Об определении перечня товаров, подлежащих маркировке, и даты его введения
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 26 мая 2026 года № 199-НҚ.
В соответствии с подпунктом 2-4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить Перечень товаров, подлежащих маркировке, и дату его введения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровой трансформации и маркировки товаров Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) направление уведомления в Министерство юстиции Республики Казахстан о принятии настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 26 мая 2026 года № 199-НҚ
Перечень товаров, подлежащих маркировке, и дата его введения
Сноска. Перечень – в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 30.06.2026 №215-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции
Дата введения
1.

Таңбалауға жататын тауарлардың тізбесін және оны енгізу күнін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2026 жылғы 26 мамырдағы № 199-НҚ бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Таңбалауға жататын тауарлардың тізбесі және оны енгізу күні осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Цифрлық трансформация және тауарларды таңбалау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда "Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықтың қабылдануы туралы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне хабарлама жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрі
А. Шаққалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
2026 жылғы 26 мамырдағы
№ 199-НҚ бұйрығына
қосымша
Таңбалануға жататын тауарлар тізбесі және оларды енгізу күндері
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) коды
Тауардың атауы
Енгізілген күні
1
2
3
4
1.

2402 20 900 0
прочие сигареты, содержащие табак
С 1 октября 2020 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
2.
2402 10 000 0
сигары, сигары с обрезанными концами и сигариллы, содержащие табак
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
3.
2402 20 100 0
сигареты, содержащие табак, сигары, сигары с обрезанными концами, сигариллы и сигареты из табака или его заменителей, содержащие гвоздику
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
4.
2402 90 000 0
прочие сигары, сигары с обрезанными концами, сигариллы и сигареты из табака или его заменителей
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
5.
2403
прочий промышленно изготовленный табак и промышленные заменители табака; табак "гомогенизированный" или "восстановленный"; табачные экстракты и эссенции
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
6.
2404
продукция, содержащая табак, восстановленный табак, никотин или заменители табака или никотина, предназначенная для вдыхания без горения; прочая продукция, содержащая никотин и предназначенная для поступления никотина в организм человека
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
7.
3824 99 920 8
прочие химические продукты или препараты, состоящие преимущественно из органических соединений, в другом месте не поименованные или не включенные, жидкие при температуре 20°С
С 1 апреля 2021 года обязательная маркировка в отношении табачных изделий, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
8.
6401
водонепроницаемая обувь с подошвой и верхом из резины или пластмассы, верх которой не крепится к подошве и не соединяется с ней ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым, ни заклепочным, ни каким-либо другим аналогичным способом
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан с 1 ноября 2021 года
9.

2402 20 900 0
құрамында темекі бар өзге де сигареталар
2020 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
2.
2402 10 000 0
сигаралар, ұштары кесілген сигаралар және құрамында темекі бар сигариллалар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
3.
2402 20 100 0
құрамында темекі бар сигареталар, сигаралар, ұштары кесілген сигаралар, сигариллалар және темекіден немесе оны алмастырғыштардан жасалған, құрамында қалампыр бар сигареталар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
4.
2402 90 000 0
өзге де сигаралар, ұштары кесілген сигаралар, темекіден немесе оны алмастырғыштардан жасалған сигариллалар мен сигареталар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
5.
2403
өнеркәсіпте дайындалған өзге де темекі және өнеркәсіптік темекі алмастырғыштар; "гомогендендірілген" немесе "қалпына келтірілген" темекі; темекі сығындылары мен эссенциялар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
6.
2404
құрамында темекі, қалпына келтірілген темекі, никотин немесе темекі немесе никотин алмастырғыш бар жанғызбай деммен жұтуға арналған өнім; құрамында никотин бар және адам ағзасына никотиннің түсуіне арналған өзге де өнім
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
7.
3824 99 920 8
20°C температурада сұйық болатын, басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, негізінен органикалық қосылыстардан тұратын өзге де химиялық өнімдер немесе препараттар
2021 жылғы 1 сәуірден бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына қатысты міндетті таңбалау
8.
6401
ұлтаны мен үсті резеңкеден немесе пластмассадан жасалған су өткізбейтін, үсті табанға жіппен де, түйреуішпен де, шегемен де, бұрандамен де, тойтармамен де, қандай да бір ұқсас тәсілмен бекітілмейтін және біріктірілмейтін аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
9.

6402
прочая обувь с подошвой и верхом из резины или пластмассы
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
10.
6403
обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и верхом из натуральной кожи
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
11.
6404
обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и верхом из текстильных материалов
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
12.
6405
обувь прочая
С 1 ноября 2021 года обязательная маркировка в отношении обувных товаров, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
13.
3002 12 000 5
прочие сыворотки иммунные и фракции крови человеческого происхождения
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
14.
3002 12 000 9
сыворотки иммунные и фракции крови прочие
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
15.
3002 15 000 0
иммунологические продукты, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
16.
3002 90 300 0
кровь животных, приготовленная для использования в терапевтических, профилактических или диагностических целях

6402
ұлтаны мен үсті резеңкеден немесе пластмассадан жасалған өзге де аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
10.
6403
ұлтаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе құрақ теріден жасалған, ал үсті табиғи былғарыдан жасалған аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
11.
6404
ұлтаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе құрақ теріден жасалған, ал үсті табиғи былғарыдан жасалған аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
12.
6405
өзге де аяқ киім
2021 жылғы 1 қарашадан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген аяқ киім тауарларына қатысты 2021 жылғы 1 қарашадан бастап міндетті таңбалау
13.
3002 12 000 5
басқа иммундық және адамнан шыққан сарысулар қан фракциялары
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
14.
3002 12 000 9
иммундық сарысулар және өзге де қан фракциялары
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
15.
3002 15 000 0
мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе бөлшек саудаға арналып нысандарға немесе орамдарға өлшеп оралған иммунологиялық өнімдер
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
16.
3002 90 300 0
терапиялық, профилактикалық немесе диагностикалық мақсаттарда пайдалану үшін дайындалған жануарлардың қаны

С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
17.
3004 20 000
лекарственные средства (кроме товаров товарных позиций 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи, прочие, содержащие антибиотики
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
18.
3004 39 000
лекарственные средства (кроме товаров товарных позиций 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем), прочие
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
19.
3004 49 000
лекарственные средства (кроме товаров товарных позиций 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем), прочие
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
20.

Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
17.
3004 20 000
терапиялық немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, дозаланған дәрілік нысандар түрінде (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудаға арналып қалыптарға немесе орамдарға өлшеп оралған, құрамында антибиотиктер бар өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
18.
3004 39 000
терапиялық немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, дозаланған дәрілік нысандар түрінде өлшеп оралған (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
19.
3004 49 000
терапиялық немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, дозаланған дәрілік нысандар түрінде өлшеп оралған (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
20.

3004
лекарственные средства (кроме товаров товарных позиций 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
27.
3006 30 000 0
препараты контрастные для рентгенографических обследований; реагенты диагностические, предназначенные для введения больным
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
28.
3006 60 000
средства химические контрацептивные на основе гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или спермицидов
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
29.
3006 70 000 0
препараты в виде геля, предназначенные для использования в медицине в качестве смазки для частей тела при хирургических операциях или физических исследованиях, или в качестве связующего агента между телом и медицинскими инструментами
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
30.
из 3301
водные дистилляты или водные растворы эфирных масел
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
31.

3004
терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалану үшін аралас немесе араласпаған өнімдерден тұратын, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудада сатуға арналған нысандарға немесе қаптамаларға оралған дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
27.
3006 30 000 0
рентгенографиялық тексерулерге арналған контрастты препараттар; науқастарға енгізуге арналған диагностикалық реагенттер
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
28.
3006 60 000
гормондар 2937 тауар позициясының өзге де қосылыстары немесе спермицидтер негізіндегі химиялық контрацептивтік заттар
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
29.
3006 70 000 0
медицинада хирургиялық операцияларда немесе физикалық зерттеулерде дене бөліктерін майлауыш ретінде немесе дене мен медициналық құралдар арасындағы байланыстырушы агент ретінде қолдануға арналған гель түріндегі препараттар
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
30.
3301-ден
cулы дистилляттар немесе эфир майларының сулы ерітінділері
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
31.

2207 10 000 0
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
34.
3305 10 000 0
шампуни
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
35.
3802 10 000 0
уголь активированный
С 1 июля 2024 года обязательная маркировка в отношении лекарственных средств, произведенных с 1 июля 2024 года, расфасованных в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы, или упаковки для розничной продажи, за исключением лекарственных средств и вакцин, применяемых в ветеринарии
36.
0507 90 000 0
Прочие
панцири черепах, ус китовый и щетина из китового уса, рога, оленьи рога, копыта, ногти, когти и клювы, необработанные или подвергнутые первичной обработке, но без придания формы; порошок и отходы этих продуктов
С 1 декабря 2025 года обязательная маркировка исключительно в отношении дериватов сайгака (рога)
37.
2202 91 000 0
безалкогольное пиво
обязательная маркировка в отношении пива и пивных напитков:
разлитых в кеги, произведҰнных с 1 февраля 2026 года, — с 1 февраля 2026 года;
разлитых в бутылки, произведҰнных с 1 сентября 2026 года, — с 1 сентября 2026 года;
разлитых в банки, произведҰнных с 1 января 2027 года, — с 1 января 2027 года;
38.
2203 00 010 0
Пиво солодовое в сосудах емкостью 10 л или менее в бутылках
обязательная маркировка в отношении пива и пивных напитков:
разлитых в кеги, произведҰнных с 1 февраля 2026 года, — с 1 февраля 2026 года;
разлитых в бутылки, произведҰнных с 1 сентября 2026 года, — с 1 сентября 2026 года;
разлитых в банки, произведҰнных с 1 января 2027 года, — с 1 января 2027 года;
39.
2203 00 090 0
Пиво солодовое в сосудах емкостью 10 л или менее прочее
обязательная маркировка в отношении пива и пивных напитков:
разлитых в кеги, произведҰнных с 1 февраля 2026 года, — с 1 февраля 2026 года;
разлитых в бутылки, произведҰнных с 1 сентября 2026 года, — с 1 сентября 2026 года;

2207 10 000 0
спирт концентрациясы айналымында 80% немесе одан көп денатуратталмаған этил спирті
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
34.
3305 10 000 0
сусабындар
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
35.
3802 10 000 0
белсендірілген көмір
Ветеринарияда қолданылатын дәрілік заттар мен вакциналарды қоспағанда, 2024 жылғы 1 шілдеден бастап өндірілген, дозаланған дәрілік нысандар (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамаларға өлшеп оралған дәрілік заттарға қатысты 2024 жылғы 1 шілдеден бастап міндетті таңбалау
36.
0507 90 000 0
Өңделмеген немесе бастапқы өңдеуден өткен, бірақ пішінге келтірілмеген тасбақалардың сауыттары, киттің мұрты және кит мұртынан жасалған қылтанақтар, мүйіздер, бұғы мүйіздері, тұяқтар, тырнақтар, аяқ тырнақтары мен тұмсықтары; осы өнімдердің ұнтағы мен қалдықтары
2025 жылғы 1 желтоқсаннан бастап тек ақбөкеннің (мүйіздің)дериваттарына қатысты міндетті таңбалау
37.
2202 91 000 0
алкогольсіз сыра
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап — 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген кегтерге құйылған;
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап — 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген бөтелкеге құйылған;
банктерге құйылған, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап — 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап өндірілген сыра мен сыра сусындарына қатысты міндетті таңбалау
38.
2203 00 010 0
Бөтелкедегі сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстардағы уыт сырасы
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап — 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген кегтерге құйылған;
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап — 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген бөтелкеге құйылған;
банктерге құйылған, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап — 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап өндірілген сыра мен сыра сусындарына қатысты міндетті таңбалау
39.
2203 00 090 0
Сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстардағы уыт сырасы
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап — 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген кегтерге құйылған;
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап — 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген бөтелкеге құйылған;

разлитых в банки, произведҰнных с 1 января 2027 года, — с 1 января 2027 года;
40.
2203 00 100 0
Пиво солодовое в сосудах емкостью более 10 л
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении пива и пивных напитков, разлитых в кеги произведҰнных с 1 февраля 2026 года
41.
2710 19 710 0
Масла смазочные и масла прочие, для специфических процессов переработки
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
42.
2710 19 750 0
Масла смазочные и масла прочие, для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 710 0
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
43.
2710 19 820 0
Моторные масла, компрессорное смазочное
масло, турбинное смазочное масло
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении моторных масел, произведенных с 1 февраля 2026 года. В отношении товаров классифицируемых в указанных позициях ТН ВЭД ЕАЭС, необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
С 1 сентября 2026 года маркировка иных смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, подпадающих под данные ТН ВЭД и произведенных с 1 сентября 2026 года
44.
2710 19 840 0
Жидкости для гидравлических целей
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
45.
2710 19 860 0
Светлые масла, вазелиновое масло
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
46.
2710 19 880 0
Масло для шестерен, масло для редукторов
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
47.
2710 19 920 0
Составы для обработки металлов, масла для смазывания форм, антикоррозионные масла
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
48.
2710 19 940 0
Электрические изоляционные масла

банктерге құйылған, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап — 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап өндірілген сыра мен сыра сусындарына қатысты міндетті таңбалау
40.
2203 00 100 0
Сыйымдылығы 10 литрден асатын ыдыстардағы уыт сырасы
2026 жылдың 1 ақпанынан бастап 2026 жылдың 1 ақпанынан бастап өндірілген кегтерге құйылған сыра мен сыра сусындарына қатысты міндетті таңбалау
41
2710 19 710 0
Арнайы өңдеу процестеріне арналған жағармайлар және өзге де майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
42
2710 19 750 0
2710 19 710 0 кіші субпозициясында көрсетілгендерден басқа, процестердегі химиялық өзгерістерге арналған жағармайлар және өзге де майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
43
2710 19 820 0
Мотор майлары, компрессорлық жағармай, турбиналық жағармай
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген мотор майларына қатысты міндетті таңбалау. ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген позицияларында жіктелетін тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап СЭҚ ТН деректеріне жататын және 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген өзге де майлау майларын, майлау материалдарын және арнайы автомобиль сұйықтықтарын таңбалау
44
2710 19 840 0
Гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтықтар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
45.
2710 19 860 0
Ашық түсті майлар, вазелин майы
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
46.
2710 19 880 0
Тісті дөңгелектерге арналған майлар мен редукторларға арналған майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
47.
2710 19 920 0
Металдарды өңдеуге арналған құрамдар, қалыптарды майлауға арналған майлар, тотығуға қарсы майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
48.
2710 19 940 0
Электрлік оқшаулағыш майлар

С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
49.
2710 19 980 0
Прочие смазочные масла и прочие масла, для прочих целей
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года
50.
3403 19 100 0
Материалы смазочные, содержащие не в качестве основного компонента 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении моторных масел, произведенных с 1 февраля 2026 года. В отношении товаров классифицируемых в указанных позициях ТН ВЭД ЕАЭС, необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка иных смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, подпадающих под данные ТН ВЭД и произведенных с 1 сентября 2026 года.
51.
3403 19 900 0
Прочие материалы смазочные, кроме содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% нефти или более нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении моторных масел, произведенных с 1 февраля 2026 года. В отношении товаров классифицируемых в указанных позициях ТН ВЭД ЕАЭС, необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка иных смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, подпадающих под данные ТН ВЭД и произведенных с 1 сентября 2026 года.
52.
3403 99 000 0
Прочие материалы смазочные, не содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
С 1 февраля 2026 года обязательная маркировка в отношении моторных масел, произведенных с 1 февраля 2026 года. В отношении товаров классифицируемых в указанных позициях ТН ВЭД ЕАЭС, необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка иных смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, подпадающих под данные ТН ВЭД и произведенных с 1 сентября 2026 года.
53.
3819 00 000 0
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород

2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
49.
2710 19 980 0
Өзге мақсаттарға арналған өзге де жағармайлар және өзге де майлар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау
50.
3403 19 100 0
Құрамында негізгі компонент ретінде емес 70 салм. %-дан немесе одан да көп мұнай немесе битуминоздық жыныстардан алынған мұнай өнімдері бар майлау материалдары
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген мотор майларына қатысты міндетті таңбалау. ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген позицияларында жіктелетін тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап СЭҚ ТН деректеріне жататын және 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген өзге де майлау майларын, майлау материалдарын және арнайы автомобиль сұйықтықтарын міндетті таңбалау.
51.
3403 19 900 0
Құрамында негізгі компонент ретінде 70 салм. %-дан немесе одан да көп мұнай немесе битуминоздық жыныстардан алынған мұнай өнімдері барлардан басқа, өзге майлау материалдары
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген мотор майларына қатысты міндетті таңбалау. ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген позицияларында жіктелетін тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап СЭҚ ТН деректеріне жататын және 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген өзге де майлау майларын, майлау материалдарын және арнайы автомобиль сұйықтықтарын міндетті таңбалау.
52.
3403 99 000 0
Құрамында мұнай немесе битуминозды жыныстардан алынған мұнай өнімдері жоқ өзге майлау материалдары
2026 жылғы 1 ақпаннан бастап 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап өндірілген мотор майларына қатысты міндетті таңбалау. ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген позицияларында жіктелетін тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап СЭҚ ТН деректеріне жататын және 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген өзге де майлау майларын, майлау материалдарын және арнайы автомобиль сұйықтықтарын міндетті таңбалау.
53.
3819 00 000 0
Битуминоздық жыныстардан алынған құрамында салмағы 70%-дан аспайтын мұнай немесе мұнай өнімдері болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегіштік сұйықтықтар және гидравликалық берілістерге арналған өзге де дайын сұйықтықтар

С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года.
54.
3820 00 000 0
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении смазочных масел, смазочных материалов и специальных автомобильных жидкостей, произведенных с 1 сентября 2026 года.
55.
4203 10 000
Предметы одежды и принадлежности к одежде, из натуральной кожи или композиционной кожи
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
56.
4304 00 000 0
Мех искусственный и изделия из него
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
57.
6113 00
Предметы одежды из трикотажного полотна машинного или ручного вязания товарной позиции 5903, 5906 или 5907
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
58.
6210
Предметы одежды, изготовленные из материалов товарной позиции 5602, 5603, 5903, 5906 или 5907
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
59.
6211 20 000 0
Лыжные костюмы
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
60.
6211 32
Предметы одежды прочие мужские или для мальчиков из хлопчатобумажной пряжи
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
61.
6211 39 000 0
Предметы одежды прочие мужские или для мальчиков из прочих текстильных материалов
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
62.
6211 42
Предметы одежды прочие женские или для девочек из хлопчатобумажной пряжи
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
63.

2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау.
54.
3820 00 000 0
Антифриздер және мұздауға қарсы дайын сұйықтықтар
2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап өндірілген майлау майларына, майлау материалдарына және арнайы автомобиль сұйықтықтарына қатысты міндетті таңбалау.
55.
4203 10 000
Таза теріден немесе композициялы теріден жасалған киім заттары және киім керек-жарағы
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
56.
4304 00 000 0
Жасанды тері және одан жасалатын бұйымдар
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
57.
6113 00
5903, 5906 немесе 5907 тауар позицияларының машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж матадан жасалған киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
58.
6210
5602, 5603, 5903, 5906 немесе 5907 тауар позицияларының материалдарынан жасалған киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
59.
6211 20 000 0
Шаңғы костюмдері
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
60.
6211 32
Мақта-мата жібінен жасалған ерлер немесе ұлдарға арналған өзге киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
61.
6211 39 000 0
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған ерлер немесе ұлдарға арналған өзге де киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
62.
6211 42
Мақта-мата жібінен жасалған әйелдер немесе қыздарға арналған өзге киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
63.

6211 49 000
Предметы одежды прочие женские или для девочек из прочих текстильных материалов
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
64.
6302
Белье постельное, столовое, туалетное и кухонное
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
65.
6106
Блузки, блузы и блузоны трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
66.
6110
Свитеры, пуловеры, кардиганы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
67.
6201
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
68.
6202
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
69.
6205
Рубашки мужские или для мальчиков
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
70.
6206
Блузки, блузы и блузоны женские или для девочек
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
71.
6211 33
Предметы одежды прочие мужские или для мальчиков из химических нитей
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
72.

