокого (HV) и сверхвысокого (EHV) напряжения.
Разработка ГОСТ на основе IEC/TR 61000-3-6:2008
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
177
33.100.10
Электромагнитная совместимость (EMC). Часть 3-7. Нормы. Оценка норм эмиссии для соединения флуктуационных установок с энергетическими системами среднего (MV), высокого (HV) и сверхвысокого (EHV) напряжения.
Разработка ГОСТ на основе IEC/TR 61000-3-7:2008
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация

IEC/TR 61000-2-5:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
176
33.100.10
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 3-6-бөлім. Нормалар. Орташа (MV), жоғары (HV) және аса жоғары (EHV) кернеудің энергетикалық жүйелері бар бұрмалаушы қондырғыларды байланыстыруға арналған эмиссия нормаларын бағалау.
IEC/TR 61000-3-6:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
177
33.100.10
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 3-7-бөлім. Нормалар. Орташа (MV), жоғары (HV) және аса жоғары (EHV) кернеудің энергетикалық жүйелері бар флуктуациялық қондырғыларды байланыстыруға арналған эмиссия нормаларын бағалау.
IEC/TR 61000-3-7:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы

178
33.100.10
Электромагнитная совместимость (ЕМС). Часть 3-14. Оценка норм эмиссии для гармоник, интергармоник, колебаний напряжения и несимметрии напряжений для соединения установок, создающих помехи, с энергетическими системами низкого напряжения (LV).
Разработка ГОСТ на основе IEC/TR 61000-3-14:2011
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
179
33.100.20
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к искажениям синусоидальности напряжения электропитания, включая передачу сигналов по электрическим сетям. Требования и методы испытаний.

178
33.100.10
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 3-14-бөлім. Төмен кернеулі (LV) энергетикалық жүйелері бар, бөгеуілдер жасайтын қондырғыларды байланыстыруға арналған гамоникаларға, интергармоникаларға, кернеудің тербелістеріне және кернеудің бейсимметриясына арналған эмиссия нормаларын бағалау.
IEC/TR 61000-3-14:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
179
33.100.20
Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі. Электр желілері бойынша сигналдар беруді қоса алғанда, электр қуат көзінің кернеудің синусоидалдығын бұрмалауға төзімділігі. Сынақтар талаптары мен әдістері.

Внесение изменений в ГОСТ IEC 61000-4-13-2016 с учетом IEC 61000-4-13:2009/ Amd2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
180
33.100.10
33.100.20
Электромагнитная совместимость (EMC). Часть 4-22. Методы испытаний и измерений. Измерения излучаемых помехоэмиссий и помехоустойчивости в полностью безэховых камерах (FARs).
Разработка ГОСТ на основе IEC 61000-4-22:2010
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

IEC 61000-4-13:2009/ Amd2:2015 ескере отырып МЕМСТ IEC 61000-4-13-2016 өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
180
33.100.10
33.100.20
Электромагниттік үйлесімділік (ЭМҮ). 4-22-бөлім. Сынақтар және өлшеу әдістері. Сәулелендіргіш бөгеуіл эмиссияларды және бөгеуілге төзімділікті толығымен жаңғырықсыз камераларда (FARs) өлшеу.
IEC 61000-4-22:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

181
27.020
33.100.10
Транспортные средства, суда и машины, работающие от двигателей внутреннего сгорания. Характеристики радиопомех. Нормы и методы измерений для защиты небортовых приемников.
Пересмотр ГОСТ 30805.12-2002 (СИСПР 12-97) с учетом CISPR 12:2009
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

181
27.020
33.100.10
Іштен жанатын қозғалтқыштардан жұмыс істейтін көлік құралдары, кемелер және машиналар. Радиобөгеуілдердің сипаттамалары. Борттан тыс қабылдағыштарды қорғауға арналған өлшеу нормалары мен әдістері.
CISPR 12:2009 ескере отырып МЕМСТ 30805.12-2002 (СИСПР 12-97) қайта қарау
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы