О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2025 года № 40 "Об утверждении Правил планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июля 2026 года № 105
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026 г.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2025 года № 40 "Об утверждении Правил планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования" следующие изменения:
в Правилах планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) законом Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера – между республиканским бюджетом и бюджетом столицы, областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения.";
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) разработка проекта закона об объемах трансфертов общего характера между республиканским бюджетом и бюджетом столицы, областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, решений областного маслихата об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами, маслихата о районном (города областного значения) - между районным (города областного значения) и бюджетами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.";
в пункте 6:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) ежегодная индексация, предусмотренная законами Республики Казахстан";";
подпункты 5) и 6) изложить в следующей редакции:
"5) целевые текущие трансферты нижестоящими бюджетами в вышестоящие, направленные на компенсацию потерь вышестоящих бюджетов, вытекающих из принятия законов, актов Президента Республики Казахстан, предусматривающих увеличение расходов вышестоящего бюджета в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий;

"Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 27 мамырдағы № 40 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2026 жылғы 16 шiлдедегi № 105 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 27 мамырдағы № 40 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджет пен астананың бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалардың бюджеттері арасында – жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасының заңымен;";
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) республикалық бюджет пен астананың бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалардың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заң жобасын, облыстық бюджеттер мен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттер арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихаттың, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) және аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері арасында – аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) туралы мәслихаттың шешімдерін әзірлеу.";
6-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жыл сайынғы индекстеу;";
5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"5) мемлекеттік органдар функцияларының мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған деңгейіне берілуіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығыстарын ұлғайтуды көздейтін заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің актілерін қабылдаудан туындайтын, жоғары тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге бағытталған ағымдағы нысаналы трансферттер;

6) перечень бюджетных программ (подпрограмм), предлагаемый к передаче в местный бюджет в разрезе столицы, областей, городов республиканского значения с указанием сумм расходов на трехлетний период, имеющих положительное решение Республиканской бюджетной комиссии;";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) целевые индикаторы и макроиндикаторы, отраженные в плане развития столицы, области, города республиканского значения, инвестиционный план государственного органа, столицы, области, города республиканского значения;";
в пункте 9:
часть первую изложить в следующей редакции:
"9. Прогнозные объемы доходов бюджетов столицы, областей городов республиканского значения, бюджетов районов (городов областного значения), бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов рассчитываются на основе типовой методики расчетов трансфертов общего характера, разрабатываемой и утверждаемой центральным уполномоченным органом по бюджетной политике.";
части четвертые, пятые и шестые изложить в следующей редакции:
"Местные уполномоченные органы по государственному планированию области не позднее 15 апреля года, предшествующему планируемому периоду определяют прогнозные объемы доходов столицы, областного бюджета, бюджета города республиканского значения с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения не позднее 25 апреля года, предшествующему планируемому периоду определяют прогнозные объемы доходов местного бюджета столицы, области, города республиканского значения с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период и вносят в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Центральный уполномоченный орган по бюджетной политике рассматривает прогнозный объем доходов столицы, областей, городов республиканского значения с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период и доводит до местного уполномоченного органа по государственному планированию столицы, областей, городов республиканского значения доходы на предстоящий трехлетний период.";
подпункты 3) и 4) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"3) для планирования объемов трансфертов общего характера между республиканским бюджетом и бюджетом столицы, областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения;

6) республикалық бюджет комиссиясының оң шешімі бар, үш жылдық кезеңге арналған шығыстар сомасы көрсетіле отырып, астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жергілікті бюджетке беруге ұсынылатын бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) тізбесі";
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарында, мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың инвестициялық жоспарында көрсетілген нысаналы индикаторлар мен макроиндикаторлар есепке алынуға тиіс";
9-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар бюджеттері, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттері кірістерінің болжамды көлемі бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін жалпы сипаттағы трансферттерді есептеудің үлгілік әдістемесі негізінде есептеледі.";
төртінші, бесінші, және алтыншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, астананың, облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қаланың бюджет кірістерінің болжамды көлемін айқындайды.
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 25 сәуірінен кешіктірмей осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеті кірістерінің болжамды көлемін айқындайды және бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға енгізеді.
Бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың кірістерінің болжамды көлемін қарайды және алдағы үш жылдық кезеңге арналған кірістерді астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына жеткізеді.";
11-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) республикалық бюджет пен астананың бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалардың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін жоспарлау үшін:

местные уполномоченные органы по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения на основании предложений уполномоченных органов по государственному планированию района (города областного значения) и местных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы) столицы, области, города республиканского значения и заключений бюджетной комиссии столицы, области, города республиканского значения, формирует и не позднее 1 апреля года, предшествующего планируемому периоду, вносит на рассмотрение в центральный уполномоченный орган по бюджетной политики предложения по формам согласно приложениям 15, 16, 17, 18 и 19 к настоящим Правилам;
местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) столицы, области, города республиканского значения по формам согласно приложениям 17 и 18 к настоящим Правилам, формирует и не позднее 20 марта года, предшествующего планируемому периоду, вносит на рассмотрение центральных уполномоченных государственных органов соответствующей отрасли (сферы) предложения по прогнозным объемам капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов в объемах нецелевых трансфертов общего характера;
4) центральные государственные органы соответствующей отрасли (сферы) на основании информации, полученной от местных исполнительных органов столицы, области, города республиканского значения по капитальным затратам и затратам на бюджет развитие в объемах затрат местных бюджетов по нецелевым трансфертам общего характера и с учетом приоритетов отраслевой политики согласно требованиям абзаца 6 пункта 4 статьи 80 Бюджетного кодекса их финансирования и не позднее 15 апреля года, предшествующего планируемому периоду, вносят предложения на согласование в центральные уполномоченные органы по бюджетной политике и бюджетному планированию;";
в пункте 13:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) перечень соответствующих бюджетных программ (подпрограмм) в разрезе столицы, областей, городов республиканского значения с указанием сумм расходов на трехлетний период, по которым принято решение о передаче их в местный бюджет для включения в объемы целевых трансфертов общего характера;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) прогнозные объемы затрат на развитие местных бюджетов, рассчитанные центральным уполномоченным органом по региональной политике с применением показателей обеспеченности населенных пунктов минимально обязательным уровнем объектов и услуг (благ) в зависимости от типа (город, село) и размера (численности населения) населенных пунктов в рамках системы региональных стандартов, за исключением направлений относящихся к сфере частного предпринимательства и объектов республиканской собственности.
Центральный уполномоченный орган по бюджетной политике с учетом положительного заключения Республиканской бюджетной комиссии не позднее пяти рабочих дней со дня его получения направляет лимиты по прогнозным объемам трансфертов общего характера местным исполнительным органам столицы, областей, городов республиканского значения.
В случае изменении лимитов по прогнозным объемам трансфертов общего характера в заключении центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию и (или) соответствующего местного уполномоченного органа по государственному планированию определяется перечень расходов, на которые выделение бюджетных средств не представляется возможным.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения дорабатывают предложения к прогнозным объемам нецелевых и целевых трансфертов общего характера на плановый трехлетний период и вносит их на рассмотрение бюджетной комиссии столицы, области, города республиканского значения.
Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения не позднее 1 июля года, предшествующего планируемому периоду, представляют в уполномоченный орган по бюджетной политике согласованные с центральными уполномоченными государственными органами соответствующей отрасли (сферы) предложения к разделам проекта Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера.";

астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдарының және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарының ұсыныстары және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың бюджет комиссиясының қорытындылары негізінде осы Қағидаларға 15, 16, 17, 18 және 19-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ұсыныстарын қалыптастырады және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 сәуірінен кешіктірмей бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның қарауына енгізеді;
астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдары осы Қағидаларға 17 және 18-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер көлеміндегі жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамуға арналған шығындарының болжамды көлемдері бойынша ұсыныстарын қалыптастырады және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 20 наурызынан кешіктірмей тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті мемлекеттік органдарының қарауына енгізеді;";
4) тиісті саланың (аяның) орталық мемлекеттік органдары астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарынан алынған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер бойынша жергілікті бюджеттер шығындарының көлемінде күрделі шығындар және даму бюджетіне арналған шығындар бойынша ақпараттың және Бюджет кодексінің 80-бабы 4-тармағының 6-абзацының талаптарына сәйкес салалық саясаттың басымдықтарын ескере отырып, олардың қаржыландырылуы негізінде ұсыныстарын қалыптастырады және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей бюджет саясаты және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органдарға келісуге енгізеді;";
13-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) үш жылдық кезеңге арналған шығыстарының сомалары көрсетілген, олар бойынша жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер көлеміне енгізу үшін жергілікті бюджетке беру туралы шешім қабылданған, астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде тиісті бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесін;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жеке кәсіпкерлік саласына жататын бағыттарды және республикалық меншік объектілерін қоспағанда, өңірлік стандарттар жүйесі шеңберінде елді мекендердің типіне (қаласына, ауылына) және мөлшеріне (халық санына) байланысты объектілер мен көрсетілетін қызметтердің (игіліктердің) ең төмен міндетті деңгейімен елді мекендерді қамтамасыз ету көрсеткіштерін қолдана отырып, өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті орган есептеген жергілікті бюджеттердің дамуға арналған шығындарының болжамды көлемін енгізеді.
Бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган Республикалық бюджет комиссиясының оң қорытындысын ескере отырып, оны алған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша лимиттерді жібереді.
Жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша лимиттер өзгерген жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органның қорытындысында бюджет қаражатын бөлу мүмкін болмайтын шығыстардың тізбесі айқындалады.
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті уәкілетте органдары жалпы сипаттағы нысаналы емес және нысаналы трансферттердің жоспарлы үшжылдық кезеңге арналған болжамды көлеміне ұсыныстарын пысықтайды және оларды астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей бюджет саясаты жөніндегі уәкілетті органға тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті мемлекеттік органдарымен келісілген жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасы Заңы жобасының бөлімдеріне ұсыныстарын береді.";

подпункт 1) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"1) в сентябре года, предшествующего планируемому периоду, местный уполномоченный орган по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения с участием местных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы) столицы, области, города республиканского значения исполнительных органов района (города областного значения) на основе проекта Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера проводит уточнение прогнозных объемов затрат нецелевых и целевых трансфертов общего характера и выносит на рассмотрение бюджетной комиссии столицы, области, города республиканского значения;";
подпункт 3) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"3) местными уполномоченными органами по государственному планированию столицы, области, городов республиканского значения по согласованию с центральным уполномоченным органом соответствующей отрасли (сферы).
Результаты обзора расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде, осуществляемые местными уполномоченными органами по государственному планированию столицы, области, городов республиканского значения по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам представляются в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике не позднее 5 марта года, предшествующему планируемому периоду.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Закон Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера – между республиканским бюджетом и бюджетом столицы, областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, состоит из следующих разделов:
1) объемы трансфертов общего характера с разделением на нецелевые и целевые с указанием целевого назначения;
2) затраты на развитие;
3) минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов по предложению центральных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы).
Структура разделов Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера, перечень показателей, необходимых для расчета объемом трансфертов общего характера между республиканским бюджетом и бюджетом столицы, областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, а также ответственные исполнители определяются по формам согласно приложениям 41, 42, 43, 44, 45 и 46 к настоящим Правилам.";
подпункт 2) пункта 26 изложить в следующей редакции:

14-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың қыркүйегінде астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атқарушы органдарының қатысуымен Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасы негізінде жалпы сипаттағы нысаналы емес және нысаналы трансферттер шығындарының болжамды көлемін нақтылауды жүргізеді және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың бюджет комиссиясының қарауына шығарады;";
16-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органымен келісу бойынша астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асырады.
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу нәтижелері осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 5 наурызынан кешіктірілмей беріледі.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Республикалық бюджет пен астананың бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалардың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасының Заңы мынадай бөлімдерден тұрады:
1) нысаналы мақсаты көрсетіле отырып, нысаналы емес және нысаналы болып бөлінетін жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі;
2) дамуға арналған шығындар;
3) тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының ұсынысы бойынша шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемі.
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасы Заңы бөлімдерінің құрылымы, республикалық бюджет пен астананың бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалардың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін есептеу үшін қажетті көрсеткіштердің тізбесі, сондай-ақ жауапты орындаушылар осы Қағидаларға 41, 42, 43, 44, 45 және 46-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша айқындалады.";
26-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

1) Графа 2: общая сумма затрат (сумма граф 3 и 5).
2) Графа 3: фонд оплаты труда (ФОТ).
3) Графа 4: в том числе экологические надбавки.
4) Графа 5: прочие текущие затраты.
6. В графах 6–15 отражаются расходы, которые не учитываются при расчете трансфертов общего характера:
1) Графа 6: общая сумма исключаемых расходов (сумма граф 7, 9–15).
2) Графы 7–15: детализация по направлениям (целевые трансферты, ФОТ по ним, обслуживание долга, кредиты, ГЧП, резерв, имиджевые расходы, гранты и исследования).
7. В графах 16–19 рассчитывается базовая база для прогнозирования (затраты за вычетом не учитываемых расходов):
1) Графа 17: ФОТ для расчета (гр. 3 – гр. 8).
2) Графа 19: прочие затраты для расчета (гр. 5 – (гр. 6 – гр. 8)).
8. В графах 20–25 указывается индексация (инфляция) на 3-летний плановый период: указывается процент (%) и итоговая сумма индексации для каждого года отдельно.
9. В графах 26–31 рассчитывается влияние прироста населения на прогнозные объемы с применением соответствующих коэффициентов.
10. В графах 32–34 указываются результаты обзора расходов (оптимизация или перераспределение) на основе заключений.
11. В графах 35–46 отражается увеличение безусловно базовых расходов, связанных с расширением функций и полномочий госорганов, в разрезе ФОТ и прочих затрат на 3 года.
12. В графах 47–49 указываются затраты на содержание медицинских учреждений для граждан, пострадавших от экологических бедствий (Приаралье, Семипалатинский полигон).
13. В графах 50–61 выводятся итоговые прогнозные объемы затрат на 3 года: суммируются базовые показатели, индексация, прирост населения, результаты обзора и увеличение функций по каждому году планового периода.
Приложение 14 к приказу
Приложение 16
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных и
местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в бюджетную комиссию области, центральный уполномоченный орган по бюджетной политики.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Прогнозная численность населения столицы, области, города республиканского значения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 16-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы столицы, области, города республиканского значения
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, на областную бюджетную комиссию - не подзнее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду, центральный уполномоченный орган по бюджетной политики - не позднее 1 апреля года, предшествующего планируемому периоду.
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Прогнозная численность населения столицы, области, города республиканского значения.
Единица измерения: человек.
Наименование функциональных подгрупп
Показатели
численность потребителей года, предшествующему планируемому периоду
1 год
2 год
3 год
численность населения
прирост численности к предшествующему к планируемому периоду
численность начисленность
прирост численности к 1-му году планируемого периода
численностьнаселения
прирост численности к 2-му году планируемого периода
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1. Государственные услуги общего характера
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
Численность постоянного населения
Финансовая деятельность
Планирование и статистическая деятельность
Прочие государственные услуги общего характера
2. Оборона
Военные нужды

1) 2-баған: шығындардың жалпы сомасы көрсетіледі (3 және 5-бағандардың сомасы).
2) 3-баған: еңбекақы төлеу қоры (ЕТҚ) көрсетіледі.
3) 4-баған: оның ішінде экологиялық үстемеақы көрсетіледі.
4) 5-баған: өзге де ағымдағы шығындар көрсетіледі.
6. 6–15-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілмейтін шығыстар көрсетіледі:
1) 6-баған: алып тасталатын шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі (7, 9–15-бағандардың сомасы).
2) 7–15-бағандар: бағыттар (нысаналы трансферттер, олар бойынша ЕТҚ, борышқа қызмет көрсету, кредиттер, МЖӘ, резерв, имидждік шығыстар, гранттар мен зерттеулер) бойынша нақтылау көрсетіледі.
7. 16–19-бағандарда болжау жасауға арналған базалық негіз есептеледі (ескерілмейтін шығыстарды шегергендегі шығындар):
1) 17-баған: есептеуге арналған ЕТҚ (3-бағ. – 8-бағ.).
2) 19-баған: есептеуге арналған басқа да шығындар (5-бағ. – (6-бағ. – 8-бағ.).
8. 20–25-бағандарда 3 жылдық жоспарлы кезеңге арналған индекстеу (инфляция) көрсетіледі: әр жыл үшін жеке пайыз (%) және индекстеудің қорытынды сомасы көрсетіледі.
9. 26–31-бағандарда тиісті коэффициенттер қолданыла отырып, халық саны өсімінің болжамды көлемдерге әсері есептеледі.
10. 32–34-бағандарда қорытындылар негізінде шығыстарға шолу жүргізу нәтижелері (оңтайландыру немесе қайта бөлу) көрсетіледі.
11. 35–46-бағандарда мемлекеттік органдардың функциялары мен өкілеттіктерінің кеңеюіне байланысты сөзсіз базалық шығыстардың ұлғаюы 3 жылға арналған ЕТҚ және басқа да шығындар бөлінісінде көрсетіледі.
12. 47–49-бағандарда экологиялық апаттардан зардап шеккен азаматтарға (Арал өңірі, Семей полигоны) арналған медициналық мекемелерді күтіп-ұстауға жұмсалатын шығындар көрсетіледі.
13. 50–61-бағандарда 3 жылға арналған шығындардың жиынтық болжамды көлемі шығарылады: жоспарлы кезеңнің әр жылы бойынша базалық көрсеткіштер, индекстеу, халық санының өсімі, шолу нәтижелері және функциялардың ұлғаюы жинақталады.
Бұйрыққа 6-қосымша
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына 16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың бюджет комиссиясына, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала халқының болжамды саны
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 16-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмей облыстық бюджет комисиясына, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмей бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала халқының болжамды саны
Өлшем бірлігі: адам
Функционалдық кіші топтардың атауы
Көрсеткіштер
жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың тұтынушылар саны
1-жыл
2-жыл
3-жыл
халық саны
жоспарланатын кезеңнің алдындағы ға қарағанда санның өсімі
халық саны
жоспарланатын кезеңнің 1-ші жылына қарағанда санның өсімі
халық саны
жоспарланатын кезеңнің 2-ші жылына қарағанда санның өсімі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1. Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Өкілді, атқарушы және мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын басқа да органдар
Тұрақты халық саны
Қаржылық қызмет
Жоспарлау және статистикалық қызмет
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
2. Қорғаныс
Әскери мұқтаждықтар

Лица мужского пола призывного возраста от 18 до 27 лет
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
Численность постоянного населения
3. Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Правоохранительная деятельность
Численность постоянного населения
Уголовно-исполнительная система
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
Численность постоянного населения
4. Образование
Дошкольное воспитание и обучение
Численность детей в возрасте от 1 до 5 лет
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
Лица от 6 до 18 лет, для расчета прогнозного объема текущих затрат в области образования по физической культуре и спорту
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
Лица от 14 до 18 лет
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
Численность постоянного населения
Прочие услуги в области образования
5. Здравоохранение
Охрана здоровья населения
Численность постоянного населения
Специализированная медицинская помощь
Поликлиники
Другие виды медицинской помощи
Прочие услуги в области здравоохранения
6. Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальное обеспечение
Численность детей в возрасте от 6 до 18 лет и численность населения старше пенсионного возраста
Социальная помощь
Численность постоянного населения
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
Численность постоянного населения
7. Жилищно-коммунальное хозяйство
Жилищное хозяйство
Численность постоянного населения
Коммунальное хозяйство
Численность постоянного населения
Численность постоянного населения
Благоустройство населенных пунктов
Численность постоянного населения
8. Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Деятельность в области культуры
Численность постоянного населения
Спорт
Численность детей в возрасте от 4 до 18 лет
Информационное пространство
Численность постоянного населения
Туризм
Туризм, количество койко-суток
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
Численность постоянного населения
09. Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Топливо и энергетика
Численность постоянного населения
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
10. Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Сельское хозяйство
Численность постоянного населения
Водное хозяйство
Лесное хозяйство
Численность постоянного населения
Рыбное хозяйство
Численность постоянного населения
Охрана окружающей среды
Земельные отношения
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

18 жастан 27 жасқа дейінгі әскерге шақыру жасындағы ер адамдар
Төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру
Тұрақты халық саны
3. Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
Құқық қорғау қызметі
Тұрақты халық саны
Қылмыстық-атқару жүйесі
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрақты халық саны
4. Білім беру
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
1-ден 5 жасқа дейінгі балалар саны
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
Дене шынықтыру және спорт бойынша білім беру саласындағы ағымдағы шығындардың болжамды көлемін есептеу үшін 6-дан 18 жасқа дейінгі адамдар
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
14-тен 18 жасқа дейінгі адамдар
Мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру
Тұрақты халық саны
Білім беру саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
5. Денсаулық сақтау
Халықтың денсаулығын қорғау
Тұрақты халық саны
Мамандандырылған медициналық көмек
Емханалар
Медициналық көмектің басқа да түрлері
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
6. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Әлеуметтік қамсыздандыру
6-дан 18 жасқа дейінгі балалар саны және зейнеткерлік жастан асқан халық саны
Әлеуметтік көмек
Тұрақты халық саны
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрақты халық саны
7. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Тұрғын үй шаруашылығы
Тұрақты халық саны
Коммуналдық шаруашылық
Тұрақты халық саны
Тұрақты халық саны;
Елді мекендерді абаттандыру
Тұрақты халық саны
8. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Мәдениет саласындағы қызмет
Тұрақты халық саны
Спорт
4-тен 18 жасқа дейінгі балалар саны
Ақпараттық кеңістік
Тұрақты халық саны
Туризм
Туризм, тәулік-төсек саны
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрақты халық саны
09. Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
Отын және энергетика
Тұрақты халық саны
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
10. Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
Ауыл шаруашылығы
Тұрақты халық саны
Су шаруашылығы
Орман шаруашылығы
Тұрақты халық саны
Балық шаруашылығы
Тұрақты халық саны
Қоршаған ортаны қорғау
Жер қатынастары
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер

11. Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Численность постоянного населения
Прочие услуги в сфере промышленности, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
12. Транспорт и коммуникации
Автомобильный транспорт
Численность постоянного населения
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
Численность постоянного населения
13. Прочие
Регулирование экономической деятельности
Численность постоянного населения
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
Прочие
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Прогнозная численность
населения столицы, области,
города республиканского значения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогнозная численность населения столицы, области, города республиканского значения" (16-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогнозная численность населения столицы, области, города республиканского значения".
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. Графа 1 (Наименование функциональных подгрупп): здесь перечислены сферы государственной деятельности (образование, здравоохранение, оборона и т.д.). Каждая подгруппа требует данных по своей специфической категории населения.
5. Графа 2 (Показатели): указывается демографическая группа, которая является потребителем услуг в данной подгруппе (например, "Численность постоянного населения" или "Лица от 6 до 18 лет").
6. Графа 3 (Численность потребителей года, предшествующего планируемому): вносятся фактические данные за прошлый (отчетный) год.

11. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Тұрақты халық саны
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
12. Көлік және коммуникациялар
Автомобиль көлігі
Тұрақты халық саны
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрақты халық саны
13. Өзгелері
Экономикалық қызметті реттеу
Тұрақты халық саны
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
Өзгелері
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астана, облыс, республикалық
маңызы бар қала халқының
болжамды саны" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала халқының болжамды саны" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (16-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала халқының болжамды саны" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-баған (Функционалдық кіші топтардың атауы): мұнда мемлекеттік қызмет салалары (білім беру, денсаулық сақтау, қорғаныс және т.б.) көрсетілген. Әрбір кіші топ халықтың өзіне тән ерекше санаты бойынша деректерді талап етеді.
5. 2-баған (Көрсеткіштер): осы кіші топта көрсетілетін қызметтерді тұтынушы болып табылатын демографиялық топ көрсетіледі (мысалы, "Тұрақты халық саны" немесе "6-дан 18 жасқа дейінгі адамдар").
6. 3-баған (Жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдағы тұтынушылар саны): мұнда өткен (есепті) жылдағы нақты деректер енгізіледі.

7. Графы 4, 6, 8 (Численность населения по годам): Прогнозное количество людей на 1-й, 2-й и 3-й годы планируемого периода соответственно.
8. Графы 5, 7, 9 (Прирост численности): Математическая разница между текущим прогнозным годом и предыдущим годом (показывает, на сколько человек увеличилось или уменьшилось количество потребителей).
На основе предоставленной формы, ниже приведено описание заполнения строк по порядку, согласно структуре таблицы:
9. Государственные услуги общего характера
• Представительные, исполнительные и другие органы: в графу 2 вносится "Численность постоянного населения", так как деятельность этих органов охватывает всех жителей региона.
• Финансовая, планирующая и статистическая деятельность: расчет ведется исходя из общей численности населения.
10. Оборона
• Военные нужды: здесь указывается специфический показатель — "Лица мужского пола призывного возраста от 18 до 27 лет".
• Организация работы по чрезвычайным ситуациям: заполняется на основании общей численности постоянного населения.
11. Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
• Правоохранительная деятельность: показателем является "Численность постоянного населения".
• Уголовно-исполнительная система: данные вносятся в соответствии с численностью потребителей услуг данной системы.
• Прочие услуги в области порядка и безопасности: расчет также привязан к общей численности населения.
12. Образование
• Дошкольное воспитание и обучение: в графе 2 фиксируется "Численность детей в возрасте от 1 до 5 лет".
• Начальное, среднее и общее среднее образование: указываются "Лица от 6 до 18 лет".
• Техническое и профессиональное образование: расчет ведется по категории "Лица от 14 до 18 лет".
• Переподготовка и повышение квалификации: используется показатель общей численности населения.
13. Здравоохранение
• Охрана здоровья, специализированная помощь и поликлиники: для всех подпунктов данного раздела основным показателем является "Численность постоянного населения".
14. Социальная помощь и социальное обеспечение
• Социальное обеспечение: в графе 2 суммируется "Численность детей в возрасте от 6 до 18 лет и численность населения старше пенсионного возраста".
• Социальная помощь: указывается общая численность постоянного населения.
.15. Жилищно-коммунальное хозяйство
• Жилищное, коммунальное хозяйство и благоустройство: все строки заполняются на основе данных о численности постоянного населения.
16. Культура, спорт, туризм и информационное пространство
• Культура и информационное пространство также прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства: используется показатель численности постоянного населения.

7. 4, 6, 8-бағандар (Жылдар бойынша халық саны): тиісінше жоспарланатын кезеңнің 1-ші, 2-ші және 3-ші жылдарына арналған адамдардың болжамды саны.
8. 5, 7, 9-бағандар (Санның өсімі): ағымдағы болжамды жыл мен өткен жыл арасындағы математикалық айырма (тұтынушылар санының қанша адамға көбейгенін немесе азайғанын көрсетеді).
Ұсынылған нысан негізінде төменде кесте құрылымына сәйкес жолдарды реті бойынша толтыру сипаттамасы берілген:
9. Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
• Өкілді, атқарушы және басқа да органдар: 2-бағанға "Тұрақты халық саны" енгізіледі, өйткені бұл органдардың қызметі өңірдің барлық тұрғындарын қамтиды.
• Қаржылық, жоспарлау және статистикалық қызмет: есептеу халықтың жалпы саны негізінде жүргізіледі.
10. Қорғаныс
• Әскери мұқтаждықтар: мұнда ерекше көрсеткіш — "18-ден 27 жасқа дейінгі әскерге шақыру жасындағы ер адамдар" көрсетіледі.
• Төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру: тұрақты халықтың жалпы саны негізінде толтырылады.
11. Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
• Құқық қорғау қызметі: көрсеткіш "Тұрақты халық саны" болып табылады.
• Қылмыстық-атқару жүйесі: деректер осы жүйенің көрсетілетін қызметтерін тұтынушылар санына сәйкес енгізіледі.
• Тәртіп пен қауіпсіздік саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер: есептеу халықтың жалпы санына негізделеді.
12. Білім беру
• Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту: 2-бағанда "1-ден 5 жасқа дейінгі балалар саны" тіркеледі.
• Бастауыш, орта және жалпы орта білім беру: "6-дан 18 жасқа дейінгі балалар" көрсетіледі.
• Техникалық және кәсіптік білім беру: есептеу "14-тен 18 жасқа дейінгі балалар" санаты бойынша жүргізіледі.
• Қайта даярлау және біліктілікті арттыру: халықтың жалпы саны көрсеткіші қолданылады.
13. Денсаулық сақтау
• Денсаулық сақтау, мамандандырылған көмек және емханалар: осы бөлімнің барлық тармақшалары үшін негізгі көрсеткіш "Тұрақты халық саны" болып табылады.
14. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
• Әлеуметтік қамсыздандыру: 2-бағанда "6-дан 18 жасқа дейінгі балалар саны мен зейнеткерлік жастан асқан халық саны" жинақталады.
• Әлеуметтік көмек: тұрақты халықтың жалпы саны көрсетіледі.
15. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
• Тұрғын үй, коммуналдық шаруашылық және абаттандыру: барлық жолдар тұрақты халық саны туралы деректер негізінде толтырылады.
16. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
• Мәдениет және ақпараттық кеңістік, сондай-ақ мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер: тұрақты халық саны көрсеткіші қолданылады.

• Спорт: используется показатель — "Численность детей в возрасте от 4 до 18 лет".
• Туризм: указывается показатель "Туризм, количество койко-суток".
17. Топливно-энергетический комплекс и недропользование
• Топливо и энергетика: в графе 2 указывается "Численность постоянного населения".
• Прочие услуги в области ТЭК: заполняется на основании данных о численности потребителей в данной сфере.
18. Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана окружающей среды
• Сельское хозяйство: основным показателем в графе 2 является "Численность постоянного населения".
• Лесное хозяйство: расчет ведется исходя из "Численности постоянного населения".
• Рыбное хозяйство: в качестве показателя вносится "Численность постоянного населения".
• Водное хозяйство, охрана среды и земельные отношения: заполняются согласно численности потребителей соответствующих услуг в регионе.
19. Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
• Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность: в графе 2 указывается "Численность постоянного населения".
• Прочие услуги в сфере промышленности и строительства: вносятся данные по численности населения, охваченного данными услугами.
20. Транспорт и коммуникации
• Автомобильный транспорт: основным показателем для планирования является "Численность постоянного населения".
• Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций: в графе 2 фиксируется "Численность постоянного населения".
21. Прочие
• Регулирование экономической деятельности: расчет производится на основании "Численности постоянного населения".
• Поддержка предпринимательства и прочие услуги: заполняются исходя из количества потребителей данных государственных услуг.
Приложение 15 к приказу
Приложение 17
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных и
местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в бюджетную комиссию области, центральный уполномоченный орган по бюджетной политики, центральные уполномоченные государственные органы соответствующей отрасли (сферы)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения местных исполнительных органов столицы, области, города республиканского значения по прогнозным объемам затрат на развитие
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 17-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местных исполнительных органов столицы, области, города республиканского значения
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, - на областную бюджетную комиссию - не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду;
- центральные уполномоченные государственные органы соответствующей отрасли (сферы) -- не позднее 20 марта года, предшествующего планируемому периоду;
- центральный уполномоченный орган по бюджетной политики - не позднее 1 апреля года, предшествующего планируемому периоду.
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения местных исполнительных органов столицы, области, города республиканского значения по прогнозным объемам затрат на развитие
Единица измерения: тысяч теңге
Утвержденные затраты на бюджетные программы развития на год, предыдущий к плановому периоду
Фактический показатель СРС
Коэффициент наивысшего показателя СРС, примененный для достижения наивысшего показателя среди городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Прогнозные объемы затрат на плановый период
Прогнозный показатель СРС на конец планового периода
Наименование
Сумма
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
6
7
8
в разрезе направлений
1 …
2 …
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения местных
исполнительных органов столицы,
области, города республиканского
значения по прогнозным объемам
затрат на развитие"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения местных исполнительных органов столицы, области, города республиканского значения по прогнозным объемам затрат на развитие" (17-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

• Спорт: "4-тен 18 жасқа дейінгі балалар саны" көрсеткіші қолданылады.
• Туризм: "Туризм, тәулік-төсек саны" көрсеткіші көрсетіледі.
17. Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
• Отын және энергетика: 2-бағанда "Тұрақты халық саны" көрсетіледі.
• ОЭК саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер: осы саладағы тұтынушылар саны туралы деректер негізінде толтырылады.
18. Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау
• Ауыл шаруашылығы: 2-бағандағы негізгі көрсеткіш "Тұрақты халық саны" болып табылады.
• Орман шаруашылығы: есептеу "Тұрақты халық саны" негізінде жүргізіледі.
• Балық шаруашылығы: көрсеткіш ретінде "Тұрақты халық саны" енгізіледі.
• Су шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары: өңірдегі тиісті көрсетілетін қызметтерді тұтынушылар санына сәйкес толтырылады.
19. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
• Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі: 2-бағанда "Тұрақты халық саны" көрсетіледі.
• Өнеркәсіп және құрылыс саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер: осы көрсетілетін қызметтермен қамтылған халық саны бойынша деректер енгізіледі.
20. Көлік және коммуникациялар
• Автомобиль көлігі: жоспарлау үшін негізгі көрсеткіш "Тұрақты халық саны" болып табылады.
• Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер: 2-бағанда "Тұрақты халық саны" тіркеледі.
21. Өзгелері
• Экономикалық қызметті реттеу: есептеу "Тұрақты халық саны" негізінде жүргізіледі.
• Кәсіпкерлікті қолдау және өзге де көрсетілетін қызметтер: осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тұтынушылар саны негізінде толтырылады.
Бұйрыққа 7-қосымша
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына 17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың бюджет комиссиясына, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органына, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті мемлекеттік органдарына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының даму шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 17-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмей облыстық бюджет комисиясына, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 20 наурызынан кешіктірілмей тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті мемлекеттік органына, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмей бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органына.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының даму шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларына бекітілген шығындар
ӨСЖ нақты көрсеткіші
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында ең жоғары көрсеткішке қол жеткізу үшін қолданылған ӨСЖ ең жоғары көрсеткішінің коэффициенті
Жоспарлы кезеңге арналған шығындардың болжамды көлемі
Жоспарлы кезеңнің соңындағы ӨСЖ болжамды көрсеткіші
Атауы
сомасы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
Бағыты бойынша
1 …
2 …
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған "Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының даму шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының даму шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (17-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения местных исполнительных органов столицы, области, города республиканского значения по прогнозным объемам затрат на развитие" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается наименование утвержденных затрат на бюджетные программы развития на год, предыдущий к плановому периоду.
5. В графе 2, указывается сумма утвержденных затрат на бюджетные программы развития на год, предыдущий к плановому периоду.
6. В графах 3 указывается фактический показатель СРС.
7. В графе 4 указывается коэффициент наивысшего показателя СРС, примененный для достижения наивысшего показателя среди городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
8. В графе 5-7 указывается за 1 год, 2 год, 3 год прогнозные объемы затрат на плановый период.
9. В графе 8 указываются прогнозный показатель СРС на конец планового периода.
Приложение 16 к приказу
Приложение 18
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных и
местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в бюджетную комиссию области, центральный уполномоченный орган по бюджетной политики, центральные уполномоченные государственные органы соответствующей отрасли (сферы).
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения местных исполнительных органов столицы, областей, города республиканского значения по прогнозным объемам капитальных затрат дополнительно определенных, в соответствии с разработанными отраслевыми методиками
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 18-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местных исполнительных органов столицы, области, города республиканского значения
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, - на областную бюджетную комиссию - не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду;
- центральные уполномоченные государственные органы соответствующей отрасли (сферы) - не позднее 20 марта года, предшествующего планируемому периоду;
- центральный уполномоченный орган по бюджетной политики - не позднее 1 апреля года, предшествующего планируемому периоду.
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения местных исполнительных органов столицы, областей, города республиканского значения по прогнозным объемам капитальных затрат дополнительно определенных, в соответствии с разработанными отраслевыми методиками
Единица измерения: тысяч теңге
Наименование
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
Государственные услуги общего характера
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
Финансовая деятельность
Планирование и статистическая деятельность
Прочие государственные услуги общего характера
Оборона
Военные нужды
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Правоохранительная деятельность
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
Образование
Дошкольное воспитание и обучение
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
Прочие услуги в области образования
Здравоохранение
Охрана здоровья населения
Другие виды медицинской помощи
Прочие услуги в области здравоохранения
Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальное обеспечение
Социальная помощь
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
Жилищно-коммунальное хозяйство
Жилищное хозяйство
Коммунальное хозяйство
Благоустройство населенных пунктов
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Деятельность в области культуры
Спорт
Информационное пространство
Туризм
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Топливо и энергетика
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Сельское хозяйство
Водное хозяйство
Лесное хозяйство
Охрана окружающей среды
Земельные отношения
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Автомобильный транспорт
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения местных
исполнительных органов столицы,
областей, города республиканского
значения по прогнозным объемам
капитальных затрат дополнительно
определенных, в соответствии
с разработанными
отраслевыми методиками"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения местных исполнительных органов столицы, областей, города республиканского значения по прогнозным объемам капитальных затрат дополнительно определенных, в соответствии с разработанными отраслевыми методиками" (18-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының даму шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларына бекітілген шығындардың атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларына бекітілген шығындардың сомасы көрсетіледі.
6. 3-бағандарда ӨСЖ-нің нақты көрсеткіші көрсетіледі.
7. 4-бағанда аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында ең жоғары көрсеткішке қол жеткізу үшін қолданылған ӨСЖ-нің ең жоғары көрсеткіш коэффициенті көрсетіледі.
8. 5–7-бағандарда жоспарлы кезеңге арналған шығындардың 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған болжамды көлемдері көрсетіледі.
9. 8-бағанда жоспарлы кезеңнің соңындағы ӨСЖ-нің болжамды көрсеткіші көрсетіледі.
Бұйрыққа 8-қосымша
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына 18-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың бюджет комиссиясына, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті мемлекеттік органдарына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының әзірленген салалық әдістемелерге сәйкес қосымша айқындалған күрделі шығындардың болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 18-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында – жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмей облыстық бюджет комисиясына;
- жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 20 наурызынан кешіктірілмей тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті мемлекеттік органдарына;
- жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмей бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының әзірленген салалық әдістемелерге сәйкес қосымша айқындалған күрделі шығындардың болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа да органдар
Қаржылық қызмет
Жоспарлау және статистикалық қызмет
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Әскери мұқтаждықтар
Төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
Құқық қорғау қызметі
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Білім беру
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
Мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру
Білім беру саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Денсаулық сақтау
Халықтың денсаулығын қорғау
Медициналық көмектің басқа түрлері
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Әлеуметтік қамсыздандыру
Әлеуметтік көмек
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Тұрғын үй шаруашылығы
Коммуналдық шаруашылық
Елді мекендерді абаттандыру
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Мәдениет саласындағы қызмет
Спорт
Ақпараттық кеңістік
Туризм
Мәдениетті, спортты, туризмді және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер
Отын-энергетикалық кешені және жер қойнауын пайдалану
Отын және энергетика
Отын-энергетикалық кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
Ауыл шаруашылығы
Су шаруашылығы
Орман шаруашылығы
Қоршаған ортаны қорғау
Жер қатынастары
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Автомобиль көлігі
Көлік және коммуникация саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астананың, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың жергілікті атқарушы
органдарының әзірленген
салалық әдістемелерге сәйкес
қосымша айқындалған
күрделі шығындардың
болжамды көлемі бойынша
ұсыныстары" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының әзірленген салалық әдістемелерге сәйкес қосымша айқындалған күрделі шығындардың болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (18-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения местных исполнительных органов столицы, областей, города республиканского значения по прогнозным объемам капитальных затрат дополнительно определенных, в соответствии с разработанными отраслевыми методиками" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается наименование утвержденных затрат на бюджетные программы развития на год, предыдущий к плановому периоду.
5. В графе 2, указывается сумма утвержденных затрат на бюджетные программы развития на год, предыдущий к плановому периоду.
6. В графах 3 указывается фактический показатель СРС.
7. В графе 4 указывается коэффициент наивысшего показателя СРС, примененный для достижения наивысшего показателя среди городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
8. В графе 5-7 указывается за 1 год, 2 год, 3 год прогнозные объемы затрат на плановый период.
9. В графе 8 указываются прогнозный показатель СРС на конец планового периода.
Приложение 17 к приказу
Приложение 19
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов, других
организаций, порядок представления
и согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли (сферы)
и местными исполнительными
органами форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения мониторинга
их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в бюджетную комиссию области, центральный уполномоченный орган по бюджетной политики
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения местных исполнительных органов столицы, областей, города республиканского значения по прогнозным объҰмам трансфертов общего характера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 19-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы столицы, областей, города республиканского значения
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, - на областную бюджетную комиссию - не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду;
- центральный уполномоченный орган по бюджетной политики - не позднее 1 апреля года, предшествующего планируемому периоду.
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения местных исполнительных органов столицы, областей, города республиканского значения по прогнозным объҰмам трансфертов общего характера
Единица измерения: тысяч теңге
Наименование
Утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
Итого (тысяч теңге)
в том числе

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының әзірленген салалық әдістемелерге сәйкес қосымша айқындалған күрделі шығындардың болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларына бекітілген шығындардың атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларына бекітілген шығындардың сомасы көрсетіледі.
6. 3-бағандарда ӨСЖ-нің нақты көрсеткіші көрсетіледі.
7. 4-бағанда аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында ең жоғары көрсеткішке қол жеткізу үшін қолданылған ӨСЖ-нің ең жоғары көрсеткіш коэффициенті көрсетіледі.
8. 5–7-бағандарда жоспарлы кезеңге арналған шығындардың 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған болжамды көлемдері көрсетіледі.
9. 8-бағанда жоспарлы кезеңнің соңындағы ӨСЖ-нің болжамды көрсеткіші көрсетіледі.
Бұйрыққа 9-қосымша
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына 19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың бюджет комиссиясына, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 19-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында – жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмей облыстық бюджет комисиясына;
- жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмей бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңге дейінгі жылға бекітілген жоспар
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
Жиыны (мың теңге)
соның ішінде

2. прогнозные объемы целевых трансфертов общего характера, всего
в том числе до подфункций единой бюджетной классификации расходов
1.
2.
3.
2.1 минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения местных
исполнительных органов столицы,
областей, города республиканского
значения по прогнозным объҰмам
трансфертов общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения местных исполнительных органов столицы, областей, города республиканского значения по прогнозным объҰмам трансфертов общего характера" (19-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Предложения местных исполнительных органов столицы, областей, города республиканского значения по прогнозным объҰмам трансфертов общего характера" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается наименование прогнозных объемов трансфертов общего характера.
5. В графе 2, указывается сумма утвержденного плана на год, предыдущий к плановому периоду.
6. В графах 3 указывается прогнозные объемов трансфертов общего характера на 1 год.
7. В графе 4 указывается прогнозные объемов трансфертов общего характера на 2 год.
8. В графе 5 указывается прогнозные объемов трансфертов общего характера на 3 год.
Приложение 18 к приказу
Приложение 20
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных и
местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения по установлению минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 20-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральные государственные органы соответствующей отрасли (сферы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 апреля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения по установлению минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов
Единица измерения: тысяч теңге
п/п
Наименование столицы, области, города республиканского значения
1 год
2 год
3 год
Обоснование необходимости установления минимальных объемов финансирования
в том числе по направлениям расходов
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения по установлению
минимальные объемы финансирования
из местного бюджета отдельных
направлений расходов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения по установлению минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов" (20-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

2. жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің болжамды көлемі, барлығы
соның ішінде шығыстардың бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кіші функцияларына дейін
1.
2.
3.
2.1 шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемі
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астананың, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың жергілікті атқарушы
органдарының жалпы сипаттағы
трансферттердің болжамды
көлемі бойынша ұсыныстары" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (19-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астананың, облысың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша ұсыныстары нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемінің атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда жоспарлы кезеңге дейінгі жылға бекітілген жоспардың сомасы көрсетіледі.
6. 3-бағанда 1-жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі көрсетіледі.
7. 4-бағанда 2-жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі көрсетіледі.
8. 5-бағанда 3-жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі көрсетіледі.
Бұйрыққа 10-қосымша
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына 20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу бойынша ұсыныстар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 20-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: тиісті саланың (аяның) орталық мемлекеттік органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 сәуірінен кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу бойынша ұсыныстар
Өлшем бірлігі: мың теңге
Р/с
Астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
Қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу қажеттігінің негіздемесі
1
2
3
4
5
6
соның ішінде шығыстардың бағыттары бойынша
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Жергілікті бюджеттен
шығыстардың жекелеген
бағыттарын қаржыландырудың
ең төмен көлемін белгілеу
бойынша ұсыныстар"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу бойынша ұсыныстар" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (20-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Предложения по установлению минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем центрального государственного органа соответствующей отрасли (сферы) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается нумерация областей по пункту.
5. В графе 2, указывается наименование столицы, области, города республиканского значения.
6. В графах 3-5 указывается объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов на 1 год, 2 год, 3 год также в том числе по направлениям расходов.
7. В графе 6 указывается Обоснование необходимости установления минимальных объемов финансирования.
Приложение 19 к приказу
Приложение 21
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных и
местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Прогнозные объемы трансфертов общего характера между республиканским и бюджетом столицы, областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 21-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 мая года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Прогнозные объемы трансфертов общего характера между республиканским и бюджетом столицы, областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения
Единица измерения: тысяч теңге
№ п/п
Наименование столицы, области, города республиканского значения
1 год
2 год
3 год
Доходы
Расходы
Бюджетные изъятия
Бюджетные субвенции
Доходы
Расходы
Бюджетные изъятия
Бюджетные субвенции
Доходы
Расходы
Бюджетные изъятия
Бюджетные
субвенции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Прогнозные объемы трансфертов
общего характера между
республиканским и бюджетом
столицы, областными бюджетами,
бюджетами городов
республиканского значения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогнозные объемы трансфертов общего характера между республиканским и бюджетом столицы, областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения" (21-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу бойынша ұсыныстар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, тиісті саланың (аяның) орталық мемлекеттік органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда тармақ бойынша облыстардың нөмірленуі көрсетіледі.
5. 2-бағанда Астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар атауы көрсетіледі.
6. 3-5-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландыру көлемдері, сондай-ақ оның ішінде шығыстар бағыттары бойынша көрсетіледі.
7. 6-бағанда қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу қажеттігінің негіздемесі көрсетіледі.
Бұйрыққа 11-қосымша
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына 21-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Республикалық және астана бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар бюджеттерінің арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 21-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 мамырынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Республикалық және облыстық бюджеттер, астана бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар бюджеттерінің арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі
Өлшем бірлігі: мың теңге
Р/с №
Астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
Кірістер
Шығындар
Бюджеттік алып қою
Бюджеттік субвенциялар
Кірістер
Шығындар
Бюджеттік алып қою
Бюджеттік субвенциялар
Кірістер
Шығындар
Бюджеттік алып қою
Бюджеттік субвенциялар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Республикалық және астана бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар бюджеттері арасындағы
жалпы сипаттағы
трансферттердің болжамды
көлемі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық және астана бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (21-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогнозные объемы трансфертов общего характера между республиканским и бюджетом столицы, областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения". (далее Форма)
2. Форма подписывается руководителем центрального уполномоченного органа по бюджетной политике с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается нумерация столицы, области, города республиканского значения по пункту.
5. В графе 2 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения
6. В графах 3, 7, 11 указываются доходы на 1 год, 2 год, 3 год.
7. В графах 4, 8, 12 указываются расходы на 1 год, 2 год, 3 год.
8. В графах 5, 9, 13 указываются бюджетные изъятия на 1 год, 2 год, 3 год.
9. В графах 6, 10, 14 указываются бюджетные субвенции на 1 год, 2 год, 3 год.
Приложение 20 к приказу
Приложение 22
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных и
местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Нецелевые трансферты общего характера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 22-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 мая года, предшествующего планируемому периоду номер
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Нецелевые трансферты общего характера
Единица измерения: тысяч теңге
№ п/п
Наименование столицы, области, города республиканского значения
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Нецелевые трансферты
общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Нецелевые трансферты общего характера" (22-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық және астана бюджеті, облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда тармақ бойынша астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың нөмірленуі көрсетіледі.
5. 2-бағанда астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың атауы көрсетіледі.
6. 3, 7, 11-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған кірістер көрсетіледі.
7. 4, 8, 12-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған шығыстар көрсетіледі.
8. 5, 9, 13-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған бюджеттік алып қоюлар көрсетіледі.
9. 6, 10, 14-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған бюджеттік субвенциялар көрсетіледі.
Бұйрыққа 12-қосымша
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына 22-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 22-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 мамырынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер
Өлшем бірлігі: мың теңге
Р/с
Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Жалпы сипаттағы нысаналы
емес трансферттер" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (22-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов". (далее Форма)
2. Форма подписывается руководителем центрального уполномоченного органа по бюджетной политике с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается нумерация столицы, области, города республиканского значения по пункту.
5. В графе 2 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения
6. В графах 3 4, 5 сума минимальных объемов финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов на 1 год, 2 год, 3 год.
Приложение 24 к приказу
Приложение 26
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных и
местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в местный уполномоченный орган по государственному планированию области
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Целевые трансферты общего характера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 26-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) области и исполнительные органы района (города областного значения)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 10 сентября года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Целевые трансферты общего характера
Единица измерения: тысяч теңге
№ п/п
Наименование
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
Столица, область, город республиканского значения, в том числе по направлениям расходов:
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Целевые трансферты
общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Целевые трансферты общего характера" (26-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда тармақ бойынша астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар көрсетіледі.
5. 2-бағанда астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар атауы көрсетіледі.
6. 3, 4, 5-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемінің сомасы көрсетіледі.
Бұйрыққа 16-қосымша
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына 26-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 26-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдары және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 10 қыркүйегінен кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер
Өлшем бірлігі: мың теңге
Р/с№
Атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
Астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, оның ішінде шығыстардың бағыттары бойынша:
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Жалпы сипаттағы нысаналы
трансферттер" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (26-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)