О внесении изменений и дополнений в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 42-2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16 июня 2026 года № 47-1
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 42-2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 612 341 тысяча тенге:
налоговые поступления – 2 257 288 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 25 889 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 1 328 164 тысячи тенге;
2) затраты – 7 021 081 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 789 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 71 363 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 57 574 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 422 529 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 422 529 тысяч тенге:
поступление займов – 3 715 762 тысячи тенге;
погашение займов – 390 560 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 97 327 тысяч тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, а также за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов в общей сумме 4 672 310 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"на выплату государственной адресной социальной помощи – 14 647 тысяч тенге;";
абзац третий изложить в новой редакции:
"на гарантированный социальный пакет – 1 878 тысяч тенге;";
абзац шестой изложить в новой редакции:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 914 008 тысяч тенге;";
абзац седьмой исключить:
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"капитальный ремонт 92-128 (36) автодороги районного значения Жанибек-Таловка-Малый Узень, Жанибекского района, ЗКО - 621 429 тысяч тенге;";
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь - 5 000 тысячи тенге;";
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек – 1 080 тысячи тенге;";
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"идентификация безнадзорных и бродячих животных - 125 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"вакцинация и стерилизация бродячих животных - 762 тысячи тенге;";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"временное содержание безнадзорных и бродячих животных - 438 тысяч тенге;";
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:

Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 42-2 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2026 жылғы 16 маусымдағы № 47-1 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 42-2 "2026–2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 612 341 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 257 288 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 889 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 328 164 мың теңге;
2) шығындар – 7 021 081 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 789 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 71 363 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 57 574 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 422 529 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 422 529 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 715 762 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 390 560 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 97 327 мың теңге.";
5 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен жалпы сомасы 4 672 310 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 14 647 мың теңге;
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 878 мың теңге;";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 914 008 мың теңге;";
жетінші абзац алынып тасталсын:
келесі мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"БҚО, Жәнібек ауданы, Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен облыстық жолының 92-128 (36) автомобиль жолын күрделі жөндеу - 621 429 мың теңге;";
келесі мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру - 5 000 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру - 1 080 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң бірінші абзацпен толықтырылсын:
"қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру - 125 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң екінші абзацпен толықтырылсын:
"қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру - 762 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң үшінші абзацпен толықтырылсын:
"қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау - 438 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң төртінші абзацпен толықтырылсын:

"строительство сетей газоснабжения сел Талов, Борсы, Камысты Жанибекского района ЗКО - 1 437 328 тысяч тенге;";
дополнить абзацем пятнадцатым следующего содержания:
"строительство газоснабжения и электроснабжения газопоршневой станции в селе Унеге Жанибекского района ЗКО -1 513 371 тысяча тенге.".
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год возврат поступлений в областной бюджет в сумме 468 350 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"погашение бюджетных кредитов – 390 560 тысяч тенге;";
абзац третий изложить в новой редакции:
"вознаграждения по бюджетным кредитам – 77 790 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Т. Кадимов
Приложение
к решению Жанибекского
районного маслихата
от 16 июня 2026 года № 47-1
Приложение 1
к решению Жанибекского
районного маслихата
от 23 декабря 2025 года № 42-2
Районный бюджет на 2026 год
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"БҚО Жәнібек ауданы Талов, Борсы, Қамысты ауылдарының газбен жабдықтау желілерін салу - 1 437 328 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң бесінші абзацпен толықтырылсын:
"БҚО, Жәнібек ауданы, Өнеге ауылында газ-поршеньді станцияны газбен жабдықтау және электрмен жабдықтау құрылысы - 1 513 371 мың теңге.".
6 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке қайтарылатын 468 350 мың теңге түсімдер ескерілсін:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"бюджеттік кредиттерді өтеу – 390 560 мың теңге;";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар – 77 790 мың теңге.".
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Т. Кадимов
Жәнібек аудандық
мәслихатының 2026 жылғы
16 маусымдағы № 47-1
шешіміне қосымша
Жәнібек аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
23 желтоқсандағы № 42-2
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

2 500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 500
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
448 943
1
Социальное обеспечение
49 525
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 525
005
Государственная адресная социальная помощь
49 525
2
Социальная помощь
341 733
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
341 733
006
Оказание жилищной помощи
31097
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99 595
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 141
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 619
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
111 561
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
18 720
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 685
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 685
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 195
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 650
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 037 578
1
Жилищное хозяйство
4 030 728
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65 142
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
28 142
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
37 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

2 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 500
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
448 943
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
49 525
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 525
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
49 525
2
Әлеуметтік көмек
341 733
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
341 733
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 097
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99 595
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 141
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
58 619
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
111 561
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
18 720
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 685
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 685
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 195
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 650
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 037 578
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 030 728
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65 142
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
28 142
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
37 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі