Об утверждении Правил аппарата акима города, поселка и сельских округов
Постановление акимата Жетысайского района Туркестанской области от 3 марта 2026 года № 175
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" и Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 294 (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2017 года № 15632) "Об утверждении Типового положения об аппарате акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" акимат Жетысайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые положения государственных учреждений согласно приложениям к настоящему постановлению:
1) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Жетысай" Жетысайского района согласно Приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима поселка Асыката" Жетысайского района согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Жана ауыл" Жетысайского района согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Жылысуского сельского округа" Жетысайского района согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Казыбек би" Жетысайского района согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Каракайского сельского округа" Жетысайского района согласно Приложению 6 к настоящему постановлению;
7) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Абайского сельского округа" Жетысайского района согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Атамекен" Жетысайского района согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Ш.Дилдабековского сельского округа" Жетысайского района согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Ж.Ералиевского сельского округа" Жетысайского района согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Кызылкумского сельского округа" Жетысайского района согласно приложению 11 к настоящему постановлению;

Қала, кент және ауылдық округ әкімі аппараттарының ережелерін бекіту туралы
Түркістан облысы Жетісай ауданы әкiмдiгiнiң 2026 жылғы 3 наурыздағы № 175 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі №590 қаулысына және "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 294 (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 8 қыркүйекте № 15632 болып тіркелді) бұйрығына сәйкес, Жетісай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік мекемелердің Ережелері осы қаулының қосымшаларына сәйкес бекітілсін:
1) осы қаулыға 1 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
2) осы қаулыға 2 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Асықата кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
3) осы қаулыға 3 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Жаңа ауыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
4) осы қаулыға 4 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Жылы су ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
5) осы қаулыға 5 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Қазыбек би ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
6) осы қаулыға 6 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Қарақай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
7) осы қаулыға 7 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Абай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
8) осы қаулыға 8 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Атамекен ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
9)осы қаулыға 9–қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Ш.Ділдабеков ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
10) осы қаулыға 10–қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Ж.Ералиев ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
11)осы қаулыға 11 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Қызылқұм ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;

12) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Макталинского сельского округа" Жетысайского района согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Ынтымакского сельского округа" Жетысайского района (далее–правила) согласно приложению 13 к настоящему постановлению.
2. Акимы города, поселка и сельских округов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жетысайского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Жетысайского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района С.Мамытов
Приложение 1 к постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Жетысай " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима города Жетысай " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима города (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима города Жетысай " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима города Жетысай " Жетысайского района.

12) осы қаулыға 12 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Мақталы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
13) осы қаулыға 13 – қосымшаға сәйкес, Жетісай ауданының "Ынтымақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже (одан әрі – Ережелер) бекітілсін.
2. Қала, кент және ауылдық округтердің әкімдері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ереженің заңнамада белгіленген тәртіпте әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Жетісай ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жетісай ауданы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі С.Мамытов
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
1 қосымша
Жетісай ауданының " Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) қала әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.

Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, город Жетысай, улица М.Ауезова здание №26, индекс 160500.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима города Жетысай " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима города является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима города запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима города Жетысай " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:
1) Аппарат акима города в рамках своей компетенции:
обеспечивает организацию проведения схода местного сообщества, раздельного схода местного сообщества жителей города, улицы, многоквартирного жилого дома, собрания местного сообщества;
оповещает о времени, месте созыва раздельного схода местного сообщества, схода и собрания местного сообщества и обсуждаемых вопросах не позднее чем за десять календарных дней до дня их проведения через средства массовой информации или иными способами;
обеспечивает исполнение решений, принятых на сходе местного сообщества или собрании местного сообщества и одобренных акимами города;
обеспечивает планирование и исполнение бюджета города;
представляет собранию местного сообщества и в маслихат города отчет об исполнении бюджета города;
принимает решение о реализации бюджета города;
разрабатывает и представляет на утверждение собрания местного сообщества программу развития местного сообщества;
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов, относящихся к коммунальному имуществу города;
осуществляет контроль за целевым и эффективным использованием коммунального имущества местного самоуправления;
осуществляет права субъекта права коммунальной собственности по отношению к коммунальным юридическим лицам местного самоуправления;
организует работу по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке города;
устанавливает коммунальному государственному предприятию, имущество которого находится в коммунальной собственности города (коммунальной собственности местного самоуправления), срок содержания и обеспечения сохранности изъятого имущества до его передачи иному лицу с последующим списанием с баланса;
представляет интересы государства по вопросам коммунального имущества местного самоуправления, осуществляет защиту права собственности города (коммунальной собственности местного самоуправления);
осуществляет контроль за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления коммунальным имуществом местного самоуправления;
осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития коммунальных государственных предприятий, имущество которых находится в коммунальной собственности города (коммунальной собственности местного самоуправления);
организует учет коммунального имущества местного самоуправления, обеспечивает его эффективное использование;
содействует кадровому обеспечению сельских организаций здравоохранения;
содействует выделению жилья матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа";
организует выполнение общественных работ лицами, осужденными к данному виду наказания, в порядке, определяемом уполномоченным органом в сфере уголовно-исполнительной деятельности;
организует выполнение общественных работ лицам, привлеченным к административным взысканиям, в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
содействует развитию местной социальной инфраструктуры;
в случае необходимости организует транспортировку лежачего больного из стационара организации здравоохранения до места жительства;
обеспечивает деятельность учреждений культуры, за исключением учреждений культуры, расположенных в городах республиканского значения, столице, городах областного значения;
ведет учет и регистрацию земельных участков, предназначенных под могилы, в соответствии с правилами погребения и организации дела по уходу за могилами;
содействует занятости осужденных, отбывающих наказание в учреждениях уголовно-исполнительной системы, в том числе путем:
стимулирования раздельного сбора органических коммунальных отходов и их восстановления, в том числе путем компостирования;
организации регулярного вывоза коммунальных отходов;
обеспечения соблюдения экологических требований при управлении коммунальными отходами;
предотвращения и пресечения несанкционированного сжигания коммунальных отходов.
обеспечивают соблюдение единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, требований по управлению данными.

Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Жетісай қаласы, М.Әуезов көшесі №26 ғимарат, индекс 160500.
8. Жетісай ауданының " Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:
1) Қала әкімінің аппараты өз құзыреті шегінде:
жергілікті қоғамдастық жиынын, қала, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын, жергілікті қоғамдастық жиналысын өткізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының, жергілікті қоғамдастық жиынының және жиналысының шақырылу уақытын, орнын және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабардар етеді;
жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында қабылданған және қала әкімі мақұлдаған шешімдердің орындалуын қамтамасыз етеді;
қаланың бюджетін жоспарлауды және атқаруды қамтамасыз етеді;
жергілікті қоғамдастықтың жиналысына және қала мәслихатына қала бюджетінің атқарылуы туралы есепті ұсынады;
қаланың бюджетін іске асыру туралы шешім қабылдайды;
жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламасын әзірлейді және оны жергілікті қоғамдастық жиналысының бекітуіне ұсынады;
қаланың коммуналдық мүлкіне жататын объектілерді салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырыс беруші болады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкінің нысаналы және тиімді пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
қаланы абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларына қатысты коммуналдық меншік құқығы субъектісінің құқықтарын жүзеге асырады;
мүлкі қаланың коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынға алып қойылған мүлікті кейіннен баланстан шығара отырып, өзге тұлғаға бергенге дейін күтіп ұстау және оның сақталуын қамтамасыз ету мерзімін белгілейді;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкінің мәселелері бойынша мемлекеттің мүдделерін білдіреді қаланың меншік (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігі) құқығын қорғауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді сенімгерлік басқарушының орындауын бақылауды жүзеге асырады;
мүлкі қаланың коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуын бақылауды және талдауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін есепке алуды ұйымдастырады, оның тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етеді.
ауылдық денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуге жәрдемдеседі;
"Алтын алқа" алқасымен наградталған аналарға үй бөлуге жәрдемдеседі; жазалаудың осы түріне сотталған адамдардың қылмыстық-атқару қызметі саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастырады;
Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында айқындалған тәртіппен әкімшілік жазаға тартылған адамдардың қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастырады;
жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдеседi;
қажет болған жағдайда жатқан науқасты денсаулық сақтау ұйымының стационарынан тұрғылықты жеріне дейін тасымалдауды ұйымдастырады;
республикалық маңызы бар қалаларда, астанада, облыстық маңызы бар қалаларда орналасқан мәдениет мекемелерін қоспағанда, мәдениет мекемелерінің қызметін қамтамасыз етеді;
жерлеу және қабірлерді қарап-күту жөніндегі істі ұйымдастыру қағидаларына сәйкес, қабірге арналған жер учаскелерін есепке алу мен тіркеуді жүргізеді;
қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде жазасын өтеп жатқан сотталғандардың жұмыспен қамтылуына, оның ішінде:
комуналдық органикалық қалдықтарды бөлек жинауды және оларды қалпына келтіруді, оның ішінде компостерлеу арқылы ынталандыру;
коммуналдық қалдықтарды тұрақты әкетуді ұйымдастыру;
коммуналдық қалдықтарды басқару кезінде экологиялық талаптардың сақталуын қамтамасыз ету;
коммуналдық қалдықтарды санкциясыз жағуды болғызбау және олардың жолын кесу арқылы іске асырады.
ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың, деректерді басқару жөніндегі талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді.

2) Аппарат акима города по согласованию с собранием местного сообщества:
разрабатывает проекты правовых актов в сфере управления коммунальным имуществом местного самоуправления в пределах своей компетенции;
управляет коммунальным имуществом местного самоуправления, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, осуществляет меры по его защите;
принимает решение и осуществляет приватизацию коммунального имущества местного самоуправления, в том числе обеспечивает его сохранность в процессе подготовки объекта к приватизации, привлекает посредника для организации процесса приватизации, обеспечивает оценку объекта приватизации, осуществляет подготовку и заключение договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;
определяет предмет и цели деятельности коммунального государственного предприятия, имущество которого находится в коммунальной собственности города (коммунальной собственности местного самоуправления), а также вид коммунального государственного предприятия (на праве хозяйственного ведения или казенное предприятие), осуществляющего такую деятельность;
осуществляет изъятие или перераспределение имущества, переданного коммунальному юридическому лицу местного самоуправления или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности;
осуществляет изъятие излишнего, неиспользуемого либо используемого не по назначению имущества коммунальных юридических лиц местного самоуправления;
предоставляет коммунальное имущество местного самоуправления в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа либо с правом последующего выкупа;
принимает решение о создании, реорганизации, изменении наименования и ликвидации коммунальных юридических лиц местного самоуправления по согласованию с акимом района дает согласие коммунальному государственному предприятию на отчуждение или распоряжение иным способом, закрепленным за ним имуществом (за исключением продажи произведенной им продукции), создание филиалов и представительств, а также на передачу и списание дебиторской задолженности;
определяет приоритетные направления деятельности и обязательные объемы работ (услуг), финансируемых из бюджета, коммунальных государственных предприятий, имущество которых находится в коммунальной собственности города (коммунальной собственности местного самоуправления);
рассматривает, согласовывает в случаях, предусмотренных подпунктом 11) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", и утверждает планы развития государственных предприятий, имущество которых находится в коммунальной собственности города (коммунальной собственности местного самоуправления), и отчеты по их исполнению;
принимает решения об использовании коммунального имущества местного самоуправления, в том числе о передаче его в залог, аренду, безвозмездное пользование и доверительное управление;
закрепляет коммунальное имущество местного самоуправления за коммунальными юридическими лицами местного самоуправления;
принимает решение об отчуждении коммунального имущества местного самоуправления;
осуществляет иные полномочия, предоставленные законодательством Республики Казахстан.
13.Аппарат акима имеет право, в пределах своей компетенции:
запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
пользоваться информационными базами данных органов государственного управления, архивов, научных учреждений;
заключать договора, соглашения;
иметь иные права, предусмотренные в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14.Обязанности аппарата акима, в пределах своей компетенции:
качественно оказывать государственные услуги населению в соответствии с действующим законодательством;
качественно и своевременно исполнять акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области города;
осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующим законодательством.

2)Қала әкімі аппараты жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісу бойынша:
өз құзыреті шегінде жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін басқару саласындағы құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді;
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін басқарады, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады;
шешім қабылдайды және жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде объектіні жекешелендіруге дайындау процесінде оның сақталуын қамтамасыз етеді, жекешелендіру процесін ұйымдастыру үшін делдалды тартады, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз етеді, жекешелендіру объектісін сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
мүлкі қаланың коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын қызметінің нысанасы мен мақсаттарын, сондай-ақ осындай қызметті жүзеге асыратын коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның түрін (шаруашылық жүргізу құқығындағы немесе қазыналық кәсіпорын) айқындайды;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғасына берілген немесе өзінің шаруашылық қызметінің нәтижесінде өзі сатып алған мүлікті алып қоюды немесе қайта бөлуді жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларының артық, пайдаланылмайтын не мақсатқа сай пайдаланылмайтын мүлкін алып қоюды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз не кейіннен сатып алу құқығымен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлік басқаруға береді;
аудан әкімімен келісу бойынша жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларын құру, қайта ұйымдастыру, атауын өзгерту және тарату туралы шешім қабылдайды;
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынға өзіне бекітіп берілген мүлікті (ол өндірген өнімді сатуды қоспағанда) иеліктен шығаруға немесе оған өзгеше тәсілмен билік етуге, филиалдар мен өкілдіктер құруға, сондай-ақ дебиторлық берешекті беруге және есептен шығаруға келісім береді;
мүлкі қаланың коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар қызметінің басым бағыттарын және бюджеттен қаржыландырылатын жұмыстарының (көрсетілетін қызметтерінің) міндетті көлемін айқындайды;
мүлкі қаланың коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінде) мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерін қарайды, бекітеді және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 11) тармақшасында көзделген жағдайларда келіседі;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін пайдалану, оның ішінде оны кепілге, жалға алуға, өтеусіз пайдалануға және сенімгерлік басқаруға беру туралы шешімдер қабылдайды;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларына бекітіп береді;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін иеліктен шығару туралы шешім қабылдайды;
Қазақстан Республикасының заңнамасында берілген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
13. Әкімнің аппараты өз құзыреті шегінде:
мемлекеттiк органдар мен басқа ұйымдардың лауазымды тұлғаларынан қажеттi ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрауға және алуға;
мүлiктiк және мүлiктiк емес құқықтарды алуға және жүзеге асыруға;
мемлекеттік басқару органдарының, мұрағаттардың, ғылыми мекемелердің ақпараттық деректер базаларын пайдалануға;
шарттар, келісімдер жасасуға;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көзделген өзге де құқықтарға ие болуға құқылы
14. Әкім аппаратының өз құзыреті шегіндегі міндеттері:
қолданыстағы заңнамаға сәйкес халыққа сапалы мемлекеттік қызметтер көрсету;
Қазақстан Республикасы Президентiнің, Yкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдардың, облыс, аудан әкімінің және әкімдігінің, ауылдық округ әкімінің актілерi мен тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау;
қолданыстағы заңнамада көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.

Глава 3. Организация деятельности "Аппарат акима города Жетысай " Жетысайского района
15.Аппарат акима возглавляется акимом.
16.Полномочия акима:
организует работу аппарата акима, осуществляет руководство его деятельностью;
рассматривает решения, принятые на сходе местного сообщества или собрании местного сообщества, обеспечивает их исполнение;
принимает работников по трудовому договору за счет экономии бюджетных средств и (или) поступлений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
составляет и утверждает сводный план поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
проводит инвентаризацию жилищного фонда города;
организует по согласованию с акимом района и собранием местного сообщества снос аварийного жилья города;
оказывает содействие микрокредитованию городского населения в рамках программных документов системы государственного планирования;
осуществляет иные полномочия, возложенные законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" принимает административные меры на физические и юридические лица.
17.Аким может иметь заместителя акима в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18.Аким определяет обязанности и полномочия заместителя акима в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
19.Аким обеспечивает соблюдение сотрудниками аппарата акима норм этики государственных служащих.
Глава 4. Организация деятельности "Аппарат акима города Жетысай " Жетысайского района
20.Аппарат акима может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
имущество аппарата акима формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21.Имущество, закрепленное за аппаратом акима относится к коммунальной собственности города (местного самоуправления).
22.Аппарат акима по согласованию с собранием местного сообщества может отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

3-тарау. Жетісай ауданының " Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
15. Әкімнің аппаратын әкім басқарады.
16. Әкімнің өкілеттіктері:
әкім аппаратының жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылық етуді жүзеге асырады;
жергілікті қоғамдастықтың жиынында немесе жергілікті қоғамдастықтың жиналысында қабылданған шешімдерді қарайды, олардың орындалуын қамтамасыз етеді;
бюджет қаражатын үнемдеудің және (немесе) Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасында көзделген түсімдердің есебінен еңбек шарты бойынша жұмыскерлерді қабылдайды;
мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының жиынтық жоспарын Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жасайды және бекітеді;
қаланың тұрғын үй қорын түгендеуді жүргізеді;
аудан әкімімен және жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісу бойынша қаланың авариялық тұрғын үйлерін бұзуды ұйымдастырады;
мемлекеттік жоспарлау жүйесінің бағдарламалық құжаттары аясында қала халқына микрокредит беруге жәрдем көрсетеді;
Қазақстан Республикасының заңдарымен және өзге де нормативтік құқықтық актілермен жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес жеке және заңды тұлғаларға әкімшілік шаралар қолданады.
17. Әкімде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімнің орынбасары болуы мүмкін.
18. Әкім Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес әкім орынбасарының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды.
19. Әкім аппараты қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілер этикасының нормаларын сақтауын әкім қамтамасыз етеді.
4-тарау. Жетісай ауданының " Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
20. Заңнамада көзделген жағдайларда әкім аппаратының жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Әкім аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Әкімнің аппаратына бекітіліп берілген мүлік қаланың (жергілікті өзін-өзі басқарудың) коммуналдық меншігіне жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, әкімнің аппараты жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісу бойынша бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті иеліктен шығаруы немесе оған өзгеше тәсілмен билік етуі мүмкін.

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима города Жетысай " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима поселка Асыката " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Асыката " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима поселка (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима поселка Асыката " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима поселка Асыката " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, поселок Асыката, улица Искакова здание №38 "А", индекс 160533.
8.Государственное учреждение " Аппарат акима поселка Асыката " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима поселка является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима поселка запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима поселка Асыката " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Жетісай қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
2 қосымша
Жетісай ауданының " Асықата кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Асықата кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) кент әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Асықата кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Асықата кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Асықата кенті, Ысқақов көшесі №38 А ғимарат, индекс 160533.
8. Жетісай ауданының " Асықата кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Асықата кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

1) Аппарат акима поселка в рамках своей компетенции:
обеспечивает организацию проведения схода местного сообщества, раздельного схода местного сообщества жителей поселка, улицы, многоквартирного жилого дома, собрания местного сообщества;
оповещает о времени, месте созыва раздельного схода местного сообщества, схода и собрания местного сообщества и обсуждаемых вопросах не позднее чем за десять календарных дней до дня их проведения через средства массовой информации или иными способами;
обеспечивает исполнение решений, принятых на сходе местного сообщества или собрании местного сообщества и одобренных акимами поселка;
обеспечивает планирование и исполнение бюджета поселка;
представляет собранию местного сообщества и в маслихат города отчет об исполнении бюджета поселка;
принимает решение о реализации бюджета поселка;
разрабатывает и представляет на утверждение собрания местного сообщества программу развития местного сообщества;
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов, относящихся к коммунальному имуществу поселка;
осуществляет контроль за целевым и эффективным использованием коммунального имущества местного самоуправления;
осуществляет права субъекта права коммунальной собственности по отношению к коммунальным юридическим лицам местного самоуправления;
организует работу по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке поселка.
устанавливает коммунальному государственному предприятию, имущество которого находится в коммунальной собственности поселка (коммунальной собственности местного самоуправления), срок содержания и обеспечения сохранности изъятого имущества до его передачи иному лицу с последующим списанием с баланса;
представляет интересы государства по вопросам коммунального имущества местного самоуправления, осуществляет защиту права собственности поселка (коммунальной собственности местного самоуправления);
осуществляет контроль за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления коммунальным имуществом местного самоуправления;
осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития коммунальных государственных предприятий, имущество которых находится в коммунальной собственности поселка (коммунальной собственности местного самоуправления);
организует учет коммунального имущества местного самоуправления, обеспечивает его эффективное использование;
содействует кадровому обеспечению сельских организаций здравоохранения;
содействует выделению жилья матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа";
организует выполнение общественных работ лицами, осужденными к данному виду наказания, в порядке, определяемом уполномоченным органом в сфере уголовно-исполнительной деятельности;
организует выполнение общественных работ лицам, привлеченным к административным взысканиям, в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
содействует развитию местной социальной инфраструктуры;
в случае необходимости организует транспортировку лежачего больного из стационара организации здравоохранения до места жительства;
обеспечивает деятельность учреждений культуры, за исключением учреждений культуры, расположенных в городах республиканского значения, столице, городах областного значения;
ведет учет и регистрацию земельных участков, предназначенных под могилы, в соответствии с правилами погребения и организации дела по уходу за могилами;
содействует занятости осужденных, отбывающих наказание в учреждениях уголовно-исполнительной системы, в том числе путем:
стимулирования раздельного сбора органических коммунальных отходов и их восстановления, в том числе путем компостирования;
организации регулярного вывоза коммунальных отходов;
обеспечения соблюдения экологических требований при управлении коммунальными отходами;
предотвращения и пресечения несанкционированного сжигания коммунальных отходов.
обеспечивают соблюдение единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, требований по управлению данными.

1) Кент әкімінің аппараты өз құзыреті шегінде:
жергілікті қоғамдастық жиынын, кент, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын, жергілікті қоғамдастық жиналысын өткізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының, жергілікті қоғамдастық жиынының және жиналысының шақырылу уақытын, орнын және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабардар етеді;
жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында қабылданған және кент әкімі мақұлдаған шешімдердің орындалуын қамтамасыз етеді;
кенттің бюджетін жоспарлауды және атқаруды қамтамасыз етеді;
жергілікті қоғамдастықтың жиналысына және қала мәслихатына кент бюджетінің атқарылуы туралы есепті ұсынады;
кенттің бюджетін іске асыру туралы шешім қабылдайды;
жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламасын әзірлейді және оны жергілікті
қоғамдастық жиналысының бекітуіне ұсынады;
кенттің коммуналдық мүлкіне жататын объектілерді салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырыс беруші болады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкінің нысаналы және тиімді пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
кентті абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларына қатысты коммуналдық меншік құқығы субъектісінің құқықтарын жүзеге асырады;
мүлкі кенттің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынға алып қойылған мүлікті кейіннен баланстан шығара отырып, өзге тұлғаға бергенге дейін күтіп ұстау және оның сақталуын қамтамасыз ету мерзімін белгілейді;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкінің мәселелері бойынша мемлекеттің мүдделерін білдіреді кенттің меншік (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігі) құқығын қорғауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді сенімгерлік басқарушының орындауын бақылауды жүзеге асырады;
мүлкі кенттің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуын бақылауды және талдауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін есепке алуды ұйымдастырады, оның тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етеді.
ауылдық денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуге жәрдемдеседі;
"Алтын алқа" алқасымен наградталған аналарға үй бөлуге жәрдемдеседі;
жазалаудың осы түріне сотталған адамдардың қылмыстық-атқару қызметі саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастырады;
Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында айқындалған тәртіппен әкімшілік жазаға тартылған адамдардың қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастырады;
жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдеседi;
қажет болған жағдайда жатқан науқасты денсаулық сақтау ұйымының стационарынан тұрғылықты жеріне дейін тасымалдауды ұйымдастырады;
республикалық маңызы бар қалаларда, астанада, облыстық маңызы бар қалаларда орналасқан мәдениет мекемелерін қоспағанда, мәдениет мекемелерінің қызметін қамтамасыз етеді;
жерлеу және қабірлерді қарап-күту жөніндегі істі ұйымдастыру қағидаларына сәйкес, қабірге арналған жер учаскелерін есепке алу мен тіркеуді жүргізеді;
қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде жазасын өтеп жатқан сотталғандардың жұмыспен қамтылуына, оның ішінде:
комуналдық органикалық қалдықтарды бөлек жинауды және оларды қалпына келтіруді, оның ішінде компостерлеу арқылы ынталандыру;
коммуналдық қалдықтарды тұрақты әкетуді ұйымдастыру;
коммуналдық қалдықтарды басқару кезінде экологиялық талаптардың сақталуын қамтамасыз ету;
коммуналдық қалдықтарды санкциясыз жағуды болғызбау және олардың жолын кесу арқылы іске асырады.
ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың, деректерді басқару жөніндегі талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді.

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима поселка Асыката " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3 к постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Жана ауыл " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жана ауыл " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа
Жана ауыл " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жана ауыл " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Жана ауыл, село Мырзашол, улица Жетибаев здание №11, индекс 160508.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жана ауыл " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Жана ауыл " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Асықата кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
3 қосымша
Жетісай ауданының " Жаңа ауыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Жаңа ауыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Жаңа ауыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Жаңа ауыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Жаңа ауыл ауылдық округі, Мырзашөл ауылы, Жетібаев көшесі №11 ғимарат, индекс 160508.
8. Жетісай ауданының " Жаңа ауыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Жаңа ауыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

1) Аппарат акима сельского округа в рамках своей компетенции:
обеспечивает организацию проведения схода местного сообщества, раздельного схода местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, собрания местного сообщества;
оповещает о времени, месте созыва раздельного схода местного сообщества, схода и собрания местного сообщества и обсуждаемых вопросах не позднее чем за десять календарных дней до дня их проведения через средства массовой информации или иными способами;
обеспечивает исполнение решений, принятых на сходе местного сообщества или собрании местного сообщества и одобренных акимами сельского округа;
обеспечивает планирование и исполнение бюджета сельского округа;
представляет собранию местного сообщества и в маслихат города отчет об исполнении бюджета сельского округа;
принимает решение о реализации бюджета сельского округа;
разрабатывает и представляет на утверждение собрания местного сообщества программу развития местного сообщества;
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов, относящихся к коммунальному имуществу сельского округа;
осуществляет контроль за целевым и эффективным использованием коммунального имущества местного самоуправления;
осуществляет права субъекта права коммунальной собственности по отношению к коммунальным юридическим лицам местного самоуправления;
устанавливает коммунальному государственному предприятию, имущество которого находится в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления), срок содержания и обеспечения сохранности изъятого имущества до его передачи иному лицу с последующим списанием с баланса;
представляет интересы государства по вопросам коммунального имущества местного самоуправления, осуществляет защиту права собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
осуществляет контроль за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления коммунальным имуществом местного самоуправления;
осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития коммунальных государственных предприятий, имущество которых находится в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
организует учет коммунального имущества местного самоуправления, обеспечивает его эффективное использование;
содействует кадровому обеспечению сельских организаций здравоохранения;
содействует выделению жилья матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа";
организует выполнение общественных работ лицами, осужденными к данному виду наказания, в порядке, определяемом уполномоченным органом в сфере уголовно-исполнительной деятельности;
организует выполнение общественных работ лицам, привлеченным к административным взысканиям, в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
содействует развитию местной социальной инфраструктуры;
в случае необходимости организует транспортировку лежачего больного из стационара организации здравоохранения до места жительства;
обеспечивает деятельность учреждений культуры, за исключением учреждений культуры, расположенных в городах республиканского значения, столице, городах областного значения;
ведет учет и регистрацию земельных участков, предназначенных под могилы, в соответствии с правилами погребения и организации дела по уходу за могилами;
содействует занятости осужденных, отбывающих наказание в учреждениях уголовно-исполнительной системы, в том числе путем:
стимулирования раздельного сбора органических коммунальных отходов и их восстановления, в том числе путем компостирования;
организации регулярного вывоза коммунальных отходов;
обеспечения соблюдения экологических требований при управлении коммунальными отходами;
предотвращения и пресечения несанкционированного сжигания коммунальных отходов.
обеспечивают соблюдение единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, требований по управлению данными.

1) Ауылдық округ әкімінің аппараты өз құзыреті шегінде:
жергілікті қоғамдастық жиынын, ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын, жергілікті қоғамдастық жиналысын өткізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының, жергілікті қоғамдастық жиынының және жиналысының шақырылу уақытын, орнын және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабардар етеді;
жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында қабылданған және ауылдық округ әкімі мақұлдаған шешімдердің орындалуын қамтамасыз етеді;
ауылдық округтің бюджетін жоспарлауды және атқаруды қамтамасыз етеді;
жергілікті қоғамдастықтың жиналысына және қала мәслихатына ауылдық округ бюджетінің атқарылуы туралы есепті ұсынады;
ауылдық округтің бюджетін іске асыру туралы шешім қабылдайды;
жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламасын әзірлейді және оны жергілікті қоғамдастық жиналысының бекітуіне ұсынады;
ауылдық округтің коммуналдық мүлкіне жататын объектілерді салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырыс беруші болады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкінің нысаналы және тиімді пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларына қатысты коммуналдық меншік құқығы субъектісінің құқықтарын жүзеге асырады;
мүлкі ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынға алып қойылған мүлікті кейіннен баланстан шығара отырып, өзге тұлғаға бергенге дейін күтіп ұстау және оның сақталуын қамтамасыз ету мерзімін белгілейді;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкінің мәселелері бойынша мемлекеттің мүдделерін білдіреді ауылдық округтің меншік (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігі) құқығын қорғауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді сенімгерлік басқарушының орындауын бақылауды жүзеге асырады;
мүлкі ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуын бақылауды және талдауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін есепке алуды ұйымдастырады, оның тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етеді.
ауылдық денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуге жәрдемдеседі;
"Алтын алқа" алқасымен наградталған аналарға үй бөлуге жәрдемдеседі; жазалаудың осы түріне сотталған адамдардың қылмыстық-атқару қызметі саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастырады;
Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында айқындалған тәртіппен әкімшілік жазаға тартылған адамдардың қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастырады;
жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдеседi;
қажет болған жағдайда жатқан науқасты денсаулық сақтау ұйымының стационарынан тұрғылықты жеріне дейін тасымалдауды ұйымдастырады;
республикалық маңызы бар қалаларда, астанада, облыстық маңызы бар қалаларда орналасқан мәдениет мекемелерін қоспағанда, мәдениет мекемелерінің қызметін қамтамасыз етеді;
жерлеу және қабірлерді қарап-күту жөніндегі істі ұйымдастыру қағидаларына сәйкес, қабірге арналған жер учаскелерін есепке алу мен тіркеуді жүргізеді;
қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде жазасын өтеп жатқан сотталғандардың жұмыспен қамтылуына, оның ішінде:
комуналдық органикалық қалдықтарды бөлек жинауды және оларды қалпына келтіруді, оның ішінде компостерлеу арқылы ынталандыру;
коммуналдық қалдықтарды тұрақты әкетуді ұйымдастыру;
коммуналдық қалдықтарды басқару кезінде экологиялық талаптардың сақталуын қамтамасыз ету;
коммуналдық қалдықтарды санкциясыз жағуды болғызбау және олардың жолын кесу арқылы іске асырады.
ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың, деректерді басқару жөніндегі талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді.

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Жана ауыл " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4 к постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Жылы су " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жылы су " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа
Жылы су " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жылы су " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Жылы су, село Жылы су, улица О.Испулов, здание №16, индекс 160517.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жылы су " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Жылы су " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Жаңа ауыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
4 қосымша
Жетісай ауданының " Жылы су ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Жылы су ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Жылы су ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Жылы су ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Жылы су ауылдық округі, Жылы су ауылы Ө.Испулов көшесі №16 ғимарат, индекс 160517.
8. Жетісай ауданының " Жылы су ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Жылы су ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Жылы су " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5 к постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Казыбек би " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Казыбек би " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа Казыбек би " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Казыбек би " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Казыбек би, село Казыбек би, улица С.Толегенов здание №1, индекс 160513.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Казыбек би " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Казыбек би " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Жылы су ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
5 қосымша
Жетісай ауданының " Қазыбек би ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Қазыбек би ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Қазыбек би ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Қазыбек би ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Қазыбек би ауылдық округі, Қазыбек би ауылы, С.Төлегенов көшесі №1 ғимарат, индекс 160513.
8. Жетісай ауданының " Қазыбек би ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Қазыбек би ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Казыбек би " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6 к постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Каракай " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Каракай " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа Каракай " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Каракай " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Каракай, село Сатбаев, улица Курмангазы здание №49, индекс 160521.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Каракай " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Каракай " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Қазыбек би ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
6 қосымша
Жетісай ауданының " Қарақай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Қарақай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Қарақай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Қарақай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Қарақай ауылдық округі, Сатбаев ауылы, Құрманғазы көшесі №49 ғимарат, индекс 160521.
8. Жетісай ауданының " Қарақай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Қарақай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Каракай " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7 к постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Абай " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Абай " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа Абай " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Абай " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Абай, село Жузимдик, улица Байтерек здание №15 "А", индекс 160553.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Абай " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Абай " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Қарақай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
7 қосымша
Жетісай ауданының " Абай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Абай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Абай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Абай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Абай ауылдық округі, Жүзімдік ауылы, Байтерек көшесі №15 "А" ғимарат, индекс 160553.
8. Жетісай ауданының " Абай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Абай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Абай " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8 к постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Атамекен " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Атамекен " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа Атамекен " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Атамекен " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Атамекен, село Атамекен, улица Жибек жолы здание №22, индекс 160503.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Атамекен " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Атамекен " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Абай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
8 қосымша
Жетісай ауданының " Атамекен ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Атамекен ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Атамекен ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Атамекен ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Атамекен ауылдық округі, Атамекен ауылы, Жібек жолы көшесі №22 ғимарат, индекс 160503.
8. Жетісай ауданының " Атамекен ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Атамекен ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Атамекен " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9 к постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Ш.Дилдабеков " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ш.Дилдабеков " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа Ш.Дилдабеков " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ш.Дилдабеков " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Ш.Дилдабеков, село Бирлик, улица Корикти здание №18, индекс 160544.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ш.Дилдабеков " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Ш.Дилдабеков " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Атамекен ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
9 қосымша
Жетісай ауданының " Ш.Ділдабеков ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Ш.Ділдабеков ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Ш.Ділдабеков ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Ш.Ділдабеков ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы Ш.Ділдабеков ауылдық округі, Бірлік ауылы, Көрікті көшесі №18 ғимарат, индекс 160544.
8. Жетісай ауданының " Ш.Ділдабеков ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Ш.Ділдабеков ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Ш.Дилдабеков " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10 к
постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Ж.Ералиев " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ж.Ералиев " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа Ж.Ералиев " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ж.Ералиев " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Ж.Ералиев, село Арай, улица Тыныштык здание №23, индекс 160531.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ж.Ералиев " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Ж.Ералиев " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Ш.Ділдабеков ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23.Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
10 қосымша
Жетісай ауданының " Ж.Ералиев ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1.Жетісай ауданының " Ж.Ералиев ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2.Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3.Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4.Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5.Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6.Жетісай ауданының " Ж.Ералиев ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7.Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Ж.Ералиев ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Ж.Ералиев ауылдық округі, Арай ауылы,Тыныштық көшесі №23 ғимарат, индекс 160531.
8.Жетісай ауданының " Ж.Ералиев ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9.Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10.Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Ж.Ералиев ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11.Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12.Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Ж.Ералиев " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11 к
постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Кызылкум" Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Кызылкум " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа Кызылкум " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Кызылкум " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Кызылкум, село Кызылкум, улица К.А.Яссауи здание №24, индекс 160537.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Кызылкум " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Кызылкум " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Ж.Ералиев ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
11 қосымша
Жетісай ауданының " Қызылқұм ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Қызылқұм ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Қызылқұм ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Қызылқұм ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Қызылқұм ауылдық округі, Қызылқұм ауылы, Қ.А.Яссауи көшесі №24 ғимарат, индекс 160537.
8. Жетісай ауданының " Қызылқұм ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Қызылқұм ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Кызылкум " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12 к
постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Макталы " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Макталы " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа Макталы " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Макталы " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Макталы, село Макталы, улица Байтерек здание №33 "А", индекс 160516.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Макталы " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Макталы " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Қызылқұм ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
12 қосымша
Жетісай ауданының " Мақталы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының " Мақталы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Жетісай ауданының " Мақталы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының " Мақталы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы Мақталы ауылдық округі, Мақталы ауылы Бәйтерек көшесі №33 "А". ғимарат, индекс 160516.
8. Жетісай ауданының " Мақталы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының " Мақталы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Макталы " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13 к
постановлению
акимата Жетысайского района
от "___" ________ 2026 года
№____
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Ынтымак " Жетысайского района Глава 1. Общие положения
1.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ынтымак " Жетысайского района (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3.Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4.Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5.Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6.Положения о государстенном учреждени "Аппарат акима сельского округа Ынтымак " Жетысайского района и его структура утверждается акиматом Жетысайского района.
7.Полное наименование аппарата акима - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ынтымак " Жетысайского района.
Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, сельский округ Ынтымак, село Оркенди, улица А.Амирханова здание №7, индекс 160550.
8.Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ынтымак " Жетысайского района образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом Жетысайского района.
9.Аппарат акима сельского округа является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10.Аппарату акима сельского округа запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Ынтымак " Жетысайского района
11.Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12.Функции:

5-тарау. Жетісай ауданының " Мақталы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Жетісай ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"_______
№ _____ қаулысына
13 қосымша
Жетісай ауданының "Ынтымақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жетісай ауданының "Ынтымақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімнің аппараты) ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкімнің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкімнің аппараты туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкімнің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкімнің аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкімнің аппараты заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6.Жетісай ауданының "Ынтымақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін, оның құрылымын Жетісай ауданы әкімдігі бекітеді.
7. Әкім аппаратының толық атауы Жетісай ауданының "Ынтымақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Ынтымақ ауылдық округі, Өркенді ауылы, Ә.Әмірханов көшесі №5 ғимарат, индекс 160550.
8. Жетісай ауданының "Ынтымақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін Жетісай ауданы әкімдігі құрады, қысқартады және қайта ұйымдастырады.
9. Әкімнің аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкімнің аппаратына әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2-тарау. Жетісай ауданының "Ынтымақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Міндеттер:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:

Глава 5. Реорганизация и упразднение "Аппарат акима сельского округа Ынтымак " Жетысайского района
23.Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.

5-тарау. Жетісай ауданының "Ынтымақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкімнің аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.