О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 40-1
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 25 августа 2026 года № 48-1
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 40-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026–2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе районный бюджет на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 336 469 358 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 328 002 469 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 90 338 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 160 396 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 216 155 тысяч тенге;
2) затраты – 346 342 860 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 379 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 300 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 921 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 882 881 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 882 881 тысяч тенге:
поступление займов – 17 300 тысяч тенге;
погашение займов – 7 921 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 873 502 тысяч тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 40-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2026 жылғы 25 тамыздағы № 48-1 шешімі
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 40-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған аудандық бюджет келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 336 469 358 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 328 002 469 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 90 338 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 160 396 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 216 155 мың теңге;
2) шығындар – 346 342 860 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 9 379 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 17 300 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 7 921 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 882 881 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 882 881 мың теңге:
қарыздар түсімі – 17 300 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 921 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 873 502 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редақцияда жазылсын.

16 738
006
Оказание жилищной помощи
51
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
366 472
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 600
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26 621
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
106 078
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
428 975
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
66 937
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
182 000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101 717
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
021
Капитальные расходы государственного органа
4 105
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
64 558
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 120
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
24 866 859
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
350 105
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
350 105
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
331 818
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
331 818
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
21 515 763
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
788 349
003
Капитальные расходы государственного органа
338 818
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
3 648 372
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 525 000
007
Снос аварийного и ветхого жилья
1 243 638
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

16 738
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
51
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
366 472
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 600
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
26 621
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
106 078
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
428 975
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
66 937
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
182 000
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 717
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 105
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
64 558
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 120
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
24 866 859
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
350 105
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
350 105
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
331 818
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
331 818
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
21 515 763
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
788 349
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
338 818
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
3 648 372
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2 525 000
007
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
1 243 638
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру