О внесении изменений и дополнения в решение Глубоковского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 30/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2026 - 2028 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 3 июня 2026 года № 36/5-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 30/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2026 - 2028 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 346 289 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 584 270,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 395 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 274 693 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 430 930,5 тысяч тенге;
2) затраты – 8 752 039,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 249 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 136 237 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 109 988 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 431 999,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 431 999,6 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 490 562 тысяч тенге;
погашение займов – 109 988 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 51 425,6 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты на развитие в сумме 1 559 905,9 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2026 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 871 006 тысяч тенге.
Распределение целевых текущих трансфертов бюджету района на 2026 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2026 год бюджетные кредиты на приобретение жилья за счет привлечения внутренних займов в сумме 354 325 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков, сҰл и сельских округов в сумме 1 637 421 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков, сҰл и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30/2-VІІІ шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2026 жылғы 3 маусымдағы № 36/5-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30/2-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 346 289 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 584 270,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 395 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 274 693 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 430 930,5 мың теңге;
2) шығындар – 8 752 039,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 249 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 136 237 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 109 988 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 431 999,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 431 999,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 490 562 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 109 988 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 51 425,6 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға нысаналы трансферттер 1 559 905,9 мың теңге сомасында көзделсін.
2026 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер облыстық бюджеттен 871 006 мың теңге сомасында ескерілсін.
2026 жылға арналған аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
келесі мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ішкі қарыздарды тарту есебінен тұрғын үй сатып алуға 354 325 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер ескерілсін.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 637 421 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.