О внесении изменений в решение Тюлькубасского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 41/1-08 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 6 марта 2026 года № 44/1-08
Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тюлькубасского районного маслихата года "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года №41/1-08 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 , в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8746732 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –6322687 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36750 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала -151473 тысяч тенге;
поступления трансфертов –2235822 тысячи тенге;
2) затраты – 8929547 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106677 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 151375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44698 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

"2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Түлкібас аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 41/1-08 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2026 жылғы 6 наурыздағы № 44/1-08 шешімі
Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы №41/1-08 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. Түлкібас ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1,2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 8746732 мың теңге:
салықтық түсiмдер –6322687 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 36750 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 151473 мың теңге;
трансферттер түсімі -2235822 мың теңге.
2) шығындар – 8929547 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу –106677 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 151375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –44698 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

5) дефицит (профицит) бюджета – -289492 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 289492 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 151375 тысяч тенге;
погашение займов – 44698 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств –182815 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата С.Сарсенбаев
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата от
6 марта 2026 года №44/1-08
Тюлькубасский районный бюджет на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

5) бюджет тапшылығы (профициті) –- 289492 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –289492 мың теңге:
қарыздар түсімі – 151375 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44698 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 182815 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы С.Сарсенбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2026 жылғы
6 наурыздағы 44/1-08
шешіміне 1- қосымша
Түлкібас ауданының 2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3

551 727
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 109 481
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
221 101
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
221 101
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101 359
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
83 742
050
Обеспечение прав лиц с инвалидностью в Республике Казахстан и повышение качества жизни
35 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 784 856
1
Жилищное хозяйство
783 774
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
783 774
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 901
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
26 073
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
748 800
2
Коммунальное хозяйство
309 667
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
309 667
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
259 510
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50 157
3
Благоустройство населенных пунктов
691 415
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
691 415
015
Освещение улиц населенных пунктов
29 866
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
661 549
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 263 144
1
Деятельность в области культуры
531 024
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
525 798
003
Поддержка культурно-досуговой работы
525 798
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

551 727
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 109 481
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
221 101
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
221 101
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 359
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
83 742
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
35 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 784 856
1
Тұрғын үй шаруашылығы
783 774
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
783 774
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 901
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
26 073
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
748 800
2
Коммуналдық шаруашылық
309 667
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
309 667
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
259 510
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
50 157
3
Елді-мекендерді абаттандыру
691 415
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
691 415
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
29 866
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
661 549
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 263 144
1
Мәдениет саласындағы қызмет
531 024
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
525 798
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
525 798
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі