Кентау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 232 "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 8 мамырдағы № 275 шешiмi
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қалалық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 232 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінің тіркеу нөмірі №219542) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Кентау қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 18 471 557 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 7 038 681 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 107 924 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 885 468 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсiмi – 10 439 484 мың теңге;
2) шығындар –18 402 728 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -1 067 907 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 17 300 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 085 207 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 136 736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 136 736 мың теңге;
қарыздар түсімі – 17 300 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кентауского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 232 "О городском бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 8 мая 2026 года № 275
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кентауского городского маслихата "О городском бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 232 (Регистрационный номер акта в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан №219542) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 471 557 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 7 038 681 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 107 924 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 885 468 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 10 439 484 тысяч тенге;
2) затраты – 18 402 728 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 067 907 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 17 300 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 085 207 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 136 736 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -1 136 736 тысяч тенге;
поступления займов – 17 300 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 1 794 374 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 640 338 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кентау қалалық мәслихатының төрағасы Қ. Елеусизов
Кентау қалалық мәслихатының
2026 жылғы 8 мамырдағы №275
шешіміне қосымша
Кентау қалалық мәслихатының

погашение займов – 1 794 374 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 640 338 тысяч тенге.".
2. Приложения 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кентауского городского маслихата К. Елеусизов
Приложение к решению
Кентауского городского маслихата
от 8 мая 2026 года №275
Приложение 1 к решению
Кентауского городского маслихата

95 118
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
18 234
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
18 234
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 234
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18 234
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 864 611
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
702 359
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
702 359
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
702 359
2
Әлеуметтiк көмек
1 923 173
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 923 173
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 497
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 098
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
152 570
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 450
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
358 566
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
246 226
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 148 766
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
239 079
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
222 779
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 262
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 466
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
85 991
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
41 161
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

95 118
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
18 234
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
18 234
485
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
18 234
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18 234
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 864 611
1
Социальное обеспечение
702 359
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
702 359
005
Государственная адресная социальная помощь
702 359
2
Социальная помощь
1 923 173
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 923 173
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 497
006
Оказание жилищной помощи
1 098
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
152 570
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 450
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
358 566
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
246 226
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
1 148 766
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
239 079
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
222 779
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 262
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 466
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
85 991
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 161
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций