Об утверждении Перечня высокотехнологичных товаров и услуг казахстанского происхождения обрабатывающей промышленности для целей субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, Банком Развития Казахстана, иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям высокотехнологичных товаров и услуг казахстанского происхождения обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны Экспортно-кредитного агентства Казахстана
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 10 июля 2026 года № 218-НҚ
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12 июля 2026 года.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Перечень высокотехнологичных товаров и услуг казахстанского происхождения обрабатывающей промышленности для целей субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, Банком Развития Казахстана, иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям высокотехнологичных товаров и услуг казахстанского происхождения обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны Экспортно-кредитного агентства Казахстана, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту продвижения экспорта Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) направление уведомления в Министерство юстиции Республики Казахстан о принятии настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 10 июля 2026 года № 218-НҚ
Перечень высокотехнологичных товаров и услуг казахстанского происхождения обрабатывающей промышленности для целей субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, Банком Развития Казахстана, иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям отечественных высокотехнологичных товаров и услуг казахстанского происхождения обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны Экспортно-кредитного агентства Казахстана
Код ТН ВЭД ЕАЭС/ ОКЭД
Наименование товара/услуги
Товары
1.

Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі тарапынан сақтандырылуға жататын өңдеу өнеркәсібінің Қазақстанда шығарылған жоғары технологиялық тауарларын және көрсетілетін қызметтерін шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, Қазақстанның Даму Банкі, лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау мақсаттары үшін өңдеу өнеркәсібінің Қазақстанда шығарылған жоғары технологиялық тауарларының және көрсетілетін қызметтерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2026 жылғы 10 шілдедегі № 218-НҚ бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі тарапынан сақтандырылуға жататын өңдеу өнеркәсібінің Қазақстанда шығарылған жоғары технологиялық тауарларын және көрсетілетін қызметтерін шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, Қазақстанның Даму Банкі, лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау мақсаттары үшін өңдеу өнеркәсібінің Қазақстанда шығарылған жоғары технологиялық тауарларының және көрсетілетін қызметтерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Экспортты ілгерілету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны ресми жариялау және электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықтың қабылданғаны туралы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне хабарлама жіберуді;
3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрі
А. Шаққалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
2026 жылғы 10 шілдедегі
№ 218-НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі тарапынан сақтандырылуға жататын өңдеу өнеркәсібінің Қазақстанда шығарылған жоғары технологиялық тауарларын және көрсетілетін қызметтерін шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, Қазақстанның Даму Банкі, лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау мақсаттары үшін өңдеу өнеркәсібінің Қазақстанда шығарылған жоғары технологиялық тауарларын және көрсетілетін қызметтерінің тізбесі
ЕАЭО СЭҚ ТН/ ЭҚЖЖ коды
Тауардың/қызметтің атауы
Тауарлар
1.

300610
Кетгут хирургический стерильный, аналогичные стерильные материалы для наложения швов (включая стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические нити) и стерильные адгезивные ткани для хирургического закрытия ран; ламинария стерильная и тампоны из ламинарии стерильные; стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические кровоостанавливающие средства (гемостатики); стерильные хирургические или стоматологические адгезионные барьеры, рассасывающиеся или нерассасывающиеся
2.
300640
Цементы зубные и материалы для пломбирования зубов прочие; цементы, реконструирующие кость
3.
300670
Препараты в виде геля, предназначенные для использования в медицине или ветеринарии в качестве смазки для частей тела при хирургических операциях или физических исследованиях или в качестве связующего агента между телом и медицинскими инструментами
4.
690911
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей из фарфора
5.
690912
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей, имеющие эквивалент твердости 9 или более по шкале Мооса
6.
690919
Прочие изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей
7.
711319
Ювелирные изделия и их части из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальваническое покрытие, плакированных или неплакированных драгоценными металлами
8.
711419
Изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальваническое покрытие, плакированных или неплакированных драгоценными металлами
9.
711590
Прочие изделия из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами
10.
730900
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
11.
731010
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости из черных металлов для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью 50 л или более
12.
731511
Цепи роликовые из черных металлов
13.
731512
Цепи шарнирные из черных металлов прочие
14.
731519
Части шарнирных цепей из черных металлов
15.
732290
Прочие воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха неэлектрические, с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов
16.

300610
Стерильді хирургиялық кетгут, тігіс салуға арналған ұқсас стерильді материалдар (стерильді сіңірілетін хирургиялық немесе стоматологиялық жіптерді қоса алғанда) және жараларды хирургиялық жабуға арналған стерильді жабысқақ маталар; стерильді ламинария және ламинариядан жасалған стерильді тампондар; стерильді сіңірілетін хирургиялық немесе стоматологиялық қан тоқтататын құралдар (гемостатиктер); сіңірілетін немесе сіңірілмейтін стерильді хирургиялық немесе стоматологиялық адгезиялық тосқауылдар
2.
300640
Тіс цементтері және тістерді пломбалауға арналған өзге де материалдар; сүйекті қайта жаңартатын цементтер
3.
300670
Медицинада немесе ветеринарияда хирургиялық операциялар немесе физикалық зерттеулер кезінде дене бөліктері үшін майлау ретінде немесе дене мен медициналық құралдар арасында байланыстырушы зат ретінде пайдалануға арналған гель түріндегі препараттар
4.
690911
Фарфордан жасалған зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
5.
690912
Моос шкаласы бойынша 9 немесе одан да көп қаттылық баламасы бар зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар
6.
690919
Зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған басқа керамикалық бұйымдар
7.
711319
Басқа бағалы металдардан жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөлшектері, электрмен қапталған немесе жалатпаған, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
8.
711419
Басқа бағалы металдардан жасалған зергерлік немесе күміс бұйымдары және олардың бөліктері, электрмен қапталған немесе жалатпаған, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
9.
711590
Қымбат металлдан жасалған немесе бағалы металдармен қапталған басқа да бұйымдар
10.
730900
Қара металдардан жасалған, кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас сыйымдылықтар
11.
731010
Сыйымдылығы 50 литр және одан көп кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, банкалар, жәшіктер және ұқсас ыдыстар
12.
731511
Қара металлдардан жасалған роликті шынжырлар
13.
731512
Қара металлдардың басқа топса тізбектері
14.
731519
Қара металлдардан жасалған айналмалы тізбектердің бөліктері
15.
732290
Қара металлдардан жасалған, қозғалтқыштан жетегі бар жапсарлас желдеткішпен немесе ауа үрлегішпен жабдықталған, электрлік емес жылытуы бар, ыстық ауаны беруге арналған өзге де ауа қыздырғыштар мен тарату құрылғылары
16.

761090
Прочие металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части; изделия, предназначенные для использования в строительных металлоконструкциях
17.
761100
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
18.
840110
Реакторы ядерные
19.
840120
Оборудование и устройства для разделения изотопов, их части
20.
840310
Котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402
21.
840390
Части котлов центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402
22.
840610
Турбины для силовых судовых установок
23.
840681
Турбины прочие номинальной выходной мощностью более 40 МВт
24.
840682
Прочие турбины мощностью не более 40 МВт
25.
840690
Части турбин на водяном паре и турбин паровых
26.
840721
Подвесные двигатели, приводящие в движение плавучие средства
27.
840729
Прочие двигатели, приводящие в движение плавучие средства
28.
840731
Двигатели с возвратно-поступательным движением поршня, применяемые для приведения в движение транспортных средств группы 87 с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см3
29.
840733
Двигатели с возвратно-поступательным движением поршня, применяемые на транспортных средствах группы 87, с рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см3, но не более 1000 см3
30.
840734
Двигатели с возвратно-поступательным движением поршня, применяемые на транспортных средствах группы 87, с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см3
31.
840790
Прочие двигатели внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с вращающимися или возвратно-поступательным движением поршня
32.
840810
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели), приводящие в движение плавучие средства
33.
840820
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели), используемые для приведения в движение транспортных средств группы 87
34.
840890
Прочие двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели)
35.
840910
Части для авиационных двигателей
36.
840991
Части, предназначенные исключительно или главным образом для поршневых двигателей внутреннего сгорания с искровым зажиганием товарной позиции 8407 или 8408
37.
840999
Прочие части, предназначенные исключительно или главным образом для двигателей товарной позиции 8407 или 8408
38.
841111
Двигатели турбореактивные, тягой не более 25 кН
39.

761090
Алюминийден жасалған өзге де металл конструкциялары (9406 тауар позициясының құрама құрылыс металл конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері; құрылыс металл конструкцияларында пайдалануға арналған бұйымдар
17.
761100
Резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 л-ден астам кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа), қаптамасымен немесе термооқшаулағышпен немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықсыз алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
18.
840110
Ядролық реакторлар
19.
840120
Изотоптарды бөлуге арналған жабдықтар мен құрылғылар, олардың бөліктері
20.
840310
Орталық жылыту қазандықтары
21.
840390
8402 тауар позициясындағы қазандардан басқа орталық жылыту қазандықтарына арналған бөлшектер
22.
840610
Күш беретін кеме қондырғыларына арналған турбиналар
23.
840681
Номиналды шығу қуаты 40 МВт-тан асатын өзге де турбиналар
24.
840682
Қуаты 40 МВт-тан аспайтын басқа турбиналар
25.
840690
Бу турбиналарының және бу турбиналарының бөліктері
26.
840721
Жүзбелі құралдарды қозғалысқа келтіретін аспалы қозғалтқыштар
27.
840729
Жүзбелі құралдарды қозғалысқа келтіретін өзге де қозғалтқыштар
28.
840731
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 текше метрден аспайтын 87-топтағы көлік құралдарын жылжыту үшін қолданылатын поршеньді поршеньді қозғалысы бар қозғалтқыштар
29.
840733
Қозғалтқышының көлемі 250 см3-ден асатын, бірақ 1000 см3-ден аспайтын 87-топтағы көлік құралдарында қолданылатын поршеньдік қозғалысы бар қозғалтқыштар
30.
840734
Қозғалтқышының көлемі 1000 см3-ден асатын 87-топтағы көліктерде қолданылатын поршеньдік қозғалысы бар қозғалтқыштар
31.
840790
ұшқын тұтандыратын, поршеньді айналмалы немесе кері бағытта қозғалатын басқа іштен жанатын қозғалтқыштар
32.
840810
Жүзбелі құралдарды қозғалысқа келтіретін қысудан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесе жартылай дизельдер)
33.
840820
87-топтың көлік құралдарын қозғалысқа келтіру үшін пайдаланылатын қысудан тұтанатын поршеньді Іштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесе жартылай дизельдер)
34.
840890
Басқа іштен жанатын қозғалтқыштар, қысу тұтануы бар поршеньді (дизельді немесе жартылай дизельді)
35.
840910
Ұшақ қозғалтқыштарына арналған бөлшектер
36.
840991
8407 немесе 8408 тауар позицияларының ұшқыннан тұтанатын поршеньді іштен жанатын қозғалтқыштарымен ғана немесе негізінен пайдалануға арналған бөлшектер
37.
840999
8407 немесе 8408 тауар позициясындағы қозғалтқыштарға ғана немесе негізінен арналған басқа бөлшектер
38.
841111
Турбореактивті қозғалтқыштар, тарту күші 25 кн аспайды
39.

106.
842191
Части центрифуг, включая центробежные сушилки
107.
842199
Прочие части оборудования для фильтрования или очистки жидкостей
108.
842211
Посудомоечные машины бытовые
109.
842219
Прочие посудомоечные машины
110.
842220
Оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей
111.
842230
Оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей; для опечатывания их или этикетирования; для герметичной укупорки колпачками или крышками
112.
842240
Оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее
113.
842290
Части посудомоечных машин, оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков
114.
842320
Весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
115.
842330
Весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
116.
842389
Прочее оборудование для взвешивания
117.
842390
Разновесы для весов всех типов, части оборудования для взвешивания
118.
842420
Пульверизаторы и аналогичные устройства
119.
842430
Машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
120.
842441
Распылители переносные для сельского хозяйства или садоводства
121.
842449
Прочие распылители для сельского хозяйства или садоводства
122.
842482
Прочие устройства для сельского хозяйства или садоводства для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков
123.
842489
Прочие устройства для разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков
124.
842490
Части механических устройств (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
125.
842511
Тали и подъемники (кроме скиповых или подъемников, используемых для подъема транспортных средств) с приводом от электрического двигателя

106.
842191
Центрифугалардың бөліктері, соның ішінде центрифугалық кептіргіштер
107.
842199
Сұйықтықтарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтың өзге де бөліктері
108.
842211
Ыдыс жуғыш машиналар, тұрмыстық
109.
842219
Басқа ыдыс жуғыштар
110.
842220
Бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық
111.
842230
Бөтелкелерді, банкаларды толтыруға, тығындауға, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа да сыйымдылықтарды жабуға; оларды мөрлеуге немесе затбелгі жапсыруға; қақпақтармен немесе қақпақтармен тұмшалап тығындауға арналған жабдық
112.
842240
Буып-түюге немесе орауға арналған жабдық (буып-түю материалы шөгілетін тауарды орайтын жабдықты қоса алғанда) өзгелері
113.
842290
Ыдыс жуатын машиналардың бөліктері, бөтелкелерді немесе басқа да сыйымдылықтарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды толтыруға, тығындауға, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа да сыйымдылықтарды жабуға, оларды мөрлеуге немесе затбелгі жапсыруға арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды, тубаларды және ұқсас сыйымдылықтарды қалпақтармен немесе қақпақтармен тұмшалап тығындауға арналған жабдық; буып-түюге немесе орауға арналған жабдық (буып-түю материалын термоөңдеумен орайтын жабдықты қоса алғанда)
114.
842320
Конвейерлердегі өнімді үздіксіз өлшеуге арналған таразылар
115.
842330
Тұрақты салмаққа реттелетін таразылар және белгілі бір салмақты контейнерге немесе контейнерге жүктейтін таразылар, соның ішінде бункерлік таразылар
116.
842389
Өлшеуге арналған өзге де жабдықтар
117.
842390
Барлық үлгідегі таразыларға арналған әртүрлі таразылар, өлшеуге арналған жабдықтың бөлшектері:
118.
842420
Бүріккіш пистолеттер және ұқсас құрылғылар
119.
842430
Бу немесе құм үрлеу машиналары және ұқсас лақтыру құрылғылары
120.
842441
Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған тасымалданатын бүріккіштер
121.
842449
Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған өзге де тозаңдатқыштар
122.
842482
Сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған өзге де құрылғылар
123.
842489
Сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды бүркуге немесе бүркуге арналған басқа құрылғылар
124.
842490
Сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылардың (қолмен басқарылатын немесе онсыз) бөліктері, зарядталған немесе зарядталмаған өрт сөндіргіштер; пульверизаторлар және ұқсас құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды және ұқсас лақтыру құрылғылары
125.
842511
Электр қозғалтқышымен жұмыс істейтін көтергіштер мен көтергіштер (көлік құралдарын көтеру үшін қолданылатын скиптерден немесе көтергіштерден басқа)

186.
843890
Части оборудования для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное кроме оборудования для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения
187.
843910
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
188.
843920
Оборудование для изготовления бумаги или картона
189.
843930
Оборудование для отделки бумаги или картона
190.
843991
Части оборудования для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
191.
843999
Прочие части оборудования для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
192.
844010
Оборудование переплетное, включая машины для сшивания книжных блоков
193.
844090
Части оборудования переплетного, включая машины для сшивания книжных блоков
194.
844110
Машины резательные
195.
844120
Машины для изготовления пакетов, мешков или конвертов
196.
844130
Машины для изготовления картонных коробок, коробок, ящиков, труб, барабанов или аналогичных емкостей способами, отличными от формования
197.
844140
Машины для формования изделий из бумажной массы, бумаги или картона
198.
844180
Оборудование прочее для производства изделий из бумажной массы, бумаги и картона
199.
844190
Части оборудования для производства изделий из бумажной массы, бумаги или картона
200.
844230
Машины, аппаратура и оснастка для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей
201.
844240
Части к машинам, аппаратуре или оснастке (кроме товарных позиций 8456-8465) для шрифтоотливки или набора шрифта, для подготовки или изготовления печатных блоков, пластин, цилиндров или других типографских элементов
202.
844311
Машины для офсетной печати рулонные
203.
844312
Машины для офсетной печати, листовые, конторские (использующие листы, у которых в развернутом виде одна сторона не более 22 см, а другая - не более 36 см)
204.
844314
Машины для высокой печати, рулонные, за исключением флексографических
205.
844315
Машины для высокой печати, кроме рулонных, за исключением флексографических
206.
844316
Машины печатные для флексографической печати
207.
844317
Машины для глубокой печати
208.
844319
Прочие машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442

186.
843890
Жануарлардан алынатын майларды немесе майларды немесе ұшпайтын майларды немесе өсімдік немесе микробиологиялық текті майларды экстрагирлеуге немесе дайындауға арналған жабдықтан басқа, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдықтардың бөліктері
187.
843910
Талшықты целлюлозды материалдардан целлюлоза өндіруге арналған жабдық
188.
843920
Қағаз немесе картон өндіруге арналған жабдық
189.
843930
Қағазды немесе картонды әрлеуге арналған жабдық
190.
843991
Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндіруге арналған жабдық бөлшектері
191.
843999
Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндіруге арналған жабдықтың өзге де бөліктері
192.
844010
Кітап блоктарын тігуге арналған машиналарды қоса алғанда, түптеу жабдығы
193.
844090
Кітап блоктарын тігуге арналған машиналарды қоса алғанда, түптеу жабдығының бөліктері
194.
844110
Кесу машиналары
195.
844120
Сөмкелерді, қаптарды немесе конверттерді жасауға арналған машиналар
196.
844130
Қалыптаудан басқа әдістермен картондарды, қораптарды, жәшіктерді, құбырларды, барабандарды немесе ұқсас ыдыстарды жасауға арналған машиналар
197.
844140
Қағаз целлюлозасынан, қағаздан немесе картоннан бұйымдарды қалыптауға арналған машиналар
198.
844180
Қағаз целлюлозасынан, қағаздан және картоннан бұйымдар өндіруге арналған басқа да жабдықтар
199.
844190
Қағаз целлюлозасынан, қағаздан немесе картоннан бұйымдар өндіруге арналған жабдықтардың бөлшектері
200.
844230
Пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа қалыптарын дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппаратура және жабдық; пластиналар, цилиндрлер және басқа да баспа қалыптары; баспа мақсаттары үшін дайындалған пластиналар, цилиндрлер және литографиялық тастар
201.
844240
Баспа блоктарын, пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да типографиялық элементтерді дайындауға немесе дайындауға арналған қаріп құюға немесе қаріп теруге арналған машиналарға, аппаратураға немесе жараққа арналған бөлшектер (8456-8465 тауар позицияларынан басқа)
202.
844311
Офсеттік басу машиналары
203.
844312
Офсеттік баспа машиналары, парақ, кеңсе (бір жағы 22 см-ден, ал екінші жағы 36 см-ден аспайтын жайылған парақтарды пайдалану)
204.
844314
Флексографияны қоспағанда, орамдық баспа машиналары
205.
844315
Флексографияны қоспағанда, орамнан орамға арналған баспа машиналары
206.
844316
Флексографиялық басып шығаруға арналған баспа машиналары
207.
844317
Гравюралық баспа машиналары
208.
844319
Пластиналар, цилиндрлер және 8442 тауар позициясының басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын өзге де баспа машиналары

209.
844332
Прочие машины, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
210.
844391
Части и принадлежности печатных машин, используемых для печати посредств ом пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442
211.
844399
Прочие части и принадлежности машин печатных, принтеров, копировальных аппаратов и факсимильных аппаратов, объединенных или необъединенных
212.
844400
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования и резания искусственных текстильных материалов
213.
844511
Чесальные машины для подготовки текстильных волокон
214.
844512
Гребнечесальные машины для подготовки текстильных волокон
215.
844513
Ленточные или ровничные машины для подготовки текстильных волокон
216.
844519
Прочие машины для подготовки текстильных волокон
217.
844520
Прядильные текстильные машины
218.
844530
Тростильные или крутильные текстильные машины
219.
844540
Мотальные текстильные машины (включая уточномотальные) или кокономотальные машины
220.
844590
Прочие машины для подготовки текстильных волокон прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах товарной позиции 8446 или 8447
221.
844711
Машины кругловязальные с цилиндром диаметром не более 165 мм
222.
844712
Машины кругловязальные с цилиндром диаметром более 165 мм
223.
844720
Машины плосковязальные, машины вязально-прошивные
224.
844811
Ремизоподъемные каретки и жаккардовые машины, механизмы для уменьшения числа карт, копировальные, картонасекательные или картосшивательные машины для использования совместно с упомянутыми машинами
225.
844819
Прочие оборудование вспомогательное для машин товарной позиции 8444, 8445, 8446, 8447
226.
844820
Части и принадлежности к машинам товарной позиции 8444, или их вспомогательным устройствам
227.
844831
Гарнитура игольчатая
228.
844832
Части машин для подготовки текстильных волокон, кроме игольчатой гарнитуры
229.
844833
Веретена, рогульки, кольца и бегунки
230.
844839
Прочие части и принадлежности к машинам товарной позиции 8445 или их вспомогательным устройствам
231.
844842
Берда, ремизки и ремизные рамы для ткацких станков
232.
844849
Прочие части и принадлежности к ткацким станкам и их вспомогательным устройствам
233.
844859
Прочие части и принадлежности к машинам товарной позиции 8447 или их вспомогательным устройствам

209.
844332
Есептеу машинасына немесе желіге қосылу мүмкіндігі бар өзге де машиналар
210.
844391
Пластиналар, цилиндрлер және 8442 тауар позициясының басқа да басып шығару нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналарының бөлшектері мен керек-жарақтары
211.
844399
Біріктірілген немесе біріктірілмеген баспа машиналарының, принтерлердің, көшіргіштердің және факсимильді аппараттардың басқа бөліктері мен керек-жарақтары
212.
844400
Жасанды тоқыма материалдарын экструдтау, созу, текстуралау және кесуге арналған машиналар
213.
844511
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған тарау машиналары
214.
844512
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған тарағыш машиналар
215.
844513
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған таспалы немесе тегістейтін машиналар
216.
844519
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған басқа машиналар
217.
844520
Тоқыма иіру машиналары
218.
844530
Текстильді орау немесе бұрау машиналары
219.
844540
Орау тоқыма машиналары (нақтылағыш машиналарды қоса алғанда) немесе піллә орау машиналары
220.
844590
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған өзге де машиналар иіру, ілу немесе ширату машиналары және тоқыма иірімжіпті дайындауға арналған басқа да жабдықтар; піллә орайтын немесе орайтын (нақтылап орауды қоса алғанда) тоқыма машиналары және тоқыма иірімжіпті 8446 немесе 8447 тауар позициясының машиналарында пайдалану үшін дайындайтын машиналар
221.
844711
Диаметрі 165 мм аспайтын цилиндрі бар дөңгелек тоқу машиналары
222.
844712
Диаметрі 165 мм-ден асатын цилиндрі бар дөңгелек тоқу машиналары
223.
844720
Тегіс тоқыма машиналары, тоқу және тігу машиналары
224.
844811
Ремизкөтергіш кареткалар және жаккард машиналары, карталар санын азайтуға арналған тетіктер, аталған машиналармен бірге пайдалануға арналған көшіру, карта керту немесе карта тігу машиналар
225.
844819
8444, 8445, 8446, 8447 тауар позициясындағы машиналарға арналған басқа да қосалқы жабдықтар
226.
844820
8444 тауар позициясының машиналарына немесе олардың қосалқы құрылғыларына бөлшектер мен керек-жарақтар
227.
844831
Ине гарнитурасы
228.
844832
Инелі гарнитурадан басқа, тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналардың бөліктері
229.
844833
ұршық, сақиналар мен жүргізгіштер
230.
844839
8445 тауар позициясындағы машиналардың басқа бөлшектері мен керек-жарақтары немесе олардың керек-жарақтары
231.
844842
Тоқыма станоктарына арналған берда, ремизкалар және ремиз рамалары
232.
844849
Тоқыма машиналарына және олардың керек-жарақтарына арналған басқа бөлшектер мен керек-жарақтар
233.
844859
8447 тауар позициясындағы машиналардың басқа бөлшектері мен керек-жарақтары немесе олардың керек-жарақтары

234.
844900
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп, болваны для изготовления шляп
235.
845020
Стиральные машины, бытовые или для прачечных, емкостью более 10 кг сухого белья
236.
845090
Части к машинам стиральным, бытовым или для прачечных
237.
845110
Машины для сухой чистки
238.
845121
Машины сушильные емкостью не более 10 кг сухого белья
239.
845129
Прочие машины сушильные
240.
845130
Гладильные машины и прессы (включая прессы для термофиксации материалов)
241.
845150
Машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов
242.
845180
Прочее оборудование, используемое в производстве линолеума или других напольных покрытий
243.
845190
Части к оборудованию (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глажения, прессования, беления, крашения, отделки, пропитки, наматывания, разматывания, резки, прокалывания текстильных материалов
244.
845221
Автоматические швейные машины
245.
845230
Иглы для швейных машин
246.
845290
Мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части; части швейных машин прочие
247.
845310
Оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож
248.
845320
Оборудование для изготовления или ремонта обуви
249.
845380
Прочее оборудование для изготовления или ремонта прочих изделий из шкур или кож, кроме швейных машин
250.
845390
Части к оборудованию для подготовки, дубления или обработки шкур или кож или для изготовления или ремонта кожаной обуви или прочих изделий из шкур или кож, кроме швейных машин
251.
845410
Конвертеры, используемые в металлургии или литейном производстве
252.
845420
Изложницы и ковши литейные, используемые в металлургии или литейном производстве
253.
845430
Машины литейные
254.
845490
Части к конвертерам, литейным ковшам, изложницам и литейным машинам, используемым в металлургии и литейном производстве
255.
845510
Трубопрокатные станы
256.
845522
Станы прокатные холодной прокатки
257.
845530
Валки для прокатных станов
258.
845590
Части прочие к прокатным станам и валкам для них
259.
845611
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала, работающие с использованием процессов лазерного излучения
260.
845612
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала, работающие с использованием процессов другого светового или фотонного излучения

234.
844900
Киізді немесе фетрді немесе тоқылмаған материалдарды өндіруге немесе өңдеуге арналған жабдық, фетр қалпақтар өндіруге арналған жабдықты қоса алғанда, қалпақтар дайындауға арналған қалыптар
235.
845020
Сыйымдылығы 10 кг құрғақ кірден асатын кір жуғыш машиналар, тұрмыстық немесе кір жуу машиналары
236.
845090
Кір жуғыш машиналарға, тұрмыстық немесе кір жууға арналған бөлшектер
237.
845110
Құрғақ тазалау машиналары
238.
845121
Сыйымдылығы 10 кг құрғақ зығырдан аспайтын кептіргіш машиналар
239.
845129
Басқа кептіру машиналары
240.
845130
Үтіктеу машиналары мен престер (соның ішінде қатайтатын престер)
241.
845150
Тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар
242.
845180
Линолеум немесе басқа еден жабындарын өндіруде қолданылатын басқа жабдықтар
243.
845190
Тоқыма материалдарын жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге, ағартуға, бояуға, өңдеуге, сіңдіруге, орауға, орауға, кесуге, тесуге арналған жабдыққа (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) арналған бөлшектер
244.
845221
Автоматты тігін машиналары
245.
845230
Тігін машинасының инелері
246.
845290
Тігін машиналарына арнайы арналған жиһаз, негіздер мен футлярлар және олардың бөліктері; тігін машиналарының өзге де бөліктері
247.
845310
Теріні дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған жабдық
248.
845320
Аяқ киімді өндіруге немесе жөндеуге арналған жабдық
249.
845380
Тігін машиналарын қоспағанда, былғарыдан жасалған басқа бұйымдарды өндіруге немесе жөндеуге арналған өзге де жабдықтар
250.
845390
Тігін машиналарынан басқа, теріні немесе былғарыны дайындауға, илеуге немесе өңдеуге немесе былғары аяқ киімді немесе теріден немесе теріден жасалған өзге де бұйымдарды дайындауға немесе жөндеуге арналған жабдыққа арналған бөлшектер
251.
845410
Металлургияда немесе құю өндірісінде қолданылатын конвертерлер
252.
845420
Металлургияда немесе құю өндірісінде пайдаланылатын құймақалыптар мен құю шөміштері
253.
845430
Құю машиналары
254.
845490
Металлургияда және құю өндірісінде пайдаланылатын конвертерлерге, құю шөміштеріне, құймақалыптарға және құю машиналарына бөлшектер
255.
845510
Түтік прокат стандары
256.
845522
Суық прокат стандары
257.
845530
Прокат стандарына арналған орамдар
258.
845590
Прокат стандарына және оларға арналған орамдарға арналған басқа бөлшектер
259.
845611
Лазерлік сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар
260.
845612
Басқа жарық немесе фотонды сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін материалдарды жою жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар

333.
846610
Приспособления для крепления инструмента и самораскрывающиеся резьбонарезные головки
334.
846620
Приспособления для крепления обрабатываемых деталей
335.
846630
Делительные головки и другие специальные приспособления к станкам
336.
846691
Прочие части и принадлежности к станкам товарной позиции 8464
337.
846692
Прочие части и принадлежности к станкам товарной позиции 8465
338.
846693
Прочие части и принадлежности к станкам товарных позиций 8456 - 8461
339.
846694
Прочие части и принадлежности к станкам товарной позиции 8462 или 8463
340.
846711
Инструменты ручные пневматические вращательного действия (включая комбинированные вращательно-ударного действия)
341.
846719
Прочие инструменты ручные пневматические
342.
846721
Дрели всех типов
343.
846722
Пилы
344.
846729
Прочие инструменты ручные со встроенным электрическим двигателем
345.
846789
Прочие инструменты ручные с пневматическим, гидравлическим или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем
346.
846791
Части пил цепных
347.
846792
Части пневматических инструментов
348.
846799
Прочие части инструментов
349.
846810
Горелки газовые с дутьем, ручные
350.
846820
Оборудование и аппараты, работающее на газе, прочие
351.
846880
Оборудование и аппараты прочие для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515 машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе
352.
846890
Части к оборудованию и аппаратам для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515 машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе
353.
847021
Машины счетные электронные со встроенным печатающим устройством
354.
847029
Прочие машины счетные электронные
355.
847030
Прочие машины счетные
356.
847130
Машины вычислительные цифровые портативные массой не более 10 кг, содержащие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
357.
847141
Прочие машины вычислительные цифровые, содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
358.
847149
Прочие машины вычислительные цифровые, поставляемые в виде систем
359.
847150
Цифровые блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозициях 8471 41 и 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода

333.
846610
Құрал тасығыштар және өздігінен кеңейетін бастар
334.
846620
Өңделетін бөлшектерді бекітуге арналған құрылғылар
335.
846630
Бөлгіш бастиектер және станоктарға арналған басқа да арнайы керек-жарақтар
336.
846691
8464 тауар позициясындағы станоктарға арналған басқа бөлшектер мен керек-жарақтар
337.
846692
8465 тауар позициясындағы станоктарға арналған басқа бөлшектер мен керек-жарақтар
338.
846693
8456-8461 тауар позицияларының станоктарына арналған басқа бөлшектер мен керек-жарақтар
339.
846694
8462 немесе 8463 тауар позициясындағы станоктарға арналған басқа бөлшектер мен керек-жарақтар
340.
846711
Қол құралдары пневматикалық айналмалы әрекет (соның ішінде біріктірілген айналмалы соққы әрекеті)
341.
846719
Басқа қол құралдары пневматикалық
342.
846721
Барлық түрдегі бұрғылар
343.
846722
Аралар
344.
846729
Кіріктірілген электр қозғалтқышы бар басқа қол құралдары
345.
846789
Пневматикалық, гидравликалық немесе электр немесе электр емес қозғалтқышы бар өзге де қол құралдары
346.
846791
Шынжырлы ара бөліктері
347.
846792
Пневматикалық құралдардың бөлшектері
348.
846799
Басқа аспап бөліктері
349.
846810
Газ жарылыс оттықтары, нұсқаулық
350.
846820
Газбен жұмыс істейтін жабдықтар мен аппараттар, т.б
351.
846880
Төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, кесуге жарамды немесе жарамсыз өзге де жабдықтар мен аппараттар, 8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа, газбен жұмыс істейтін, үстіңгі қабатта термоөңдеуге арналған машиналар мен аппараттар
352.
846890
8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа, төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған, кесуге жарамды немесе жарамсыз жабдықтар мен аппараттарға арналған бөлшектер
353.
847021
Кірістірілген басып шығару құрылғысы бар электронды санау машиналары
354.
847029
Басқа электронды санау машиналары
355.
847030
Басқа санақ машиналары
356.
847130
Салмағы 10 кг-нан аспайтын, ең болмағанда орталық деректерді өңдеу блогынан, пернетақтадан және дисплейден тұратын портативті сандық есептеу машиналары
357.
847141
Бір корпуста, ең болмағанда, деректерді өңдеудің орталық блогы мен енгізу және шығару құрылғысы бар, біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де сандық есептеу машиналары
358.
847149
Жүйелер түрінде жеткізілетін өзге де сандық есептеу машиналары
359.
847150
8471 41 және 8471 49 қосалқы позицияларда сипатталғаннан өзгеше, бір корпуста мынадай құрылғылардың біреуін немесе екеуін қамтитын немесе қамтымайтын деректерді өңдеудің цифрлық блоктары: есте сақтау құрылғылары, есте сақтау құрылғылары, енгізу құрылғылары, шығару құрылғылары

360.
847160
Устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства
361.
847170
Устройства запоминающие
362.
847180
Устройства вычислительных машин, прочие
363.
847190
Прочие вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные
364.
847210
Машины копировально-множительные
365.
847230
Машины для сортировки или складывания, или укладки в конверты, или перевязывания почтовой корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания или запечатывания почтовой корреспонденции и машины для наклеивания или гашения почтовых марок
366.
847290
Прочее оборудование конторское
367.
847321
Части и принадлежности машин счетных электронных субпозиции 8470 10, 8470 21 или 8470 29
368.
847330
Части и принадлежности машин товарной позиции 8471
369.
847340
Части и принадлежности машин товарной позиции 8472
370.
847350
Части и принадлежности, в равной степени предназначенные для машин, входящих в две или более товарные позиции 8470 - 8472
371.
847480
Прочее оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка
372.
847510
Машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах
373.
847521
Машины для изготовления оптического волокна и его заготовок
374.
847529
Прочие машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла
375.
847590
Части к машинам для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электроннолучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; к машинам для изготовления или горячей обработки стекла
376.
847621
Автоматы для продажи напитков с встроенными нагревающими или охлаждающими устройствами
377.
847629
Прочие автоматы для продажи напитков
378.
847681
Машины прочие с встроенными нагревающими или охлаждающим устройствами

360.
847160
Бір корпуста сақтау құрылғылары бар немесе жоқ, енгізу немесе шығару құрылғылары
361.
847170
Сақтау құрылғылары
362.
847180
Басқа есептеуіш құрылғылар
363.
847190
Өзге де есептеу машиналары және олардың блоктары; магниттік немесе оптикалық есептеуіш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасығыштарға тасымалдауға арналған машиналар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналар
364.
847210
Көбейту машиналары
365.
847230
Пошта корреспонденциясын сұрыптауға немесе бүктеуге немесе конверттерге салуға немесе түптеуге арналған машиналар, пошталық корреспонденцияларды ашуға, жабуға немесе пломбалауға арналған машиналар және пошта маркаларын қоюға немесе жоюға арналған машиналар
366.
847290
Монеталарды сұрыптауға, санауға немесе орауға арналған басқа машиналар
367.
847321
8470 10, 8470 21 немесе 8470 29 электронды субпозициясының есептеу машиналарының бөлшектері мен керек-жарақтары
368.
847330
8471 тауар позициясындағы машиналар бөлшектері мен керек-жарақтары
369.
847340
8472 тауар позициясындағы машиналар бөлшектері мен керек-жарақтары
370.
847350
8470-8472 екі немесе одан да көп тауар позициясына кіретін машиналарға тең дәрежеде арналған бөліктер мен керек-жарақтар
371.
847480
Топырақты, тасты, кенді немесе басқа да минералдық қазбаларды қатты (оның ішінде, ұнтақ тәрізді немесе паста тәрізді) күйде сұрыптауға, елеуге, сепарациялауға, жууға, ұсақтауға, ұнтақтауға, араластыруға немесе араластыруға арналған өзге де жабдық; Қатты минералдық отынды, керамикалық құрамдарды, қатпаған цементті, гипс материалдарын немесе ұнтақ тәрізді немесе паста тәрізді күйдегі басқа да минералдық өнімдерді агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдық; құмнан құйма қалыптарды дайындауға арналған қалыптау машиналары
372.
847510
Шыны колбаларда электр немесе электрондық шамдарды, түтікшелерді немесе электрондық-сәулелік түтікшелерді немесе газ разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар
373.
847521
Оптикалық талшықты және оның преформаларын жасауға арналған машиналар
374.
847529
Шыны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстық өңдеуге арналған басқа машиналар
375.
847590
электр немесе электронды шамдарды, түтіктерді немесе катодты-сәулелік түтіктерді немесе шыны конверттерге газразрядты шамдарды жинауға арналған машиналарға арналған бөлшектер; шыныны өндіруге немесе ыстық өңдеуге арналған машиналарға арналған
376.
847621
Кіріктірілген жылыту немесе салқындату құрылғылары бар сусындарды сату автоматтары
377.
847629
Сусындарға арналған басқа автоматтар
378.
847681
Кіріктірілген жылыту немесе салқындату құрылғылары бар басқа машиналар

379.
847689
Прочие автоматы торговые, включая автоматы для размена банкнот и монет
380.
847690
Части к автоматам торговым, включая автоматы для размена банкнот и монет
381.
847710
Машины инжекционно- литьевые
382.
847720
Экструдеры
383.
847730
Машины выдувного литья
384.
847740
Машины для вакуумного литья и прочие термоформовочные машины
385.
847751
Машины для литья или восстановления пневматических шин и покрышек или для литья или другого формования камер пневматических шин
386.
847759
Прочие машины для литья или формования любым другим способом
387.
847780
Прочее оборудование для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы непоименованное или не включенное
388.
847790
Части оборудования для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы непоименованное или не включенное
389.
847920
Оборудование для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения
390.
847930
Прессы для изготовления древесностружечных или древесно-волокнистых плит или плит из других волокнистых материалов и прочие машины для обработки древесины или пробки
391.
847940
Машины для изготовления веревок или тросов
392.
847950
Промышленные роботы, в другом месте не поименованные или не включенные
393.
847971
Трапы для посадки пассажиров, используемые в аэропортах
394.
847979
Трапы для посадки пассажиров, прочие
395.
847981
Машины и механические приспособления для обработки металлов, включая машины для намотки электропровода на катушки
396.
847982
Машины и механические приспособления для смешивания, перемешивания, измельчения, размалывания, грохочения, просеивания, гомогенизации, эмульгирования или размешивания
397.
847983
Машины и механические приспособления прочие: для холодного изостатического прессования
398.
847989
Прочие машины и механические приспособления, имеющие индивидуальные функции
399.
847990
Части машин и механических устройств, имеющих индивидуальные функции
400.
848110
Клапаны редукционные для регулировки давления
401.
848120
Клапаны для маслогидравлических и пневматических трансмиссий
402.
848130
Клапаны обратные (невозвратные)
403.
848140
Клапаны предохранительные или разгрузочные
404.
848180
Арматура прочая для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей

379.
847689
Банкноттар мен монеталарды ауыстыруға арналған автоматтарды қоса алғанда, басқа автоматтар
380.
847690
Банкноттар мен монеталарды ауыстыруға арналған автоматтарды қоса алғанда, сауда автоматтарына арналған бөлшектер
381.
847710
Инъекциялық қалыптау машиналары
382.
847720
Экструдерлер
383.
847730
Үрлеу машиналары
384.
847740
Вакуумды құю машиналары және басқа да термоформалау машиналары
385.
847751
Пневматикалық шиналар мен қақпақтарды құюға немесе қалпына келтіруге немесе пневматикалық шиналар камераларын құюға немесе басқа да қалыптауға арналған машиналар
386.
847759
Кез келген басқа тәсілмен құюға немесе қалыптауға арналған өзге де машиналар
387.
847780
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе осы материалдардан өнім өндіруге арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де жабдық
388.
847790
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе осы материалдардан өнім өндіруге арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдықтардың бөліктері
389.
847920
Жануарлардан алынатын тоң майларды немесе майларды немесе өсімдіктен немесе микробиологиядан алынатын ұшпайтын тоң майларды экстрагирлеуге немесе дайындауға арналған жабдық
390.
847930
Сүрек жоңқалы немесе сүрек талшықты тақталарды немесе басқа талшықты материалдардан жасалған тақталарды дайындауға арналған престер және сүректі немесе тығынды өңдеуге арналған өзге де машиналар
391.
847940
Арқан немесе трос жасауға арналған машиналар
392.
847950
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өнеркәсіптік роботтар
393.
847971
Әуежайларда қолданылатын жолаушыларды отырғызу пандусы
394.
847979
Жолаушыларды отырғызу пандусы, т.б.
395.
847981
Металдарды өңдеуге арналған машиналар мен механикалық құрылғылар, оның ішінде электр сымдарын катушкаларға орау үшін машиналар
396.
847982
Араластыруға, араластыруға, майдалауға, ұнтақтауға, елеуге, елеуге, гомогендеуге, эмульгирлеуге немесе араластыруға арналған машиналар мен механикалық құрылғылар
397.
847983
Суықтай изостатикалық нығыздауға арналған машиналар мен өзге де механикалық құрылғылар
398.
847989
Жеке функциялары бар басқа машиналар мен механикалық құрылғылар
399.
847990
Жеке функциялары бар машиналар мен механикалық құрылғылардың бөлшектері
400.
848110
Қысымды төмендететін клапандар
401.
848120
Майлы-гидравликалық және пневматикалық берілістерге арналған клапандар
402.
848130
Тексеру клапандары (қайтарусыз)
403.
848140
Қауіпсіздік клапандары немесе түсіру клапандары
404.
848180
Құбырларға, қазандарға, резервуарларға, цистерналарға, резервуарларға немесе ұқсас контейнерлерге арналған басқа да арматура

405.
848190
Части кранов, клапанов, вентилей и к арматуре для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков и аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулирующие клапаны
406.
848210
Подшипники шариковые
407.
848220
Подшипники роликовые конические, включая внутренние конические кольца с сепаратором и роликами в сборе
408.
848230
Подшипники роликовые сферические
409.
848240
Подшипники роликовые игольчатые, включая сепараторы и игольчатые ролики в сборе
410.
848250
Прочие подшипники с цилиндрическими роликами, включая сепараторы и ролики в сборе
411.
848280
Подшипники, включая комбинированные шарико-роликовые, прочие
412.
848291
Части шариков, игольчатых роликов и роликов
413.
848299
Прочие части подшипников шариковых или роликовых
414.
848310
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы
415.
848320
Корпуса подшипников со встроенными шариковыми или роликовыми подшипниками
416.
848330
Корпуса подшипников без встроенных шариковых или роликовых подшипников; подшипники скольжения для валов
417.
848340
Зубчатые передачи, кроме зубчатых колес, цепных звездочек и других отдельно поставляемых элементов передач; шариковые или роликовые передачи, винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы
418.
848350
Маховики и шкивы, включая, блоки шкивов
419.
848360
Муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры)
420.
848390
Зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части
421.
848410
Прокладки и аналогичные уплотнения из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла
422.
848420
Механические уплотнения
423.
848490
Прочие наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения
424.
848510
Машины для аддитивного производства: нанесением металла
425.
848520
Машины для аддитивного производства: нанесением пластмасс или резины
426.
848530
Машины для аддитивного производства: нанесением гипса, цемента, керамики или стекла
427.
848580
Прочие машины для аддитивного производства
428.
848590
Части машин для аддитивного производства
429.
848610
Машины и аппаратура для производства булей или пластин

405.
848190
Редукциялық және термореттегіш клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға, цистерналарға, бактарға және ұқсас сыйымдылықтарға арналған крандардың, клапандардың, вентильдердің және арматураның бөліктері
406.
848210
Шарлы подшипниктер
407.
848220
Конустық роликті подшипниктер, оның ішінде торы мен роликті жинағы бар конустық ішкі сақиналар
408.
848230
Сфералық роликті подшипниктер
409.
848240
Сепараторлар мен жинақтағы ине роликтерін қоса алғанда, ине роликті мойынтіректер
410.
848250
Сепараторлар мен жинақтағы роликтерді қоса алғанда, цилиндрлік роликтері бар өзге де мойынтіректер
411.
848280
Мойынтіректер, оның ішінде біріктірілген шарикті және роликті мойынтіректерді, басқалар
412.
848291
Шарлардың, инелі роликтердің және роликтердің бөліктері
413.
848299
Шарикті немесе роликті подшипниктердің өзге де бөліктері
414.
848310
Трансмиссия біліктері (жұдырықша және иінді біліктерді қоса) және иінді
415.
848320
Интегралды шарикті немесе роликті мойынтіректері бар мойынтіректердің корпустары
416.
848330
Интегралды шарикті немесе роликті мойынтіректері жоқ мойынтіректердің корпустары; біліктерге арналған жең мойынтіректері
417.
848340
Тісті доңғалақтардан, шынжырлы жұлдызшалардан және басқа да бөлек берілетін беріліс элементтерінен басқа тісті берілістер; шарикті немесе роликті берілістер, бұрандалы берілістер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, беріліс қораптары және жылдамдықтың басқа да вариаторлары
418.
848350
Маховиктер мен шығырлар, оның ішінде шығыр блоктары
419.
848360
Муфталар және білік муфталары (әмбебап қосылыстарды қоса алғанда)
420.
848390
Тісті дөңгелектер, жұлдызшалар және басқа да беріліс элементтері бөлек ұсынылады; бөліктері
421.
848410
Басқа материалмен үйлескен немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақ металлдан жасалған төсемдер мен ұқсас тығыздағыштар
422.
848420
Механикалық тығыздағыштар
423.
848490
Пакеттерге, конверттерге немесе ұқсас қаптамаларға буып-түйілген, құрамы бойынша әртүрлі төсемдердің және ұқсас біріктіру элементтерінің өзге де жиынтықтары немесе жиынтықтары; механикалық тығыздағыштар
424.
848510
Аддитивті өндіріске арналған машиналар: металл жағу арқылы
425.
848520
Аддитивті өндіріске арналған машиналар: пластмасса немесе резеңке жағу арқылы
426.
848530
Аддитивті өндіріске арналған машиналар: гипс, цемент, керамика немесе шыны жағу арқылы
427.
848580
Аддитивті өндіріске арналған өзге де машиналар
428.
848590
Аддитивті өндіріске арналған машиналардың бөлшектері
429.
848610
Боулдарды немесе пластиналарды өндіруге арналған машиналар мен аппараттар

430.
848620
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем
431.
848630
Машины и аппаратура для производства плоских дисплейных панелей
432.
848640
Машины и аппаратура поименованные в примечании 11 (В) к данной группе
433.
848690
Части и принадлежности машин и аппаратур, используемые исключительно или в основном для производства полупроводниковых булей или пластин, полупроводниковых приборов, электронных интегральных схем или плоских дисплейных панелей; машины и аппаратура, поименованные в примечании 11 (В) к данной группе; части и принадлежности
434.
848790
Прочие части оборудования, не имеющие электрических соединений, изоляторов, контактов, катушек или других электрических деталей
435.
850110
Двигатели номинальной выходной мощностью не более 37,5 Вт
436.
850131
Прочие двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока номинальной выходной мощностью не более 750 Вт
437.
850132
Прочие двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт
438.
850133
Прочие двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока номинальной выходной мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт
439.
850134
Прочие двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока номинальной выходной мощностью более 375 кВт
440.
850140
Прочие двигатели переменного тока однофазные
441.
850151
Прочие двигатели переменного тока многофазные номинальной выходной мощностью не более 750 Вт
442.
850152
Прочие двигатели переменного тока многофазные номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт
443.
850153
Прочие двигатели переменного тока многофазные номинальной выходной мощностью номинальной выходной мощностью более 75 кВт
444.
850162
Генераторы переменного тока (синхронные генераторы), кроме генераторов фотоэлектрических, номинальной выходной мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
445.
850163
Генераторы переменного тока (синхронные генераторы), кроме генераторов фотоэлектрических, номинальной выходной мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
446.
850171
Генераторы постоянного тока фотоэлектрические: номинальной выходной мощностью не более 50 Вт
447.
850172
Генераторы постоянного тока фотоэлектрические: номинальной выходной мощностью более 50 Вт
448.
850180
Генераторы переменного тока фотоэлектрические
449.
850231
Электрогенераторные установки прочие: ветроэнергетические
450.
850239
Прочие электрогенераторные установки
451.
850300
Части, предназначенные исключительно или в основном для машин товарной позиции 8501 или 8502

430.
848620
Жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралды схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура
431.
848630
Тегіс дисплей панельдерін өндіруге арналған машиналар мен аппараттар
432.
848640
Осы топқа 11 (В) ескертуде аталған машиналар мен аппаратура
433.
848690
Тек қана немесе негізінен жартылай өткізгіш булақтарды немесе пластиналарды, жартылай өткізгіш аспаптарды, электрондық интегралды схемаларды немесе жалпақ дисплейлі панельдерді өндіру үшін пайдаланылатын машиналар мен аппаратуралардың бөліктері мен керек-жарақтары; осы топқа 11 (В) ескертуде аталған машиналар мен аппаратура; бөлшектер мен керек-жарақтар
434.
848790
Электр қосылыстары, оқшаулағыштар, контактілер, катушкалар немесе басқа да электр бөлшектері жоқ жабдықтың өзге де бөліктері
435.
850110
Номиналды шығу қуаты 37,5 Вт аспайтын қозғалтқыштар
436.
850131
Өзге де тұрақты ток қозғалтқыштары; номиналды шығу қуаты 750 Вт-тан аспайтын тұрақты ток генераторлары
437.
850132
Өзге де тұрақты ток қозғалтқыштары; номиналды шығу қуаты 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын тұрақты ток генераторлары
438.
850133
Өзге де тұрақты ток қозғалтқыштары; номиналды шығу қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 375 кВт-тан аспайтын тұрақты ток генераторлары
439.
850134
Өзге де тұрақты ток қозғалтқыштары; номиналды шығу қуаты 375 кВт-тан асатын тұрақты ток генераторлары
440.
850140
Басқа айнымалы ток қозғалтқыштары бір фазалы
441.
850151
Номиналды шығу қуаты 750 Вт-тан аспайтын ауыспалы токтың көп фазалы өзге де қозғалтқыштары
442.
850152
Номиналды шығу қуаты 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын ауыспалы токтың көп фазалы өзге де қозғалтқыштары
443.
850153
Номиналды шығу қуаты номиналды шығу қуаты 75 кВт-тан астам ауыспалы токтың басқа да қозғалтқыштары
444.
850162
Номиналды шығу қуаты 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын фотоэлектрлі генераторлардан басқа, ауыспалы ток генераторлары (синхронды генераторлар)
445.
850163
Номиналды шығу қуаты 375 ква-дан астам, бірақ 750 ква-дан аспайтын фотоэлектрлі генераторлардан басқа, ауыспалы ток генераторлары (синхронды генераторлар)
446.
850171
Тұрақты токтың фотоэлектрлік генераторлары: номиналды шығу қуаты 50 Вт-тан аспайтын
447.
850172
Тұрақты ток фотоэлектрлік генераторлар: номиналды шығу қуаты 50 Вт-тан асады
448.
850180
Фотоэлектрлі айнымалы ток генераторлары
449.
850231
Басқа электр генерациялау қондырғылары: жел энергиясы
450.
850239
Басқа генераторлық жинақтар
451.
850300
8501 немесе 8502 тауар позициясындағы машиналармен ғана немесе негізінен пайдалануға жарамды бөлшектер

490.
851490
Части печей и камер промышленных или лабораторных электрических
491.
851511
Паяльники и пистолеты паяльные для низкотемпературной пайки
492.
851519
Прочие машины и аппараты для высокотемпературной пайки или низкотемпературной пайки
493.
851521
Автоматические или полуавтоматические машины и аппараты для сварки металлов сопротивлением
494.
851529
Прочие машины и аппараты для сварки металлов сопротивлением
495.
851531
Автоматические или полуавтоматические машины и аппараты для дуговой (включая плазменно-дуговую) сварки металлов
496.
851539
Прочие машины и аппараты для дуговой (включая плазменно-дуговую) сварки металлов
497.
851580
Прочие машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
498.
851590
Прочие части машин и аппаратов для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
499.
851621
Радиаторы теплоаккумулирующие
500.
851629
Прочие электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта
501.
851631
Электросушители для волос
502.
851633
Электросушители для рук
503.
851660
Печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры
504.
851671
Приборы электронагревательные для приготовления кофе или чая
505.
851672
Тостеры
506.
851680
Электрические сопротивления нагревательные
507.
851690
Части электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545

