О внесении изменений и дополнений в решение Катон-Карагайского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 33/358 - VІII "О бюджете Катон-Карагайского района на 2026-2028 годы"
Решение Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14 мая 2026 года № 36/392-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Катон-Карагайский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Катон-Карагайского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 33/358-VІII "О бюджете Катон-Карагайского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Катон - Карагайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы -3 814 195,4 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 815 137,0 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 3 342,0 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 1 995 716,4 тыс. тенге;
2) затраты-3 892 150,5 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование-400 276,0 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты-487 151,0 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов-86 875,0 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами-0,0 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов-0,0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства-0,0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета—478 231,1 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -478 231,1 тыс. тенге:
поступление займов-487 151,0 тыс. тенге;
погашение займов-86 875,0 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств-77 955,1 тыс. тенге.".
Приложение 1, 4, 5, 6 утвержденное Решением районного маслихата, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.

Катонқарағай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 33/358-VІII "2026-2028 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 14 мамырдағы № 36/392-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Катонқарағай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Катонқарағай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 33/358-VІII "2026-2028 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1.2026-2028 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –3 814 195,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер –1 815 137,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –3 342,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 995 716,4 мың теңге;
2) шығындар – 3 892 150,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 400 276,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 487 151,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 875,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – --478 231,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -478 231,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 487 151,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 86 875,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 955,1 мың теңге."
Аудандық мәслихаттың шешімімен бекітілген 1, 4, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1500,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1800,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1800,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
45044,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
45044,0
02
Оборона
170254,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
170254,3
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
166254,3
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
436431,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
436431,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54037,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39248,0
005
Государственная адресная социальная помощь
39274,0
006
Оказание жилищной помощи
531,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25900,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
991,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
857,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
193237,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
79356,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
562932,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1500,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1800,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1800,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
45044,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45044,0
02
Қорғаныс
170254,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
170254,3
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті орындау шеңберіндегі іс-шаралар
4000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
166254,3
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
436431,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
436431,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54037,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39248,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
39274,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
531,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25900,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
991,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
857,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
193237,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
79356,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
562932,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

340219,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
279140,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
50079,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
11000,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
0,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
222713,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
222713,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
607888,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
607888,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
105627,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28576,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
18000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
73056,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
24180,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
343389,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4543,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10517,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
113023,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35975,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
35975,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
38880,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
37380,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1500,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38168,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
36168,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, городов районного значения, сельских округов, поселков, сел
2000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
122144,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
122144,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

340219,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
279140,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
50079,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
11000,0
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
0,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
222713,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
222713,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
607888,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
607888,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105627,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28576,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
73056,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
24180,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
343389,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4543,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10517,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
113023,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35975,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
35975,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
38880,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37380,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1500,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38168,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36168,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердің, кенттердің, ауылдардың шекараларын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
2000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
122144,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
122144,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
86875,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
86875,0
9
Используемые остатки бюджетных средств
77955,1
01
Остатки бюджетных средств
77955,1
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
77955,1
Приложение 2 к решению
Катон-Карагайского районного
маслихата
от 14 мая 2026 года
№ 36/392 -VІII
Приложение 4 к решению
Катон-Карагайского районного
маслихата
от 18 декабря 2025 года
№ 33/358-VІII
Перечень бюджетных программ на 2026 год финансируемых из местного бюджета
Функциональная группа
Администратор программ
программа
Наименование
1
2
3
4
II. Затраты
01
Государственные услуги общего характера
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
122
Аппарат акима района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
003
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
015
Капитальные расходы государственного органа
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
02
Оборона
122
Аппарат акима района (города областного значения)
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
86875,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
86875,0
9
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
77955,1
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
77955,1
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
77955,1
Катонқарағай аудандық
мәслихатының
2026 жылғы14 мамырдағы
№ 36/392-VIII шешіміне
2 қосымша
Катонқарағай аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 33/358-VIII шешіміне
4-қосымша
2026 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
II. Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
02
Қорғаныс
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті орындау шеңберіндегі іс-шаралар
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі