О внесении изменений в решение маслихата города Арыс от 23 декабря 2025 года № 41/225 VІІІ "О городском бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 29 января 2026 года № 43/242-VІІІ
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс "О городском бюджете на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года №41/225-VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Арыс на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 176 829 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 761 919 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42 032 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 392 431 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 980 447 тысяч тенге;
2) затраты –9 177 026 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 962 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 25 950 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 988 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 159 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 159 тысяч тенге:
поступление займов – 25 950 тысяч тенге;

Арыс қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 41/225-VIII "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2026 жылғы 29 қаңтардағы № 43/242-VІIІ шешiмi
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Арыс қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы №41/225-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9 176 829 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 6 761 919 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 42 032 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 392 431 мың теңге;
трансферттердің түсiмдері – 980 447 мың теңге;
2) шығындар – 9 177 026 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 962 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 25 950 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 988 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржылық активтерді сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 159 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 159 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 950 мың теңге;

погашение займов – 16 988 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата К.Ахметов
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс
от 29 января 2026 года
№43/242-VIII
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс

қарыздарды өтеу – 16 988 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 197 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ.Ахметов
Арыс қалалық мәслихатының
2026 жылғы 29 қаңтардағы
№43/242-VIII шешіміне
1-қосымша
Арыс қалалық мәслихатының

571831
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
128580
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
128580
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
443251
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
83679
015
Капитальные расходы государственного органа
1200
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
358372
02
Оборона
50484
1
Военные нужды
43599
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43599
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
43599
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6885
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6885
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6885
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3500
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1753942
1
Социальное обеспечение
449873
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
449873
005
Государственная адресная социальная помощь
449873
2
Социальная помощь
1114373
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1114373
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18000
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
224253
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
254121
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
118149
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

571831
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
128580
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128580
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
443251
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83679
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
358372
02
Қорғаныс
50484
1
Әскери мұқтаждар
43599
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43599
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
43599
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6885
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6885
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6885
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3500
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1753942
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
449873
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
449873
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
449873
2
Әлеуметтiк көмек
1114373
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1114373
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
224253
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
254121
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
118149
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
467
Отдел строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру