О внесении изменений в решение маслихата района Үлкен Нарын от 19 декабря 2025 года № 18/191-VІII "О бюджете района Үлкен Нарын на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 10 июля 2026 года № 25/247-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат района Үлкен Нарын РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Үлкен Нарын от 19 декабря 2025 года № 18/191-VІII "О бюджете района Үлкен Нарын на 2026-2028 годы" мследующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить бюджет района Үлкен Нарын на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 631 210,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 665 469,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 266,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 960 475,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 914 775,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 186 039,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 196 787,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10748,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 469 603,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 469 603,6 тысяч тенге:
поступление займов – 196787,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10748,0 тысяч тенге;

Үлкен Нарын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 18/191–VIІI "2026-2028 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 2026 жылғы 10 шілдедегі № 25/247-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Үлкен Нарын ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Үлкен Нарын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 18/191–VIІI "2026-2028 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 631 210,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 665 469,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 5 266,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 960 475,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 914 775,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 186 039,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 196 787,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 748,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 469 603,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 469 603,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 196 787,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 748,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 283 564,6 тысяч тенге.".
Приложения 1, 9 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Үлкен Нарын Ж.Сыдыкова
Приложение 1 к решению
маслихата района Үлкен Нарын
от 10 июля 2026 года №25/247-
VIII
Приложение 1 к решению
маслихата района Үлкен Нарын

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 283 564,6 мың теңге.".
Аталған шешімнің 1, 9 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының төрағасы Ж.Сыдыкова
Үлкен Нарын ауданы
мәслихатының
2026 жылғы 10 шілдедегі
№25/247-VIII
шешіміне 1- қосымша
Үлкен Нарын ауданы
мәслихатының

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
138246,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
96603,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
94348,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
835,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1420,0
02
Оборона
91249,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
91249,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15423,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
75826,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
429984,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
429984,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61312,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
49280,0
005
Государственная адресная социальная помощь
48066,0
006
Оказание жилищной помощи
584,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24419,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1090,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
400,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
171057,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
72276,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
138246,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
96603,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94348,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
835,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1420,0
02
Қорғаныс
91249,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
91249,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15423,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
75826,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
429984,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
429984,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61312,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
49280,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48066,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
584,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24419,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1090,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
400,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
171057,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
72276,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру