О внесении изменения в приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 26 мая 2026 года № 199-НҚ "Об определении перечня товаров, подлежащих маркировке, и даты его введения"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 30 июня 2026 года № 215-НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 26 мая 2026 года № 199-НҚ "Об определении перечня товаров, подлежащих маркировке, и даты его введения" следующее изменение:
Перечень товаров, подлежащих маркировке, и дату его введения, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровой трансформации и маркировки товаров Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) направление уведомления в Министерство юстиции Республики Казахстан о принятии настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстана
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 215-НҚ
Приложение к приказу
Министра торговли
и интеграции
Республики Казахстан
от 26 мая 2026 года № 199-НҚ
Перечень товаров, подлежащих маркировке, и дата его введения
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции
Дата введения
1.

"Таңбалауға жататын тауарлардың тізбесін және оны енгізу күнін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2026 жылғы 26 мамырдағы № 199-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2026 жылғы 30 маусымдағы № 215-НҚ бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Таңбалауға жататын тауарлардың тізбесін және оны енгізу күнін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2026 жылғы 26 мамырдағы № 199-НҚ бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген таңбалауға жататын тауарлардың тізбесі және оның енгізілген күні осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Цифрлық трансформация және тауарларды таңбалау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда "Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықтың қабылдануы туралы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне хабарлама жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрі
А. Шаққалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 215-НҚ бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Сауда
және интеграция министрінің
2026 жылғы 26 мамырдағы
№ 199-НҚ бұйрығына
қосымша
Таңбалануға жататын тауарлар тізбесі және оларды енгізу күндері
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) коды
Тауардың атауы
Енгізілген күні
1
2
3
4
1.

2402 20 900 0
прочие сигареты, содержащие табак
С 1 октября 2020 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
2.
2402 10 000 0
сигары, сигары с обрезанными концами и сигариллы, содержащие табак
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
3.
2402 20 100 0
сигареты, содержащие табак, сигары, сигары с обрезанными концами, сигариллы и сигареты из табака или его заменителей, содержащие гвоздику
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
4.
2402 90 000 0
прочие сигары, сигары с обрезанными концами, сигариллы и сигареты из табака или его заменителей
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
5.
2403
прочий промышленно изготовленный табак и промышленные заменители табака; табак "гомогенизированный" или "восстановленный"; табачные экстракты и эссенции
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
6.
2404
продукция, содержащая табак, восстановленный табак, никотин или заменители табака или никотина, предназначенная для вдыхания без горения; прочая продукция, содержащая никотин и предназначенная для поступления никотина в организм человека
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
7.
3824 99 920 8
прочие химические продукты или препараты, состоящие преимущественно из органических соединений, в другом месте не поименованные или не включенные, жидкие при температуре 20°С
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
8.
6401
водонепроницаемая обувь с подошвой и верхом из резины или пластмассы, верх которой не крепится к подошве и не соединяется с ней ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым, ни заклепочным, ни каким-либо другим аналогичным способом
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан с 1 ноября 2021 года
9.

2402 20 900 0
құрамында темекі бар өзге де сигареталар
2020 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
2.
2402 10 000 0
сигаралар, ұштары кесілген сигаралар және құрамында темекі бар сигариллалар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
3.
2402 20 100 0
құрамында темекі бар сигареталар, сигаралар, ұштары кесілген сигаралар, сигариллалар және темекіден немесе оны алмастырғыштардан жасалған, құрамында қалампыр бар сигареталар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
4.
2402 90 000 0
өзге де сигаралар, ұштары кесілген сигаралар, темекіден немесе оны алмастырғыштардан жасалған сигариллалар мен сигареталар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
5.
2403
өнеркәсіпте дайындалған өзге де темекі және өнеркәсіптік темекі алмастырғыштар; "гомогендендірілген" немесе қалпына келтірілген" темекі; темекі сығындылары мен эссенциялар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
6.
2404
құрамында темекі, қалпына келтірілген темекі, никотин немесе темекі немесе никотин алмастырғыш бар жанғызбай деммен жұтуға арналған өнім; құрамында никотин бар және адам ағзасына никотиннің түсуіне арналған өзге де өнім
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
7.
3824 99 920 8
20°C температурада сұйық болатын, басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, негізінен органикалық қосылыстардан тұратын өзге де химиялық өнімдер немесе препараттар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
8.
6401
ұлтаны мен үсті резеңкеден немесе пластмассадан жасалған су өткізбейтін, үсті табанға жіппен де, түйреуішпен де, шегемен де, бұрандамен де, тойтармамен де, қандай да бір ұқсас тәсілмен бекітілмейтін және біріктірілмейтін аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
9.

6402
прочая обувь с подошвой и верхом из резины или пластмассы
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
10.
6403
обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и верхом из натуральной кожи
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
11.
6404
обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и верхом из текстильных материалов
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
12.
6405
обувь прочая
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
13.
3002 12 000 5
прочие сыворотки иммунные и фракции крови человеческого происхождения
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
14.
3002 12 000 9
сыворотки иммунные и фракции крови прочие
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
15.
3002 15 000 0
иммунологические продукты, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
16.
3002 90 300 0
кровь животных, приготовленная для использования в терапевтических, профилактических или диагностических целях

6402
ұлтаны мен үсті резеңкеден немесе пластмассадан жасалған өзге де аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
10.
6403
ұлтаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе құрақ теріден жасалған, ал үсті табиғи былғарыдан жасалған аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
11.
6404
ұлтаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе құрақ теріден жасалған, ал үсті табиғи былғарыдан жасалған аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
12.
6405
өзге де аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
13.
3002 12 000 5
басқа иммундық және адамнан шыққан сарысулар қан фракциялары
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
14.
3002 12 000 9
иммундық сарысулар және өзге де қан фракциялары
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
15.
3002 15 000 0
мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе бөлшек саудаға арналып нысандарға немесе орамдарға өлшеп оралған иммунологиялық өнімдер
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
16.
3002 90 300 0
терапиялық, профилактикалық немесе диагностикалық мақсаттарда пайдалану үшін дайындалған жануарлардың қаны

С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
17.
3004 20 000
лекарственные средства (кроме товаров товарных позиций 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи, прочие, содержащие антибиотики
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
18.
3004 39 000
лекарственные средства (кроме товаров товарных позиций 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем), прочие
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
19.
3004 49 000
лекарственные средства (кроме товаров товарных позиций 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем), прочие
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
20.

Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
17.
3004 20 000
терапиялық немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, дозаланған дәрілік нысандар түрінде (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудаға арналып қалыптарға немесе орамдарға өлшеп оралған, құрамында антибиотиктер бар өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
18.
3004 39 000
терапиялық немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, дозаланған дәрілік нысандар түрінде өлшеп оралған (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
19.
3004 49 000
терапиялық немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, дозаланған дәрілік нысандар түрінде өлшеп оралған (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
20.

3004
лекарственные средства (кроме товаров товарных позиций 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
27.
3006 30 000 0
препараты контрастные для рентгенографических обследований; реагенты диагностические, предназначенные для введения больным
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
28.
3006 60 000
средства химические контрацептивные на основе гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или спермицидов
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
29.
3006 70 000 0
препараты в виде геля, предназначенные для использования в медицине в качестве смазки для частей тела при хирургических операциях или физических исследованиях, или в качестве связующего агента между телом и медицинскими инструментами
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
30.
из 3301
водные дистилляты или водные растворы эфирных масел
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
31.

3004
терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалану үшін аралас немесе араласпаған өнімдерден тұратын, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудада сатуға арналған нысандарға немесе қаптамаларға оралған дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
27.
3006 30 000 0
рентгенографиялық тексерулерге арналған контрастты препараттар; науқастарға енгізуге арналған диагностикалық реагенттер
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
28.
3006 60 000
гормондар 2937 тауар позициясының өзге де қосылыстары немесе спермицидтер негізіндегі химиялық контрацептивтік заттар
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
29.
3006 70 000 0
медицинада хирургиялық операцияларда немесе физикалық зерттеулерде дене бөліктерін майлауыш ретінде немесе дене мен медициналық құралдар арасындағы байланыстырушы агент ретінде қолдануға арналған гель түріндегі препараттар
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
30.
3301-ден
cулы дистилляттар немесе эфир майларының сулы ерітінділері
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
31.

2207 10 000 0
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
34.
3305 10 000 0
шампуни
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
35.
3802 10 000 0
уголь активированный
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
36.
0507 90 000 0
Прочие
панцири черепах, ус китовый и щетина из китового уса, рога, оленьи рога, копыта, ногти, когти и клювы, необработанные или подвергнутые первичной обработке, но без придания формы; порошок и отходы этих продуктов
С 1 декабря 2025 года обязательная маркировка исключительно в отношении дериватов сайгака (рога)
37.
2202 91 000 0
безалкогольное пиво
обязательная маркировка в отношении пива и пивных напитков:
разлитых в кеги, произведҰнных с 1 февраля 2026 года, — с 1 февраля 2026 года;
разлитых в бутылки, произведҰнных с 1 сентября 2026 года, — с 1 сентября 2026 года;
разлитых в банки, произведҰнных с 1 января 2027 года, — с 1 января 2027 года;
38.
2203 00 010 0
Пиво солодовое в сосудах емкостью 10 л или менее в бутылках
обязательная маркировка в отношении пива и пивных напитков:
разлитых в кеги, произведҰнных с 1 февраля 2026 года, — с 1 февраля 2026 года;
разлитых в бутылки, произведҰнных с 1 сентября 2026 года, — с 1 сентября 2026 года;
разлитых в банки, произведҰнных с 1 января 2027 года, — с 1 января 2027 года;
39.
2203 00 090 0
Пиво солодовое в сосудах емкостью 10 л или менее прочее
обязательная маркировка в отношении пива и пивных напитков:
разлитых в кеги, произведҰнных с 1 февраля 2026 года, — с 1 февраля 2026 года;
разлитых в бутылки, произведҰнных с 1 сентября 2026 года, — с 1 сентября 2026 года;

2207 10 000 0
спирт концентрациясы айналымында 80% немесе одан көп денатуратталмаған этил спирті
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
34.
3305 10 000 0
сусабындар
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
35.
3802 10 000 0
белсендірілген көмір
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
36.
0507 90 000 0
Өңделмеген немесе бастапқы өңдеуден өткен, бірақ пішінге келтірілмеген тасбақалардың сауыттары, киттің мұрты және кит мұртынан жасалған қылтанақтар, мүйіздер, бұғы мүйіздері, тұяқтар, тырнақтар, аяқ тырнақтары мен тұмсықтары; осы өнімдердің ұнтағы мен қалдықтары
2025 жылғы 1 желтоқсаннан бастап тек ақбөкеннің (мүйіздің)дериваттарына қатысты міндетті таңбалау
37.
2202 91 000 0
алкогольсіз сыра
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап — 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген кегтерге құйылған;
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап — 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген бөтелкеге құйылған;
банктерге құйылған, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап — 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап өндірілген сыра мен сыра сусындарына қатысты міндетті таңбалау
38.
2203 00 010 0
Бөтелкедегі сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстардағы уыт сырасы
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап — 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген кегтерге құйылған;
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап — 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген бөтелкеге құйылған;
банктерге құйылған, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап — 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап өндірілген сыра мен сыра сусындарына қатысты міндетті таңбалау
39.
2203 00 090 0
Сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстардағы уыт сырасы
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап — 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген кегтерге құйылған;
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап — 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген бөтелкеге құйылған;

разлитых в банки, произведҰнных с 1 января 2027 года, — с 1 января 2027 года;
40.
2203 00 100 0
Пиво солодовое в сосудах емкостью более 10 л
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении пива и пивных напитков, разлитых в кеги произведҰнных с 1 февраля 2026 года
41.
2710 19 710 0
Масла смазочные и масла прочие, для специфических процессов переработки
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
42.
2710 19 750 0
Масла смазочные и масла прочие, для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 710 0
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
43.
2710 19 820 0
Моторные масла, компрессорное смазочное
масло, турбинное смазочное масло
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении моторных масел, произведенных с 1 февраля 2026 года. В отношении товаров классифицируемых в указанных позициях ТН ВЭД ЕАЭС, необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
С 1 сентября 2026 года маркировка иных смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, подпадающих под данные ТН ВЭД и произведенных с 1 сентября 2026 года
44.
2710 19 840 0
Жидкости для гидравлических целей
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
45.
2710 19 860 0
Светлые масла, вазелиновое масло
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
46.
2710 19 880 0
Масло для шестерен, масло для редукторов
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
47.
2710 19 920 0
Составы для обработки металлов, масла для смазывания форм, антикоррозионные масла
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
48.
2710 19 940 0
Электрические изоляционные масла

банктерге құйылған, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап — 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап өндірілген сыра мен сыра сусындарына қатысты міндетті таңбалау
40.
2203 00 100 0
Сыйымдылығы 10 литрден асатын ыдыстардағы уыт сырасы
2026 жылдың 1 ақпанынан бастап 2026 жылдың 1 ақпанынан бастап өндірілген кегтерге құйылған сыра мен сыра сусындарына қатысты міндетті таңбалау
41
2710 19 710 0
Арнайы өңдеу процестеріне арналған жағармайлар және өзге де майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
42
2710 19 750 0
2710 19 710 0 кіші субпозициясында көрсетілгендерден басқа, процестердегі химиялық өзгерістерге арналған жағармайлар және өзге де майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
43
2710 19 820 0
Мотор майлары, компрессорлық жағармай, турбиналық жағармай
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген мотор майларына қатысты міндетті таңбалау. ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген позицияларында жіктелетін тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап СЭҚ ТН деректеріне жататын және 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген өзге де майлау майларын, майлау материалдарын және арнайы автомобиль сұйықтықтарын таңбалау
44
2710 19 840 0
Гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтықтар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
45.
2710 19 860 0
Ашық түсті майлар, вазелин майы
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
46.
2710 19 880 0
Тісті дөңгелектерге арналған майлар мен редукторларға арналған майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
47.
2710 19 920 0
Металдарды өңдеуге арналған құрамдар, қалыптарды майлауға арналған майлар, тотығуға қарсы майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
48.
2710 19 940 0
Электрлік оқшаулағыш майлар

С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
49.
2710 19 980 0
Прочие смазочные масла и прочие масла, для прочих целей
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
50.
3403 19 100 0
Материалы смазочные, содержащие не в качестве основного компонента 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении моторных масел, произведенных с 1 февраля 2026 года. В отношении товаров классифицируемых в указанных позициях ТН ВЭД ЕАЭС, необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка иных смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, подпадающих под данные ТН ВЭД и произведенных с 1 сентября 2026 года.
51.
3403 19 900 0
Прочие материалы смазочные, кроме содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% нефти или более нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении моторных масел, произведенных с 1 февраля 2026 года. В отношении товаров классифицируемых в указанных позициях ТН ВЭД ЕАЭС, необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка иных смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, подпадающих под данные ТН ВЭД и произведенных с 1 сентября 2026 года.
52.
3403 99 000 0
Прочие материалы смазочные, не содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении моторных масел, произведенных с 1 февраля 2026 года. В отношении товаров классифицируемых в указанных позициях ТН ВЭД ЕАЭС, необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка иных смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, подпадающих под данные ТН ВЭД и произведенных с 1 сентября 2026 года.
53.
3819 00 000 0
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород

2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
49.
2710 19 980 0
Өзге мақсаттарға арналған өзге де жағармайлар және өзге де майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
50.
3403 19 100 0
Құрамында негізгі компонент ретінде емес 70 салм. %-дан немесе одан да көп мұнай немесе битуминоздық жыныстардан алынған мұнай өнімдері бар майлау материалдары
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген мотор майларына қатысты міндетті таңбалау. ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген позицияларында жіктелетін тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап СЭҚ ТН деректеріне жататын және 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген өзге де майлау майларын, майлау материалдарын және арнайы автомобиль сұйықтықтарын міндетті таңбалау.
51.
3403 19 900 0
Құрамында негізгі компонент ретінде 70 салм. %-дан немесе одан да көп мұнай немесе битуминоздық жыныстардан алынған мұнай өнімдері барлардан басқа, өзге майлау материалдары
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген мотор майларына қатысты міндетті таңбалау. ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген позицияларында жіктелетін тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап СЭҚ ТН деректеріне жататын және 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген өзге де майлау майларын, майлау материалдарын және арнайы автомобиль сұйықтықтарын міндетті таңбалау.
52.
3403 99 000 0
Құрамында мұнай немесе битуминозды жыныстардан алынған мұнай өнімдері жоқ өзге майлау материалдары
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген мотор майларына қатысты міндетті таңбалау. ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген позицияларында жіктелетін тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап СЭҚ ТН деректеріне жататын және 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген өзге де майлау майларын, майлау материалдарын және арнайы автомобиль сұйықтықтарын міндетті таңбалау.
53.
3819 00 000 0
Битуминоздық жыныстардан алынған құрамында салмағы 70%-дан аспайтын мұнай немесе мұнай өнімдері болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегіштік сұйықтықтар және гидравликалық берілістерге арналған өзге де дайын сұйықтықтар

С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года.
54.
3820 00 000 0
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года.
55.
4203 10 000
Предметы одежды и принадлежности к одежде, из натуральной кожи или композиционной кожи
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
56.
4304 00 000 0
Мех искусственный и изделия из него
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
57.
6113 00
Предметы одежды из трикотажного полотна машинного или ручного вязания товарной позиции 5903, 5906 или 5907
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
58.
6210
Предметы одежды, изготовленные из материалов товарной позиции 5602, 5603, 5903, 5906 или 5907
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
59.
6211 20 000 0
Лыжные костюмы
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
60.
6211 32
Предметы одежды прочие мужские или для мальчиков из хлопчатобумажной пряжи
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
61.
6211 39 000 0
Предметы одежды прочие мужские или для мальчиков из прочих текстильных материалов
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
62.
6211 42
Предметы одежды прочие женские или для девочек из хлопчатобумажной пряжи
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
63.

2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау.
54.
3820 00 000 0
Антифриздер және мұздауға қарсы дайын сұйықтықтар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау.
55.
4203 10 000
Таза теріден немесе композициялы теріден жасалған киім заттары және киім керек-жарағы
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
56.
4304 00 000 0
Жасанды тері және одан жасалатын бұйымдар
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
57.
6113 00
5903, 5906 немесе 5907 тауар позицияларының машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж матадан жасалған киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
58.
6210
5602, 5603, 5903, 5906 немесе 5907 тауар позицияларының материалдарынан жасалған киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
59.
6211 20 000 0
Шаңғы костюмдері
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
60.
6211 32
Мақта-мата жібінен жасалған ерлер немесе ұлдарға арналған өзге киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
61.
6211 39 000 0
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған ерлер немесе ұлдарға арналған өзге де киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
62.
6211 42
Мақта-мата жібінен жасалған әйелдер немесе қыздарға арналған өзге киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
63.

6211 49 000
Предметы одежды прочие женские или для девочек из прочих текстильных материалов
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
64.
6302
Белье постельное, столовое, туалетное и кухонное
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
65.
6106
Блузки, блузы и блузоны трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
66.
6110
Свитеры, пуловеры, кардиганы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
67.
6201
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
68.
6202
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
69.
6205
Рубашки мужские или для мальчиков
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
70.
6206
Блузки, блузы и блузоны женские или для девочек
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
71.
6211 33
Предметы одежды прочие мужские или для мальчиков из химических нитей
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
72.

6211 49 000
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған әйелдер немесе қыздарға арналған өзге де киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
64.
6302
Төсек жаймалары, асхана, туалет және асүй жаулықтары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
65.
6106
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж блузкалар, блузалар және блузондар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
66.
6110
Машинамен немесе қолмен тоқылған свитерлер, пуловерлер, кардигандар, кеудешелер және ұқсас трикотаж бұйымдар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
67.
6201
6204 тауар позициясының бұйымдарынан басқа әйелдерге немесе қыз балаларға арналған пальто, қысқа пальто, желбегей, плащтар, күртелер (шаңғы тебетін киімді қоса алғанда), жадағайлар, шекпендер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
68.
6202
6204 тауар позициясының бұйымдарынан басқа әйелдерге немесе қыз балаларға арналған пальто, қысқа пальто, желбегей, плащтар, күртелер (шаңғы тебетін киімді қоса алғанда), жадағайлар, шекпендер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
69.
6205
Ерлер немесе ұл балаларға арналған жейделер
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
70.
6206
Әйелдер немесе қыз балаларға арналған блузкалар, блузалар және блузондар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
71.
6211 33
Ерлер немесе ұл балаларға арналған химиялық жіптерден жасалған өзге де киім заттары
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
72.

6211 43
Предметы одежды прочие женские или для девочек из химических нитей
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
73.
6214
Шали, шарфы, кашне, мантильи, вуали и аналогичные изделия
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
74.
6215
Галстуки, галстуки-бабочки и шейные платки
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
75.
6101
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6103:
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
76.
6102
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6104:
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
77.
6103
Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
78.
6104
Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
79.

6211 43
Әйелдер немесе қыз балаларға арналған химиялық жіптерден жасалған өзге де киім заттары
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
73.
6214
Орамалдар, шарфтар, мойын орамалдар, мантильялар, бетперделер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
74.
6215
Галстуктер, мойынтақтар және мойын орамалдар.
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
75.
6101
6103 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ерлерге немесе ұл балаларға арналған, машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж пальто, қысқа пальто, желбегей, плащтар, күртелер (шаңғы тебетін киімді қоса алғанда), жадағайлар, шекпендер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
76.
6102
6104 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж пальто, қысқа пальто, желбегей, плащтар, күртелер (шаңғы тебетін киімді қоса алғанда), жадағайлар, шекпендер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
77.
6103
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж костюмдер, комплектілер, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер және шолақ шалбарлар (суға түсетін киімдерден басқа)
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
78.
6104
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж костюмдер, комплектілер, жакеттер, блайзерлер, көйлектер, белдемшелер, белдемше-шалбарлар, шалбарлар, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер және шолақ шалбарлар (суға түсетін киімдерден басқа)
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
79.

6105
Рубашки трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
80.
6112 11 000 0
Костюмы спортивные из хлопчатобумажной пряжи
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
81.
6112 12 000 0
Костюмы спортивные из синтетических нитей
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
82.
6112 19 000 0
Костюмы спортивные из прочих текстильных материалов
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
83.
6112 20 000 0
Костюмы спортивные, лыжные костюмы
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
84.
6203
Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) мужские или для мальчиков
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
85.
6204
Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) женские или для девочек
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
86.
1204 00 900 0
семена льна, дробленые или недробленые прочие
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении биологически активных добавок к пище, произведенных с 1 сентября 2026 года, имеющих действующее свидетельство о государственной регистрации в качестве биологически активных добавок к пище в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Евразийского экономического союза
87.
1208 90 000 0
мука тонкого и грубого помола из семян или плодов масличных культур, кроме семян горчицы и соевых бобов прочая

6105
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жейделер
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
80.
6112 11 000 0
Мақта-мата жібінен жасалған спорттық костюмдер
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
81.
6112 12 000 0
Синтетикалық жіптерден жасалған спорттық костюмдер
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
82.
6112 19 000 0
Өзге тоқыма материалдардан жасалған спорттық костюмдер
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
83.
6112 20 000 0
Спорттық костюмдер, шаңғы костюмдері
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
84.
6203
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған костюмдер, комплектілер, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, көкірекшесі және бауы бар комбинезондар, бриджилер және шолақ шалбарлар (суға түсетіндерден басқа)
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
85.
6204
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған костюмдер, комплектілер, жакеттер, блайзерлер, көйлектер, белдемшелер, белдемше-шалбарлар, шалбарлар, көкірекшесі және бауы бар комбинезондар, бриджилер және шолақ шалбарлар (суға түсетіндерден басқа)
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
86.
1204 00 900 0
Зығыр тұқымдары, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, өзгелері
2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап, 2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген, Қазақстан Республикасы мен Еуразиялық экономикалық одақтың заңнамасына сәйкес тағамға биологиялық белсенді қоспалар ретінде мемлекеттік тіркеу туралы жарамды куәлігі бар тағамға биологиялық белсенді қоспалар үшін міндетті түрде таңбалау талап етіледі.
87.
1208 90 000 0
Қыша тұқымдары мен соя бұршақтарынан басқа майлы дақылдар тұқымдары немесе жемістерінен алынған ұн (ұсақ немесе ірі тартылған), өзгелері

141.
3802 10 000 0
уголь активированный
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении биологически активных добавок к пище, произведенных с 1 сентября 2026 года, имеющих действующее свидетельство о государственной регистрации в качестве биологически активных добавок к пище в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Евразийского экономического союза
142.
3913 10 000 0
кислота альгиновая, ее соли и сложные эфиры
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении биологически активных добавок к пище, произведенных с 1 сентября 2026 года, имеющих действующее свидетельство о государственной регистрации в качестве биологически активных добавок к пище в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Евразийского экономического союза
143.
7113 11000 0
ювелирные изделия и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
144.
7113 19 000 0
ювелирные изделия и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами из прочих драгоценных металлов, имеющие или не имеющие гальваническое покрытие, плакированные или не плакированные драгоценными металлами
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
145.
7114 11 000 0
изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
146.
7114 19 000 0
из драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
147.
9111 10 000 0
корпуса для часов, предназначенные для ношения на себе или с собой и их части, корпуса из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом

141.
3802 10 000 0
Белсендірілген көмір
2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап, 2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген, Қазақстан Республикасы мен Еуразиялық экономикалық одақтың заңнамасына сәйкес тағамға биологиялық белсенді қоспалар ретінде мемлекеттік тіркеу туралы жарамды куәлігі бар тағамға биологиялық белсенді қоспалар үшін міндетті түрде таңбалау талап етіледі.
142.
3913 10 000 0
Альгин қышқылы, оның тұздары және күрделі эфирлері
2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап, 2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген, Қазақстан Республикасы мен Еуразиялық экономикалық одақтың заңнамасына сәйкес тағамға биологиялық белсенді қоспалар ретінде мемлекеттік тіркеу туралы жарамды куәлігі бар тағамға биологиялық белсенді қоспалар үшін міндетті түрде таңбалау талап етіледі.
143.
7113 11 000 0
Күмістен жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөліктері, асыл металдардан немесе асыл металдармен қапталған металдардан жасалған, гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, басқа асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
144.
7113 19 000 0
Басқа асыл металдардан жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөліктері, асыл металдардан немесе асыл металдармен қапталған металдардан жасалған, гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
145.
7114 11 000 0
Күмістен жасалған алтын және күміс бұйым шеберлерінің (зергерлердің) бұйымдары және олардың бөліктері, асыл металдардан немесе асыл металдармен қапталған металдардан жасалған, гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, басқа асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
146.
7114 19 000 0
Басқа асыл металдардан жасалған, гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған алтын және күміс бұйым шеберлерінің (зергерлердің) бұйымдары және олардың бөліктері
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
147.
9111 10 000 0
Өзімен бірге немесе үстіне тағуға арналған сағат корпустары және олардың бөліктері, асыл металдардан немесе асыл металдармен қапталған металдардан жасалған корпустар

С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
148.
9113 10 100 0
ремешки, ленты и браслеты для часов, предназначенные для ношения на себе или с собой, и их части, из драгоценного металла
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
149.
3305
Средства для волос
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
150.
3306 10 000 0
Средства для чистки зубов
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
151.
3306 20 000 0
Нити, используемые для очистки межзубных промежутков (зубной шелк) в индивидуальной упаковке для розничной продажи
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
152.
из 8212
Бритвы и лезвия для них (включая полосовые заготовки для лезвий)
С 1 декабря 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
153.
из 3402 31 000 0
Вещества поверхностно-активные органические анионные, расфасованные для розничной продажи
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.

2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
148.
9113 10 100 0
Өзімен бірге немесе үстіне тағуға арналған сағатқа арналған баулар, таспалар мен білезіктер және олардың бөліктері, асыл металдардан жасалған
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
149.
3305
Шашқа арналған құралдар
2027 жылдың 1 наурызынан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
150.
3306 10 000 0
Тістерді тазалауға арналған құралдар
2027 жылдың 1 наурызынан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасынаң аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау Қазақстан. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
151.
3306 20 000 0
Тіс аралықтарын тазалау үшін пайдаланылатын жіптер (тіс жібегі) бөлшек саудада сату үшін жеке қаптамада
2027 жылдың 1 наурызынан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
152.
8212-ден
Ұстаралар және оларға арналған жүздер (жүздерге арналған жолақты дайындамаларды қоса алғанда)
2027 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Өнеркәсіптік емес қаптамадағы тауарлар міндетті таңбалауға жатпайдыбөлшек сауда ұйымдарында тәсілмен.
153.
3402 31 000 0-ден
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған беттік-белсенді органикалық анионды заттар
2028 жылдың 1 маусымнан бастап парфюмерлік-косметикалық өнімдерге қатысты міндетті таңбалау Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген өнімдерді, жеке гигиена құралдарын және тұрмыстық химия тауарларын. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.

154.
из 3402 39 000 0
Вещества поверхностно-активные органические анионные, расфасованные для розничной продажи, прочие
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.

154.
3402 39 000 0-ден
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған беттік-белсенді органикалық анионды заттар, өзгелері
2028 жылдың 1 маусымнан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.

155.
из 3402 41 000 0
Вещества поверхностно-активные органические, кроме анионных, расфасованные для розничной продажи
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.

155.
3402 41 000 0-ден
Бөлшек саудада сату үшін өлшеніп салынған, аниондықтардан басқа, органикалық беттік-белсенді заттар
2028 жылдың 1 маусымнан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы 5 грамға дейінгі тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды қоса алғанда, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес тәсілмен қапталған тауарлар.

158.
3405 40 000 0
Чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли
159.
3402 50 000 0
Поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401), расфасованные для розничной продажи
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли
160.
из 3304 10 000 0
Средства для макияжа губ
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары цилиндрической или конусообразной формы в первичной упаковке диаметром менее 10 миллиметров включительно и без вторичной упаковки, увеличивающей общую площадь потребительской упаковки, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
161.
из 3304 20 000 0
Средства для макияжа глаз
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары цилиндрической или конусообразной формы в первичной упаковке диаметром менее 10 миллиметров включительно и без вторичной упаковки, увеличивающей общую площадь потребительской упаковки, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
162.
3304 30 000 0
Средства для маникюра или педикюра
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.

158.
3405 40 000 0
Тазартқыш пасталар мен ұнтақтар және өзге де тазартқыш құралдар
2028 жылдың 1 маусымнан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
159.
3402 50 000 0
Беттік-белсенді заттар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды қоса алғанда бөлшек саудада сату үшін өлшеніп салынған сабын бар немесе жоқ құралдар) және тазартқыш құралдар (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа)
2028 жылдың 1 маусымнан бастап парфюмерлік-косметикалық өнімдерге қатысты міндетті таңбалау Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген өнімдерді, жеке гигиена құралдарын және тұрмыстық химия тауарларын. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
160.
3304 10 000 0-ден
Ерін макияжына арналған құралдар
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Диаметрі 10 миллиметрден аз бастапқы қаптамадағы цилиндрлік немесе конус тәрізді тауарларды қоса алғанда және қайталама қаптамасыз, тұтыну қаптамасының жалпы көлемін ұлғайта отырып, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарларды міндетті таңбалауға жатпайды.
161.
3304 20 000 0-ден
Көзге арналған макияжға арналған құралдар
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Диаметрі бастапқы қаптамадағы цилиндрлік немесе конус тәрізді тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды 10 миллиметрден аз қоса алғанда және қайталама қаптамасыз, бұл тұтыну қаптамасының жалпы көлемін, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарларды ұлғайтады.
162.
3304 30 000 0
Маникюр немесе педикюрге арналған құралдар
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.

163.
3304 91 000 0
Пудра, включая компактную
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
164.
3304 99 000 0
Косметические средства, средства для макияжа (кроме указанных в других кодах товарной позиции 3304 ТН ВЭД ЕАЭС), средства для ухода за кожей (кроме лекарственных), включая средства против загара или для загара
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли
165.
3306 90 000 0
Средства для гигиены полости рта или зубов, включая фиксирующие порошки и пасты для зубных протезов, в индивидуальной упаковке для розничной продажи
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
166.
3307 10 000 0
Средства, используемые до, во время или после бритья
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
167.
3307 20 000 0
Дезодоранты и антиперспиранты индивидуального назначения
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.

163.
3304 91 000 0
Опа, ықшамды қоса алғанда
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
164.
3304 99 000 0
Косметикалық құралдар, макияжға арналған құралдар (ЕАЭО СЭҚ ТН 3304 тауар позициясының басқа кодтарында көрсетілгендерден басқа), тотығуға қарсы немесе тотығуға қарсы құралдарды қоса алғанда, тері күтіміне арналған құралдар (дәрілік заттардан басқа)
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
165.
3306 90 000 0
Ауыз қуысы немесе тіс гигиенасына арналған құралдар, оның ішінде бекітетін ұнтақтар мен тіс протездеріне арналған пасталар, бөлшек саудада сатуға арналған жеке қаптамада
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
166.
3307 10 000 0
Қырынуға дейін, қырыну кезінде немесе одан кейін қолданылатын құралдар
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
167.
3307 20 000 0
Жеке мақсаттағы дезодоранттар мен антиперспиранттар
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.

168.
3307 30 000 0
Ароматизированные соли и прочие составы для принятия ванн
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
169.
3307 41 000 0
"Агарбатти" и прочие благовония, распространяющие запах при горении
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
170.
3307 49 000 0
Средства для ароматизации или дезодорирования воздуха помещений (кроме средств, указанных в позиции 3307 41 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС)
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
171.
3307 90 000 8
Средства для удаления волос и прочие парфюмерные, косметические или туалетные средства, в другом месте ТН ВЭД ЕАЭС не поименованные или не включенные
С 1 декабря 2028 года обязательная маркировка в отношении товаров парфюмерно-косметической продукции, предметов личной гигиены и товаров бытовой химии, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Обязательной маркировке не подлежат товары объемом до 5 миллилитров или массой до 5 граммов включительно, а также товары, упакованные непромышленным способом в организациях розничной торговли.
172.
3401
Мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства, применяемые в качестве мыла, в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий, содержащие или не содержащие мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема и расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло; бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством

168.
3307 30 000 0
Ванналарды қабылдауға арналған хош иістендірілген тұздар және өзге де құрамдар
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Республика аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау Қазақстан. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
169.
3307 41 000 0
"Агарбатти" және жану кезінде иісті тарататын басқа да хош иісті заттар
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
170.
3307 49 000 0
Үй-жайлардың ауасын хош иістендіруге немесе иіссіздендіруге арналған құралдар (ЕАЭО СЭҚ ТН 3307 41 000 0 позициясында көрсетілген құралдардан басқа)
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
171.
3307 90 000 8
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген шашты кетіруге арналған құралдар және басқа парфюмерлік, косметикалық немесе дәретхана құралдары
2028 жылдың 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген парфюмерлік-косметикалық өнімдерге, жеке гигиена құралдарына және тұрмыстық химия тауарларына қатысты міндетті таңбалау. Көлемі 5 миллилитрге дейінгі немесе салмағы қоса алғанда 5 грамға дейінгі тауарлар, сондай-ақ бөлшек сауда ұйымдарында өнеркәсіптік емес жолмен оралған тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды.
172.
3401
Сабын; беттік-белсенді органикалық заттар және сабын ретінде қолданылатын, барлар, кесектер түрінде немесе құрамында сабын бар немесе жоқ қалыпталған бұйымдар түрінде; беттік-белсенді органикалық заттар және сұйық немесе кілегей түріндегі және бөлшек саудада сатуға арналған, құрамында сабын бар немесе жоқ алдын ала оралған былғары жууға арналған құралдар; қағаз, мақта, киіз немесе киіз және сабын немесе жуғыш зат сіңдірілген немесе қапталған тоқыма емес материалдар

173.
1507 10 900
Масло соевое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
174.
1507 90 900
Масло соевое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
175.
1508 10 900 0
Масло арахисовое и его фракции нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава масло сырое, прочее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции; Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
176.
1508 90 900 0
Масло арахисовое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава, прочие
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
177.
1509
Масло оливковое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более

173.
1507 10 900
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген соя майы және оның фракциялары
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
174.
1507 90 900
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген соя майы және оның фракциялары
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
175.
1508 10 900 0
Жержаңғақ майы және оның тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары құрамы шикі май, өзгелері
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
176.
1508 90 900 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген жержаңғақ майы және оның фракциялары, өзгелері
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
177.
1509
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген зәйтүн майы және оның фракциялары
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды

178.
1510
Прочие масла и их фракции, получаемые только из маслин, или оливок, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава, включая смеси этих масел или фракций с маслами или фракциями товарной позиции 1509
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
179.
1511 10 900 2
Масло пальмовое и его фракции для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу, в таре нетто-массой 20 000 кг или менее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
180.
1511 90 110 0
Масло пальмовое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава, твердые фракции, в первичных упаковках нетто- массой не более 1 кг
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
181.
1511 90 190 2
Масло пальмовое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава, прочие, в таре нетто-массой 20 000 кг или менее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более

178.
1510
1509 тауар позициясының майларымен немесе фракцияларымен осы майлардың немесе фракциялардың қоспаларын қоса алғанда, тек зәйтүндерден немесе зәйтүндерден алынатын, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген басқа майлар мен олардың фракциялары
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
179.
1511 10 900 2
Пальма майы және оның техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған фракциялары, тамақ үшін пайдаланылатын өнімдерді өндіруді қоспағанда, таза салмағы 20 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
180.
1511 90 110 0
Пальма майы және оның тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары, қатты фракциялары, бастапқы қаптамаларда таза салмағы 1 кг-нан аспайтын
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
181.
1511 90 190 2
Пальма майы және оның фракциялары, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген, өзге де, таза салмағы 20 000 кг немесе одан аз ыдыстағы
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды

182.
1511 90 990 2
Масло пальмовое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава, твердые фракции, в таре нетто-массой 20 000 кг или менее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
183.
1512 11 910
Масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло подсолнечное или сафлоровое и их фракции: масло сырое: масло подсолнечное:
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
184.
1512 11 990
Масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло подсолнечное или сафлоровое и их фракции: прочие: прочие:
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
185.
1512 19 900
Масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло подсолнечное или сафлоровое и их фракции: прочие: прочие:
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более

182.
1511 90 990 2
Пальма майы және оның фракциялары, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген, қатты фракциялар, таза салмағы 20 000 кг немесе одан аз ыдыстағы
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
183.
1512 11 910
Күнбағыс, мақсары немесе мақта майы және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: күнбағыс немесе мақсары майы және олардың фракциялары: шикі май: күнбағыс майы:
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
184.
1512 11 990
Күнбағыс, мақсары немесе мақта майы және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: күнбағыс немесе мақсары майы және олардың фракциялары: өзгелері: өзгелері:
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
185.
1512 19 900
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген күнбағыс, мақсары немесе мақта майы және олардың фракциялары құрамы: күнбағыс немесе мақсары майы және олардың фракциялары: өзгелері: өзгелері:
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды

190.
1513 19 110 0
Масло кокосовое (копровое), пальмоядровое или масло бабассу и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло кокосовое (копровое) и его фракции: прочие: твердые фракции: в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
191.
1513 19 190 2
Масло кокосовое (копровое), пальмоядровое или масло бабассу и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло кокосовое (копровое) и его фракции: прочие: твердые фракции: прочие: в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
192.
1513 19 910 0
Масло кокосовое (копровое), пальмоядровое или масло бабассу и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло кокосовое (копровое) и его фракции: прочие: твердые фракции: в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
193.
1513 19 990 2
Масло кокосовое (копровое), пальмоядровое или масло бабассу и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло кокосовое (копровое) и его фракции: прочие: прочие: твердые фракции: в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более

190.
1513 19 110 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ тазартылмаған кокос (копра), пальма ядросы майы немесе бабассу майы және олардың фракциялары химиялық құрамының өзгерістері: кокос майы (копра) және оның фракциялары: өзгелері: қатты фракциялар: таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы қаптамаларда
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
191.
1513 19 190 2
Кокос майы (копра), пальма дәні немесе бабассу майы және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: кокос майы (копра) және оның фракциялары: басқалары: қатты фракциялар: басқалары: таза салмағы 19000 кг немесе одан аз ыдыста
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
192.
1513 19 910 0
Кокос майы (копра), пальма дәні немесе бабассу майы және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: кокос майы (копра) және оның фракциялары: басқалары: қатты фракциялар: таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы қаптамаларда
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
193.
1513 19 990 2
Кокос майы (копра), пальма дәні немесе бабассу майы және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: кокос майы (копра) және оның фракциялары: басқалары: басқалары: қатты фракциялар: таза ыдыста-салмағы 19000 кг немесе одан аз
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды

198.
1513 29 500 0
Масло кокосовое (копровое), пальмоядровое или масло бабассу и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло кокосовое (копровое) и его фракции: прочие: твердые фракции: в первичных упаковках нетто-массой 1 кг или менее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
199.
1513 29 900 2
Масло кокосовое (копровое), пальмоядровое или масло бабассу и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло кокосовое (копровое) и его фракции: прочие: твердые фракции: прочие: нетто-массой 19 000 кг или менее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
200.
1514 11 900
Масло рапсовое (из рапса, или кользы) или горчичное и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло рапсовое (из рапса, или кользы) с низким содержанием эруковой кислоты и его фракции: масло сырое: прочее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
201.
1514 19 900
Масло рапсовое (из рапса, или кользы) или горчичное и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло рапсовое (из рапса, или кользы) с низким содержанием эруковой кислоты и его фракции: прочие
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более

198.
1513 29 500 0
Кокос майы (копра), пальма дәні немесе бабассу майы және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: кокос майы (копра) және оның фракциялары: басқалары: қатты фракциялар: таза салмағы 1 кг немесе одан аз бастапқы қаптамаларда
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
199.
1513 29 900 2
Кокос майы (копра), пальма дәні немесе бабассу майы және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: кокос майы (копра) және оның фракциялары: басқалары: қатты фракциялар: басқалары: таза салмағы 19000 кг немесе одан аз
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
200.
1514 11 900
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген рапс (рапстан немесе кользадан) немесе қыша майы және олардың фракциялары құрамы: құрамында эрук қышқылы және оның фракциясы төмен рапс майы (рапстан немесе кользадан): шикі май: өзгелері
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
201.
1514 19 900
Рапс майы (рапстан немесе кользадан) немесе қыша майы және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: құрамында эрук қышқылы төмен рапс майы (рапстан немесе кользадан) және оның фракциялары: өзгелері
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды

202.
1514 91 900
Масло рапсовое (из рапса, или кользы) или горчичное и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло рапсовое (из рапса, или кользы) с низким содержанием эруковой кислоты и его фракции: масло сырое: прочее
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
203.
1514 99 900
Масло рапсовое (из рапса, или кользы) или горчичное и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло рапсовое (из рапса, или кользы) с низким содержанием эруковой кислоты и его фракции: прочее: прочие
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
204.
1515 11 000 0
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло льняное и его фракции: масло сырое
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
205.
1515 19 900 0
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло льняное и его фракции: прочие: прочие: масло кукурузное и его фракции
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более

202.
1514 91 900
Рапс майы (рапстан немесе кользадан) немесе қыша және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: құрамында эрук қышқылы төмен рапс майы (рапстан немесе кользадан) және оның фракциялары: шикі май: өзгелері
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
203.
1514 99 900
Рапс майы (рапстан немесе кользадан) немесе қыша майы және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: құрамында эрук қышқылы төмен рапс майы (рапстан немесе кользадан) және оның фракциялары: өзгелері: өзгелері
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
204.
1515 11 000 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өсімдік немесе микробиологиялық текті өзге де ұшпайтын тоң майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары: зығыр майы және оның фракциялары: шикі май
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
205.
1515 19 900 0
Өсімдіктен немесе микробиологиялық текті өзге де ұшпайтын тоң майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген: зығыр майы және оның фракциялары: өзгелері: өзгелері: жүгері майы және оның фракциялары
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды

210.
1515 50 990 0
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло льняное и его фракции: масло кунжутное и его фракции: масло сырое: прочие
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
211.
из 1515 90 110 0
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло льняное и его фракции: прочие: тунговое масло; масла жожоба и ойтиковое; воск из мирта и японский воск; их фракции: масло табачное и его фракции: масло сырое
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
212.
1515 90 610 0
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло льняное и его фракции: прочие: в твердом виде, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
213.
1515 90 690 0
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло льняное и его фракции: прочие: в твердом виде, прочие; в жидком виде: прочие

210.
1515 50 990 0
Өсімдіктен немесе микробиологиялық текті өзге де ұшпайтын тоң майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген: зығыр майы және оның фракциялары: күнжіт майы және оның фракциялары: шикі май: өзгелері
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
211.
1515 90 110 0-ден
Өсімдік немесе микробиологиялық текті өзге де ұшпайтын майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген фракциялары: зығыр майы және оның фракциялары: өзгелері: тунг майы; жожоба және ойтик майлары; мирт балауызы және жапон балауызы; олардың фракциялары: темекі майы және оның фракциялары: шикі май
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
212.
1515 90 610 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өсімдік немесе микробиологиялық текті өзге де ұшпайтын тоң майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары: зығыр майы және оның фракциялары: өзгелері: қатты күйінде, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы қаптамаларда
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
213.
1515 90 690 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өсімдік немесе микробиологиялық текті өзге де ұшпайтын майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары: зығыр майы және оның фракциялары: өзгелері: қатты күйінде, өзгелері; сұйық күйінде: өзгелері

214.
1515 90 810 0
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло льняное и его фракции: прочие: в твердом виде, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
215.
1515 90 890 0
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава: масло льняное и его фракции: прочие: в твердом виде, прочие; в жидком виде
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
216.
1516 20 810 0
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке: прочие, в первичных упаковках нетто массой не более 1 кг
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
217.
1516 20 960 1
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке: жиры и масла растительного происхождения и их фракции: масла арахисовое, хлопковое, соевое или подсолнечное; масла прочие, содержащие менее 50 мас% свободных жирных кислот, за исключением масел пальмоядрового, брассии, кокосового, рапсового (из рапса, или кользы) или копайба: масло хлопковое гидрогенизированное

214.
1515 90 810 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өсімдік немесе микробиологиялық текті өзге де ұшпайтын тоң майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары: зығыр майы және оның фракциялары: өзгелері: қатты күйінде, таза салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы қаптамаларда
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
215.
1515 90 890 0
Өсімдіктен немесе микробиологиялық текті өзге де ұшпайтын тоң майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген: зығыр майы және оның фракциялары: өзгелері: қатты күйінде, өзгелері; сұйық күйінде
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
216.
1516 20 810 0
Жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық текті тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары, толық немесе ішінара гидрленген, қайта эфирленген, қайта эфирленген немесе элаидинделген, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған: бтаза салмағы 1 кг-нан аспайтын бастапқы қаптамалардағы
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
217.
1516 20 960 1
Жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық текті тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары, толық немесе ішінара гидрленген, қайта эфирленген, қайта эфирленген немесе элаидинделген, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған: өсімдік майлары мен майлары шығу тегі және олардың фракциялары: жержаңғақ, мақта, соя немесе күнбағыс майлары; пальма ядросы, брассия, кокос, рапс (рапстан немесе кользадан) немесе копайба майларын қоспағанда, құрамында 50%-дан аз бос май қышқылдары бар басқа майлар: гидрленген мақта майы

218.
1516 20 960 2
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке: жиры и масла растительного происхождения и их фракции: масла арахисовое, хлопковое, соевое или подсолнечное; масла прочие, содержащие менее 50 мас% свободных жирных кислот, за исключением масел пальмоядрового, брассии, кокосового, рапсового (из рапса, или кользы) или копайба: масло из виноградных косточек
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
219.
1516 20 960 8
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке: жиры и масла растительного происхождения и их фракции: масла арахисовое, хлопковое, соевое или подсолнечное; масла прочие, содержащие менее 50 мас% свободных жирных кислот, за исключением масел пальмоядрового, брассии, кокосового, рапсового (из рапса, или кользы) или копайба: прочие
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
220.
1516 20 980 1
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке: жиры и масла растительного происхождения и их фракции: прочие: заменители какао-масла
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более

218.
1516 20 960 2
Жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық текті тоң майлар мен майлар және олардың толық немесе ішінара гидрогенделген, қайта этерификацияланған, реэтерификацияланған немесе элаидинделген, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған фракциялары: өсімдік текті тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары: жержаңғақ, мақта, соя немесе күнбағыс майлары; пальма ядросы, брассия, кокос, рапс (рапстан немесе кользадан) немесе күнбағыс майларынан басқа, құрамында 50 мас%-дан аз бос май қышқылдары бар өзге де майлар. копайба: жүзім тұқымының майы
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
219.
1516 20 960 8
Жануарлардың, өсімдіктердің немесе жануарлардың майлары мен майлары микробиологиялық текті және олардың фракциялары, толық немесе ішінара гидрленген, трансэтерификацияланған, реэтерификацияланған немесе элаидинизацияланған, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған: өсімдік тектес майлар мен майлар және олардың фракциялары: жержаңғақ, мақта, соя немесе күнбағыс майлары; пальма ядросы, брассия, кокос, рапс (рапстан немесе кользадан) немесе копайба майларын қоспағанда, құрамында 50 мас%-дан аз бос май қышқылдары бар басқа майлар: басқалар
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
220.
1516 20 980 1
Жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық текті тоң майлар мен майлар және олардың толық немесе ішінара гидрогенделген, қайта этерификацияланған, реэтерификацияланған немесе элаидинделген, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған фракциялары: өсімдіктен алынған тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары: өзгелері: какао майын алмастырғыштар
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды

221.
1516 20 980 2
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке: жиры и масла растительного происхождения и их фракции: прочие: эквиваленты какао-масла
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
222.
1516 20 980 8
Масло арахисовое, соевое, подсолнечное, масла прочие, содержащие менее 50 мас% свободных жирных кислот, за исключением масел пальмоядрового, брассии, кокосового, рапсового (из рапса или кользы) или копайба, полностью или частично гидрогенизированные переэтерифирцированное, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке: жиры и масла растительного происхождения и их фракции: прочие
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
223.
1517
Маргарин; пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров или масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, кроме пригодных для употребления в пищу жиров и масел или их фракций товарной позиции 1516
С 1 апреля 2027 года обязательной маркировке подлежат отдельные виды растительных масел и масложировой продукции в потребительской упаковке, произведенные с 1 апреля 2027 года и предназначенные для употребления в пищу либо использования при производстве пищевой продукции. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее; товары, объемом 25 литров и более либо массой нетто 25 килограммов и более
224.
1804 00 000 0
Какао-масло, какао-жир

221.
1516 20 980 2
Жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық текті тоң майлар мен майлар және олардың толық немесе ішінара гидрогенделген, қайта этерификацияланған, реэтерификацияланған немесе элаидинделген, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған фракциялары: өсімдіктерден алынған тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары: өзгелері: какао майының баламалары
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
222.
1516 20 980 8
Жержаңғақ, соя, күнбағыс майы, пальма ядросы, брассия, кокос, рапс (рапс немесе кользадан) немесе копайба майларын қоспағанда, құрамында 50%-дан аз бос май қышқылдары бар басқа майлар, толық немесе ішінара гидрленген трансэтерификацияланған, қайта этерификацияланған немесе элаидинделген, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған: өсімдік майлары мен майлары және олардың фракциялары: басқалар
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
223.
1517
Маргарин; тамаққа пайдалануға жарамды қоспалар немесе дайын 1516 тауар позициясының тамаққа пайдалануға жарамды тоң майлары мен майларынан немесе олардың фракцияларынан басқа, жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық текті тоң майлардан немесе майлардан немесе осы топтағы әртүрлі тоң майлардың немесе майлардың фракцияларынан жасалған өнімдер
2027 жылдың 1 сәуірінен бастап 2027 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген және тағамға пайдалануға не тамақ өнімдерін өндіру кезінде пайдалануға арналған тұтынушылық қаптамадағы өсімдік майларының және тоң май өнімдерінің жекелеген түрлері байламдық таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар; көлемі 25 литр немесе одан көп немесе таза салмағы 25 килограмм немесе одан көп тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
224.
1804 00 000 0
Какао-май, какао-тоң май

225.
1704
Кондитерские изделия из сахара (включая белый шоколад), не содержащие какао
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации; соусы с массой нетто которых составляет до 30 граммов и объемом до 25 миллилитров включительно
226.
1806
Шоколад и прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао (кроме 1806 10)
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации; соусы с массой нетто которых составляет до 30 граммов и объемом до 25 миллилитров включительно
227.
1905 20
Имбирное печенье и аналогичные изделия
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации
228.
1905 31
Сладкое сухое печенье
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации
229.
1905 32
Вафли и вафельные облатки
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации

225.
1704
Құрамында какао жоқ қанттан жасалған кондитерлік өнімдер (ақ шоколадты қоса алғанда)
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Бастапқы тұтыну қаптамасындағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер міндетті түрде таңбалауға жатпайды, онсыз сатылады қайталама тұтынушылық қаптамалар; бөлшек сауда ұйымдары өндіретін және сататын кондитерлік өнімдер, олар өндірілген және сатылатын жерде; таза салмағы 30 грамға дейін және көлемі 25 миллилитрге дейін қоса алғанда тұздықтар
226.
1806
Шоколад және құрамында какао бар өзге де дайын тамақ өнімдері (1806 10-нан басқа)
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Міндетті таңбалауға қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер жатпайды; бөлшек сауда ұйымдары өндіретін және сататын кондитерлік өнімдер өндірілген және сатылған жері бойынша тікелей тұтынушыға; таза салмағы 30 грамға дейін және көлемі 25 миллилитрді қоса алғанда, тұздықтар
227.
1905 20
Зімбір печеньесі және соған ұқсас бұйымдар
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Салмағы бар кондитерлік өнімдер міндетті түрде таңбалауға жатпайды қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз; бөлшек сауда ұйымдары өндіретін және өткізетін кондитерлік өнімдер өндірілген және сатылған жері бойынша тұтынушыға тікелей
228.
1905 31
Тәтті құрғақ печенье
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын, бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды; бөлшек сауда ұйымдары өндіретін және өткізетін кондитерлік өнімдер өндірілген және сатылған жері бойынша тұтынушыға тікелей
229.
1905 32
Вафлилер мен вафлилі қатпарлар
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын, бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды; кондитерлік өнімдер бөлшек сауда ұйымдары тікелей тұтынушыға өндіретін және сататын бұйымдар, оларды өндіретін және сататын жерде

231.
1905 90 300 0
Хлебобулочные изделия, не содержащие добавок в виде меда, яиц, сыра или плодов и содержащие в сухом состоянии не более 5 мас% сахара и не более 5 мас% жира
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации; хлебобулочные изделия со сроком годности до 30 суток (включительно), а также хлеба, в том числе замороженного
232.
1905 90 450 0
Сухое печенье
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации
233.
1905 90 600 0
Хлеб, мучные кондитерские изделия, пирожные, печенье и прочие хлебобулочные и мучные кондитерские изделия, содержащие или не содержащие какао; вафельные пластины, пустые капсулы, пригодные для использования в фармацевтических целях, вафельные облатки для запечатывания, рисовая бумага и аналогичные продукты, прочие с добавлением подслащивающих веществ
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации
234.
из 2006 00
Овощи, фрукты, орехи, кожура плодов и другие части растений, пропитанные сахарным сиропом, глазированные или засахаренные
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации; кроме консервированной продукции, подлежащей маркировке в соответствии с Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120 и консервированной продукции для детей до 1 года

231.
1905 90 300 0
Құрамында бал, жұмыртқа, ірімшік немесе жеміс түріндегі қоспалары жоқ және құрғақ күйінде 5 мас%-дан аспайтын қант және 5 мас%-дан аспайтын майы бар нан-тоқаш өнімдері
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын, бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды; бөлшек сауда ұйымдары өндіретін және өткізетін кондитерлік өнімдер өндірілген және сатылған жері бойынша тұтынушыға тікелей; жарамдылық мерзімі 30 тәулікке дейінгі (қоса алғанда) нан-тоқаш өнімдері, сондай-ақ нан, оның ішінде мұздатылған нан
232.
1905 90 450 0
Құрғақ печенье
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын, бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды; бөлшек сауда ұйымдары өндіретін және өткізетін кондитерлік өнімдер өндірілген және сатылған жері бойынша тұтынушыға тікелей
233.
1905 90 600 0
Нан, ұннан жасалған кондитерлік өнімдер, пирожныйлар, печенье және құрамында какао бар немесе жоқ басқа да нан-тоқаш және ұннан жасалған кондитерлік өнімдер; вафельді пластиналар, фармацевтикалық мақсатта пайдалануға жарамды бос капсулалар, пломбалауға арналған вафельді қабықшалар, күріш қағазы және соған ұқсас өнімдер, басқалары тәттілендіргіш заттар қосылған
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын, бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды; бөлшек сауда ұйымдары өндіретін және өткізетін кондитерлік өнімдер өндірілген және сатылған жері бойынша тұтынушыға тікелей
234.
2006 00 жылдан бастап
Көкөністер, жемістер, жаңғақтар, жемістердің қабығы және қант шәрбаты сіңірілген, глазурленген немесе қантталған өсімдіктердің басқа да бөліктері
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын, бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды; бөлшек сауда ұйымдары өндіретін және өткізетін кондитерлік өнімдер өндірілген және сатылған жері бойынша тұтынушыға тікелей; басқа Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешіміне сәйкес таңбалануы тиіс консервіленген өнімдерді және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған консервіленген өнімдерді

235.
из 2007
Джемы, желе фруктовое, мармелады, пюре фруктовое или ореховое, паста фруктовая или ореховая, полученные путем тепловой обработки, в том числе с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации; кроме консервированной продукции, подлежащей маркировке в соответствии с Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120 и консервированной продукции для детей до 1 года

235.
2007 жылдан бастап
Жылумен, оның ішінде қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосып өңдеу жолымен алынған джемдер, жеміс желелері, мармеладтар, жеміс немесе жаңғақ езбелері, жеміс немесе жаңғақ пастасы
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Міндетті таңбалауға қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер жатпайды; тікелей өндірілетін және сатылатын кондитерлік өнімдер бөлшек сауда ұйымдарының тұтынушыға оларды дайындау және өткізу орны бойынша; басқа Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешіміне сәйкес таңбалануы тиіс консервіленген өнімдерді және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған консервіленген өнімдерді

237.
из 2106
Пищевые продукты, в другом месте не поименованные или не включенные
С 1 сентября 2027 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов кондитерских изделий в потребительской упаковке, произведенных с 1 сентября 2027 года. Обязательной маркировке не подлежат кондитерские изделия массой нетто 20 граммов и менее в первичной потребительской упаковке, реализуемые без вторичной потребительской упаковки; кондитерские изделия, изготавливаемые и реализуемые непосредственно потребителю организациями розничной торговли по месту их изготовления и реализации

237.
2106-дан
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдері
2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап тұтынушылық қаптамадағы кондитерлік өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау, 2027 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген. Қайталама тұтынушылық қаптамасыз сатылатын, бастапқы тұтынушылық қаптамадағы таза салмағы 20 грамм немесе одан аз кондитерлік өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды; бөлшек сауда ұйымдары өндіретін және өткізетін кондитерлік өнімдер өндірілген және сатылған жері бойынша тұтынушыға тікелей

238.
9503 00
Трехколесные велосипеды, самокаты, педальные автомобили и аналогичные игрушки на колесах; коляски для кукол; куклы; прочие игрушки; модели в уменьшенном размере ("в масштабе") и аналогичные модели для развлечений, действующие или недействующие; головоломки всех видов
С 1 февраля 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов игрушек и игр для детей, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться как кодом TH ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара; Обязательной маркировке не подлежат изделия, включенные в приложение 1 к техническому регламенту Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011)
239.
из 9504 40 000 0
Карты игральные (колод)
С 1 февраля 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов игрушек и игр для детей, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться как кодом TH ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара; Обязательной маркировке не подлежат изделия, включенные в приложение 1 к техническому регламенту Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011)
240.
9504 90 100 0
Наборы электрических гоночных автомобилей для соревновательных игр
С 1 февраля 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов игрушек и игр для детей, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться как кодом TH ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара; Обязательной маркировке не подлежат изделия, включенные в приложение 1 к техническому регламенту Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011)
241.
из 9504 90 800 9
Прочие настольные или комнатные игры
С 1 февраля 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов игрушек и игр для детей, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться как кодом TH ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара; Обязательной маркировке не подлежат изделия, включенные в приложение 1 к техническому регламенту Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011)
242.
0901
Кофе жареный или нежареный, с кофеином или без кофеина; кофейная шелуха и оболочки зерен кофе; заменители кофе, содержащие кофе в любой пропорции

238.
9503 00
Үш дөңгелекті велосипедтер, самокаттар, педальды автомобильдер және дөңгелектердегі ұқсас ойыншықтар; қуыршақтарға арналған арбалар; қуыршақтар; басқа ойыншықтар; кішірейтілген өлшемдегі модельдер ("масштабта") және ойын-сауыққа арналған, жұмыс істейтін немесе жұмыс істемейтін ұқсас модельдер; басқатырғыштардың барлық түрлері
2028 жылдың 1 ақпанынан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген балаларға арналған ойыншықтар мен ойындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ TH кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет; Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) 1-қосымшасына енгізілген өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды.
239.
9504 40 000 0-ден
Ойын карталары (палубалар)
2028 жылдың 1 ақпанынан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген балаларға арналған ойыншықтар мен ойындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін қажет ЕАЭО СЭҚ TH кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу; Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) 1-қосымшасына енгізілген бұйымдар міндетті таңбалауға жатпайды.
240.
9504 90 100 0
Бәсекеге қабілетті ойындарға арналған электрлік жарыс автомобильдерінің жинақтары
2028 жылдың 1 ақпанынан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген балаларға арналған ойыншықтар мен ойындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ TH кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет; Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) 1-қосымшасына енгізілген өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды.
241.
9504 90 800 9-ден
Басқа үстел немесе бөлме ойындары
2028 жылдың 1 ақпанынан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген балаларға арналған ойыншықтар мен ойындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ TH кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет; Қосылған өнімдер міндетті таңбалауға жатпайды the кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің 1-қосымшасы (КО ТР 008/2011)
242.
0901
Қуырылған немесе қуырылмаған, кофеині бар немесе кофеинсіз кофе; кофе қауыздары мен кофе дәндерінің қабықшалары; кез келген пропорцияда кофесі бар кофе алмастырғыштар

С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара; Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 20 граммов и менее, за исключением товаров, упакованных в дрип-пакеты

2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізімді қолдану мақсаттары үшін бір уақытта ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауар атауын басшылыққа алу қажет; Құрғақ пакеттерге салынған тауарларды қоспағанда, таза салмағы 20 грамм немесе одан аз тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды

243.
0902
Чай со вкусо-ароматическими добавками или без них
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара; Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 3 грамма и менее. При объединении нескольких товаров массой 3 грамма и менее в потребительскую упаковку, такая упаковка подлежит маркировке
244.
0903 00 000 0
Мате, или парагвайский чай
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 3 грамма и менее При объединении нескольких товаров массой 3 грамма и менее в потребительскую упаковку, такая упаковка подлежит маркировке
245.
1211 20 000 0
Корни женьшеня
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара; Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 3 грамма и менее. При объединении нескольких товаров массой 3 грамма и менее в потребительскую упаковку, такая упаковка подлежит маркировке
246.
1211 90 860 8
Растения и их части (включая семена и плоды), используемые главным образом в парфюмерии, фармации или инсектицидных, фунгицидных или аналогичных целях, свежие, охлажденные, мороженные или сушеные, целые или измельченные, дробленые или молотые прочие
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 3 грамма и менее При объединении нескольких товаров массой 3 грамма и менее в потребительскую упаковку, такая упаковка подлежит маркировке
247.
из 1805 00 000 0
Какао-порошок; готовые изделия, содержащие какао и предназначенные для приготовления напитков; вкусо-ароматические порошки для приготовления напитков, имитирующие вкус и (или) аромат какао

243.
0902
Дәмі-хош иісті қоспалары бар немесе оларсыз шай
2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізімді қолдану мақсаттары үшін бір уақытта ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауар атауын басшылыққа алу қажет; Таза салмағы 3 грамм немесе одан аз тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды. Салмағы 3 грамм және одан аз бірнеше тауарды тұтыну қаптамасына біріктірген кезде мұндай қаптама таңбалануға тиіс
244.
0903 00 000 0
Мате немесе Парагвай шайы
2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін бір мезгілде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауардың атауын басшылыққа алу қажет. Салмағы 3 грамм немесе одан аз бірнеше тауарды тұтынушылық қаптамаға біріктірген кезде таза салмағы 3 грамм немесе одан аз тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды, мұндай қаптамалар таңбалауға жатады
245.
1211 20 000 0
Женьшень тамыры
2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау.Осы Тізімді қолдану мақсаттары үшін бір уақытта ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауар атауын басшылыққа алу қажет; Таза салмағы 3 грамм немесе одан аз тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды. Салмағы 3 грамм және одан аз бірнеше тауарды тұтыну қаптамасына біріктірген кезде мұндай қаптама таңбалануға тиіс
246.
1211 90 860 8
Бастығы пайдаланатын өсімдіктер мен олардың бөліктері (тұқымдары мен жемістерін қоса алғанда) парфюмерияда, фармацияда немесе инсектицидтік, фунгицидтік немесе соған ұқсас мақсаттарда, жас, салқындатылған, мұздатылған немесе кептірілген, тұтас немесе ұсақталған, ұсақталған немесе ұнтақталған басқа тәсілдермен
2028 жылдың 1 маусымынан бастап еритін және еритін заттардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау (немесе) 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы қайнатылған сусындар. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін бір мезгілде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауардың атауын басшылыққа алу қажет. Салмағы 3 грамм немесе одан аз бірнеше тауарды тұтынушылық қаптамаға біріктірген кезде таза салмағы 3 грамм немесе одан аз тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды, мұндай қаптамалар таңбалауға жатады
247.
1805 00 000 0-ден
Какао-ұнтақ; құрамында какао бар және сусындарды дайындауға арналған дайын өнімдер; какао дәмін және (немесе) хош иісін ұқсататын сусындарды дайындауға арналған дәмдік-хош иісті ұнтақтар

С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 20 грамма и менее
248.
из 1806 10
Какао-порошок с добавлением сахара или других подслащивающих веществ

2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін бір мезгілде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауардың атауын басшылыққа алу қажет. Міндетті таңбалауға таза салмағы 20 грамм немесе одан аз тауарлар жатпайды
248.
1806 10-нан
Қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған какао-ұнтақ

С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 20 грамма и менее
250.
2101 11
Экстракты, эссенции и концентраты кофе и готовые продукты на основе этих экстрактов, эссенций или концентратов или на основе кофе
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 20 граммов и менее, за исключением товаров, упакованных в дрип-пакеты
251.
2101 12
Готовые продукты на основе экстрактов, эссенций или концентратов или на основе кофе
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 20 граммов и менее, за исключением товаров, упакованных в дрип-пакеты
252.
2101 20
Экстракты, эссенции и концентраты чая или мате, или парагвайского чая, и готовые продукты на их основе или на основе чая или мате, или парагвайского чая
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара; Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 3 грамма и менее. При объединении нескольких товаров массой 3 грамма и менее в потребительскую упаковку, такая упаковка подлежит маркировке
253.

2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін бір мезгілде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауардың атауын басшылыққа алу қажет. Міндетті таңбалауға таза салмағы 20 грамм немесе одан аз тауарлар жатпайды
250.
2101 11
Кофенің сығындылары, эссенциялары және концентраттары және осы сығындыларға, эссенцияларға немесе концентраттарға негізделген немесе кофе негізіндегі дайын өнімдер
2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін бір мезгілде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауардың атауын басшылыққа алу қажет. Құрғақ пакеттерге салынған тауарларды қоспағанда, таза салмағы 20 грамм немесе одан аз тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
251.
2101 12
Сығындылар, эссенциялар немесе концентраттар негізіндегі немесе кофе негізіндегі дайын өнімдер
2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау жылдың. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін бір мезгілде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауардың атауын басшылыққа алу қажет. Құрғақ пакеттерге салынған тауарларды қоспағанда, таза салмағы 20 грамм немесе одан аз тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды
252.
2101 20
Шайдың немесе матенің немесе Парагвай шайының сығындылары, эссенциялары және концентраттары және олардың негізіндегі немесе шайға немесе матеге немесе Парагвай шайына негізделген дайын өнімдер
2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізімді қолдану мақсаттары үшін бір уақытта ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауар атауын басшылыққа алу қажет; Таза салмағы 3 грамм немесе одан аз тауарлар міндетті таңбалауға жатпайды. Салмағы 3 грамм және одан аз бірнеше тауарды тұтыну қаптамасына біріктірген кезде мұндай қаптама таңбалануға тиіс
253.

2101 30
Обжаренный цикорий и прочие обжаренные заменители кофе и экстракты, эссенции и концентраты из них
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 20 граммов и менее, за исключением товаров, упакованных в дрип-пакеты

2101 30
Қуырылған цикорий және өзге де қуырылған кофе алмастырғыштар мен сығындылар, эссенциялар және олардан жасалған концентраттар
2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін бір мезгілде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауардың атауын басшылыққа алу қажет. Міндетті таңбалауға жатпайды дрип-пакеттерге салынған тауарларды қоспағанда, таза салмағы 20 грамм немесе одан аз тауарлар жатады

254.
из 2106 90 980 8
Чай, мате (парагвайский чай) (далее – чай); экстракты, эссенции и концентраты чая и готовые продукты на их основе или на основе чая; пищевые продукты для приготовления напитков, изготовленные из растительного сырья с возможным добавлением чая и других компонентов
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 3 грамма и менее. При объединении нескольких товаров массой 3 грамма и менее в потребительскую упаковку, такая упаковка подлежит маркировке
Какао-порошок; готовые изделия, содержащие какао и предназначенные для приготовления напитков; вкусо-ароматические порошки для приготовления напитков, имитирующие вкус и (или) аромат какао
С 1 июня 2028 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов растворимых и (или) завариваемых напитков в потребительской упаковке, произведенных с 1 июня 2028 года. Для целей применения настоящего Перечня необходимо руководствоваться одновременно кодом ТН ВЭД ЕАЭС и наименованием товара.
Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 20 грамма и менее

254.
2106 90 980 8-ден
Шай, мате (Парагвай шайы) (бұдан әрі – шай); шайдың сығындылары, эссенциялары мен концентраттары және олардың негізіндегі немесе шайға негізделген дайын өнімдер; шайды және басқа компоненттерді қосу мүмкіндігімен өсімдік шикізатынан дайындалған сусындарды дайындауға арналған тамақ өнімдері
2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін бір мезгілде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауардың атауын басшылыққа алу қажет. Міндетті таңбалауға таза салмағы 3 грамм немесе одан аз тауарлар жатпайды. Салмағы 3 грамм және одан аз бірнеше тауарды тұтыну қаптамасына біріктірген кезде мұндай қаптама таңбалануға тиіс
Какао-ұнтақ; құрамында какао бар және сусындарды дайындауға арналған дайын өнімдер; какао дәмін және (немесе) хош иісін ұқсататын сусындарды дайындауға арналған дәмдік-хош иісті ұнтақтар
2028 жылдың 1 маусымынан бастап 2028 жылдың 1 маусымынан бастап өндірілген тұтынушылық қаптамадағы еритін және (немесе) қайнатылатын сусындардың жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы Тізбені қолдану мақсаттары үшін бір мезгілде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын және тауардың атауын басшылыққа алу қажет.
Міндетті таңбалауға таза салмағы 20 грамм немесе одан аз тауарлар жатпайды

255.
из 3304 99 000 0
Косметическая продукция, предназначенная для гигиены рук, с антимикробным действием
С 1 августа 2028 года обязательная маркировка в отношении косметической продукции с антимикробным действием, а также средств дезинфицирующих, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара

255.
3304 99 000 0-ден
Арналған косметикалық өнімдер микробқа қарсы әсері бар қол гигиенасы
2028 жылдың 1 тамызынан бастап міндетті таңбалау микробқа қарсы әсері бар косметикалық өнімдерге, сондай-ақ Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген дезинфекциялау құралдарына қатысты. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет

256.
из 3808 94
Средства дезинфицирующие
С 1 августа 2028 года обязательная маркировка в отношении косметической продукции с антимикробным действием, а также средств дезинфицирующих, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан (в отношении средств для дезинфекции помещений, оборудования и инструментов, одежды и белья, за исключением средств для ветеринарного применения, а также кожные антисептики). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.

256.
3808 94-тен
Дезинфекциялаушы құралдар
2028 жылдың 1 тамызынан бастап микробқа қарсы әсері бар косметикалық өнімдерге, сондай-ақ Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген дезинфекциялау құралдарына қатысты міндетті таңбалау (қатысты ветеринариялық қолдануға арналған құралдарды, сондай-ақ тері антисептиктерін қоспағанда, үй-жайларды, жабдықтар мен құралдарды, киім-кешек пен төсек-орындарды дезинфекциялауға арналған құралдар). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.

257.
0712 20 000 0
Лук репчатый, сушеный целый, нарезанный кусками, ломтиками, измельченный или в виде порошка
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
258.
из 0712 90 900 0
Овощи сушеные в другом месте товарной позиции 0712 ТН ВЭД ЕАЭС не поименованные или не включенные, или овощные смеси

257.
0712 20 000 0
Тұтас кептірілген, кесектерге, тілімдерге кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі басты пияз
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
258.
0712 90 900 0-ден
ЕАЭО СЭҚ ТН 0712 тауар позициясының басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген кептірілген көкөністер немесе көкөніс қоспалары

С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (массой нетто более 1 грамма). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
259.
из 0904
Перец рода Piper; плоды рода Capsicum или рода Pimenta, сушеные или дробленые, или молотые
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (массой нетто более 1 грамма). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.

2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау (таза салмағы 1 грамнан астам). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
259.
0904-тен
Piper тектес бұрыш; Capsicum немесе Pimenta тектес кептірілген немесе ұсақталған немесе ұнтақталған жемістер
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау (таза салмағы 1 грамнан астам). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.

260.
из 0905
Ваниль
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (массой нетто более 1 грамма). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
261.
из 0906
Корица и цветки коричного дерева
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (массой нетто более 1 грамма). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара

260.
0905-тен
Ваниль
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау (таза салмағы 1 грамнан астам). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
261.
0906-дан
Даршын және даршын ағашының гүлдері
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау (таза салмағы 1 грамнан астам). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет

262.
из 0907
Гвоздика (целые плоды, цветы и цветоножки)
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (массой нетто более 1 грамма). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
263.
из 0908
Мускатный орех, мацис и кардамон
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (массой нетто более 1 грамма). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара

262.
0907-ден
Қалампыр (тұтас жемістер, гүлдер мен гүл шоқтары)
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап міндетті таңбалау 2028 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты (таза салмағы 1 грамнан астам). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
263.
0908-ден
Мускат жаңғағы, мацис және кардамон
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау (таза салмағы 1 грамнан астам). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет

264.
из 0909
Семена аниса, бадьяна, фенхеля, кориандра, тмина римского, или тмина волошского, или тмина; ягоды можжевельника
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (массой нетто более 1 грамма). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
265.
из 0910
Имбирь, шафран, турмерик (куркума), тимьян, или чабрец, лавровый лист, карри и прочие пряности

264.
0909-дан
Анис, анис, аскөк, кориандр, римдік зире немесе волошский зире немесе зире тұқымдары; арша жидектері
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау (таза салмағы 1 грамнан астам). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
265.
0910-дан
Зімбір, шафран, куркума (куркума), тимьян немесе тимьян, лавр жапырағы, карри және басқа да дәмдеуіштер

С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (массой нетто более 1 грамма). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
266.
из 1211 90 860 8
Растения и их части пригодные для употребления в пищу (базилик, розмарин, мята и другие пригодные для употребления в пищу), за исключением смесей для изготовления напитков

2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау (таза салмағы 1 грамнан астам). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
266.
1211 90 860 8-ден
Тұтынуға жарамды өсімдіктер мен олардың бөліктері (насыбайгүл, розмарин, жалбыз сусындар дайындауға арналған қоспаларды қоспағанда, тамаққа пайдалануға жарамды басқа да)

С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (массой нетто более 1 грамма). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
267.
1904 10
Готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
268.
1905 10 000 0
Хрустящие хлебцы
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
269.
из 1905 40
Сухари, гренки и аналогичные обжаренные продукты (кроме панировочных сухарей, сухарей сдобных пшеничных, в том числе ванильных, с изюмом, маком и аналогичными добавками)
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
270.
1905 90 550 0
Экструдированные или вытянутые продукты, острые или соленые
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
271.
из 1905 90 900 0
Хлебобулочные изделия в другом месте товарной позиции 1905 ТН ВЭД ЕАЭС не поименованные или не включенные
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
272.
2005 20 200 0
Картофель, нарезанный тонкими ломтиками, обжаренный или подсушенный, соленый или несоленый, ароматизированный или неароматизированный, в герметичных упаковках, пригодный для непосредственного употребления
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
273.
из 2005 20 800 0
Картофель, приготовленный иным способом, кроме консервирования

2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 1 қыркүйектен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау 2028 жылғы (таза салмағы 1 грамнан астам). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
267.
1904 10
Жарма дәндерін немесе жарма өнімдерін үрлеу немесе қуыру жолымен алынған дайын тамақ өнімдері
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
268.
1905 10 000 0
Қытырлақ нандар
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
269.
1905 40-тан
Кептірілген нан, тосттар және соған ұқсас қуырылған өнімдер (нан үгінділерінен, мейіз, көкнәр тұқымдары және соған ұқсас қоспалары бар сары бидай, оның ішінде ванильді кептірілген нан үгінділерінен басқа)
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
270.
1905 90 550 0
Экструдталған немесе тартылған, ащы немесе тұздалған өнімдер
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
271.
1905 90 900 0-ден
ЕАЭО СЭҚ ТН 1905 тауар позициясының басқа жеріндегі нан-тоқаш өнімдері аталмаған немесе енгізілмеген
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
272.
2005 20 200 0
Жұқа тілімдерге кесілген, қуырылған немесе кептірілген, тұздалған немесе тұздалмаған, хош иістендірілген немесе хош иістендірілмеген, герметикалық қаптамадағы, тікелей тұтынуға жарамды картоп
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
273.
2005 20 800 0-ден
Консервілеуден басқа тәсілмен дайындалған картоп

С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
274.
из 2103
Продукты для приготовления соусов и готовые соусы; вкусовые добавки и приправы смешанные; горчичный порошок и готовая горчица
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года (за исключением соусов и готовой горчицы, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара

2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
274.
2103-тен
Тұздықтарды дайындауға арналған өнімдер және дайын тұздықтар; дәмдік қоспалар мен дәмдеуіштер аралас; қыша ұнтағы және дайын қыша
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 1 қыркүйектен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау 2028 жылғы (таза салмағы 30 грамм немесе одан аз болатын тұздықтар мен дайын қышадан басқа). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет

275.
из 2104 10 000 0
Супы и бульоны готовые и заготовки для их приготовления
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года(за исключением прессованной продукции (например, продукции в форме брикетов, предназначенной для приготовления бульонов и супов), масса нетто которой составляет 10 граммов и менее). Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара

275.
2104 10 000 0-ден
Дайын сорпалар мен сорпалар және оларды дайындауға арналған дайындамалар
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау (таза салмағы 10 грамм немесе одан аз сығымдалған өнімдерді (мысалы, сорпалар мен сорпаларды дайындауға арналған брикеттер түріндегі өнімдерді) қоспағанда). Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет

276.
2209 00
Уксус и его заменители, полученные из уксусной кислоты
С 1 сентября 2028 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 сентября 2028 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
277.
1901
Экстракт солодовый; готовые пищевые продукты из муки тонкого или грубого помола, крупы, крахмала или солодового экстракта, не содержащие какао или содержащие менее 40 мас% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные; прочие готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404, не содержащие или содержащие менее 5 мас% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные
С 1 мая 2029 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 мая 2029 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
278.
1902
Макаронные изделия, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке, с начинкой (из мяса или прочих продуктов) или без начинки, или приготовленные другим способом или неприготовленные, такие как спагетти, макароны, лапша, лазанья, клецки, равиоли, каннеллони; кускус, приготовленный или неприготовленный
С 1 мая 2029 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 мая 2029 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
279.
1903 00 000 0
Тапиока и ее заменители, приготовленные из крахмала, в форме хлопьев, гранул, зернышек, крупинок или в других аналогичных формах
С 1 мая 2029 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 мая 2029 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
280.
1904 20
Готовые пищевые продукты, полученные из необжаренных зерновых хлопьев или смесей из необжаренных зерновых хлопьев с обжаренными зерновыми хлопьями или с вздутыми зернами злаков
С 1 мая 2029 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 мая 2029 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
281.
1904 30 000 0
Пшеница Bulgur
С 1 мая 2029 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 мая 2029 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара

276.
2209 00
Сірке қышқылынан алынған сірке суы және оның алмастырғыштары
2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап 2028 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау.
Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
277.
1901
Уыт сығындысы; құрамында какао жоқ немесе толық майсыздандырылған негізге есептегенде 40 мас% – дан кем какао бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, ұсақ немесе ірі ұнтақталған ұннан, жармадан, крахмалдан немесе уыт сығындысынан жасалған дайын тамақ өнімдері; құрамында какао жоқ 0401-0404 тауар позицияларының шикізатынан жасалған өзге де дайын тамақ өнімдері немесе құрамында 5 мас% - дан аз какао бар, толық майсыз негізге есептегенде, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
1-ден бастап мамыр 2029 жылдан бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау мамыр 2029 жылдың. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
278.
1902
Жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, салмасы бар (ет немесе өзге де өнімдерден жасалған) немесе салмасы жоқ, немесе басқа тәсілмен дайындалған немесе спагетти, макарон, кеспе, лазанья, тұшпара, равиоли, каннелони сияқты дайындалмаған макарон өнімдері; пісірілген немесе пісірілмеген кускус
1-ден бастап мамыр 2029 жылдан бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау мамыр 2029 жылдың. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
279.
1903 00 000 0
Крахмалдан жасалған, үлпектер, түйіршіктер, дәндер, дәндер немесе басқа ұқсас пішіндер түріндегі тапиока және оның алмастырғыштары
1-ден бастап мамыр 2029 жылдан бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау мамыр 2029 жылдың. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
280.
1904 20
Қуырылмаған дәнді-дақылдар үлпектерінен немесе қуырылмаған дәнді-дақылдар үлпектерінен қуырылған дәнді-дақылдар үлпектерінен немесе ісінген дәнді-дақылдар дәндерінен жасалған қоспалардан алынған дайын тамақ өнімдері
1-ден бастап мамыр 2029 жылдан бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау мамыр 2029 жылдың. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
281.
1904 30 000 0
Булгур бидайы
1-ден бастап мамыр 2029 жылдан бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау мамыр 2029 жылдың. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет

282.
1904 90
Готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов (например, кукурузные хлопья); злаки (кроме зерна кукурузы) в виде зерна или в виде хлопьев или зерна, обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого помола, крупы), предварительно отваренные или приготовленные иным способом, в другом месте не поименованные или не включенные, прочие
С 1 мая 2029 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 мая 2029 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
283.
2005 20 100 0
Картофель в виде муки грубого и тонкого помола или хлопьев
С 1 мая 2029 года обязательная маркировка в отношении пищевой продукции, произведенной с 1 мая 2029 года. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара
284.
из 1602
Готовые и консервированные продукты из мяса, мясных субпродуктов, крови или насекомых прочие
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации в случае, если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года
285.
из 1604
Готовая и консервированная рыба, икра рыбная (кроме икры осетровых и икры лососевых (красной икры)) (кроме 1604 31 000 0, 1604 32 001 0)
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120; Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года
286.
из 1605
Готовые и консервированные ракообразные, моллюски и прочие водные беспозвоночные (кроме 1605 21)
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации, в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года

282.
1904 90
Дәндердің дәндерін үрлеу немесе қуыру жолымен алынған дайын тамақ өнімдері немесе дәнді дақылдар өнімдері (мысалы, жүгері үлпектері); дәнді дақылдар (жүгері дәнінен басқа) дән түрінде немесе үлпек түрінде немесе басқа тәсілмен өңделген дән түрінде (ұсақ және ірі ұнтақталған ұнды, жарманы қоспағанда), бұрын қайнатылған немесе басқа тәсілмен дайындалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, басқалар
1-ден бастап мамыр 2029 жылдан бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау мамыр 2029 жылдың. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
283.
2005 20 100 0
Ірі және майда тартылған ұн немесе үлпек түріндегі картоп
2029 жылдың 1 мамырынан бастап 2029 жылдың 1 мамырынан бастап өндірілген тамақ өнімдеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімді қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет
284.
1602-ден
Ет, қосалқы ет өнімдерінен, қаннан немесе өзге де жәндіктерден жасалған дайын және консервіленген өнімдер
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізбеде көрсетілген тауарлар құралдармен таңбалануға тиіс Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешімінде көрсетілген "консервіленген өнімдер" анықтамасына сәйкес келген жағдайда сәйкестендіру. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды
285.
1604-тен
Дайын және консервіленген балық, балық уылдырығы (бекіре уылдырығы мен албырт уылдырығынан (қызыл уылдырықтан) басқа) (басқа 1604 31 000 0, 1604 32 001 0)
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізімде көрсетілген тауарлар Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешімінде көрсетілген "консервіленген өнімдер" анықтамасына сәйкес келген жағдайда сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жатады; Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды
286.
1605-тен
Дайын және консервіленген шаян тәрізділер, моллюскалар және өзге де судағы омыртқасыздар (1605 21-ден басқа)
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Аталған тізбеде көрсетілген тауарлар, егер Еуразиялық экономикалық одақ Кеңесінің Шешімінде көрсетілген "консервіленген өнім" анықтамасына сәйкес келген жағдайда, сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға тиіс. 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 комиссиялар. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды

287.
2001
Овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части растений, приготовленные или консервированные с добавлением уксуса или уксусной кислоты
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации, в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года
288.
2002
Томаты, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации, в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года
289.
2003
Грибы и трюфели, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года
290.
из 2005
Овощи прочие, приготовленные или консервированные, без добавления уксуса или уксусной кислоты, незамороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006 (кроме 2005 20)
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации, в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года

287.
2001
Сірке суын немесе сірке қышқылын қосып дайындалған немесе консервіленген көкөністер, жемістер, жаңғақтар және өсімдіктердің басқа да жеуге жарамды бөліктері
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізбеде көрсетілген тауарлар Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешімінде көрсетілген "консервіленген өнімдер" анықтамасына сәйкес келген жағдайда сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды
288.
2002
Сірке суын немесе сірке қышқылын қоспай дайындалған немесе консервіленген қызанақтар
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізбеде көрсетілген тауарлар Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешімінде көрсетілген "консервіленген өнімдер" анықтамасына сәйкес келген жағдайда сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жатады. Міндетті таңбалауға таза салмағы 30 грамм болатын тауарлар жатпайды және одан да аз және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы
289.
2003
Сірке суын немесе сірке қышқылын қоспай дайындалған немесе консервіленген саңырауқұлақтар мен трюфельдер
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізбеде көрсетілген тауарлар Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешімінде көрсетілген "консервіленген өнімдер" анықтамасына сәйкес келген жағдайда сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды
290.
2005 жылдан бастап
2006 тауар позициясының өнімдерінен басқа, сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмаған, мұздатылмаған, дайындалған немесе консервіленген басқа көкөністер (2005 20-дан басқа)
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізбеде көрсетілген тауарлар Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешімінде көрсетілген "консервіленген өнімдер" анықтамасына сәйкес келген жағдайда сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды

291.
2006 00
Овощи, фрукты, орехи, кожура плодов и другие части растений, консервированные с помощью сахара (пропитанные сахарным сиропом, глазированные или засахаренные)
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации, в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года
292.

291.
2006 00
Көкөністер, жемістер, жаңғақтар, жемістердің қабығы және басқалар қантпен консервіленген өсімдік бөліктері (қант шәрбатына малынған, жылтыратылған немесе кәмпиттелген)
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап міндетті таңбалау 2029 жылғы 1 сәуірден бастап өндірілген консервіленген өнімдердің жекелеген түрлеріне қатысты. Осы тізбеде көрсетілген тауарлар Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешімінде көрсетілген "консервіленген өнімдер" анықтамасына сәйкес келген жағдайда сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды
292.

293.
из 2008
Фрукты, орехи и прочие съедобные части растений, приготовленные или консервированные иным способом, содержащие или не содержащие добавок сахара или других подслащивающих веществ или спирта, в другом месте не поименованные или не включенные (кроме 2008 11, 2008 19)
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации, в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года
294.

293.
2008 жылдан бастап
Өзге тәсілмен дайындалған немесе консервіленген, құрамында қоспалары бар немесе жоқ жемістер, жаңғақтар және өсімдіктердің өзге де жеуге жарамды бөліктері басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қанттар немесе басқа тәттілендіргіштер немесе спирттер (2008 11, 2008 19 қоспағанда)
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізбеде көрсетілген тауарлар мыналарға жатады Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешімінде көрсетілген "консервіленген өнімдер" анықтамасына сәйкес келген жағдайда сәйкестендіру құралдарымен таңбалау. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды
294.

из 2104 20 00
Гомогенизированные составные готовые пищевые продукты из рыбы, водных беспозвоночных водных млекопитающих и других водных животных, а также водорослей и других водных растений
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года
295.
из 2104 20 00
Гомогенизированные составные готовые пищевые продукты из мяса, мясных субпродуктов, овощей и фруктов, а также грибов и ягод
С 1 апреля 2029 года обязательная маркировка в отношении отдельных видов консервированной продукции, произведенной с 1 апреля 2029 года. Товары, указанные в данном перечне, подлежат маркировке средствами идентификации, в случае если соответствуют определению "консервированная продукция", указанному в Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2024 г № 120. Обязательной маркировке не подлежат товары, масса нетто которых составляет 30 граммов и менее и детское питание для детей до 1 года

2104 20 00-нан
Балықтан, су омыртқасыздарынан, су сүтқоректілерінен және басқа да су жануарларынан, сондай-ақ балдырлардан және басқа да су өсімдіктерінен гомогенделген құрамдас дайын тамақ өнімдері
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізбеде көрсетілген тауарлар Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120 шешімінде көрсетілген "консервіленген өнімдер" анықтамасына сәйкес келген жағдайда сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жатады. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды
295.
2104 20 00-нан
Ет, қосалқы ет өнімдерінен, көкөністер мен жемістерден, сондай-ақ саңырауқұлақтар мен жидектерден жасалған гомогенделген құрамдас дайын тамақ өнімдері
2029 жылдың 1 сәуірінен бастап 2029 жылдың 1 сәуірінен бастап өндірілген консервілердің жекелеген түрлеріне қатысты міндетті таңбалау. Осы тізбеде көрсетілген тауарлар, егер Кеңестің шешімінде көрсетілген "консервіленген өнім" анықтамасына сәйкес келген жағдайда, сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға тиіс Еуразиялық экономикалық комиссияның 2024 жылғы 29 қарашадағы № 120. Таза салмағы 30 грамм немесе одан аз тауарлар және 1 жасқа дейінгі балаларға арналған балалар тағамы міндетті таңбалауға жатпайды