О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 218-VІІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2026-2028 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 13 июля 2026 года № 254-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 218-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 826 219 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 132 086 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 693 883 тысяч тенге.
2) затраты – 842 472 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 16 253 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 16 253 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 16 253 тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 238 001 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 892 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 192 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 215 917 тысяч тенге.
2) затраты – 240 981 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 980 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 980 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 980 тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

Исатай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 218-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 13 шілдедегі № 254-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2026-2028 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 218-VIІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 826 219 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 132 086 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 250 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 693 883 мың теңге.
2) шығындар – 842 472 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -16 253 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 253 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 16 253 теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 238 001 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 892 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 192 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 215 917 мың теңге.
2) шығындар – 240 981 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 980 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 980 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 2 980 теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

"6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 200 983 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 285 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 154 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 195 544 тысяч тенге.
2) затраты – 202 192 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 209 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 1 209 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 209 тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Зинеденкого сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 159 334 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 753 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 151 581 тысяч тенге.
2) затраты – 162 335 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3001 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 3001 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 3001 тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2026 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 567 648 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 650 467 тысяч тенге;
Исатайкий сельский округ 133 916 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 106 966 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 102 661 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 126 087 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 269 246 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 178 305 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Ж. Кабиев) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

"6. Исатай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 200 983 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5 285 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 154 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 195 544 мың теңге.
2) шығындар – 202 192 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 209 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 209 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 209 теңге.".
7 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Зинеден ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 159 334 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 753 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 151 581 мың теңге.
2) шығындар – 162 335 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3 001 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 001 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 3 001 теңге.".
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2026 жылға 1 567 648 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 650 467 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 133 916 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 106 966 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 102 661 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 126 087 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 269 246 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 178 305 мың теңге көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ж. Қабиев) жүктелсін.