О нормативе отчисления части чистого дохода государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Тайынша Тазалық" акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 мая 2026 года № 217
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив отчисления части чистого дохода государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Тайынша Тазалық" акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" в установленном законами Республики Казахстан порядке:
1) установить постоянный контроль за полнотой и своевременностью перечисления подведомственным предприятием в районный бюджет соответствующей части чистого дохода;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направить опубликование и включение в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе акимата Тайыншинского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней со дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Альжанов
Приложение
к постановлению акимата
Тайыншинского района
от "28" _05_ 2026 года № 217
Норматив отчисления части чистого дохода государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Тайынша Тазалық" акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области
Чистый доход до 3 000 000 тенге
5 процентов с суммы чистого дохода
Чистый доход от 3 000 001 тенге до 50 000 000 тенге
150 000 тенге + 10 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 3 000 000 тенге
Чистый доход от 50 000 001 тенге до 250 000 000 тенге
4 850 000 тенге + 15 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 50 000 000 тенге

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Тайынша Тазалық" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының таза табысының бір бөлігін аудару нормативі туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 28 мамырдағы № 217 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 140-бабы 2-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Тайынша Тазалық" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының таза табысының бір бөлігін аудару нормативі осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен:
1) бағынысты кәсіпорынның аудандық бюджетке таза табысының тиісті бөлігін толық әрі уақтылы аударуына тұрақты бақылау орнатсын;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап, бес жұмыс күні ішінде оны жариялауға жіберуді және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізуді қамтамасыз етсін;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін, Тайынша ауданы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің салаға жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Әлжанов
Тайынша ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "28" 05 № 217
қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Тайынша Тазалық" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының таза табысының бір бөлігін аудару нормативі
3 000 000 теңгеге дейінгі таза кіріс
Таза кіріс сомасының 5 пайызы
3 000 001 теңгеден 50 000 000 теңгеге дейінгі таза кіріс
150 000 теңге + 3 000 000 теңгеден асатын таза кіріс сомасының 10 пайызы
50 000 001 теңгеден 250 000 000 теңгеге дейінгі таза кіріс
4 850 000 теңге + 50 000 000 теңгеден асатын таза кіріс сомасының 15 пайызы

Чистый доход от 250 000 001 тенге до 500 000 000 тенге
34 850 000 тенге + 25 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 250 000 000 тенге
Чистый доход от 500 000 001 тенге до 1 000 000 000 тенге
97 350 000 тенге + 30 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 500 000 000 тенге
Чистый доход от 1 000 000 001 тенге и свыше
247 350 000 тенге + 50 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 1 000 000 000 тенге

250 000 001 теңгеден 500 000 000 теңгеге дейінгі таза кіріс
34 850 000 теңге + 250 000 000 теңгеден асатын таза кіріс сомасының 25 пайызы
500 000 001 теңгеден 1 000 000 000 теңгеге дейінгі таза кіріс
97 350 000 теңге + 500 000 000 теңгеден асатын таза кіріс сомасының 30 пайызы
1 000 000 001 теңгеден және одан жоғары таза кіріс
247 350 000 теңге + 1 000 000 000 теңгеден асатын таза кіріс сомасының 50 пайызы