Түркістан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 38/173-VІІІ "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2026 жылғы 6 мамырдағы № 42/191-VIII шешімі
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 38/173-VІІІ шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 106 446 350 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 44 982 511 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 547 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 099 569 мың теңге;
арнаулы түсімдер 0;
трансферттер түсiмі 31 816 856 мың теңге;
2) шығындар – 92 855 791 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 159 227 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 159 227 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 143 986 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 143 986 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 12 605 800 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 12 605 800 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 779 140;
қарыздарды өтеу – 30 307 841 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 922 901 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 23 декабря 2025 года № 38/173-VІІІ "О городском бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 6 мая 2026 года № 42/191-VIII
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата от 23 декабря 2025 года №38/173-VІІІ "О городском бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 106 446 350 тысяч тенге:
налоговые поступления – 44 982 511 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 547 414 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 099 569 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 31 816 856 тысяч тенге;
2) затраты – 92 855 791 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 159 227 тысяч теңге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 159 227 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 143 986 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 143 986 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профецит) бюджета – 12 605 800 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (профицита) бюджета - - 12 605 800 тысяч теңге:
поступление займов – 1 779 140 тысяч тенге;
погашение займов – 30 307 841 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 922 901 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:

"2. 2026 жылға әлеуметтік салық бойынша жалпы сомасын бөлу нормативі қалалық бюджетке 48,5 пайыз, облыстық бюджетке 51,5 пайыз мөлшерде белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А. Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2026 жылғы 6 мамырдағы
№42/191-VIІІ шешіміне қосымша
Түркістан қалалық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№38/173-VIІI шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер

"2. Установить на 2026 год норматив распределения общей суммы поступлений по социальному налогу в городской бюджет 48,5 процентов, в областной бюджет 51,5 процентов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель городского маслихата Г.А. Сарсенбаев
Приложение к решению
Туркестанского городского маслихата
от 6 мая 2026 года №42/191-VIІI
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 23 декабря 2025 года №38/173-VIII
Городской бюджет на 2026 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы