"Об утверждении бюджета Индерского района на 2026-2028 годы" Индерского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 194-VІІI о внесении изменений в решение
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 15 апреля 2026 года № 211-VIII
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "Об утверждении бюджета Индерского района на 2026-2028 годы" Индерского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 194-VІІI внести в решение следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Индерского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 386 101 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 084 222 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64 357 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 73 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 154 099 тысяч тенге;
2) затраты – 15 491 774 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 668 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 60 550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 882 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -205 105 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 205 105 тысяч тенге:
поступление займов – 60 550 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 555 тысяч тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:

"2026-2028 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" Индер аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 194-VІІІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 211-VIII шешімі
Индер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" Индер аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 194-VІІІ шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Индер ауданының аудандық бюджеті тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға келесідей көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 15 386 101 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 084 222 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64 357 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 73 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 13 154 099 мың теңге;
2) шығындар – 15 491 774 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 21 668 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 60 550 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 38 882 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -205 105 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 205 105 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 60 550 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 555 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

3 507
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
335
9
Прочие государственные услуги общего характера
2 022 065
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
67 195
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
65 695
015
Капитальные расходы государственного органа
1 500
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
35 820
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне(города областного значения)
35 820
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 887 078
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
210 086
013
Капитальные расходы государственного органа
70 493
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 606 499
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
31 972
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
31 972
2
Оборона
26 137
1
Военные нужды
19 556
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 556
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 556
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 581
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 581
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 710
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 871
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
710 503
1
Социальное обеспечение
107 099
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107 099
005
Государственная адресная социальная помощь
107 099
2
Социальная помощь
459 576
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
459 576
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

3 507
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
335
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
2 022 065
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика жәнеқаржыбөлімі
67 195
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 695
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
35 820
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 820
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 887 078
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
210 086
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
70 493
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 606 499
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
31 972
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 972
02
Қорғаныс
26 137
1
Әскери мұқтаждар
19 556
122
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 556
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 556
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 581
122
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 581
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 710
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 871
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
710 503
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
107 099
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107 099
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
107 099
2
Әлеуметтiк көмек
459 576
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
459 576
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

29 533
006
Оказание жилищной помощи
883
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
152 908
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 230
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
125 955
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
105 404
027
Реализация мероприятии по социальной защите населения
42 663
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
143 828
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
143 828
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
50 577
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 115
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
55 088
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
37 048
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 599 964
1
Жилищное хозяйство
2 790 221
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 258 902
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
245 395
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
413 507
098
Приобретения жилья коммунального жилищного фонда
600 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 531 319
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
669 675
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
25 644
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
836 000
2
Коммунальное хозяйство
809 743
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
809 743
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
601 489
026
Организация эксплуатаций тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

29 533
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
883
007
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
152 908
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 230
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарғаәлеуметтiкқызметкөрсетуаумақтықорталығы
125 955
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
105 404
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс шараларды іске асыру
42 663
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзгеде қызметтер
143 828
451
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеубөлімі
143 828
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 577
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтіктөлемдерді есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 115
050
Қазақстан Республикасындамүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
55 088
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
37 048
07
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
3 599 964
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 790 221
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 258 902
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) реконструкциялау
245 395
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
413 507
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
600 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 531 319
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
669 675
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
25 644
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
836 000
2
Коммуналдық шаруашылық
809 743
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
809 743
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
601 489
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру