О внесении изменения в постановление акимата города Алматы от 4 сентября 2023 года № 3/473 "О компенсации расходов за питание детей дошкольного возраста из семей социально уязвимых слоев населения в дошкольных организациях"
Постановление акимата города Алматы от 27 января 2026 года № 1/46
Акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 4 сентября 2023 года № 3/473 "О компенсации расходов за питание детей дошкольного возраста из семей социально уязвимых слоев населения в дошкольных организациях" следующее изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Компенсировать полностью расходы за питание в государственных дошкольных организациях города Алматы следующим отдельным категориям воспитанников:
1) детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей;
2) лицам с инвалидностью первой и второй группы, лицам с инвалидностью с детства, детям с инвалидностью;
3) детям из многодетных семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи, а также детям из многодетных семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
4) детям из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи.".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
3. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2026 года.
Исполняющий обязанности акима города Алматы А. Сматлаев

Алматы қаласы әкімдігінің "Мектепке дейінгі ұйымдарда халықтың әлеуметтік осал топтарындағы отбасылардан шыққан мектеп жасына дейінгі балаларды тамақтандыруға кететін шығындарды өтеу туралы" 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 3/473 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 27 қаңтардағы № 1/46 қаулысы
Алматы қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Алматы қаласы әкімдігінің "Мектепке дейінгі ұйымдарда халықтың әлеуметтік осал топтарындағы отбасылардан шыққан мектеп жасына дейінгі балаларды тамақтандыруға кететін шығындарды өтеу туралы" 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 3/473 қаулысына келесі өзгеріс енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарында тәрбиеленушілердің келесі жекелеген санаттары:
1) жетім балаларды және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды;
2) бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды, бала кезінен мүгедектігі бар адамдарды, мүгедектігі бар балаларды;
3) атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар көп балалы отбасылардан шыққан балаларды, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен көп балалы отбасылардан шыққан балаларды;
4) атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларды тамақтандыруға кететін шығындар толығымен өтелсін.".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкiмiнiң жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Алматы қаласы әкімінің міндетін атқарушы А. Сматлаев