О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 31-2 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29 мая 2026 года № 36-2
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 31-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3358107,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2238881,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34055,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 62553 тысяч тенге;
специальные поступления- 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1022618 тысяч тенге;
2) затраты – 3125218,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 544818 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 586366 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41548 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 311929 тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 311929 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 311929 тысяч тенге:
поступление займов – 586366 тысяч тенге;
погашение займов – 346242,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 71805,6 тысяч тенге.";
приложение 1 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области E. Жакенов
Приложение к решению
маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области

Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 31-2 "2026-2028 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2026 жылғы 29 мамырдағы № 36-2 шешiмi
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 31-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3358107,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2238881,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 34055,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 62553 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1022618 мың теңге;
2) шығындар – 3141300 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 544818 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 586366 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41548 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 311929 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 311929 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 311929 мың теңге:
қарыздар түсімі – 586366 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 346242,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 71805,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының төрағасы Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының