О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 декабря 2025 года № 42-1 "О бюджете сельских округов Таскалинского района на 2026-2028 годы"
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 июля 2026 года № 48-1
Таскалинский районный маслихат Западно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата Западно- Казахстанской области от 30 декабря 2025 года № 42-1 "О бюджете сельских округов Таскалинского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сельских округов Таскалинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1-27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 675 755 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 165 403 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 694 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 042 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 490 616 тысяч тенге;
2) затраты – 705 250 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 29 495 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 495 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 495 тысяч тенге;";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете сельских округов на 2026 год следующие поступления из районного бюджета:
1) субвенции – 365 506 тысяч тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу - 41 593 тысячи тенге;
Амангельдинскому сельскому округу - 42 129 тысяч тенге;
Достыкскому сельскому округу - 44 339 тысяч тенге;
Казахстанскому сельскому округу – 37 648 тысяч тенге;
Косщинскому сельскому округу - 40 154 тысячи тенге;
Мерейскому сельскому округу – 30 720 тысяч тенге;
Мерекенскому сельскому округу – 38 308 тысяч тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 53 218 тысяч тенге;
Чижинскому сельскому округу – 37 397 тысяч тенге.
2) трансферты районного бюджета в сумме 125 110 тысяч тенге.".
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.

Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 42-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2026 жылғы 9 шілдедегі № 48-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 42-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2087 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті тиісінше 1-27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 675 755 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 165 403 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 694 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 042 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 490 616 мың теңге;
2) шығындар – 705 250 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 29 495 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 495 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 495 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен келесі түсімдер ескерілсін:
1) Субвенциялар – 365 506 мың теңге, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 41 593 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 42 129 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 44 339 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 37 648 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 40 154 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 30 720 мың теңге;
Мереке ауылдық округіне – 38 308 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 53 218 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 37 397 мың теңге.
2) нысаналы трансферттер:
аудандық бюджет 125 110 мың теңге сомасында.".
Көрсетілген сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 и 25 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного
маслихата
Ж. Бисенгалиева
Приложение 1 к решению Таскалинского районного маслихата от 9 июля 2026 года № 48-1
Приложение 1 к решению Таскалинского районного маслихата от 30 декабря
2025 года № 42-1
Бюджет Актауского сельского округа Таскалинского района на 2026 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы

Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 және 25 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Ж. Бисенғалиева
Тасқала аудандық мәслихатының 2026 жылғы
9 шілдедегі № 48-1 шешіміне
1-қосымша
Тасқала аудандық мәслихатының 2025 жылғы
30 желтоқсандағы № 42-1 шешіміне 1-қосымша
Тасқала ауданының Ақтау ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер