О внесении изменений в решение маслихата города Петропавловска от 22 декабря 2025 года № 1/30 "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2026-2028 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 16 февраля 2026 года № 2/31
В соответствии со статьями 94, 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Петропавловска от 22 декабря 2025 года № 1/30 "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2026 - 2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"Утвердить бюджет города Петропавловска на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 90 174 169,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 62 163 202,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 045 674,7 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 253 241,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 712 052,0 тысяч тенге;
2) затраты – 83 089 443,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -350 000,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 350 000,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 7 434 726,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 7 434 726,0 тысяч тенге:

"2026 - 2028 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2026 жылғы 16 ақпандағы № 2/31 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 94, 96-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2026 - 2028 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/30 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2026 – 2028 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90 174 169,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 62 163 202,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 045 674,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 253 241,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 712 052 мың теңге;
2) шығындар – 83 089 443,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -350 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 350 000 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 7 434 726,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – - 7 434 726,0 мың теңге:

поступление займов – 450 000,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 714 362,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 829 636,0 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов
Приложение 1
к решению маслихата
города Петропавловска
от 16 февраля 2026 года № 2/31
Бюджет города Петропавловска на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

қарыздар түсімі – 450 000,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 714 362,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 829 636,0 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихатының төрағасы А. Бердағұлов
Петропавл қаласы мәслихатының
2026 жылғы 16 ақпандағы
№ 2/31 шешіміне
1-қосымша
Петропавл қаласының 2026 жылға арналған бюджеті
Санат
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Аты

165 092,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
126 499,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
17 493,0
015
Капитальные расходы государственного органа
18 600,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
2 500,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
77 917,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
77 917,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
658 056,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
594 606,0
013
Капитальные расходы государственного органа
63 450,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
86 769,0
001
Услуги по реализации государственных закупок на местном уровне
67 110,0
003
Капитальные расходы государственного органа
6 909,0
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
12 750,0
02
Оборона
117 505,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
117 505,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
117 505,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
100 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
100 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 641 008,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 641 008,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
241 130,0
005
Государственная адресная социальная помощь
328 373,0
006
Оказание жилищной помощи
14 050,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
735 000,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

165 092,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
126 499,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалау
17 493,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 600,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
2 500,0
475
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
77 917,0
001
Кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 917,0
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
658 056,0
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
594 606,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
63 450,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
86 769,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 110,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 909,0
005
Жекешелендіру, коммуналдық мүлікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
12 750,0
02
Қорғаныс
117 505,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
117 505,0
005
Жалпы әскери міндетті орындау шеңберіндегі іс-шаралар
117 505,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
100 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
100 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 641 008,0
451
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 641 008,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
241 130,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
328 373,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 050,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
735 000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету

16 907,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 059,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
213 903,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
346 874,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 596 771,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
71 012,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
19 379,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52 500,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 050,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
21 032 438,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
11 126 947,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 290 088,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 320 258,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 516 600,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 845 803,0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
300 000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
65 750,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
1 000 000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 141 132,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
859 417,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
29 400,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
5 739 442,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
500 128,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
210 534,0
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
59 688,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
59 688,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

16 907,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 059,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
213 903,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
346 874,0
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 596 771,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
71 012,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
19 379,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
52 500,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 050,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
21 032 438,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
11 126 947,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорын жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 290 088,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 320 258,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 516 600,0
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 845 803,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
300 000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
65 750,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
1 000 000,0
012
Сумен жабдықтау және канализация жүйесін пайдалану
1 141 132,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
859 417,0
017
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және баспанасыздарды жерлеу
29 400,0
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
5 739 442,0
026
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
500 128,0
029
Сумен жабдықтау және канализация жүйесін дамыту
210 534,0
479
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
59 688,0
001
Тұрғын үй қоры саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 688,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік