О переименовании улиц с повторяющимися названиями в селе Бейнеу
Решение акима села Бейнеу Бейнеуского района Мангистауской области от 12 января 2026 года № 8
В соответствии с Законом Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 августа 2023 года №211 "Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований", с учетом мнения населения села Бейнеу на оснавании заключения Мангистауской областной ономастической комиссии от 26 декабря 2025 года, аким села Бейнеу ПРИНЯЛ РЕШЕНИE:
1. Улицам села Бейнеу с повторяющимися наименованиями присвоить следующие наименования:
1) улицу Әділ – в улицу Отырар;
2) улицу Қаныш Сәтбаев – в улицу Күлтөбе;
3) улицу Амантұрлы – в улицу Бозжыра;
4) улицу Шағырлы – в улицу Тамшалы;
5) улицу Есекмерген – в улицу Тыныштық Төленов;
6) улицу Қашаған – в улицу Қорабай Мекеев;
7) улицу Досат – в улицу Дүйсенғали Көшеров;
8) улицу М.Жұмабаев – в улицу Жылқыбай Қосаманов.
2. Контроль за исполнением данного решения оставляю за собой.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким села Бейнеу Н.Кенбаев

Бейнеу ауылындағы атауы қайталанатын көшелердің атауын өзгерту туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы Бейнеу ауылы әкімінің 2026 жылғы 12 қаңтардағы № 8 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта алу, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 1 тамыздағы №211 бұйрығына сәйкес, Бейнеу ауылы халқының пікірін ескере отырып, Маңғыстау облыстық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы қорытындысы негізінде, Бейнеу ауылының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бейнеу ауылындағы атауы қайталанатын көшелерге келесі атаулар берілсін:
1) Әділ көшесіне – Отырар көшесі;
2) Қаныш Сәтбаев көшесіне – Күлтөбе көшесі;
3) Амантұрлы көшесіне – Бозжыра көшесі;
4) Шағырлы көшесіне – Тамшалы көшесі;
5) Есекмерген көшесіне – Тыныштық Төленов көшесі;
6) Қашаған көшесіне – Қорабай Мекеев көшесі;
7) Досат көшесіне – Дүйсенғали Көшеров көшесі;
8) М.Жұмабаев көшесіне – Жылқыбай Қосаманов көшесі.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Бейнеу ауылының әкімі Н.Кенбаев