О социальной помощи на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы
Решение очередной XLVI сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 10 июня 2026 года № 313
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 31 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Установить социальную помощь на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы (далее - социальная помощь).
2. Социальная помощь предоставляется лицам, указанным в пункте 1 настоящего решения, в размере полной стоимости осуществленного проезда в город Санкт-Петербург и обратно ежегодно на воздушном или железнодорожном транспорте путем перечисления на их текущие счета в банках второго уровня.
3. Для получения социальной помощи лица, указанные в пункте 1 настоящего решения, обращаются в аппараты акимов районов города Алматы (далее - услугодатель) по месту регистрации их постоянного места жительства, с заявлением и приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ в сервисе цифровых документов (требуется для идентификации личности);
2) копия удостоверения к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Житель блокадного Ленинграда";
3) билеты, подтверждающие стоимость проезда, посадочный талон;
4) сведения о номере банковского счета получателя, открытого в банках второго уровня или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
4. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется услугодателем согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев

Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XLVI сессиясының 2026 жылғы 10 маусымдағы № 313 шешiмi
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 31-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) белгіленсін.
2. Әлеуметтік көмек осы шешімнің 1-тармағында көрсетілген тұлғаларға жыл сайын Санкт-Петербург қаласына әуе немесе темір жол көлігі арқылы барып-келу құны толық мөлшерде екінші деңгейдегі банктердегі олардың ағымдағы шоттарына аудару жолымен көрсетіледі.
3. Осы шешімнің 1-тармағында көрсетілген тұлғалар әлеуметтік көмек алу үшін тұрақты тұрғылықты тіркелген жері бойынша Алматы қаласының аудан әкімдіктеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) өтінішпен мынадай құжаттарды қоса бере отырып жүгінеді:
1) Жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисіндегі электрондық құжат (жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін талап етіледі);
2) "Ленинградты қорғағаны үшін" медалінің немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісі куәліктерінің көшірмесі;
3) жол ақысының құнын растайтын билеттер, отырғызу талоны;
4) алушының екінші деңгейдегі банктерде немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
4. Көрсетілетін қызметті беруші әлеуметтік көмек көрсетуден бас тартуды Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүзеге асырады.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев