5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 336 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 6 336 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 336 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 6 336 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет сельского округа Иассы на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год следующих объемах:
1) доходы – 85 715 тысяч тенге:
налоговые поступления – 43 706 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 32 009 тысяч тенге;
2) затраты – 96 553 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 838 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 10 838 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 838 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 10 838 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет сельского округа Карашык на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год следующих объемах:
1) доходы – 114 018 тысяч тенге:
налоговые поступления – 67 754 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 29 264 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 17 000 тысяч тенге;
2) затраты – 143 629 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 29 611 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 29 611 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 611 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 29 611 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет сельского округа Майдантал на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год следующих объемах:
1) доходы – 156 989 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 492 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 500 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 336 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 6 336 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 336 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 336 мың теңге.
6. Иассы ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 85 715 мың теңге:
салықтық түсімдер – 43 706 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 32 009 мың теңге;
2) шығындар – 96 553 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 838 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 10 838 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 10 838 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 838 мың теңге.
7. Қарашық ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 114 018 мың теңге:
салықтық түсімдер – 67 754 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 264 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 17 000 мың теңге;
2) шығындар – 143 629 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 29 611 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 29 611 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 611 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 611 мың теңге.
8. Майдантал ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 156 989 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 492 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;

используемые остатки бюджетных средств – 7 200 тысяч тенге.".
2. Приложения 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата С. Байсбаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Сауран
от 26 июня 2026 года №358
Приложение 10 к решению
маслихата района Сауран
от "24" декабря 2025 года №299
Бюджет сельского округа Жибек Жолы на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
1
2
3

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 200 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Байсбаев
Сауран аудандық мәслихатының
2026 жылғы "26" маусымдағы
№ 358 шешіміне 1-қосымша
Сауран аудандық мәслихатының
2025 жылғы "24" желтоқсандағы
№ 299 шешіміне 10-қосымша
2026 жылға арналған Жібек Жолы ауылдық округінің бюджеті
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
2
3