Үлкен Нарын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 18/191–VIІI "2026-2028 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 2026 жылғы 21 мамырдағы № 24/239-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Үлкен Нарын ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Үлкен Нарын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 18/191–VIІI "2026-2028 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 631 210,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 665 469,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 5 266,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 960 475,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 914 775,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 186 039,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 196 787,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 748,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 469 603,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 469 603,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 196 787,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 748,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 283 564,6 мың теңге.".

О внесении изменений в решение маслихата района Үлкен Нарын от 19 декабря 2025 года № 18/191-VІII "О бюджете района Үлкен Нарын на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 21 мая 2026 года № 24/239-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Үлкен Нарын РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Үлкен Нарын от 19 декабря 2025 года № 18/191-VІII "О бюджете района Үлкен Нарын на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Үлкен Нарын на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 631 210,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 665 469,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 266,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 960 475,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 914 775,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 186 039,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 196 787,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10748,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 469 603,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 469 603,6 тысяч тенге:
поступление займов – 196787,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10748,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 283 564,6 тысяч тенге.".

93171,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2012,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1420,0
02
Қорғаныс
83421,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
83421,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15423,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
67998,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
429984,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
429984,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61312,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
49280,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48066,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
584,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24419,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1090,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
400,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
171057,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
72276,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2375654,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
698624,1
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
27196,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
21000,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

93171,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2012,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1420,0
02
Оборона
83421,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
83421,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15423,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
67998,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
429984,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
429984,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61312,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
49280,0
005
Государственная адресная социальная помощь
48066,0
006
Оказание жилищной помощи
584,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24419,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1090,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
400,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
171057,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
72276,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2375654,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
698624,1
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
27196,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
21000,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах

14644,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
134907,1
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
35361,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
465516,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1677029,9
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
825184,9
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
851845,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
546488,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
300,0
075
Байланыс желілерін салу
300,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
546188,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52755,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28400,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
67930,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
25210,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
327958,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3505,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11340,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12090,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
88536,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36950,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
36950,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
51586,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50386,0
006
Аудандардың,облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1200,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49883,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

14644,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
134907,1
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
35361,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
465516,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1677029,9
005
Развитие коммунальногог хозяйства
825184,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
851845,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
546488,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
300,0
075
Строительство сетей связи
300,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
546188,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
52755,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28400,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
67930,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
25210,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
327958,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3505,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11340,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12090,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
88536,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36950,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
36950,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
51586,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
50386,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1200,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49883,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

10748,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
10748,0
9
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
283564,6
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
283564,6
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
283564,6
Үлкен Нарын ауданы
мәслихатының
2026 жылғы 19 мамырдағы
№24/239-VIII шешіміне
2- қосымша
Үлкен Нарын ауданы
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№18/191-VIII шешіміне
4-қосымша
2026 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
II. Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
02
Қорғаныс
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

10748,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
10748,0
9
Используемые остатки бюджетных средств
283564,6
01
Остатки бюджетных средств
283564,6
1
Свободные остатки бюджетных средств
283564,6
Приложение 2 к решению
маслихата района Үлкен Нарын
от 19 мая 2026 года
№24/239-VIII
Приложение 4 к решению
маслихата района Үлкен Нарын
от 19 декабря 2025 года
№18/191-VIII
Перечень бюджетных программ на 2026 год, финансируемых из местного бюджета
Функциональная группа
Администратор программ
программа
Наименование
1
2
3
4
II. Затраты
01
Государственные услуги общего характера
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
122
Аппарат акима района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
02
Оборона
122
Аппарат акима района (города областного значения)
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
006
Аудандардың,облыстық маңызы бар, аудандық маңызы барм қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
13
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер

004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
007
Функционирование районных (городских) библиотек
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
009
Поддержка культурно-досуговой работы
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14
Обслуживание долга
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты