О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 36/2 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 февраля 2026 года № 38/3
Маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 36/2 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 174 496,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 564 390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 551 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 851 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 572 704,2 тысяч тенге;
2) затраты – 3 102 453,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 283 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 8 650 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 367 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 70 760 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -70 760 тысяч тенге:
поступление займов – 8 650 тысяч тенге;
погашение займов – 281 943 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 202 533 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем бюджетных изъятий, передаваемых из бюджета города Сергеевки в районный бюджет в сумме 111 664 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
К. Жангужинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 25 февраля 2026 года № 38/3
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 18 декабря 2025 года № 36/2
Бюджет района Шал акына на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5

Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 36/2 "2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2026 жылғы 25 ақпандағы № 38/3 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 36/2 Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 174 496,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 564 390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 551 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 851 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 572 704,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 102 453,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 283 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 650 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 367 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 70 760 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 70 760 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 650 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 281 943 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 202 533 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте Сергеевка қаласының бюджетінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі 111 664 мың теңге сомасында көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының төрағасы
Қ. Жанғожинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының
2026 жылғы 25 ақпандағы
№ 38/3 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 36/2 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Шал ақын ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39 364
005
Государственная адресная социальная помощь
39 364
2
Социальная помощь
337 224
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
337 224
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 177
006
Оказание жилищной помощи
1 137
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
68 028
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 159
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
146 066
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
88 943
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
24 714
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52 598
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 598
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 892
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
706
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
206 451,9
1
Жилищное хозяйство
50 498
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 498
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
45 498
2
Коммунальное хозяйство
71 579,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
71 579,9
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
50 500
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
21 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39 364
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
39 364
2
Әлеуметтiк көмек
337 224
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
337 224
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 177
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 137
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
68 028
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 159
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
146 066
017
Мүгедектігі бар адамды риабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
88 943
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі
іс-шараларды іске асыру
24 714
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52 598
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 598
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 892
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
706
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
206 451,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
50 498
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 498
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
45 498
2
Коммуналдық шаруашылық
71 579,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
71 579,9
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
50 500
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
21 000
058
Ауылдық елді мекендерд егі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту