О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 29-2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 6 марта 2026 года № 30-1
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 29-2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 280 731 тысяча тенге:
налоговые поступления – 4 766 432 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 75 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 412 799 тысяч тенге;
2) затраты – 6 890 807 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -37 025 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 157 367 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 194 392 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 573 051 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 573 051 тысяча тенге:
поступление займов – 1 834 454 тысячи тенге;
погашение займов – 1 064 989 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 803 586 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Теректинского
районного маслихата
А. Нургалиев
Приложение 1 к решению
Теректинского районного

Теректі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2026 жылғы 6 наурыздағы № 30-1 шешімі
Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы №29-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 280 731 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 766 432 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 412 799 мың теңге;
2) шығындар – 6 890 807 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -37 025 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 157 367 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 194 392 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 573 051 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 573 051 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 834 454 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 064 989 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 803 586 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық
мәслихатының төрағасы
А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының

007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
81 900
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
683 650
1
Социальное обеспечение
113 758
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 758
005
Государственная адресная социальная помощь
113 758
2
Социальная помощь
471 926
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
471 926
002
Программа занятости
0
006
Оказание жилищной помощи
2 834
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
101 667
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 173
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
181 085
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
155 836
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
27 331
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
97 966
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97 966
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 932
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 478
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 260
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
26 296
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
81 900
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
683 650
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
113 758
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 758
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
113 758
2
Әлеуметтiк көмек
471 926
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
471 926
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 834
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
101 667
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 173
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
181 085
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
155 836
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
27 331
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
97 966
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97 966
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 932
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 478
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 260
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
26 296
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0

34 119
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
372 806
006
Функционирование районных (городских) библиотек
371 459
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 347
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
178 604
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
144 852
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
46 099
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
98 753
006
Капитальные расходы государственного органа
0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
33 752
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
33 752
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
123 704
6
Земельные отношения
36 604
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
36 604
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
36 604
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
007
Капитальные расходы государственного органа
0
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
87 100
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87 100
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
87 100
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 357
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 357
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
42 357
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

34 119
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
372 806
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс істеуі
371 459
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 347
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
178 604
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
144 852
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 099
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
98 753
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
33 752
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 752
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
123 704
6
Жер қатынастары
36 604
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
36 604
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 604
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
10
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
87 100
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87 100
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
87 100
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42 357
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42 357
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
42 357
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер