О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 9-37с "Об утверждении бюджета Карасуского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 11-38 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Карасуского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 9-37с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 843 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 451 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 332 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 70 060 тысяч тенге;
2) затраты – 77 133,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -290,1 тысяч тенге;
6) Ненефтяной дефицит (профицит)бюджета - -290,1 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 290,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 290,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 290,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть в сельском бюджете на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета на капитальные расходы, обеспечение санитарии а также на благоустройство населенных пунктов.

Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 9-37 с "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Қарасу ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 11-38 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Қарасу ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 9-37с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Қарасу ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76 843 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 451 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 332 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 70 060 мың теңге;
2) шығындар – 77 133,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -290,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнай емес тапшылығы (профициті)- -290,1 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –290,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –290,1 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1- тармағымен толықтырылсын:
"1-1. 4-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 290,1 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.
2026 жылға арналған ауылдық бюджетте аудандық бюджеттен күрделі шығыстарға, санитарияны қамтамасыз етуге, сондай-ақ елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін;

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Карасуского сельского округа Уалихановского района "Об утверждении бюджета Карасуского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы".";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.

Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов ауданының 2026-2028 жылдарға арналған Қарасу ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2 қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 4-қосымшамен толықтырылсын.