Қарабалық ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Қостанай облысы Қарабалық аудандық мәслихатының 2026 жылғы 25 тамыздағы № 288 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 723 және 726-баптарына сәйкес Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Қарабалық ауданының аумағында Салық кодексінің 723-бабының 1-тармағында көзделген шарттарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының резиденттері – жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар үшін оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесі 4 пайыздан 2,5 пайызға дейін төмендетілсін.
Осы шешім 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Аудандық мәслихаттың төрайымы Г.С. Балбаева

О понижении размера ставки налога при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в Карабалыкском районе
Решение Карабалыкского районного маслихата Костанайской области от 25 августа 2026 года № 288
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2027
В соответствии со статьями 723 и 726 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Налоговый кодекс) Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить на территории Карабалыкского района ставку налога при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации с 4 до 2,5 процента для индивидуальных предпринимателей и юридических лиц – резидентов Республики Казахстан, соответствующих условиям, предусмотренным пунктом 1 статьи 723 Налогового кодекса.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2027 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель районного маслихата Г. Балбаева