Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель и повышения процентных ставок земельного налога города Атырау
Решение маслихата города Атырау Атырауской области от 19 августа 2026 года № 231
В соответствии с пунктом 1 статьи 582 Налогового кодекса Республики Казахстан и статьеи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Маслихат города Атырау РЕШИЛ:

Атырау қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобаcын (схемасын) бекіту және жер салығының базалық мөлшерлемелерінің пайыздарын арттыру туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 19 тамыздағы № 231 шешімі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 582-бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

1. Утвердить проект (схему) зонирования земель города Атырау согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Повысить ставки земельного налога города Атырау согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение маслихата города Атырау № 308 от 28 декабря 2018 года "Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в городе Атырау" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых автов за № 4310).

1. Атырау қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Атырау қаласының жер салығының мөлшерлемелері арттырылсын.
3. Атырау қаласы мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 308 "Атырау қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобаcын (схемасын) бекіту және жер салығының базалық мөлшерлемелерінің пайыздарын арттыру туралы" шешімнің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4310 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.