О внесении изменений в решение Жангалинского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 34-1 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16 июня 2026 года № 39-12
Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жангалинского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 34-1 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 170 424 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 216 137 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 919 287 тысяч тенге;
2) затраты – 4 061 135 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 139 088 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 259 462 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 120 374 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 029 799 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 029 799 тысяч тенге:
поступление займов – 1 060 565 тысяч тенге;

Жаңақала аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 34-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2026 жылғы 16 маусымдағы № 39-12 шешімі
Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ :
1. Жаңақала аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №34-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын.
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 170 424 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 216 137 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 919 287 мың теңге;
2) шығындар – 4 061 135 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 139 088 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 259 462 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 120 374 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 029 799 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 029 799 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 060 565 мың теңге;

13 000
3
Информационное пространство
253 885
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
23 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
23 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
230 885
006
Функционирование районных (городских) библиотек
230 885
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
154 905
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
120 146
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
34 118
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
76 428
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9 600
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
34 759
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
34 759
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
107 229
1
Сельское хозяйство
1 080
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 080
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 080
6
Земельные отношения
31 574
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31 574
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31 574
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
74 575
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 325
030
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
437,5
039
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
125
041
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
762,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
73 250
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
73 250
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 066
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 066
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38 066
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

13 000
3
Ақпараттық кеңiстiк
253 885
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
23 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
23 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
230 885
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
230 885
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
154 905
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
120 146
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 118
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
76 428
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 600
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
34 759
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 759
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
107 229
1
Ауыл шаруашылығы
1 080
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 080
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 080
6
Жер қатынастары
31 574
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31 574
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 574
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
74 575
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 325
030
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
437,5
039
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
125
041
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
762,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
73 250
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
73 250
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 066
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 066
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
38 066
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер