Об установлении стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 27 марта 2026 года № 39/5
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Респулики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", подпунктом 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2026 жылғы 27 наурыздағы № 39/5 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына, "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 5-тармағы 3) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

1. Установить стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области, в порядке и условиях определенным местным исполнительным органом Жамбылского района Северо-Казахстанской области согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области:

1. Осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының жергілікті атқарушы органы айқындаған тәртіппен және шарттарда Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары белгіленсін.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:

1) "Об установлении стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области" от 6 декабря 2024 года № 23/2;
2) "О внесении изменения в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 6 декабря 2024 года № 23/2 "Об установлении стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области" от 6 ноября 2025 года № 33/2.

1) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу туралы" 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 23/2;
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 23/2 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2025 жылғы 6 қарашадағы № 33/2.

1) коммунальное государственное учреждение "Аппарат маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
2) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
3) коммунальное государственное учреждение "Отдел экономики и финансов акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
4) коммунальное государственное учреждение "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области";

1) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2 "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

5) коммунальное государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
6) коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
7) коммунальное государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области";

5) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

8) коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
9) коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
№ п/п
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
3
1.
Водитель
50%
2.
Архивариус
30%
3.
Дворник
30%
4.
Редактор по переводу
30%
5.
Секретарь руководителя
30%
6.
Статистик (относящихся к блоку С-2, С-3)
30%
7.
Методист (относящихся к блоку С-2, С-3)
30%
8.
Охранник
30%
9.
Уборщик служебных помещений
30%
10.
Оператор копировально-множительных машин
30%
11.
Кладовщик
30%
12.
Оператор компьютерной техники (программ)
30%
13.
Комендант
30%
14.
Машинист (кочегар) котельной
30%
Приложение 5
к решению маслихата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 27 марта 2026 года № 39/5
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников, финансируемых из местного бюджета относящихся к блоку D, С-2, С-3 (вспомогательный персонал) и рабочих (квалификационный разряд) в следующих организациях:
1) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
2) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
3) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
4) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
5) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
6) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
7) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
8) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
9) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
10) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";
11) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области";

8) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
№ р/н
Лауазымдардың толық жазылуы (атауы)
Лауазымдық айлықақыға үстемеақы
1
2
3
1.
Жүргізуші
50%
2.
Мұрағатшы
30%
3.
Аула тазалаушы
30%
4.
Аударма бойынша редактор
30%
5.
Басшының хатшысы
30%
6.
Статистик (С-2, С-3 блогына қатысты)
30%
7.
Әдіскер (С-2, С-3 блогына қатысты)
30%
8.
Күзетші
30%
9.
Қызметтік үй-жайларды тазалаушы
30%
10.
Көшіру-көбейту машиналарының операторы
30%
11.
Қоймашы
30%
12.
Компьютерлік техника (бағдарламалар) операторы
30%
13.
Комендант
30%
14.
Қазандық машинисі (от жағушы)
30%
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2026 жылғы 27 наурыздағы
№ 39/5 шешіміне
5-қосымша
D, С-2, С-3 блогына (қосалқы персонал) және жұмысшыларға (біліктілік разряды) қатысты жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жұмыскерлердің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар келесі ұйымдарда:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;