490.
851490
Өндірістік немесе зертханалық электр пештері мен камераларының бөліктері
491.
851511
Төмен температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлеу үтіктері мен дәнекерлеу пистолеттері
492.
851519
Жоғары температурада дәнекерлеуге немесе төмен температурада дәнекерлеуге арналған өзге де машиналар мен аппараттар
493.
851521
Металдарды кедергімен дәнекерлеуге арналған автоматты немесе жартылай автоматты машиналар мен аппараттар
494.
851529
Металдарды қарсылықпен пісіруге арналған басқа да машиналар мен аппараттар
495.
851531
Металдарды доғалық (плазмалық-доғалық дәнекерлеуге арналған) автоматты немесе жартылай автоматты машиналар мен аппараттар
496.
851539
Металдарды доғалық (плазмалық-доғалық дәнекерлеуге арналған) өзге де машиналар мен аппараттар
497.
851580
Электрлік (оның ішінде газды электрмен қыздыра отырып), лазерлік немесе басқа да жарық немесе фотонды, ультрадыбыстық, электронды-сәулелік, магнитті-импульсті немесе плазмалық-доғалы төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған, кесу операцияларын орындай алатынына немесе жасамайтынына қарамастан өзге де машиналар мен аппараттар; металдарды немесе қышметалдарды ыстықтай бүркуге арналған электр машиналар мен аппараттар
498.
851590
Электрлік (оның ішінде газды электрмен қыздыратын), лазерлі немесе басқа да жарық немесе фотонды, ультрадыбыстық, электронды-сәулелік, магнитті-импульсті немесе плазмалық-доғалы төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппараттардың өзге де бөліктері кесу операцияларын орындай ала ма, жоқ па; металдарды немесе қышметалдарды ыстықтай бүркуге арналған электр машиналар мен аппараттар
499.
851621
Жылу жинақтағыш радиаторлар
500.
851629
Кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған басқа электр жабдықтары
501.
851631
Шаш кептіргіштер
502.
851633
Электрлік қол кептіргіштері
503.
851660
Өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен ростерлер
504.
851671
Кофе немесе шай дайындауға арналған электр жылыту құрылғылары
505.
851672
Тостерлер
506.
851680
Жылыту электр кедергісі
507.
851690
Электр су жылытқыштар, ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды) және батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытатын және топырақты жылытатын электр жабдығы, шашты күтуге арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шашқа арналған кептіргіштер, бигудилер, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр қыздырғыш аспаптар; 8545 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, электр қыздырғыш қарсылықтар

508.
851761
Базовые станции
509.
851762
Машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы
510.
851771
Части антенны и антенных отражателей всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями
511.
851779
Прочие части аппаратов телефонных, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528
512.
851830
Наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного и более громкоговорителей
513.
851840
Электрические усилители звуковой частоты
514.
851850
Электрические звукоусилительные комплекты
515.
851890
Части микрофонов и подставок для них; громкоговорителей, смонтированных или не смонтированных в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электрические звукоусилительные комплекты
516.
851920
Аппаратура, приводимая в действие монетами, банкнотами, банковскими карточками, жетонами или другими средствами оплаты
517.
851930
Устройства электропроигрывающие (деки)
518.
852110
Видеозаписывающая или видеовоспроизводящая аппаратура на магнитной ленте, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
519.
852210
Звукосниматели
520.
852329
Магнитные носители прочие
521.
852341
Оптические носители незаписанные
522.
852349
Прочие оптические носители
523.
852351
Твердотельные энергонезависимые устройства хранения данных
524.
852352
Полупроводниковые носители "интеллектуальные карточки"
525.
852380
Прочие диски, ленты, твердотельные энергонезависимые устройства хранения данных, "интеллектуальные карточки" и другие носители для записи звука или других явлений, записанные или незаписанные, включая матрицы и мастер-диски для изготовления дисков, кроме изделий группы 37
526.
852411
Модули с плоской дисплейной панелью, в том числе с сенсорным экраном, без драйверов или цепей управления, на жидких кристаллах
527.
852412
Модули с плоской дисплейной панелью, в том числе с сенсорным экраном, без драйверов или цепей управления, на органических светодиодах (OLED)
528.
852419
Прочие модули с плоской дисплейной панелью, в том числе с сенсорным экраном, без драйверов или цепей управления

508.
851761
Базалық станциялар
509.
851762
Дауысты, кескіндерді немесе басқа деректерді, соның ішінде коммутация құрылғылары мен маршрутизаторларды қабылдауға, түрлендіруге және беруге немесе қалпына келтіруге арналған машиналар
510.
851771
Антеннаның және барлық үлгідегі антенналық шағылыстырғыштардың бөліктері; осы бұйымдармен бірге пайдаланылатын бөліктер
511.
851779
8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позициясының беретін немесе қабылдайтын аппаратурасынан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе жаһандық байланыс желісіндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура
512.
851830
Микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген құлаққаптар мен құлаққаптар және микрофон мен бір немесе бірнеше дауыс зорайтқыштардан тұратын жинақтар
513.
851840
Электрлік дыбыс күшейткіштері
514.
851850
Электрлі дыбыс күшейткіш жиынтықтар
515.
851890
Микрофондар мен оларға арналған тұғырлардың бөліктері; корпустарға орнатылған немесе орнатылмаған дауыс зорайтқыштардың; микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген бас құлаққаптар мен телефондар және микрофоннан және бір немесе одан да көп дауыс зорайтқыштардан тұратын жиынтықтар; дыбыс жиілігін электр күшейткіштер; электр дыбыс күшейткіш жиынтықтар
516.
851920
Монеталар, банкноттар, банк карталары, жетондар немесе басқа төлем құралдарымен жұмыс істейтін жабдық
517.
851930
Электрлік ойыншылар (палубалар)
518.
852110
Бейне тюнермен біріктірілген немесе біріктірілмеген магниттік таспадағы бейнежазба немесе бейнені қайта шығаруға арналған жабдық
519.
852210
Пикаптар
520.
852329
Басқа магниттік тасымалдаушылар
521.
852341
Жазылмаған оптикалық тасығыштар
522.
852349
Өзге де оптикалық тасымалдауыштар
523.
852351
Қатты күйдегі тұрақты емес сақтау құрылғылары
524.
852352
Зияткерлік карточкалар жартылай өткізгіш тасығыштары
525.
852380
37-топтың бұйымдарынан басқа, матрицаларды және дискілерді дайындауға арналған мастер-дискілерді қоса алғанда, жазылған немесе жазылмаған өзге де дискілер, таспалар, деректерді сақтаудың қатты күйдегі энергияға тәуелсіз құрылғылары, "зияткерлік карточкалар" және дыбысты немесе басқа құбылыстарды жазуға арналған басқа да жеткізгіштер
526.
852411
Тегіс дисплей панелі модульдері, оның ішінде сенсорлық экран, драйверлер немесе басқару тізбектері жоқ, сұйық кристалдар
527.
852412
Тегіс дисплей панелі модульдері, оның ішінде сенсорлық экран, драйверлер немесе басқару тізбектері жоқ, органикалық жарық диодтары (OLED)
528.
852419
Тегіс дисплейлі панелі бар, оның ішінде сенсорлы экраны бар, драйверлерсіз немесе басқару тізбектерінсіз өзге де модульдер

529.
852491
Прочие модули с плоской дисплейной панелью, в том числе с сенсорным экраном, на жидких кристаллах:
530.
852492
Прочие модули с плоской дисплейной панелью, в том числе с сенсорным экраном, на органических светодиодах (OLED):
531.
852499
Прочие модули с плоской дисплейной панелью, в том числе с сенсорным экраном
532.
852560
Аппаратура передающая, включающая в свой состав приемную аппаратуру
533.
852581
Телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры, высокоскоростные изделия, указанные в примечании к субпозициям 1 к данной группе
534.
852582
Прочие, радиационно-стойкие или радиационно-защищенные изделия, указанные в примечании к субпозициям 2 к данной группе:
535.
852583
Прочие изделия ночного видения, указанные в примечании к субпозициям 3 к данной группе:
536.
852589
Прочие телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры
537.
852610
Аппаратура радиолокационная
538.
852691
Аппаратура радионавигационная
539.
852692
Радиоаппаратура дистанционного управления
540.
852712
Карманные кассетные плейеры с радиоприемником
541.
852721
Широковещательные радиоприемники, не способные работать без внешнего источника питания, используемые в моторных транспортных средствах, совмещенные с устройством для записи или воспроизведения звука
542.
852729
Прочие широковещательные радиоприемники, не способные работать без внешнего источника питания, используемые в моторных транспортных средствах
543.
852792
Прочая аппаратура приемная для радиовещания, не совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой, несовмещенная с часами
544.
852842
Мониторы с электронно-лучевой трубкой, подключаемые непосредственно к и разработанные для использования с вычислительными машинами товарной позиции 8471
545.
852869
Прочие проекторы
546.
852910
Антенны и антенные отражатели всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями
547.
852990
Прочие части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарных позиций 8524 - 8528
548.
853010
Оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
549.
853080
Прочее оборудование электрической сигнализации, обеспечения безопасности или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608)
550.
853090
Части для устройств электрической сигнализации, обеспечения безопасности и/или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608)

529.
852491
Тегіс дисплейлі панелі бар, оның ішінде сенсорлы экраны бар, сұйық кристалдардағы өзге де модульдер:
530.
852492
Тегіс дисплейлі панелі бар, оның ішінде сенсорлы экраны бар, органикалық жарық диодтарындағы (OLED)өзге де модульдер:
531.
852499
Тегіс дисплейлі панелі бар, оның ішінде сенсорлы экраны бар өзге де модульдер
532.
852560
Өзінің құрамына қабылдау аппаратурасын қамтитын беруші аппаратура
533.
852581
Телевизиялық камералар, цифрлық камералар және жазып алатын бейнекамералар, осы топқа 1-субпозицияларға ескертпеде көрсетілген жоғары жылдамдықты бұйымдар
534.
852582
Осы топқа 2-субпозицияларға ескертпеде көрсетілген өзге де радиациялық-тұрақты немесе радиациялық-қорғалған бұйымдар:
535.
852583
Осы топқа 3-субпозицияларға ескертпеде көрсетілген түнде көретін басқа да бұйымдар:
536.
852589
Басқа телевизиялық камералар, цифрлық камералар және жазып алатын бейнекамералар
537.
852610
Радиолокациялық жабдық
538.
852691
Радионавигациялық жабдық
539.
852692
Қашықтан басқарылатын радиотехникалық жабдық
540.
852712
Радиосы бар қалталы кассеталық ойнатқыштар
541.
852721
Сыртқы қоректендіру көзінсіз жұмыс істей алмайтын, моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын, дыбысты жазуға немесе шығаруға арналған құрылғымен біріктірілген кең тарату радиоқабылдағыштары
542.
852729
Моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын сыртқы қоректендіру көзінсіз жұмыс істей алмайтын өзге де кең тарату радиоқабылдағыштары
543.
852792
Дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш аппаратурамен біріктірілмеген, сағатпен сыйыспайтын радиохабар таратуға арналған өзге де қабылдау аппаратурасы
544.
852842
8471 тауар позициясының есептеу машиналарымен пайдалану үшін әзірленген және тікелей электронды-сәулелі түтігі бар мониторлар
545.
852869
Басқа проекторлар
546.
852910
Барлық түрдегі антенналар мен рефлекторлар; осы өнімдермен бірге пайдаланылатын бөлшектер
547.
852990
Тек қана немесе негізінен 8524-8528 тауар позицияларының аппаратурасына арналған өзге де бөліктер
548.
853010
Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған жабдық
549.
853080
Темір жолдар, трамвай жолдары, автомобиль жолдары, ішкі су жолдары, тұрақ құрылыстары, порттар немесе әуеайлақтар үшін электр сигнализациясының, қауіпсіздікті қамтамасыз етудің немесе қозғалысты басқарудың өзге де жабдықтары (8608 тауар позициясының жабдықтарынан басқа)
550.
853090
Электр сигнализациясы, темір жолдар, трамвай жолдары, автомобиль жолдары, ішкі су жолдары, тұрақ құрылыстары, порттар немесе әуеайлақтар үшін қауіпсіздікті қамтамасыз ету және/немесе қозғалысты басқару құрылғыларына арналған бөліктер (8608 тауар позициясының жабдықтарынан басқа)

646.
860799
Прочие части железнодорожных или трамвайных локомотивов или подвижного состава
647.
860800
Путевое оборудование и устройства для железнодорожных и трамвайных путей; механическое (включая электромеханическое) сигнальное оборудование, устройства обеспечения безопасности или управления движением на железных дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях, портах или аэродромах; части упомянутых устройств и оборудования
648.
870110
Тракторы одноосные
649.
870121
Тракторы колесные для полуприцепов, только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем)
650.
870122
Тракторы колесные для полуприцепов, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), так и электрическим двигателем
651.
870123
Тракторы колесные для полуприцепов, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем:
652.
870124
Тракторы колесные для полуприцепов, приводимые в движение только электрическим двигателем
653.
870129
Прочие тракторы колесные для полуприцепов
654.
870191
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя не более 18 кВт
655.
870192
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя более 18 кВт, но не более 37 кВт
656.
870193
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя более 37 кВт, но не более 75 кВт
657.
870194
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя более 75 кВт, но не более 130 кВт
658.
870195
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя более 130 кВт
659.
870220
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), так и электрическим двигателем
660.
870230
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя: приводимые в движение как двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем
661.
870240
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, приводимые в движение только электрическим двигателем
662.
870290
Прочие моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя

646.
860799
Теміржол немесе трамвай локомотивтерінің немесе жылжымалы құрамның басқа бөліктері
647.
860800
Теміржол және трамвай жолдарына арналған жол жабдығы мен құрылғылары; механикалық (электрмеханикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдығы, теміржолдарда, трамвай жолдарында, автомобиль жолдарында, ішкі су жолдарында, тұрақ құрылыстарында, порттарда немесе әуеайлақтарда қауіпсіздікті қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; аталған құрылғылар мен жабдықтардың бөліктері
648.
870110
Бір осьті тракторлар
649.
870121
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар, тек қысудан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар (дизельмен немесе жартылай дизельмен)
650.
870122
Қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен (дизельмен немесе жартылай дизельмен), сондай-ақ электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін жартылай тіркемелерге арналған дөңгелекті тракторлар
651.
870123
Ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен, сондай-ақ электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін жартылай тіркемелерге арналған дөңгелекті тракторлар:
652.
870124
Тек электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін жартылай тіркемелерге арналған дөңгелекті тракторлар
653.
870129
Жартылай тіркемелерге арналған өзге де дөңгелекті тракторлар
654.
870191
Қозғалтқыш қуаты 18 кВт-тан аспайтын өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
655.
870192
Қозғалтқыш қуаты 18 кВт-тан астам, бірақ 37 кВт-тан аспайтын өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
656.
870193
Қозғалтқыш қуаты 37 кВт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
657.
870194
Қозғалтқыш қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 130 кВт-тан аспайтын өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
658.
870195
Қозғалтқыш қуаты 130 кВт-тан астам өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
659.
870220
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған, қысу тұтануы бар поршеньді жану қозғалтқышымен (дизельді немесе жартылай дизельді) және электр қозғалтқышымен басқарылатын моторлы көлік құралдары
660.
870230
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары: ұшқынмен тұтанатын іштен жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де қозғалысқа келтірілетін
661.
870240
Тек электр қозғалтқышымен басқарылатын жүргізушіні қосқанда 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көліктер
662.
870290
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары

663.
870310
Моторные транспортные средства, специально предназначенные для движения по снегу; специальные автомобили для перевозки игроков в гольф и аналогичные транспортные средства
664.
870321
Транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 1000 см3
665.
870322
Транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см3, но не более 1500 см3
666.
870323
Транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с рабочим объемом цилиндров более 1500 см3, но не более 3000 см3
667.
870324
Транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с рабочим объемом цилиндров двигателя более 3000 см3
668.
870331
Прочие транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), с рабочим объемом двигателя не более 1500 см3
669.
870332
Прочие транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1500 см3, но не более 2500 см3
670.
870340
Прочие транспортные средства, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем, кроме тех, которые могут заряжаться подключением к внешнему источнику электроэнергии
671.
870350
Транспортные средства, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудезелем), и электрическим двигателем, кроме тех, которые могут заряжаться подключением к внешнему источнику электроэнергии, прочие
672.
870360
Транспортные средства, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем, которые могут заряжаться подключением к внешнему источнику электроэнергии, прочие
673.
870370
Транспортные средства, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенение от сжатия (дизелем или полудизеллем), так и электрическим двигателем, которые могут заряжаться подключением к внешнему источнику электроэнергии, прочие
674.
870380
Транспортные средства, приводимые в движение только электрическим двигателем, прочие
675.
870390
Прочие автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки людей, включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили

663.
870310
Қарда жүру үшін арнайы әзірленген автокөліктер; гольф ойыншыларын және ұқсас көліктерді тасымалдауға арналған арнайы көліктер
664.
870321
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1000 см3 аспайтын, ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар көлік құралдары
665.
870322
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1000 см3 астам, бірақ 1500 см3 аспайтын ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар көлік құралдары
666.
870323
Цилиндрінің жұмыс көлемі 1500 см3 астам, бірақ 3000 см3 аспайтын ұшқынмен от алатын поршеньді Іштен жану қозғалтқышы бар көлік құралдары
667.
870324
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 3000 см3 асатын ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар көлік құралдары
668.
870331
Қозғалтқыштың жұмыс көлемі 1500 см3 аспайтын, қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар (дизель немесе жартылай дизель) басқа көлік құралдары
669.
870332
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1500 см3-ден астам, бірақ 2500 см3-ден аспайтын, қысудан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар (дизельмен немесе жартылай дизельмен) басқа да көлік құралдары
670.
870340
Электр энергиясының сыртқы көзіне қосу арқылы қуатталуы мүмкін қозғалтқыштардан басқа, ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де қозғалысқа келтірілетін өзге де көлік құралдары
671.
870350
Қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы (дизельмен немесе жартылай дизельмен) және электр қозғалтқышы ретінде қозғалысқа келтірілетін, электр энергиясының сыртқы көзіне қосу арқылы қуатталуы мүмкін көлік құралдары, басқа
672.
870360
Ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де қозғалысқа келтірілетін, электр энергиясының сыртқы көзіне қосу арқылы зарядталуы мүмкін көлік құралдары, өзгелері
673.
870370
Қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен (дизельмен немесе жартылай дизельмен), сондай-ақ электр энергиясының сыртқы көзіне қосу арқылы зарядталуы мүмкін электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін көлік құралдары, өзгелері
674.
870380
Тек электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін өзге де көлік құралдары
675.
870390
Жүк-жолаушылар автомобиль-фургондарын және жарыс автомобильдерін қоса алғанда, адамдарды тасымалдауға арналған өзге де жеңіл автомобильдер және өзге де моторлы көлік құралдары

676.
870410
Автомобили-самосвалы, предназначенные для эксплуатации в условиях бездорожья
677.
870422
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства более 5 т, но не более 20 т
678.
870423
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства более 20 т
679.
870530
Транспортные средства пожарные
680.
870600
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
681.
870710
Кузова для моторных транспортных средств товарной позиции 8703
682.
870790
Прочие кузова (включая кабины) для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
683.
870810
Бамперы и их части
684.
870821
Ремни безопасности
685.
870822
Передние ветровые стекла (лобовые стекла), задние и другие окна, указанные в примечании к субпозиции 1 к данной группе
686.
870829
Прочие части и принадлежности кузовов (включая кабины)
687.
870830
Тормоза и тормоза с сервоусилителем, их части
688.
870840
Коробки передач и их части
689.
870850
Мосты ведущие с дифференциалом в сборе или отдельно от других элементов трансмиссии и мосты неведущие; их части
690.
870870
Колеса ходовые, их части и принадлежности
691.
870880
Системы подвески и их части (включая амортизаторы)
692.
870891
Радиаторы и их части
693.
870892
Глушители и выхлопные трубы
694.
870893
Сцепление в сборе и его части
695.
870894
Рулевые колеса, рулевые колонки и картеры рулевых механизмов
696.
870895
Пневмоподушки безопасности с системой надувания; их части
697.
870899
Прочие части и принадлежности автомобилей товарных позиций 8701 - 8705
698.
870911
Электрические транспортные средства промышленного назначения
699.
870919
Прочие транспортные средства промышленного назначения
700.
870990
Части транспортных средств промышленного назначения, самоходных,не оборудованных подъемными или погрузочными устройствами
701.
871000
Танки и прочие боевые самоходные бронированные транспортные средства, с вооружением или без вооружения, и их части
702.
871120
Мотоциклы (мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, коляски: с поршневым двигателем внутреннего сгорания рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см³, но не более 250 см³
703.
871130
Мотоциклы (мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, коляски: с поршневым двигателем внутреннего сгорания рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см³, но не более 500 см³

676.
870410
Жол талғамайтын көліктерге арналған самосвалдар
677.
870422
Көлік құралының толық салмағы 5 т-дан астам, бірақ 20 т-дан аспайтын қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы (дизель немесе жартылай дизель) бар ғана жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
678.
870423
Көлік құралының толық салмағы 20 т-дан асатын қысымнан тұтанатын поршеньді Іштен жану қозғалтқышы (дизель немесе жартылай дизель) бар ғана жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
679.
870530
Өрт сөндіру көлік құралдары
680.
870600
8701-8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарына арналған қозғалтқыштар орнатылған шассилер
681.
870710
8703 тауар позициясындағы автокөлік құралдарына арналған шанақтар
682.
870790
8701-8705 тауар позицияларындағы автомобильдерге арналған басқа шанақтар (кабиналарды қоса алғанда).
683.
870810
Бампер және олардың бөліктері
684.
870821
Қауіпсіздік белбеулері
685.
870822
Осы топқа 1-субпозициясының ескертуінде көрсетілген алдыңғы жел шынылары( алдыңғы шынылар), артқы және басқа да терезелер
686.
870829
Басқа дене бөліктері мен керек-жарақтары (кабиналарды қоса алғанда)
687.
870830
Тежегіштер және серво-көмекші тежегіштер, олардың бөліктері
688.
870840
Беріліс қораптары және олардың бөліктері
689.
870850
Жинақтағы дифференциалы бар немесе трансмиссияның басқа элементтерінен бөлек жетекші көпірлер және өткізгіш емес көпірлер; олардың бөліктері
690.
870870
Жүгіру дөңгелектері, олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
691.
870880
Аспа жүйелері және олардың бөліктері (амортизаторларды қоса алғанда)
692.
870891
Радиаторлар және олардың бөліктері
693.
870892
Тығыздағыштар мен сору құбырлары
694.
870893
Ілініс жинағы және бөлшектер
695.
870894
Рульдік дөңгелектер, рульдік бағаналар және рульдік корпустар
696.
870895
үрлеу жүйесі бар қауіпсіздік жастықтары; олардың бөліктері
697.
870899
8701-8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының басқа бөлшектері мен керек-жарақтары
698.
870911
Өнеркәсіптік мақсаттағы электрлі көліктер
699.
870919
Басқа өнеркәсіптік көліктер
700.
870990
Өнеркәсіптік мақсаттағы, өздігінен жүретін, көтергіш немесе тиеу құрылғыларымен жабдықталмаған көлік құралдарының бөліктері
701.
871000
Қару-жарағы бар немесе қару-жарағы жоқ танктер және өзге де өздігінен жүретін броньды көлік құралдары және олардың бөліктері
702.
871120
Қосалқы қозғалтқышы бар мотоциклдер (мопедтер) және велосипедтер, арбалар: қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3-ден астам, бірақ 250 см3-ден аспайтын поршеньді Іштен жану қозғалтқышы бар
703.
871130
Қосалқы қозғалтқышы бар мотоциклдер (мопедтер) және велосипедтер, арбалар: Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 250 см3-ден астам, бірақ 500 см3-ден аспайтын поршеньді Іштен жану қозғалтқышы бар

704.
871140
Мотоциклы (мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, коляски: с поршневым двигателем внутреннего сгорания рабочим объемом цилиндров двигателя более 500 см³, но не более 800 см³
705.
871150
Мотоциклы (мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, коляски: с поршневым двигателем внутреннего сгорания рабочим объемом цилиндров двигателя более 800 см³
706.
871160
Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, с колясками или без них; коляски: приводимые в движение электрическим двигателем
707.
871190
Прочие мотоциклы (мопеды), велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, с колясками и без них; коляски
708.
871390
Прочие коляски для людей, не способных передвигаться, оснащенные двигателем или другими механическими устройствами для передвижения
709.
871410
Части и принадлежности мотоциклов (включая мопеды)
710.
871420
Части и принадлежности колясок для людей, не способных передвигаться
711.
871493
Ступицы, кроме тормозных ступиц свободного хода и ступиц тормозов, цепные звездочки обгонных муфт
712.
871494
Тормоза, включая тормозные ступицы свободного хода и ступицы тормозов, их части
713.
871495
Седла к транспортным средствам, классифицируемым в товарных позициях с 8711 по 8713
714.
871496
Педали и кривошипный механизм, их части
715.
871499
Прочие части и принадлежности к транспортным средствам товарных позиций 8711 - 8713
716.
871610
Прицепы и полуприцепы типа ('дом автоприцеп'), для проживания или для автотуристов
717.
871631
Прицепы-цистерны и полуприцепы-цистерны для транспортировки грузов
718.
871639
Прочие прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов
719.
871640
Прочие прицепы и полуприцепы
720.
871690
Части прицепов и полуприцепов, прочих несамоходных транспортных средств
721.
880230
Самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата более 2000 кг, но не более 15000 кг
722.
880260
Космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и космические ракеты-носители
723.
880400
Парашюты (включая управляемые парашюты и парапланы) и ротошюты; их части и принадлежности
724.
880510
Стартовое оборудование для летательных аппаратов и его части; палубные тормозные или аналогичные устройства и их части
725.
880790
Прочие части летательных аппаратов товарной позиции 8801, 8802 или 8806
726.
890130
Суда рефрижераторные, кроме входящих в субпозиции 8901 20
727.
890321
Суда парусные, кроме надувных, со вспомогательным двигателем или без него, длиной не более 7,5 м

704.
871140
Қосалқы қозғалтқышы бар Мотоциклдер (мопедтер) және велосипедтер, арбалар: Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 500 см3-ден астам, бірақ 800 см3-ден аспайтын поршеньді Іштен жану қозғалтқышы бар
705.
871150
Қосалқы қозғалтқышы бар мотоциклдер (мопедтер) және велосипедтер, арбалар: Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 800 см3 асатын Іштен жану поршеньді қозғалтқышы бар
706.
871160
мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) және қосалқы қозғалтқышы бар велосипедтер, арбалары бар немесе жоқ; арбалар: электр қозғалтқышымен жұмыс істейді
707.
871190
Басқа мотоциклдер (мопедтер),қосалқы қозғалтқышы бар велосипедтер,арбалармен және оларсыз; арбалар.
708.
871390
Қозғалтқышпен немесе қозғалыстың басқа да механикалық құралдарымен жабдықталған, қозғала алмайтын адамдарға арналған басқа мүгедектер арбалары
709.
871410
Мотоциклдердің бөлшектері мен керек-жарақтары (мопедтерді қоса алғанда)
710.
871420
Қозғалмайтын адамдарға арналған мүгедектер арбасының бөлшектері мен керек-жарақтары
711.
871493
Еркін доңғалақ және тежегіш торлардан басқа хабтар [втулкалар], асып түсетін жұлдызшалар
712.
871494
Тежегіштер, оның ішінде еркін доңғалақты тежеу түйіндері [вюкелер] және тежегіш торлары, олардың бөліктері
713.
871495
8711-8713 тауар позицияларында жіктелген көлік құралдарына арналған ершіктер
714.
871496
Педальдер мен иінді механизмдер, олардың бөліктері
715.
871499
8711-8713 тауар позицияларындағы көлік құралдарының басқа бөлшектері мен керек-жарақтары
716.
871610
Тұруға немесе автотуристерге арналған тіркемелер мен жартылай тіркемелер түрі ("керуен үйі")
717.
871631
Жүктерді тасымалдауға арналған цистерналар мен жартылай тіркемелер
718.
871639
Жүктерді тасымалдауға арналған басқа тіркемелер мен жартылай тіркемелер
719.
871640
Басқа тіркемелер мен жартылай тіркемелер
720.
871690
Тіркемелер мен жартылай тіркемелердің, басқа да өздігінен жүрмейтін көліктердің бөлшектері
721.
880230
Жүктелген бос салмағы 2000 кг-нан астам, бірақ 15000 кг-нан аспайтын ұшақтар және басқа да әуе кемелері
722.
880260
Ғарыш аппараттары (спутниктерді қоса алғанда) және суборбитальды және ғарыштық зымыран-тасығыштар
723.
880400
Парашюттер (басқарылатын парашюттер мен парапландарды қоса алғанда) және ротошюттер; олардың бөліктері мен керек-жарақтары
724.
880510
Әуе кемелерін ұшыру жабдығы және олардың бөліктері; палубалық тежеу немесе ұқсас құрылғылар және олардың бөліктері
725.
880790
8801, 8802 немесе 8806 тауар позициясының ұшу аппараттарының өзге де бөліктері
726.
890130
8901 20 қосалқы позицияларында қамтылғандардан басқа тоңазытқыш ыдыстар
727.
890321
кемелер, қайықтар және круиздік, экскурсиялық кемелердің жүзбелі конструкциялары, паромдар, жүк кемелері, баржалар және жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға арналған ұқсас жүзбелі құралдар: өзгелері: балық аулайтын кемелер; балық өнімдерін өңдеуге және консервілеуге арналған жүзбелі

793.
901910
Аппаратура для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей
794.
901920
Аппаратура для озоновой, кислородной, аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
795.
902000
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок, без механических деталей и сменных фильтров
796.
902110
Приспособления ортопедические или для лечения переломов
797.
902121
Зубы искусственные
798.
902129
Прочие зубы искусственные и стоматологические соединительные детали
799.
902131
Суставы искусственные
800.
902139
Прочие части тела искусственные
801.
902140
Аппараты слуховые, кроме частей и принадлежностей
802.
902150
Кардиостимуляторы, кроме частей и принадлежностей
803.
902190
Прочие приспособления ортопедические, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов
804.
902212
Компьютерные томографы
805.
902213
Аппаратура, основанная на действии рентгеновского излучения для использования в стоматологии, прочая
806.
902214
Аппаратура на основе рентгеновского излучения для медицинского, хирургического или ветеринарного использования, прочая
807.
902219
Прочая аппаратура на основе рентгеновского излучения, рентгенографическая или радиотерапевтическая для другого использования
808.
902221
Аппаратура для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования
809.
902229
Аппаратура, основанная на использовании альфа-, бета- и гамма- излучения, для другого использования
810.
902230
Трубки рентгеновские
811.
902290
Прочая аппаратура, включая части и принадлежности, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучений
812.
902300
Приборы, аппаратура и модели, предназначенные для демонстрационных целей (например, при обучении или экспонировании), не пригодные для другого использования
813.
902410
Машины и устройства для испытания металлов
814.
902480
Прочие машины и приборы для испытаний на твердость, прочность, растяжение и сжатие, эластичность или другие механические свойства материалов
815.
902490
Части и принадлежности машин и устройств для испытания механических свойств материалов
816.
902511
Термометры и пирометры, не объединенные с другими приборами жидкостные, прямого считывания
817.
902519
Прочие термометры и пирометры, не объединенные с другими приборами
818.
902580
Прочие приборы измерительные, действующие при погружении в жидкость
819.
902590
Части и принадлежности ареометров и аналогичных приборов, действующих при погружении в жидкость, термометров, пирометров, барометров, гигрометров и психрометров

793.
901910
Механотерапия жабдықтары; массаж аппараты; психологиялық қабілетті тексеру аппараты
794.
901920
Озонды, оттекті, аэрозольді терапияға, жасанды тыныс алуға арналған аппаратура немесе өзге де терапиялық тыныс алу аппаратурасы
795.
902000
Механикалық бөлшектері және ауыстырылатын сүзгілері жоқ қорғаныс маскаларынан басқа тыныс алу аппараттары мен противогаздар
796.
902110
Ортопедиялық құрылғылар немесе сынықтарды емдеуге арналған
797.
902121
Жасанды тістер
798.
902129
Өзге де жасанды тістер және стоматологиялық біріктіруші бөлшектер
799.
902131
Жасанды буындар
800.
902139
Жасанды дененің басқа бөліктері
801.
902140
Бөлшектер мен керек-жарақтарды қоспағанда, есту аппараттары
802.
902150
Бөлшектер мен керек-жарақтарды қоспағанда, кардиостимуляторлар
803.
902190
Балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және таңғыштарды қоса алғанда, басқа ортопедиялық құралдар; шиналар және сынықтарды емдеуге арналған басқа құрылғылар
804.
902212
Компьютерлік томографиялар
805.
902213
Стоматологияда пайдалануға арналған рентген сәулесінің әсеріне негізделген жабдық, өзгелері
806.
902214
Медициналық, хирургиялық немесе ветеринариялық мақсатта қолдануға арналған басқа рентген аппараттары
807.
902219
Басқа мақсатта пайдалануға арналған рентген сәулесі негізіндегі рентгенографиялық немесе радиотерапиялық өзге де аппаратура
808.
902221
Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық қолдануға арналған аппарат
809.
902229
Басқа мақсаттарға арналған альфа, бета және гамма-сәулелену жабдығы
810.
902230
Рентген түтіктері
811.
902290
Рентген, альфа, бета немесе гамма-сәулеленуді пайдалануға негізделген бөлшектер мен керек-жарақтарды қоса алғанда, басқа құрылғылар
812.
902300
Басқа пайдалануға жарамсыз, демонстрациялық мақсаттарға арналған (мысалы, оқыту немесе көрмеге арналған) аспаптар, аппараттар және үлгілер
813.
902410
Металдарды сынауға арналған машиналар мен құрылғылар
814.
902480
Материалдардың қаттылығын, беріктігін, созылуы мен қысылуын, серпімділігін немесе басқа да механикалық қасиеттерін сынауға арналған басқа да машиналар мен аспаптар
815.
902490
Материалдардың механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен құрылғылардың бөлшектері мен керек-жарақтары
816.
902511
Термометрлер мен пирометрлер, басқа құрылғылармен біріктірілмеген, сұйық, тікелей оқу
817.
902519
Басқа құрылғылармен біріктірілмеген басқа термометрлер мен пирометрлер
818.
902580
Сұйықтыққа батыру кезінде әрекет ететін басқа да өлшеу аспаптары
819.
902590
Сұйықтыққа батырылған кезде жұмыс істейтін ареометрлердің және ұқсас құрылғылардың бөлшектері мен керек-жарақтары, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер

820.
902610
Приборы или аппаратура для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей
821.
902620
Приборы или аппаратура для измерения или контроля давления
822.
902680
Прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032
823.
902690
Части и принадлежности приборов или аппаратуры для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов
824.
902710
Газо- или дымоанализаторы
825.
902720
Хроматографы и приборы для электрофореза
826.
902730
Спектрометры, спектрофотометры и спектрографы, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)
827.
902750
Приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие
828.
902781
Масс-спектрометры
829.
902789
Прочие приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)
830.
902790
Микротомы; части и принадлежности
831.
902820
Счетчики жидкости
832.
902830
Счетчики электроэнергии
833.
902910
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, милеометры, шагомеры и аналогичные приборы
834.
902920
Спидометры и тахометры; стробоскопы
835.
902990
Части и принадлежности счетчиков числа оборотов и количества продукции, таксометров, милеометров, шагомеров и аналогичных приборов
836.
903010
Приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
837.
903020
Осциллоскопы и осциллографы
838.
903031
Приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
839.
903032
Приборы измерительные универсальные с записывающим устройством
840.
903033
Прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля напряжения, силы тока, сопротивления или мощности (кроме приборов и аппаратуры для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов) без записывающего устройств
841.
903039
Прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля напряжения, силы тока, сопротивления или мощности (кроме приборов и аппаратуры для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов) с записывающим устройством

820.
902610
Сұйықтықтың ағынын немесе деңгейін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппараттар
821.
902620
Қысымды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппараттар
822.
902680
9014, 9015, 9028 немесе 9032 тауар позициясының аспаптары мен аппаратурасынан басқа, сұйықтықтардың немесе газдардың шығысын, деңгейін, қысымын немесе басқа да ауыспалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған өзге де аспаптар мен аппаратура (мысалы, шығын өлшегіштер, деңгей көрсеткіштері, манометрлер, жылу өлшегіштер)
823.
902690
Сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін, қысымын немесе басқа айнымалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптардың немесе аппараттардың бөлшектері мен керек-жарақтары
824.
902710
Газ немесе түтін анализаторлары
825.
902720
Хроматографтар мен электрофорезге арналған аппараттар
826.
902730
Оптикалық сәулеленудің әсеріне негізделген спектрометрлер, спектрофотометрлер және спектрографтар (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл)
827.
902750
Оптикалық сәулеленудің (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл) әсеріне негізделген аспаптар мен аппараттар, т.б.
828.
902781
Масс-спектрометрлер
829.
902789
Оптикалық сәулелену әсеріне негізделген өзге де аспаптар мен аппаратура (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл)
830.
902790
Микротомдар; бөлшектер мен керек-жарақтар
831.
902820
Сұйықтық есептегіштері
832.
902830
Электр энергиясын есептегіштері
833.
902910
Революция есептегіштері, өндірістік есептегіштер, таксометрлер, милеометрлер, педометрлер және ұқсас құрылғылар
834.
902920
Спидометрлер мен тахометрлер; строб шамдары
835.
902990
Айналым өлшеуіштерінің және өндірістік есептегіштердің, таксометрлердің, милометрлердің, педометрлердің және ұқсас құрылғылардың бөлшектері мен керек-жарақтары
836.
903010
Иондаушы сәулеленуді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
837.
903020
Осциллоскоптар және осциллографтар
838.
903031
Жазу құрылғысы жоқ әмбебап өлшеу аспаптары
839.
903032
Жазу құрылғысы бар әмбебап өлшеу аспаптары
840.
903033
Жазу құрылғысы жоқ кернеуді, ток күшін, кедергіні немесе қуатты өлшеуге немесе бақылауға арналған өзге де аспаптар мен аппаратура (жартылай өткізгіш пластиналарды немесе аспаптарды өлшеуге немесе тексеруге арналған аспаптар мен аппаратурадан басқа)
841.
903039
Жазу құрылғысы бар кернеуді, ток күшін, кедергіні немесе қуатты өлшеуге немесе бақылауға арналған өзге де аспаптар мен аппаратура (жартылай өткізгіш пластиналарды немесе аспаптарды өлшеуге немесе тексеруге арналған аспаптар мен аппаратурадан басқа)

842.
903040
Прочие приборы и аппаратура, специально предназначенные для телекоммуникаций (например, измерители перекрестных помех, коэффициентов искажения, псофометры)
843.
903082
Приборы и аппаратура для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов
844.
903084
Приборы и аппаратура с записывающими устройствами, прочие
845.
903089
Прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028
846.
903090
Части и принадлежности осциллоскопов, анализаторов спектра, прочих приборов и аппаратуры для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028
847.
903110
Машины балансировочные для механических частей
848.
903120
Стенды испытательные
849.
903141
Оптические приборы и устройства для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
850.
903149
Оптические приборы и устройства прочие
851.
903180
Прочие измерительные или контрольные приборы, приспособления и машины
852.
903190
Части и принадлежности измерительных или контрольных приборов, устройств и машин, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
853.
903210
Термостаты
854.
903220
Маностаты
855.
903281
Гидравлические или пневматические приборы и аппаратура
856.
903289
Прочие приборы и аппаратура
857.
903290
Части и принадлежности приборов и аппаратуры для автоматического регулирования или управления
858.
903300
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
859.
910121
Часы наручные прочие, имеющие или не имеющие встроенного секундомера с автоматическим подзаводом
860.
910129
Прочие часы наручные, имеющие или не имеющие встроенного секундомера
861.
910191
Прочие часы, в действие электричеством
862.
910199
Прочие часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, включая секундомеры, с корпусом, изготовленным из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом
863.
910221
Часы наручные прочие, имеющие или не имеющие встроенного секундомера, с автоматическим подзаводом
864.
910310
Часы, не предназначенные для ношения с собой или на себе, с часовыми механизмами для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, кроме часов товарной позиции 9104: электрические
865.
910390
Часы, не предназначенные для ношения с собой или на себе, с часовыми механизмами для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, кроме часов товарной позиции 9104: прочие

842.
903040
Телекоммуникацияларға арнайы арналған өзге де аспаптар мен жабдық (мысалы, айқаспалы кедергілерді, бұрмалау коэффициенттерін өлшегіштер, псофометрлер)
843.
903082
Жартылай өткізгішті пластиналарды немесе құрылғыларды өлшеуге немесе тексеруге арналған аспаптар мен аппараттар
844.
903084
Жазу құрылғылары бар аспаптар мен аппараттар, т.б
845.
903089
9028 тауар позициясының өлшеу құралдарынан басқа, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған өзге де аспаптар мен аппаратура
846.
903090
9028 тауар позициясының өлшеу құралдарынан басқа, осциллографтардың, спектр анализаторларының, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған басқа да аспаптар мен аппаратуралардың бөлшектері мен керек-жарақтары
847.
903110
Механикалық бөлшектерді теңестіру машиналары
848.
903120
Сынақ стендтері
849.
903141
Жартылай өткізгішті пластиналарды немесе құрылғыларды сынауға немесе жартылай өткізгіш құрылғыларды өндіруде қолданылатын фотомаскаларды немесе фотомаскаларды сынауға арналған оптикалық аспаптар мен құрылғылар
850.
903149
Басқа оптикалық аспаптар мен құрылғылар
851.
903180
Басқа өлшеу немесе бақылау құрылғылары, қондырғылар мен машиналар
852.
903190
Осы тараудың басқа жерінде көрсетілмеген немесе қосылмаған өлшеу немесе бақылау құралдарының, құрылғылар мен машиналардың бөлшектері мен керек-жарақтары
853.
903210
Термостаттар
854.
903220
Маностаттар
855.
903281
Гидравликалық немесе пневматикалық аспаптар мен аппараттар
856.
903289
Өзге де аспаптар мен жабдықтар
857.
903290
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған аспаптар мен аппараттардың бөлшектері мен керек-жарақтары
858.
903300
90-топтың машиналарына, аспаптарына, аспаптарына немесе аппаратурасына бөлшектер мен керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
859.
910121
Автоматты орамасы бар кірістірілген секундомері бар немесе жоқ басқа қол сағаттары
860.
910129
Орнатылған секундомері бар немесе жоқ басқа қол сағаттары
861.
910191
Электр қуатымен іске қосылатын басқа сағаттар
862.
910199
Бағалы металлдан немесе бағалы металл жалатылған металлдан жасалған корпусы бар секундомерлерді қоса алғанда, тағуға немесе өзімен алып жүруге арналған өзге де қол, қалта сағаттары және өзге де сағаттар
863.
910221
Автоматты кіші зауыты бар, орнатылған секундомері бар немесе жоқ өзге де қол сағаттары
864.
910310
9104 тауар позициясының сағаттарынан басқа, өзімен бірге алып жүруге немесе өзімен алып жүруге арналған сағаттарға арналған сағат тетіктері бар, өзімен бірге алып жүруге немесе өзімен алып жүруге арналмаған сағаттар: электрлік
865.
910390
9104 тауар позициясының сағаттарынан басқа, өзімен бірге алып жүруге немесе өзімен алып жүруге арналған сағаттарға арналған сағат тетіктері бар, өзімен бірге алып жүруге немесе өзімен алып жүруге арналмаған сағаттар: өзгелері

866.
910400
Часы, устанавливаемые на приборных досках, и аналогичные часы для автомобилей, самолетов, космических аппаратов или судов
867.
910511
Будильники, приводимые в действие электричеством
868.
910519
Прочие будильники
869.
910529
Прочие часы настенные
870.
910591
Прочие часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой, приводимые в действие электричеством
871.
910599
Прочие часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой
872.
910610
Регистраторы времени, устройства записи времени
873.
910690
Прочая аппаратура для регистрации времени суток и аппаратура для измерения регистрации или индикации каким-либо способом интервалов времени, с любым часовым механизмом или синхронным двигателем
874.
910700
Временные переключатели с часовым механизмом любого вида или с синхронным двигателем
875.
910811
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, приводимые в действие электричеством
876.
910812
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, приводимые в действие электричеством, только с оптико-электронной индикацией
877.
910819
Прочие механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, приводимых в действие электричеством
878.
910820
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, с автоматическим подзаводом
879.
910890
Прочие механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные
880.
910910
Механизмы часовые для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, приводимые в действие электричеством
881.
910990
Прочие механизмы для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные
882.
911011
Укомплектованные механизмы часовые, несобранные или частично собранные (комплекты часовых механизмов)
883.
911012
Механизмы часовые неукомплектованные, собранные, для часов, предназначенных для ношения с собой и на себе
884.
911019
Механизмы часовые, предварительно грубо собранные, для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой
885.
911090
Прочие укомплектованные механизмы часовые, несобранные или частично собранные/ (комплекты часовых механизмов); механизмы часовые неукомплектованные, собранные; механизмы часовые, предварительно грубо собранные
886.
911110
Корпуса из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом, для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой

866.
910400
Автомобильдерге, ұшақтарға, ғарыш кемелеріне немесе кемелерге арналған бақылау тақтасы сағаттары және ұқсас сағаттар
867.
910511
Электр қуатымен іске қосылатын дабыл сағаттары
868.
910519
Басқа дабылдар
869.
910529
Басқа қабырға сағаттары
870.
910591
Өзіне немесе өзімен алып жүруге арналмаған, электр қуатымен іске қосылатын өзге де сағаттар
871.
910599
Тасымалдауға немесе тасымалдауға арналмаған басқа сағаттар
872.
910610
Уақыт тіркегіштері, уақытты тіркегіштер
873.
910690
Тәулік уақытын жазуға арналған басқа құрылғылар және кез келген сағат механизмі немесе синхронды қозғалтқышы бар кез келген уақыт интервалында тіркеуді немесе көрсеткішті өлшеуге арналған құрылғылар
874.
910700
Уақыт кез келген сағат механизмімен немесе синхронды қозғалтқышпен ауысады
875.
910811
Өзіне немесе өзімен алып жүруге арналған, жинақталған және жиналған, электр қуатымен іске қосылатын сағаттарға арналған сағат тетіктері
876.
910812
Толық және құрастырылған, электр қуатымен жұмыс істейтін, тек оптоэлектрондық көрсеткіші бар, өздігінен немесе өзімен бірге тағуға арналған сағаттардың қозғалыстары
877.
910819
Өзіне немесе өзімен бірге тағуға арналған, толық және құрастырылған, электр қуатымен жұмыс істейтін сағаттарға арналған басқа сағат қозғалыстары
878.
910820
Автоматты орамасы бар толық және құрастырылған, өздігінен немесе өзімен бірге тағуға арналған сағаттардың қозғалыстары
879.
910890
Өзіне немесе өзімен бірге тағуға арналған, толық және құрастырылған сағаттарға арналған басқа сағат қозғалыстары
880.
910910
Тасымалдауға немесе тасымалдауға арналмаған, толық және құрастырылған, электр қуатымен жұмыс істейтін сағаттарға арналған сағат қозғалыстары
881.
910990
Өзіңізбен немесе өзіңізбен бірге алып жүруге арналмаған, толық және құрастырылған сағаттарға арналған басқа механизмдер
882.
911011
Толық сағат қозғалыстары, құрастырылмаған немесе ішінара жинақталмаған (сағат қозғалысы жинақтары)
883.
911012
Өзімен және өзімен алып жүруге арналған сағаттарға арналған жинақталмаған, жиналған сағат тетіктері
884.
911019
Өзіңізге немесе өзіңізбен бірге киюге арналған сағаттарға арналған шамамен алдын ала құрастырылған сағат қозғалыстары
885.
911090
Құрастырылмаған немесе ішінара жинақталмаған басқа да толық сағат қозғалыстары / (сағаттардың қозғалыстарының жиынтығы); толық емес, жинақталған сағат механизмдері; сағат қозғалыстары, шамамен алдын ала құрастырылған
886.
911110
Өзіне немесе өзімен бірге алып жүруге арналған сағаттарға арналған бағалы металлдан немесе бағалы металл жалатылған металлдан жасалған корпустар

887.
911120
Корпуса из недрагоценного металла, в том числе позолоченные или посеребренные гальваническим способом, для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой
888.
911180
Корпуса прочие, для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе
889.
911190
Части корпуса часов, предназначенные для ношения на себе или с собой
890.
911220
Корпуса для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, и аналогичные корпуса для прочих изделий и данной группы
891.
911290
Части корпусов для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, и аналогичные корпуса для прочих изделий данной группы
892.
911430
Циферблаты для часов всех видов
893.
911440
Платины и мосты для часов всех видов
894.
911490
Прочие части для часов всех видов
895.
940110
Сиденья (кроме мебели, указанной в товарной позиции 9402) типа используемых в средствах воздушного транспорта
896.
940120
Мебель для сидения типа используемых в моторных транспортных средствах
897.
940131
Мебель для сидения, вращающаяся с регулирующими высоту приспособлениями из древесины
898.
940139
Прочая мебель для сидения, вращающаяся с регулирующими высоту приспособлениями
899.
940171
Мебель, обитая для сидения с металлическим каркасом прочая
900.
940210
Стоматологические, парикмахерские или аналогичные кресла и части к ним
901.
940290
Прочая мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая или ветеринарная
902.
940310
Мебель металлическая типа используемой в учреждениях
903.
940511
Люстры и прочее электрическое осветительное оборудование, потолочное или настенное, кроме осветительного оборудования типа, используемого для освещения открытых общественных мест или транспортных магистралей, предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED)
904.
940519
Прочие люстры и прочее электрическое осветительное оборудование, потолочное или настенное, кроме осветительного оборудования типа, используемого для освещения открытых общественных мест или транспортных магистралей
905.
940599
Прочие части ламп и осветительного оборудования
906.
950430
Игры прочие, приводимые в действие монетами, банкнотами, банковскими карточками, жетонами или аналогичными средствами оплаты, кроме автоматического оборудования для боулинга
907.
950450
Консоли для видеоигр и оборудование для видеоигр, кроме указанных в субпозиции 9504 30
908.

887.
911120
Тасымалдауға немесе тасымалдауға арналған сағаттарға арналған қарапайым металлдан жасалған қораптар, оның ішінде алтын жалатылған немесе гальвания әдісімен күміс жалатылған
888.
911180
Өзіңізбен немесе өзіңізбен бірге алып жүруге арналған сағаттарға арналған басқа жағдайлар
889.
911190
Өзіңізбен немесе өзіңізбен бірге алып жүруге арналған сағат корпусының бөліктері
890.
911220
Өзімен немесе өзімен тағуға арналмаған сағаттарға арналған қаптар және басқа өнімдерге және осы топқа ұқсас қаптар
891.
911290
Өзімен немесе өзімен бірге тағуға арналмаған сағат қораптарының бөліктері және осы топтың басқа өнімдеріне арналған ұқсас қаптар
892.
911430
Барлық түрдегі сағаттарға арналған тергіштер
893.
911440
Сағаттардың барлық түрлеріне арналған платина және көпірлер
894.
911490
Сағаттардың барлық түрлеріне арналған басқа бөлшектер
895.
940110
Әуе көлігінде пайдаланылатын орындықтар (9402 тауар позициясының жиһаздарынан басқа).
896.
940120
Автокөлік құралдарында қолданылатын орындық жиһаз
897.
940131
Ағаштан жасалған биіктігін реттейтін құрылғылармен айналатын отыруға арналған жиһаз
898.
940139
Биіктігін реттейтін құрылғылармен айналатын отыруға арналған өзге де жиһаз
899.
940171
Өзге де металл қаңқамен отыруға арналған жиһаз
900.
940210
Стоматологиялық, шаштараздар немесе ұқсас креслолар және оларға арналған бөліктер
901.
940290
Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық өзге де жиһаз
902.
940310
Мекемелерде қолданылатын үлгідегі металл жиһаздар
903.
940511
Жарық диодты жарық көздерімен (LED) ғана пайдалануға арналған ашық қоғамдық орындарды немесе көлік магистральдарын жарықтандыру үшін пайдаланылатын үлгідегі жарықтандыру жабдығынан басқа, люстралар және өзге де электрлік жарықтандыру жабдығы, төбелік немесе қабырғалық жабдық
904.
940519
Ашық қоғамдық орындарды немесе көлік магистральдарын жарықтандыру үшін пайдаланылатын үлгідегі жарықтандыру жабдығынан басқа, өзге де люстралар және өзге де электр жарықтандыру жабдығы, төбелік немесе қабырғалық жабдық
905.
940599
Ашық қоғамдық орындарды немесе көлік магистральдарын жарықтандыру үшін пайдаланылатын үлгідегі жарықтандыру жабдығынан басқа, өзге де люстралар және өзге де электр жарықтандыру жабдығы, төбелік немесе қабырғалық жабдық
906.
950430
Боулингке арналған автоматты жабдықтан басқа монеталармен, банкноттармен, банк карточкаларымен, жетондармен немесе ұқсас төлем құралдарымен іске қосылатын өзге де ойындар
907.
950450
9504 30 субпозициясында көрсетілгендерден басқа, бейне ойындарға арналған консольдер және бейне ойындарға арналған жабдықтар
908.

43299
Пуск и наладка смонтированного оборудования
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТН ВЭД ЕАЭС – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
ОКЭД – общий классификатор видов экономической деятельности.

43299
Құрастырылған жабдықты қосу және реттеу
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕАЭО СЭҚ ТН - Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы;
ЭҚЖЖ - экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші.