О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 20/268-VІII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 30 апреля 2026 года № 22/303-VIIІ
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 20/268-VІII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 274 335 563 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 42 834 969 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 288 094 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69 459 тысяч тенге;
специальные поступления – 7 511 026 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 187 632 015 тысяч тенге;
2) затраты – 1 310 567 077 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 23 117 889 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25 944 452 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49 062 341 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 950 152 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 950 152 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – - 15 063 777 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 15 063 777 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2026 год норматив распределения по социальному налогу в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
в бюджет района Байдибек – 38,5 процента;
Жетысайского района – 40,4 процента;
Казыгуртского района – 28,6 процента;
Келесского района – 41,1 процента;
Мактааральского района – 33,7 процента;
Ордабасынского района – 51,4 процента;
Отрарского района – 4,8 процента;
Сайрамского района – 33,7 процента;
Сарыагашского района – 53,5 процента;
района Сауран – 68,3 процента;
Созакского района – 47 процентов;
Толебийского района – 19,4 процента;
Тюлькубасского района – 43,5 процента;
Шардаринского района – 46,2 процента;
города Арыс – 49,8 процента;
города Кентау – 63,5 процента;
города Туркестан – 48,5 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 61,5 процента;
Жетысайского района – 59,6 процента;
Казыгуртского района – 71,4 процента;
Келесского района – 58,9 процента;
Мактааральского района – 66,3 процента;
Ордабасынского района – 48,6 процента;
Отрарского района – 95,2 процента;

"2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 20/268-VІII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 22/303-VIIІ шешімі
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 20/268-VІII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 274 335 563 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 42 834 969 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 36 288 094 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 459 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 7 511 026 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 187 632 015 мың теңге;
2) шығындар – 1 310 567 077 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 23 117 889 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25 944 452 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49 062 341 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 950 152 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 950 152 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 15 063 777 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 15 063 777 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік салығы бойынша бөлу нормативі келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 38,5 пайыз;
Жетісай ауданының – 40,4 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 28,6 пайыз;
Келес ауданының – 41,1 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 33,7 пайыз;
Ордабасы ауданының – 51,4 пайыз;
Отырар ауданының – 4,8 пайыз;
Сайрам ауданының – 33,7 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 53,5 пайыз;
Сауран ауданының – 68,3 пайыз;
Созақ ауданының – 47 пайыз;
Төлеби ауданының – 19,4 пайыз;
Түлкібас ауданының – 43,5 пайыз;
Шардара ауданының – 46,2 пайыз;
Арыс қаласының – 49,8 пайыз;
Кентау қаласының – 63,5 пайыз;
Түркістан қаласының – 48,5 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 61,5 пайыз;
Жетісай ауданынан – 59,6 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 71,4 пайыз;
Келес ауданынан – 58,9 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 66,3 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 48,6 пайыз;
Отырар ауданынан – 95,2 пайыз;

Сайрамского района – 66,3 процента;
Сарыагашского района – 46,5 процента;
района Сауран – 31,7 процента;
Созакского района – 53 процента;
Толебийского района – 80,6 процента;
Тюлькубасского района – 56,5 процента;
Шардаринского района – 53,8 процента;
города Арыс – 50,2 процента;
города Кентау – 36,5 процента;
города Туркестан – 51,5 процента.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрено кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на:
реализацию мер социальной поддержки специалистов;
приобретение жилья.
Распределение кредитования бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 1 к настоящему решению.

Сайрам ауданынан – 66,3 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 46,5 пайыз;
Сауран ауданынан – 31,7 пайыз;
Созақ ауданынан – 53 пайыз;
Төлеби ауданынан – 80,6 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 56,5 пайыз;
Шардара ауданынан – 53,8 пайыз;
Арыс қаласынан – 50,2 пайыз;
Кентау қаласынан – 36,5 пайыз;
Түркістан қаласынан – 51,5 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
тұрғын үй сатып алуға.
Көрсетілген кредиттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімінің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

8 978 367
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
849 768
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
517 709
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 250 665
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 407 363
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
2 813 520
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
21 666
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
117 676
261
Управление образования области
1 321 000
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 240 942
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
80 058
2
Социальная помощь
32 777 196
256
Управление координации занятости и социальных программ области
32 777 196
068
Программа занятости
32 777 196
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
799 351
256
Управление координации занятости и социальных программ области
732 331
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
297 786
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
260 400
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
47 257
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
126 888
276
Управление по защите прав детей области
46 088
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне

8 978 367
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
849 768
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
517 709
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 250 665
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 407 363
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
2 813 520
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
21 666
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
117 676
261
Облыстың білім басқармасы
1 321 000
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 240 942
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
80 058
2
Әлеуметтiк көмек
32 777 196
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
32 777 196
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
32 777 196
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
799 351
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
732 331
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
297 786
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
260 400
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
47 257
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
126 888
276
Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
46 088
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

61 940 588
255
Управление сельского хозяйства области
43 984 711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
484 341
002
Субсидирование развития семеноводства
521 162
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
3 090 233
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
500 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
200 000
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
40 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
133 536
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
30 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
9 500 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 087 418
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 650 200
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
10 522 839
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 120 150
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
504 832
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
600 000
271
Управление строительства области
4 361 303
020
Развитие объектов сельского хозяйства
4 361 303
719
Управление ветеринарии области
13 594 574
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
184 280
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
3 776
009
Организация санитарного убоя больных животных
206
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
24 468
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
110 727
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных

61 940 588
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
43 984 711
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
484 341
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
521 162
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
3 090 233
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
500 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
200 000
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
40 000
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
133 536
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
30 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
9 500 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 087 418
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 650 200
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
10 522 839
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 120 150
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
504 832
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
600 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 361 303
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
4 361 303
719
Облыстың ветеринария басқармасы
13 594 574
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184 280
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
3 776
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
206
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
24 468
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
110 727
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу

44,5
46
48
Конечный результат:
Доля детей и подростков, занимающихся физической культурой в интернате, %
0,04
0,05
0,06
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
Целевой индикатор:
Доведение численности граждан, занимающихся физической культурой и спортом, до 50 % от общего населения к 2029 году
44,5
46
48
Конечный результат:
Увеличить количество призовых мест до 15 по сравнению с предыдущим годом, %.
100
100
100
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
Целевой индикатор:
Доведение численности граждан, занимающихся физической культурой и спортом, до 50 % от общего населения к 2029 году
44,5
46
48
Конечный результат:
Увеличить количество медалей на 50 по сравнению с предыдущим годом, %.
100
100
100
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Доведение численности граждан, занимающихся физической культурой и спортом, до 50 % от общего населения к 2029 году
44,5
Конечный результат:
Обеспечение ввода в эксплуатацию объектов по выделенным средствам на капитальный ремонт
100
Оснащение материально-технической базы ГККП центрального стадиона "Turkestan-Arena" (приобретение светодиодного LED экрана), %
100
Оснащение материально-технической базы общежития ГККП "Центральный водно-спортивный комплекс" (приобретение кондиционера и кровати), %
100
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Доведение численности граждан, занимающихся физической культурой и спортом, до 50 % от общего населения к 2029 году
44,5
46
48
Конечный результат:
Уровень занятости спортом среди детей в возрасте от 6 до 18 лет, %
0,4
0,4
0,4
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
Целевой индикатор:
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
100
100
100
Конечные результаты:
кол-во мероприятии по борьбе с наркоманией
557
671
751
Целевой индикатор:
Установка стандартизированных систем видеонаблюдения, в том числе с функцией фиксации правонарушений, по возможным маршрутам следования наркокурьеров к местам потенциальных закладок наркотиков, обеспечением точки доступа к ним подразделений по противодействию наркопреступности, кол-во мероприятии
80
80
80
Конечные результаты:
повышение уровня общественной безопасности, обеспечение оперативного реагирования на наркопреступления
100
100
100

44,5
46
48
Түпкі нәтиже:
Дене шынықтырумен айналысатын балалар мен жасөспірімдердің үлесі, %. (интернат үшін)
0,04
0,05
0,06
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын 2029 жылы жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
44,5
46
48
Түпкі нәтиже:
Алдыңғы жылмен салыстырғанда жүлделі орындардың санын 15-ке дейін өсіру, %.
100
100
100
003
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын 2029 жылы жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
44,5
46
48
Түпкі нәтиже:
Алдыңғы жылмен салыстырғанда медальдар санын 50-ге өсіру, %.
100
100
100
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын 2029 жылы жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
44,5
Түпкі нәтиже:
Күрделі жөндеуге бөлінген қаражат есебінен нысандарды пайдалануға берудің қамтамасыз етілуі
100
"Turkestan-Arena" орталық стадионын МКҚК материалдық-техникалық базасын нығайтуға (LED жарық шығаратын диодты экрандармен), %
100
"Орталық су-спорт кешені" МКҚК жатақханасын материалдық-техникалық базамен нығайтуға (ауа баптағыш пен төсек орын сатып алу), %
100
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын 2029 жылы жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
44,5
46
48
Түпкі нәтиже:
6-18 жас аралығындағы балалардың спортпен айналысу деңгейі, %.
0,4
0,4
0,4
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
001
Облыстағы қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қорғауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Нысаналы индикатор:
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
100
100
100
Түпкі нәтиже:
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күресте іс шаралар саны
550
550
550
Нысаналы индикатор:
Нормаланған бейнебақылау жүйелерін, оның ішінде құқық бұзушылықтарды тіркеу функциясы бар, наркокурьерлер ықтимал есірткі сақтау орындарына апаратын ықтимал маршруттар бойынша, оларға есірткі қылмысына қарсы күрес бөлімшелерінің кіру нүктесін қамтамасыз ету.
80
80
80
Түпкі нәтиже:
Қоғамдық қауіпсіздікті арттыру және есірткіге қатысты қылмыстарға жедел ден қоюды қамтамасыз ету
100
100
100

006
Капитальные расходы государственного органа
Целевой индикатор:
Доведение до действующих норм положенности числа участковых пунктов полиции
45
45
45
Конечные результаты:
Повышение уровня общественной безопасности, обеспечение оперативного реагирования на чрезвычайные ситуации и правонарушения, улучшение условий работы сотрудников уполномоченного подразделения полиции
45
45
45
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
Целевой индикатор:
Уровень оповещения населения при угрозе ЧС
71,1
76,2
78,6
Конечные результаты:
К 2028 году уровень оповещения населения при угрозе чрезвычайных ситуаций повышен до 78,6 % за счҰт дооснащения сирено-речевыми устройствами, что обеспечит своевременное информирование населения и повышение эффективности предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций областного масштаба.
42,3
52,4
57,2
253
Управление здравоохранения области
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Доля выпускников программам технического и профессионального, послесреднего образования, успешно прошедших независимую оценку знаний и навыков %
99,9
99,9
100
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Доля выпускников программам технического и профессионального, послесреднего образования, успешно прошедших независимую оценку знаний и навыков %
99,9
99,9
100
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Повышение уровня обеспеченности медицинскими работниками сельского населения в соответствии с минимальными нормативами обеспеченности медицинскими работниками регионов, на 10 000 сельского населения
95,2
95,2
95,1
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Повышение уровня обеспеченности медицинскими работниками сельского населения в соответствии с минимальными нормативами обеспеченности медицинскими работниками регионов, на 10 000 сельского населения
95,2
95,2

006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
қолданыстағы учаскелік полиция пункттерін санын заңнамаға сай жеткізу
45
45
45
Түпкі нәтиже:
Қоғамдық қауіпсіздікті арттыру, төтенше жағдайлар мен қылмыстарға жедел ден қоюды қамтамасыз ету, уәкілетті полиция бөлімшесі қызметкерлерінің еңбек жағдайларын жақсарту
45
45
45
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
004
Облыс ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
Нысаналы индикатор:
ТЖ қаупі төнген кезде халықты құлақтандыру деңгейі
71,1
76,2
78,6
Түпкі нәтиже:
2028 жылға қарай төтенше жағдайлар қаупі төнген кезде халықты хабардар ету деңгейі сирено-сөйлеу құрылғыларымен толық жарақтандыру есебінен 78,6% - ға дейін көтерілді, бұл халықты уақтылы хабардар етуді және облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен жоюдың тиімділігін арттыруды қамтамасыз етеді.
42,3
52,4
57,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Білім мен дағдыларды тәуелсіз бағалаудан сәтті өткен Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары түлектерінің үлесі, %
99,9
99,9
100
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Білім мен дағдыларды тәуелсіз бағалаудан сәтті өткен Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары түлектерінің үлесі, %
99,9
99,9
100
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтеріне сәйкес ауыл халқының Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу деңгейін арттыру, 10 000 ауыл халқына шаққанда
95,2
95,2
95,1
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтеріне сәйкес ауыл халқының Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу деңгейін арттыру, 10 000 ауыл халқына шаққанда
95,2
95,2

047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
Целевой показатель:
Доля переработки кукуруза %
7
16
21
Конечные результаты:
Валовый сбор сельскохозяйственных культур, увеличится %
2
2
2
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
Целевой показатель:
Доля переработки мяса %
27
27
27
Конечные результаты:
Привлечение инвестиции в основной капитал АПК %
100
100
100
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Целевой показатель:
Доля переработки мяса %
27
27
27
Конечные результаты:
Увеличение доли племенных животных, поддержка хозяйств, занимающихся развитием племенного животноводства %
100
100
100
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
Целевой показатель:
Доля переработки мяса %
27
27
27
Конечные результаты:
За счет субсидирования процентных ставок по кредитам, включая лизинг, сумма кредитов для субъектов агропромышленного комплекса составит %
100
100
100
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
Целевой показатель:
Доля переработки молоко %
48
48
48
Конечные результаты:
Оказание государственной поддержки перерабатывающим предприятиям в целях снижения себестоимости продукции глубокой переработки %
100
100
100
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
Целевой показатель:
Экономия поливной воды за счет внедрения водосберегающих технологий в орошаемом земледелии тыс. га (нарастающим)
108,3
135,3
162,3
Конечные результаты:
Повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации инвестиционных проектов путем снижения капиталоемкости и повышения окупаемости вложенных инвестиций %
100
100
100
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой показатель:
Реконструкция каналов и восстановление водохозяйственных систем и сооружений для обеспечения водой орошаемых земель
174,9
Конечные результаты:
Повышение водообеспеченности орошаемых земель и рациональное использование водных ресурсов %
100
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
Целевой показатель:
Реконструкция каналов и восстановление водохозяйственных систем и сооружений для обеспечения водой орошаемых земель

047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Жүгеріні өңдеу үлесі %
7
16
21
Түпкілікті нәтиже:
ауыл шаруашылығы дақылдардың өнімділігі артады %
2
2
2
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
Нысаналы көрсеткіш:
Етті өңдеу үлесі %
27
27
27
Түпкілікті нәтиже:
АӨК саласының негізгі капиталына салынатын инвестиция көлемі
100
100
100
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Етті өңдеу үлесі %
27
27
27
Түпкілікті нәтиже:
Асыл тұқымды малдар үлесін көбейту, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытумен айналысатын шаруашылықтарды қолдау %
100
100
100
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Етті өңдеу үлесі %
27
27
27
Түпкілікті нәтиже:
АӨК субъектілеріне берілген сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау есебінен кредиттер сомасы, лизингті қоса алғанда %
100
100
100
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Сүтті өңдеу үлесі %
48
48
48
Түпкілікті нәтиже:
Терең өңдеу өнімнің өзіндік құнын төмендету мақсатында қайта өңдеу кәсіпорындарға мемлекет тарапынан қолдау көрсету %
100
100
100
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Суармалы егіншілікке су үнемдеу технологияларын енгізу арқылы суармалы суды үнемдеу мың га (артумен)
108,3
135,3
162,3
Түпкілікті нәтиже:
Капитал сыйымдылығын төмендету және салынған инвестициялардың өзін-өзі ақтауын арттыру жолымен инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру %
100
100
100
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіш:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз ету үшін каналдарды реконструкциялау және су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарын қалпына келтіру. км
174,9
Түпкілікті нәтиже:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз етуді жоғарылату және су ресурстарын ұтымды пайдалану %
100
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Нысаналы көрсеткіш:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз ету үшін каналдарды реконструкциялау және су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарын қалпына келтіру. км

013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Оказание услуги обеспечению доступа к базе данных идентификации сельскохозяйственных животных %
100
100
100
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика особо опасных болезней сельскохозяйственных животных %
100
100
100
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
Конечные результаты:
Предоставление служебных помещений ветеринарным специалистам области и оснащение биотермическими сооружениями для профилактики инфекций и обеспечения ветеринарной безопасности %
100
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Доля биопрепаратов против особо опасных болезней сельскохозяйственных животных %
100
100
100
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика и профилактика энзоотических заболеваний %
100
100
100
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Обеспечение ушными бирками, предназначенными для идентификации сельскохозяйственных животных %
100
100
100

013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру дерекқор базасына қолжетімділік алу %
100
100
100
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларының аса қауіпті ауруларын алдын алу %
100
100
100
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
Түпкілікті нәтиже:
Облыстық ветеринариялық мамандарға қызметтік жайлар ұсыну және инфекциялардың алдын алу мен ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін биотермиялық құрылыстармен жабдықтау, %
100
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларының аса қауіпті ауруларына қарсы биопреппараттардың үлесі %
100
100
100
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Профилактикалық және энзоотиялық аурулардың алдын алу, %.
100
100
100
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашалығы жануарларын бірдейлендіруге арналған құлақ жапсырмаларымен қамтамасыз ету, %
100
100
100

29,7
30,6
31,5
Конечные результаты:
Доля ВДС среднего предпринимательства в ВВП, %
7,1
8,4
8,9
008
Поддержка предпринимательской деятельности
Целевой показатель:
Доля ВДС МСП в ВВП, %
29,7
30,6
31,5
Конечные результаты:
Доля ВДС среднего предпринимательства в ВВП, %
7,1
8,4
8,9
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
Целевой показатель:
Доля ВДС МСП в ВВП, %
29,7
30,6
31,5
Конечные результаты:
Доля ВДС среднего предпринимательства в ВВП, %
7,1
8,4
8,9
261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Целевой индикатор:
Доля государственных образовательных организаций, создавших условия для инклюзивного образования, %
100
100
100
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Конечный результат:
Доля обеспечения детей с особыми образовательными потребностями дошкольным воспитанием и обучением, а также начальным и основным образованием, %
100
100
100
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Конечный результат:
Доля обеспечения учебниками и учебно-методическими комплексами в повышение качества образования, %
100
100
100
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Доля обучающихся, преодолевших пороговый уровень функциональной грамотности по результатам международного исследования PISA, %
93
95
97
Конечный результат:
В целях создания качественной образовательной среды международного уровня обеспечить поэтапное участие областных специализированных образовательных организаций в процессе аккредитации и соответствия международному стандарту CIS (Council of International Schools), %
3
3
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Конечный результат:
Проведение Олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в организациях среднего, основного и общего образования, %
0,8
0,8
0,8

29,7
30,6
31,5
Түпкілікті нәтиже:
Жалпы ұлттық өнімдегі орта бизнестің ЖҚҚ үлесі, %
7,1
8,4
8,9
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
Нысаналы көрсеткіш:
Жалпы ұлттық өнімдегі шағын орта бизнес ЖҚҚ үлесі, %
29,7
30,6
31,5
Түпкілікті нәтиже:
Жалпы ұлттық өнімдегі орта бизнестің ЖҚҚ үлесі, %
7,1
8,4
8,9
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
Нысаналы көрсеткіш:
Жалпы ұлттық өнімдегі шағын орта бизнес ЖҚҚ үлесі, %
29,7
30,6
31,5
Түпкілікті нәтиже:
Жалпы ұлттық өнімдегі орта бизнестің ЖҚҚ үлесі, %
7,1
8,4
8,9
261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
Инклюзивті білім беру үшін жағдай жасаған мемлекеттік білім беру ұйымдарының үлесі, %
100
100
100
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
97
Түпкілікті нәтиже:
Ерекше білім беруді қажет ететін балаларды мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту және бастауыш, негізгі білім берумен қамтамасыз ету үлесі, %
100
100
100
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Түпкілікті нәтиже:
Білім сапасын арттыру мақсатында оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз ету үлесі, %
100
100
100
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
97
Түпкілікті нәтиже:
Халықаралық деңгейдегі сапалы білім беру ортасын қалыптастыру мақсатында облыстық мамандандырылған білім беру ұйымдарын халықаралық CIS (Council of International Schools) стандартына сәйкестендіріп, аккредитация процессіне кезең-кезеңмен қатыстыруды қамтамасыз ету, %
3
3
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Түпкілікті нәтиже:
Орта, негізгі және жалпы білім беру ұйымдарындағы дарынды оқушыларды анықтап, олимпиадаларға қатысуын қамтамасыз ету, %
0,8
0,8
0,8

011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
Целевой индикатор:
Охват детей с ограниченными возможностями развития специальной психолого-педагогической поддержкой и ранней коррекцией, %
100
100
100
Конечный результат:
Открыть учреждения психолого-медико-педагогической консультаций
2
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в общем количестве детей этой категории, %
10
9,9
9,6
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в общем количестве детей этой категории, %
10
9,9
9,6
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
Целевой индикатор:
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Конечный результат:
Определение лучшей организации из числа учреждений среднего образования и присуждение грантов, укрепление материально-технической базы, количество организаций
1
1
1
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
Целевой индикатор:
Доля объектов технического и профессионального, послесреднего образования (ТиПО), расположенных в типовых зданиях, %
96
97
98
Конечный результат:
В процентах расширение спектра долгосрочного взаимодействия организаций технического и профессионального образования с предприятиями (организациями) для увеличения дуального обучения и охвата студентов по распределению специальностей и квалификаций, %
36
38
40
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Конечный результат:
Автоматизация документов, обязательных для ведения педагогами и организациями среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, количество проектов
2
2
2
055
Дополнительное образование для детей и юношества
Целевой индикатор:
Охват детей дополнительным образованием, %
95
100
100
Конечный результат:
Охват детей дополнительным образованием, %
95
100
100
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
Целевой индикатор:
Подготовка специалистов с высшим и послевузовским образованием и предоставление социальной поддержки обучающимся, количество
256
256
256
Конечный результат:
Подготовка специалистов с высшим и послевузовским образованием и предоставление социальной поддержки обучающимся, количество
256
256
256

011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
Нысаналы индикатор:
Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдаумен және ерте түзетумен қамту, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес беру мекемелерін ашу
2
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
10
9,9
9,6
Түпкілікті нәтиже:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
10
9,9
9,6
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
Нысаналы индикатор:
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
97
Түпкілікті нәтиже:
Орта бiлiм беретiн мекемелер арасынан үздік ұйымды анықтау және грант тағайындау, материалдық-техникалық базасын нығайту, ұйым саны
1
1
1
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор:
Үлгілік ғимараттарда орналасқан техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру (ТжКБ) объектілерінің үлесі, %
96
97
98
Түпкілікті нәтиже:
Мамандықтар мен біліктіліктер бөлінісінде дуалды оқыту мен студенттерді қамтуды ұлғайту үшін ТжКБ ұйымдарының кәсіпорындармен (ұйымдармен) ұзақ мерзімді әріптестік өзара іс-қимыл спектрін кеңейту, %
36
38
40
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Түпкілікті нәтиже:
Педагогтер мен орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары жүргізуге міндетті құжаттарды автоматтандыру, жоба саны
2
2
2
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
Нысаналы индикатор:
Балаларды қосымша біліммен қамту, %
95
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Балаларды қосымша біліммен қамту, %
95
100
100
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор:
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету, саны
256
256
256
Түпкілікті нәтиже:
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету, саны
256
256
256

067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Доля школ, расположенных в типовых зданиях, %
95
96
97
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Конечный результат:
Капитальный ремонт объектов средних общеобразовательных учреждений, количество
13
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
Целевой индикатор:
Доля школ, расположенных в типовых зданиях, %
95
96
97
Конечный результат:
Капитальный ремонт объектов средних общеобразовательных учреждений, количество
3
14
14
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Доля школ, охваченных высокоскоростным интернетом, %
100
100
100
Конечный результат:
Доля учащихся, завершающих учебный год "Алтын белгі" и "Аттестат с отличием", %
14
14,5
15
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Обеспечение единовременной выплатой денежных средств гражданам Казахстана, усыновившим (удочерившим) ребенка-сироту (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение единовременной выплатой денежных средств гражданам Казахстана, усыновившим (удочерившим) ребенка-сироту (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Обеспечение ежемесячной выплатой денежных средств опекуну (попечителю) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение ежемесячной выплатой денежных средств опекуну (попечителю) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
089
Организация профессионального обучения
Целевой индикатор:
Обеспечение профессиональной подготовки по добровольному выбору учащихся старших классов в образовательных учреждениях, %
100
100
100
Конечный результат:
Количество учреждений, обеспечивающих профессиональное обучение
2
2
2

067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Типтік ғимараттарда орналасқан мектептердің үлесі, %
95
96
97
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
97
Түпкілікті нәтиже:
Орта білім беру ұйымдары нысандарын күрделі жөндеу жұмыстары, саны
13
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
Нысаналы индикатор:
Типтік ғимараттарда орналасқан мектептердің үлесі, %
95
96
97
Түпкілікті нәтиже:
Орта білім беру ұйымдары нысандарын күрделі жөндеу жұмыстары, саны
3
14
14
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
97
Жоғары жылдамдықты интернетпен қамтылған мектептердің үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Оқу жылын "жақсы" және "өте жақсы" аяқтаған білім алушылардың үлесі, %
14
14,5
15
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
Нысаналы индикатор:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
Нысаналы индикатор:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
Білім беру ұйымдарындағы жоғары сынып оқушыларының ерікті таңдауымен кәсіптік бағдармен оқытуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Кәсіптік оқытуды қамтамасыз ететін мекеме саны
2
2
2

14,5
15
752
Управление общественного развития области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
Целевой индикатор:
Тематический обзор материалов, публикуемых в республиканских и областных печатных средствах массовой информации, обзор позитивной, нейтральной и критической информации в средствах массовой информации и социальных сетях, включая подробный разбор позитивных, критических и нейтральных материалов, %
100
100
100
Конечный результат:
Тематический обзор материалов, публикуемых в республиканских и областных печатных средствах массовой информации, обзор позитивной, нейтральной и критической информации в средствах массовой информации и социальных сетях, включая подробный разбор позитивных, критических и нейтральных материалов, %
100
100
100
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
Целевой индикатор:
Доля молодежи (в возрасте от 15 до 35 лет), не охваченной обучением, трудовой занятостью или профессиональной подготовкой, %
5,6
5,2
4,8
Конечный результат:
Координация молодежных инициатив, разработка и реализация проектов для молодежи, а также поддержка деятельности других учреждений, занимающихся предоставлением социальных услуг, %
100
100
100
009
Услуги по проведению государственной информационной политики
Целевой индикатор:
Доля населения, владеющего государственным языком, %
93
93,5
94
Конечный результат:
Доля охвата населения области материалами, опубликованными в средствах массовой информации в рамках государственной информационной политики, %
50
50
50
Доля охвата населения области телерадиопрограммами в рамках государственной информационной политики, %
90
90
90
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области, %
100
Конечный результат:
Обеспечение коммунального государственного учреждения "Қоғамдық келісім" оборудованием, %
100
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
Целевой индикатор:
Доля населения, владеющего государственным языком, %
93
93,5
94
Конечный результат:
Доля охвата населения области телерадиопрограммами в рамках государственной информационной политики, %
90
90
90
075
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области, %
100
100
100
254
Управления природных ресурсов и регулирования природопользования области

14,5
15
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Республикалық және облыстық баспа бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланатын материалдарға тақырыптық шолу, бұқаралық ақпарат құралдарында және әлеуметтік желілерде жағымды, бейтарап және сыни ақпараттарға шолу, оның ішінде жағымды, сыни, бейтарап материалды тарқатып, шолу жасау, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Республикалық және облыстық баспа бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланатын материалдарға тақырыптық шолу, бұқаралық ақпарат құралдарында және әлеуметтік желілерде жағымды, бейтарап және сыни ақпараттарға шолу, оның ішінде жағымды, сыни, бейтарап материалды тарқатып, шолу жасау, %
100
100
100
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
Нысаналы индикатор:
Оқымайтын, жұмыс істемейтін және кәсіби дағдыларды үйренбейтін жастар (15-тен 35 жасқа дейін) үлесі, %
5,6
5,2
4,8
Түпкілікті нәтиже:
Жастардың бастамаларын үйлестіру, жастарға арналған жобаларды әзірлеу және жүзеге асыру және әлеуметтік қызметтермен айналысатын басқа мекемелердің қызметін қолдау, %
100
100
100
009
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік тілді меңгерген халықтың үлесі, %
93
93,5
94
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік ақпараттық саясатты бұқаралық ақпарат құралдарында шыққан материалдармен облыс тұрғындарын қамту үлесі, %
50
50
50
Мемлекеттік ақпараттық саясатты тел-радио бағдарламамен облыс тұрғындарын қамту үлесі, %
90
90
90
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету, %
100
Түпкі нәтиже:
"Қоғамдық келісім" коммуналдық мемлекеттік мекемесін құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, %
100
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік тілді меңгерген халықтың үлесі, %
93
93,5
94
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік ақпараттық саясатты тел-радио бағдарламамен облыс тұрғындарын қамту үлесі, %
90
90
90
075
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету, %
100
100
100
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы