Об утверждении натуральных норм оснащенности материально-техническими и специальными транспортными средствами ведомств Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан и их территориальных органов
Приказ и.о. Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 17 июня 2026 года № 180-НҚ
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) натуральные нормы оснащенности материально-техническими средствами ведомств Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан и их территориальных органов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы оснащенности специальными транспортными средствами ведомств Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан и их территориальных органов согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансов Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан:
1) совместно с Управлением нормативной публикации и общественной коммуникации обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа обеспечить направление настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для его официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
4.  Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
Н. Алдамжаров
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 17 июня 2026 года № 180-НҚ
Натуральные нормы оснащенности материально-техническими средствами ведомств Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан и их территориальных органов
№ п/п
Наименование натуральной нормы
Единица измерения
Норма в количественном выражении
Срок эксплуатации, лет
Область применения
Область распространения
1
2
3
4
5
6
7

Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің ведомстволарын және олардың аумақтық органдарын материалдық-техникалық және арнайы көлік құралдарымен жарақтандырудың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің м.а. 2026 жылғы 17 маусымдағы № 180-НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің ведомстволары және олардың аумақтық органдарын материалдық-техникалық құралдармен жарақтандырудың заттай нормалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі ведомстволары және олардың аумақтық органдарын арнайы көлік құралдарымен жарақтандырудың заттай нормалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің Қаржы департаменті:
1) оның ресми жарияланғаннан кейін Нормативтік жарияланым және қоғамдық коммуникация басқармасымен бірлесіп осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
4.  Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрінің міндетін атқарушы
Н. Алдамжаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрінің
міндетін атқарушының
2026 жылғы 17 маусымдағы
№ 180-НҚ бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің ведомстволары және олардың аумақтық органдарын материалдық-техникалық құралдармен жарақтандырудың заттай нормалары
№ р/с
Заттай норманың атауы
Өлшем бірлігі
Сандық мәндегі норма
Пайдалану мерзімі, жыл
Қолдану саласы
Таралу саласы
1
2
3
4
5
6
7

1. Навигационное оборудование
1
Носимый навигатор
штук
20
7
для осуществления государственного контроля и надзора в области охраны и использования водного фонда
Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 единица (далее – ед.),
Балхаш-Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Жайык-Каспийская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 4 ед.,
Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 2 ед.,
Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.,
Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.
2
Автомобильный навигатор
штук
79
7
для осуществления государственного контроля и надзора в области охраны и использования водного фонда; для осуществления обследования водохозяйственных сооружений при реализации функций в области водного хозяйства
Комитет водного хозяйства – 4 ед.,
Комитет по регулированию, охране и использованию водных ресурсов – 2 ед.,
Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 11 ед.,
Балхаш-Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 12 ед.,
Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 11 ед.,
Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 9 ед.,
Жайык-Каспийская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 11 ед.,
Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 6 ед.,
Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 6 ед.,
Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 7 ед.
2. Приборы фото-видео фиксации
3
Цифровые фото-видео камеры
штук
25
7
для осуществления государственного контроля и надзора в области охраны и использования водного фонда; для осуществления обследования водохозяйственных сооружений при реализации функций в области водного хозяйства
Комитет водного хозяйства – 4 ед.,
Комитет по регулированию, охране и использованию водных ресурсов – 1 ед.,
Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Балхаш-Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Жайык-Каспийская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 4 ед.,
Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 2 ед.,
Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.,
Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.
4
Бинокль
штук
20
10
для осуществления государственного контроля и надзора в области охраны и использования водного фонда
Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Балхаш-Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Жайык-Каспийская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 4 ед.,
Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 2 ед.,
Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.,
Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.
5
Прибор ночного видения
штук
20
7
для осуществления государственного контроля и надзора в области охраны и использования водного фонда
Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Балхаш-Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Жайык-Каспийская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 4 ед.,
Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 2 ед.,
Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.,
Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.
6
Видеорегистратор нагрудной
штук

1. Навигациялық жабдық
1
Тағылатын навигатор
дана
20
7
су қорын қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру үшін
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы – 3 бірлік (одан әрі – бірл.),
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы – 4 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы – 2 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.
2
Автокөлік навигаторы
дана
79
7
су қорын қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру үшін; су шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыру кезінде су шаруашылығы имараттарын тексеруді жүзеге асыру үшін
Су шаруашылығы комитеті – 4 бірл.,
Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану комитеті – 2 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы – 11 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы – 12 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік су инспекциясы – 11 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясы – 9 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы – 11 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы – 6 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы – 6 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас бассейндік су инспекциясы – 7 бірл.
2. Фото-бейне түсіру құралдары
3
Цифрлық фото-бейне камералар
дана
25
7
су қорын қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру үшін; су шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыру кезінде су шаруашылығы имараттарын тексеруді жүзеге асыру үшін
Су шаруашылығы комитеті – 4 бірл.,
Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану комитеті – 1 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы – 4 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы – 2 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.
4
Бинокль
дана
20
10
су қорын қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру үшін
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы – 4 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы – 2 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.
5
Түнгі көру құралы
дана
20
7
су қорын қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру үшін
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы – 4 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы – 2 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.
6
Кеуделік бейнетіркегіш
дана

5. Плавательные средства
22
Надувная моторная лодка
единица
20
7
для осуществления государственного контроля и надзора в области охраны и использования водного фонда
Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Балхаш-Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Жайык-Каспийская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 4 ед.,
Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 2 ед.,
Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.,
Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.
23
Спасательный жилет
штук
60
5
для осуществления государственного контроля и надзора в области охраны и использования водного фонда
Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 9 ед.,
Балхаш-Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 9 ед.,
Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 9 ед.,
Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 9 ед.,
Жайык-Каспийская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 12 ед.,
Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 6 ед.,
Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.
6. Прочие
24
Полевая палатка
штук
20
10
для осуществления государственного контроля и надзора в области охраны и использования водного фонда
Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Балхаш-Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 3 ед.,
Жайык-Каспийская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 4 ед.,
Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 2 ед.,
Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.,
Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов – 1 ед.
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 17 июня 2026 года № 180-НҚ
Натуральные нормы оснащенности специальными транспортными средствами ведомств Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан и их территориальных органов
№ п/п
Наименование специального транспортного средства*
Функциональное назначение специального транспортного средства
Республиканские государственные учреждения, имеющие право использования специальных транспортных средств
Предельное количество транспортных средств**
Лимит пробега 1 автомобиля в месяц (километр)***
1
2
3
4
5
6
1
Оперативная
для осуществления государственного контроля в области использования и охраны водного фонда, обследования состояния водохранилищ, каналов, дамб, плотин и других гидротехнических сооружений, а также обследование водоохранных зон и полос поверхностных водных объектов
Комитет водного хозяйства
4
2600
2
Комитет по регулированию, охране и использованию водных ресурсов
2
2600
3
Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
11
2600
4
Балхаш-Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
12
2600
5
Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
9
2600
6
Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
11
2600
7
Жайык-Каспийская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
11
2600
8
Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
6
2600
9
Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
6
2600
10
Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
7
2600
Примечание: *специальное транспортное средство - транспортное средство на базе автомобилей, повышенной проходимости, предназначенное для проведения контроля за реализацией инвестиционных проектов в водном хозяйстве, плановых и внеплановых проверок, обследования водохранилищ, каналов, а также русел рек.
**Объем двигателя на базе легковых автомобилей, повышенной проходимости не должен превышать 4700 кубических сантиметров.
***Учитывая протяженность территории Республики Казахстан, лимит пробега одного автомобиля в месяц может быть увеличен по решению руководителя государственного учреждения при наличии документально подтверждҰнной служебной необходимости в связи с осуществлением внепланового контроля за ходом реализации инвестиционных проектов, возникновением ситуаций, опасных для жизни и здоровья населения, требующих оперативного реагирования, их фиксирования и предотвращения, в чрезвычайных ситуациях (наводнениях, в паводкоопасный период и иных случаях), а также при проведении внеплановых проверок. Увеличение лимита допускается в пределах фактически необходимого дополнительного пробега, рассчитанного исходя из протяжҰнности служебных поездок, с установлением предельного значения 5000 километров в месяц. Финансирование дополнительного пробега осуществляется за счет сэкономленных средств.

5. Жүзу құралдары
22
Үрмелі моторлы қайық
бірлік
20
7
су қорын қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру үшін
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы – 4 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы – 2 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.
23
Құтқару кеудешесі
дана
60
5
су қорын қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру үшін
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы – 9 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы – 9 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік су инспекциясы – 9 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясы – 9 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы – 12 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы – 6 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.
6. Басқалар
24
Далалық шатыр
дана
20
10
су қорын қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру үшін
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясы – 3 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы – 4 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы – 2 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.,
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас бассейндік су инспекциясы – 1 бірл.
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрінің
міндетін атқарушының
2026 жылғы 17 маусымдағы
№ 180-НҚ бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі ведомстволары және олардың аумақтық органдарын арнайы көлік құралдарымен жарақтандырудың заттай нормалары
№ р/с
Арнайы көлік құралының атауы *
Арнайы көлік құралының функционалдық мақсаты
Арнайы көлік құралдарын пайдалануға құқығы бар республикалық мемлекеттік мекемелер
Көлік құралдарының шекті саны **
Айына 1 автокөліктің жүру лимиті (километр)***
1
2
3
4
5
6
1
Оперативтік
Су қорын пайдалану және қорғау саласында мемлекеттік бақылауды, су қоймаларын, каналдардың, бөгеттердің және басқа да гидротехникалық құрылысжайлардың жай-күйін тексеруді, сондай-ақ су қорғау аймақтары мен жерүсті су объектілерінің белдеулерін тексеруді жүзеге асыру үшін
Су шаруашылығы комитеті
4
2600
2
Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану комитеті
2
2600
3
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы
11
2600
4
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы
12
2600
5
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясы
9
2600
6
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік су инспекциясы
11
2600
7
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы
11
2600
8
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы
6
2600
9
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы
6
2600
10
Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас су бассейндік инспекциясы
7
2600
Ескертпе: *арнайы көлік құралы - жоспарлы және жоспардан тыс тексерулер жүргізуге, су қоймаларын, каналдарды, сондай-ақ өзен арналарын тексеруге арналған, өтімділігі жоғары автокөліктер базасындағы көлік құралы.
**Жеңіл автокөліктер базасындағы қозғалтқыштың көлемі 4700 текше сантиметрден аспауы тиіс.
***Қазақстан Республикасының аумағының кеңдігін ескере отырып, бір автокөліктің айлық жүріс лимиті мемлекеттік мекеме басшысының шешімі бойынша инвестициялық жобалардың іске асырылу барысын жоспардан тыс бақылауды жүзеге асыруға байланысты, халықтың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін, жедел әрекет етуді, оларды тіркеуді және алдын алуды талап ететін жағдайлар туындаған кезде, төтенше жағдайлар кезінде (су тасқыны, су басу қаупі бар кезең және өзге де жағдайлар), сондай-ақ жоспардан тыс тексерулер жүргізу барысында қызметтік қажеттілік құжатпен расталған жағдайда ұлғайтылуы мүмкін. Жүріс лимитін ұлғайту қызметтік сапарлар бағыттарының ұзақтығына қарай есептелген нақты қажетті қосымша жүріс көлемі шегінде жүзеге асырылады және айына 5000 километрден аспайды. Қосымша жүріс көлемі үнемделген қаражат есебінен қаржыландырылады.