О внесении изменений и дополнений в решение Денисовского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 75 "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 27 апреля 2026 года № 23
Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Денисовского районного маслихата "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2026-2028 годы" от 30 декабря 2025 года № 75 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Архангельского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 632,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 637,00 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 52 995,0 тысяч тенге;
2) затраты – 63 841,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 209,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 209,0 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Аршалинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 725,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 979,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 82 746,0 тысяч тенге;
2) затраты – 96 725,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 491,7 тысяча тенге";
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 491,7 тысяча тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Аятского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

Денисов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 75 "Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2026 жылғы 27 сәуірдегі № 23 шешімі
Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 75 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Архангельск ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 632,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 637,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 52 995,0 мың теңге;
2) шығындар – 63 841,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 209,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 209,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Аршалы ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96 725,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 12 979,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 82 746,0 мың теңге;
2) шығындар – 96 725,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 491,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 491,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Әйет ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 34 067,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 982,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1250,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 18 835,2 тысяч тенге;
2) затраты – 34 228,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 161,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 161,1 тысяча тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в бюджете Аятского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,8 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Денисовского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 229 894,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 159 209,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 085,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 68 600,00 тысяч тенге;
2) затраты – 233 330,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 436,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 436,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в бюджете Денисовского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 2,0 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Красноармейского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 700,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 328,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 53 372,1 тысячи тенге;

1) кірістер – 34 067,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 982,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18 835,2 мың теңге;
2) шығындар – 34 228,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -161,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 161,1 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. Әйет ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 7- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Денисов ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229 894,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 159 209,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 085,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 68 600,0 мың теңге;
2) шығындар – 233 330,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 436,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 436,0 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 8-1 тармағымен толықтырылсын:
"8-1. Денисов ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 2,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 9- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Красноармейск ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 700,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 328,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 53 372,1 мың теңге;

"14-1. Учесть, что в бюджете села Покровка предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 100,0 тысяч тенге.";
пункт 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Приреченского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 643,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 36 143,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 54 500,0 тысяч тенге;
2) затраты – 98 650,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 007,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 007,5 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Учесть, что в бюджете Приреченского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 1,3 тысяч тенге.";
пункт 17 указанного решения изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет Свердловского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 451,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 865,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22 586,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31 657,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 206,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 206,1 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 18-1 следующего содержания:
"18-1. Учесть, что в бюджете Свердловского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,7 тысяч тенге.";
пункт 19 указанного решения изложить в новой редакции:
"19. Утвердить бюджет села Глебовка на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

"14-1. Покров ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 100,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 15- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Приречен ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 91 643,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 36 143,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 54 500,0 мың теңге;
2) шығындар – 98 650,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 007,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 007,5 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 16-1 тармағымен толықтырылсын:
"16-1. Приречен ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 1,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 17- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Свердлов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 6тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 451,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 865,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22 586,0 мың теңге;
2) шығындар – 31 657,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 206,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 206,1 мың теңге.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 18-1 тармағымен толықтырылсын:
"18-1. Свердлов ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 19- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Глебовка ауылының 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 202,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 202,6 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Учесть, что в бюджете Тельманского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.

қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 202,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 202,6 мың теңге.";
"24-1. Тельман ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.