6211 49 000
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған әйелдер немесе қыздарға арналған өзге де киім заттары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
64.
6302
Төсек жаймалары, асхана, туалет және асүй жаулықтары
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
65.
6106
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж блузкалар, блузалар және блузондар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
66.
6110
Машинамен немесе қолмен тоқылған свитерлер, пуловерлер, кардигандар, кеудешелер және ұқсас трикотаж бұйымдар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
67.
6201
6204 тауар позициясының бұйымдарынан басқа әйелдерге немесе қыз балаларға арналған пальто, қысқа пальто, желбегей, плащтар, күртелер (шаңғы тебетін киімді қоса алғанда), жадағайлар, шекпендер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
68.
6202
6204 тауар позициясының бұйымдарынан басқа әйелдерге немесе қыз балаларға арналған пальто, қысқа пальто, желбегей, плащтар, күртелер (шаңғы тебетін киімді қоса алғанда), жадағайлар, шекпендер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
69.
6205
Ерлер немесе ұл балаларға арналған жейделер
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
70.
6206
Әйелдер немесе қыз балаларға арналған блузкалар, блузалар және блузондар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
71.
6211 33
Ерлер немесе ұл балаларға арналған химиялық жіптерден жасалған өзге де киім заттары
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
72.

6211 43
Предметы одежды прочие женские или для девочек из химических нитей
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
73.
6214
Шали, шарфы, кашне, мантильи, вуали и аналогичные изделия
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
74.
6215
Галстуки, галстуки-бабочки и шейные платки
С 1 марта 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
75.
6101
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6103:
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
76.
6102
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6104:
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
77.
6103
Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
78.
6104
Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
79.

6211 43
Әйелдер немесе қыз балаларға арналған химиялық жіптерден жасалған өзге де киім заттары
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
73.
6214
Орамалдар, шарфтар, мойын орамалдар, мантильялар, бетперделер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
74.
6215
Галстуктер, мойынтақтар және мойын орамалдар.
2027 жылғы 1 наурыздан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
75.
6101
6103 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ерлерге немесе ұл балаларға арналған, машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж пальто, қысқа пальто, желбегей, плащтар, күртелер (шаңғы тебетін киімді қоса алғанда), жадағайлар, шекпендер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
76.
6102
6104 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж пальто, қысқа пальто, желбегей, плащтар, күртелер (шаңғы тебетін киімді қоса алғанда), жадағайлар, шекпендер және ұқсас бұйымдар
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
77.
6103
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж костюмдер, комплектілер, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер және шолақ шалбарлар (суға түсетін киімдерден басқа)
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
78.
6104
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж костюмдер, комплектілер, жакеттер, блайзерлер, көйлектер, белдемшелер, белдемше-шалбарлар, шалбарлар, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер және шолақ шалбарлар (суға түсетін киімдерден басқа)
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
79.

6105
Рубашки трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
80.
6112 11 000 0
Костюмы спортивные из хлопчатобумажной пряжи
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
81.
6112 12 000 0
Костюмы спортивные из синтетических нитей
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
82.
6112 19 000 0
Костюмы спортивные из прочих текстильных материалов
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
83.
6112 20 000 0
Костюмы спортивные, лыжные костюмы
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
84.
6203
Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) мужские или для мальчиков
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
85.
6204
Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) женские или для девочек
С 1 октября 2027 года обязательная маркировка в отношении товаров легкой промышленности, ввезенных в Республику Казахстан или произведенных на территории Республики Казахстан
86.
1204 00 900 0
семена льна, дробленые или недробленые прочие
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении биологически активных добавок к пище, произведенных с 1 сентября 2026 года, имеющих действующее свидетельство о государственной регистрации в качестве биологически активных добавок к пище в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Евразийского экономического союза
87.
1208 90 000 0
мука тонкого и грубого помола из семян или плодов масличных культур, кроме семян горчицы и соевых бобов прочая

6105
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жейделер
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
80.
6112 11 000 0
Мақта-мата жібінен жасалған спорттық костюмдер
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
81.
6112 12 000 0
Синтетикалық жіптерден жасалған спорттық костюмдер
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
82.
6112 19 000 0
Өзге тоқыма материалдардан жасалған спорттық костюмдер
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
83.
6112 20 000 0
Спорттық костюмдер, шаңғы костюмдері
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
84.
6203
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған костюмдер, комплектілер, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, көкірекшесі және бауы бар комбинезондар, бриджилер және шолақ шалбарлар (суға түсетіндерден басқа)
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
85.
6204
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған костюмдер, комплектілер, жакеттер, блайзерлер, көйлектер, белдемшелер, белдемше-шалбарлар, шалбарлар, көкірекшесі және бауы бар комбинезондар, бриджилер және шолақ шалбарлар (суға түсетіндерден басқа)
2027 жылғы 1 қазаннан бастап Қазақстан Республикасына әкелінген немесе Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына қатысты міндетті таңбалау
86.
1204 00 900 0
Зығыр тұқымдары, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, өзгелері
2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап, 2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген, Қазақстан Республикасы мен Еуразиялық экономикалық одақтың заңнамасына сәйкес тағамға биологиялық белсенді қоспалар ретінде мемлекеттік тіркеу туралы жарамды куәлігі бар тағамға биологиялық белсенді қоспалар үшін міндетті түрде таңбалау талап етіледі.
87.
1208 90 000 0
Қыша тұқымдары мен соя бұршақтарынан басқа майлы дақылдар тұқымдары немесе жемістерінен алынған ұн (ұсақ немесе ірі тартылған), өзгелері

141.
3802 10 000 0
уголь активированный
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении биологически активных добавок к пище, произведенных с 1 сентября 2026 года, имеющих действующее свидетельство о государственной регистрации в качестве биологически активных добавок к пище в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Евразийского экономического союза
142.
3913 10 000 0
кислота альгиновая, ее соли и сложные эфиры
С 1 сентября 2026 года обязательная маркировка в отношении биологически активных добавок к пище, произведенных с 1 сентября 2026 года, имеющих действующее свидетельство о государственной регистрации в качестве биологически активных добавок к пище в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Евразийского экономического союза
143.
7113 11000 0
ювелирные изделия и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
144.
7113 19 000 0
ювелирные изделия и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами из прочих драгоценных металлов, имеющие или не имеющие гальваническое покрытие, плакированные или не плакированные драгоценными металлами
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
145.
7114 11 000 0
изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
146.
7114 19 000 0
из драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами
С 1 декабря 2026 года обязательная маркировка в отношении ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней
147.
9111 10 000 0
корпуса для часов, предназначенные для ношения на себе или с собой и их части, корпуса из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом

141.
3802 10 000 0
Белсендірілген көмір
2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап, 2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген, Қазақстан Республикасы мен Еуразиялық экономикалық одақтың заңнамасына сәйкес тағамға биологиялық белсенді қоспалар ретінде мемлекеттік тіркеу туралы жарамды куәлігі бар тағамға биологиялық белсенді қоспалар үшін міндетті түрде таңбалау талап етіледі.
142.
3913 10 000 0
Альгин қышқылы, оның тұздары және күрделі эфирлері
2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап, 2026 жылдың 1 қыркүйегінен бастап өндірілген, Қазақстан Республикасы мен Еуразиялық экономикалық одақтың заңнамасына сәйкес тағамға биологиялық белсенді қоспалар ретінде мемлекеттік тіркеу туралы жарамды куәлігі бар тағамға биологиялық белсенді қоспалар үшін міндетті түрде таңбалау талап етіледі.
143.
7113 11 000 0
Күмістен жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөліктері, асыл металдардан немесе асыл металдармен қапталған металдардан жасалған, гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, басқа асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
144.
7113 19 000 0
Басқа асыл металдардан жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөліктері, асыл металдардан немесе асыл металдармен қапталған металдардан жасалған, гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
145.
7114 11 000 0
Күмістен жасалған алтын және күміс бұйым шеберлерінің (зергерлердің) бұйымдары және олардың бөліктері, асыл металдардан немесе асыл металдармен қапталған металдардан жасалған, гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, басқа асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
146.
7114 19 000 0
Басқа асыл металдардан жасалған, гальваникалық жабыны бар немесе жоқ, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған алтын және күміс бұйым шеберлерінің (зергерлердің) бұйымдары және олардың бөліктері
2026 жылғы 1 желтоқсаннан бастап зергерлік және басқа да бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға қатысты міндетті таңбалау
147.
9111 10 000 0
Өзімен бірге немесе үстіне тағуға арналған сағат корпустары және олардың бөліктері, асыл металдардан немесе асыл металдармен қапталған металдардан жасалған корпустар