Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 20 февраля 2026 года № 1/108
В соответствии с подпунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" и на основании представлений территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Алматы от 19 января 2026 года №-#03-10/2937 и от 28 ноября 2025 года №03-10/205-И, акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории города Алматы в разрезе районов по видам карантинных объектов на общей площади 106,6931 гектар земли, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Отменить установленную карантинную зону и признать утратившим силу постановление акимата города Алматы от 22 февраля 2024 года № 1/118 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории города Алматы".

Алматы қаласының аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 20 ақпандағы № 1/108 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Өсімдіктер карантині туралы" Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алматы қаласы бойынша аумақтық инспекциясының 2026 жылғы 19 қаңтардағы №03-10/2937 және 2025 жылғы 28 қарашадағы №03-10/205-И ұсыныстары негізінде Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес карантиндік объектілердің түрлері бойынша аудандар бөлінісінде Алматы қаласының аумағында карантин режимін енгізе отырып, жалпы ауданы 106,6931 гектар жерге карантин аймағы белгіленсін.
2. Белгіленген карантин аймағының күші жойылсын және Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы" 2024 жылғы 22 ақпандағы № 1/118 қаулысының күші жойылды деп танылсын.

3. Коммунальному государственному учреждению "Управление экологии и окружающей среды города Алматы" в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3. "Алматы қаласы Экология және қоршаған орта басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Д. Сатыбалды
Приложение
к постановлению акимата города Алматы
от "___" _______ 2026 года № ____
Перечень карантинных объектов на территории города Алматы для установления карантинной зоны с введением карантинного режима
Площадь заражения в гектарах, в том числе по видам карантинных объектов
Сорные растения в гектар
Наименование районов, очаги распространения карантинных объектов
Всего площадь засорения, гектар
Амброзия полыннолистная Ambrosia artemisiifoli
Повилика тонкостебельная
Cuscuta approximate Babingt.
1
2
3
4
5
1
Алатауский район
микрорайон Ожет
1
улица Комсомольская

2) осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Д. Сатыбалды
Алматы қаласы әкімдігінің
"___" _______ 2026 жылғы
№ ____ қаулысына
қосымша
Карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу үшін Алматы қаласының аумағындағы карантиндік объектілердің тізбесі
Залалданған аумақтың көлемі (гектар), оның ішінде карантиндік объектілер түрлері бойынша
Арамшөптер, гектар
Қала аудандары бойынша карантиндік объектілердің таралу ошақтары
Жалпы залалданған аумақ, гектар
Жусан жапырақты ойраншөп
Ambrosia artemisiifoli
Жіңішке сабақты арамсояу
Cuscuta approximate Babingt.
1
2
3
5
1
Алатау ауданы
шағын ауданы Өжет
1
Комсомольская көшесі