О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 3-37 с "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 5-38 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года №3-37 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 166 493 тысяч тенге:
налоговые поступления –7 140 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 155 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 159 198 тысяч тенге;
2) затраты – 168 015,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1 522,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит(профицит) бюджета- -1 522,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита)– 1 522,3 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 522,3 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 1522,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в сельском бюджете на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета:
1) на повышение заработной платы государственных служащих
2) на средний ремонт дорог внутри села Актуесай;
3) на установку футбольного поля в селе Кузексай.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Актуесайского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы".";
пункт 8 изложить в новой редакции

Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 3-37 с "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 5-38 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Уәлиханов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы №3-37с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 166 493 мың теңге:
салықтық түсімдер –7 140 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 155 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 159 198 мың теңге;
2) шығындар – 168 015,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 522,3 мың теңге;
6) мұнай емес бюджет тапшылығы (профициті)- -1 522,3 мың теңге;
7) тапшылықты қаржыландыру- 1 522,3 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге:
қарыздар түсімі – 1 522,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 522,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 522,3 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. 4-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басында жинақталған бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 1 522,3 мың теңге сомасында ауылдық бюджеттің шығыстары қамтамасыз етілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026 жылға арналған ауылдық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы трансферттер енгізілсін:
1) мемлекеттік қызметкерлердің еңбекақысын арттыруға;
2) Ақтүесай ауылының ішіндегі жолдарды орта мерзімді жөндеуге;
3) Күзексай ауылында футбол алаңын орнатуға.
Облыстық бюджеттен берілетін осы нысаналы трансферттерді бөлу "Уәлиханов ауданы Ақтүесай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Уәлиханов ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Уәлиханов ауданы Ақтүесай ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"8. Учесть в сельском бюджете на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета:
1) на содержание центра досуга;
2) на приобретение планшета;
3) на приобретение станков, расколов и загонов накопителей в селе Актуесай.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Актуесайского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы".";

"8. 2026 жылға арналған ауыл бюджетіне аудандық бюджеттен мынадай нысаналы трансферттер енгізілсін:
1) Ақтүесай ауылындағы демалыс үйін ұстауға;
2) планшет сатып алуға;
3) Ақтүйесай ауылында станоктар, расколдар және жинақтау қораларын сатып алуға.
Аудандық бюджеттен берілетін аталған нысаналы трансферттерді бөлу "Уәлиханов ауданы Ақтүесай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Уәлиханов ауданы Ақтүесай ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.";