О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 40/1 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 10 марта 2026 года № 44/1
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2025 года №40/1 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1,2 изложить в новой редакции:
1. "Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2026-2028 годы" согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 383 818 тысяч тенге:
налоговые поступления –10 903 954 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64 355 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 98 262 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 6 317 247 тысяч тенге;
2) затраты – 17 908 440 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 92 503 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 162 187 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 684 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -617 125 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 617 125 тысяч тенге:
поступление займов – 162 187 тысяч тенге;
погашение займов – 69 684 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 524 622 тысяч тенге".
2. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 2.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 10 марта
2026 года №44/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 25 декабря
2025 года №40/1
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма,
тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 40/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 44/1 шешiмi
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №40/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1,2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. "Ордабасы ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті" тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 17 383 818 мың теңге:
салықтық түсiмдер –10 903 954 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 64 355 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 98 262 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 6 317 247 мың теңге;
2) шығындар – 17 908 440 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 92 503 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 162 187 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 684 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -617 125 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 617 125 мың теңге:
қарыздар түсімі – 162 187 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69 684 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 524 622 мың теңге.".
2. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2026 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 2- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2026 жылғы
10 наурыздағы №44/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
25 желтоқсандағы №40/1
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 329 810
036
Развитие газотранспортной системы
1 329 810
015
За счҰт местного бюджета
21 582
Строительство газопровода в селе Амангельды (для корректировки)
10 000
Разработка ПСД на строительство газоснабжения для села Аккойлы Шубарского сельского округа, а также для сел Акбулак, Карабастау, Мамыр, Ордабасы, Бадам и Дербес Бадамского сельского округа
11 582
028
За счҰт трансфертов, выделяемых из областного бюджета
1 308 228
Cтроительство магистрального и внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Сарыарык Караспанского сельского округа
49 206
Cтроительство магистрального и внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Жулдыз Караспанского сельского округа (корректировка)
39 027
Cтроительство магистрального и внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Мадениет Караспанского сельского округа (корректировка)
50 511
Cтроительство магистрального и внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Жусансай Шубарского сельского округа
50 913
Cтроительство магистрального и внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Аксары Торткульского сельского округа (корректировка)
42 514
Cтроительство магистрального и внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Арыстанды Торткульского сельского округа (корректировка)
76 325
Cтроительство магистрального и внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Жайылма Торткульского сельского округа (корректировка)
29 595
Cтроительство газопровода в селе Акпан Караспанского сельского округа
95 324
Cтроительство газопровода в селе Аккойлы Шубарского сельского округа
74 813
Cтроительство внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Шубарсу Шубарсуского сельского округа (1 очередь строительства)
75 000
Cтроительство внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Шубарсу Шубарсуского сельского округа (2 очередь строительства)
75 000
Cтроительство внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Шубарсу Шубарсуского сельского округа (3 очередь строительства)
75 000
Cтроительство внутреннего газопровода для обеспечения природным газом населҰнного пункта Шубарсу Шубарсуского сельского округа (4 очередь строительства)
75 000
Cтроительство газопроводных сетей в населҰнном пункте Карабастау Бадамского сельского округа

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 329 810
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 329 810
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
21 582
Амангелді ауылына газ құбырының құрылысына (түзетуге)
10 000
Шұбар ауыл округі Аққойлы, Бадам ауыл округі Ақбұлақ, Қарабастау, Мамыр, Ордабасы, Бадам, Дербес ауылдарын газбен қамтамасыз ету құрылысына ЖСҚ әзірлеу
11 582
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
1 308 228
Қараспан ауыл округі, Сарыарық елді мекенін табиғи газбен қамтамасыз етуге жеткізуші желі мен ішкі желі құрылысы
49 206
Қараспан а.о., Жұлдыз елді мекенін табиғи газбен қамтамасыз етуге жеткізуші желі мен ішкі желі құрылысы (Түзету)
39 027
Қараспан ауыл округі, Мәдениет елді мекенін табиғи ғазбен қамтамасыз етуге жеткізуші желі мен ішкі желі құрылысы(түзету)
50 511
Шұбар ауыл округі, Жусансай елді мекенін табиғи газбен қамтамасыз етуге жеткізуші желі мен ішкі желі құрылысы
50 913
Төрткүл а.о., Ақсары елді мекенін табиғи газбен қамтамасыз етуге жеткізуші желі мен ішкі желі құрылысы (Түзету)
42 514
Төрткүл а.о., Арыстанды елді мекенін табиғи газбен қамтамасыз етуге жеткізуші желі мен ішкі желі құрылысы (Түзету)
76 325
Төрткүл ауыл округі, Жайылма елді мекенін табиғи ғазбен қамтамасыз етуге жеткізуші желі мен ішкі желі құрылысы (түзету)
29 595
Қараспан ауыл округі Ақпан ауылы газ қубырының құрылысы
95 324
Шұбар ауыл округі Аққойлы ауылы газ құбырының құрылысы
74 813
Шұбарсу а.о. Шұбарсу елді мекенін табиғи газбен қамтамасыз етуге ішкі желі құрылысы (құрылыстың 1-кезегі)
75 000
Шұбарсу а.о. Шұбарсу елді мекенін табиғи газбен қамтамасыз етуге ішкі желі құрылысы (құрылыстың 2-кезегі)
75 000
Шұбарсу а.о. Шұбарсу елді мекенін табиғи газбен қамтамасыз етуге ішкі желі құрылысы (құрылыстың 3-кезегі)
75 000
Шұбарсу а.о. Шұбарсу елді мекенін табиғи газбен қамтамасыз етуге ішкі желі құрылысы (құрылыстың 4-кезегі)
75 000
Бадам ауылдық округі, Қарабастау елді мекенінің газ құбыр желілерін салу