О внесении изменений в решение маслихата района Сауран от 24 декабря 2025 года № 298 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 22 мая 2026 года № 332
Маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Сауран "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 298 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Сауран на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 542 623 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 545 369 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 179 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 150 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 8 832 075 тысяч тенге;
2) затраты – 13 568 560 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 377 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 38 925 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 548 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 53 314 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 53 314 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53 314 тысяч тенге:
поступление займов – 38 925 тысяч тенге;
погашение займов – 11 548 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 25 937 тысяч тенге".
пункт 2 изложить в новой редакции:

Сауран аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 298 "2026-2028 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 мамырдағы № 332 шешімі
Сауран аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Сауран аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 298 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сауран ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 542 623 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 545 369 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 179 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 150 000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 8 832 075 мың теңге;
2) шығындар – 13 568 560 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 377 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 38 925 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 548 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 53 314 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 53 314 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 314 мың теңге:
қарыздар түсімі – 38 925 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 548 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 937 мың теңге".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"2. Установить на 2026 год норматив распределения общей суммы поступлений социального налога:
в районный бюджет – 68,3 процентов;
в областной бюджет – 31,7 процентов;"
2. Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Сауран С. Байсбаев
Приложение к решению
маслихата района Сауран от
"22" мая 2026 года № 332
Приложение 1 к решению
маслихата района Сауран от
"24" декабря 2025 года № 298
Районный бюджет на 2026 год
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

"2. 2026 жылға облыстық бюджетке және аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
әлеуметтік салық байынша:
аудандық бюджетке – 68,3 пайыз;
облыстық бюджетке – 31,7 пайыз;"
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сауран аудандық мәслихатының төрағасы С. Байсбаев
Сауран аудандық мәслихатының
2026 жылғы "22" мамырдағы
№332 шешіміне қосымша
Сауран аудандық мәслихатының
2025 жылғы "24" желтоқсандағы
№298 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
1
2
3