О внесении изменений в решение Узункольского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 202 "О районном бюджете Узункольского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 8 мая 2026 года № 225
Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Узункольского районного маслихата Костанайской области "О районном бюджете Узункольского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 202 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 631 505,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 840 364,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 182 985,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52 100,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 556 056,2 тысяч тенге;
2) затраты – 3 506 290,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 915,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 925,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 010,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 111 299,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 111 299,3 тысяч тенге.
приложения 1, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Узункольского районного маслихата Н. Булатов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования"
_______________ А. Лагушина
"8" мая 2026 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "8" мая 2026 года
№ 225
Приложение 1
к решению маслихата

Ұзынкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 202 "Ұзынкөл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2026 жылғы 8 мамырдағы № 225 шешімі
Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысы Ұзынкөл аудандық мәслихатының "Ұзынкөл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 202 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 631 505,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 840 364,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 182 985,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 52 100,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 556 056,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 506 290,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 13 915,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 38 925, 0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 25 010,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 111 299,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -111 299,3 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихатының төрағасы Н. Болатов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ұзынкөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ А. Лагушина
2026 жылғы "8" мамыр
Мәслихаттың
2026 жылғы "8" мамырдағы
№ 225 шешіміне
1 - қосымша
Мәслихаттың

017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
42653,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
67530,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
67530,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51121,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
203,0
050
Обеспечение прав и улучщшение качества жизни лиц с инвалидностью в РК
12206,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
532986,0
1
Жилищное хозяйство
518902,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
518902,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
518902,0
2
Коммунальное хозяйство
1480,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1480,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1480,0
3
Благоустройство населенных пунктов
12604,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12604,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
10750,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1854,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
583316,3
1
Деятельность в области культуры
219833,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
219833,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
219833,0
2
Спорт
123125,8
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
120425,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
21126,8
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
76017,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4391,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
42653,3
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
67530,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
67530,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51121,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
203,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12206,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
532986,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
518902,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
518902,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
518902,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1480,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1480,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1480,0
3
Елді-мекендерді көркейту
12604,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12604,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
10750,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
1854,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
583316,3
1
Мәдениет саласындағы қызмет
219833,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
219833,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
219833,0
2
Спорт
123125,8
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
120425,8
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21126,8
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
76017,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4391,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы