О внесении изменений в решение Макаткого районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 198-VIII "О бюджетах поселков Макат, Доссор и сельского округа Байгетобе на 2026-2028 годы"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 7 августа 2026 года № 235-VIII
Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Макатского районного маслихата "О бюджетах поселков Макат, Доссор и сельского округа Байгетобе на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 198-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Макат на 2026-2028 годы согласно приложению 1 соотвественно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 312 198 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 120 869 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 950 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 744 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 143 524 тысяч тенге;
2) затраты – 1 312 198 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 111 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 111 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Доссор на 2026-2028 годы согласно приложению 2 соотвественно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 616 152 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 83 990 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 292 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 520 673 тысяч тенге;
2) затраты – 616 152 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 021 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

Мақат аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 198-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Мақат, Доссор кенттерінің және Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2026 жылғы 7 тамыздағы № 235-VIII шешімі
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Мақат, Доссор кенттерінің және Бәйгетөбе ауылдық окрігінің бюджеттері туралы" Мақат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 198-VIIІ шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026–2028 жылдарға арналған Мақат кенттінің бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 1 312 198 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 120 869 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 950 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39 744 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 143 524 мың теңге;
2)шығындар – 1 312 198 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 111 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 111 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026–2028 жылдарға арналған Доссор кенттінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 616 152 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 83 990 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 292 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 520 673 мың теңге;
2)шығындар – 616 152 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 021 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

2. Приложения 1, 4, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата А. Шангалаев
Приложение 1
к решению Макатского районного маслихата

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы А. Шаңғалаев
Мақат аудандық мәслихатының