Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 3-37 с "Уәлиханов ауданының Ақтүйесай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2026 жылғы 24 маусымдағы № 4-41 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 3-37 с шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 170 031,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 462,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 155 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 162 414 мың теңге;
2) шығындар – 171 553,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 552,3 мың теңге;
6) бюджетін мунайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -1 552,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 552,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 552,3 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2026 жылға арналған ауылдық бюджетте аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) қызметтік автомашина сатып алуға;
2) планшетті сатып алуға;
3) демалыс орталығын ұстауға;

О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабря 2025 года №3-37 с "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24 июня 2026 года № 4-41 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского района маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 3-37 с следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы – 170 031,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 462,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 155 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 162 414 тысяч тенге;
2) затраты – 171 553,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 522,3 тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -1 522,3 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 522,3 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 522,3 тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в сельском бюджете на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета, в том числе:
1) на приобретение служебной автомашины;
2) на приобретение планшета;
3) на содержание центра досуга;

4) мал қорымын сатып алуға.
Ауылдық бюджеттің көрсетілген кірістері мен шығыстарын бөлу Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының 2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

4) на приобретение скотомогильника.
Распределение указанных доходов и расходов сельского бюджета определяется решением акима Актуесайского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.